•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Põnevad iidsed leiud kogu maailmast.
#51
(25-04-2012, 18:07 )excubitoris Kirjutas: Kui ma nüüd õigesti mäletan siis kivistunud metall (on leitud vähemalt
kaks kivistunud töödeldud metallist objekti) on see kui metallis on osad
molekulid asendunud silikaadi molekulidega.
Kui lause lõpp oleks "kui metallis on osad aatomid asendunud räni aatomitega", siis oleks lause arusaadavam. Samas isegi sellise lõpuga lauset vaadates tundub midagi paigast olevat. St, et kui ma orgaanilise aine kivistumise puhul kujutan protsessi ette, siis metalli puhul tundub sarnasel meetodil metalli aatomite asendamine teise aine aatomitega alkeemiana.
Tsitaat:Kui kõik on oponendid on laisad ja ei viitsi ise allikaid otsida siis oodake paar päeva tulen linna otsin.
Kui ma paari päeva jooksul selle kohta infot ei leia, siis palun otsi midagi üles.
Vasta
#52
Milleks ma selle teema tegin, selle ütlesin kohe esimese lausega ära.

Tänud Foorumlane huvitava video lisamise eest! Smile
Vasta
#53
(25-04-2012, 21:21 )kage Kirjutas:
(25-04-2012, 18:07 )excubitoris Kirjutas: Kui ma nüüd õigesti mäletan siis kivistunud metall (on leitud vähemalt
kaks kivistunud töödeldud metallist objekti) on see kui metallis on osad
molekulid asendunud silikaadi molekulidega.
Kui lause lõpp oleks "kui metallis on osad aatomid asendunud räni aatomitega", siis oleks lause arusaadavam. Samas isegi sellise lõpuga lauset vaadates tundub midagi paigast olevat. St, et kui ma orgaanilise aine kivistumise puhul kujutan protsessi ette, siis metalli puhul tundub sarnasel meetodil metalli aatomite asendamine teise aine aatomitega alkeemiana.
Tsitaat:Kui kõik on oponendid on laisad ja ei viitsi ise allikaid otsida siis oodake paar päeva tulen linna otsin.
Kui ma paari päeva jooksul selle kohta infot ei leia, siis palun otsi midagi üles.

Tegelikult ei ole nii, et silikaadid=räni, silikaadid on väga lai ainerühm, milles sisalduvad igast soolad jms. Alguses arvasin ka nii (kuna inglise keeles on silica räni), aga vaatasin järgi ja küsisn endast targemate käest. Seega oleks siinkohal vaja selgitus, millised silikaadid...
Ning jah, katsun ise ka uurida, mitte ei käi foorumirahvale pinda...
To Leena: Mistahes metallid on väga lai mõiste, metalle on Mendelejevis minu teada 65 ringis. Puss veel tehismetallid. Ja neid Salme leide veel ei tohiks (minu teada) olla kuskil, kuid massoonide poolt nad ka pole röövitud. Alles hiljuti käisid need TTÜ geoloogia instituudis dateerimisel. Andmete kogumine on veel pooleli.
Ja selle kuldketiga seoses...
Ma ei väitnud, et säärased asjad on päris ilmvõimatud ja tol hetkel käis arutelu metalli kivstumise üle, mitte selle üle, kas keegi sokutas mõne kuldketi söetüki sisse.
Kompetents teatud valdkondades ei tähenda antud ala täielikku valdamist, kui me teaks kõigele seletust ja oskaks kõigest KÕIKE rääkida siis vaevalt et seda foorumitki siin oleks.
Vasta
#54
Baigongi torusüsteemist.
Niisugune leid tuli välja 1996.a. Lääne-Hiinas Qinghai provintsis Gaidami nõost püramiidikujulise mäe seest.
Mägi koosneb peamiselt valgest liivakivist savika mulla lisanditega. Kõrgendiku jalamil on kolm koobast, millel kolmnurksed avad. Keskmise koopa sügavus ja kõrgus on ligikaudu 6 meetrit, teised on kokku varisenud. Seal on kummallised torud, mis jätavad mulje nagu oleks keegi naljaviluks nendega läbi Baigongi mäe torganud.
Üks u 40 cm-se läbimõõduga raudtoru jookseb otse laest alla, teine samasugune läheb otse põrandasse. Teised torud on läbimõõtudega 10 ja 40 cm vahel ning asetsevad koopa sissepääsust ülalpool ja kuuluvad ilmselt mingi muistse tehnilise seadme juurde.
Ka Baigongi leiust 80 m edelas Tosoni soolajärve äärest on leitud sarnaseid torusid. Neid on mitmesuguse kujuga ja neid on ka järves.
Torudele tehti keemiline analüüs. Jõuti ühisele järeldusele, et sellist tehnoloogiat Maal ei tuntud 5000 aastat tagasi.
Geol. prof. Zheng Jiandong pakkus torudele vanuseks isegi 6 milj.aastat. Nendest B. lähedal asuvatest soolase veega järvedest on leitud aga lahustunud kujul liitiumi, mille ühendeid kasutatakse tänapäeval raketikütustes. Lisaks sellele on see 40 sm-se läbimõõduga toru radioaktiivne ja kogu ümbrus kiirgab seal tugevasti.

Linke uurimiseks:
http://en.wikipedia.org/wiki/Baigong_Pipes
http://godssecret.wordpress.com/2008/12/18/ - pildid koopast ja torudest

Nii, et mida arvate miks need torud seal mäe sees on? Kuidas nad sinna said? Kes nad sinna iidsel ajal pani? Ja miks see toru on radioaktiivne?

Vasta
#55
(26-04-2012, 16:08 )Deadmaus Kirjutas: Tegelikult ei ole nii, et silikaadid=räni, silikaadid on väga lai ainerühm, milles sisalduvad igast soolad jms.
Ma ei viitsinud arvamisega hakata üle pingutama ning kasutasin Leena eeskujul räni oma lauses.

Kui keegi kujutab ette milline kivistumisprotsess orgaanilise aine puhul on, siis kuidas peaks välja nägema kivistumisprotsess metalli puhul? Või on viimane juba keemiline reaktsioon?
Vasta
#56
(26-04-2012, 16:57 )kage Kirjutas:
(26-04-2012, 16:08 )Deadmaus Kirjutas: Tegelikult ei ole nii, et silikaadid=räni, silikaadid on väga lai ainerühm, milles sisalduvad igast soolad jms.
Ma ei viitsinud arvamisega hakata üle pingutama ning kasutasin Leena eeskujul räni oma lauses.

Kui keegi kujutab ette milline kivistumisprotsess orgaanilise aine puhul on, siis kuidas peaks välja nägema kivistumisprotsess metalli puhul? Või on viimane juba keemiline reaktsioon?

Just. Silikaadid on ränihapete soolad. Räni on ühisosa.

Iseenesest on sõna kivistumine ja kivistumisprotsess üsna mitmetähenduslik. Kui arvestada umbluu faktoriga siis võib see tähendada mida iganeswink
Vasta
#57
Kohalikud teadlased pakkusid torude vanuseks tõesti 5000 aastat ja praeguste arusaamade järgi ei osatud veel siis puurida ega sulatada sedasi, nagu nende torude puhul.
Tekstidest tuli välja, et need torud on vist seest õõnsad? Üks geoloog arvas, et need on
"hydrothermal or groundwater deposits of an iron mineral(s)"
mis tähendab, et need on hütrotermaalsete protsesside käigus või põhjaveest ladestunud raua mineraalid. Umbes nii. Kuid tema väitis, et andmete puudumise tõttu ei saa ta täpsemalt midagi öelda.
Mina leidsin et torud olid 30% rauast ja veel oli seal ränioksiide ja kaltsiumi. Kuid 8% torude koostisest ei suudetud kohalike metallurgikute poolt tuvastada. Mina ei leidnud et keegi kuskil mujal oleks nende torude koostist uurinud.
Tahtsin näha mõnda joonist, kus oleks näidatud kuidas need torud kalju sees kulgevad. Ei leidnud ühtegi sellist kohta. Kõik leheküljed pajatasid vaid sellest, kuidas kohe-kohe lähevad sinna mingid ekspeditsioonis ja siis saab selgeks, millest need tehtud on ja kudas täpselt jms.
Leidsin vaid sellise lingi, kus oli selline kribu punakas joonis, millest eriti aru ei saanud. Suurendada seda ka kuidagi ei saanud.
http://xenophilius.wordpress.com/2009/01...m-biology/
Kuid oli seal kõrval allikas, kust kogu see kraam võetud. Seal enam toda pilti ei olnud.
Ja vahest peaks antud torusid arutama edasi kuskil vandenõude all, kuna hiinlased sinna ligi ei lase kedagi ja öeldi, et kõik kes sinna kipuvad, "toimetatakse viiskalt eemale". Haiseb selle järgi, et hiinlased on midagi seal ikkagi kinni mätsinud ja päris täit informatsiooni pole saadaval.
Vasta
#58
Jah see on võrdlemisi salastatud teave. Ehk ainult hiina keeles on kuskil rohkem. Meenub, et need torud leiti mingi teise Hiina leiu läheduses, mida samuti saladuses hoitakse.
Tegelesin sellega tükk aega tagasi. Kõike enam ei mäleta. Aga tore, et teil ikka päris huvi on iidsete leidude vastu.Smile

Tookord salvestasin endale veel paar linki:
http://english.peopledaily.com.cn/200705...78028.html

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread459147/pg1

On seotud maa-väliste hüpoteesiga. Üks varasematest linkidest enam ei avane, kus oli ka see püramiid-mägi suurelt ära toodud.
Ja mäletan, et seal olid ka need torud päris lähedalt pildistatud. Kui googlele "Baigong" ja pildid panna, siis tuleb see püramiid-mägi ka ette ja ehk ka torud lähemalt...

Ehk ei lasta lähedale seetõttu, et seal see kiirgus?
Vasta
#59
Noh teeme asja lihtsamaks ja ma panen siia selle toru pildi. Neid tuhandeid linke ei viitsi keegi làbi klôpsida Smile
[Pilt: iron_pipe_2.jpg]
Vasta
#60
Njaa salastatud ok..
Tegelikkuses on ta kohalike poolt muudetud turismi objektiks, siin kohalike ehitatud monument edasi näitaks kohalikku kaarti kus te kindlasti märkasite "püramiidi" ja edasi näitaks, siis koopa pilti


Aga kes tahab teada, et tegelikkuses on need kivistunud puujuured võib seda lugeda siit (linki küll ei ole, aga allikas)

Beitler, B., Parry, W., Chan, M. "Fingerprints of Fluid Flow: Chemical Diagenetic History of the Jurassic Navajo Sandstone, Southern Utah, U.S.A." Journal of Sedimentary Research. 1 Jul. 2005, Volume 75, Number 4: 547-561.
Vasta
#61
Et ei jääks muljet ei leiti ainult üks toru ja ainult püramiid-mäest, siis meenutuseks, et sarnaseid torusid leiti ka Tosoni järve äärest.
Üle lugemiseks:

(26-04-2012, 16:47 )Müstik Kirjutas: Kõrgendiku jalamil on kolm koobast, millel kolmnurksed avad. Keskmise koopa sügavus ja kõrgus on ligikaudu 6 meetrit, teised on kokku varisenud. Seal on kummallised torud, mis jätavad mulje nagu oleks keegi naljaviluks nendega läbi Baigongi mäe torganud.
Üks u 40 cm-se läbimõõduga raudtoru jookseb otse laest alla, teine samasugune läheb otse põrandasse. Teised torud on läbimõõtudega 10 ja 40 cm vahel ning asetsevad koopa sissepääsust ülalpool ja kuuluvad ilmselt mingi muistse tehnilise seadme juurde.
Ka Baigongi leiust 80 m edelas Tosoni soolajärve äärest on leitud sarnaseid torusid. Neid on mitmesuguse kujuga ja neid on ka järves.
Torudele tehti keemiline analüüs. Jõuti ühisele järeldusele, et sellist tehnoloogiat Maal ei tuntud 5000 aastat tagasi.
Geol. prof. Zheng Jiandong pakkus torudele vanuseks isegi 6 milj.aastat. Nendest B. lähedal asuvatest soolase veega järvedest on leitud aga lahustunud kujul liitiumi, mille ühendeid kasutatakse tänapäeval raketikütustes. Lisaks sellele on see 40 sm-se läbimõõduga toru radioaktiivne ja kogu ümbrus kiirgab seal tugevasti.

Jääb arusaamatuks miks iidsed radioaktiivsed paigad kedagi nii rõõmsalt hüplema panevad? Mine tea kus turismireisil ise kiirgust saate, kui ametlikud allikad ohust ei teavita.

Vasta
#62
Müstik sa tsiteerid juba iseennast Smile

Vasta
#63
(26-04-2012, 22:24 )Leena Kirjutas: Jajah, ma pakun torude vanuseks 36 milj. aastat.

Pole hullu, Oklo reaktorite vanuseks pakutakse 2 miljardit aastat.wink
Vasta
#64
No nii - täna on siis see päev kui heastan lubaduse ja toon esile ühed pildid mis esitlevad seda kivistunud
ja töödeldud objekti mis leiti kuskil 55 miljoni aasta (hetkel valitseva dateeringu alusel) vanuste kihtide
vahelt. Tegemist on murdunud varrega haamriga, ning selle metalli analüüs näitas, et selles on mitmed seal
tavaliselt olevad molekulid/aatomid asendunud silikaadi sooladega ehk räniga, ning seda metalli loetakse kivistunud
metalliks - kuna pole spets siis kasutan populaarseid termineid. Selge, et elukutseline (mis-iganes)loog kes
tegeleb antud asjadega toob välja 100+1 terminit, kuid TV ekraanilt kasutab lihtsat sõna "KIVISTUNUD".

Pildid on võetud filmist "Mysterious Origins of Man, 1996" ja seal esinevad alates Cremost ja Hancockist pea
kõik need kes on siin foorumis nii popid olnud. Filmil on kaasas veel 5 videot kus räägitakse pikemalt neist asjust
milles filmis lihtsalt üle libisetakse - ka see kivistumise asi.

[Pilt: th_Untitled-01.png] [Pilt: th_Untitled-02.png] [Pilt: th_Untitled-03.png]

Mõned lingid ka - kes lisa tahab siis u2u abiks.

IMDb - Mysterious Origins of Man (TV 1996)
Mysterious Origins of Man 1996 1 of 35.wmv - YouTube
Vaatasin vaid esimest - tundub, et seal on ka vähemalt osaliselt lisamaterjal esile toodud.

Vasta
#65
Kuna ma sealt imdb lehelt ei leidnud võimalust filmi vaatamiseks (vahest olen lihtsalt loll ja ei oska) ja Youtubest 35 videot järjest vaadata tundus kuidagi nüristav, esitan otsese küsimuse siia foorumisse. Millest nad väidavad selle vasaravarre olevat? Tundub kuidagi väheusutav, et nad selle metallist tegid, sest metallist tavaliselt ei tehta vasaravarsi. Ja puu lihtsalt ei säili nii kaua, selle koha pealt te mind ümber ei veena. Ahjaa, üks küsimus veel. Mis on see "praegusel ajal valitsev dateering"?
Ja veelkord vabandan oma laiskuse pärast mitte vaadata 35 youtube videot järjest.
Vasta
#66
Leidsin ühe pildi, kus ilmselt tegu sellesama murdunud varrega haamriga, mis kivi seest leiti.
Vasaravarrest Exu eespool küll ei rääkinud! Smile
Tuleb tekst allapoole kerida ja seal ta on:

http://teadus.usk.ee/kummalised-esemed-valedes-kohtades

Lehel juttu ka teistest huvitavatest leidudest:

Näiteks kummaline lugu ilmnes väikses külakeses Plateau Citys Colorados, Grand Junctionist idas. Keldri kaevamise käigus 1936. aastal leiti 10 jala sügavuselt sillutatud plaadid, mis olid asetatud mingile mördisegule. Kuigi plaadid dateeritakse umbes 20 000 kuni 80 000 aasta tagusesse aega, asetses see miotseeni formatsioonis, mida peetakse aga hoopis 250 000 aasta vanuseks. (Edward, 1962, p.100-101).

1912. aastal ühest kaevandusest Wilburtoni lähedal tuli esile üks müsteerium, mida ei ole siiani lahendatud. Kaks töölist said maa seest kätte ühe nii suure ja kõva söetüki, et seda ei saanud põletada. Nad raiusid selle vasaraga pooleks. Selle seest kukkus välja rauast pada, millest jäi söetükki ka pajakujuline jälg. Selle kohta koostati kahe töölise poolt kirjalik vandetunnistus ja leid fotografeeriti. Seda pada on uurinud paljud asjatundjad.

Vasta
#67
See pada oli päris huvitav. Vahest ei olnud see 'suur söetükk mis ei põlenud' hoopiski söetükk vaid midagi muud?
Aga pildi järgi otsustades nägi see vasaravars välja küll nagu puit ja see metall ei näinud nüüd ka just liiga vana välja (noh, ma ei saa nüüd just väita et ma teaks milline näeb välja miljoneid aastaid vana metall). Aga ma olen näinud umbes 1000 aasta vanuseid mõõku, mis ei olnud pooltki nii heas korras, kui too vasar. Ning nood mõõgad... olid ikka PÄRIS kaugel sellest 'kivistumisest'. Ei kuuluta päris võltsiks, kuid jään endiselt skeptiliseks.
Vasta
#68
Sellel haamril on küljes vars mis on söestunud ja seda mitte põlemisest vaid kaua maa sees olemisest.
Kui ma nüüd palju ei mööda ei pane siis kas Cremol või kellegil oli sellest haamrist pikem ja ilusam jutt
ühes nende raamatutest. Seal oli ka sellest kivistumisest juttu. Teine objekt oli mingi mutter ja poolt
(koos) mis leitu kuskilt Venemaa (Euroopa poolt) avarsutest - vist isegi Ukraina või Valgevene.
Kui ma nüüd õigesti mäletan siis samas filmis oli juttu just vanust toetavana ka tehtud keemiline
analüüs antud haamri metallile ja see näitas, et tänapäevased (peetakse siis silmas aega kui "nüüd"
rauda sulatama hakati) "retseptid" sellist segu ei tunnista. Raamatust kust see objekt meelde jäi oli ka
pikem seletus aga enne peab see raamat uuesti pihku sattuma wink

Deadmaus - "korras" on mõiste suhteline. Eeldatavasti sattus see haamer (ja teised analoogsed esemed)
sinna kust nad leiti ootamatult. Mis üldjuhul tähendab, et katkes hapniku juurdevool. Sellisel juhul võib
objekt "säilida" vägagi kaua ja sattudes teatud geoloogilisse tingimusse vabalt "kivistuda" (kasutan siis
jutumärke seni kuni asi selgemaks ei saa) ja säilida isegi miljoneid aastaid.
Analoogia on muumiatega - neist "kougiti" välja nii palju vett/(mis =) hapnikku, et kudede lagunemine
sisuliselt peatus ja toimus ainult kuivamine. Kui muumia satuks mingi hetk näiteks vulkaanilise tuha sisse
(meenuta Pompeid) siis kui keegi oma labidaga vahele ei roni säilib ta "kujuna" vägagi kaua. Olid nad seal
ju tuha all ümmarguselt nii 2000 aastat.
Samas olen käes hoidnud mõõka mis vähem kui 50 aastaga oli muutunud vaid roostejäljeks puidul. Üksikud
detailid oli vaid tuntavad ja sedagi vaevu vaevu.
Seal filmis oli veel juttu Table Mountaini leidudest - vaata lehekülje lõppu - seal vaid 2 objekti, kuid neid
oli ikka päris mitu - huvitav miks vaid 2 piirduti?
Out-Of-Place Artifacts (OOPArt)

Kui ei viitsi Youtubest vaadata kasuta otsingus filmi pealkirja ja aasta arvu ning sõna torrent. wink
Vasta
#69
Palju rohkem kui selliste 'kivistunud' metallide üle spekuleerimine (milles me niikinii selgust ei saa, vaid postitame üha uusi sellekohaseid juhtumeid), hakkas mulle pakkuma huvi sinu pakutud lehekülje esimene leid. Fuente Magna.
Väidetavalt sumeri (või mõne teise selle kandi keelsete) kirjadega kausike leiti Boliiviast La Paz'i lähedalt, mis omakorda ei ole Titicaca järvest väga kaugel.
Kui need kirjad lõpuks hunniku teadlaste poolt ära tõlgiti, kasutades paljusid erinevaid sumeri keelele (ja proto-sumeri) sarnaseid keeli, selgus, et selle kausikese peal ülistatakse jumalanna Neithi (kreekakeelne varianti Egiptuse jumalnnast NEIT), kes oli viljakusjumal. Veel oli seal pisut usklikku teksti igasugu vannete andmisest ja kõrgema vooruse otsinguist. Kirjades öeldi ka seda et too kauss on suure väega ja et on suure väärtusega.
Mõned teadlased arvavad, et sumerid jõudsid Lõuna - Ameerikasse seilates ida poolt ümber Lõuna - Aafrika ja seal edasi hoovuseid pidi Lõuna - Ameerikasse.
Või ikkagi otse üle Atlandi? Heyerdahl läks ju Egiptusest ühe papüürusest tehtud laevukesega üle Atlandi... kaasas tal minu teada eriti midagi ei olnud. Kas sumerid ei võinud millegi säärasega hakkama saada? (nad muide teadaolevalt on sõitnud oma laevadega Indiani, mis nüüd just ka väga lähedl ei ole)
Vasta
#70
Fuente Magna ehk Ameerika Rosette´i kivi.
Niisuguseid hüpoteese selle leiu kohta on püstitatud jah.
Siin juttu ja pilte sellest:

http://www.world-mysteries.com/sar_8.htm

Muidu sumeri arhailine keel ajast 3100 – 2600 eKr.
Vanasumeri keel umbes 2600–2200 eKr.
See kausike iidsete kirjatähtedega, mida miskipärast ei näidatud kuni 2000 aastani, dateeritakse 3500/3000 B.C.Sumeri/Akkadi perioodi.
Aga sel ajal ju sõideti ühelt mandrilt teisele veel vimanadega, nii et pole mingi ime, et niisuguseid saranaseid asju leitakse.Smile
Ja kui sa juba Indiat mainisid, siis Kali Yuga ehk meie praegusel ajastul oli neid vimanasid 25 eri tüüpi.
Muidu "Inimkonna varjatud ajaloos" lk. 141 on pildid (joonistused) hoopis iidsematest leidudest.
Nimelt joonisel 6.4 kujuke, mis avastati puurkaevu puurimisel Nampast Idahos. Leid pärineb Plio-Pleistotseeni piirimailt ning on u. 2 miljonit aastat vana.

Võrdluseks on toodud joonis 6.5 Willendorfi Veenus, mis pärineb Euroopast ja mille vanuseks on määratud selles raamatus 30 000 aastat, viki artikli andmetel on kujuke nikerdatud umbes 24 000...22 000 eKr. Sealt saab ka lugeda, kuidas neid daatumeid muudkui muudetakse.

Willendorfi Venus asub praegu Viini Loodusloomuuseumis. Originaali peetakse nii väärtuslikuks, et pikka aega eksponeeriti ainult koopiat. Nüüd on ekspositsioonis spetsiaalne aardevitriin.
Eesti keeles:
http://et.wikipedia.org/wiki/Willendorfi_Venus



Vasta
#71
See on üks 2011.aasta uudis. Ei tea, kas see on siin varem juba olnud. "Arheoloogiline leid Mehhikos viitab 2012.aastale."
http://www.elu24.ee/649053/arheoloogilin...tsembrile/
Vasta
#72
To Trax:
Minu teada ei ole seda ei indiaani püramiidide teemas ega arheoloogia teemas olnud. Kui - siis ehk maiade ennustuste ja 2012 teemas.

Pikemalt sellest maiade Comalcalco püramiidist ja sellest kiviplaadist siin:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comalcalco

Umbes 1300 aasta vanust Comalcalco kiviplaati säilitati aastani 2011 instituudi hoidlas.

Täielik saladus see plaat siiski ei ole, sest oma ala asjatundjad on sellel teemal arutlenud vastavasisulistel lehekülgedel internetis ja blogides, öeldakse sinu toodud artiklis.
Ise kipun arvama, et ju seal ikka ajaloolised sündmused kirjas. "Võrreldes Tortuguero kiviga ei ole Comalcalco kivil tulevikule viitavat ajavormi."

Aga Tortuguero kiviplaati, keda huvitab, näeb siit:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tortuguero_(Maya_site)

Vasta
#73
(08-05-2012, 17:22 )Deadmaus Kirjutas: Kas sumerid ei võinud millegi säärasega hakkama saada? (nad muide teadaolevalt on sõitnud oma laevadega Indiani, mis nüüd just ka väga lähedl ei ole)



(08-05-2012, 18:35 )Müstik Kirjutas: See kausike iidsete kirjatähtedega, mida miskipärast ei näidatud kuni 2000 aastani, dateeritakse 3500/3000 B.C.Sumeri/Akkadi perioodi.

Kaks nn. tsitaati, mis mulle eelmisest postitustest silma jäid.

Esimese tsitaadi puhul - Kust kaudu sumerid laevadega Indiasse sõitsid? Kuhu täpsemalt? Minu teada on maismaa distants sumeri piirkondade ning India vahel üpris väike. Samuti kõne alla tulev meretee on väike, sest kui nad sõitsid Indiasse, siis ilmselgelt Pärsia lahe kaudu (Eufrat ja Tigris suubuvad sinna). St. võrreldes Atlandi ületamisega, on tee Indiasse eriti "käkitegu". Kusjuures endiselt meil ei ole otseseid tõendeid, kas, millisel määral ja milliste piirkondadega võisid sumerid Indias kaubelda (arvatakse, et Harappa võib kõne alla tulla, kuid kuidas nad sinna meritsi pääsesid on juba iseküsimus). Tekstid mainivad mitmeid erinevaid piirkondi, kuid kuna nimed on ajapikku drastiliselt muutunud, siis meie püüd asetada need piirkonnad tänapäeva kaardile jääb pigem spekulatsiooni tasemele. Seda muidugi juhul kui ei leita kahes erinevas piirkonnas, kas ühesuguseid esemeid, või arheoloogilist materjali, mis on omane kaubapartneri kultuurile. Kuniks neid ei ole, siis tuleb loota, et spetsialistidel on ligikaudseltki õigus.

Teise tsitaadi puhul - Müstiku (või siis hellitavalt Mütsiku-tädi) puhul jääb pidevalt silma kriipima üks kindel konstruktsioon - "mida miskipärast näidatud ei ole" ning selle kõiksugused derivatsioonid. Mida see konstruktsioon sinu tekstis tavaliselt tähendab ja miks see kipub nii palju domineerima? Millele sa vihjad? Kellele seda kausikest ei näidatud (ja/ning kus oleks pidanud seda kausikest näitama)?
Vasta
#74
(08-05-2012, 19:30 )hm-ntjr Kirjutas: Teise tsitaadi puhul - Müstiku (või siis hellitavalt Mütsiku-tädi) puhul jääb pidevalt silma kriipima üks kindel konstruktsioon - "mida miskipärast näidatud ei ole" ning selle kõiksugused derivatsioonid. Mida see konstruktsioon sinu tekstis tavaliselt tähendab ja miks see kipub nii palju domineerima? Millele sa vihjad? Kellele seda kausikest ei näidatud (ja/ning kus oleks pidanud seda kausikest näitama)?
Ei oska öelda, aga näiteks Deadmaus ei näidanud seda kaussi, otsisin selle ise üles ja sealt siis lugesin, et ... ja pidevalt loen täna mitmetelt linkidelt, et see või teine artefakt on peidus olnud kuskil muuseumi keldris või kes teab kus...
Aga muidu olen tänulik exule selle täna eespool toodud huvitava 35-osalise video eest, mis käsitleb iidseid leide ja mida saan nüüd mitu päeva vaadata.Smile
Ameerika Rosettei kivi oli ka minu jaoks sellel videol uus leid.
Mida ise põnevat täna leidsid? Kujutan ette, et sulle kõik ammuilma teada, aga mulle ei olnud - seega jäigi mulle mulje, et paljud huvitavad leiud ei ole siiani teada ja neid hoitakse kuskil peidus. Smile
Ka Traxi toodud eelmise aasta uudis oli mulle üllatuseks. Tänud kõigile, kes täna midagi uudset lisasid!Smile
Vasta
#75
[/quote]
Ei oska öelda, aga näiteks Deadmaus ei näidanud seda kaussi, otsisin selle ise üles ja sealt siis lugesin, et ... ja pidevalt loen täna mitmetelt linkidelt, et see või teine artefakt on peidus olnud kuskil muuseumi keldris või kes teab kus...
[/quote]

Ma võin sulle kinnitada, et ükski ese ei ole muuseumi keldritesse ära peidetud (või peidetud tahtlikult). Need on korralikult sorteeritud ja paigutatud erinevatesse (temaatilistesse) kappidesse, riiulitele, ruumidesse jne. Kõik kataloogid on raamatukogudes ja poodides vabalt kätte saadavad, kus on ära toodud vastavate muuseumite esemed (teine lugu on just näituse kataloogidega, mis on mõeldud ainult saalis äratoodu jaoks). Paljudel muuseumitel on juba kodulehtedel kataloogid koos piltidega (seda näiteks Briti muuseumi kui ka Petrie muuseumi kodulehtedel). Kõigil on nendele esemetele ligipääs kataloogide kaudu ning kõik võivad minna ja neid muuseumite keldrites külastada (juhul kui külastaja suudab põhjendada, miks ta neid näha tahab - üldjuhul muuseumid tavakülastajaid nii lihtsalt nendele objektidele ligi ei lase - kuid kui oma sügava huvi tõttu saab ka neid näha; selleks ei pea teadlane olema).

Ma loodan, et te ei ole valesti aru saanud ega arva, et muuseumisaalidesse kõik ära mahuvad. Muuseumitel on tihti ruumiga probleeme. Seega nad ei pane esemeid meelega keldrisse.

Seega see "peitmise" jutt on vale. Soovitan teatud kirjanduse puhul kriitiline olla. See "peitmise" jutt on üsna levinud. Seepäras see mulle ka silma jäi. Midagi tahtsin veel lisada, kuid mõte läks teise asja peale just. Kui midagi meenub, siis kirjutan.
Aaa meelde tuli. Teine asi on muidugi nende objektidega, mis on kaduma läinud ning mingil hetkel üles leitud. Nagu ma kuskil siin postitustest mainisin, siis näiteks Berliini muuseumi keldritest (vanamuuseumi keldritest) leiti hiljuti mitmeid kaste, mis olid papüüruseid täis ning mida hetkel teadlased uurivad. Osa neist on isegi muuseumisaalis esile toodud (minu teada esimeses saalis, mis on historiograafiale üles ehitatud). Aga see ei tähenda samuti, et need olid ära peidetud.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Iidsed tehnika- ja teaduseimed villu 157 82,117 18-04-2021, 21:35
Viimane postitus: antiamerikanist
  Iidsed maadekaardid mason 27 19,030 29-12-2017, 23:18
Viimane postitus: Tinar
  Vee-alused püramiidid ja teised vee-alused huvitavad leiud Müstik 58 38,536 14-10-2016, 08:47
Viimane postitus: Müstik
  Newgrange hauakamber Iirimaal ja teised iidsed ehitised. Müstik 44 27,697 06-07-2012, 21:47
Viimane postitus: Müstik
  Mehhiko asteekide tempel paljastas uued leiud elis 6 5,750 11-11-2009, 14:49
Viimane postitus: Müstik
  Miks jätsid iidsed rahvad oma linnu maha? Robert Matjus SOD 20 10,085 28-02-2008, 20:47
Viimane postitus: ketser

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat