Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miks tekkis universum, milleks ja kuidas, mis oli enne seda
Autor Sõnum
Lorenz
Vana kala

24-09-2014 00:39
Postitus: #151
RE: Miks tekkis universum, milleks ja kuidas, mis oli enne seda
Kaldunn, sinu üks esimesi lähtekohti on vale. Iga nelja aasta tagant ei tekki mitte üks päev juurde, vaid see üks päev lisatakse iga nelja aasta jooksul üks kord kalendrisse, et kalender aastaaegadega nihkesse ei läheks. Ega järgmine aasta sellest pikemaks ei muutu, järgmisel aastal on jälle "normaalne" arv päevi tagasi. Päeva lisamise vajadus tuleneb sellest, et aasta täpsem pikkus on 365,26 päeva. See on nüüd muutumatu suurus ja sinna aja jooksul midagi juurde ei lisandu.
No tegelikult Kuu aeglustab Maa pöörlemist ja sellest muutuvad päevad pikemaks. Väga pika aja jooksul siis päevade arv aastas hoopis väheneb, aga sellel pole Maa orbiidiga midagi pistmist. Ma leidsin ühe hägusa allika väitmas, et 620 miljonit aastat tagasi oli Maa päeva pikkus 21 tundi. Aasta pikkuseks teeb see siis ca 417 päeva. Detailid polegi väga tähtsad siinkohal. Point on selles, et aasta pikkus päevades võib muutuda ja Maa orbiit täiesti muutumatuks jääda seejuures.
(selle postituse viimane muutmine: 24-09-2014 00:40 Lorenz.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
vanapagan
Maauskne

26-09-2014 03:57
Postitus: #152
elu on nagu mõtled.
Veli Joonatan
Veteran

27-09-2014 20:13
Postitus: #153
Ma tunnen seda intuitiivselt, vabandust, see on minu arvamus.
Ei ole olnud mingit "suurt pauku". Kõik mis eksisteerib on igavene ja inimmõistus seda ei adu.

Reaalsus ei lõpe veel seal, kus lõpeb meie arusaam sellest.
positiivne
.

27-09-2014 20:36
Postitus: #154
(27-09-2014 20:13 )Veli Joonatan Kirjutas:  Ma tunnen seda intuitiivselt, vabandust, see on minu arvamus.
Ei ole olnud mingit "suurt pauku". Kõik mis eksisteerib on igavene ja inimmõistus seda ei adu.

Intuitsioon läheb kergesti sassi kujutlusvõimega.
Veli Joonatan
Veteran

27-09-2014 20:48
Postitus: #155
(27-09-2014 20:36 )positiivne Kirjutas:  
(27-09-2014 20:13 )Veli Joonatan Kirjutas:  Ma tunnen seda intuitiivselt, vabandust, see on minu arvamus.

Intuitsioon läheb kergesti sassi kujutlusvõimega.
Päris nii see ka ei ole. Meie hinged on pärit aegade algusest ja teavad intuitiivselt kõike.

Reaalsus ei lõpe veel seal, kus lõpeb meie arusaam sellest.
muffin14
Uustulnukas

15-03-2015 12:43
Postitus: #156
Aga miks otsivad kõik lõppu universumi servast? Universum võib olla kõigest väike osa suurest süsteemist, nagu on näiteks Linnutee osa universumist jne. Oletame, et see kõik asi tekkis ühest bakterist. Kuid kust tekkis see bakter? Ja mis sundis teda poolduma? Universumis on nii palju asju, millele me ei suuda vastata, kuna see on nagu matemaatika valem, kus on x-id ja y-id, kuid tundmatuid on liiga palju, et me suudaks lahendada selle ülesande.

Metsas tunnen end kodusemalt kui kodus - ma olen Metsalaps.
togli
Vana kala

15-03-2015 14:17
Postitus: #157
Üldise silmaringi avardamiseks soovitan lugeda raamatut Universumi MIKROMAAILM. Tegemist ei ole esoteerilise raamatuga, üsna lihtsas keeles proovitakse seletada teaduslikke ning keerulisi asju (pidin nii mõnigi kord loetust aru saamiseks eelnevaid teemasid üle lugema). Lugeja tutvub ka toredate eestikeelsete terminitega nagu "sarmiga meson" või "ilus barüon". Stringid ka muidugi (mis nii mõnelegi millegipärast ranna ja kauni neiuga seostub).

Pean seda väga heaks raamatuks. Ja selle taustal ei tundugi Sveijk-i raamatus kirjeldatud hullumajas oleva proffessori väide "maakera sees on veel üks maakera ja hulga suurem kui esimene" niiväga hullumeelsena.

Ajakirjas HORISONT ilmunud arvustus:
Loodus ei tee vahet suurtel ja väikestel

Täienduseks:
Esmapilgul võib tunduda maailma teaduslik käsitlus ja esoteerika-mütoloogia vastandlikud ning üksteist välistavad asjad. Kuid mida sügavamale asjade sisusse ning toimisesse vaatame, seda rohkem ühiseid kokkupuute punkte tekib. Isegi Piiblilugudest tuttav loomislugu saab mõistetavamaks. Meenutame - "Alguses lõi Jumal taeva ja maa". Millest see taevas ja maa tehti ei täpsustata. Ja ega ei olegi oluline, isegi tänapäeva keskpärane gümnaasiumi lõpetanu ei adu et me ise ja meid ümbritsev koosneb vaid käputäiest erinevate omadustega energia impulssidest. Piiblilugude aegsele inimesele oleks seda üsna lootusetu arusaadavalt selgeks teha (kuid keegi või miski oleks nagu seda seletada püüdnud). Oleme sõna otseses mõttes energeetilised olendid.
Teaduse saavutustega kursis olek aitab paremini mõista ka esoteerikaga seonduvat. Kasvõi seda, et erinevate tervendamise-ravi võtete sisu ja toimemehanism on üks.
(selle postituse viimane muutmine: 15-03-2015 17:27 togli.)
Black Goat
Vana kala

15-03-2015 21:54
Postitus: #158
Huvitav on ka teooria,et me oleme osa multiversumist.Meie universum on üks paljudest universumitest tervest Multiverse nn pilvest.

https://www.youtube.com/results?search_query=multiverse
(selle postituse viimane muutmine: 15-03-2015 21:54 Black Goat.)

Tasuta Numeroloogia Lugemine
Ultimate Magick Power-The Ability to Define Your Own Destiny
[Pilt: great_books.jpg]
Nielander
Questioning Everything

31-08-2016 09:03
Postitus: #159
Kuulasin hiljuti esimest korda audioraamatut. Varem olen nendele lähenenud eelarvamustega ning jäänud enamasti ikkagi paberkandjate juurde.

Raamat (õigemini lühijutt) mida kuulasin, oli Isaac Asimovi - The Final Question ("Viimane küsimus"). Youtubes täiesti olemas ning kõigest 42 minutit pikk. Paraku on jutt inglise keeles, aga kui see ei häiri, siis soovitan soojalt. Ma väga palju loost ära ei tahaks anda, aga inimkonna viimaseks küsimuseks on igatahes "Kas entroopiat on võimalik ümber pöörata ning näiteks taastada surnud tähti".

Ma arvan, et kuulub siia konkreetsesse teemasse väga hästi.

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Päikesetorm ja elektrikatkestus. Kuidas käitud? Tom 180 29,999 06-09-2017 22:55
Viimane postitus: Malandro
  Meie kaunis Päikesesüsteem ja Universum Tutanhamon 70 3,104 28-05-2017 07:26
Viimane postitus: Nielander
  Füüsiline reaalsus on illusioon ja kogu universum on hologramm Pohlatohlakas 142 40,746 22-10-2016 01:04
Viimane postitus: seenetoorik
  Kuidas tekkis elu? Thoth 14 5,736 03-08-2016 15:31
Viimane postitus: Nofretete
  Elektriline universum excubitoris 20 5,940 19-11-2013 00:59
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Universum on lõpmatu? NRG 346 61,492 16-02-2013 23:54
Viimane postitus: alisoman
  Kuidas satelliidid töötavad renaldo 6 2,108 01-09-2012 09:50
Viimane postitus: Tehnoloog
  Kuidas veenda teadlast, et tulnukad on olemas? raxsade 59 12,810 18-05-2012 23:44
Viimane postitus: Päikeseinsener
  Universum tulevikus? miraioh 27 6,037 25-03-2012 20:26
Viimane postitus: alisoman
  Kuidas tekkis Kuu Cassiopeia 5 2,028 09-05-2008 13:12
Viimane postitus: elis

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog