Teema hinnang:
  • 2Hääli - 4.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kvantripats
#26
Fakt on see, et selle tasakaalu testi saab katse läbiviija(suruja) soovi korral väga lihtsate vahenditega võltsida(surudes kas katsealuse raskuskeskme poole või eemale - vt. http://www.youtube.com/watch?v=2hkd4XHac8Q)...
Kõige õigem oleks vast eemaldada katsest üks inimfaktor ja näiteks meisterdada valmis mehaaniline "inimese taskaalust väljaajaja", mis siis igal katsekorral identse jõuga identses suunas surub...

Muidugi fakt, et ka sportlased(või mistahes elukutse esindajad) kasutavad taolisi vidinaid, on kehv argument, kuna ka sportlased on inimesed ja neid võib sama edukalt petta, kui suvalisi tädikesi tänavalt...

Mis on üldse tasakaal...see peaks vast selge olema, et need ripatsid ja võrukesed päris füüsikaseadusi väänata ei suuda(näiteks, et suunavad inimkeha raskuskeseme jalgadesse või liimivad jalad magnetitena põranda külge)...ainukene võimalikus oleks see, et need kuidagi teravdavad inimese reflekse või mõjutavad keskkõrva tööd...kuigi ühe jala peal seistes poleks ilmselt nendestki oletatavatest "tuuningutest" mingit märgatavat kasu loota...
Pealegi oleks nende testimiseks palju paremaid viise, kui subjektiivne tasakaal...

PS: Katsetasin videos näidatud venitustesti. Ja tõesti - toimib.

[Muudetud: 10-15-2010 Nielander]
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Seetõttu ei saa paljutki autoga sõites kasutada, nii et osa neid vidinaid, mis on pidevas seoses oma loojatega võivad päris imelikke jamasid tehnikaga tekitada millega neid püütakse "rahustada".
Üheksakümnendate alguses oli tänasest kardinaalselt erinev maailm, vene sõjaväejõud lahkus ja uus NATO polnud veel kohapeal, seega liikus siin ringi palju sellist mida tänane sõjavägi silmaotsastki ei salli.
Oli üks huvitav vaba aeg kus sai suhelda ja õppida. Piltlikult oli taevas lahti.
Huvilistele teadmiseks, et on olemas päris tõelisi vidinaid, mille kaudu saab kedagi kutsuda ja midagi teha aga seda saab kasutada ainult oma isikliku elu tarbeks ja mitte kunagi kellelegi demonstratsioonesinemisteks.
Muide Castanedas olid nagualil vööl pudelkõrvitsad, millesse meelitati elama mitteorgaanilised, peale mida need pudelkõrvitasad vööl muutusid nähtamatuteks aga nende abil nagual tegi imesid.

Vat seda kohta Castaneda raamatust oleks nagu kunagi isegi lugenud. Igatahes tuleb tuttav ette!Smile
Ma rääkisin eespool küll looduslikust kivimist "talismanist", aga jah, kui mõelda, siis mine tea, kelle loitsud ja mille jaoks seal peale pandud olid! Ettevaatlik tasub alati olla!
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas paadikapten
Hm, mul tekkis taas mõte, et võiks ka proovida. Proovida petmist. Ma ei pea isegi vaeva nägema. 15 minutit plekilõikamist, ja ongi valmis suvaline käkerdis, millele ma panen taha legendi mingist ulmekanaldusest. Hind muidugi tuleb panna veidi madalam, kui "turul", kuna see "turg" on meil juba isegi täis. Kuid pakun välja, et mingit rahalisa siit tuleks. No kui mult on paar korda palutud eluea pikkuse ennustamist ja selle eest isegi raha pakutud - ma keeldusin, aga, krrr, see on ahvatlevSmile1
Sa tee selline käkerdis, mida peab vööl kandma ja sisse peida mingi võimas güroskoopi, siis ehk aitab tasakaalu hoida.
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas levis
Kui usud, et ripats annab sulle jõudu ja tervist, siis ilmselgelt jõudu ja tervist sa ka juurde saad. Paraku minu arvates jääb kogu rõhk siin sõnale "usk"...
Kui see kvantripats maksaks 50 krooni, siis kardan, et toime oleks ka tunduvalt kehvem lol
Jah, mina arvan ka nii. Kui mingi talisman, loits vm inimese usu pealt töötav asi on saadud mingitel erilistel asjaoludel või kalli hinna eest, siis on inimesel kergem käivitada eneseparandamise mehhanisme. Sellised asjaolud ise käivitavadki. Samas aga jällegi, ühe tervendaja käest küsisin, et kas on vahet kui inimeselt võtta pisike sümboolne summa raviseansi eest või "kütta täie rauaga", et kas kallist hinda maksnud inimene hakkab endaga rohkem tööd tegema ja paraneb paremini? Siis tema vastas, et vahet pole, inimene on ikka ühtemoodi laisk ja ootab, et keegi temaga midagi teeks.
Vasta
#30
Räägiks selgeks mis on usu peal töötav asi. Et mingi para asi töötaks peab kandja kõigepelt endale lubama sellest abi saamise võimaluse olemasolu. Skeptik ei luba ühelegi vidinale võimeid, mis ei klapi tema maailmapildiga, seega võib ta käes hoida võimsat Thori vasarat, aga sellega suudab ta paremal juhul pähkleid katki koksida, sest tema jaoks on see vasar, millega midagi taguda.
Bantu neegri jaoks on algul piiksuv ja hiljem vait jääv mobiiltelefon imeasi, millega pole midagi teha, sest puudub võimalus selle imevidina mõtestatud kasutuseks.
Niisama on maailmas kõikjal levivate ohutiste ja talismanidega, kui nad pole antud kliendi jaoks tehtud ja tegija poolt tööle pandud, on tegu kasutute vidinatega, mis ei sisalda mingit jõudu, sama tulemuse annab kaugelt toodud töötav vidin, mille skeptikud on oma käes hoidmise ja oma jõu rakendamise läbi ära rikkunud ja tühjaks laadinud.
Ega ükski teadja inimene ei arva, et skeptikute puhul on tegu äpudega, nende taga on ajastu suurim ja tugevaim keskvoolu jõud psühhiaatria, mille pühimaks ülesandeks ja eesmärgiks on hävitada kõik, mis pole silmaga nähtav, kõrvaga kuuldav või hambaga katsutav iga möödakäija poolt ühtemoodi.
Nii et kaasaja inkvisitsioon siidkinnastes.
Seepärast lõpeb talismani andmine skeptiku katsetada selles sisalduva jõu haleda kääksatuse ja minemajooksmisega kui maha ei löödud.
Hoidke oma talismane mis te olete otse tegijate käest saanud pappide õnnistuse, skeptikutest inkvisiitorite ja gurude eest kes üldjuhul võõra hävitavad ja oma asemele topivad.
Ja ohutisse tuleb uskuda kui sellest abi tahad saada, ei tohi ära peletada jõudu mis on ohutise sees sind teenima pandud.


[Muudetud: 10-15-2010 VironShaman]
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Räägiks selgeks mis on usu peal töötav asi. Et mingi para asi töötaks peab kandja kõigepelt endale lubama sellest abi saamise võimaluse olemasolu. Skeptik ei luba ühelegi vidinale võimeid, mis ei klapi tema maailmapildiga, seega võib ta käes hoida võimsat Thori vasarat, aga sellega suudab ta paremal juhul pähkleid katki koksida, sest tema jaoks on see vasar, millega midagi taguda.
Bantu neegri jaoks on algul piiksuv ja hiljem vait jääv mobiiltelefon imeasi, millega pole midagi teha, sest puudub võimalus selle imevidina mõtestatud kasutuseks.
Niisama on maailmas kõikjal levivate ohutiste ja talismanidega, kui nad pole antud kliendi jaoks tehtud ja tegija poolt tööle pandud, on tegu kasutute vidinatega, mis ei sisalda mingit jõudu, sama tulemuse annab kaugelt toodud töötav vidin, mille skeptikud on oma käes hoidmise ja oma jõu rakendamise läbi ära rikkunud ja tühjaks laadinud.
Ega ükski teadja inimene ei arva, et skeptikute puhul on tegu äpudega, nende taga on ajastu suurim ja tugevaim keskvoolu jõud psühhiaatria, mille pühimaks ülesandeks ja eesmärgiks on hävitada kõik, mis pole silmaga nähtav, kõrvaga kuuldav või hambaga katsutav iga möödakäija poolt ühtemoodi.
Nii et kaasaja inkvisitsioon siidkinnastes.
Seepärast lõpeb talismani andmine skeptiku katsetada selles sisalduva jõu haleda kääksatuse ja minemajooksmisega kui maha ei löödud.
Hoidke oma talismane mis te olete otse tegijate käest saanud pappide õnnistuse, skeptikutest inkvisiitorite ja gurude eest kes üldjuhul võõra hävitavad ja oma asemele topivad.
Ja ohutisse tuleb uskuda kui sellest abi tahad saada, ei tohi ära peletada jõudu mis on ohutise sees sind teenima pandud.
1. Tont väidab, et tal on ripats, mis teeb imet!
2. Skeptik küsib, et kuidas ta seda teeb?
3. Tont räägib metafüüsikast.
4. Skeptik ütleb, et teeme teadusliku testi ja vaatame, kas tulemused näitavad midagi põnevat.
5. Kõik testid põruvad, olgu seal osalisteks skeptilised või uskujad või kes iganes... kui test on vähegi teaduspõhine, siis tulemus on ümmargune null.
6. Tont ütleb, et "mina ei pea midagi rohkem tõestama"
7. Kõik näitavad näpuga skeptiku suunas, no miks sa ei usu, proov ise, asi toimib ju, no on loll pime mõttetu skeptik.
Vasta
#32
Skeptik ise tegi selle teema.
Skeptik olgu nüüd õnnelik ja ma juba soovisin teema algatajale kohe alguses palju õnne!
Skeptikul on ka komme siinseid poste ja foorumiliikmeid naeruvääristada oma s-lehel, nii et soovitan selles teemas enam mitte arutleda mis on mis, sest see on sama kui peaga vastu müüri jooksmine!:Bleh
Muuseas, skeptik ei küsib, kuidas ripats imet teeb, skeptib riputab see ripats omale kaela ja kogeb ise!:Bleh
Ja kui skeptik ei tahap kogeda, siis skeptik ei arutle ka tema arust mõttetuste üle. Milleks peaks skeptikut juba mitu päeva see ripats huvitama?
Mitteskeptikuid üldse ei huvita!:Bleh
VS arutles üldteemal, mis mõju teatud ripatsitel on.
Ja minu arvates on ka skeptitsism inkvisitsioon siidkinnastes.
Just seda see sinu eelnev postitus tõendabki! Muud midagi!
Vasta
#33
Müstik: "Nimetame kogu opositsiooni ühise nimetajaga - skeptik(hästi palju kordi, siis jääb meelde), ja ignoreerime kõike!"

Kujutan ette, et sa suhtud kõigisse sinu maailmapilti ohustavatesse asjadesse sarnaselt - ja siis nimetad skeptikuid pimedaks ja suletud maailmapildiga inimesteks.

Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Skeptikul on ka komme siinseid poste ja foorumiliikmeid naeruvääristada oma s-lehel, nii et soovitan selles teemas enam mitte arutleda mis on mis, sest see on sama kui peaga vastu müüri jooksmine!:Bleh

Ma ei saa nüüd aru kas see käis minu kohta(sest nähtavasti eksiteerib sinuga mitte-nõustuvate inimeste kohta vaid üksainus termin), aga mainin igaks juhuks ära, et ma pole Skeptik.ee leheküljel just kõige tihedam kaasalööja - olen vist elu jooksul sinna kolm kommentaari postitanud, millest ükski ei puudutanud antud foorumit.

PS: Alati on hea rünnata argumendi autorit/autoreid, kui rünnata argumenti ennast...

[Muudetud: 10-15-2010 Nielander]
Vasta
#34
Ma olen ka igasuguste ripatsite ja selliste asjade suhtes umbusklik. Mina selle eest raha ei maksaks.. aga! Kuna platseebo efekt on olemas ja see kipub ka töötama, siis järelikult on sellest kasu, juhul kui inimene sellesse usub. Ravimitega tegelikult sama lugu.. ravimid ei tööta kõigi inimeste peal ühtemoodi, siiski on neil osadele inimestele teatav mõju Smile Järelikult on skeptikud sellele kvantripatsile lihtsalt immuunsed.. proovige seda kvantripatsiga kaasnevat platseebo efekti mõõta. Kui mingisugune muutus toimub, siis järelikult kvantripats tötöab.. võib-olla mitte sel viisil, nagu lubatud.. aga töötab. Lihtsalt mina hoiaks oma raha millegi muu jaoks..
Vasta
#35
Nielander, jaa, jaa, puhu aga puhu! Ise sa sinna neid paralasi halvustavaid tekste ju toodadki!
Vat kui oleksid selle kvant-ripatsi teema tegemata jätnud, siis oleks veel uskunud, aga nüüd sinu heasoovlikkuses küll kahtlen.
Ela rahumeeles oma s-lehel ja lase para-foorumlastel ka rahus elada!
Ja ei olnud mu eelnev post sulle mõeldud, hoopis levisele.
Minuga mittenõustuvaid inimesi on maailmas palju - ei pea sa siit kohe ennast leidma! Nii edevaks nüüd ka ei maksa minna!

[Muudetud: 15-10-2010 Müstik]
Vasta
#36
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Nielander, jaa, jaa, puhu aga puhu! Ise sa sinna neid paralasi halvustavaid tekste ju toodadki!
Vat kui oleksid selle kvant-ripatsi teema tegemata jätnud, siis oleks veel uskunud, aga nüüd sinu heasoovlikkuses küll kahtlen.

Millele tuginedes sa neid asju väidad?
Selle põhjal, et ma sellise teema tegin?
Vasta
#37
Selle järgi, kuidas sa pea iga kuu seda s-lehte siin reklaamid!:Bleh
Vasta
#38
Reklaamin?

Tegemist on lihtsalt ühega vähestest Eesti lehekülgedest, mis tegeleb paranormaalsete nähtuste üle arutlemisega...kuidagi paslik tundub osadesse teemadesse ka seda lehekülge kaasata, kui jutt samal teemal käib. Samahästi võiksin ma sind süüdistada kõiksugu UFO-lehtede reklaamimises, iga kord kui sa mingi lingi ära tood...
Vasta
#39
No siis sa peaksid paljusid süüdistama, sest enamus toob muu kõrval näidiseks ka mingeid UFO-videosid või paralinke!
Aga s-lehte siin näidiseks peale sinu ei ole küll keegi ammust aega toonud!
Ja pole ma sind milleski süüdistanud, vaid lihtsalt vastasin su küsimusele. Eks igaüks teab, mis lehed talle huvi pakuvad!
Ja nagu eespool VS mainis: "Ega ükski teadja inimene ei arva, et skeptikute puhul on tegu äpudega, nende taga on ajastu suurim ja tugevaim keskvoolu jõud psühhiaatria, mille pühimaks ülesandeks ja eesmärgiks on hävitada kõik, mis pole silmaga nähtav, kõrvaga kuuldav või hambaga katsutav."
Vasta
#40
Ma ei tea, mis skeptikutest VS'le meeldib igas sarnases teemas kõnelda, aga isiklikult tunduvad sellised skeptikud olevat rohkem kellegi ülevoolava ja eelarvamustes tingitud kujutlusvõime viljad, kui reaalsus...ju siis annavad taolised tõekspidamised kellegile öösiti magusama une...

Antud teema aga puudutab siiski kvantripatsit - ja seda kas see on võlts või päris...näib aga, et igatüht, kes üritab seda välja uurida või selle võimalikest uuringutest huvitub, saab vastu päid ja jalgu...eranditult muidugi juhul, kui uuringu tulemused koheselt teatud tõekspidamisi ei kinnita...
Vasta
#41
Kvantripatsi kohta ütlesin üldarvamuse eespool. Täpset arvamust ei saa öelda, kuna ei ole seda ju veel kandnud!Smile
Aga panin oma eelmise ripatsi täna kaela - ja meeleolu on tõesti parem!Bleh
Ka leidsin sealt sinu eespool toodud lingilt ühe toreda lastekirjaniku! Nii, et teema on minu jaoks isegi kasulik olnud!
Vasta
#42
Kogu selle kvantripatsi loo teeb läilaks see maitselagedus. Juba see nimi - kvant..., äkki ehk spring v. raadium?
Ajab ikka iiveldama! Kõlab ka nagu: ma teen lollusi, aga kvantripatsiga teen ma palju rohkem lollusi!
Nii, et olenevalt papi hulgast, saad valida erinva "reipusvõimekuse". Aga noh, maitse üle ei vaielda: see kas
on v. puudub? Samas pappi on sellega mõnus teenida - see ei ole kuritegu.


[Muudetud: 10-16-2010 Ott Sama]
Vasta
#43
mida sa mõõta ei saa , seda pole olemas .

kui sa ennast lüsergiinhappe dietüülamiidist pilve tõmbad ei tähenda see seda et sa kuskil muus maailmas/reaalsuses jne olid ,vaid seda et sa oled oma ajukeemia toredasti segi keeranud.
Vasta
#44
Vat see on juba sõnastusoskus - lausa grestomaatia meistriteos!Smile

[Muudetud: 15-10-2010 Müstik]
Vasta
#45
konkreetsed ripatsit katsunud pole küll aga olen piisavalt kokku puutunud sarnast turunduskeemi kasutades müüdavate ime kanthüperterasuperparalleelunversumist infot saades valmistatud auto kütust säästvate vidinatega.Alates magnetitest mis sätivad kütuse molekulid kenasti ritta nii et nad paremini põlevad lõpetades diskidega mida panna paagi külge mis enamvähem sama teevad.Paljusid neist on proovitud.Siin platseebo ei tööta ent müüja jutt on täpselt sama.Ah mis ma ajan platseebo töötab seni(st tuju on hea) kuni usud et nüüd saad ilget säästu.Tasapisi hakkab aga kohale jõudma ,et säästu nagu pole.ikka veel platseebo töötab ja püüad üigustada enese lollitamist sellega et küllap on viga muus aga säästu lubav junn ikka töötab. Võib olla isegi proovid säästlikumalt sõita.Lõpuks vihastad ja lubad turundaja mättasse kaevata kui vastu peaks tulema. 3-4 x sellise asjaga kokku puutudes lööd kasti(vaimselt) iga tolkami kes sulle mingit "imet" lubab. Need imeripatsi ärikad on targemad kui kütusesäästjad sest otsest effekti on palju raskem mõõtal.Lolli kari kes enese lolliks jäämisest on aru saanud, ikkagi ei julge seda avalikult teadustada ja jauravad oma imest edasi.EGO mis teha,hirm lolliks jääda on nii suur, et sa isegi endale ei taha seda tunnistada.

[Muudetud: 10-15-2010 Vogon]
Vasta
#46
http://www.birdtribe.ee/Kvantripats.htm ; ripatsi müük ja muidu huvitav leht. ka aasta 2012, 21 dets siin kirjas ja viited kuhu vaja, igati asjalik !
Vasta
#47
Huvitav jutt sellel lingi!Smile
Hakkasin kohe Kuud uurima ja mis ma leidsin?

"Oma raamatus „Loeng Šveitsis“ ütles härra Li Hongzhi Kuu päritolu kohta järgmist: „Vanasti oli olukord teistsugune kui meie teaduse ajastul. Erinevate ajastute inimesed olid arenenud oma ajastule iseloomulikul moel. Ühe seesuguse ajastu inimesed tunnistasid, et öine pimedus tekitab inimestes ebamugavustunnet. Seepeale ehitasid nad sinna üles Kuu, et see valgustaks öösel Maad.“

Härra Li Hongzhi selgitab seda edasi oma teoses „Zhuan Falun“ (köide II): „Eelajaloolisel ajal pidas mõni inimtsivilisatsioon kaua vastu, mõni jälle lühikest aega. Mõned inimkonnad eksisteerisid väga kaua. Iga tsükli inimkond areneb teaduses erinevas suunas. Kaasaja inimesed on end piiranud praegusaja teaduse arengu kindlaksmääratud põhimõtetega ja ei mõista, et teaduses on olemas hoopis teisi arenguteid. Tegelikult oli Hiina muistne teadus täielikult erinev sellest teadusest, mida on tutvustanud maailmale Euroopa.
Muistses Hiinas tegid inimesed otseseid inimkeha, elu ja universumi uuringuid. Need eelkäijad julgesid puudutada ka hoomamatuid ja nähtamatuid asju ning olid suutelised tõestama nende olemasolu. Kui inimene istub meditatsioonis, siis tunneb ta, kuidas tema tundlikkus kasvab, kuni viimaks pole tal mitte ainult väga terav tunnetus, vaid ta suudab ka puudutada ja näha seda, mis enne oli nähtamatu ning mis nüüd on tema jaoks täiesti hoomatav.

Need eelkäijad valisid teise tee elu saladuste ning universumi ja inimese vaheliste seoste uurimiseks. See tee on täiesti teistsugune võrreldes tänapäeva autentsel tõestusel põhineva teadusega.
Tegelikult on Kuu tehtud eelajalooliste inimeste poolt. See on seest õõnes. Eelajalooline inimkond oli hästi arenenud.“

Soovitan teistelgi selle teabega tutvuda:
http://www.birdtribe.ee/Kuu.htm
Anuhazi keelest ka ei olnud varem kuulnud, ainult senzari keelest.
Tänx uue teabe eest!
Vasta
#48
oh jah.. Muistne Hiina. Lahe nimi.Nii Muistses hiinas tehti nii ja naa.Euroopas tehti kõik valesti ja Hiinas õigesti.Huvitav siis miks on Hiina praegu selline solgiauk nagu ta on. Mihs hiinlane teeb maailmaga seda mida ta teeb?Miks hiinlane endiselt pole isegi käinud kuul rääkimatta selle tegemist. Kas selle "eelajaloolise" tsivilisatsiooni nimi oli ka Hiina. Tõsi ta on ,et hiina on maailmale palju andnud ent mittemidagi nii radikaalsed kui müstikausklikud ootaksid.Miks räägitakse ainult minevikuvormis.Kus on artefaktid.Kus on vahendid kuu ehitamiseks?

Ühesõnaga kerge rääkida raske tõestada.Kui on koos piisav koloonia usklikke võib isegi rahakest teenida see kuulus hiinlane.



[Muudetud: 10-16-2010 Vogon]
Vasta
#49
Kuust on välja antud terve raamat, seda tasuks ka lugada. Muidugi nanotehnoloogia võimaldabtehnoloogiliselt rohkemkui tavaliselt. Kogu jutt on muidugi ilus aga me ei teanimelt mida on sinna sisse programmeeritud....Põhirõhk on pandud inimeste endi usule.Tagatipuks on see ikkagi äri.See ei pruugi kohe toimida vaid stardib alles teatud aja pärast. Head uurimist .....
Vasta
#50
Tsitaat:Algselt postitas Vogon
oh jah.. Muistne Hiina. Lahe nimi.Nii Muistses hiinas tehti nii ja naa.Euroopas tehti kõik valesti ja Hiinas õigesti.Huvitav siis miks on Hiina praegu selline solgiauk nagu ta on....


Väga lihtne - Muistne Hiina oli Europiidse rassi kodu. Seda valitsesid ja juhtisid Valged Inimesed.
Kultuur "paranes" ning välja lõi valgetele inimestele omane sisemine headus.
Seda kasutasid ära kollased inimesed ning oma kiire paljunemisega sõid valged välja - edasine on juba ajalugu ...
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat