Teema hinnang:
  • 1Hääli - 2 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jüri Lina uued loengud
#1
Jüri Lina ettekanded teemadel

“Helilooja Toivo Kurmeti loomingu tundmatutest tahkudest” ja
“Informatsiooni manipuleerimisest”.

Jüri Lina tutvustab helilooja Toivo Kurmeti loomingu tundmatuid tahke, ta avalikustab ansambli “Virmalised” senitundmatud salvestused, mis kõlavad täiesti erinevalt neist, mis on avalikkuse ette jõudnud. Mõni on arhiivi tagasi saabunud Flandriast. Oli arvamus, et need on jäädavalt kadunud. Jüri Lina, kes omal ajal tegi populaarseid popmuusikasaateid, puutus Kurmetiga väga lähedalt kokku. Ta räägib Toivo Kurmetiga tutvumisest ja tema elu-olu unarusse jäänud seikadest. Tema loomingulise köögi saladustest. Saame teada, millise hinnangu andis Kurmeti loomingule vene režissöör Andrei Tarkovski.
Sügisel tuleb avalikkuse ette Kurmeti jahmatavalt ilus popsümfoonia, ainulaadne kogu maailmas. Senisesse salvestusse on tehtud olulisi muudatusi, mida õhtu vältel ka tutvustatakse. On võimalik näha katkendit filmist “Meloodiate lummuses. Toivo Kurmeti muusikalisest pärandist”, mille esilinastus Eestis toimub sügisel 2010.

Õhtu teine osa on reserveeritud haruldastele andmetele, mis valgustavad informatsiooniga manipuleerimise iseärasusi. Näiteks, kuidas Rootsis ja mujal on avalikkuse pilgu eest püütud varjata seagripivaktsineerimise surmaohvreid.

Esimest korda räägib Jüri Lina avalikkusele massoonide maagiliste harrastuste praktilistest aspektidest, mille hulka kuulub ka olulise informatsiooni varjamine ja töötlemine. Kuulaja saab teada, kas massoonide jumalus Jahbulon on tegelikult olemas või on see nende haiglase fantaasia vili. On võimalus näha katkendit valmivast filmist “Täitmatu Ouroboros. Massoonide salakaval taktika”, mille esilinastus toimub Rootsis oktoobris 2010 ja kohe seejärel ka Eestis.
Tuleb ka juttu varjatud informatsioonist Poola presidendi saladusliku hukkumise asjaolude kohta ning president Obama saatuslikest otsustest.

Lõpuks kergitatakse Kreeka majanduskriisi telgitaguseid ja seletatakse, kuidas see võib ohustada Eestit.

Üritus kestab kolm tundi.

Müügil Jüri Lina raamatud, filmid (DVD-l) ja CD-plaadid.

Tere tulemast!

Aeg ja koht:
Esmaspäeval, 31. mail kell 19 Tallinnas Rävala pst. 8 suures saalis, sissepääs 80 krooni.
Teisipäeval, 1. juunil kell 19 Tartus Turu 2, TASKU, Dorpati konverentsikeskuses, Petersoni saalis, 70 krooni.
Kolmapäeval, 2. juunil kell 19 Pärnus hotellis “Viiking”, 70 krooni.
Õpilastel ja pensionäridel 50 krooni.

Allikas: http://www.jyrilina.com/index.php?page=loengud
Vasta
#2
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Keegi homme Tallinnas läheb asja kuulama/vaatama?


Hetkel on täiesti reaalne, et lähen.
Vasta
#3
Kuulge, mõned teist on käinud tema loengutel mitmeid kordi. Kas iga kord on nagu uus? KUi lugeda ühe eelmise hiljutise ülesastumise ülevaadet, siis ta hüpleb teemalt teemale ja räägib ühes teemas miljon eri asja kokku. Vähemalt selline mulje jääb. Ja sellest ka küsimus.

Kas see info, mis lõpuks sõelale jääb, on niivõrd fundamentaalne (ja iga kord järjest enam) või on ta lihtsalt põnev ja karismaatiline isik, keda võikski kuulama jääda?

Vasta
#4
Esmalt kurbusega teatan, et seoses kahjuks koduste oludega jäi minemata.

Nüüd vastuseks Tiigrile - jahh nii ta on hüpleb ja segab nagu Toots seemneid köstrile, kuid üldjuhul
suudab ta ka selle sees midagi värskemat "maha panna". Ei liea, et ta eriti karimsaatiline oleks või
midagi eriti fundamentaalset esile tooks. Kuid arvan, et inimesed tulevad sinna erinevatel põhjustel.
Mõned loodavad, et tuleb mõni uus detail esile (nagu mina), mõned mutikesed on Jürkast lihtsalt
sisse võetud (see paistab välja küll), mõned tulevad nii igaks juhuks - teemad ju üldiselt põnevad
ning iga kord on nägusi keda näen esmakordselt - paljud neist uutest "organite" poisid on jäägu
siis nende juhi südametunnistusele, kuid olen seal siiski tuttavaid nägusi Toompuiesteelt - ja mujalt - näinud. Kas nad seal oma initsiatiivist või ülemuse käsul ma ei tea. Lisaks olen aru saanud,
et mõned käivad seal ka lihtsalt austusest - elu raske ja ega ka Jüri rahas suple. See on nagu
pisikene andam (piletiraha siis) netist allalaetud raamatutele ja filmidele. Olen ise ka ostnud mitu
tema filmi ja raamatut. Lisaks veel see, et saab vahest väljas käia ning olgem ausad - Jüri räägib
suhteliselt avalikult sellest millest paljud tahaksid rääkida, kuid ei julge. Seega - võttes kaasa
keskmisest arukama tibina kes omale kallis saab kirja õhtu kus on käidud väljas ja aeg pole mitte
päris asjata raisatud. Näeb tuttavaid ka ju - vahest isegi paraweebusi.
Sellised on minu mõtted - vali mis põhjus sobib ja külasta ka.
Vasta
#5
Jüri Linal on iga kord erinevad teemad vaatluse all. Ta on mitmekülgne inimene, mitte ainult vabamüürluse uurija.

Päris uudne on näiteks varjatud informatsioon Poola presidendi saladusliku hukkumise asjaolude kohta ning president Obama saatuslikest otsustest.


Vasta
#6
Excu - tibin oli nummi point.
Aga olen Lina suhtes (raamatute alusel) suht skeptiline, kuid võib olla tõesti, käin millalgi ära ja äkki avaneb miski silm kuskil. Või läheb lõplikult kinni.

Vasta
#7
Kas keegi tänasel ettekandel käis? Millest ja kui põhjalikult räägiti? Oli uuemat informatsiooni?
Vasta
#8
Muideks - kõnelejana ei ole Jüri just eriti hea, isegi sellise ürituse "orgunnijana" suht saamatu. Olles
ise nii vähemalt dekaadi jagu olnud ürituste organiseerimsiega seotud siis on see minu mulje mida
olen ka varem välja ütelnud. Samas pean auga tunnistama, et tema raamatud on kordades
paremad. Ehk ei ole Jüri just väga mitmekülgne, kuid ta ei ole siin ainuke - raamatud on head ja olen neid isegi USA poole nati reklaaminud ning ka seal on nad jätnud väga hea mulje - näiteks lisatud
lingi taga - http://www.rense.com/general81/ocatk.htm
Vasta
#9
Käisin kohal. Esimene pool loengust rääkis Jüri Lina, nagu ka lubatud, Toivo Kurmeti loomingust ning tutvustas uut filmi tema kohta, mille esilinastus toimub 1.detsmbril. Teises pooles valgustas ta Kreeka kriisi tagamaid, tõi näiteid vabamüürlaste valedest, tutvustas kuulajatele Phytagorose maailmapilti jne. Obama ja Poola presidendini kahjuks sel korral ei jõudnud, aeg sai varem otsa.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Ta on mitmekülgne inimene, mitte ainult vabamüürluse uurija.

Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Ehk ei ole Jüri just väga mitmekülgne,...

Mida siit nüüd siis välja peaks lugema. Üks kiidab, teine laidab. Aga kuna Müstikul ei ole 10-aastast ürituste korraldamise pagasit, siis vist tuleb uskuda, et Jüri Lina siiski väga mitmekülgne tõepoolest ei ole.
Vasta
#11
Mida nüüd sinu jutust aru saada?
Inimese mitmekülgsuse hindamiseks peab omama ürituste korraldamise pagasit või seisneb inimeste mitmekülgsus ainult ürituste korraldamises.
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Mida nüüd sinu jutust aru saada?
Inimese mitmekülgsuse hindamiseks peab omama ürituste korraldamise pagasit või seisneb inimeste mitmekülgsus ainult ürituste korraldamises.

Novot, ega mina ka ausaltöeldes sellest aru ei saanud.
Vasta
#13
Jüri Lina on kahtlemata laia silmaringiga. Selles suhtes olen muidu ka nõus, et avalik esinemine tema kõige tugevam külg ei ole. Samas peale tema kedagi teist ei ole kes avalikkuse ees nendel teemadel sõna võtaks. Ja tema raamatud on ju tõesti asjalikud.
Kuna eile õhtul polnud aega enam pikemalt loengust kirjutada, siis jätkan täna edasi. Jüri rääkis eile veel 1848a. märtsis alguse saanud revolutsioonide taustast. Ametliku ajaloo järgi algasid revolutsioonid Itaalias, Saksamaal, Rootsis jne märtsis, kuid täpsemalt aega ei ole täpsustatud. Jüri Lina on arhiividest saanud teada, et revolutsioonid erinevates riikides algasid kõik ühel päeval ja samal ajal - 18.märts kell 11.00.
Veel räägiti Franz Josephist, kes ametliku ajaloo kohaselt suri 1916 aastal, kuid Jüri Lina oli Madeirat külastades saanud kohalikelt elanikelt teada, et Franz Joseph on maetud Madeirale ning ta suri seal hoopis 1922 aastal tiisikusse.
Mõne sõnaga mainiti veel praegust presidendi nõunikku Toomas Sildamit, kelle kohta Klandorf hiljuti väitis, et ta oli KGB agent. Sildam oli omal ajal ka Jüri Lina kimbutanud.
Samuti mainis ta, et Hitleri surnukeha pole tegelikult leitud ning Hitler pääses allveelaevaga Saksamaalt põgenema (vastavad teemad on meil ka siin para web-s täitsa olemas).
Kreeka kriisit räägides mainis ta, et Sarkozy avaldas Merkelile survet Kreekale abipaketi andmiseks. Saksamaa pidavat väidetavalt tõstma abiandmise raha jaoks oma riigis tulumaksu määra.
Veel räägiti Pythagorasest ja evolutsiooniteooria paikapidamatusest. Samuti erinevate jumalate olemusest ja tekkest.
Vasta
#14
Tänud, kukoc!
Vasta
#15
Zepac - kumbki vaatab asja erinevast küljest - Müstik pidas silmas eeldatavasti tema kui AUTORI
mitmekülgsust (konspiratsioonid, Kurmet, lasteraamatud) ja siin olen temaga täiesti nõus. Mina
aga pidasin silmas tema organiseerimsivõimet ürituste suhtes ja siin on parandamise ruumi. Kuigi
see siiski ÜLDJUHUL ei vähenda tema esinemiste kaalu paljude inimeste silmis. Kuna aga mul on
päris pikki kogemusi ürituste organiseerimise osas siis see on lihtsalt silma jäänud.
Vasta
#16
Ma panen omalt poolt ka pisut tuld alla.
Olen eelnevalt öelnud, et suhtun Linasse skeptiliselt. Jah, möönan, tema raamatud on põnevad lugeda. Kuid - mind isiklikult häirib tema allikate käsitlus.
Kui eelpool kõneleja räägib Lina arhiividest avastatud materjalide teemal, siis paraku (lihtsustan muidugi praegu) suurem osa tema nn teaduslikust tööst põhineb ajalehtedel. Lugege ise millise osakaalu tema mõnes raamatus toodud allikate nimekirjas moodustavad erinevad (rootsi) ajalehed. Mis krd allikad need on?

Kuskil varemgi tõin näite kus Lina üks väheseid kontrollitavaid viiteid tõid välja artikli, millest ta kasutas vaid rida algusest ja rida lõpust ning sellele ehitas ta kogu oma tõestuse. Nii ju ei ole OK, pehmelt öeldes.

Ja kui kogu materjal on üles ehitatud sarnaselt (ilmselt), mida ta muuseas samas raamatus ette heidab Marxile, siis ei saa ma seda materjali eriti tõsiselt loetavaks pidada. Aga - see on minu isiklik arvamus.
Ja positiivselt lõpetades - on üks suur asi, mida paljudel pole - töövõime! See on tõsiselt kiidetav omadus. Mis sest, mis motiivid tal nende asjadega taga on, see on ikka positiivne (asi iseeneses).




Vasta
#17
Ei maksa alahinnata ajalehtede kui allika tõsidust. Erinevatel aegadel on need olnud erinevate isikute
kontrolli (ja kontrollimatuse) all ning nende TOTAALNE kontroll on saavutatud alles peale 2MS.
Veendusin selles ise kui lugesin vanu ajalehti (mikrofilmidelt peamiselt) - nii mõnegi teksti eest oleks tänasel
päeval nii autor kui välja andja kohtu alla antud. Hetkel pole Jüri allika käsitlus veel toonud loogilisi apsakaid.
Kui keegi peaks neid leidma siis kuulan huviga. Selge, et nii mõnedki ajalehe lood on kirjutatud just selleks,
et eksitada nii lugejaid kui uurijaid tulevikus, kuid nagu olen nii mõnigi kord ütelnud - ei saa kontrollida KÕIKE
ja kogu aeg. Pealegi on paljud ajalehe allikatest dubleeritud ka arhiivi leidudega ja siin on huvitav võte mida
Jüri kasutab - avaldades oma lugusi pressis näitavad need isikud oma jultumust ja kindlust tuleviku suhtes.
Vanematel aegadel oli nii pressi mõju kui ka kirjaoskus parajalt kitsa levikuga. Seega oli ajakirjandus neile
olulise tähtsusega oma ideede ja ka KORRALDUSTE edasiviimiseks. Tänapäevaks on asjad muutunud ning
kunagine avameelsus maksab neile osaliselt kätte.
Vasta
#18
OK, nõus et oleks pidanud täpsustama. Toon võrdluse: Suvorov kasutas oma allikatena samuti ajalehti. Näiteks NL riigi poolt kontrollitud ajalehtedel ja vaba maailma (eriti "kollastel") lehtedel on ju vahe sees.

Ma usun, et sa oleksid samuti umbusklik, kui otsid tõde üllitisest, mis viitab enamasti SL Õhtulehele? (taaskord - lihtsustan asja)

Vasta
#19
Vaidleks vastu väitele, et suurem osa allikaid on pärit ajalehtedest. Üht-teist on Lina sealt tõesti võtnud, kuid enamus materjale on pärit siiski erinevatest raamatutest ja ta on ka ise erinevaid arhiive külastanud ning sealt infot saanud.
Vasta
#20
ok las olla, point on niikuinii selge.
Vasta
#21
Mis ta sellest Kurmetist siis rääkis? Virmalised on küll tip-top, kuid Kurmeti hilisem looming jätab üsna pseudo-progre mulje ja eriti ei suuda mõista.... Kohe üldse tegelt mitte.

Tunked ruulivad!(?) Bleh
Vasta
#22
Kui kuuekümnendaid sai korjatud puntide kaupa siis ühe fänni käest sain vist terve virmaliste loomingu ja osa Kurmeti hilisemat muusikat, korra sai läbi kuulatud aga huvi eriti ei pakkund peale muusika ajaloo kordamise.
Vasta
#23
“Massoonide maagilisest tegevusest”



Teisipäeval, 23. novembril kell 19 Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus, Tõnismägi 2, väikeses saalis, sissepääs 80 krooni. Õpilastel ja pensionäridel 50 krooni.

Kolmapäeval, 24. novembril kell 19 Tartus Turu 2, TASKU, Dorpati konverentsikeskuses, Petersoni saalis, 75 krooni. Õpilastel ja pensionäridel 50 krooni.

Laupäeval, 27. novembril kell 16 Pärnus hotelli “Viiking” konerentsiaaalis, 75 krooni. Õpilastel ja pensionäridel 50 krooni.

Lisaks toimub reedel, 26. novembril kell 19
Viljandis Männimäe külalistemaja konverentsisaalis Jüri Lina ettekanne
“Tsenseeritud tegelikkus”. Katkendeid Jüri Lina filmidest (ka valmivatest).
Jahmatavaid andmeid poliitika telgitagustest, millest laial avalikkusel pole õrna aimugi.
Kirjanik ja filmirežissöör Jüri Jüri Lina Rootsist on 30 aasta vältel tutvunud tuhandete endiste saladokumentidega, millest selgub, et võimurid on meile meie tegelikkuse kohta alatult valetanud.
Pärast seda üritust vaatajb osaleja maailma hoopis teise pilguga.
Kaasa võtta tugevad närvid!

Sissepääs 70 krooni. Õpilastel ja pensionäridel 50 krooni.

Seda Viljandi loengut kajastab juba ka see link: http://www.para-web.org/viewthread.php?t...#pid123852

Viljandi loeng vähemalt reklaami järgi tundub tulevat kõige huvitavam.






[Muudetud: 10-29-2010 Kirjutaja]
Vasta
#24
See ongi kokkuvõetud huvitavatest teemadest,ühtlasi selle aasta viimased loengud.,,,
Vasta
#25
Info algallikas saadaval siin: http://www.jyrilina.com/index.php?page=loengud

Iseenesest huvitav, et see "Täitmatu Ouroborose" film nii-ii kaua valmib... hakka või võimalikest segavatest faktoritest mõtlema...

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat