Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piiumetsa mõis
Autor Sõnum
Mellow
Uustulnukas

27-10-2010 22:00
Postitus: #1
Piiumetsa mõis
Käisime siis mõne vennaga Piiumetsas ära.

Kirjeldaks, siis mida meie kuulsime/nägime/tundsime.

Esiteks kuulsime all fuajees seistes üleval korrusel mõminat.
Natukese aja pärast kordus samasugune asi, ja oli kuulda ka astumist, ja üks meist nägi, kuidas trepi juurest oleks keegi nagu mööda kõndinud.
Siis kuulsime, kuidas keegi koperdas mingi puupilpa otsa.
Siis otsustasime keset fuajeed seista. Kõik tundsid sellist tunnet, nagu keegi vahib selja tagant, ja külmavärinad tulid kohe peale.
Siis hakkas ühel meist taskulamp jamama. Taskulamp läks vaikselt kinni ja uuesti põlema, läks jälle kinni ja siis ma otsustasin küsida, et kas te saaksite seda uuesti teha, ja selle peale vilkus taskulamp 2 korda ja läks täitsa kinni. Otsustasime sealt ära tulla.
Hiljem kontrollisime veel taskulambi igaksjuhuks üle, ja see ei saa ise kuidagi kinni panna, peab ikka korralikult peale vajutama.

Tahaks siis teada, mida teie asjast arvate.

[Muudetud: 10-27-2010 Mellow]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aztecca
Tavaliige

27-10-2010 22:31
Postitus: #2

Lahe. Justkui copy/paste mõnest Ghost Huntersi osast, kus seda sama taskulambi trikki tehti. Idee saite sellest saatest?

Miks te sinna mõisa läksite? Seiklushimust, et kummitusi leida? Kui nii juhtub olema, siis saite küll kõvasti actionit. Ega te ei juhtunud samme, ülakorruse mõminat või muid helisid mingit moodi salvestama? Pilte tegite? Kaua mõisa ruumides viibisite?

Kuidas endale tundus? Ei oska kogetut muud moodi selgitada, kui paranormaalset kogemust? Siit foorumist on läbi käinud ka, et Piiumetsa mõisas pidavat kummitama. Võib-olla te tajusitegi sealsete vaimude kohalolu.

Igatahes, päris mitu-mitu küsimärki tekkis mul sinu lugu lugedes. Ehk oskad neile kõigile küsimustele vastata, mida oma postituses küsisin. Aitäh.

Air Intelligence still feels, flying saucers are optical illusion or atmospherical phenomena, but some Military officials are seriously considering the possibility of interplanetary ships.
United States Government. October 27, 1952.
Mellow
Uustulnukas

27-10-2010 22:48
Postitus: #3

TAPSi olen ise ka vaadanud ja üritasime ka lähtuda nende viisidest, kuidas paranormaalsete tegelastega suhelda. Ja see taskulambi asi ei olnud meil üldse planeeritud, see hakkas ise vilkuma. Alguses ta ei vilkund, vaid valgus läks hästi vaikselt ja ühtlaselt kinni, nagu hakkaks patareid tühjaks saama vms, aga patareid olid täitsa täis.

Läksimegi sinna rohkem uurimise eesmärgil. Seekord ei old salvestamist plaanis, ja selle pärast seda ka ei teinud, aga on plaan lähiajal sinna uuesti minna, sest seal toimus juba mingitmoodi renoveerimine.

Endale tundus kõhe, samas ka tekkis soov asja põhjalikumalt teha (nii video, kui helimaterjali kogumine). Mina ütleks ise küll, et tegemist on paranormaalse kogemusega.

Kõige huvitavam oligi see, et peale küsimuse küsimist vilkus taskulamp just 2 korda. Järgmine kord üritan rohkem küsida ja selgust leida kelle või millega on tegu.
Aztecca
Tavaliige

27-10-2010 23:12
Postitus: #4

Millal te seal käisite? Sa ütlesid, et mõisas toimus renoveerimine ning mulle jäi seetõttu mulje, et te käisite seal enne renoveerimist. On nii? Kaua te sees viibisite? See on väga tähtis küsimus, sest mind huvitab, kui kaua te olite hoones sees enne, kui esimest kontakti tajusite. Astusite sisse ja kohe kuulsite helisid ülemisel korrusel või võttis see aega? Kui kaua sel juhul?

Air Intelligence still feels, flying saucers are optical illusion or atmospherical phenomena, but some Military officials are seriously considering the possibility of interplanetary ships.
Mellow
Uustulnukas

27-10-2010 23:18
Postitus: #5

Käisime hoones umbes 2 tundi tagasi. Tundus, et on renoveerimine, sest seal oli mõndasi seinu pahteldatud vms.
Alguses viibisime sees umbes 15 minutit, siis kuulsime ainult mõminat. Tulime natukeseks välja, ja kui uuesti sisse tagasi läksime oleks me nagu kedagi ehmatanud või häirinud ja siis tuligi see puuplangu otsa koperdamine või mis iganes. Seisime umbes 3 minutit ja hakkas jälle teema pihta. Peale taskulambi teemat otsustasime lahkuda ja ütlesime ka viisakalt nägemist.
Aztecca
Tavaliige

27-10-2010 23:27
Postitus: #6

Tõesti põnev. Siis te ei olnud seal väga kaua, kuid tegevust kohtasite palju. Kui on plaan seda mõisa uuesti külastada, siis kindlasti salvestage oma uurimisretk. Algatuseks piisab tõenäoliselt sellestki, kui lindistad oma mp3 mängijaga. Hoiad käes, kui ringi liigud või veel parem jätad kuskile seisma. Kui te oma seikluse suudaksite heliliste või visuaalsete tõenditega katta, oleks suht c00l ju. Edu ja pealehakkamist. wink

Mellow
Uustulnukas

27-10-2010 23:38
Postitus: #7

Kusjuures helimaterjali oleme saanud ühest teisest kohast, ja päris korralikult, Smile Aga jah, seda me teeme, paneme erinevatesse tubadesse telefonid lindistama ja lähme ise kuhugi passima. Oleks mahe jah, ja suured tänud! Smile
hon
Pikemaajaline kasutaja

28-10-2010 13:09
Postitus: #8

Tsitaat:Algselt postitas Mellow
Kusjuures helimaterjali oleme saanud ühest teisest kohast, ja päris korralikult, Smile Aga jah, seda me teeme, paneme erinevatesse tubadesse telefonid lindistama ja lähme ise kuhugi passima. Oleks mahe jah, ja suured tänud! Smile

Vaadake siis, et telefonid kaduma ei läheSmile
Ise lugesin ka just natuke aega tagasi selle mõisa kohta ja mõtlesin ka seal ära käia, kuid see koht on minust päris palju maad eemal. Paistab, et siiski peaks seal ära käima.
ilvez
Uustulnukas

28-10-2010 19:34
Postitus: #9

Tere,

Tahtsin mainida et käisime ka seal sõbraga suvel ning peaks mainima et see Piiumetas mõis lihtsalt üks räbal mahajäetud maja. Istusime seal vaikselt mitu tundi ei julgenud seal väga rääkida kuna elamu majad kohe ligidal ja tullakse veel karjuma me peale , et mis teeme seal.
Asjast lähemalt , et me küll ei kogenud mitte midagi seal. Muidugi ma ei ytle ka seda et alati peab midagi juhtuma aga see oli lihtsalt paras peldik.
Näha oli et seal panevad kohalikud noored vbl vanad lihtsalt pidu sest õlle purke kõik kohad täis. Maja on üritatud renoveerida vms aga see ka pooleli jäetud. Või oln lihtsalt saepuru plaadid toetuseks seina löödud.
Peale nahkhiirte kes meid seal taga ajasid me küll kahjuks midagi ei täheldanud.
Diktofoni peale ka kahjuks midagi ei jäänud, täielik vaikus. Vbl meil lihtsalt ei vedanud, vbl seal pole midagi lihtsalt.

[Muudetud: 10-28-2010 ilvez]
Mellow
Uustulnukas

28-10-2010 23:40
Postitus: #10

Loodame, et ei lähe kaduma Smile Ega endal ka see kiviviske kaugusel ei ole, Smile peab ikka oma 75 km maha sõitma, et sinna saada.

Kardan, et teil lihtsalt ei vedanud. Räägi, mis kella ajal seal käisid? Ehk on neil mingi teatud aeg, millal tegutsema hakkavad...

Edit: Ah seda ka, et kas suvel mitte liiga valge pole? Ja neid elumajasi pole mõtet seal karta, ise mõtlesime ka alguses, et mingi jama tuleb, kui keegi näeb. Natukese aja pärast oligi keegi taskulambiga akna peal ja valgus oli suunatud meie peale. Tal vist oli meist suht savi ja ta hakkas sellega endale toas diskot tegema. Niiet teinekord lähed, siis relax, külaelanikud on sõbralikud, mingit probleemi ei tule Smile

[Muudetud: 10-28-2010 Mellow]

[Muudetud: 10-28-2010 Mellow]
ilvez
Uustulnukas

29-10-2010 07:48
Postitus: #11

See toimus ikka kuskil suve lõpul, pime oli ikka ja olime seal kella hommikul 2 kuni 4 poole viieni, ikka tükk aega istusime kuni nahkhiired meid seal ära ajasid. Väga hästi oli kuulda nahkhiire piiksumist ja nende tiibade "lehvimis" häält ja aegajalt oli kuulda kui nad vastu katust vms lendasid mis tekitas erinevaid hääli, mille võib kohe "debunk-ida". Mida peab arvestama et maja on vana ja lauad on mäda ja niiskusest paisunud et ta lihtsalt kipub aegajalt raksuma ja krigisema ja see ei ole midagi paranormaalset.
spirit
Tavaliige

19-11-2010 21:22
Postitus: #12

Missugune see seest muidu välja näeb? Hirmsasti tahaks minna sinna muidu... Seesmõttes, et kas seal mingi kelder vms kah on ja pööning?
ilvez
Uustulnukas

22-11-2010 19:13
Postitus: #13

Seest ta ei näe midagi eriti välja - kola ja prügi täis. Maja on vist üritatud remonitda aga pooleli jäetud. Keldrit polnud ja pööningut pole on vaid teine korrus mille põrandad mädanevad. Kui lähed v6ta ikka valgustust sest kui kukud võid parajalt viga saada mõne kohapeal.
krissux
Uustulnukas

21-05-2011 17:36
Postitus: #14
RE: Piiumetsa mõis
Mõtlesin, et kirjutan natukene enda kogemusest, mis mul täna Piiumetsa mõisas oli.

Kuna olin seal kandis emaga, otsustasime minna uurima. Õigemini mina otsustasin, kuna olin siin lugenud seda teemat ning tahtsin kasutada võimalust oma uudishimu rahuldada. Sõitsime siis autoga mõisa ette ning läksime uksest sisse. Fuajeest kaugemale me ei jõudnud, kuna ema hakkas tundama ennast rahultult, nagu oleks keegi teda minema ajamas. Ta läks siis välja uksest. Mina jäin natukene kauemaks, kui ka minul selline tunne tekkis. Pöörasin ennast ringi ja hakkasin lahkuma, kui kuulsin õrna sosinat. Sõnast ma kahjuks aru ei saanud, kuid oli selge et keegi sosistas mingi sõna. Ema oli selleks hetkeks juba auto juures.

Ma ei tea nüüd, kas minu alateadvus mängis minuga või ma tõesti kuulsin midagi, kuid oma tundes olen ma kindel - midagi või keegi oli seal, kes ei tahtnud, et me oleks seal.
VLAD
Vana kala

22-05-2011 21:47
Postitus: #15
Lihtsalt algajatele parauurijatele soovitus, et kui paranähtusi uurima minna ja midagi kuulda/näha, siis alles kõige viimase variandina võiks kuuldut/nähtut seletamatute nähtuste (ehk isegi paranähtuste) alla liigitada. Sinna jõutakse välja välistamismeetodiga st välistatakse kõik mõeldavad viisid, kuidas kuuldu/nähtu tekkida sai ja alles siis võib selle seletamatuks nähtuseks liigitada.

Kindlasti kui minna paranähtusi jahtima, siis on meeled ette suunatud neid ka avastama. See on nii hea kui ka halb ühel ajal. Hea et keskendutakse millegile konkreetsele, halb sest nii võidakse vägisi leida mida otsima mindi. Tugev annus kriitikameelt igasuguste nähtuste ilmnemise juures tuleb ainult kasuks. Siis säilitatakse erapooletus ja käitutakse adekvaatselt.

Alles kõige-kõige viimase variandina võib kaaluda seletamatu ilmingu paranähtuste alla liigitada!

We now live in a nation where doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the press destroys information, religion destroys morals, and our banks destroy the economy. - Chris Hedges
Ander3
Uustulnukas

25-05-2011 13:19
Postitus: #16
Väga põnev koht tundub see mõis iseenesest olevat, ühed kuulevad/näevad (ja kohe palju) ning teised istuvad seal pikalt ja mitte midagi. Hakkab tekkima tunne, et peab ikka ise selle asja seal ära proovima. Ma pigem oleksin valmis seal öö veetma, mitte ainult korraks minema. Võtta veel üks julgem tegelane kaasa ja minna (julgem sellepärast, et ta öösel mingi hetk minema ei tahaks minna). Samuti video- ja fototehnikaga, äkki õnnestub midagi huvitavat lindile saada. Seega võileivad kaasa ja jahile Smile
nasstyy
Uustulnukas

29-05-2011 13:53
Postitus: #17
Väga ulme, tahaks ka täiega sinna Mõisa minna kuni see täielikult restavreeritud veel pole. Aga ma ei mõista, kuidas see saab olla niimoodi mahajäetud, mõisal ju peavad omanikud olema!!!!
Ibanezman
Uustulnukas

05-08-2011 00:17
Postitus: #18
Tere parawebi liikmed.
Surfasin netis ja puhtjuhuslikult leidsin selle teema Piiumetsa mõisa kohta.
Võin sellest natuke rääkida, kuna ise olen terve lapsepõlve ja koolivaheajad Piiumetsas veetnud ja käsitletavas mõisas päevi ja öid viibinud.

Võin teile kinnitada, et nende aastate jooksul, mis mina olen seal käinud, pole ma kordagi kogenud midagi paranormaalset.
Ei kettide kõlinat, sammude müdinat ega samuti kaeblemist.
Minu puhul pole tegu skeptikuga, ma pigem usun seda teemat, kuid Piiumetsa mõisas kindlasti ei kummita.

Ma ise viibisin seal viimati umbes aastal 2001 ja plaanin nüüd suvel uuesti meenutuste retke korraldada.
Kirjeldan teile nii palju sisustust, kui ma mäletan.

Esimene korrus, seistes peasissekäigul:
Suur ruum, otse ees on trepp, mille me suutsime lapsepõlves astmelaudadest klaariks lüüa, et vanad üles ei saaks.
Suunates pilgu paremale, näete ühte ust, mis viis ruumi, mida me kutsusime pimedaks toaks.
Seda põhjusel, et sinna ei paistnud valgust ja uks oli ka veel ees.

Trepist paremale, kella kahe suunas, jääb teine sissekäik hoonesse, suunaga elumajade poole.
Kui sealt uksest sisenenuna vaadelda, siis paremat kätt jäävad vist kaks ruumi.
Vasakule omakorda sein, mille taga siis see nn pime tuba.

Seistes taas peauksel ja vaadates vasakule, kella 10 suunas, näeme vasakpoolse sissekäiguni viivat koridori.
See sissekäik jääb uuemal ajal rajatud juurdeehituse juurde (trepp, mis jääb pildil vasakule).

Kui sealt poolt mõisa siseneda, jääb vasakut kätt samuti üks väga pime ja suur ruum, kus võib igasuguse rämpsu otsas jalad murda.
Paremale vist jäid kaks mingit väiksemat ruumi.
Suurele saalile lähemal oleva ruumi uks tuli koridori, teise ruumi sai siis läbi tolle esimese.

Vahetult enne suurde saali jõudmist jääb vasakule üks akendega valgustatud ruum, mille voodrilaudu kasutasime pööningule onni ehitamiseks.
Seal ruumis on paremal seinas veel üks pisem ruum, kus oli vist midagi wc taolist omal ajal.

Sellega peaks olema esimese korrusega ühel pool.

Teine korrus, seistes trepil:
Vahetult trepist üles paremat kätt jääb üks keskmise suurusega tuba, kus me panime seinale korvirõnga ja maha maalisime vibraruudud.
Seistes selle toa uksel, jääb paremasse seina ilus halli värvi ahi.
Korvirõngas asus siis uksest sisse ja kohe paremale, uksega samas seinas.

Seistes ikka veel trepil, jääb otse vaates üks akenderohke veranda moodi koht, kust kaudu me aknast alla ronisime.
Meile oli abiks akna kõrval kasvav puuhakatis, millest kinni võttes ilusti ronida sai.

Suunates pilgu vasakule, näeme suurt saali, mille vasakul seinas on korstnalõõr.
Lõõrist peaks vist veel üks suur puuroigas välja turritama.
Toda roigast kasutasime, üritamaks kätte saada kossupalli, mille me suutsime lõõri visata.

Lõõrist vasakule, lavaastmest üles jääb uks, mis viib sellesse ruumi, mille uks pildil ka näha on.
Siis see uks, mis asub peasissekäigu kohal ja kust ma oleks kunagi peaaegu alla kukkunud.
Antud ruumis oli meil kombeks minna põranda alla ja sealt kaudu teistesse ruumidesse, kuhu sai.

Ahju kõrvalt ukseaugust sisenedes pöörame nüüd pilgu vasakule.
Kui õigesti meeles, siis seal oligi üks ruum otse ja teine, pisemat sorti, jäi siis pilauksest vasakule.

Seisame ikka veel uksel, kuid vaatame paremale.
Näeme pikka koridori, kuni juurdeehituseni.
Koridori vasakul seinas on kaks tuba, milledest ühte saab koridori kaudu ja teise siis läbi esimese.
Nagu esimesel korrusel, nende all olevate ruumidegagi.
Koridori põrand läks vahetult enne uut ehitist vähe madalaks ja siis jälle üles, uude ehitusse.

Jõudnuna uude ehitisse jääb otsevaates aken.
Vasakule jääb pooleliolev trepp ja paremale üks pime ja suur ruum.

Seisame nüüd jälle trepil, kus algselt peatusime.
Pöördudes ümber vasaku õla, näeme laes luuki, kust kaudu saab pööningule.
Pööningul on meeletult palju mingit veneaegset punast ehitusmaterjali.
Me läksime läbi pööningu akna uue ehituse katusele ja seal oleva augu kaudu katuse alla, kus meil olid ka onnid ehitatud.
Väga kitsad, aga siiski onnid.
--------------------------------------------------------------------

Siinkohal leiab meie Piiumetsa mõisaekskursioon oma lõpu.
Paljuski võin natuke eksida, kuna pea kümme aastat viimasest visiidist möödas, aga 90% on see mõis selline, nagu ma kirjeldasin.
Loodan, et saite aru.
Kellel on hea ettekujutusvõime, suudab kindlasti seda ringkäiku enamvähem silmade ees näha.

Kindlasti külastan augustis jälle oma lapsepõlve pärusmaad ja teen videokaameraga lindistuse ja fotokaga pilte.
Panen need teile vaatamiseks ka siia üles.
Kui keegi soovib minuga selle mõisa teemal pikemalt peatuda, võib suhelda MSNi kaudu.

Olge tublid ja peatse kohtumiseni!!
hypercaine
Uustulnukas

23-08-2011 21:30
Postitus: #19
me käisime eile sugulasega seal mõisas. mul on vanavanemate suvila v maamaja seal ligidal ja mõtlesime minna. alguses vaatasime lihtsalt ruumid üle ja läksime tagasi ja otsustasime hiljem tulla.
kui kell oli mingi 7 õhtul, läksime tagasi.. võtsime maamajast enda telefonid, digikad ja videokaamera kaasa, et seal pilte teha, filmida ja diktofonisse heli salvestada.
käisime siis ruumides ja tegime pilte, seal oli kõik nii lagunenud ja ühes kohas oli üks laud naeltega püsti, niiet seal võib ennast päris palju vigastada..
tahtsime üles korrusele ka minna, allpool oli trepp normaalne aga peaaegu üleval olid mõned astmed puudu ja me ei saanud nkn üles. kuigi me olime varem ka seal käinud ja ma mäletan et paremale poole tuppa jäi mingi kamin..
nii, siis läksime tagasi maamajja ja vaatasime oma pildid, helid ja video ära.. sugulane leidis ühe pildi pealt kahtlase asja, ta ei teinud automaticuga pilti ka niiet see ei saanud selle välgupeegelduse viga olla .. see kus ta pildi tegi, oli mingi väike pime ruum.
pärast läksime uuesti sinna ratastega tagasi, seekord kuulsime hääli... seisime umbes 15 minutit vaikuses ja sellised hääled olid nagu keegi oleks jalgadega kuidagi õrnalt tõmmanud, sugulane tundis nagu keegi oleks ta selja taga olnud..
ja me mõlemad tundsime kuidas miski asi nagu vaataks v oleks selle fuajee ukse taga..
niiet ma ise arvan küll et mingid paranormaalsed asjad seal on.
Ibanezman
Uustulnukas

30-08-2011 21:50
Postitus: #20
Äkki räägid priva kaudu, kus sa seal täpsemalt pesitsed või kelle juures?
Ma tean seda küla nagu püksitaskut.
Võiks millalgi kokku leppida aja, et satume koos Piiumetsa kanti ja lähme koos sinna.
Mis ütled?
Ibanezman
Uustulnukas

25-09-2011 11:26
Postitus: #21
Käisin eile siis üle kümne aasta jälle Piiumetsa mõisas ära.
Olime seal sõbraga mõne aja ja võin kõigile siinseile kinnitada, et ainus kummitamine, mis seal toimub, leiab aset hea ettekujutuse viljana inimeste endi peades.
Alates viimasest korrast on maja ikka täitsa käest ära läinud.
Kohalikud on põrandad ja seinad üles võtnud, et omale midagi ehitada.
Ilus ahi on varemeis ja isegi petteust pole enam ees.
Seinad täis soditud ja ütleme nii, et pikka iga sellele sarale enam jäänud pole.

Mõni halvakvaliteediline pilt ka:
[Pilt: P1010032.JPG]

Vasakul trepp teisele korrusele. Paremal pääs pööningule.
[Pilt: P1010024.JPG]

Fuajee.
[Pilt: P1010021.JPG]

Ahi.
[Pilt: P1010023.JPG]

Lavaga ruum, kus meie kossupall peaks lõõris olema.
[Pilt: P1010026.JPG]

Petteuks.
[Pilt: P1010028.JPG]

Pilt.
[Pilt: P1010027.JPG]

Edu.
rain44
Uustulnukas

02-10-2016 01:26
Postitus: #22
Alles hiljuti põles mõis maha seda mõisa ei ole enam
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog