Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Igaaastane perseiidide meteoorivool augustis
#26
Siin kus mina elan on ka vahelduva pilvisusega ilm ( vahepeal ) . Tavaliselt on siin päikesepaisteline.
Siit on vahepeal näha tähesadu.
Vasta
#27
Sedakorda
http://www.maaleht.ee/news/loodus/loodus...4&l=fplead
siis jälle....
Vasta
#28
Tänavu augustis saab perseiidide tähesadu olema erakordselt vägev.

NASA meteooriekspert Bill Cooke ütles space.com-ile, et kui tavaliselt näeb umbes 80 perseiidi tunni jooksul, siis tänavu võib neid näha taevas ühes tunnis langemas lausa 150 või mõnel puhul koguni 200 tükki.

Perseiide põhjustab Perseiidide pilv. See asub Swifti-Tuttle`i komeedi orbiidil ja koosneb osakestest, mis on sellest komeedist eraldunud siis, kui komeet Päikesest lähedalt möödus. Kui Maa komeedi orbiiti läbib, ongi tähesadu inimsilmale nähtav.

Suurem osa tolmust, mis seda pilve moodustab, on umbes tuhat aastat vana. Noorem tolmuformatsioon eraldus komeedist aastal 1862.

Ka aastal 2004 võis Eestis alates keskööst näha tavalisest palju suurema langemissagedusega tähesadu, ka siis võis meteooride langemissagedus ulatuda 200ni tunnis.
http://forte.delfi.ee/news/kosmos/tanavu...d=75163573

Vasta
#29
Kõik oleneb siiski geograafilisest vööndist. See, et sadu saab kui olema erakordne, räägitakse pea igal aastal. Tegelikult jääb neid vähemaks, seda pole muidugi märgata paari aastaga vaid aastakümnetega. Novembris on leoniidid, neid on veelgi harvem.
Vasta
#30
(08-08-2016, 14:30 )Wilholmensis Kirjutas: See, et sadu saab kui olema erakordne, räägitakse pea igal aastal.

Postimehe artikkel on natukene detailsem. Sealt leiab:

Vanemteaduri sõnul näib, et perseiidide hulgas esineb 12-aastane periood, mille põhjustab nende allikaks oleva Swift-Tuttle'i komeedi orbitaalse perioodi resonants Jupiteri omaga. Iga 12 aasta tagant Jupiter justkui saadaks Maa poole rohkem komeedist pärit "prügi". "Eelmised sellised juhused olid aastatel 1992 ja 2004, nii et..“ tõdes Leedjärv.
Vasta
#31
Kosmiline vaatemäng | Käes on augustiöise tähesaju aeg

Perseiidid on meteoorivool ehk tähesadu, mis tipneb igal aastal 12. augustil ning on jälgitav kuni kaks nädalat enne ja pärast seda (isegi juuli keskpaigast). Kõige paremini on neid näha siiski 11. augusti ja 14. augusti vahel. Seekordne tähesadu on tähelepanuväärne, sest peaks olema sajandi suurim ja eredaim.

Swift-Tuttle'i komeedi orbiidi asendi tõttu on perseiidid jälgitavad peamiselt põhjapoolkeral.

Tähesadu on paremini jälgitav suurtest linnadest eemal, kus puudub linna valguskuma. Parimad vaatlusööd on 11.-13. augustil, pärast keskööd. Kui ennustused paika peavad, võib tunniarv ulatuda kuni 150-ni. Perseiidide vool on suhteliselt hajus, meteoore jätkub terveks järgmiseks nädalaks. Kel on plaanis pikem tähesaju jälgimine võiks kaasa võtta lamamistooli, et kael taevasse vaatamisest kangeks ei jääks.

http://alkeemia.delfi.ee/hallokosmos/uni...d=79088194

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Igaaastane leoniidide meteoorivool novembris Metafor 8 4,689 17-11-2009, 16:55
Viimane postitus: iitt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat