Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Statistika vaktsineeritavate haiguste kohta
#26
Tuulerõuged näiteks kulgevad lastel märksa kergemat ja kompliktsioonivabamalt kui suurtel.
Vasta
#27
(10-02-2019, 20:19 )Aadu66 Kirjutas: Mina olin tatikana leetrites. Ei mäleta nagu erilist ränkrasket haigust. Täpiline olin ja paar päeva oli vist ka palavikku. Koolis olid enamus lapsed leetrid läbi põdenud. Mina küll ei tea, et keegi oleks sellesse surnud.
Mina ka ei mäleta, et leetrid oleks raske haigus olnud või keegi oleks leetritesse surnud.
Nüüd aga kirjutatakse, et praegu möllab Euroopas ohtlik leetriepiteemia: Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) andmetel registreeriti 1. detsembrist 2017 kuni 30. novembrini 2018 Euroopa Majanduspiirkonnas (28 Euroopa Liidu liikmesriiki, lisaks Island, Norra ja Liechtenstein – K. R.) 12 790 leetrijuhtumit. 35 juhul inimene suri. See tähendab, et tuhande haige kohta suri 2,7 inimest. „See on hirmutavalt suur number – eriti kui võtta arvesse, et need surmad oleksid olnud ennetatavad,” sõnas Põdder.
Vasta
#28
(10-02-2019, 20:19 )Aadu66 Kirjutas: Mina olin tatikana leetrites. Ei mäleta nagu erilist ränkrasket haigust. Täpiline olin ja paar päeva oli vist ka palavikku. Koolis olid enamus lapsed leetrid läbi põdenud. Mina küll ei tea, et keegi oleks sellesse surnud..

Surnud kahjuks ei saa su jutule vastu rääkida.

Värske põhjalik selgitus leetrite, selle haigestumise ja suremuse, vaktsiinide ja kasumite kohta arsti poolt.

Tsiteerin:

Tsitaat:Sageli võib kohata inimesi, kes ütlevad, et nemad on ju lapsena leetreid põdenud ja ometigi elus – seega ei saa ju olla tegemist ohtliku haigusega. Samamoodi võiks autoõnnetuse üle elanud inimene väita, et autoõnnetused pole ju ohtlikud. Selle nähtuse nimi on survivor bias ehk ellujääja kallutatus – ellujääjad saavad oma kogemusi jagada, kuid neil puudub tervikpilt. Leetritesse surnud lapsed pole enam meiega, et oma lugu jagada.

Üks huvitav facebooki kommentaar ka. Kuigi ma ei arva, et mingit erilist vandenõud emba-kumba oleks, on huvitav jälgida, et para-webis ei näi seda sorti vandenõulasi olevat.

Tsitaat:Vaktsiinivastasus on big pharma lobby ja salamanipulatsiooni tulemus, et nad saaksid kasseerida raskete haiguste ravi pealt, selle asemel, et odavaid ja ainult üks kord vaja minevaid vaktsiine müüa!!
Vasta
#29
Kui leetrid on raske haigus, siis on tänapäevaks muutunud kas haiguse kulg või arstide suhtumine sellesse. 60-70-ndail aastail olid leetrid täiesti tavaline lastehaigus, sama kui tuulerõuged. Tuulerõuged põdes läbi vähemalt 90% minu koolikaaslastest, leetreid vast veidi vähem.
Kallutatuse kohta ütlen, et vähemalt pooled arstid on tänapäeval kallutatud ja nendest pooled on pahasti kallutatud!
Meie tervise ja ohutuse huvides on ametlikult ja vahel ka riiklikult kuulutatud välja selliseid jaburusi, mis tohutult segavad tööd ja elu ja on vajalikud ainult ja ainult nendelt jaburustelt teenivatele ettevõtetele ja instantsidele.
Lingis toodud statistika tekitas minus küsimusi. Kooliajast mäletan, et seoses Kolumbuse reisiga selgus, et indiaanlastele, vist ka polüneeslastele, aborigeenidele ja vist veel kellelegi olid surmavateks Euroopas tavalised ja kerge kuluga lastehaigused nagu sarlakid ja leetrid jms.
Statistika on püsti pandud kavalalt, näitamata ära leetritesse surnute rassi ega rahvust. Minu jaoks oleks see väga oluline informatsioon. Mis kuradi pärast peaks ma sigade katku vastu vaktsineerima oma lehmi, kuigi vaktsiinimüüjal oleks meeletu hea meel, kui ma ka oma kanad ja isegi mesilased ära vaktsineeriks. . Kui nüüd piltlikult väljendada.
Seega on kogu see proua Põdderi väljatoodud statistika puhas häma!
Vasta
#30
Ehk siis sinu argument on, et need inimesed, kes peaksid asjast kõige enam informeeritud ja professionaalselt huvitunud, on kallutatud ja seega on kogu asl jama.
Vasta
#31
Jah, tervishoiusüsteemi ametnike kohta on see minu kindel seisukoht. Kõik sellealane statistika on ühepoolne. Ma ei ütle, et vale, vaid ühepoolne ja seetõttu tugevalt kallutatud. Kui ma teen kodulindude munemise kohta statistikat ja panen ühte patta nii kana, pardi kui kanaarilinnu, siis on see statistika puhas jama! See on täpselt sama, kui rootslaste statistike vägistamiste kohta. Välja toomata on rass ja rahvus ja Bod ja Svenid on näiteks ameeriklaste silmis metsikud perverdid, kuigi vägistajad on pea 100% Abdullahid ja Mohamedid.
Kas vaidled sellele vastu?
PS. Mul on peres üks arst!
Vasta
#32
Kui on vastamisi suure ettevõtte ärihuvid ja üksikisiku huvid siis kahtlemata on võrratult parem positsioon esimesel. See on nagu aamen kirikus, et ettevõte peab kasumit tootma - onju?

Elust endast on teada, et kui kooli toitlustamine antakse mingi keiteringfirmale, siis lapsed hakkavad saama kehvemat toitu kui sel juhul kui omavalitsuse (küll kehval) palgal kokad valmistavad söögi kohapeal - tean oma vallast.

Ja väga loogiline on, kui äriettevõtjast vaktsiinitootja teeb lobitööd, et aga varsti tõesti nohu ka hakkaks kuuluma ohtlike haiguste hulka. Noja lisaks etniliselt väljakujunenud erinevused statistikas näidata, et aga saaks müüa-müüa-müüa.

Tuulerõuged juba kuuluvad sinna. Sain vaktsiinipooldajatelt sugeda, kui teatasin et käisin oma lastega tuulõrõuge-ekskursioonil haigete laste juures. Ooo õudust!!! Aga seda ütlen küll, et muud vaktsiinid, mida tehakse väiksena lastele - lastehalvatud, ka kolmikvaktsiin - leetrid-läkaköha-difteeria - oli vist - need on kõik tehtud. See on vaieldav, mis on raske haigus ja mis mitte. Leetrid-läkaköha minu meelest mitte, kuid difteeriasse surid minu onu ja tädi u 10-aastase lapsena 20-nendatel aastatel.

Niiet mina pooldan vaktsineerimist, aga parajalt. Tuulerõuged-gripp ei. Riskigrupid kui tahavad, siis lasevad süstida, oma asi. Aga asjaolu, et vaktsiinide propageerimine on muutunud ravimifirmade lobitööks, see tekitab vaktsineerimise vastaseid juurde.

Suurtelt vaktsineerimise propageerijatelt uurisin, et kas on võimalik, et inimese immuunsüsteemi "mälumaht saab täis" kui liiga paljude pisikute kohta on seal infot - selle kohta vastati - ei saa täis, see mälumaht on piiramatu - ja seletus tundus vettpidav tol hetkel. Niiet vb ei saagi, arvestan sellega.

Kuid küsimus on filosoofilisem. Kui võtta surmalt vhendid, millega nõrgad isendid välja selekteerida (suri nohusse, suri solvumisse), siis võivad surmade hulgas hakata kasvama laste vähisurmad, mis on minu meelest pikaldasemad, süngemad ja raskemad kui suremine nt leetritesse.

Vasta
#33
Ma olen eraviisiliselt, klaasikese taga, rääkinud vaktsiinide teemal vähemalt nelja-viie diplomeeritud arstiga. Seisukoht on üldiselt sama, mis Mannul. Rõugevaktsiin oli suur edasiminek kogu planeedi tervishoius. Ja mõned näited veel, lastehalvatus jne. Difteeriasse suri eelmise sajandi algul lapsi nagu kärbseid. Ka minu sugulasi. Aga massvaktsineerimist suht ohutute haiguste puhul ei pea ka arstid õigustatuks. Küll on neil aga tugev surve, sellel teemal mitte sõna võtta. Üldine seisukoht oli nii ja naa. Kuigi grippi on surnud ja sureb palju rohkem inimesi kui leetritesse, siis gripivaktsiini suhtusid kõik arstid skeptiliselt, kellega sel teemal rääkinud olen. Gripiviirus pole üks ja ainus vaid muteerub pidevalt piirkonniti ja aastati. See ei anna mingit püsivat kaitset. Kaitseb vaid ühe teatud viirusetüve eest, mis muudab massvaktsineerimise suht mõttetuks. Aga mis meeletus mahus seda propageeritakse ja tehakse!
Taas oma kogemuste juurde. Mul on kolm last ja kuus lapselast. Kaks peret on oma lapsed vaktsineerinud, noorim tütar on põhimõtteliselt vastu ja tema lapsed pole saanud ühtegi vaktsiini. Mingeid hulle haigusi pole neist keegi põdenud, kuid igasugu külmetuste ja kõrvapõletike koha pealt on siiani olnud tervemad vaktsineerimata lapsed. Ptui ptui - siiani küll.
Mis puutub mõjutamisse, siis on arstikabinetid üle ujutatud reklaamide ja nännitassijate poolt. Eriti just igasuguste retseptivabade ravimitega kauplejate näol. Nänni ja näidiseid tassitakse, et vähe ei ole. Ja paljud pole kitsid ka patsientidele soovitamiste ja suisa pähe määrimistega. Seda näeb ka ise arste külastades.
Statistika kohta ma juba rääkisin. Seoses massimeedia leviku ja info kättesaadavuse plahvatusliku suurenemisega on statistika enam ja enam moondunud ja täiesti tellija nägu. Otseselt ei valetata, kuid mittesobivaid andmeid lihtsalt ei avaldata.
Panen siia ühe iseloomustava lingi:
http://www.eestivanemad.ee/2018/02/08/ta...t-2-saade/
Raid on väga hea ajakirjanik ja katab tavaliselt kõik oma väited autoriteetsete, ametlike allikatega. Lingitud videos palun erilist tähelepanu pöörata "teadlase" Kinsey töömeetodeile statistika tegemisel. Ja neid tema tehtud oopuseid muide tsiteeritakse ja võetakse aluseks tänapäevani mitte ainult teatud LGBT ja pedofiilia õigustajate ringkondades, vaid täiesti ametlikes riiklikes teabe- ja direktiivüllitistes.
Ega Kinsey ka ei valetanud otseselt. Ta lihtsalt tegi "statistikat"
Vasta
#34
Selline mõte siis internetist...

"...Lugesin artiklit Delfis ja pani muretsema, et lisaks ideoloogilistele riigi vastastele, reeturitel, kasulikele idiootidele on olemas veel üks julgeolekut ohustav kategooria, mida võiks nimetada kahjulikud lollid.  
Artikkel siin: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=85301881 
Kui vaadata ringi praegu mis-iganes-nimega nooremate inimeste gruppides, siis on tõusev trend vaktsineerimise vastasus.
Jah, vaktsiinid võivad,(aga ei pea) põhjustada kõrvalmõjusid, vaktsiinid ei anna 100% kaitset.
Kui aga vaktsineerimata inimeste arv tõuseb kriitilise piirini, siis on ohus ühiskonna stabiilsus, sest raske haiguse puhangu korral koormatakse üle tervishoiusüsteem ja oluliselt väheneb usaldus riigi kui heaolu tagava institutsiooni vastu.
Kui riigis tekib mingi vaktsiiniga ennetava haiguse epideemia, sest vaktsineerimata inimeste arv on piisavalt suur, ja siis nädal peale seda "juhtuks" riigi julgeolekule ohtlik poliitiline (-sõjaline) kriis?

Näiteks mitmetes riikides, s.h. ka Skandinaavias on sätestatud erisused vaktsineeritud ja vaktsineerimata laste lasteaedades ning koolides käimine.
Meil sellist asja veel ei ole ..."
Vasta
#35
Nagu aru saan, siis põhiargument, mis on vaktsineerimise (või kohati tavameditsiini suhtes üldiselt), on see, et meditsiinitööstus lihtsalt lüpsab hirmunud hüpohondrikuid ja rikastub iga nn. nohurohu arvelt.
Meditsiinitööstuse miljonid on muidugi üldteada ja näiteid pole vaja kaugelt otsida.
Üks vana kohalik apteeker muide ka kurtis, et neil on mingid "programmid" peal, mida nad nö. möödaminnes klientidele soovitama peavad.
Seda viimast tendentsi ma ise pole siiski omal nahal siinsetes apteekides kohanud.

Teine ja tõsisem tees vaktsineerimiste vastu on see, et liiga kergekäeline vahelesekkumine nõrgendab loomulikku immuunsüsteemi.
Siit järgmine küsimus: kui miski nõrgendab, siis kindlasti on teine pool, mis tugevdab.
Mis see oleks?
Selles mõttes, et kui käib propa millegi vastu (ja vaidlused on tõepoolest suured), oleks mõistlik pakkuda lisaks mahategemisele toimivad (tõendatud?) alternatiivid, mida saab teha mingile miinus-süsteemile vastukaaluks.
Teab keegi neid alternatiive? Kasutab? Toimib?
Ehk ma pole kursis, kuid leidsin vaid ühe raamatu.
"Vaktsineerimise alternatiivid",
https://www.vanaraamat.ee/Zoltan_Rona_Va...698-75.htm
On sealne jutt pädev?
Või kui hakatakse rääkima näiteks homöopaatist või loodusravist, siis tuleb sama vastureaktsioon – see kõik on välja mõeldud nonde alternatiivikute ja soolapuhujate rikastumiseks. Kõik nn. alternatiivne on tõepoolest valdavalt erakätes ja hinnaklassid panevad kohati köhima ka ilma külmetamata.

Hea küll, kuid näiteks oma lase puhul vanem siis lihtsalt hoiab pöialt, et haigus ei muutuks letaalseks, viirus ei tooks komplikatsioone, paneb lapsele kaela kaitseamuleti või loeb palveid?
Mis te soovitate teha, et kaitsta oma lapsi? Või ka ennast.

P.S. Jah, ma olin paraku ka ise see riigivaenlane, kes kirjutas nn. kohustusliku vaktsineerimiskampaaniate käigus kooli tõendeid, et „tänan, ma ei soovi“.
Ellu me jäime ja keerukusi polnud.

--
Samas mis puudutab reisivaktsiine, siin ma pigem aga olen juba pooldaval seisukohal.
Inimese immuunsüsteem on oma kaitse (antikehad?) välja töötanud nö. oma koduses süsteemis ehk lokaalses kontekstis. Kaasa mängib absoluutselt kõik alates kliimast kuni toiduni. Minnes (vahest harva ja puhkuseks) täiesti võõrasse ja harjumatusse keskkonda meie seesama loomulik immuunsüsteem ei pruugi seal välja vedada.
Kuigi isiklikult reisitud on ka teiselepoole kera ja süstitud samas ei ole.
Kuid samas igasugused viiruseliigid on nö. kavalad ja "tuunivad" end resistantseteks aina tõhusamalt, saan aru.

Kas näiteks gripivaktsiiniga see seis just nii polnudki? Vastuvaktsiin töötatakse välja eelmise puhangu viiruse näitajate baasil, kuid uues vormis on ta juba muutunud kasutuks.
Parandage, kui eksin.
Vasta
#36
(12-02-2019, 16:37 )Minaelan Kirjutas: "Terviseameti peadirektor: vaktsineerimata inimeste välismaareisid toovad Eestisse haigusepuhanguid, mida varem esines väga harva..."

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...d=85291607

Lihtsalt remargi korras - ei ole vaja sinna "kolmanda maailma" s1t@ sisse ronida.
Samas vaikib mittelugupeetud peadirektor nüansi millest mujal riikides juba räägitakse.
Haiguse puhanguid tekitavad pigem kontrollimatult siis saabuvad "poliit/majandus pabulased".
Vasta
#37
"Läkaköhasse haigestunud imik viibib lastehaiglas raskes seisus"

https://www.postimees.ee/6521575/lakakoh...kes-seisus
Vasta
#38
Minu vanemal õel oli olnud lapsena läkaköha. Kuna ta on minust 10 a vanem, siis ise ma seda ei mäleta. Küll on sellest hiljem juttu olnud. Rajooniarst käis kodus, kirjutas rohud, haiglasse ei viidud. Arst olla käskinud köhahoo tulekul kukerpalli lasta. Ja tõesti oli see tegevus asja leevendanud ja köhahoo lõpetanud. Rohtude toel oli haigus möödunud suht kiiresti. Mingiks raskeks haiguseks seda küll ei peetud. Aga näiteks difteeriat kardeti veel 60-ndailgi, tuberkuloosi kardeti samuti ja lastehalvatust. Ülejäänu (gripp, tuulerõuged, leetrid, sarlakid, mumps, läkaköha) oli üsna köki möki ja pooltel lastel põetud.
Mäletan, et velsker tuli meile koju mulle rõugeid panema. Olin vist 5-ne. Ma jooksin ära ja viimaks pugesin voodi alla. Sealt koukis ema mind lõpuks välja ja hoidis kinni ja tehtigi ära. Aga ju seal selle kisa ja rabelemise peale midagi ikka pekki läks, sest minul need villid üles ei tõusnudki ja pole mul ka õla peal neid kolme kopikasuurust armi, mis kõigil minuealistel on. Lastehalvatuse vastu anti koolis leivatükile tilgutatud manti, mis tuli õpetaja ja velskri valvsa pilgu all ära süüa. Vist miski 3-4 klassis. Selle sõin ma ausalt ära ja enesetunnet ei muutnud see kellelgi kuidagi. Rohkem teadaolevalt mind vaktsineeritud pole.
Ah õigus jah, EPA-s pidime kõik teetanuse süstid ära tegema, sest muidu ei lubatud praktikale ega hiljem suunamise järgselt ka kolhoosi tööle.
Vasta
#39
(13-02-2019, 00:22 )KuKr Kirjutas: "Läkaköhasse haigestunud imik viibib lastehaiglas raskes seisus"

https://www.postimees.ee/6521575/lakakoh...kes-seisus
Inimene kui liik muutub üha nõrgemaks.

Kas minna transhumanismi teed, sinna kuulub ka vaktsineerimine nö nohu vastu, et iga tuulepuhang inimest raskesse seisundisse ei viiks,
või püüda inimest kui liiki ikka ilma kõikehõlmava tehnikata elus hoida,
valikute küsimus.

Ise pooldan keskteed. Et ei oleks massilisis epideemiaid, kus külade kaupa surdi nt rõugetesse, kuid on vanasõna "võtku surm pigem hällist kui et võtab voodist". Kui too imik sellest läkaköhast eluga välja tuleb, siis on tal mingit sorti laiem immuunsus ka nt vähi vastu. Osalt läheb jälle folkloori valdkonda, kuid on teada (ka minu suguvõsast) lapsepõlvest läbipõetud nakkushaigused (mis mõnel inimesel on tapvad) on immuunsüsteemi tugevdanud ja taganud pika eluea; samuti uus juhtum tõenduspõhise meditsiini vallast, kus vähihaige raske kopsupõletik on toonud kaasa paranemise ka vähist (allikas Hele Eveaus "Vähilabürindist välja", täiesti tõenduspõhist pooldav autor).

Tsitaat:"...Lugesin artiklit Delfis ja pani muretsema, et lisaks ideoloogilistele riigi vastastele, reeturitel, kasulikele idiootidele on olemas veel üks julgeolekut ohustav kategooria, mida võiks nimetada kahjulikud lollid.
Artikkel siin: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=85301881
Kui vaadata ringi praegu mis-iganes-nimega nooremate inimeste gruppides, siis on tõusev trend vaktsineerimise vastasus.
Vaktsineerimise vastasus on vastureaktsioon, jah, liialdatud ja ebamõistlikki vastureaktsioon, kaubanduslikule propagandale. Kuid inimestel on raske olla kastist väljas. Tahetakse kuuluda kas siis ühte või teise leeri.

Kutsun üles siin tegema end igasugustest juhtmetest võimalikult puhtaks (päris puhtaks ei saa), aga mõelda nii, et kui ma oleksin päris üksi maailmas, kuidas ma siis arvaksin; kui mul ei oleks vaja seletada kellegi, et, et oi-oi-häbi - kuidas sa küll arvad, küll sa oled loll - ja sellel päris sisetundel põhineva arvamuse järgi lased end ja oma lapsi süstida või mitte süstida iga erineva vaktsiini puhul eraldi. Et ei oleks "labidaga löömist" kõik võimalikud süstid või üldse mitte midagi.




Vasta
#40
(13-02-2019, 10:08 )Mannu Kirjutas: _Kutsun üles siin tegema end igasugustest juhtmetest võimalikult puhtaks (päris puhtaks ei saa), aga mõelda nii, et kui ma oleksin päris üksi maailmas, kuidas ma siis arvaksin; kui mul ei oleks vaja seletada kellegi, et, et oi-oi-häbi - kuidas sa küll arvad, küll sa oled loll - ja sellel päris sisetundel põhineva arvamuse järgi lased end ja oma lapsi süstida või mitte süstida iga erineva vaktsiini puhul eraldi.

Kirjutan sellele petitsioonile alla (ee.. annan digiallkirja).
Seda printsiipi muidugi oleks tervislik viljeleda ehk enamike eluotsuste puhul?
Tegutsemaks võimalikult massimõjutuste- ja ajupesuvabalt "sellel päris sisetundel põhineva arvamuse järgi".
(Kusjuures võib seesama autonoomne sistunne vabalt tähendada ka peavoolusuunaga nõustumist.)




Mannu postituse esimene osaga ka nõus. Iga täiskasvanud isend valib oma kogukonna ellujäämiseks enda jaoks parimad meetodid.
Kes on veendunud, et saab täiesti ise ja omadega hakkama, valib täieliku ja teadliku endast tuleneva vastutuse. Ka kaasnevate letaalsete tagajärgede ees (kui näiteks tema vaktsinerimata lapse viirusnakkuse areng lõppeb ebasoodsalt).
Kes tunneb, et kahtleb ja "parem karta kui kahetseda" ja "miski pole halb, kui seda pole liiast" - võib valida kesktee.
Kes on seal teise otsa veendumusega, et iga mõtlev inimene peabki ennetama olukordi, võtab samamoodi vastutuse.
Kuid seda juba mitte hetkeolukorras vaid siiski ka perspektiivis.

Selle viimase puhul aga ongi ikkagi teatud lahkheli. Antud teema raames tänane otsus võib tagajärgi anda paraku alles ülehomme. Võidetakse lahing, kuid kaotatakse sõda.
Sest.. paraku paraku.. kõik pole kahjuks lõpuni siiski selge. Pole veel uuritud, pole vahendeid/teadmisi/oskusi, ei ole lihtlabaselt sinnani jõutud.
Pealegi järjest enam ujuvad pinnale pettused, kus ravimitööstus on meile koti pähe tõmmanud nii, et silm pole pilkunudki.
Usaldus on kadunud.
Pealegi paljude ravimite või laiatarbeliselt keemiliste ühendite peegeldus ilmneb alles ülejärgneval põlvkonnal? Või siis seal, kus seda põlvkonda enam mingil põhjusel näiteks ei tekigi (viljatuseprobleemid).
Või on see põlvkond mingite arusaamatute hälvetega ja haigustega olgu siis psüühiliselt või füüsiliselt.
Oskab keegi nii palju ette prognoosida ja kindlalt väita, et jah, ma tean, mu otsus on 100 prossa õige ja mõjuvaba ka paar põlvkonda edasi kasvõi omaenda lastelaste suhtes?
Kas see oli nüüd vihjamisi kallutatud arvamus?
Jah, see ilmselt oli.
Vasta
#41
Huvitav kas Eestis süstitavate vaktsiinide kohta on ka mingit avalikku andmebaasi, konkreetse vaktsiini mõju ja kehtivuse kohta. Või tuleb pimesi lasta kõike endasse süstida.
Vasta
#42
(19-02-2019, 19:47 )Minaelan Kirjutas: Üks vaktsineerimisjuhtum lõppes mullu surmaga. Eestis. https://www.postimees.ee/6526241/uks-vak...IhyL6dceU0
Mujal maailmas on neid kordi ja kordi rohkem.

Ikkagi käib nõiajaht edasi nende suhtes, kes on lugemuselt ja oma laste hoolimuselt kordi ees tavainimestest.

Maailmas on ka kõvasti rohkem inimesi, kes võivad olla vaktsineerimise hetkel imikuna põdemas üliharuldast vähivormi (mis iseenesest lõppeb peaaegu kindlasti piinarikka surmaga).

Oma laste eest hoolivust on küll imelik nüüd võrdlema hakata. Lugemusega on selline lugu, et see iseenesest ei tähenda mitte midagi. Sa võid ju köidete viisi pahna (anekdoote) lugeda. Ega leheküljete arv ei ole teadmiste mõõdupuu.

(19-02-2019, 21:07 )xawa Kirjutas: Huvitav kas Eestis süstitavate vaktsiinide kohta on ka mingit avalikku andmebaasi, konkreetse vaktsiini mõju ja kehtivuse kohta. Või tuleb pimesi lasta kõike endasse süstida.

Vaktsiinide infolehed: http://www.epey.ee/index.php?page=254
Kehtivus on iga ampulli või pudelikese peal kirjas. Võid enne näha küsida.
Vasta
#43
Peavoolu-teaduse jaoks puuduvad tava-elus levinud mõiste ELUJÕUD & VÄGI (elujõudu on palju vastsündinud tital - elujõudu on vähe vanadus-surma koolval vanuril ... vägi on elujõu vabastamise kiirus ... ehk teadus-keeles väljendudes on elujõul energia dimensioon ja väel on võimsuse dimensioon).

Oma elujõu & väe pealt haiguste vastu võitlemine on nagu oma raha pealt majandamine (mida rohkem säästad, seda tugevam oled) .... vaktsiinid on aga nagu sots-toetused (soodustab rohkem kulutama, ei soodusta säästma).

Näiteks keskajal suutsid enda elujõudu & väge kogunud nõiad-mungad-teadjad matta sadu katku koolnuid, ilma et nad ise oleks katku haiestunud (neil oli piisav elujõu ja väe varu, mida sai kasutada mistahes haiguse vastu võitlemiseks).

Igapäevases elus on ju näha, et paljusid vaktsiine saanud on nö "keskmisest tuhmimad-kriidid" (neil pole elujõudu ja väge, et keerukamaid teemasid käsitleda - kuid lihtsamat liini-tööd suudavad nad teha) ... samuti on paljusid vaktsiine saanud nö "ülimalt nõrga tervisega" (kerge külmetus-tuuletõmbus võtab nad jalust maha).


Kokkuvõte: vaktsiinid vähendavad inimese personaalset elujõudu & väge (nagu sots-toetustest elamine) ... vaimsed õpetused & tervislikud eluviisid suurendavad inimese personaalset elujõudu & väge (enda rahadest elamine & säästmine).

-------

Eelneva maailmapildi tõestuseks pakuks välja ühe teadusliku eksperimendi (vaktsiini-tööstused seda ilmselt ei rahastaks ja oma ajakirjades ei avaldaks):
1a) vaktsineerida inimesi 10 enamlevinud haiguse vastu, kuid jätta nad vaktsineerimata 10 enamlevinud haiguse vastu.
1b) kontrollgrupiks võtta vaktsineerimata inimesed.
1c) katse neutraalsuse huvides komplekteerida grupid sama elujõu & väe baasil.

Ennustatav tulemus: grupis 1a) olevad inimesed kannataks oluliselt rohkem nende 10 haiguse suhtes, mille vastu neid vaksineeritud polnud (kuna neil pole oma personaaslet elujõudu & väge piisavalt) ... kuid grupis 1b) olevad inimesed põeks need 10 haigust palju kergemalt üle (kuna neil on oma personaalset elujõudu & väge).

-----

Tulles aga kitsamalt teema pealkirja juurde tagasi: ametlik statistika arvestab vaid üksikuid vaktsineerimise järgseid päevi "tüsistuste hulka" ....mistahes pikema-ajalised mõjud liigitatakse "igasugu muude faktorite alla" ... taoline "piiratud vaade" ongi vaktsiini-promo eduloo aluseks.

Näide pikema-ajalistest vaktsiini kõrvalmõjudest: need tüdrukud, kellele süstiti papiloom-vaktsiini olid fertiilse ea lõpus rohkem lastetud, kui need, kes seda vaktsiini ei saanud ... ehk papiloom-vaktsiini pikema-ajaline kõrvalmõju on inimeste sigimatuks muutmine (ilmselt seetõttu ta lisatigi hiljuti Eesti vaktsineerimis-programmi: et ikka rohkem eestlasi sigimatuks jääks & eestlasi rohkem välja sureks).

Vasta
#44
(12-02-2019, 10:52 )Aadu66 Kirjutas: Jah, tervishoiusüsteemi ametnike kohta on see minu kindel seisukoht. Kõik sellealane statistika on ühepoolne. Ma ei ütle, et vale, vaid ühepoolne ja seetõttu tugevalt kallutatud.

Ka astronoomia on tugevalt ühepoolne ja heliotsentrilise maailmapildi poole kaldus. Mida me sellest siis järeldama peaks? Et kuna on kaldu, siis järelikult on jama? Aga äkki on hoopis tõe poole kaldu?
Vasta
#45
Samal ajal ameerikas: USA arstide ja kirurgide liit (The Association of American Physicians and Surgeons (AAPS)) kinnitas äsja, et vaktsineerimisele survestamine rikub kõige elementaarsemal moel inimõigusi ja vabadusi. https://aapsonline.org/measles-outbreak-...dPEzNaK-Qo
Vasta
#46
(20-03-2019, 09:25 )Tinar Kirjutas: Samal ajal ameerikas: USA arstide ja kirurgide liit (The Association of American Physicians and Surgeons (AAPS)) kinnitas äsja, et vaktsineerimisele survestamine rikub kõige elementaarsemal moel inimõigusi ja vabadusi. https://aapsonline.org/measles-outbreak-...dPEzNaK-Qo

Mnjaa käte pesemise nõudmine oleks siis ju ka vabaduste ja õiguste rikkumine? Või nohus lapse koolitulemise keelamine?
Vasta
#47
Käte pesemine ei ole võrreldav niisuguse meditsiinilise protseduuriga nagu seda on vaktsineerimine. Huvitav, miks meditsiin ei ole sama agressiivne käte pesu peale sundimisel kui vaktsineerimisel?
Vasta
#48
Tegelikult ju on. Kreekas või itaalias oli hiljuti veel ju lausa lisatasu selle eest töötajatele määratud.
Vasta
#49
Kuivõrd nüüd selle va assotsiatsiooni arvamusega ikka mingi autoriteedina vehkida kannatab? 300+ miljoni elanikkonnaga riigis on 4000 liikmete arvuga organisatsioon vast pisut marginaalne. Eriti kui praktiseerivate tohtrite arv tiba üle miljoni küünib. Mis teeb selle 4000 kuskil alla 0,4% tohtrite arvust. Liiati on selle seltsingu iseloomustusse üles tähendatud, et "...association is generally recognized as politically conservative or ultra-conservative, and its publication advocates a range of scientifically discredited hypotheses, including the belief that HIV does not cause AIDS..."
Vasta
#50
On avalik teave, et Bill Gates on vaktsiinitootmise üks suurimaid investeerijaid. Oma lapsi on ta aga hoidunud kiivalt vaktsineerimast.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teooriad kolme maailmasõja kohta kessu 42 21,509 02-12-2019, 21:37
Viimane postitus: Lorenz
  Haiguste ravi, kontrollitud Hallucigenia 23 17,214 02-08-2014, 18:24
Viimane postitus: xawa

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat