•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 169
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
See suur ja mõistetamatu Venemaa!?
#76
Vene peaminister Vladimir Putin kinnitas eile Berliinis, et usaldab eurot vaatamata Euroopat raputavale võlakriisile ja pakkus välja, et ka Venemaa võiks mingil ajal liituda euroalaga.

http://www.e24.ee/?id=348506
Vasta
#77
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Venemaa Valitsus (milline all üksus täpsemalt ei tea veel) rahastab sellist TV kanalit nagu Russia Today.
Selle kanali peamine väljund on internet ja sealt teeb seda You Tube vahendusel.
Huvitavaks teeb asja see, et RT piinab vahest USA meedia "suurkujusi" teravate küsimustega Vandenõude teemadel.

Olen ka seda märganud ja salamisi imestanud. Samas, tundub, et vihjeid RTle antakse valitsusringkondadest. Neil on
Moskvas meeletult suur arhiiv nagu Pandora laegas, eks aeg
ajalt, selt üht-teist ammutatakse. Nagu ma aru saan, siis
Läänes kardetakse seda infi paaniliselt,... lausa sedavõrd, et
venelased saavad endale soodsamat suhtumist välja kaubelda. Seda, Pandora laegast-arhiivi, kaitseb terve armee
akadeemikuid - et Jumal ei laseks tõel teistpidi paista!
EL ja euroga liitumine - miks ka mitte: suur Siber vajab ju
asustamist ja Euroopas on palju juurteta rahvast liikvel - saab siis Siberisse odavat tööjõudu! Erinevalt Euroopa
paberi-direktiivi mägedele... on Siberis märksa reaalsemad
ressursid. Emba kumba - kas Siberi hõivavad hiinlased v.
Euroopa "hõljum". Võidujooks on vaikselt alanud.
Vasta
#78
Hiinlastest Siberis-väljavõte Päevalehe ajakirjaniku J.Piirsalu blogist


Vladivostoki politoloog: Venemaa elab usus, et Hiinaga ei tule konflikti
Jatkuks eilsele pikale loole hiinlastest Kaug-Idas riputan yles septembris tehtud intervjuu Vladivostoki tuntuim politoloogi Andrei Kalatšinskiga, kes töötab kohaliku riikliku majandusülikooli esimese prorektori asetäitjana. Ta ytleb, et Hiina on Venemaa jaoks tugevam naaber, kes aga õnneks ei käi nuiaga ringi ega ähvarda nõrgemat. Vahemalt praegu mitte.

Kuidas te iseloomustaksite Hiina suhtumist ja plaane Venemaa Kaug-Ida suhtes?
Hiina käitumine Kaug-Ida suhtes on olnud väga kaalutletud, väga tark ja väga taktitundeline. Asi on selles, et Hiinas pöörati tähelepanu nendele hirmudele, mis olid Kaug-Idas, ja üldse Venemaal, siis kui toimus Nõukogude Liidu lagunemine. 1990-ndatel toimus Vene-Hiina riigipiiri lõplik demarkatsioon. Primorski krai tollane kuberner (1993-2001) Jevgeni Nazratenko astus igasuguste järelandmiste vastu hiinlastele. Teda võis mõista, sest ta on traditsioonilise mõtlemislaadiga Vene inimene, kes teab, et Venemaa pole kunagi ega kellelgi oma maad ära andnud. Kui aga Vene-Hiina piiri täpsustati, siis oli vaja seda paaris-kolmes kohas õgvendada, sisuliselt oli vaja tõsta piiri jooksmise koht ühelt sopkalt (nii öeldakse mäe kohta Kaug-Idas-J.P.) teisele. Nazratenko suutis seda, et mõningates kohtades ta säilitas senise piiri jooksmise koha ehk siis hiinlased läksid järeleandmistele.
Miks ma seda räägin? Selleks, et näidata, et siis Kaug-Idas kardeti Hiinat ja tollane kuberner rääkis palju Hiina ohust – et ei tohi neile näidata nõrkust. Samal ajal tegelikult meie armee oli ju sisuliselt siin laiali aetud, majandust praktiliselt siin polnud, ja sellisel hetkel kellelgi midagi ära anda – muidugi see oleks näidanud väga-väga suurt nõrkust.

Hiina ohust ei rääkinud ju ainult teie kuberner, vaid sellest räägiti kõva häälega Moskvas, ja siiani räägitakse, kuigi üha vaiksemalt.
Kui Nazratenko ära läks, siis siin jutud Hiina ohust lõppesid. Kuid 1990-ndate lõpus ärkasid Moskvas politoloogid ja mõned saadikud, kes hakkasid rääkima Hiina ohust, kusjuures absoluutselt ilma mingite numbriteta. Räägiti seda, et üle piiri tuleb Venemaale palju hiinlasi, kuni selleni, et Kaug-Idas on vaat et kolmandik elanikest juba hiinlased. See oli täielik jama!
Siin pole kunagi olnud palju hiinlasi. Võib olla ehk enne revolutsiooni (1917. aasta oma-J.P.), kui Vladivostok oli väga rahvusvaheline linn. 1990-ndatel said Primorje krai ja Hiina piiriäärsed elanikud viisavabalt piiri ületada. Siis väga palju hiinlasi sõitis siia ja väga palju venelasi sõitis sinna. Aga ei saa öelda, et selle vaba piiriületuse ajal oleks hiinlasi siia elama kolinud. Ma tegelesin tollal selle teemaga ja tean täpselt, et peeti ranget arvestust sellel üle, kui palju hiinlasi ületas piiri ja kui palju läks tagasi. ”Kadus” ära umbes kümme inimest aastas, mitte rohkem.
Pealegi, tuleb Hiinale au anda, sest 1990-ndatel Hiina sisuliselt päästis Kaug-Ida elanikud: nad võimaldasid meile odava toidu, odavad riided. Kaug-Ida elanike olukord oli väga raske. Peaaegu kogu kaitsetööstus jäi seisma, inimesed kaotasid töö. ”Tšelnok´ide”-kaubandus (nii kutsutakse Venemaal väikeärimehi, kes kottidega üle piiri kaupa veavad-J.P.) päästis Primorski krai ja kogu Kaug-Ida. Naljaga pooleks on tehtud ettepanekuid, et tuleks ”tšelnok´idele” püstitata ausammas, sest tollal nad päästsid riigi.

Blagovetšenskis (linn Kaug-Idas Vene-Hiina piiril-J.P.) juba on selline mälestusmärk!
Väga õige! Ma ise käisin Hiinas esimest korda vist 1992. aastal. Ma olin Suifenhes (lähim Hiina linn Vladivostokile-J.P.), mis oli siis äärmiselt vaene küla. Mul olid kaasas nõukogude aegne kell, fotoaparaat Zorki ning hakklihamasin, mis oli Hiinas tollal millegipärast väga nõutud. Seda kõike sai seal vahetada nahkjope, söögi või ükskõik mille vastu, mida oli vaja. 20 aasta jooksul on Suifenhe muutunud kaasaegseks ja ilusaks linnaks, aga kahjuks tollal samasugune küla olnud Gradekovo (Vene piirijaam, Suifenhest u. 20 km-J.P.) pole eriti arenenud.
Hiina piiriäärsetel aladel saavad inimesed aru, et neile on peamine äri võimalus Venemaa. Väga paljud sealsed hiinlased õpivad omal käel vene keelt. See on väga imekspandav minu meelest, aga kui ma lähen Suifenhesse, siis esiteks võetakse seal minu käest kõikjal vastu vene rublasid – isegi tagasi antakse vene raha! - ning teiseks kõik räägivad minuga vene keeles selle saja sõna piires, mis on kauplemiseks vaja. Muideks - meie ülikoolis õpib umbes tuhat hiina tudengit. Nad õpivad väga pragmaatilisel põhjusel siin – et teha äri Venemaal. Neile on muidugi peamine ära õppida vene keel, mitte saada selgeks eriala.
Ma olen kohtunud Suifenhe linnapea ja linna parteikomitee juhtidega ning nad alati rõhutavad, et Hiina juhtkond vaatleb neid kui eksporditsoone kauplemiseks Venemaaga.
Nii et kokkuvõttes ma loen, et hiinlased käituvad Venemaa suhtes väga hästi ja õigesti.

Te ütlesite, et peate Hiina poliitikat Kaug-Ida ja üldse Venemaa suhtes väga kaalutletuks. Miks?
Näiteks oma esinemistes toonitavad Hiina seltsimehed siiani, et Venemaa osutas suurt abi 1940-50-ndatel Hiina majanduse arengule. Ma ei ole Hiina poliitikutelt kuulnud kunagu negatiivseid sõnu Venemaa aadressil.

Mida te ikkagi vastaksite neile ekspertidele, kes räägivad järjekindlalt Hiina majanduslikust ekspansioonist Kaug-Idas, Hiinast kui sõjalisest ohust?
Võtame kõigepealt sõjalise ohu. Kui me arutleme teoreetiliselt, siis meil on külje all väga tugev ja väga suur armee (Hiinal on maailma suurim armee, mille tegevteenistuses on vähemalt 2,3 miljonit inimest-J.P.). Eelmisel aastal korraldas Hiina isegi õppuse selleks, et harjutada vägede kiiret üleviimist oma põhjapiiridele. Muidugi oli see väga, väga ebameeldiv uudis.
Mul on väga hea tuttav Viktor Larin (Venemaa teaduste akadeemia alla kuuluva Kaug-Ida ajalooinstituudi direktor-J.P.) Tema räägib mulle alati: Hiinal on valida, kuhu suunas areneda, kas lõuna või põhjapoole. Hiina ei hakka vaatama põhja poole, sest lõunas on tal rohkem huvisid. Kui isegi vaadata strateegiliselt ja sõjaliselt, siis miks peaks Hiina ronima põhjapoole, kus on küll nõrgenenud, kuid ikkagi ohtlik Venemaa. Kui venelased välja vihastada, siis nad võivad väga tugevalt sõdida, nagu me teame. Samas on Hiinal väga tugev mõju ja väga tugevad hiinlaste kogukonnad Filipiinidel, Indoneesias, Vietnamis. Lisaks veel Aafrika.
Praegu pole Hiinal majanduslikku motiivi tulla siia põhjapoole. Sõda algab millest? Selleks et kindlustada mingeid territooriume mingitel eesmärkidel. Larin arvab siiralt, et meil on naabriga vedanud, sest Hiina pole ohtlik naaber ning järgmise 50 aasta jooksul on sõjaline konflikt Hiinaga väga vähetõenäoline. Teisest küljest – me oleme kaks korda sõdinud Jaapaniga, peaaegu oleks läinud sõjaks USAga, aga neid me ju ei karda nii väga praegu.
Nüüd majanduslikust ekspansioonist. Praegu käib Hiinas, meie piirist mitte kaugel üks majandusnäitus, muidugi oluliselt väiksem kui Šanghai (peab silmas maailmanäitust seal-J.P.). Üks mu kaastöötaja käis seal ja rääkis, et Venemaa paviljonis polnud kahjuks mitte midagi huvitavat, peale ehk energeetika ja lennukitööstuse. Hiinas areneb majandus kujutlematu tempoga. Hiina on muutunud töökojaks terve maailma jaoks. Meil pole Hiinaga midagi võrreldavat. Mida tähendaks Hiina ekspansioon? Et nende kapital tuleb siia ja ostab kõik kokku? Praegu pole midagi sellist näha. Ma ei oska teile nimetada ühtegi Hiina suur- või isegi keskmise suurusega firmat, mis oleks investeerinud Primorski kraisse. Mitte ühte sadamat ei kuulu hiinlastele. Jah, hiinlased ostavad siin ja Siberis metsa kokku, aga nad ei pane raha näiteks metsatööstuse alla. Nad lihtsalt tellivad puid ja ostavad seda kokku.
Nii et esialgu ma kumabgi ohtu ei karda. Teoreetiliselt jah, me võiksime karta nagu nõrk inimene tugevamat inimest, aga esialgu see tugevam inimene ei käi niuaga ringi ega ähvarda meid. Annaks jumal!

Kas te peate negatiivseks, et Venemaa on muutunud Hiinale sisuliselt suureks energiatarnijaks?
Hiinat huvitavad Venemaalt eelkõige gaas, nafta ja muud energiaressursid. Räägitakse, et Mihhail Hodorkovski (Venemaa naftafirma Jukose endine juht-J.P.) pandi istuma muuhulgas veel sellepärast, et ta üritas hakata ehitama naftajuhet Hiinasse ja tahtis seda seejuures teha odavamalt, kui taheti ehitada toru, mida oli vaja teistele isikutele. Nüüd on see juhe teiseltpoolt Baikalit läbi Skovorodino Hiinasse valmis. Väga hea, et meil on veel üks ostja meie naftale. Väga hea, et meil on ostja meie metsale. See on normaalne.

Millest siis need hirmud Venemaal Hiina suhtes? Sellepärast et kaugelt paistab koledam?
Kui ma istuks Kremlis, siis ma vaatleks ka Hiinat kui üht kõige ohtlikumat meie naabrit. Kogu Venemaa riigipiirist haarab piir Hiinaga enda alla peaaegu kolmandiku. Hiina ja Mongooliaga, kui olla täpne. Hiinlased austavad inimesi, kes on ausad, korralikud ja tugevad. Kui aga meie president ja peaminister räägivad ühte, teevad teist, aga mõttes peavad veel silmas kolmandat, siis on muidugi meiega raske asju ajada.
Objektiivselt võttes on Venemaa praegu väga halvas olukorras ning seetõttu peame meie kui nõrgemad muidugi Hiinat kartma. Aga teha tuleb seda mõistusega. Kui Moskvas löödi laiali kogu hiinlaste kaubandus Tšerkizovo turul ning koguni Hiina asepeaminister sõitis kohale asju klaarima, siis temaga ei hakanud ju keegi üldse rääkimagi! Sisuliselt käisid seal bandiitide omavahelised klaarimised selle üle, kellele hakkab kuuluma kontroll kauplemise üle, aga kannatasid selle all tohutu riigi huvid. Mis meist arvab pärast seda Hiina? Et me oleme lurjused – ja õigesti arvab. Kui ma oleks riigijuht, siis ma igal juhul arvaks, et Hiinaga tuleb elada alalises valmisolekus ning hoiaks Kaug-Idas tugevat armeed.
Hiina oli üks aeg väga aktiivne Venemaa sõjatehnika ostja. Täna on kõik nende raketid, tankid ja lennukid ehitatud Vene analoogide põhjal. Nad on neid kopeerinud 1:1-le. Kas see on meile meeldiv? Ei ole. Kui meie Vaikse ookeani laevastik omab vist vaid kolme-nelja korraliku pealveelaeva ja kuut-seitset aatomiallveelaeva ning Hiina ehitab muudkui rohkem pealveelaevu ning räägib allveelaevastiku loomisest, siis muidugi on see meile ebameeldiv. Kui midagi peaks juhtuma, siis Kaug-Idal pole piisavalt kaitset. Sisuliselt pole ju Venemaal lahinguvõimelist armeedki. Kummaline, et just kõige lahingvõimelisemad üksused formeeriti ümber – meil seisis siin Vladivostokis merejalaväebrigaad, see muudeti üksikuks polguks. Kui te sõidate täna bussiga Vladivostokist Hiina piiri poole, siis te näete, et kõik teeäärsed sõjaväegarnisonid on sisuliselt kinni pandud. Me oleks nagu sattunud teise maailma, kus enam kunagi sõdasid ei tule.

Kas te näete, et Moskva on hakanud viimasel ajal rohkem mõtlema Kaug-Ida julgeolekule?
Sel aastal olid Kaug-Idas suured sõjaväeõppused ning siia sõitsid kaks suurt sõjalaeva teistest laevastikest (Musta mere ja Põhja laevastikest-J.P.). Idee järgi peaks olema Vladivostok Venemaa kõige suurem sõjasadam, sest peamine ebastabiilsuse tsoon võib olla just siin. Õppustele ajal hakati rääkima, et vähemalt ”Pjotr Velikii” (Venemaa suurim ristleja, Põhja laevastiku lipulaev-J.P.) peakski siia jääma, sest siin olnud analoogsed laevad müüdi ju vahepeal maha. Need õppused näitasid, et riik otsib ikkagi mingeid võimalusi, et viia vägesid ühest sõjateatri piirkonnast üle teise, kus neid on rohkem vaja. Samal ajal muudeti ära ka Venemaa sõjaväeringkondade senine süsteem, mille järgi neid ringkondi muutus vähemaks, ning esimest korda juhatab just Vaikse ookeani laevastiku ülem kõiki sõjaväeliike Kaug-Idas. Harjutati ka hävituslennukite ja pommitajate ümberviimist Kesk-Venemaalt Kaug-Itta. Mingeid kaitseid on niisiis näha. Varem oli Kaug-Ida ju väga militariseeritud, meil seisis siin oma poole miljoni mehe suurune armee.

Palju nüüd on jäänud?
Ma ei tea täpseid numbreid, aga ma arvan, et vähemalt kümme korda vähem.

Milliseid prognoose te oskate teha Kaug-Ida jaoks?
Praegu on näha, et peaminister Putin üritab midagi teha Kaug-Ida ja Vladivostoki jaoks, siia pannakse väga palju raha föderaaleelarvest (2012. aastal Vladivostokis toimuva Vaikse ookeani riikide tippkohtumise jaoks ehitatakse linnas uusi objekte 80 miljardi krooni eest, muu hulgas kolm uut silda ja kümneid kilomeetreid uusi teid-J.P.). Siia üritatakse meelitada väliskapitali, eelkõige jaapanlasi ja lõunakorealasi. Riik üritab, üritab. Mis neil sellest välja tuleb, ma ei oska ennustada.
Vasta
#79
Ilus Amuuri jõgi kulgeb Hiina Venemaa vahel. Ühelpool jõge piirdub zu-gu-tung ÜHE LAPSEGA, teiselpool jõge -
on zu-gu-tung piiramatu! Hiina riik ei pea midagi tegema, töökas ja aktiivne hiina noorus teeb selle töö... .
Venelased - mis neist?... iga aasta kahaneb elanikkond nelja miljoni võrra.
Aga mis rikkalikud varud on neil avarustel: puhas vesi, mets ja palju-palju ruumi!
Vasta
#80
http://www.youtube.com/watch?v=QA01h0BWB...xt_from=QL

Tegemist REN TV saatega, milles räägitakse 1996 aastal Uurali külakeses ühe memme poolt öösel surnuaialt leitud (on ka teisi versioone selle saamisloo kohta) umbes 30 cm pikast olendist. Esimesest vaatusest võib teada saada, millega tulnukabeebisid Venemaal toidetakse. Edasi läheb aga lugu kurvemaks. Memm viiakse psühhiaatriahaiglasse ja pisike jääb koju omapäi. Korteri vallutavad kohalikud paadialused ja üks sellest korteri hõivamisest osavõtja räägib hiljem, et tema käes on tulnuka muumia.
Head vaatamist Laugh
/Jõudsin 2 jagu vaid ära vaadata - kui loo lõpp kuskile mujale teemasse läheb, palun kergemat karistust/
Vasta
#81
Väga huvitav tulnukbeebi leidmise lugu! Tõsine lugu!
Võib võrrelda Peruu tähelapse teemas tooduga.
On küll ka teema UFO-nähtused Venemaal, aga lisan siia teema täienduseks ka Venemaa UFO-nähtuste kaardi:
http://maps.mail.ru/iUfo.html#x=65.97067...jams=false

Kaardilt võib näha, et huvitavatest UFO-nähtustest Venemaa avarustes juba puudust ei ole.
Vasta
#82
(09-03-2011, 12:40 )Müstik Kirjutas: .... huvitavatest UFO-nähtustest Venemaa avarustes juba puudust ei ole.

Venemaa avarustes ei tule mistahes nähtustest puudus... Laugh

http://www.hullumaja.com/?pg=main&i=456317

Oskab keegi selgitada, mistarvis on seltsimees Medvedjevil vaja 91 autost koosnevat eskorti /eeldusel, et ta ise oli 92-s autos/.
Vasta
#83
Zirinovski nõuab Vene ametnikele IQ testi
Vasta
#84
Need IQ testid ei ole ometi tasuta, keegi peab ikka selle eest plekkima. Lisaks IQ testile, tahetakse uurida riigiametnike suhteid
joomise, suitsetamise ja narkotsiga. Taas lisa nuts kellegi arvele! Arvan uskuvat, et need nn. testid on ilmselt perioodilised - see tagaks stabiilselt kopsaka sissetuleku! Mõelda vaid, kui palju on moskviitias ametnikke? Imestaksin väga, kui sm. Zirinovski seal kuskil "testijuhatuses" ei istuks! Olles ise idee algataja-propageeria, siis miks ka mitte? Tervelt sada miljonit riigiametnikku,"tootmiskulude" puudumine, - kühvelda aga pappi! Konkurentsi kah vist karta pole: riigi monopol, riigi kontrolli all.

Asi ei piirduks sellega: riigiametnikud, kellel tuvastatakse pea olematu IQ - , saavad (raha eest) tellida kursuseid, koolitusi, nõustamisi ja... "kergelt määrimisi." Halastust, mis rahad seal riigis liikuma hakkavad!!!
Lisaks rahale lisandub kellelegi rohkem võimu - testitulemustega saab väga kenasti riigiametnikega manipuleerida.

Zirinovski on väga nutikas, itskene sährdune.

Vasta
#85
Luzkovi kantseleiülem lasi end maha

Ei tea kas läheb suuremaks kõmmutamiseks..
Vasta
#86

Kremli ametnik: Putini saatis Venemaale jumal
Vasta
#87
Arvan ,et inimene kes ei ole elanud Venemaal ega suhelnud venelastega ,ei peaks siin sõna võtma.Samuti ei tasu nimetada keeleoskuse järgi venelasteks, Eestis elavaid muurahvusi.Venerahvust on siin väga tühine osa.Samuti ei meeldi ,et paraweebis on alustatud venevastast propakandat.Kõigepealt tuleks meie mudilastele selgeks teha ,et Venemaa on suurriik ,mitte vastupidi.Perestroika Venemaal oli edukas katse vabaneda juudivõimust kes olid Jeltsinilt välja petnud enamus maavarasi ,linnu ,panku jne.Ei saa ka öelda ,et Putin on Venemaa.Ei ole nii!Nii Medvedjev kui Putin kuuluvad maailma vanimasse ja kardetumasse organisatsiooni.Nemad ei ole otsustajad ,küll aga on neile antud väga suured volitused.Ja need mehed teevad tööd ja seda vägagi edukalt.Miks siis Eestis ja ka mujal käib tihe propakanda Venemaa suunal?Esiteks ,ikka ja jälle kadedus.Tegemist on maavaradest jõuka suurriigiga mida ei ole veel suudetud teistpidi keerata.Teiseks muidugi Venemaalt peksa saanud juudid kel võeti käest magus elu.Viimased on just oma kibestumisega ostnud üles piiriäärsed väikeriigid ja õhutavad neid rahvusi suurriigi vastu.Peab ütlema ,et nad lükkaksid silmagi pilgutamata sellise rahvuse otse kuristikku ehk Venemaa vastu sõtta.Kolmandaks mängib rolli Eestis levinud riiklik korruptsioon.Sellise pideva hirmutamisega saab ju alati koorida maksumaksjat ,relvastuse soetamiseks.Kel vähegi mõistust saab aru ,et isegi kui kõik eestlased kannaksid relva siis oleks vaid tundide küsimus peksa saamisel suurriigilt.Aga vaja on ju järjekordsele "onupojale" mugav töökoht leida maksumaksja maksudest.Eesti majandusliki allakäik ei ole sõltunud üleilmsest kunstlikust krediidikriisist.Me olime selleks liiga vähe laenanud.Meie allakäik algas põlistulu ehk transiidi katkemisest.Mis lavastati suure showga.Sellest hetkest alustati eelarve kärpimist kuna transiit andis 10% eelarvest puhastulu + lisaks tuhanded töökohad ja laekuvad maksud.Kärbiti aga hoopis kõike mille jaoks maksumaksja makse maksab ehk avalik ei ole tänini püksirihma pingutanud.Edasi juhtus see milles me täna elame.Oma rahva koorimine ,sest mujalt ei ole tulemas mingit tulu.EL-i abirahad moodustavad vaid väga väikse osa sellelt mida EL-meilt igapäev koorib.Tagasi tulles Venemaa juurde tahaks öelda ,et kui alustatakse Euroopas inimeste kiibistamist siis on ainuke koht veel Venemaa kuhu täna juba paljud eestlased kolinud ja siis saab see massiline põgenemine riigist olema.
Vasta
#88
(10-07-2011, 10:36 )extin Kirjutas: Arvan ,et inimene kes ei ole elanud Venemaal ega suhelnud venelastega ,ei peaks siin sõna võtma.Samuti ei tasu nimetada keeleoskuse järgi venelasteks, Eestis elavaid muurahvusi.Venerahvust on siin väga tühine osa.Samuti ei meeldi ,et paraweebis on alustatud venevastast propakandat.Kõigepealt tuleks meie mudilastele selgeks teha ,et Venemaa on suurriik ,mitte vastupidi.Perestroika Venemaal oli edukas katse vabaneda juudivõimust kes olid Jeltsinilt välja petnud enamus maavarasi ,linnu ,panku jne.Ei saa ka öelda ,et Putin on Venemaa.Ei ole nii!Nii Medvedjev kui Putin kuuluvad maailma vanimasse ja kardetumasse organisatsiooni.Nemad ei ole otsustajad ,küll aga on neile antud väga suured volitused.Ja need mehed teevad tööd ja seda vägagi edukalt.Miks siis Eestis ja ka mujal käib tihe propakanda Venemaa suunal?Esiteks ,ikka ja jälle kadedus.Tegemist on maavaradest jõuka suurriigiga mida ei ole veel suudetud teistpidi keerata.Teiseks muidugi Venemaalt peksa saanud juudid kel võeti käest magus elu.Viimased on just oma kibestumisega ostnud üles piiriäärsed väikeriigid ja õhutavad neid rahvusi suurriigi vastu.Peab ütlema ,et nad lükkaksid silmagi pilgutamata sellise rahvuse otse kuristikku ehk Venemaa vastu sõtta.Kolmandaks mängib rolli Eestis levinud riiklik korruptsioon.Sellise pideva hirmutamisega saab ju alati koorida maksumaksjat ,relvastuse soetamiseks.Kel vähegi mõistust saab aru ,et isegi kui kõik eestlased kannaksid relva siis oleks vaid tundide küsimus peksa saamisel suurriigilt.Aga vaja on ju järjekordsele "onupojale" mugav töökoht leida maksumaksja maksudest.Eesti majandusliki allakäik ei ole sõltunud üleilmsest kunstlikust krediidikriisist.Me olime selleks liiga vähe laenanud.Meie allakäik algas põlistulu ehk transiidi katkemisest.Mis lavastati suure showga.Sellest hetkest alustati eelarve kärpimist kuna transiit andis 10% eelarvest puhastulu + lisaks tuhanded töökohad ja laekuvad maksud.Kärbiti aga hoopis kõike mille jaoks maksumaksja makse maksab ehk avalik ei ole tänini püksirihma pingutanud.Edasi juhtus see milles me täna elame.Oma rahva koorimine ,sest mujalt ei ole tulemas mingit tulu.EL-i abirahad moodustavad vaid väga väikse osa sellelt mida EL-meilt igapäev koorib.Tagasi tulles Venemaa juurde tahaks öelda ,et kui alustatakse Euroopas inimeste kiibistamist siis on ainuke koht veel Venemaa kuhu täna juba paljud eestlased kolinud ja siis saab see massiline põgenemine riigist olema.

Mul on ainult üks küsimus - mida siis siinkirjutaja veel Eestis teeb?

Jutt on siin niivõrd loll, et pole mõtet kommenteeridagi.
Vasta
#89
[quote='extin' pid='128571' dateline='1310286988']
Arvan ,et inimene kes ei ole elanud Venemaal ega suhelnud venelastega ...


Ma arvan, et inimene kes ei oska elementaarsel tasemel õigekirja ei peaks ennast eksperdina positsioneerima.
Vasta
#90
Kes kokkutulekul käis, see mäletab, et Volke rääkis midagi hobuse seljas ratsutavast Putinist ja et obesel olid isepärased suised. Kui nüüd keegi täpsemalt oskaks seletada, milliseid märke ja mida ta silmas pidas, andke teada. Mul on paar suure resolutsiooniga pilti sellest promosarjast, aga map suuda tuvastada rohkem.Smile
Vasta
#91
Näita pilti - vaatame.
Vasta
#92
(04-08-2011, 10:46 )InDemand Kirjutas: Kes kokkutulekul käis, see mäletab, et Volke rääkis midagi hobuse seljas ratsutavast Putinist ja et obesel olid isepärased suised. Kui nüüd keegi täpsemalt oskaks seletada, milliseid märke ja mida ta silmas pidas, andke teada. Mul on paar suure resolutsiooniga pilti sellest promosarjast, aga map suuda tuvastada rohkem.Smile

Hobuste suised olid tammelehepärjaga ümbritsetud haakrist - et pidi näitama, et on sakslaste "oma mees".


Vasta
#93
(04-08-2011, 16:06 )euroruubel Kirjutas:
(04-08-2011, 10:46 )InDemand Kirjutas: Kes kokkutulekul käis, see mäletab, et Volke rääkis midagi hobuse seljas ratsutavast Putinist ja et obesel olid isepärased suised. Kui nüüd keegi täpsemalt oskaks seletada, milliseid märke ja mida ta silmas pidas, andke teada. Mul on paar suure resolutsiooniga pilti sellest promosarjast, aga map suuda tuvastada rohkem.Smile

Hobuste suised olid tammelehepärjaga ümbritsetud haakrist - et pidi näitama, et on sakslaste "oma mees".

Map saa miskipärast manustada siia faili, seega proovin teistmoodi.

Putin obesega
Vasta
#94
Miks Venemaal viimasel ajal lennukid, helikopterid ja raketid massiliselt alla kukuvad? Kas on trend kogu maailmas?
Kas on äkki keegi veel seda tähele pannud? Ilmselt on seda kogu aeg juhtunud ja jääbki juhtuma, kuid mingi normi on asi küll isegi selle hiiglasliku maa jaoks ületanud. Kusagilt peaks saama infot ja statistikat õnnetuste kohta. Mõned, mida eesti meedia on kajastanud.
08.6.11 Väikelennuk http://www.postimees.ee/463454/venemaal-...nuk-piper/
21.6.11 Reisilennuk http://www.ohtuleht.ee/432015
11.7.11 Reisilennuk http://ohtuleht.mobi/index.aspx?id=434573
09.8.11 Kaubalennuk http://uudised.err.ee/index.php?06232591
18.8.11 Helikopter http://uudised.err.ee/index.php?0554320
24.8.11 Kosmoselaev http://www.postimees.ee/540474/vene-kosm...kkus-alla/
26.8.11 Lahingkopter ja lennuk http://www.postimees.ee/542704/venemaal-...uk-jak-52/
29.8.11 Helikopter http://www.postimees.ee/545432/kaukasuse...pter-alla/
06.9.11 Hävitaja http://www.postimees.ee/554004/venemaal-...-havitaja/
07.9.11 Reisilennuk http://ohtuleht.mobi/index.aspx?id=442594 http://sport.postimees.ee/556192/venemaa...-legendid/
Kas Vene meediast tuleks lisa? Enne juunit juhtunut ei hakanud praegu kajastama
Vasta
#95
(07-09-2011, 17:30 )Otsija Kirjutas: Miks Venemaal viimasel ajal lennukid, helikopterid ja raketid massiliselt alla kukuvad? Kas on trend kogu maailmas?

Kunagi panin siia ühte teise teemasse lingi mis sobib vist siiagi.
Vasta
#96
Vanaks hakkavad jääma. On sul õnnestunud mõne Vene lennukompanii lennukiga lennata?
Seda asja on mitmed Vene asjapulgad ka ise ütelnud ja imestavad, et asjad veel polegi
NII hullud. Võiks hullem olla. Ega Kreml ei "aita" (nafta/gaasi rahade arvelt kuigi PEAKS nagu
seda Gaddaffi tegi) ja firmad ise opereerivad allakukkumise piiri peal.
Vasta
#97
Rahapuuduse taha jääb ka väljaõpe ja head -nõuka ajal korraliku kooli saanud instruktorid hakkavad ka lõpetama. Kehveneva tervisegas ikka kokpitis noort säga ei õpeta.

Vasta
#98
(07-09-2011, 17:55 )excubitoris Kirjutas: Vanaks hakkavad jääma. On sul õnnestunud mõne Vene lennukompanii lennukiga lennata?
Seda asja on mitmed Vene asjapulgad ka ise ütelnud ja imestavad, et asjad veel polegi
NII hullud. Võiks hullem olla. Ega Kreml ei "aita" (nafta/gaasi rahade arvelt kuigi PEAKS nagu
seda Gaddaffi tegi) ja firmad ise opereerivad allakukkumise piiri peal.

Aastal umbes 1983-4 tuli rumal mõte minna Šotsi puhkama. TU viis Kilulinnast moskvasse ja sealt IL-86 edasi Adlerisse. Oli elu esimene reaktiivlennukiga sõitmine. Moosiriiuliga oli eelnev meeldiv kogemus olemas. Kõik oli kena kuni Iljušinini. Istusime mitte keskmises reas aga akna all tiiva tagaosa kohal. Oli kena vaadata allapoole kaardus tiibu ja mootoreid. Kui Liikuma hakkasime siis võrreldes praeguste pööningutega oli üsna suur hüdraulika ja pagan teab mis kolin veel. Esimene kogemus. Ei mõistnud midagi arvata. (Praegused suured Airbusid kolisevad ka.) Veidi naljakas oli kui üleval tiivad üsna oluliselt teistpidi kaardu olid aga see ju selline painduv tehnoloogija ja arusaadav. Kummaliseks läks asi siis kui enne maandumist hakkasime Musta mere kohal tiire tegema. Personal kes salongis oli oli ka üsna kaame ja kontrollis rihmu ja jagas selliseid pruune aga veidi väiksemaid paberkotte kui praegu selveri kassast osta saab. Lennuk ragistas ja kolises ja tegi igasugu raputusi. Lendurivormis asjapulgad käisid ka salongist läbi. Komandör karjus inimeste peale, et istuge ja ärge käige ringi. Kui lõpuks maha tulime siis oli Adleris kena vastuvõtuspaleer tuletõrjest ja politseist. Kaks kolm kiirabi ka. Nagu hiljem teada saime polnud üks telik välja tulnud ja lendurid olla selle tiiva sees kuidagi haamriga välja peksnud, aga kas ka lukustunud pole selge olnud. Igaljuhul siiani ei lähe mistahes taolise apastraadi sisse rõõmsa meelega.
Vasta
#99
http://www.postimees.ee/558580/vene-lenn...aandumise/
Vasta
Putin taas presidendiks ja Medvedev potsatab peaministri kohale. Seda oli arvata, see ju seal tavaks ja normiks saanud.
Lihtsalt hämmastav kuidas venelased suudavad demokraatiaga kohaneda! Väänatakse viimast lausa tundmatuseni,
isegi suured lääne russoloogid panid oma nägemustega puhtalt puusse! Nojah - eks ole vene-bütseantsi kullil kaks pead,
kaks palet ja kaks vastust. Nad võiksid venemaa omavahel pooleks jagada - kord üks on ühe poole president ja teine, teise poole
president. Kui mõlemal saab seadusega ettenähtud valitsemisaeg täis, siis lihtsalt vahetavad omavahel kohad. Võim, palk ja koht on
pidevalt taguotsa all. Venemaa oskab ikka ja jälle... , tegelt juba harjunud nende vene-poolsete üllatustega.
Aga enamusele venemaalastele meeldib, ei visatagi Ostankino teletornist lolli Ivan`i alla! Ja streletsid ei mässa...
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 169
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Suur Eksitus (The Great Deception)! Arlich 1,493 219,480 16-03-2024, 22:16
Viimane postitus: Kunglas
  Birminghami Kolmsilm a la Suur Vend Skarre 0 3,265 13-11-2015, 04:01
Viimane postitus: Skarre
  Ukraina-Venemaa maailmakriis positiivne 1,785 479,867 24-08-2014, 15:29
Viimane postitus: Nielander
  Venemaa kuulutas Krossi rahvusvaheliselt tagaotsitavaks Pyramid 112 53,463 23-04-2014, 11:28
Viimane postitus: Eithea
  Suur jalutuskäik xawa 4 6,033 25-07-2012, 14:55
Viimane postitus: Tarawah
  Suur raamatutepõletamine toimub juba homme! Celtic 42 23,745 23-05-2012, 19:36
Viimane postitus: nokitseja
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 651 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 649 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 638 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat