Postita vastus 

Teema reiting:
  • 4 Häält - 3.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lucid Dreaming ehk teadlik uni
Autor Sõnum
tulekera
Tavaliige

18-06-2004 22:21
Postitus: #26

tegelt on asi siiski suhteline. minu puhul vähemalt. ma lihtsalt ei saa sest aru, et magan. kui proovin lennata ja see õnnestub, siis mõtlen, et ohsaa, lahe, oskan lennata. ei tule unes kunagi selle peale, et tegelikult magan hoopis. jama on ka sellega, et nt kui jooksen ja edasi ei liigu, siis arvan, et ei liigu reaalselt. ka kella jõllitamine ei aita. ainus asi, millele võib kindel olla, on kusagilt alla hüppamine-kukkumine, sest unes mul kunagi hirmu ei ole ja see siis on ainuke asi, mis matsti üles äratab. ja kuidas veel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Wolfgirl
Metsaelanik

03-07-2004 11:53
Postitus: #27

Unes on mul hirm just see kõige suurem probleem. Tihti ajab mind keegi taga ja tahab ära tappa.
Mõnikord on nii olnud, et olen poole une pealt üles ärganud, käin vetusus või niisama ootan millal uuesti magama jään. Kui olen uuesti magama jäänud siis näen samat und edasi mis pooleli jäi.
mihkeL
Uustulnukas

13-10-2004 18:14
Postitus: #28

Tere. ei hakanud uut teemat kysida aga tahaksin t2pselt teada kuidas 6ppida kirkaid unen2gusi ? seletage v6i antke m6ni link kus on kergemini just kirkate unen2gude 6ppimise kohta. aitähh
sildude
Tavaliige

13-10-2004 18:52
Postitus: #29

Mul on viimasel ajal väga raske taibata, et tegemist on unega kuna sündmustik toimub alati minu kodus. Oleks kasvõi kuu peal - siis mõistaks, et ahhaa midagi on nagu natuke valesti Laugh aga ei...lihtsalt igav elu. olen kodus. Sõbrad tulevad külla jne.
Täna nägin 2hte und kuna ärkasin poole öö pealt ülesse. Esimeses olin kodus ning sugulased tulevad kohvile. Teises olin kodus ning 2 sõpra tulevad külla. Üleeile nägin und, kus olin kodus ning vahtisin telekat Laugh
Metafor
Veteran

14-10-2004 17:44
Postitus: #30

lahe juSmile
endal kirgaste unenägudega probleeme pole, enda arust peaks see tulema iseenesest vms.
nefertiti
Tavaliige

20-10-2004 22:14
Postitus: #31

Heh...Ükskord panin mobla laadima ja läksin magama. Siis ärkasin üles ja võtsin selle laualt ja panin ranitsasse. Nii...siis läksin kooli, tahtsin just helistada ja vaatan, et mobiili pole. Ehmatasin, et olen selle ära kaotanud. Nooooo...Siis mõtlesin väheke ja sain aru, et tegelt ma nägin unes, et võtsin mobiili kaasa.

Mina näen ka pidevalt unes, et keegi ajab mind taga ja tahab ära tappa. On see siis draakon, mingi salaagent või suvaline inimene. Mõnikord on isegi nii, et ma polegi vaenlast näinud ega kuulnud ja hakkan lihtsalt lambist jooksma ja hiljem ta ilmub kusagilt välja. Ja siis valdab mind õudne kabuhirm, kuigi ma tean, et näen unenägu.

Ma arvan, et sellel on mingi seos kooliga, sest suvel ma nii tihti küll action-jälitus unenägusid ei näe:o
durian
Vana kala

21-10-2004 10:01
Postitus: #32

Tsitaat:Esialgne postitaja mihkeL
Tere. ei hakanud uut teemat kysida aga tahaksin t2pselt teada kuidas 6ppida kirkaid unen2gusi ? seletage v6i antke m6ni link kus on kergemini just kirkate unen2gude 6ppimise kohta. aitähh
Esimeses postituses ju on lingid... ja ei võta palju aega/vaeva, et välja jõuda siia või sinna... või vabsee tänna

...for knowledge is limited while imagination embraces the entire world.
mihkeL
Uustulnukas

25-10-2004 18:56
Postitus: #33

njh ma yritasin aru saada . aga tahaxin t2pselt teada et mida kujutab endast unenägude tellimine ? loodan et keegi hea oskab seletada
marduuhin
Uustulnukas

04-01-2005 14:57
Postitus: #34

Tsitaat:Algselt postitas: mihkeL
njh ma yritasin aru saada . aga tahaxin t2pselt teada et mida kujutab endast unenägude tellimine ? loodan et keegi hea oskab seletada

Copy paste:

3. Kujutle end magamas.
Pärast enda rahuldamist, et ärkvel oled, ütle endale: „Hea küll, ma ei maga praegu. Aga kui ma magaks siis milline see võiks välja näha?“ Kujutle nii elavalt kui võimalik, et sa oled unes. Tähelepanelikult kujutle mida sa unes tajud (kuuled, tunned, haistad või näed): inimesi, puid, päikesepaistet, taevast ja maad, ja ennast – kogu unenägu. Vaatle oma ümbrust hoolikalt, et tabada unenäomärke, peatükk 2-st. Kujutle millised need oleksid, kui unenäomärgid su suunavatest kategooriatest esinevad. Niipea kui suudad end elavalt kogeda ennast kui unenäos, ütle endale: „Järgmine kord kui ma unes olen mulle meenub, et tunnen ära, et ma unes olen.“

4. Kujutle ette mida sa kavatsed kirkas unenäos teha.
Otsusta eelnevalt mida sa tahad järgmises kirkas unenäos teha. Võibolla et sa tahad lennata või rääkida mõne tegelasega või proovida ühte tegevustest, mis on soovitatud siin raamatus pärastpoole. Nüüd jätka oma fantaasiat sammust 2 ja kujutle, et pärast kirkuse saavutamist praeguses keskkonnas, sa nüüd rahuldad oma soovi: koged end tegemas mida iganes oled eelistanud teha. Kindlalt otsusta, et sa mäletad, et tunned ära, et sa oled unes ja teed mida otsustasid järgmises kirkas unenäos teha.

Pead korrutama endale, et kus sa oled.. Kujutama seda ette.. Pead mõtlema, mida teed.. jne. jne....

Nii ja nüüd edasi... Ise mõtlesin, et häkiks nac seda werki..
Nu ja samal ööl juhtus.. Olin kuskil Jupiteri rõngastel ja tegin enesetappu or smthg... Õhtul mõtlesin mitu korda, et olen kuskil kosmoses... Seda, et pidi mõtlema, mida tunned, kuuled jne.. unustasin.. Tuligi nii välja, et ma ei kuulnud seal midagi ja tundnud asju.. Sain aru, et olen seal ja kontrollisin mingil määral...

Ja siis üks küssa.. Kui teha nii, et mõelda ntx sõpradega, et oled samas kohas ja teete samu asju, kas siis võib kohata just neid inimesi unes, kellega koos mõtlesid samu asju??.. eniwey täna proovin seda viimast...
Diablo
Uustulnukas

15-02-2005 22:08
Postitus: #35

Mul on kunagi vist olnud lucid dreaming.Ma olin siis väiksem.Ma sain aru et ma magasin aga hakkasin kartma ja tahtsin unest välja saada.Küsisin siis unes inimeste käest kuidas üles ärgata :hy: hirmus oli Bleh aga vist sain ennast kontrollida unes.
durian
Vana kala

15-02-2005 23:32
Postitus: #36

Tsitaat:Algselt postitas: Diablo
Mul on kunagi vist olnud lucid dreaming.Ma olin siis väiksem.Ma sain aru et ma magasin aga hakkasin kartma ja tahtsin unest välja saada.Küsisin siis unes inimeste käest kuidas üles ärgata... hirmus oli... aga vist sain ennast kontrollida unes.
Waking life...
Thorondor
Administraator

11-04-2005 19:39
Postitus: #37

mul oli jälle üks öö see lucu unenägu. Kõndisin lasteaia kõrval ja mõtlesin, et uni on. Vaatasin võililli nagu päriseluski. Samas proovisin tekitada neid lilli juurde aga ei tekkind, liiga päris oli. Seekord oli imelik see, et sain mitu minutit niimoodi uurida, ilma et unenägu ära lõppeks.
monk
Uustulnukas

08-08-2005 21:34
Postitus: #38

Lucid Dreaming on väga huvitav, ise oskan ka seda aga aind hommikuti ja seda siis kui olen juba korra üles tõusnud ja siis hakkan midagi mõtlema ja siis see mõte jookseb edasi kogu aeg ja järsku ma magan aga und saan ma ikka edasi juhtida aga kella polnud võimalik vaadata kui seda vaatasin siis nagu ei näinud ja veidi aja pärast tuli kellaaeg mille ma ise mõtlesin.
Foks
Tavaliige

21-08-2005 22:08
Postitus: #39

Mul oli kooliajal nii, et kui ärkasin, ja kell oli minu nina all, siis nägin, et kell seisab - siis hakkas hetke pärast edasi tiksuma või nägin, et kell tiksub liiga aeglaselt. Aga kui ülesse korralikult ärkasin, siis seda ma rohkem ei näinud.

Inimese aju ärgates liigub inimene liiga kiiresti??

Muudetud: 21-8-05 kell 23:08:16 Foks

Foks
batoonike
Vana kala

03-09-2005 20:29
Postitus: #40

Täna hommikul oli täiega lahe oobe(out of body expearience) või lucid dream, ei saa arugi kumb. Hommikul, nagu alati vabal päeval, ärkasin mingi 9.30 üles, vaatasin kella, liiga vara, magama uuesti, 15 mindi pärast uuesti üles ja nii väga palju kordi järjest. Igastahes juba kaks nädalat olen tahtnud vana kodu juurde minna (kus suht tihti käin), niisiis ühe sellise magamisega nägin unes, et olen seal, läksin siis väga loomulikult "oma" korterisse, peas ikka veel see mõte, et kell on vähe ja peaks magama minema. Käisin algul köögis, siis tahtsin minna teise tuppa ja voila, olingi seal, nagu telepordiga, vaatasin natuke ringi, kõik oli normaalne, siis teleport enda tuppa. Voodi oli imelikult keset tuba, enne kui voodisse ronisin vaatasin aknast välja. Aknast paistis täiesti vale koht, nagu maja oleks teise kohta tõstetud. Maailm aknast väljas oli kohati väga kahtlaselt värviline ja hoopis vale maastik ja asjad olid seal. Siis sain aru, et midagi on väga valesti ja ilmselt magan.Kohe essa asjana üritasin lennata. Tõstsin jalad õhku ja jäin kõhuli hõljuma põranda kohale, nagu vees oleks. Aga kõrgemale ei saand kudagi. Siis tõukasin kirjutuslauast ennast eemale aga jällegi oli nagu mingis järves ujuks, eriti kõrgele ei saand ikkagi. Siis otsustasin vaadata, kas näen ennast voodis magamas. Vaatasin voodi poole aga pilt läks kudagi topelt ja segaseks, nagu silmad oleksid poolkinni, igastahes tundus et mind seal polnd (tegelt loogiline, ma olin ju oma praeguses kodus mitte seal). Silmad hakkasid odavalt näkku panema ja ei seletand eriti midagi enam. Igastahes mingi aja pärast läks see üle ja hakkasin uuesti mõtlema mida teha, a krt ärkasin mingil põhjusel üles. Ärkamine oli ka kohe väga imelik, algul läks vana maailm eest ära nigu vaikselt, siis oleks nagu kukkund pimedasse auku, võino tumedasse, valgus kadus ära ja siis ärkasin nö normaaselt üles. Palju kordi on selline pimedusse vajumise tunne olnud, kui üritan "keha magamamise" olekust minna "out of bodysse". Out of bodysse pole kunagi õnnestunud minna veel kahjuks.
K2blik
Uustulnukas

04-09-2005 09:41
Postitus: #41

Kas Lucid dreaming on see, et saa saad oma tahtmise järgi oma hingega kehast lahkuda ning jätta oma keha maha, minnes ise sinna, kus sa hetkel tahaksid olla? Kui see tõesti on nii, siis ma ei oska kyll eriti midagi tarka öelda kui, et mina olen seda teinud juba nelja-viiesest saati. See ei ole ju imelik ega midagi.
Thorondor
Administraator

04-09-2005 10:26
Postitus: #42

Sa oled kindel, et sa oma kehast lahkud ja see ei ole vaid unenägu ?

Lucid dreaming on see kui sa oled unenäos ja saad aru, et see on une nägu ja teed sellest lähtuvalt seal mis tahad.

Sinu jutt sarnanes astraalprojektsioonile. Kui sa saad minna kuhu tahad, kas sa saad siis näiteks minna Austraaliasse ka ?
Celtic
ja sina pead kandma maailma

04-09-2005 10:51
Postitus: #43

hingega koos ei saa kehast lahkuda... võiks ükskord selgeks juba õppida!

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Metafor
Veteran

04-09-2005 15:13
Postitus: #44

Tsitaat:Algselt postitas: celtic
Sellest lausest lähtudes tuleb välja, et minu hing ei ole Mina.
Mis on siis Mina?
Muidu olen nõus sellega, et hing ei välju kehast. Asjad on palju keerulisemadSmile
Wolfgirl
Metsaelanik

04-09-2005 15:43
Postitus: #45

Mina koosneb inimese tugevatest külgedest. Aušra Augustinavičiute teooria järgi moodustub see kahest funktsioonist. Kui hing oleks mina, siis peaks inimene igas oma elus olema sama isiksusega.
Thorondor
Administraator

04-09-2005 15:47
Postitus: #46

Tsitaat:Algselt postitas: metavo
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
Sellest lausest lähtudes tuleb välja, et minu hing ei ole Mina.
Mis on siis Mina?
Muidu olen nõus sellega, et hing ei välju kehast. Asjad on palju keerulisemadSmile

Kuidas sellest lausest lähtudes midagi sellist küll välja tuleb.
Et kui kehast lahkuda, siis peab mina ja kogu mina kaasa tulema ?
Sel juhul ei ole minu silmad ka mina.
K2blik
Uustulnukas

04-09-2005 19:45
Postitus: #47

Ma olen selles täiesti veendunud, et see pole unenägu. Ja ma ei ole kindel kas ma olen austraalias käinud või mitte, sest ma ei ole nagu siin maailmas oma või nii - seda jubedust mis siin kõik on võin ma igapäev niisama ka näha.
Ja mis tähendab et oma kehast ei saa hingega lahkuda?

Muudetud: 4-9-05 kell 20:46:19 K2blik
Celtic
ja sina pead kandma maailma

04-09-2005 21:21
Postitus: #48

mis tähendab mis tähendab... sedasama tähendabki et ei saa hingega kehast lahkuda. kui hing lahkub siis sa sured... dah.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Metafor
Veteran

04-09-2005 22:11
Postitus: #49

Niisiis, selline on hetkel minu maailmavaade:
Hing ei ole otseselt kehas, hing on igalpool. Kui sa oled kehavälisel tripil, ehk astraalis, pole sa mitte väljunud oma kehast vaid lihtsalt keskendud teisele kohale. Keha on vahend mille abiga me suudame sellel tasandil lihtsamini püsida.
Cewy
Uustulnukas

14-06-2006 14:20
Postitus: #50

aga kui oled unes juba oma käe kätte saanud, siis kuidas üles ärgata, lihtsalt kui vahest enam ei tule see täielik enda mõtlemine ja noh, siis kas jäädki magama we?
Või ärkad vahest niisama üles?Laugh
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog