•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 4Hääli - 3.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lucid Dreaming ehk teadlik uni
#51
Lihtsalt teadvustad endale, et tahad üles ärgata. Ja kui oma kätt näed ja saad aru, et on uni, siis on palju raskem edasi magada.
Vasta
#52
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Niisiis, selline on hetkel minu maailmavaade:
Hing ei ole otseselt kehas, hing on igalpool. Kui sa oled kehavälisel tripil, ehk astraalis, pole sa mitte väljunud oma kehast vaid lihtsalt keskendud teisele kohale. Keha on vahend mille abiga me suudame sellel tasandil lihtsamini püsida.

Vabandust,see on küll jõle vana postitus aga olen uus kasutaja ja juhtusin seda lugema.

Kas sa tahad siis sellega öelda,et see reaalsuse tasand,kus inimesed oma igapäevases materiaalses elus toimetavad,ning astraaltasand,kus piirid on avatud,on üks ja sama? Astraalis keskendud teisele kohale sel tasandil (peale tegeliku),aga keha on selleks,et sellel tasandil lihtsamini püsida?
Ma olen ise lugenud,et hing asetseb inimese südames,ainult et ta on tegelikus maailmas koguaeg paigal.Tegelik maailm tähendaks siis kõrgemat,transdsendentaalset tasandit.See tähendab,et kui me materiaalses maailmas ringi liigume,siis hing tegelikult seisab koguaeg paigal.Samas,kui hing paikneb südames,täidab ta ikkagi kogu keha,aga ei ole kõikjal.Kõikjal olev hing olevat Ülihing,millega iga hing on seotud.
Kas sinu arust on siis nii,et on üks tasand,aga meid hoiab piirides meie keha,kuna me ei ole võimelised kontrollima enda "astraalseid võimeid" ning hakkama saama ilma kehata?

Veelkord vabandust offtopicu ja vana teema üles kaevamise pärast,aga tekis kihk midagi kirjutada ka oma "loen-kõik-vanad-teemad-läbi" maratoni käigus..
Vasta
#53
Tsitaat:Algselt postitas: hiidlane
Niisiis, sattusin sellise küsimuse juurde, mis pani mind jälle väga mõtlema.....

Paar päeva tagasi kui olin tavaliste argielu tegemiste juures, siis äkki tuli sellinne tunne, et ma magan veel, et see on uni, väga põhjalik uni, kõik detailid on korrektselt olemas, aga siiski tegemist ei olnud unega, aga tunne oli küll selline, et nüüd peaks vast üles ärkama....
Ning sellele vastupidi on olnud, et kõik toimub samamoodi kõik on nii reaalne nagu ikka, täiesti argielune uni nagu, tegevused mida ma peaksingi tegema ärkvel olles, aga vot siis ärkasin üles, et siiski oli uni, kusjuures mõlemal korral oli ühesugune une tunna nagu kui ma poleks üles ärganud, oleksin ma mõelnud, et see ei olekski uni......

Et kuidas ma siis tunnen ära une? Ei hakka kuskilt kõrgelt alla ka hüppama, et testida, kas on uni või eiBleh...... aga, et kõik on nii reaalne lihtsalt..... aga jah see esimene kord, siis oli jälle tunne täielik sees, et tegemist on unega...... igatahes mina olen väga segaduses ning ma arvan, et ega teie ka sellest tekstist kõige paremini aru ei saanud.....

ning niisama oodata, et kas ärkad üles või läheb kõik edasi ei taha kah teha, kuna nii ei ole huvitav, kuigi praegu olen ma nii teinud, sest ei riski muudmoodi..... NB! enda näpistamine üles ei ärataBleh

----

see sobiks kummalised juhtumist endast alla ka, aga tegemist siiski unega ning panin teema siia.....

[Teadet on muutnud 17-6-2004 postitaja hiidlane]


kusjuures mul on väga sarnane asi..

lihtlsat päeval tuleb mingi asi meelde.. nt tahan kellegi helistada.. ,
no ma olen selline arg inimene ja võõrastele ei saa kohe kergesti esimene kord helistada, ja siis ma hakkasin helistama sellele inimesele ja ma teadsin et ma olen helistanud ( tegelikult ei olnud ) ja sisi hakkas kutsuma ja siis ma hakkasin kõhklema.. ja panin selle kõne kinni.. siis mõtlesin 15 minutit ja alles siis mõistsin kudaigi et se oli unes.. mul üldse probleemid aru saada kas on uni või päriselu..


ja se Lucid dreaming on vapustav, ei pea raha kulutama reisides, saab tasuta..
oletame oled armunud, kujutad ette unes etoled temaga.. teed mis tahad, kas pole vapustav ? . .ma isegi usun kuidagi, et sellega võib midagi reaalset saavutada.. ma ei tea kudias.. aga ma tean, et saab. Lihtsalt tunnen.

Muudetud: 20-4-07 kell 23:41:54 chiyoko
Vasta
#54
Vastuseks Invictusele:

Aeg on vahepeal edasi läinud, ning ma ei oska enam vastata antud küsimusele samast vaateväljast lähtudes, kuid vastus on mingis mõttes jas. Keha on vahend mis toimib ainult selles reaalsuses, hing seevastu aga eksisteerib mitmetes reaalsustes, ning üks neist reaalsustest on ka astraal. Seal on hingel võtta astraalkeha, mida saab kasutada kas siis hing otse või läbi füüsilise keha. Enamik astraalkogemustega inimesi kasutab vast pigem astraalkeha läbi füüsilise keha. Sellest tingituna tekivad igasugu tõkked ruumis liikumisega, näiteks mõnes kohas tõmbab kehasse tagasi.
Ehk oled ka kuulnud, et inmese südamesse mahub ära kogu universum ja veel enamSmile Tegelikku maailma ma aga tõlgendada ei soovi, ka kõige vastakamad tõlgendused võivad paika pidada, tänu meie sõnavara puudulikkusele ja tõlgenduste erinevaid suurusjärke(mõni defineerib kõiksuseks ennast, teine niversumi, kolmas Jumalat, neljas aga hoopis tühjust ja nii võib minna lõputult).
Hing ei seisa paigal, hing liigub, kuid omas ajas ja ruumis, meie jaoks olemas olevad aeg ja ruum on hinge jaoks "mänguväljak" mis on kätketud eksootilistesse dimensionaalsetesse pundardesse.
Ülihinge saame võrdsustada kas siis Jumala või ühisteadvusega, see tõesti on kõigega setud, kuigi ühendus inimese ja selle potentsiaali vahel on miskipärast suletud, kuid see ühendus on hakanud taasavanema viimaste aastakümnete ajel.

Vastus sinu küsimusele:
Tasandeid on mitu, kuid kõik väljendub eelkõige läbi füüsilise tasandi. On olemas mentaal tasand, spirituaalne tasand, vaimu tasand, jumalik tasand, ja veel on neid tohutult, nende seas ka astraalne tasand. Füüsiline keha seob neid kõiki, kuna see on siin maailmas esmane, kõige lihtsam ja robustsem. Ilma füüsilise kehata, mis neid kõiki seob, on ehk võimalik hakkama saada astraal tasandil, kuid sellega seoses kaoks kõik ülejäänud võimalused mis meile võimalikud on.

Loodan, et see aitas sind.
Vasta
#55
Suur tänu,vastus aitas mul kindlasti su seisukohtadest palju rohkem aru saada,eriti huvitav on tasandite paljususe idee.Ma tean et pole siin mõtet hakata küsima vahe kohta spirituaal- ja vaimutasandi vahel,kui neid olevat tohutult palju.Mind hakkas nüüd huvitama ka nende tasandite süstemaatiline seotus dimensioonidega,mida olevat ka lõputult palju,absoluutselt iga univerusmi olukorra iga erinev lahendus esinemas erinevas dimensioonis,ning kõik võimalikud situatsioonid,mis üldse saavad juhtuda,on kirjutatud "Akashi kroonikatesse",Universumi andmebaasi vms. ... ühesõnaga,"eksootilised dimensionaalsed puntrad" Smile

Tegelikult ma otsin nüüd üles õige teema,kus jätkata,tänan vastuse eest!

Muudetud: 21-4-07 kell 17:38:23 Invictus
Vasta
#56
mul on see korda läinud mõned korrad. väga huvitav on igakord, aga tavaliselt olen kaotanud kontrolli ja üles ärganud. lihtsalt mingi hetk tunnen et hakkan ärkama ja ei saa midagi teha.. huvitav on aga see, et see on igakord juhtunud siis kui ma ei ole kodus, alati kuskil mujal.
Vasta
#57
Tsitaat:Algselt postitas: Villem
mul on see korda läinud mõned korrad. väga huvitav on igakord, aga tavaliselt olen kaotanud kontrolli ja üles ärganud. lihtsalt mingi hetk tunnen et hakkan ärkama ja ei saa midagi teha...

üles ärkamise vastu aitas vist käte vaatamine ja keerutamine (unenäos ma mõtlen ikka)
selle keerutamise kohta ma ei tea, aga käte uurimine ja jälgimine on kõvasti kauem hoidnud mind unenäos.
Vasta
#58
http://en.wikipedia.org/wiki/Lucid_dream

Ehk siis endale teadvustamine, et oled unenäos. On inimesi kes oskavad seda väga hästi kontrollida ja nad räägivad, et nad saavad teha mida iganes unes mis neile pähe tuleb, kasvõi rännata maailmas lennates. Ise olen üritanud, tekkis ka moment kui sain aru et tegemist unenäoga siis katkes unenägu ära. Wikipedia lingi alt saab vaadata õpetusi ja harjutusi kuidas seda teha ( näiteks nagu reality control jne ).


Kas on siin foorumis nii kogenud inimesi selle koha peal, kes oskavad nii teha. Kes on üritanud ? Mis välja tulnud ? arvamused ? Rääkige kõik palun Smile


googlist leiab veel palju selle kohta - http://lucid-dreaming.mind-sync.com/?gcl...XgodMTlwiw
http://www.dreamviews.com/

jne ..igaüks oskab otsida


Olen kuulnud ka sellist lugu, et mees kes oli vangis oli õppinud täielikult endale unenägusid esile kutsuma ja neid kontrollima. Ning ta üldse ei hoolinudki sellest vanglast, sest iga öö sai ta teha seda mida tahtis. Ei ole kindlat allikat ja ei ana pead, et see päriselt nii oli aga jutt on selline olemas igastahes .

Muudetud: 1-7-07 kell 15:19:05 luciddreaming

Muudetud: 1-7-07 kell 15:19:55 luciddreaming
Vasta
#59
Minu kogemused on näidanud, et see reality cheching on üsna vajalik.
Kuid saavutusi suuri ei tulnud. Minu suurim raskus on keskendumine.
Kuid saavutasin need nö ''värinad''. See ehmatas ära, sest oli nii ootamatu. Seepärast lõppes see lõbu ruttu. Rohkem pole harjutanud, kuid kavatsen jätkata.
Vasta
#60
No mina hakkan nii igastahes proovima siis tänasest päevat peale ( varem olen ka neid kätte saanud aga kohe üles ärganud , ning päris eha mälu ka unenägude koha pealt ) .

Niisiis, proovin sellist asja Wake-back-to-bed (WBTB) . Ehk siis lähen magama , 5 tunni pärast ärkan üles , olen tund aega üleval ja siis lähen uuesti voodisse ja surun endale pähe mõtet et TAHAN näha unenägu kus teadvustan endale et olen unenäos.



Niisis mõned vihjed mis panin kõrva taha endale, kui peaks tekkima kahtlus kas tegemist on unenäoga või reaalsusega.

* Käte vaatamine ( põhiline moodus kuidas aru saada ) Käed pidid väga imelikud ja teistsugused tunduma, pidi kohe aru saama kas uni või päris
* Tule põlema panemine ( ka suhteliselt populaarne nagu lugedes aru sain, unenägudes valgus ei muutu )
*Peeglisse vaatamine ( peaks suht udune pilt olema )
Vasta
#61
Tsitaat:Algselt postitas: luciddreaming
http://en.wikipedia.org/wiki/Lucid_dream

Ehk siis endale teadvustamine, et oled unenäos. On inimesi kes oskavad seda väga hästi kontrollida ja nad räägivad, et nad saavad teha mida iganes unes mis neile pähe tuleb, kasvõi rännata maailmas lennates. Ise olen üritanud, tekkis ka moment kui sain aru et tegemist unenäoga siis katkes unenägu ära. Wikipedia lingi alt saab vaadata õpetusi ja harjutusi kuidas seda teha ( näiteks nagu reality control jne ).

Pole kunagi sihilikult üritanud ega juhendeid lugenud, hommikuti see lihtsalt sobivate asjaolude kokkulangemisel juhtubSmile Kogu võti on minu tagasihoidliku arvamuse järgi selles, et tead ja suunad, kuid ei ürita seda kaine mõistusega uurida ega analüüsida.

Liiga detailsed juhendid on tegelikult ohtlikud.... kui kala pakutakse, kaob pikapeale soov ja oskus õnge kasutada ning "kuldkala" jääbki püüdmatawink
Vasta
#62
Tsitaat:Algselt postitas: luciddreaming
...olen tund aega üleval ja siis lähen uuesti voodisse ja surun endale pähe mõtet et TAHAN näha unenägu kus teadvustan endale et olen unenäos.

Ei, sundida ei tohi end! See ei vii sihile. Pigem nö. leebe mõtlemine ses suunas, et nüüd juhtub see ja see asi.

Kui kauaks sa suudad pea mõtetest vabaks saada? Täielikku tühjust olen mina saavutanud kuskil 15sekundi ringis. Alustasin kolmest ja harjutades jõudsin aega pikemaks venitada.

Muudetud: 2-7-07 kell 09:52:28 zepac
Vasta
#63
Tsitaat:Algselt postitas: encore

Peeglit ma ei leidnud. Mu kodu polnud küll kaugel ja mõtlesin, et lähen sinna, kuid justkui teadsin, et seal seda pole.


sa ei leidnud peeglit... tüüp, kui sa oled unenäos olemisest teadlik, saad sa ise peegli tekitada endale.


käte vaatamine põhimõtteliselt jah, nö. äratab su unenäos, kuid käte vaatamine hoiab ka su unenäos sees. nimelt kui on tunne et unenägu läheb ähmaseks ja sa hakkad täielikult üles ärkama, tuleks vaadata käsi või hakate keerutama end. ning unenäkku jäämine on 75% kindel.
Vasta
#64
Nonii , ei saanud hakkama . Nägin jälle muidugi unenägu kus põgenesin kellegi eest - järjekordset . Oleks tahtnud aru saada, et uni ja oleks tahtnud möliseda selle värdjaga kes mind taga ajas. Mhh...ei tulnud nagu üldse pähegi, et unenägu , tundus reaalsus .

Ma ei saagi nagu aru , kuidas see võimalik on sest unenäos ju ikka oled jumala kindel et reaalsus . Miks või kuidas ma üldse peaksin hakkama kõhklema, et kas see on uni ? Mis põhjusel ma peaksin oma käsi jälgima hakkama ? Ma olen ju surmkindel, et reaalsus ja ei tule selle pealegi . Unenägu juhib ju mind ja mina ei saa selle käiku muuta.

Uudiste pealt lucid dreamingust http://www.youtube.com/watch?v=wM8pf5-COw8
Vasta
#65
Mul on täpselt meeles kuidas ta mind jälitas , me olime metsas ja jooksime läbi oksade . Ma tõmbasin oksast et see talle vibu effektina näkku lendaks. Millegi pärast jäi ta aga seisma ja siis ma vaatasingi talle otsa..unenägu läks aga edasi . Mul on suht hästi see nägu meeles siiamaani . Võibolla isegi tean kes see oli, aga võimalik, et ma mõtlesin selle ka praegu välja. Aga kui see on see sama inimene, siis kahjuks temaga päriselus temaga kohtuda ei saa.


Aga oskab keegi äkki öelda üldse mis põhjustab mul selliseid unenägusid . Mul on küll päris elus igasuguseid probleeme aga nendele lahendamine võtab aega , võibolla isegi aastaid.



Noja ikkagi ma tahaks seda nippi kätte saada, kuidas nagu aru saada et unega tegemist. Minu arust ükskõik kui ebareaalne see uni on , tundub sulle unenäos see ju täieliku reaalsusena.
Vasta
#66
Jungi järgi pidi unenägude analüüsil olema tähtis roll inimese eluteel. Kust me teame et me unenäod oma tahtega ära ei solgi?

Mis vahet on lucid dreaming'ul ja pool-uneledes fantaseerimisel?

Äkki keegi oma kogemustest... ?
Vasta
#67
Lucid dream peaks ikka reaalne olema nagu unenägu. Mõtle ise kumb on reaalsem , kas fantaseerimine või unenägu ?
Vasta
#68
Tsitaat:Algselt postitas: luciddreaming
Lucid dream peaks ikka reaalne olema nagu unenägu. Mõtle ise kumb on reaalsem , kas fantaseerimine või unenägu ?

Maitia Smile, fantaasiaid ma mäletan paremini kui unenägusid... Fantaasiaid saab muuta kaa suht reaalseks... Reaalsuse definitsioon muutub minu jaoks aina hägusemaks ja hägusemaks...

Või on nii, et unenäod ei tundu nii reaalsed kui lucid unenäod?
Kas keellegi jaoks veel lucid dreamingud tunduvad reaalsemaid kui fantaasiad?
Vasta
#69
Tsitaat:Algselt postitas: luciddreaming
Noja ikkagi ma tahaks seda nippi kätte saada, kuidas nagu aru saada et unega tegemist.

Kõik ei tulegi iseenesest ja päevapealt. Mina näiteks alustasin unenäopäeviku pidamisega ja analüüsisin neid jne. Nii umbes pool aastat juba. Muude ld harjutustega pingutanud eriti pole, sest ma olen sündinud laiskloom. Aga kui ma loen pärast oma unenägusid uuesti üle, siis mõtlen, millised asjad on olnud eriti veidrad ja lõpuks see tunne jääb kuidagi sisse. Tasapisi hakkan juba unes aru saama, et see uni on, kui väga kahtlaseks tegevus kisub. Aga siis mu automaatne reaktsioon selline, et ma äratan end meelega üles, sest tavaliselt saan ma sellest aru õudusunenägude ajal.
Näiteks üleeile nägin mingit ilusat und, koolis toimus küll, aga see oli siis hotell vms. Aga siis äkki jooksin trepist üles ja trepp hakkas minu järel ära lagunema, ja kui teisele korrusele sain, siis hakkasid igalt poolt zombid tulema (täiesti tavaline, muid tegelasi mu õudusunenägudes polegi) ja siis ma äkki mõtlesin et okei, see kisub liiga veidraks, ma näen und. Aga kuna zombid olid veel kaugel, siis ma ei äratanudki end üles, vaid hakkasin mõtlema et noonii, te olete minu unenäos, niiet mina saan teid kontrollida. Ja ma soovin, et teid polekski siin, te ei saa mulle midagi teha jne. Ära nad ei kadunud, aga hakkasid minust rahulikult mööda jalutama ja jubedad sinised laibanäod muutusid ka normaalseteks. Siis ma mõtlesin et jama, majast ma ikka välja ei saa ja äratasin end ikkagi üles. Aga asi seegi.

Kui sa rohkem pingutad, siis on tulemused muidugi palju kiiremad, aga paari päevaga sa seda ikka selgeks ei saa.
Vasta
#70
Nonii olen nüüd oma suhteid kõvasti parandanud ja päris elus üldse ennast parandanud. Pole tõesti enam õudusunenägusid näinud mis on väga meeldiv Smile . Ning on ka tulemusi lucid dreamingus . Näiteks üks asi millega hakkama sain : oli lendamineeee...see oli lihtsalt ülimalt (Y) . Algul nagu ei julgenud või kuidagi , aga siis järsku juba istusin 10cm kõrgusel oma toa põrandast ...ning üritasin kuidagi aknast välja saada. Algul jäin kuidagi toa nurka kinni aga siis sain ikka välja ja olin oma maakodu juures lendlemas ... lendasin üle oma metsade ja põldude mis oli ülimalt mõnus. Ilm oli nii kena , värvid säravad ja nii ülev tunne oli . Oma metsapiiridest aga millegipärast ei julgenud kaugemale minna , kartsin et ei oska tagasi tulla ja eksin ära ( millest võib järeldada et ma ikkagi ei teadvustanud endale, et tegemist oli unenäoga - arvasin et päriselt lendan).


Nii aga teine kogemus oli juba selline mis läheb lucid dreamingu valdkonda . Ärkasin hommikul üles näoga teleka poole . Niisiis tahtsin uuesti uinuda , aga avastasin ennast telekat vaatamast kus olid mingid ratsanikud ( see oli uni tegelikult ). Noja siis ärkasin jälle üles ja sain aru et uni oli. Niisiis tahtsin uuesti meelega magama jääda, et aru saaks et unenäos olen.... ja siis jäingi uuesti unne ja nägin et telekas käis ..sain kohe aru et unenägu ja tahtsin püsti krahmata ..aga ärkasin jällegi kahjuks üles Sad .




Igaljuhul väga meeldiv ja üritan edasigi kui kuu ajaga juba väiksed tulemused Smile
Vasta
#71
Kas keegi saab seda tõlkida.. Ma ei ole eriti hea inglise keelesSad http://en.wikipedia.org/wiki/Lucid_dream ... Loodan, et keegi saab aidata...Laugh
Vasta
#72
Lucid dream on unenägu milles isik on teadlik et ta on näeb und samal ajal magamise ajal. Sellises unenäos omad sa kontrolli unenäos olevate isikute üle ja keskkonna üle ja on võimalik saavutada asju , mis on füüsiliselt täiesti võimatud ( hüppad kõrgelt alla , lendad , liigud üli kiiresti )

Lucid dream võib tekkida kahte moodi. Dream-initiated unenägu (DILD)- kus inimene loogiliselt järeldab, et tegemist on unenäoga ( tundub midagi väga ebareaalset näiteks), või wake-initiated unenägu (WILD) Ehk siis inimene kes on ärkvel ja magama jäädes ei kao tal ära niiöelda teadvus.


Lucid dreami on teaduslikult uuritud ja selle olemasolu on hästi kindlaks tehtud.
Uurija Allan Hobson koos oma neurofüsioloogilise lähenemisega on teinud arusaamise lucid dreamingust vähem spekulatiivse valdkonna.



Esimene raamat lucid dreamingust kirjutati selleks, et aru saada selle teaduslikust potensiaalist ( Celia Green's 1968 study Lucid Dreams ). Uurides eelnevat kirjandust selle kohta ja ka uut informatsiooni ja oma kogemustest lähtudes, Green analüüsis põhilisi tunnuseid nende unenägude kohta, ja järeldas seda,et nende unenägude kogemused olid väga erinevad tavalistest unenägudest. Ta ennustas seda, et need on seotud REM unega. Green oli ka esimene, kes viitas sellele , et lucid dream on " vale ärkveloleku " fenomeen.( ehk siis see kui inimene oma arvates ärkab üles, kuid tegelikult näeb und, et ärkab üles)

ühesõnaga blablalba ajalugu.....


Siis on kirjutatud veel , et lucid dreamingut kasutatakse õudusunenägude kaotamiseks, kellel nendega probleeme on.Siis on räägitud, et ajataju on unenäos sama mis ärkvel olekul. Siis on mõni sõna öeldud selle kohta, et lucid dream sarnaneb nägemustele mida näed enne suremist. Noja siis on jälle ajaloost , on öeldud et lucid dream pole mingi uus avastus, see on juba ammu avastatud aga viimastel kümnenditel on see populaarsust võtnud tavainimeste seas.


Induktsioon meetod

Paljud inimesed ütlevad, et on kogenud lucid dreami oma elus, sageli lapsepõlves. Lastel on millegipärast kergem lucid dreami kogeda kui täiskasvanutel. Siiski on lucid dream üks oskus mis nõuab harjutamistl, Niisama lihtsalt mõne teadmisega lucid dreaminguga hakkama saada on ebatõenäoline, selle valdamine vajab ikka õpetust ja rohkem teadmisi. Läbi aja on mitmeid võtteid välja mõeldud, et lucid dreamingut esile kutsuda. Järgnevad nipid on kõige tavalisemad teadmised ja põhitõed mida peaks teadma, et lucid dreami esile kutsuda.

Unenägude meeldetuletamine

Ehk siis võime oma unenägusid mäletada.Kui sul on hea võime meenutada unenägusid ja sul jäävad need hästi meelde siis see on esimene samm, et lucid dreami saavutada.Hea unenägude meeldejätmisvõime laiendab ka oluliselt teadmisi üldse unenägudest ja inimesed, kes ei suuda meelde jätta unenägusid võivad ka unustada hommikul unenäod kus nad on teadlikud, et nad on unenäos( lucid dream).Parim moodus kuidas meelde jätta unenägusid on pidada unenäo päevikut, kuhu kohe pärast ärkamist kirjutad üles oma unenäod .unenäod peaks kirja panema momentaalselt, sest mida aeg edasi seda rohkem ununeb unenägu.( Ühed ütlevad, et unenägusid on kõige parem meenutada nii , kui momentaalselt tõused istukile kui ärkad ja meenutad mõne minuti.Wikipedia aga ütleb, et kõige parem on meenutada unenägu, kui sa peale ärkamist ei liiguta mitte ühtki lihast ( on veel tõlgendatud seda mingite neuronite stimuleerimisega kehas )


Reaalsuse testimine

Ehk siis reaalsuse kontrollimine.See on kõige tüüpilisem meetod arusaamiseks sellest, kas sa näed und või mitte. Aru saab sellest nii, et osad tegevused/asjad on unenäos teistsugused. Neid tegevusi peaks harjutama siis, kui oled üleval. See tundub imelik, sest sa tead tegelikult, et sa oled üleval. Siiski peab seda tegema sest see harjutab sind ja nii sa lõpuks ka unenäos tuled üldse selle peale, et peaks kontrollima ( OLULINE OSA !!!! )

* Lugedes mingit teksti , ning siis eemale vaatama ja siis uuesti lugema teksti ( Tekst unenäos ilmselt oleks teistsugune)
*Vaatama kella (meelde jätma aja), eemale vaatama ja siis uuesti kella vaatama. Nagu ka tekstiga , ilmselt see kellaaeg muutub.
* Lampi lülitama põlema ja kustu .(Valgus unenäos põhimõtteliselt ei muutu kunagi.)
*Peeglisse vaatama, unenäos ilmselt näed ennast udusena või imelikult.
*Käega nina sulgema kinni ja siis üritada hingata läbi selle ( unenäos on see ilmselt võimalik)
* Käte vaatamine. ( Käed näevad imelikud välja ,vahest paistavad läbi ja tekivad mõned näpud juurde ja kaovad mõned näpud ära , seda on kohe märgata et imelikud on)
*Näppude venitamine. ( unenäos ilmselt näpud veninvad pikemaks )
*Hüppamine õhku. ( unenäos tavaliselt gravitatsioon on teistsugune , hüppad kaugemale kõrgemale ja kauem nagu kuu peal , või üldse hakkad hõljuma maa kohal.)
*Lihtsalt ringi vaatamine ( kõik on udune ja ähmane , nagu vee all bbasseinis )
*Võime kõndida läbi seinade.

!!!!!! [ siinkohal lisan enda kommentaari, et minu arvates on kõige tõhusam variant see, et võtate ühe kindla reality checki ja teete seda vahest ärkvel olekul niisama, öeldes omaette...kas see on uni või päriselt , mis minu arust on kõige tõhusam on käte vaatamine, soovitan. Käte vaatamisest on kohe aru saada , kui tunduvad normaalsed, vaadake uuesti. Võibolla on ka teised väga tõhusad, aga mina sain suht lühikese ajaga selgeks selle tänu kätele just. Ning teine huvitav asi, mis käte vaatamisel tekib on see, et saad pikendada unes oleku aega - kui uni hakkab ähmuma ja hakkad ärkama , VAATA KÄSI . See hoiab sind unenäos ( testitud ).

Unenäo "märgid"

See on teine võimalus, mis kuulub ka reality checkingu valdkonda kuidas aru saada, et und näed. [ Mis minu arust on bullshit , sest unenäos tundub see ju reaalne , aga no lugege ikka lihtsalt üle, et on koguaeg teil see teadvuses, see loebki ]


Tegevused - Ehk siis mingid väga kahtlased juhtumised. Kui mingi ajakirja piltide peal inimesed liigutavad näiteks või siga lendab vms .
Kontekst - Imelikud situatsioonid ja toimumiskohad, näiteks midagi väga futuristliku vms.
Kuju- Näiteks imeliku kujuga majad , inimesed ,autod mis võivad olla moondunud või imelikud soengud,riided või siis näed ennast kolmandas isikus.
Teadvus- Imelikud tunded, emotsioonid , mõtted, kummalised aistingud,muutunud taju
Kohesioon-Näiteks teleportimine ühest kohast teise täiesti järsku


lucid dreamingu meelespidamine [ Mnemonic induction of lucid dreams (MILD) ]

Magama jäämise ajal peab endale meelde tuletama, et kohe hakkad und nägema ja mõtled siis unenäo märkide ja tunnuste peale mida kohe kohe siis unenäos uurima peaksid hakkama.

Ärkad-uinud-uuesti Wake-back-to-bed (WBTB)

Peaks olema kõige kergem moodus kaasa aidata lucid dreamingu tekkimisele. See tähendab seda, et väga väsinult lähed magama ja siis 5 tunni pärast ärkad üles ( paned äratuse ) Niisiis peale seda koondad kõik mõtted lucid dreamingu peale , oled tund aega üleval ja siis lähed tagasi magama meenutades MILD meetodit, millest rääkisin. Tänu sellele meetodile on saavutatud 60% edu uuringutes lucid dreamis.Sest sellel perioodil muutub see uinumise effekt pikemalt ( no oled nagu unes ja ei ole ka , keha magab aga aju veel tötab ehk ). Ning nii ka kestavad su unenäod iseenesest pikemalt.

Tsükli kohandamise tehnika Cycle adjustment technique (CAT)

Tsükli kohandamise tehnika mõtles välja Daniel Love, see on päris effektiivne moodus lucid dreami esile kutsumiseks. See tähendab magamistsükli kohandamist nii, et see kutsub esile teadvusust une lõpuosas.Inimene peab hakkama ennast äratama üles 90 minutit enne tema tavalist ärkamisaega. Siis harjutad ennast ärkama varem üles ja edaspidi nendel päevadel, kui ärkad tavalisel ärkamisajal ( mis sul enne oli ) on suurem tõenäosus näha lucid dreami , sest keha on valmis üles ärkama ja see tekitab magamise ajal ( viimased 90 minutit ) erksust ja rohkem "ülevalolekut" , kuigi magad.


Äratamise-algatus lucid dreamides Wake-initiation of lucid dreams (WILD)

" WILD " tekib siis , kui inimene keha on magama jäänud (REM) , sisenedes katkematusse eneseteadvusesse otse ärkvel olekust. Selle saavutamiseks on mitmeid mooduseid. Põhiline asi, mida peab oskama on aru saada une-eelsest seisundist( ma usun, et paljud on seda kogenud, ma ise igatahes päris tihti kui ülev'sinudi), mis tähendab siis seda, et sa päris ei maga aga ei ole üleval ka. Kui inimene koguaeg teadvustab endale seda, et see on see une-eelne seisund siis ta ka siseneb lõpuks unenäomaailma täieliku teadvusega, et see on uni. Ehk siis saab siseneda sellesse maagilisse lucid dreami .

On olemas põhi moodused ja " võtme-hetked " , kuna on kõige parem sellesse seisundisse siseneda. Põhimõtteliselt on lihtne seda olukorda tekitada kui oled hästi kaua üleval eksole , aga see on suhteliselt kurnav.Aga no näiteks öösel üles tulla ja siis 15 minutit üleval olla või siis lõunauinakute ajal.Neid tehnikaid on mitmeid, eks igaüks ise ka ma arvan et teab kuidas seda olekut esile kutsuda.Aga no, et mõned nipid siis : 1) loendad midagi(numbreid,lambaid mis iganes) 2)kujutades ette ennast kuskil ronimas 3) ümisedes omaette mingeid tekste,mõtteid 4)mõtiskledes üksikasjalikult 5) seksuaalfantaasiad 6) oma hingamist kontrollides 7) lugedes oma hingetõmbeid, et mõtted mujale ei läheks 8) keskendudes oma kehale varbaotstest peani 9) vaimusilmas mõeldes mingitele " piltidele " ehk tegevustesse ja siis ennast ettekujutamas sinna pilti " sisse hüppamas " ja seal tegutsemas siis 10) hoidma oma keskendumist ja hoidma aju ärkvel aga samas olla piisavalt rahulik, et keha magama jääks.

Täpselt, siis kui hakkad magama jääma ( toimub üleminek ärkvelolekust - unne ) , on väga tõenäoline et kogetakse une halvatust ja nö " värinaid " , kiiret vibratsiooni kehas, ning nagu kõrvad läheks lukku ja kuuleksite mingeid kõrgetel sagedustel kõvasid helisid, ning võimalik et ka sellist pöörlemist teistsugusesse keha olekusse/teadvusse. " suikuma teise dimensiooni ". Sageli on ka tunne kukkuda lõpmatuseni läbi voodi , kui unemaailma lähete. Peale seda üleminekut unne võib tunduda, et olete pimedas ruumis kus saate nagu valida , misiganes une stsenaariumi te soovite - lihtsalt keskendudes kõvasti sellesse.Ning mis väga tähtis on, et te ei läheks paanikasse !!! , eriti üleminuke ajal, mis võib tunduda jube , aga see on kõik normaalne .

Lucid dreami kestvuse pikendamine

Probleem , mis lucid dreaminguga on seisneb selles , et selle kestvus on liiga lühike ja unenägu lõppeb ära. See on eriti pettumust valmistav, kui olete selle peale väga palju aega ja kannatust varunud.Stephen LaBerge käis välja kaks moodust, kuidas pikendada lucid dreamingu kestvust.Esimene tegevus on keerutamine unenäos , tema seisukoht oli see, et tänu keerutamisele hakkavad tööle need aju osad, mis võivad olla seotud REMi aktiivsusega, aidates pikendada REMi aega. Teine tema poolt välja pakutud moodus on käte hõõrumine, mis peaks ajus tunda andma, et inimene hõõrub käsi ja see hoiab ära üles ärkamise. LaBerge tegi katse 34 vabatahtlikuga, ühed siis kes keerutasid , teised hõõrusid käsi ja kolmandad ei teinud midagi.90% inimeste unenägudest pikenesid tänu käte hõõrumisele ja 96% inimeste unenäod pikenesid tänu keerutamisele. Ning ainult 33% unenägudest olid sama pikad , kui nendel kes keerutasid või hõõrusid käsi.






No sai midagi siis kirja pandud suhteliselt kiiresti ja kindlasti palju vigu aga ma loodan, et saate aru ikka Smile

Muudetud: 8-8-07 kell 18:53:59 luciddreaming
Vasta
#73
Nonii, lisaks siia oma edusammud. 1 juulil, tegin ma oma teema sellest asjast, sest mind see väga huvitab ja olen palju sellest lugenud. Aega on sellest möödas veidikene rohkem kui kuu. Ning ilma naljata sain ma sellega hakkama ! Mulle endale tundus, et see mõjutas mind kui ma nagu üleval olekus küsisin endlat " kas see on uni või päriselt" ja uurisin oma käsi päris tihti (poolnaljaga) , ma ei teadnudki et see tulemusi toob aga võibolla oli ka kokkulangemus. Nimelt, kirjutan täpselt nii palju kui mäletan, sest sellest nüüd päris mitmed päevad möödas.


Olin maal, probleemid võib öelda, et peaaegu puuduvad või on väga tühised ning olen hästi positiivne viimasel ajal. Igatahes esimene öö maal . Läksin magama peale väsitavat päeva, ei mõelnudki väga palju magamajäämishetkel lucidile aga siis jahh...ilma igasuguse reality checkita lambist järsku lõi unenäos mulle pähe autoga sõites, et see on unenägu. ( Võibolla ma lihtsalt ei mäleta ja sellel oli ka mingi põhjus, miski tundus kummaline vms ..ei tea täpselt ) Igatahes, kui see mõte/kahtlus pähe lõi siis oli juba kõik selge. Rõõmust hakkasin lihtsalt autoroolis naerma, teadsin et saan kõike teha, tahtsin autost välja astuda et kohe lendama minna et hästi lõbus...noja siis meenus et see ju unenägu ma võin siin autoga kah lennata ja tõmbasin roolist ja läksin lendu. Vot ja rohkem sellest unenäost ma ei mäletagi väga , võimalik et lõppes ära lihtsalt ( äkki sellepärast, et liiga elevaks muutusin). Igatahes olin hommikul väga rõõmus oma tulemuse üle. Nonii ja kohe järgmine öö otsa. Oli siis siuke täitsa tavaline unenägu. Tegevus toimus seal samas kus ööbisin. Nägime isaga põõsastes mingeid elukaid ja läksime neid pildistama ( kusjuures need olid mingid kameeleonid ja suured maod jne , aga see millegi pärast ei tundunud üldse veider mulle ). Läksin siis tuppa ja vaatasin aknast välja ja isa ei näinud enam . Küsisin emalt, et kus isa on ? Ema tegi hässti kurba nägu ja ütles, et isal on mao operatsioon. Sellel hetkel ma lihtsalt purskasin naerma ja ütlesin talle, et hahaha aru sain ! unenägu. Ema oli suhteliselt segaduses ei saanud nagu aru , täiesti surmtõsine . Ma jooksin aga välja kohe igasuguseid asju testima . No proovisin siis, et kas saan kiiresti joosta. Panin siis nii kuis jõudsin aga imelik mis imelik aga ei vot ei läinudki kiiremini edasi Laugh no see ei heidutanud mind. Nägin siis isa jälle ja hakkasin talle rääkima, et kuulge mis te jamate nüüd ma saan aru, et see unenägu on . On juuuu !! jne ....isa aga muutus kurjaks ja ei vastanud mulle ja siis lõpuks käratas mulle, et ma ei tohi seda teada ja läks minema. Noh jah ...aga ma ikka olin nii elevil ja tahtsin lendu tõusta. Millegipärast ei õnnestunud mul see jälle ...hõljusin lihtsalt võibolla kuskil meetri kõrgusel maast . Aga see oli päris huvitav. Peale mida ma hakkasin siis käsi uurima meelega, et millised nad siis on siin unenäos, et no neid koguaeg mainitakse jne. Neid ma ikka uurisin päris tükkk aega . nad olid sellised helkivad või no nagu hästi pruunid ja valgus peegeldus nende pealt mulle silma ja neist läbi ja kuidagi nii . Ehmatasin ära..vaatasin uuesti siis olid täiesti normaalsed käed ja näpud järsku...hakkasin siis veel jälgima ja no siis hakkas pull pihta...osad näpud nagu haihtusid ära osad tekkisid juurde ja mõned olid jälle poolikud ja vahepeal olid siuksed nagu oleks mingi kokku kasvanud nagu puue või midagi...noja selle lõbusa unenäo lõpetas siis kärbes kes mulle ninna ronis ( kella 6-7 ajal ) vabalt oleks võinud mitu tundi veel edasi möllata seal unes. Need on lihtsalt tegevused mis mul praeguseni meeles on. Kindlasti oli see üks väga pikk unenägu . Too hommik mäletasin ka rohkem aga ka kindlasti ju mitte kõiki asju.





NII ET KÕIK KES SEDA TEEMAT LUGENUD ON ! .... KUU AEGA VÕTTIS SEE MUL AEGA, KUIGI MULLE ÖELDI ET VÕTAB KUID JA VAHESTKI AASTA. Minu arvates sellega saab igaüks hakkama kellel lihtsalt huvi selle vastu on ja viitsimust ! Minu huvi on selle vastu suur ja ma iga õhtu mõtlen sellest.


Ning mulle on see veel andnud nii muudki : Mul olid esiteks probleemid magama jäämisega, või liiga hilja magama minemisega ning ka õudusunenägudega. Nüüd on nagu mille pärast magama jääda , ootan seda iga päev ja lähen ka varem magama ( lucid on huvitavam kui telekas või arvuti vms ). Uni tuleb ka, ning õudusunenäod on üle läinud , muidu sai neid ikka väga tihti nähtud . No mitte otseselt mingit thrillerid . Aga tagaajamisi , tapmisi jms oli pidevalt. Nüüd on palju pehmemad ja paremad unenäod, isegi kui ei ole lucid.

Ning, nii palju kui ma olen tegelenud nüüd unenäo maailmaga olen aru saanud, et kõik sõltub sellest mis su päris elus toimub. Ma olen ennast tänu sellele kõvasti ka parandanud , oma suhteid inimestega ja iseennast ka sundinud rohkem. Kõik unenäod on seotud alateadvusega ja tähendavad midagi , ning kui kõik on hästi on ka ilusad unenäod.


Kõikidele, kes arvavad et neil ei tule see välja või et liiga pikk protsess et pingutada selle nimel ütlen ma, et küsimus on su Päris elus. Unenäos teed sa samu asju pmst mida päris elus. Kui sa ärkvel olles lucid dreamingust mõtled ja küsid endalt, et kas see on uni(kuigi tead et ei ole) ...siis juhtub see ka unenäos(ning siis tekibki see koht sul et hakkad rohkem asju tähele panema), ning siin ongi ju point ..Sa ei tule elusees unenäos lambist selle peale, et oh teeks reality checki....seal tundub kõik ju väga reaalne ning seepärast peadki tegema seda päris elus ka , siin tundub ka ju reaalne. Peab tekkime see moment kus sa sellele unenäos lihtsalt mõtled - ning peale seda sa hakkad alles reality checkima . Ma ei oska öelda kas te saate mu mõttele praegu pihta, aga minu arust nii ta on.
Vasta
#74
Kui keegi aru ei saanud siis liitsin uue Lucid dreamingu teema vanale otsa. Muidu oleks olnud peaegu kolm ühesugust teemat.
Vasta
#75
Selline probleem, et viimasel nädalal ei mäleta üldse unenägusid. Varem oskasin tuletada hommikul ilusti kõik meelde ja olid väga kenad " visuaalsed mälestused " ka unenägudest . Praegu aga mäletan ainult seda mis nagu toimus enamvähem aga ühtki sellist " visuaalset pilti " ei mäleta. Millest see võib nagu oleneda ?
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,622 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Uni ja reaalsus - mis need on? silverm 7 4,531 07-12-2021, 11:14
Viimane postitus: Maakristall
  Kes või mis on uni? kalldunn 38 10,092 11-02-2020, 18:59
Viimane postitus: Minaelan
  Uneparalüüs ehk unehalvatus puudritupsu 152 119,288 05-07-2018, 06:25
Viimane postitus: Maario
  Väiksena nähtud uni? lõõmus 5 3,748 17-10-2016, 07:13
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Korduv uni- ei saa abikaasaga kontakti.. Cessu 4 3,609 19-09-2015, 12:15
Viimane postitus: sakala
  Kas astraalrännak või lihtsalt uni ja miks just seesugune? Kõiksuses 10 7,724 06-08-2014, 16:41
Viimane postitus: Kõiksuses
  Veider uni vestlusest surnuga PMK 2 2,454 06-06-2013, 00:30
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Insomnia ehk unetus DaamValges 82 57,840 04-07-2012, 10:10
Viimane postitus: kuukaart
  Kas ikka oli uni? TriinuMeoww 3 2,228 27-09-2010, 10:22
Viimane postitus: TriinuMeoww

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat