•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 4Hääli - 3.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lucid Dreaming ehk teadlik uni
#76
Tänan tõlkimise eestSmile
Vasta
#77
vanasti ma üritasin unes midagi arendada, kutsuda uneäkku inimesi kellega rääkida tahan, blaablaa, aga nüüd iga kord kui ma saan aru, et see on uni, tavaliselt juhtub see nii, et ma olen ärkamas või pooleldi ärkvel korraks, siis ma lihtsalt üritan unenägu edasi näha ja mitte ärgata, naudin unenägu ja lähen kaasa sellega mis toimub. päris elus mul nagunii midagi huvitavat ei toimu Laugh Laugh
Vasta
#78
NL1.1: “How to Remember your Dreams”: practical hints on developing the art of dream recall—the first step to learning lucid dreaming.
Selle lugesin ma mõnda aega tagasi läbi. Mitte midagi tesiti teinud pole, kui enne, aga unenäod on paremini meeles. Viimastel nädalatel ärkan öösiti ka tihti üles ja olen magatud ajaga und näinud.
Vasta
#79
eelmine öö nägin ka lucid dreami. Olen ka varemgi näind aga nüüd üle pika aja oli uuesti. Ei hakka täpselt jutustama, mis ma siis tegema hakkan (hyes) aga seekord ma näiteks isegi mõtlesin, et see unenägu on väga selgelt kestnud juba nii kaua aega ja pole üles ärkanud.xD .. Ma eriti hästi ei kontrolli neid veel. Muidu saab nagu kõik teha, mida ise tahad aga kui ntx keegi hakkab taga ajama, siis ma nagu ei "kaota" ta ära vaid jooksen minema.. Tegin reality check'i eile unes.. käsi vaadates olid täitsa normaalsed käed. muidu võibolla on imelikud,(ntx põlevad, siniseks muutunud vms) aga nad olid kile sees Laugh see mind ei veendnud, et see uni on. Siin vaatasin kella ja kui teistkorda kella vaatasin, siis seierid olid edasi liikunud ja asusin tegutsema Laugh

Aga kas keegi Une-päevikut ka täidab? Ise kirjutan iga hommiku üles, mida unes nägin. Millegipärast see igatahes aitab kaasa lucidity'ks saamisel. Et nagu see muutub rutiiniks, et pean alati oma unenägud meeles hoidma ja nendest teadlik olema..

Muudetud: 17-11-07 kell 19:25:40 romm5
Vasta
#80
Lucid Dreaming on täpselt minu pärusmaa. See lihtsalt on nii, et ma näen iga öö und, ja tean et see uni on. Tegelt jube tüütu, sest kui koguaeg und näed ei puhka üldse välja ja tihti ma proovin kohe-kohe magama jääda ja mitte midagi mõelda.
Lucid Dreaming kohapealt ka mõned kogemused. Ma näen näiteks hästi palju ka õudukaid unes. Tähendab ma tean, et need on õudukad. Näen ilusat und ja ma ka tean, et näen, aga siis tekib järsku tunne, et nüüd keerab asi ära. Unes on mul nii, et kui õudkus tuleb peale, siis tean, et pean silmad hästi kõvasti kinni suruma ja siis mõtlema ainult ärkamisele. Ma isegi nagu püüaks ennast unest kätega liigutada, oma keha ma mõtlen. Nii ebareaalne värk. Ja siis on tihti nii, et ma saan küll üles ja saan ka aru, et ma juba üleval olen, aga siiski vajun unne tagasi. See on nii jube võitlus unega. Ma tean, et kui ma silmi täiesti lahti ei saa, hakkab mind õudukas jälle piinama. Tõesti, jubedalt peab pingutama, et silm kinni ei vajuks. Aga, kui silmad täitsa lahti saan, siis kõik ok.
Veel on nii, et vahest kohe ei saa aru, et uni on. Nii reaalne lihtsalt. Näiteks on unes nii, et saan kuskilt hästi palju raha ja igasuguseid väärtuslikke asju ja kui uni hakkab läbi saama, alles siis saan aru, et see on uni. Siis püüan neid asju kaasa haarata, kuigi tean, et see võimatu. Imelik.
Ja unes on tõesti hea lennata. See on nii päris tunne. Lihtsalt tõused õhku ja lendad. Seda kahjuks tihti teha ei õnnestu, sest enamustes minu unenägudes on gravitatsiooni jõud olemas.
Vasta
#81
Ma üritan ka lucid dreami ära õppida, aga kui ma oskaksin, seda nii hästi, et iga unenäo ajal saaksin aru, et see uni on, kas siis seda on võimalik ka ära hoida? Sest ma küll ei viitsiks iga öö veel omas maailmas elada, kui oleks puhata vaja.
Igatahes ma alustasin 10. nov ja täna nägin und, kus mu mata õps käskis unenäo meelde jätta ja rääkis lucid dreamist. See pidi mingi hea märk olema Smile
Vasta
#82
Ma näen enamus ajast selliseid unenägusid saan igal pool käia ja mõtlen ka unes et kas ärkaks üles või mitte. Aga vahest oudus unenägu on siis mõtled et loodan et see uni siis näpistasin ennast unes ja kuna ma ei tundnud seda siis sain aru ,et uni ja ärkasin üles Laugh
Vasta
#83
Keegi Heroest vaatab? Seal on vist saba teema selle mohinderusega (vms see india tüüp) . Ta leidis sahtlist mingi ajalehe vms tüki ja seal oli kirjas, et leiutati uus värk, et une ajal saab nüüd õppida. Mõnes mõttes nagu lucid dreamingi. Pole kunagi proovinud mingit matemaatikatehet unes lahendada.. järgmine kord, kui lucidity saavutan, siis tahaks kindlasti proovida, kas saan nagu midagi korratud kooliasjadest..
Vasta
#84
ma mõned korrad.. üks juhtus 2003 aastal kui ma muidugi ühe filmi läbi vaatasin.. siis ma tuntsin nagu olks ma ise Anakin Skywalkeri asemel võidelnud waderiga kui anakin kaotas oma käe...See tundus nagu realne..teine kord oli ka pull ma nagu läksin WC ja ma arvasin ise ka et olen WC.. Bleh siis juhtus õnnetus heh see oli kyll pull, see tundus nii realseda
Vasta
#85
võiks ju proovida. Nii lahe oleks olla see natuke aega oma enda maailmas, mida vaid ise kontrollid Smile SmileLaughSmileLaugh
Vasta
#86
ah kui hea tunne. nädal aega tagasi võtsin asja käsile, möödunud öösel juhtus esimest korda. nii veider on minna teise inimese juurde ja küsida temalt, et sa oled mu unes praegu, eks..Laugh
Vasta
#87
Tsitaat:Algselt postitas: aX
Tsitaat:Esialgne postitaja hiidlane
NB! enda näpistamine üles ei ärataBleh

On seisundeid, kust ei ärka isegi pead vastaseina pekstes.Üsna idiootne Bleh

ma vahest näen väga halba und ja ei ärka enam üles. Mind äratab üles mingi vali helin näiteks kui heliseb telefon.
Ükskord nägin rõvedat und ja ei ärganud enam üles. Teadsin läbi une, et näen und, kuid ei suutnud üles ärgata! Proovisin pead vastu seina taguda (tegin seda ka reaalelus :o). Miski ei aidanud. Siis aga tuli meelde, et unne sisse saamiseks olin nagu mingi "koodi sisestanud". Proovisin seda mälu järgi korrata ja ärkasin just siis üles, kui mind oleks UNES ära söödud Smile
Vasta
#88
Heh. Ma mitu korda seda kogenud.
Näiteks ühekorra olime sõbraga kuskil metsas ja leidsime maja(öösel) Läksime sisse ,et telefoni küsida ja siis see mees hakkas meid püstoliga taga ajama ja ähvardas meid maha lüüa. Ja siis jooksime eest ära ja sõber lasti maha ning ma läksin puu taha peitu ning mõtlesin kuidas ma ennast ülesse saaksin ajada. Hakkasin ennast unes peksma siis ütlesin kuidas veel saaks ärgata.Näpistasin ennast. Üritasin uputada. ja ei ärganud. Siis mõtlesin minuga on päris elus nüüd lõpp ,et surnud enam ei ärkagi. Ja siis tuli see mees ja lasi mind ning ärkasin.
Siis ükskord nägin unes ,et mulle anti püstol ,et ma laseksin inimesi maha. Ma ei tahtnud ja ütlesin see on uni ja ma ei lase kedagi maha. Siis mäletan ,et mind löödi püstoli otsaga näkku ja peale seda kaotasin teadvuse. HOmmikul ärkasin ja sinna kohta kuhu püstoliga sain sealt oli verine. Aga katkist kohta polnud.

Muudetud: 15-1-08 kell 01:12:15 Borgir
Vasta
#89
Mul oli ka kunagi selline uni. Ma teadsin, et ma näen und. See oli justkui õudukast stseen ja ma teadsin mis edasi juhtuma hakkab. See edasine asi mis juhtuma pidi, pidi olema tõsiselt rõve ja see pidi juhtuma minuga. Nii et ma tõsiselt lihtsalt hakkasin silmi lahti tegema. Äkki kadus unenägu ja ma ärkasin.
Vasta
#90
Mul peaaegu iga p2ev selline uni...
mul suht ongi kas 6udukas see lucid dream..
vahest on tavaline
Vasta
#91
Ma kunagi tahtsin täiega lendama õppida. (ise lihtsalt lendad, nagu lind)
Siis nagu ükskord nägingi unes, et lendan. See oli nii nagu nii päris ja kusjuures ma hakkasingi mõtlema, et see ongi päriselt. Kui ma üles ärkasin, olin ma nii tujust ära, kuna lendamine oli mu suurim soov ja ma mõtlesin, et see oli päriselt.
Nii raske seletada Laugh.
Vasta
#92
mul täna öösel õnnestus see, ma ise ka ei tea kuid ise ei tea ka kuidas...
Istusin laua ääres tundsin nagu poleks see uni, istusin võõras majas laua taga, äkki karga uksest sisse pätt püstol käes.Siis tekkis paanika tunne, sain aru et mul oli ka püstol olemas ja lasin selle mehe maha siis tuleb neid mehi veel mulle tuppa 7 tykki, siis hyppasin 10 korteri aknast välja Laugh ma lendasin hoopis alla, see oli nagu päris..
Siis tulid pollerid ka kohale...Kui ma olin ise poller ha...Väga irw..see kestis veel pikka aega ei hakka siit enam edasi rääkima..
See tundus nagu päris
Vasta
#93
Tsitaat:Algselt postitas: helen009
mul täna öösel õnnestus see, ma ise ka ei tea kuid ise ei tea ka kuidas...
Istusin laua ääres tundsin nagu poleks see uni, istusin võõras majas laua taga, äkki karga uksest sisse pätt püstol käes.Siis tekkis paanika tunne, sain aru et mul oli ka püstol olemas ja lasin selle mehe maha siis tuleb neid mehi veel mulle tuppa 7 tykki, siis hyppasin 10 korteri aknast välja Laugh ma lendasin hoopis alla, see oli nagu päris..
Siis tulid pollerid ka kohale...Kui ma olin ise poller ha...Väga irw..see kestis veel pikka aega ei hakka siit enam edasi rääkima..
See tundus nagu päris

Ei kõla väga nii, nagu sa oleksid Lucidit kontrollinud. Sa võisid saavutada esimese aste, kahtlustades, et see on uni, kuid sa ei võtnud und enda kontrolli alla. Nagu sa isegi ütlesid, see oli nagu päris. Kui sul on Lucid, tead sa, et mitte miski pole päris.
Vasta
#94
Ma kusagilt lugesin (lihtsalt vaatasin korraks silmadega üle), et Lucid dreaming võib kaasa tuua luupainaja. Kusjuures lugesin seda siin foorumis. Aga kuna ma vaatasin ruttu silmadega üle, kiire oli, võisin valesti aru saada.

Ma ise olen selliseid unenägusid küll näinud, et tean, näen und. Aga ennast kontrolli alla ei ole võtnud ja ma vist ei tahagi seda proovida. Laugh
Vasta
#95
Ma olen kaks hommikut oma unenäod üles kirjutanud nüüd. Eile suutsin kaks tükki ära kirjutada. Esimese küllaltki pikalt, teine tuli meelde, kui ma silmi värvisin, ma nimelt nägin unes, et mu silmalainer läks katki.
Täna meenus ainult niipalju, et kool oli ja et kirjanduse veerandi sain kahe.
Vasta
#96
Ma nägin unes, et tegin Lucid dreamingut. Väga imelik oli igatahes. Laugh
Vasta
#97
Mingi kuu aega olen lucid dreaminguga tegelenud. Kaks korda on õnnestunud ka. Täna öösel nägin unes, et olin niisama oma toas, aga kuidagi imelik tunne oli. Sain aru, et äkki on uni. Vaatasin oma käsi, täiesti normaalsed(ka tagantjärgi mõeldes, mitte ainult siis ei tundunud), väike pettumus et polegi uni. Õnneks vaatasin igaksjuhuks kella ka ja selle osutid tegid küll mida iganes. Nojah, lendasin siis ringi ja õiendasin inimestega kellega seda päriselt teha ei saaSmile Üldse suutsin tänase öö jooksul peale selle veel kolme unenägu meenutada (aga öösel üles ärkasin ainult üks kord).
Aga viimasel ajal on hakanud häirima see, et kui mingit asja meenutan, siis tekib kahtlus, et kas ma nägin seda unes või oli see päriselt. Ilmselt asi ka selles, et varem mäletasin ma heal juhul ühte unenägu nädalas. Selline asi käibki lucid dreaminguga kaasas või läheb hiljem üle?
Vasta
#98
Minul küll ei õnnestu hästi see värk. Kui ma näen lihtsalt unenägusid ja ei tea et olen unes, siis on kõik korras. Kui aga saan aru, et ma näen und ja hakkan mõtlema, et mida nyyd oma unes teha võiks, siis lõppeb uni ära..Selline tunne nagu keegi viskaks unest välja mind selle eest, et ma tean mida teen. Kuigi paar korda olen saanud ka unne jääda ilma et oleks ärganud, kuid ka mitte kauaks.
Vasta
#99
No ma ei tea, on see mul olnud väiksest peale täpselt see lucid dreaming või ei, aga igatahes olen ma suutnud väiksest peale unenägusid soovil kontrollida. Umes 11-13 kadus see ära, aga siis tuli tagasi. Vahest ma tean, et see on uni, aga isegi ei vaevu midagi tegema oma mõistusega, vaid vaatan nagu tavalist unenägu tegema.
Aasta tagasi sain teada umbes sellisest terminist nagu lucid dreaming üldse, nüüd mõtlesin, et peaks selleega nö. teaduslike õpetuste järgi tegelemist ka proovima, areneks asi veidi.
Kuid jumal tänatud, et ma kogu aeg ei teadvusta endale unes et on unenägu, muidu oleks mul päeval veel rohkem uni.
Nii, et ma ei teagi, kas mul on nüüd vedanud või mitte, aga lucid dreamingusse laskumine pole mulle kunagi eriline suur probleem olnud.
Vasta
Maitea, mul ei tule enam eriti neid Lucid Dreaming'uid, kui olin väike tulid need pidevalt, ^^
Ma mäletan yhte und väga hästi, ma olin umbes 9 aastane...
Olin enda kodu hoovis kus oli mingi seebika tegelane, kellel oli Relv. Kuigi, ma sain aru nagu, et.. Ma olen unes, ja unes saab ju teha mida ma tahan. Selle aastaselt ei saanud ma tegelikult paljudest asjadest aru... Aga siis, ma olin oma koera kuudi juures, kui järsku see seebika tegelane tuli, ja hakkas mind relvaga tulistama, ma nagu lõin jalaga (hakkasin saltot tegema vist.xD) talt relva käest ära, kui järsku keegi tulistas mind tagant.. Ja ma ärkasin. Kui see kuul nagu läbis mind.. mul oli nagu väga imelik tunne... Nagu, minestaksin vnii, ja siis ma ärkasin. ^^
Mul on olnud neid Lucid Dreaming'uid veel ja veel, mõned on olnud nii hirmsad, et ma olen tahtnud ruttu ylesse ärgata, proovides end näpistada, kuid see ei aidanud.. Laugh Ja..Ma nagu tuntsin valu. ^^
Aga, kui olin juba 10+ siis hakkasin mingi selle aastajooksul õudukaid palju nägema ja mõndadel öösel isegi ärkasin ylesse ja kujutasin asju ette.. ._. Siis ema andis mulle mingit rahustit vnii. ^^
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,609 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Uni ja reaalsus - mis need on? silverm 7 4,530 07-12-2021, 11:14
Viimane postitus: Maakristall
  Kes või mis on uni? kalldunn 38 10,090 11-02-2020, 18:59
Viimane postitus: Minaelan
  Uneparalüüs ehk unehalvatus puudritupsu 152 119,280 05-07-2018, 06:25
Viimane postitus: Maario
  Väiksena nähtud uni? lõõmus 5 3,747 17-10-2016, 07:13
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Korduv uni- ei saa abikaasaga kontakti.. Cessu 4 3,609 19-09-2015, 12:15
Viimane postitus: sakala
  Kas astraalrännak või lihtsalt uni ja miks just seesugune? Kõiksuses 10 7,723 06-08-2014, 16:41
Viimane postitus: Kõiksuses
  Veider uni vestlusest surnuga PMK 2 2,453 06-06-2013, 00:30
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Insomnia ehk unetus DaamValges 82 57,832 04-07-2012, 10:10
Viimane postitus: kuukaart
  Kas ikka oli uni? TriinuMeoww 3 2,227 27-09-2010, 10:22
Viimane postitus: TriinuMeoww

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat