• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 4Hääli - 3.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lucid Dreaming ehk teadlik uni
#1
Lucid dreaming, ehk siis selged (või kirkad) unenäod, tähendab unenägude nägemist, ise samal ajal teades et näed und. Nende unenägude ajal on võimalik kõike teha. Sa oled nagu omas maailmas, kus kõik on täpselt nii nagu tahad, sina ise kontrollid kõike. Kusjuures maailm tundub sama reaalne nagu päris, kuigi sa võid kõike teha - lennata, kohtuda suvaliste inimestega, panna kätt asjadest läbi, kujutada ennast suvalisse kohta jne.

Kui kedagi huvitab siis siit leiate veel selle kohta:
http://www.lucidity.com
http://www.kauba.net/LucidDreamer/default.html

Mul endal võttis selle õppimine umbes 3 nädalat aega, siis nägin esimest selget unenägu. Põhiliseks probleemiks oli see, et mul ei jäänud tavaliselt unenäod meelde ja pidin harjutama kuni mäletasin vähemalt ühte unenägu öö jooksul.

[Teadet on muutnud 15-4-2004 postitaja Fritz]
Vasta
#2
Unenägude teemas sellest palju juttu olnud, aga olgu.

Ma olen selle nähtusega tihtipeale tegelenud. Seda pole kuid juba esinenud. Järelikult on miski ebasobilik. On öeldud, et tuleb elada nii - rutiin igapäevaelus puudub ja ei raiska energiat mõtetutele asjadele. Ei muretse jms.

Tegelikult ei ole ma viimasel ajal sellele eriti mõelnud. Peaksin seda unes tegutsemist jälle taotlema hakkama.

Castaneda raamatus, ''Unenägemise kunst'', oli vist esimeseks unenäo väravaks enda energiakehani jõudmine. Ülesanne: tahtlikult unes vaadata oma käsi. Enne tuleb saada teadlikuks magamisest. Kui juhuslikult näed unes, et lased kellegi helikoptereid alla, ning hommikul mõtled: oli jah käsi automaadi külkes, siis see ei loe. Et see õnnestuks tuleb seda taotleda.Taotlemine on lihtsalt taotlemine, tahta tahtmata jne.

Ma ei tea paljudel see õnnestuks. Enne kui mina seda proovima hakkasin oli esinenud nii mõnigi ''lucid dream''.
On inimesi, kes räägivad, et nad ei näe unenägusid (loe:ei jää meelde). No ma siis proovisin mõelda, et tahan unenägu näha.
Seejärel nägin ikka neid ainult juhuslikel öödel.Teadsin, et Castanedal võttis see ka aega kuid. Üldiselt ma ei suutunud sellest iga päev enam mõelda ja taodelda.

Oli vist nii, et ma nägin paari sellist unenägu ja ühes neist mõtlesin mingi hetk, et nii ma pean kätt vaatama ja seda ma tegingi. Tol hetkel, kui sa tead mida tegema pead, on see sama lihtne kui päris elus. Enamusel sellistest unenägudest on ikkagi mingi hägusus juures, st. ei taju toda maailma seal samahästi kui reaalsuses.

Sama nädala sees vaatasin ma veel enda jalgu.Lõppes sellega, et ma tegin päeval plaani valmis teha kukerpall. Meelde jäi see, et tegin seda toapõrandal ja selgrool oli väheke valus. Hiljem tahtsin kavatsesin isegi saltot teha. Aga ei mäleta, mis sellest sai. Ega ei julgeks eriti. Aknast ka ei suuda alla hüpata, kuna on lliiga realistlik.

Olen proovinud jalgrattaga unes võta teadlikult kurve väga riskantselt, et äkki kukun. Sihilikult ei julge kohe pikali hüpata ju. Ka vabalangemise lõpp on unes päris ärev. Mingi hetk oli selline uni, kus ma olen kodukoha kultuurimajas ja kinoseanss oli varsti algamas. Ning tekkis pissiäda Laugh (nii unes kui ilmsi), aga ega hästi pissile ei saanud, siis mingi hetk tabas mind selline suht ärkveloleku tunne, mitte nagu tavaline teadlik unenägu, vaid tundsin end peaaegu täiesti reaalselt. Lihtsalt vaatasin ringi ning mõtlesin järgi, mis triki võiks seekord teha. Otsustasin leida arvuti sellisest kohast, kus seda ei ole ja tahtsin trükkida klaviatuuril ''tere''. Väga raske oli sinna tähestiku paika panna sinna. Mäletan, et pooled tähed asusid f6 ja f7 juures :S Nii vahva on vaada seina ja mõelda kui reaalne kõik on.

Enne, kui ma suutsin oma kätt unes vaadata, tuli mul tihtipeale meelde see, et ma ei tohi mingit objekti liiga palju jälgida, sest muidu see muutub ähmaseks ja unenägu kaob. Niimoodi ma siis vaatasin kõike vilksamisi.

Sellised on minu kogemused. Väga hea oleks rääkida kellegagi sellistest asjadest silmast silma. Loodan, et kellelgi tekib sellest uusi mõtteid ja õnnestub jõuda unenägudes uuele tasandile.

Ps. :S nii pikk tekst

[Teadet on muutnud 14-4-2004 postitaja Thorondor]
Vasta
#3
ma ise 1-3 korda sellega hakkama saand - viimase peal experience...
Vasta
#4
Mul kah sihuke asi juhtunud :o
Peale Filmi "Värinad"
Nägin unes kuidas olin kivide ocas ja ussid võ midagi sinna kanti olevused olid mu ümber piiranud siis lambist
Mõtlesin et mis siin ikka on see on ju uni ning pistsin oma käe kivi alla.
Ning nagu võluväel ärkasin üles Bleh
Vasta
#5
lucid dreamingut oli mul esinenud ikka ja jälle. Siis aga alustasin CC raamatute lugemisega..

Esimene kord kui proovisin oma käsi näha see ka õnnestus.. Ajasin seal unes mingit oma jada taga kuni sain aru, et see on uni.. siis tuli meelde kõik päevamured ja sündmused ja tuli ka meelde, et praegu on ju öö .. vaatasin oma käsi ilma erilise probleemita.. sellest hetkest läks pilt väga selgeks. Vaatasin ringi ja kõik detailid olid üliteravad.. millegile kaua keskenduda ei tohi ja iga natukese aja tagant vaatasin käsi, et teravust tagasi saada. Olin parasjagu haapsalus nii et oma unenägemises läksin ka haapsalusse ja käisin seal ringi.. siis aga vist keskendusin millegile liialt ja kaotasin kontrolli ära.
Järgmine öö aga jõudsin ka oma voodi äärte ja nägin ennast magamas.. mul oli kuidagi vägev tunne näha ennast väljast poolt oma voodis magamas.. siit alates oli mu unenägemine täiesti reaalne ja mul oli tunne, et hõljun päriselt reaalajas Haapsalus ringi. :o mine tea..
Siis aga tulin Haapsalust ära ja mul läks asi käest ära.. mõnikord olen siiski saanud veel unenägemist praktiseerida.
Vasta
#6
lapsena on paar korda õnnestunud, nüüd liiga palju muretsemist, et korralikult keskenduda.
Vasta
#7
juba tükk aega, tean ma und nähes, et ma tõesti magan...
Mina aga tavaliselt tegutsen magamise ajal Smile
Kord kui magasin, käisin igal pool ringi, nagu sõdisin ja planeerisin midagi, näitasin kellegile mingit joonist, kus oli mingi kolmnurkne asi peal, siis järsku tulid sellised mõttet pähe, et kohe nad leiavad mu üles ja annavad mulle (mingi värgi pärast) tappa
Siis kohe varsti tundsin, kuidas keha kangeks läks ja keegi mu astraali tiris, siis läks jubedaks maadlemiseks Smile

Üks uni olin nagu lumises metsas, siis järsku tuli keegi ühe puu tagant välja ja see inimne oli sama selgelt näha, kui päris elus...
See oli mu kunagine eesti keele õpetaja, ta hakkas mulle mingi raamatu tegelastest jutustama Smile

Muide netist saab downloadida ühte inglise keelset raamatut, mis räägib astraalrännakutest ja lucid dreamingust, varsti panen selle aadressi üles.
Vasta
#8
Unes ma mõtlen ikka, et mis nüüd teen ja kuhu lähen. Aga see pole kohale jõudnud, et und näen. Arvan, et see on tegelik elu, kuigi seal esineb vahetevahel tobedaid olukordi. Ainult kaks korda elus on kohale jõudnud, et ma magan. Ükskord sundisin ennast unes üles ärkama. Ma ei ärganud ikkagi kuidagi üles, siis sikutasin endal silmad lahti(päriselt ka) ja käisin päras seda läksin vetsu. Samal ajal olin kuidagi poolunes. Kui voodisse tagasi jõudsin, siis jõudis kohale, et ma pole ikka veel päris ärkvel ja siis andsin laksu vastu nägu endale ja olingi üleval. Teinekord nägin unes, et olen koos emaga Taru haiglas. Seal ma mõtlesin, mida on, see on ju uni. Siis läksin küsisin ema käest, et kas see on uni või ei ole. Ta vastas, et ei ole. Natsi aja pärast ärkasin üles.
Vasta
#9
ise näen und iga öö, harva juhtub, et ei ole midagi näinud.

ja seda Lucid dreamingut teen ka päris tihti, see tegelikult eriti kerge, minu jaoks vähemalt.
Vasta
#10
Niisiis, sattusin sellise küsimuse juurde, mis pani mind jälle väga mõtlema.....

Paar päeva tagasi kui olin tavaliste argielu tegemiste juures, siis äkki tuli sellinne tunne, et ma magan veel, et see on uni, väga põhjalik uni, kõik detailid on korrektselt olemas, aga siiski tegemist ei olnud unega, aga tunne oli küll selline, et nüüd peaks vast üles ärkama....
Ning sellele vastupidi on olnud, et kõik toimub samamoodi kõik on nii reaalne nagu ikka, täiesti argielune uni nagu, tegevused mida ma peaksingi tegema ärkvel olles, aga vot siis ärkasin üles, et siiski oli uni, kusjuures mõlemal korral oli ühesugune une tunna nagu kui ma poleks üles ärganud, oleksin ma mõelnud, et see ei olekski uni......

Et kuidas ma siis tunnen ära une? Ei hakka kuskilt kõrgelt alla ka hüppama, et testida, kas on uni või eiBleh...... aga, et kõik on nii reaalne lihtsalt..... aga jah see esimene kord, siis oli jälle tunne täielik sees, et tegemist on unega...... igatahes mina olen väga segaduses ning ma arvan, et ega teie ka sellest tekstist kõige paremini aru ei saanud.....

ning niisama oodata, et kas ärkad üles või läheb kõik edasi ei taha kah teha, kuna nii ei ole huvitav, kuigi praegu olen ma nii teinud, sest ei riski muudmoodi..... NB! enda näpistamine üles ei ärataBleh

----

see sobiks kummalised juhtumist endast alla ka, aga tegemist siiski unega ning panin teema siia.....

[Teadet on muutnud 17-6-2004 postitaja hiidlane]
Vasta
#11
Unes peaks olema võimatu teksti lugeda.. või siis sa näed mingit udu ja sa loed sealt välja mida ise tahad..

Selleks peab ka olema teadlikus laienenud.. näiteks et sa unes võibolla maandud ka väikestelt hüpetelt pehmemalt aga sa ei pruugi ise aru saada et midagi valesti on..

Endal oli ükskord päris suureks probleemiks..
Teen silmad lahti.. panen kiiruga WC poole.. teen juba ukse lahti ja..
Teen silmad lahti.. mõtlen et see oli uni.. panen kähku WC poole.. teen ukse lahti ja
Teen silmad lahti.. JÄLLE UNI.. panen kähku WC poole..
teen ukse lahti ja
Teen silmad lahti.. jälle oli uni Sad.. nüüd juba ei tõuse voodist.. lasen püksid täis Laugh .. nüüd tekkis mure et äki enam ei olnud uni ? Shock
Teen silmad lahti.. uni oli .. tuleb välja et mul polnudki häda Laugh
Vasta
#12
mul on ka ükskord sarnane juhus olnud, et nägin mingit ülimõttetut ja vastikut und, aga tunne oli nagu oleks kõik ilmsi. no mõtlesin siis, et oleks see kõik ometi uni. nati aja pärast tegin silmad lahti, oligi unes kõik. no mõtlesin siis, et asi korras ja olen üleval. samas hakkas kohe sama jama edasi minema, siis mõtlesin, et ongi kõik ilmsi, ja nii vist jääbki. samas avasin jälle silmad, seekord juba päriselt. õnneks...

ega ei saagi vist aru, kas oled unes või ilmsi. proovida võiks ka jooksmist, sest tavaliselt sa unes kas jooksed ülikiiresti ühest kohast teise või siis ei liigu peaaegu üldse, jalgu nagu polekski all.
Vasta
#13
Tsitaat:Esialgne postitaja hiidlane
NB! enda näpistamine üles ei ärataBleh

On seisundeid, kust ei ärka isegi pead vastaseina pekstes.Üsna idiootne Bleh
Vasta
#14
tekib probleeme unes? orgunni omale enne kell käe peale ja kahtluse korral vahi seda... peaks aru saama küll, kas on uni või mitte...


Edit: 1 näpukas ajab teist taga...

[Teadet on muutnud 17-6-2004 postitaja durian]
Vasta
#15
Tsitaat:Esialgne postitaja durian
tekib probleeme unes? orgunni omale enne kell käe peale ja kahtluse korral vahi seda... peaks aru saama küll, kas on uni või mitte...


Edit: 1 näpukas ajab teist taga...

[Teadet on muutnud 17-6-2004 postitaja durian]

ei aga oli nii, et sõin köögis ning seal kell koguaeg seina peal ning ma koguaeg vaatan seda, aga siis tuli see tunne, et on uni hoopis, et mingi asi nagu ei klapi või midagi, aga kellaaeg nagu sobis ilusasti oli päev ning kell vist isegi näitas 3 päeval ning siis natukene jamasin veel, et hakkasin mõtlema, et polegi enam uni või midagi, aga siis järsku ärkasin üles - see oli nüüd selle kohta kui ma ei teadnud, et kas on siis uni või ei.....
seda üpris raske nii selgeks teha, aga vaata fybi postitust, et selline naljakas on lugeda, aga kui endal on nii, siis tegelikult läheb täielikult segadusse ning ei saa enam millestkist aru....

aga et üldiselt kell, kas siis unes ei või kell õige olla?
Vasta
#16
ta võib õige olla aga isegi kui ta ei oleks.. kas sa saaksid aru et kell ei ole õige? sa ju näed kõike seda sürrealismi mis valitseb aga sa lihtsalt ei saa arugi et midagi valesti on.
Vasta
#17
Tsitaat:Esialgne postitaja fyb
ta võib õige olla aga isegi kui ta ei oleks.. kas sa saaksid aru et kell ei ole õige? sa ju näed kõike seda sürrealismi mis valitseb aga sa lihtsalt ei saa arugi et midagi valesti on.

täpselt seega ei olegi millegi põhjal otsustada, et kas on uni või ei ole, kuna kõik tundub nii reaalne ning ju siis tuleb see läbi elada ja alles siis üles ärgata, aga siiski see tunne on juures, et kas on nüüd uni või ei, sest momendil mul seda ei ole, kuigi ükspäev tekkis see ilma uneta nagu ma kirjutasin siin, et ikkagi minu aju jookseb kokku järjekordseltBleh
Vasta
#18
kell käe peal (väikesed seierid jne või veel parem digi...) peaks unes pikema vaatluse korral sulle täielikke aiateibaid näitama hakkama...
Vasta
#19
muide ma tavaliselt ärkan ülesse vahetult pärast seda kui unes pikali viskan.. nagu hakkaksin magama.. äki selle pärast et astraalkeha paneb ennast füüsilise kehaga joonde? Laugh
igakord kui unes asi käest ära läheb viskan lihtsalt pikali ja ärkan ülesse .. et uuesti proovida
Vasta
#20
hea, et oled omale "päästerõnga" leidnud... miks sa wc ette pikali ei visanud? Laugh Bleh
Vasta
#21
vot selline probleem et kui on hullem häda kannul siis ju eriti ei ole aega mõelda .. Laugh ei saanud ükski kord aru et olen unes Laugh
Vasta
#22
Olen lugenud, et on kaks head viisi kuidas teada saada kas on uni või mitte kui kahtled:
Kõigepealt vaata hoolikalt ja võimalikult teadlikult ringi, püüdes leida midagi, mis ei saa nii olla, kahtle kõiges. Seejärel kaks varianti:

1 Hüppa kergelt üles, täielikult uskudes et sa osad lennata - kui lendad on uni.
2 Venita end sõrmest, samuti uskudes et see on võimalik - kui venib siis on uni.

Viimane on mul endal toiminud, päris tore oli Smile

Kui kedagi astral rohkem huvitama peaks siis väga hea koht astraalprojektsiooni õppimiseks:

www.mysticweb.org - uus tasuta online kursus algab 13 august 2004.
(sama on ka www.astralweb.org)

[Teadet on muutnud 18-6-2004 postitaja fyb]
Vasta
#23
põmst peaks ju ka reaalis olema võimalik nii näit lennata... värk on lihtsalt selles, et keegi ei usu nii TÄIELKULT... {mar
Vasta
#24
Ei saa sa ju reaalis lennata (gravity; pole kunagi saanud ka). Astraalis on lendamine kindel omadus (mitmed kogemused unes lendamisest).

[Teadet on muutnud 18-6-2004 postitaja EO]
Vasta
#25
gravity.. Smile all laws can be bent Smile.. on ka paljudel inimestel kogemusi levitatsiooniga..
Ärkad tegelikult ülesse ja avastad, et saad lennata Bleh ja mõtledki et on uni.. =)
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,642 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Uni ja reaalsus - mis need on? silverm 7 4,534 07-12-2021, 11:14
Viimane postitus: Maakristall
  Kes või mis on uni? kalldunn 38 10,095 11-02-2020, 18:59
Viimane postitus: Minaelan
  Uneparalüüs ehk unehalvatus puudritupsu 152 119,296 05-07-2018, 06:25
Viimane postitus: Maario
  Väiksena nähtud uni? lõõmus 5 3,749 17-10-2016, 07:13
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Korduv uni- ei saa abikaasaga kontakti.. Cessu 4 3,609 19-09-2015, 12:15
Viimane postitus: sakala
  Kas astraalrännak või lihtsalt uni ja miks just seesugune? Kõiksuses 10 7,724 06-08-2014, 16:41
Viimane postitus: Kõiksuses
  Veider uni vestlusest surnuga PMK 2 2,454 06-06-2013, 00:30
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Insomnia ehk unetus DaamValges 82 57,854 04-07-2012, 10:10
Viimane postitus: kuukaart
  Kas ikka oli uni? TriinuMeoww 3 2,228 27-09-2010, 10:22
Viimane postitus: TriinuMeoww

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat