Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foorumi tarkvara vahetus 17.-19. detsember
#1
Järgmine nädalavahetus tahaks foorumi tarkvara ära vahetada.
Foorum on siis maas maksimaalselt paar päeva.

U2Ud ja küsitluste tulemused ei tule uude foorumisse kaasa.
Seega tehke vajalikest U2Udest endale koopia arvutisse. Kui on küsitlusi, mille tulemuse peaks kindlasti salvestama, siis võite sellest teada andma, kuidagi saab ikka mõne üle tuua.

Vana tarkvara ei kustutata kohe ära.

Aadressil www.para-web.org/mybb võite uut tarkvara endiselt testida. Kui te sinna ei saa sisse logida praeguse kontoga, siis võite uue kasutaja luua testimiseks, sest sealne andmebaas on poolik.

Kui keegi teab head põhjust, miks tarkvara ei saa veel vahetada, siis andku teada või vaikigu igavesti Bleh




[Muudetud: 11-12-10 Thorondor]

[Muudetud: 11-12-10 Thorondor]

[Muudetud: 12-12-10 Thorondor]
Vasta
#2
Hetkel tundub, et seal on probleeme elementaarsete täheteda ja kirjavahemärkidega - lihtsalt märkasin?!
Lisaks ei lase ta mul ennast sisse logida ega ka uut arvet teha - minu nimega.

"Tšiilis kadus müstiliselt mägijärv" ehk siis "Tšiilis kadus müstiliselt mägijärv"
""Selgeltnägija" Nastja müüb oma ehteid" ehk siis " "Selgeltnägija" Nastja müüb oma ehteid"
Vasta
#3
Tundub, et ehk on esialgu asi selles, et peab olema
charset=utf-8
see oleks lihtsalt parandatav. Muidugi tuleb kindlasti veel 100+1 viga enne kui uue korralikult toimima saab- see on täitsa loomulik alguses.

Jõudu!
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Foorum on siis maas maksimaalselt paar päeva.
Paar päeva? Mis te paar päeva teete? Foorumi tarkvara vahetamine käib sups ja sups - Kui abi vaja on võite ju julgelt öelda.
Vasta
#5
Ilmselt saab ühe õhtuga asja tehtud. Siin on palju asju, mis tuleb ära teha, et võimalikult vähe parandamist oleks pärast käiku laskmist. Võib tekkida asju, mis vajab isekeskis arutamist ja otsustamist ning tekib ennenägematu viivitus. Mõtelge kui jama oleks siis kui lubatakse foorumit tagasi pühapäeva hommikuks, aga ikka pole tagasi. Lähete paanikasse ju niimoodi Laugh

See exu välja toodud märkide probleem pole UTF probleem vaid läbi SMFi konvertimisel tekkinud pull, et osad teemad said endale pealkirjaks sellisel imelikult kujul pealkirja ühe postituse pealkirjast, millega kunagi algas üks teine teema ning liideti sellele teemale. Müstika igaljuhul.
Nüüd konverdib läbi phpBB2 ja siis seda probleemi ei teki.

Ehk keda täpsemalt huvitab, siis XMB konverditakse PHPBB2, siis myBB converteriga MYBBsse, viimane liigutus tehakse arvutis, mitte serveris, siis uploaditakse jälle paraveebi jne. Kahjuks mingit otse konvertijat pole olemas. Päris supsti ja supsti ei käi. Isegi selle teekonna väljatöötamine võttis palju päevi aega.



Vasta
#6
Sisselogimine tundub jah vigane olevat. Lisaks ei märganud nuppu prinditav versioon mis on pikkade threadide lugemiseks üsna mugav ja annab threadi sellisel kujul

http://para-web.org/viewthread.php?fid=1...=printable

saab see olema?
Vasta
#7
http://para-web.org/mybb/printthread.php?tid=4609

'Printable' versioon on täitsa olemas. Seda võib ilmselt natuke mugavamaks ka muuta, kui on kedagi, kellele meeldib teemasid nii lugeda.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas Flash
http://para-web.org/mybb/printthread.php?tid=4609

'Printable' versioon on täitsa olemas. Seda võib ilmselt natuke mugavamaks ka muuta, kui on kedagi, kellele meeldib teemasid nii lugeda.

Sobib nii ka. Ei taipand lihtsalt seda alt otsida.
Vasta
#9
Vaatan, et sinna miskipärast ei saa sisse logida.
Õnneks selles versioonis, mis ma eile oma arvutisse lõin, sellist viga ei ole.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Vaatan, et sinna miskipärast ei saa sisse logida.
Õnneks selles versioonis, mis ma eile oma arvutisse lõin, sellist viga ei ole.

Saab küll sisse logida kui uue kasutaja teed. Ilmselt uues paroolide krüptimise algoritm teine ja vanas andmebaasis olevad ei kvalifitseeru.

[Muudetud: 12-12-2010 Leena]

Veel, kellaaeg/kalender ka kalab.
Viimati külastasid: Eile, 10:52 PM
eile ma kohe kindlasti ei külastanud uut foorumit

[Muudetud: 12-12-2010 Leena]

[Muudetud: 12-12-2010 Leena]
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Ehk keda täpsemalt huvitab, siis XMB konverditakse PHPBB2, siis myBB converteriga MYBBsse, viimane liigutus tehakse arvutis, mitte serveris, siis uploaditakse jälle paraveebi jne. Kahjuks mingit otse konvertijat pole olemas. Päris supsti ja supsti ei käi. Isegi selle teekonna väljatöötamine võttis palju päevi aega.
Nojah, palju üleliigseid käike - Ma siin ise ükspäev puht igavusest proovisin kahte foorumit kokku sulatada ühe andmebaasi peale. Xmb ja Mybb võtsid infot samat kohast. Muuta oli vaja ainult paari nipet-näpet asja ftp serveris. Kõik mis mysql'is oli jäi puutumata. (Mis on iseenesest isegi parem - Kui tõmmis teha võivad osad tähed hieroglüüfiks minna ja terve rea veateateid ette tuua.)
Aga ma olen kindel, et teil on kindel põhjus miks te niipalju jamate.

[Muudetud: 12-12-2010 Ilo]
Vasta
#12
Ma tahtsin esimesse postitusse kirjutada tegelikult:
U2Ud ja küsitluste tulemused ei tule uude foorumisse kaasa.
Ilmselt kõpitsesin seda nii palju, et võis aru saada nagu mõned u2u-d tuleksid ja mõned mitte uude foorumisse üle.

Vasta
#13
Ilo jutus on iva.
eel jäi silma, et uues foorumis on Thorondor teinud postitusi: Postitusi: 2,403

Ahjaa RE: jäi ka silma defaultina....


[Muudetud: 12-12-2010 Leena]
Vasta
#14
No kui asi nii lihtsalt käib nagu Ilo kirjutab, siis võiksite te kahekesi veidi kontakti hoida, Ilo ja Thorondor. Ehk saab need hieroglüüfid siis korda.

Andmebaasid kattuvad 1:1 vaid siis, kui kasutatakse samu põhju, ehk MyBB on välja arenenud XMB-st. Samas ma ei usu millegipärast, et andmebaasi tabelid ja nende struktuur päris 1:1 on. Aga mine sa tea...
Vasta
#15
Kui juba tarkvara vahetate, siis puhastage foorum mitteaktiivsetest kontodest. Nimevalikul oli päris mitu korda nii, et valisin juba olemasoleva nime. Kui asja lähemalt vaatasin, siis selgus, et mõned kontod juba aastaid tagasi tehtud ja mõned isegi postitanud mitte ei olnud.
Vasta
#16
Ja igasugused imelikud ja totrad teemad võiks ka ära kustutada.
Topeltteemad, mis pole tööle hakanud näiteks.
Samuti teemad, mis kedagi solvavad. Siis vaidlusteemad.
Enamus suletud teemasid, mida enam kasutusele ei võeta jne.
Ja võiks teha kohustuslikuks, et kasutajanimi oleks suure algustähega. Kuidagi tobe on pöörduda kasutaja poole nimeliselt, kui kasutajanimi on väikese tähega.



Vasta
#17
Hmm, siis läheb tõesti terve nädalavahetus aega uue foorumi ülessaamisega, ent asi oleks seda väärt.
*Nuustik on kahe käega poolt ja tegi postkastile ka puhastuse ära.*
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Ja igasugused imelikud ja totrad teemad võiks ka ära kustutada.
Topeltteemad, mis pole tööle hakanud näiteks.
Samuti teemad, mis kedagi solvavad. Siis vaidlusteemad.
Enamus suletud teemasid, mida enam kasutusele ei võeta jne.
Ja võiks teha kohustuslikuks, et kasutajanimi oleks suure algustähega. Kuidagi tobe on pöörduda kasutaja poole nimeliselt, kui kasutajanimi on väikese tähega.

Totrad teemad? Arvestades kasutajate hulka ja teemade mitmekesisust siis kõik teemad vist kvalifitseeruvad totrateks or not?
Ja solvavad? Mhhh....mind solvavad näiteks multikultit ja pedesid ülistavad teemad ja igasuguns tsensuur.....

Kasutajanimed suure tähega....mhhh...minu jaoks ühed mõistlikumad ja asisemad kasutajad on väikse tähega...zed, exu...jne ja mind ei häiri. Ju ma olen totter. Häirib aga suure tähega kasutajanimed mis teps pole inimese nimi a la Autojuht jne. Viimane Autojuhi näide oli küll heatahtliku irooniaga siia pandud kui aru mõistsid.

[Muudetud: 12-12-2010 Leena]
Vasta
#19
Postkaste pole vaja puhastada, nende sisust jääte niikuini ilma uues foorumis. Ehk siis viitan uuesti arusaamatusele, et varem võis esimesest postist mulje jääda, et osa u2u-sid jääb alles.

[Muudetud: 12-12-10 Thorondor]
Vasta
#20
Müstik - vanasti kirjutati kõik inimeste nimed sarnaste tähtedega. Suure/väikese algus tähe metoodika
VIIDI siis sisse kui oli vaja hakata eraldama orja isandast. Igasugused juriidilised leksikonid annavad
aga tähtede suuruse osas huvitavaid selgitusi.
Selgitan natuke: nimi kirjutatakse väikeste tähtedega: tegemist isikuga kes on aru saanud, et maailmas
on KÕIK jumala loodud ja ühel inimesel ei ole ülimuslikke nõudeid teiste ees.
Nimed algavad Suurte Tähtedega: Tegemist on isikuga kes on tunnistatud õiguslikuks subjektiks riigi
suhtes ja ALLUB riigile ehk kuulub KARJA hulka, inimene kellel puudub arusaam kus ta on ja kes ta on.
Nimed kirjutatakse SUURTE TÄHTEDEGA: Tegemist EI OLE inimesega vaid Legaalse Isikuga kellel
puuduvad inimõigused; tegu on juriidilise isikuga ehk siis FIE-ga kellel puuduvad inimõigused ja kes allub
ainult korporatiivsele seadusele; tegu on SÜSTEEMI orjaga.
Vasta
#21
Vanasti oli vanasti.
Nime kirjutamine väikese tähega näitab hoolimatust nii enda kui teiste vastu.
Nime Zed kirjutan ma alati suure tähega, teadnudki et see väiksega on. Exu niisamuti, aga kui soov on eks ma siis hakkan tulevikus exu kirjutama.
Pidasin silmas niisuguseid nimesid, mis teksti sees väikese tähega segadust võivad põhjustada:
Nagu roomaja, maamutt, jussipeeruhaisonhea, maolenmees, labürint, kaitseingel, härjapõlvlane, mõistatus, teelkäija, võlur, teooria, oliiviõli, nuustik, mets, katsu jne.
Solvavate teemade hulka ma nimetaks näiteks niisuguse teema nagu "Celtik on sitakott."
Sellise pealkirjaga teema, mis siin aeg-ajalt välja tõstetakse võiks juba ammu olla kustutatud.
Aga kui inimestele meeldib käia foorumis, kus on niisugused teemade pealkirjad ja niisugused väikese tähega kasutajanimed, siis laske aga käia!


Vasta
#22
Kui Celticut ei häiri, siis ei ole vaja kustutada. Minu arust on see ok kui sellised asjad on avaik. Siis näha, et me ei tsenseeri ja ei tee mingit ringkaitset (mõned kindlasti ei nõustu sellega). Teiseks on ka näha, kes ennast lolliks teeb ja kellega rahul ei olda. Teema on ju kinniste teemade arhiivis luku taga, kellegil foorumikasutamist ei takista.
Vasta
#23
Müstik - kõik see kehtib kohtusüsteemis tänapäevane - uuri mõiste "legalese" tähendust.
Ma ei hakka kaklema ega mõrisema kui sa näiteks Excu kirjutad, kuid kasutajanimi on MINU
tehtud ja minu oma ja kui pean vajalikuks siis kirjutan selle väikese tähega - käib ka teiste kohta.

Muus olen Thori päri - see kes teeb teema - hetkel Celticu näide - siis tema teeb oma NIME täis
ja kuni Celtic protesti ei tõsta jäägu see nii. Foorumi intelligentsem osa saab kes ennast täis teeb
ja ei vaeva oma pead - kes aru ei sa näksigu muru. Leian ka, et kui asi on ühe isiku suunas siis on
see pigem tema asi küsimus tõsta ja kui tõstab nii, et selline teema kustutataks siis olen temaga
nõus - kui tal kama2 siis las olla - ehk see tegija hiljem näeb ja häbeneb. Seni kuni puudub OTSENE
üleskutse ebaseaduslikule tegevusele ei näe põhjust rakendada "automaatset" kustutamist.
Vasta
#24
Ainult, et intelligentsemad inimesed hoiavad siit eemale, kui siin niisuguseid imelikke nimesid või teemasid liiga palju on. ..Ja sellest on kahju.
Rahulikku aasta lõppu!
Vasta
#25
Mismõttes nagu, mida te lahmite jälle üksteisega siin täiesti huupi? Jummalast vale on öelda, et a la intelligentsed inimesed hoiavad foormist eemale üksnes ainult sellepärast, et inimestel pole oma nimi suure algustähega kirjutatud, kust sellised absurdsed oletused üldse tulevad?! Teemaks oli tarkvara uuendus, mitte nimede muutmine. Foorumit on mõttetutest teemadest puhastatud pidevalt, samamoodi peaks minu teada olema passiivseid kasutajaid kustutatud mingi aeg. Ühesõnaga, olge nüüd ikka sallivamad siin üksteise suhtes, mitte ärge torgake tühja koha pealt oma pinginaabrile jälle pastakaga silma.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uus foorumi tarkvara Imotep 49 17,442 21-09-2022, 16:59
Viimane postitus: levis
  Foorumi reeglid Thorondor 84 53,349 13-02-2022, 20:33
Viimane postitus: isemaag
  Foorumi personal muutub Thorondor 153 40,123 28-02-2021, 18:06
Viimane postitus: euroruubel
  Foorumi statistika uudised Thorondor 53 41,089 28-12-2018, 23:58
Viimane postitus: Naut
  Foorumi personal otsib abilisi Cassiopeia 81 71,133 13-09-2018, 08:57
Viimane postitus: Thorondor
  Foorumi väljanägemine Lenore 3 8,433 23-04-2016, 12:00
Viimane postitus: Wilholmensis
  Foorumi kasutajaküsitlus Skarre 1 7,234 04-12-2015, 00:01
Viimane postitus: Skarre
  Foorumi uus jutukas Thorondor 78 60,310 01-08-2015, 00:07
Viimane postitus: Addy
  Vana foorumi jutukas Thorondor 22 20,746 13-08-2013, 20:20
Viimane postitus: Jõhvikas
  Viirustest ja pahavarast, mis takistavad foorumi kasutamist Stella 76 51,048 13-02-2012, 00:44
Viimane postitus: hulkuv hing

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat