Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Herilased mõtlevad?
Autor Sõnum
Sputnik
Tavaliige

20-03-2005 12:21
Postitus: #26

Pakun, et täielik juhus või fyb´i teooriad.

Samas on tõsi, et iga loom mõtleb (mingil määral).

Aa samas mingist intellektist küll juttu ei saa olla.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

20-03-2005 13:11
Postitus: #27

miks ei saa?

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Sputnik
Tavaliige

20-03-2005 15:13
Postitus: #28

Sest herilased ei ole piisavalt arenenud ja talitlevad instinktide tasemel, mis mingil määral on küll mõtlemine, seepärast ongi tegemist mingil määral mõtlevate olenditega.

Tahaks päriselt küsida, et kui panete suvel maamajas moosipurgi verandale ja sinna hakkab pärast esimest herilast tekkima neid juurde, kas siis arvate ka, et tegemist paranormaalse nähtusega, mis käib niiöelda õige maailmapildi vaadete vastu
:odie: Mis nende kolmesõnaliste ja muu sellise jama kohta küll kuskil kirjas oli?
Celtic

20-03-2005 20:23
Postitus: #29

vaata sputnik. sina ei ütle kas on post kolmesõnaline või mitte. antud juhul pole tegemist läbuga vaid otseselt teemasse kuuluva küsimusega.

soovisin teada vastust oma küsimusele.

nüüd vastan omalt poolt:
mis paneb sind arvama et teistel olenditel pole mõtlemisvõimet? kuidas saame üldse olla kindlad et mõtlemisvõime eksisteerib vaid inimestel?
herilased võivad vabalt mõelda... muidugi mitte meie tasemel kuid meile ju meeldib ennast kõigega kõrvutada. mõtlemisvõime ei koosne vaid oskusest endale riideid valmistada ning autoga sõita.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
alri
Tavaliige

21-03-2005 15:01
Postitus: #30

Tsitaat:Algselt postitas: Sputnik
Sest herilased ei ole piisavalt arenenud ja talitlevad instinktide tasemel, mis mingil määral on küll mõtlemine, seepärast ongi tegemist mingil määral mõtlevate olenditega.

Tahaks päriselt küsida, et kui panete suvel maamajas moosipurgi verandale ja sinna hakkab pärast esimest herilast tekkima neid juurde, kas siis arvate ka, et tegemist paranormaalse nähtusega, mis käib niiöelda õige maailmapildi vaadete vastu
:odie: Mis nende kolmesõnaliste ja muu sellise jama kohta küll kuskil kirjas oli?
kus oled nii kindel et herilane ei ole piisavalt arenenud.
arvan et nad on rohkem arenenud kui inimene. instinktide järgi ei saa ju intelikentsust paika panna. see on ju sama kui sa leiad kuskilt värskelt küpsetatud grill liha ja kutsud seda ka teisi mekkima kes on samas läheduses

Muudetud: 21-3-05 kell 15:13:00 alri
Jason
Bännitud

21-03-2005 17:20
Postitus: #31

lühidalt...mingi kohutav jahumine käib selle ümber, kas herilased tegid plaani veoauto uppiajamiseks.

ma kinnitan teile - EI TEINUD! palun ärge enam spekuleerige selle üle, see ei ole enam isegi naljakas (alul oli jah naljakas).

ma võtan kogu vastutuse enda peale. kui lõpuks kuskil selgub täie tõestusega, et siiski see nii plaanitud oli, luban end avalikult kividega surnuks loopida...midaiganes...peaasi, et avalik rumalusedemonstreerimine lõpeks.
Celtic

21-03-2005 17:49
Postitus: #32

jason... tõde sa ei varjuta Laugh

ja las ma olla esimene kes su lahkel loal kivi tõstab Laugh

Jason
Bännitud

21-03-2005 20:37
Postitus: #33

celt, ära palun solvu aga vahel tundud sa päris rumalana...võibolla hoopis naiivsena...või lapsikuna...ma ei teagi, otsusta ise.
Celtic

21-03-2005 20:47
Postitus: #34

seega mõistetamatu mõistmine on mõistmatute jaoks lapsikus.

kui nii siis olen nõus olema lapsik.
see mu õigus.

Jason
Bännitud

22-03-2005 08:33
Postitus: #35

siin ei ole midagi mõista. ja lapsikus pole mitte see mida pakkusid vaid see, et herilaste vandenõusse usud.
Celtic

22-03-2005 08:38
Postitus: #36

ma pole öelnud et ma usun herilaste vandenõusse.

usunlihtsalt seda et me pole kõiketeadjad ning iga tekkivat mõtet välja naerda pole vaja.

Sputnik
Tavaliige

22-03-2005 08:42
Postitus: #37

Jess, respect Jason.

Mina igal juhul seda teemat enam ei loe, muutub mõtetuks kui keegi püüab sulle kogu aeg selgeks teha, et selles, et herilane moosiveoki üles otsis on midagi paranormaalset.
Celtic

22-03-2005 08:48
Postitus: #38

see ongi kitsarinnaliste viga siin elus.
pea ei küündi nii kaugele et vaadata üle ääre.

kõik on ju nii must ja valge. kes üldse ütles et on olemas hall?

inimesed kas te aru ei saa siis... maailm pole selline nagu MEIE seda ette kujutame... maailm võib olla hoopis palju palju erinev meie kujutlusest.

Jason
Bännitud

22-03-2005 11:43
Postitus: #39

Tsitaat:Algselt postitas: celtic
iga tekkivat mõtet välja naerda pole vaja.

ei ole nõus
Jason
Bännitud

22-03-2005 11:49
Postitus: #40

see ongi kitsarinnaliste viga siin elus.
pea ei küündi nii kaugele et vaadata üle ääre.

kitsartinnalisuse ja määratu laiarinnalisuse vahele peaks ju kah mõni halltoon jääma. praegu sa, olles ise äärmuslikult laiarinnaline süüdistad rahvast kitsarinnalisuses. no ega seda sulle keegi süüks panna ei tahagi, et sa kõike võimalikku ja võimatut uskuda püüad aga....kuskilt läheb siiski ka loogika piir.

Tsitaat:Algselt postitas: celticinimesed kas te aru ei saa siis... maailm pole selline nagu MEIE seda ette kujutame... maailm võib olla hoopis palju palju erinev meie kujutlusest.

kust sa seda tead, et sa seda nii veendunudlt väidad? ja...esiteks väidad, et maailm pole selline nagu ette kujutame ning kohe seejärel väidad, et maailm võib olla meie kujutlustest erinev.

kuidas siis jääb? kas on erinev või võib olla erinev?

su jutus täpselt samad nüansid, mis minu foorumis silma torkavad - esitad samu asju kord faktidena, kord arvamustena. saa sis veel aru, mida sa tegelikult mõtled.

PS! lisaks veel seda, et kellegi arvamus/usk/lootus, et maailm võib olla erinev ei tähenda üldse mitte seda, et ta ka on erinev ning ei anna mingit alust kõige enam ja vähem kummalise uskumiseks. seega - lähtugem sellest mida me oma silmaga näeme ja muude meeltega tajume sest kõik ülejäänu on tühipajas spekulatsioon

Muudetud: 22-3-05 kell 11:51:36 Jason
Thorondor
Administraator

22-03-2005 12:08
Postitus: #41

Tsitaat:Algselt postitas: Jason
su jutus täpselt samad nüansid, mis minu foorumis silma torkavad - esitad samu asju kord faktidena, kord arvamustena. saa sis veel aru, mida sa tegelikult mõtled.

PS! lisaks veel seda, et kellegi arvamus/usk/lootus, et maailm võib olla erinev ei tähenda üldse mitte seda, et ta ka on erinev ning ei anna mingit alust kõige enam ja vähem kummalise uskumiseks. seega - lähtugem sellest mida me oma silmaga näeme ja muude meeltega tajume sest kõik ülejäänu on tühipajas spekulatsioon

Muudetud: 22-3-05 kell 11:51:36 Jason

Mina saan näiteks küll hästi aru, mida celtic mõtleb. Sina oled lihtsalt tähenärija. Kui nii raske on mõelda, et maailm ei ole ainult see, mis me näeme, siis esmalt võiks alustada mõtlemisest, et see võib olla erinev. Siis ei pea seda vankumatu faktina võtma.

Püramiidide olemasolu Gizas ei ole minu jaoks ainult spekulatsioon, kuigu ma ise pole seda näinud, vaid ainult lugenud jne.

Kõigepealt on maailm teistsugune ja siis tulevad arvamused uskumused ja lootused.
Jason
Bännitud

22-03-2005 12:23
Postitus: #42

kuule, ma ju arvestangi võimalusega, et äkki maailm erineb meie nägemusest. aga ma ka käitun vastavalt - arvestades võimalusega. Celt aga käitub nii nagu oleks juba ammuilma selge, et erinebki ja raiub seda nagu rauda ja on kolepahane kui mõni teine veidi skeptilisem on. selles oli point kui sa esimese matsuga ära ei jaganud...
-Dreamer-
Uustulnukas

22-03-2005 12:35
Postitus: #43

siin ei ole midagi mõista. ja lapsikus pole mitte see mida pakkusid vaid see, et herilaste vandenõusse usud.

Jason, sa ei saa kutsuda celtic'it lapsikuks, tema uskumuste pärast. Celtic usub, et herilased pidasid plaani ja lendasid rekale peale, aga sa ei saa öelda talle sellepärast, et ta on lapsik. See on Celtic'i maailm ja seal oma maailmas usub ta mida tahab.. arvan mina!

zzz...
...Mind is a powerful thing - ..
Jason
Bännitud

22-03-2005 13:24
Postitus: #44

irw...no saan küll sest mina usun, et selline arvamus on lapsik. see on minu maailm ja selles maailmas mina usun, et niisugune arvamus/usk on lapsik. nii, et väga edukalt saan :-)
Celtic

22-03-2005 13:56
Postitus: #45

njah... üks on kõvem närija kui teine.

inimestel on kummaline komme haarata üks teadmine endale ja sellega kogu elu elada.

ja teistele, kes on veidi lahtisema mõtlemisega... neile siis käiakse pidevalt nina alla hõõrumas oma nö. suurepäraselt tõestatud fakte.

jason. sina ku satanist peaksid ju ometi uskuma et siin maailmas on märksa rohkem kui tavaeluga kokku puutume. seega mis määrab ühe inimese jaoks ära piiri kust maalt enam ei usu asjade võimalikkusesse.

miks on saatana olemasolu tõesem kui intelligentsete putukate olemasolu?

Jason
Bännitud

22-03-2005 15:55
Postitus: #46

celtic, saa ommetigi aru, et asi pole siinkohal enm mitte lahtisemas mõtlemises, mille osas sa enda kohta kiidusõnu kokku ei hoia vaid jaburuses!!

no ma lihtsalt ei suuda kuidagi teisiti nimetada ideed, et herilane ründas moosiauto juhti eesmärgiga auto kraavi ajada, et moosi kätte saada.

mõtle nüüd sellele ideele kriitilsielt ja unusta hetkeks, et herilased on hüperintelligentsed loomad, kes meie nähes vaid teesklevad tavalisi putukaid.

niisiis - mida pidi herilane teadma ja mõistma enne vastava plaani loomist:

1) seda, et moos on autos
2) auto on võimeline ümber minema
3) auto ümberminemine võib purustada auto kesta
4) autot juhib elusolend
5) see elusolen kardab herilast
6) see elusolend hakkab herilast nähes siplema
7) liiklus on keeruline
8) auto teelhoidmiseks on vaja järgida liiklust
9) autot juhtuva olendi siplemine segab auto teelhoidmist
10) sipelda ja juhtida üheaegselt on raske
11) võttes arvesse auto liikumiskiirust, tuulesuunda, tuuletugevust, herilase liikumiskiirust ja muid aerodünaamilisi omadusi, tuleb õigel ajahetkel olla õiges kohas kust õiges suunas liikuma asudes paiskab tuulehoog herilase otse kabiiniaknast sisse

kas sa ei leia, et seda kõike on natuke liiga palju ühe herilase jaoks? ja kui vastu vaidled siis oled just sina kitsarinnaline, suutmata mõista, et herilane ei mõtle ega näe asju/seoseid samamoodi nagu inimene. kui see poleks nii, sõidaks herilased võibolla ise veoautodega...
Jason
Bännitud

22-03-2005 15:55
Postitus: #47

miks on saatana olemasolu tõesem kui intelligentsete putukate olemasolu?

kasvõi ainult seepärast, et sina järelejätmatult mulle tema olemasolu tõestada püüad kuigi mina vastu vaidlen.
Celtic

22-03-2005 16:23
Postitus: #48

kumba siis? kas saatan on olemas või intelligentsed putukad?

-Dreamer-
Uustulnukas

22-03-2005 17:59
Postitus: #49

irw...no saan küll sest mina usun, et selline arvamus on lapsik. see on minu maailm ja selles maailmas mina usun, et niisugune arvamus/usk on lapsik. nii, et väga edukalt saan :-)

NO ÄRA riku siis celtic'i maailmat!

Sa ütled, et celtic on kitsarinnaline, et ei taha uskuda, et herilased ei pea plaane. Teisest küljest oled sina kitsarinnaline, kui sa ei suuda uskuda, et herilsatsel on omad taktikad. See kõik võis olla juhus, aga äkki on herilased nii targad, et arvestavad tuule suunda jne. Sa ei saa seda tõestada, et nad ei ole!
Ja kindlasti Sa ütled, et me ei saa tõestada ka, et nad peavad plaane, siis vastuseks sulle, et see on Para-web foorum ja siin lähenetakse asjale paranormaalsest küljest.!

zzz...
...Mind is a powerful thing - ..
Jason
Bännitud

23-03-2005 09:35
Postitus: #50

kumba siis? kas saatan on olemas või intelligentsed putukad?

sa püüad mulle pidevalt tõestada saatana olemasolu
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Surnud herilased aknlaual ja põrandal devilouspriest 3 1,577 10-07-2008 14:51
Viimane postitus: -Kellu-

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog