Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nõidumisest detailsemalt läbi ajaloo tänapäevani
#26
(03-12-2019, 08:41 )Temimoor Kirjutas: Ma arvan (kogemuse põhjal), et 95% nõiakunstist seisneb labases manipuleerimises. Jätan ruumi võimalusele, et kuskil on ennast mittepresenteerivad ja tegelikult ka nähtamatust maailmast nähtavasse toovaid mõjutajaid.

Ilmselt vanasti oligi inimestele keeruline selgitada, et misasi on manipuleerimine teise inimesega ja nii need legendid tänasesse päeva jõudsidki. Seepärast mul on ka veider vahel vaadata neid inimesi, kes mässavad küll kivikeste ja kulinatega ja tõsimeeli sunnivad ennast uskuma, et see teeb head kui saab sama asja teha ilma nendeta.

Selle foorumi kõige suuremad nõiad ongi skeptikud. Manipuleerimise vastu aitab eitamine ja kõik "nõiahakatised" jooksevad ennast vastu seda seina lolliks Laugh Käib üks kiun ja hala juba aastaid. Tullakse tagasi ja kiunutakse sama hooga edasi. Mingit arengut ei toimu.

See skepsis nõianduses tuleb kõik sellest, et ei näha energiat ja selle liikumist ( üldse ei näha midagi ja puudub vaba energia millega midagi teha ...). Peab te kurvastuseks ütlema, et tõelisi nõidu on vähe ja eks nad on koos ühiskonnaga läinud pehmomaks ja enamus on lihtsalt esoteerikud, aga siiski neid on. Ja kui analüüsida, siis kõiki võimetega inimesi võib lugeda nõiaks ja see sõltub kuhu ja kuidas nad on end arendanud või siis ka mitte, viimaseid näiteks võib nimetada esoteerikuteks, näiteks shamaan on arendanud oma võimed teisiti kooskõlas loodusega jne.
Tegelikult on kurb nende inimeste pärast, kes ei näe energiaid/ silmale nähtamatut kas või natuke sest seal on igat ja ka väga imepärast.
Vasta
#27
(03-12-2019, 05:59 )Lokster Kirjutas: Kui puudub tahe, aga surve vaid kasvab? Jälle ja uuesti üle kirjutada ,seda mida ise ei vaja aga nõudlus väljast sunnib? Blogi , FB grupp või midagi muud? Neile kes tunnevad nõiateed jalge all aga ei leia suunda ja neile ,kes oma hädades otsivad nõidu aga satuvad vaid turule? Ettepanekuid? Kuidas vältida info reostumist selles? Ning nii, et siinsed ja senised vead ei korduks?
Olen ka mõelnud just sellele, ja minu puhul salajane sisehääleke sosistas "Hakka PW modeks!" Nii ma siia sattusin. Nielander oli juba enne, XaWa teed ma ei tea.
FB gruppidel on see viga, et need, kus rahulikult saab asja arutada, need on kinnised grupid, ja nende lugejaskond on väike. Liiga väike. Pealegi ei ole FB sobiv koht pikemate ja mõtlemist nõudvate tekstide jaoks. Ja peamine - need ei ole suva netikasutajale leitavad ilma FB kasutaja olemata.

Seega blogi, kui tahad, et info ei reostuks. Minu jaoks on blogi puhul miinus see, et puudub vastaspool, mis tegelikult viib ju asja edasi. Minu puhul vähemalt. Toob välja nõrgad kohad, liiga suured "ülehüpped". Kui ei hakka vastane norima, siis ise mõtled end vastase rolli ja vaatad tema pilguga. Hea oponent on parim asi.
Blogi ei upu läbusse, aga eriti oponeerida ka ei julgeta. Jaan Aru teadvuse blogi oli erand, seal aga teadusepõhi nii tugeva taustaga, ettõsiselt sai oponeerida ainult kristlastest Maailmataju, kes hiljem avaldas netis oma koguteose.


Vasta
#28
(03-12-2019, 09:18 )Eithea Kirjutas: Tegelikult on kurb nende inimeste pärast, kes ei näe energiaid/ silmale nähtamatut kas või natuke sest seal on igat ja ka väga imepärast.

Aga mida sina soovitad kui ei näha seda energiat? Paned sa süüks neile, et ei näha seda energiat?

Vasta
#29
Mannu - blogi asjandus on mulle veel tume maa. Asjal oleks jumet kui seal saaks moodustada teemati jaotuse. Ehk saabki aga ma siis vist õpin ka seda pool aastat. Jah küsimused-vastused oleks mõistlikum vorm. Fb-s on eeliseid. Saab määrata ja administreerida postitusi. Aga mida ei saa , see on - järjestada poste tagurpidi - vanim ees , uuemad viimasena. Asi peaks olema ikkagi teejuht abivajajale nagu teatmik. Tänapäeval naljalt ei jaksata lugeda üle paari minuti. Ja sest on rohkem kahju kui kasu kui hakatakse lugema täiendavat juttu lõpust eelnevat nägematta. Seda oli siingi PW-s tunda .Blogi oleks just nii jälle parem. FB-s aga läheb kõik vormist välja kuna seda võetakse eelkõige meelelahutuse nurgana. Lihtsalt olla nähtav ja suhelda ma tahan küll kõige viimase asjana. Jah niipalju olen küll targem ,et FB -s suudaks teatud tuttavat seltskonda blokkida. Blokkida ka neid ,kes sõnagi ei lausu aga toimetavad nohinal ikkagi taustreziimil. Eks veel nuputan mõne aja.

Eithea - nõus .

TemImoor - üldjoontes vast siinsed teavad mu seisukohti ,mis puudutab turupurelust. Iga natukese aja tagant peab siin tõestama ,et kõik ei võta asju ühtmoodi. Et ma ei nooli siin raha, imetlust, kuulsust, laike, tunnustust, kellegi eluenergiat, jüngreid......... et ma pole ,,veel üks turustrateeg oma egregori loomisel,,.

Osalt oligi see hetkepöördumise põhjuseks täna. Asi pole selles, mida mina tahan. Mina tahan elada rahulikku elu ja üldse mitte kirjutada. Asi on selles ,mida minult tahtetakse. Toon siis viimase piisa karikas siia välja. Olgu siis minu poolseks ,,huviks,, see ,et mind huvitab korras territoorium ja korras elanikud sellel. See on põhjus ja tasu mulle ( ma tean , varem või hiljem keegi küsiks ju jälle ,et mida sa siit kougid ning tahad ja mis kasu loodad ). Ütleme siis - kohavaimul on väga siiber ja on valmis asukaid ringi vahetama siin. Rohkem ei põhjendaks.

Inimlikult võttes ,mind ei huvita enam mida keegi teeb turuplatsil. Iga rahvas väärib oma valitsejaid ja juhte ning ka NÕIDASID. Osapooled väärivad üksteist ja on sellised nagu osapooled ise väärt. Ma pole maailma parandaja ( hea sõna seejures maailma PARAndaja ) ning oma abi kellegile ei topi. Kuid minu tahe ja vaimuilma tahe on eri asjad. Siin uuesti selgitada vaimusid ei taha.

Noja piisaks karikas oli värske teema, mida enamus ise lugeda on saanud. Nõid ja raha. Kuna on jätkuvalt käigus võimete ja annete ümberpaigutamine väärikamatele ,siis oligi arvata et siuksed teemad hakkavad tooni andma. Praktiliselt kõik teavad seda värskema ja inforikkama posti tegijat FB-s. Teavad ka FB-tud persoonid teda. Superstaarist tuleproovija ja esinõid. Inimene on end kuulutanud võimsaimaks nõiaks siin maal. Lõdva käega asetas end võimsamaks kui viimane ehe ( ja mu arust võimsaim siinkandis üldse ) nõid Sass. Ja teate, rahvas ,keda mingitpidi võiks kogukonnaks pidada, ei old ka vastu. See meganõiaks sättinu aga ei ole nõid ega oma õigusi nõiana nõiduda. Asi pole minu arvamuses. Raske oleks selgitada ,et kohavaimul on piisavalt võimu siit platsilt üldse siuke asurkond minema hajutada. Räägitakse ,et maa ja rahva saatust määravad maised valitsejad. No jäägu igale oma arvamus.
Ja vot see nõid ei saanud isegi aru ,miks talle insult kaela sadas. Aga see olgu tema õppetunnnina lahendada. Asi läks hapuks aga hiljuti kui ta üle sotsmeedia postitas oma preesterliku manitsuse. Süüdistas oma saamatuses abivajajaid. Ja lausa sundis neid heldemalt raha talle andma kuna ainult rahasumma suurus suudab määrata ravi ja abi edukuse. Aga see ,miks ta oma posti kõikidesse gruppidesse seemendas jäi posti lugeja eest varju. Poldki muud põhjust kui et lapsed vajavad kooli raha ja naine kärutas auto õnnetusse. Ja tal oli jultumust valada oma kibestumus nõrgema ja väheteadlikuma kaela. Ning jällegi hüüdis ,,kogukond,, innukalt kaasa- ,,õige -õige,,. Nii ongi rahva jaoks saadaval -selle väärilised nõiad. Ja paremaid nõidu pole kuna rahvas on võõrdunud vaimuilmast, loodusest ja muust linnavälisest. Aga see ei tähenda ,et vaimudel on sama poogen kui minul. Päris nõiale ei pea keegi selgitama ,kes on vaimud. Ja päris nõiale pole ka vaja manitsusi ,et ,,rahaga on odavam kui nahaga,,. Naha ja hingehind on igasugusel tasu, kasu ja rahakummardamisel. Nõid teab seda.


Lisa. Vastused leitud, lahendus olemas.
Vasta
#30
"Tegelikult on kurb nende inimeste pärast, kes ei näe energiaid/ silmale nähtamatut kas või natuke sest seal on igat ja ka väga imepärast."
Jah kindlasti on. See on asi mida kogetakse. Nagu kuuvalgus, linnulaul, lille lõhn, puudutus, mõte, tunne...need on kõik objektid...ka energiate nägemine.
On need objektid kuidagi iseseisvad? Kus nad asuvad ilma Teadvuseta? Kas on olemas Teadvus ja Temast eraldiseisev objektimaailm?
Kui me päris sügavale „kaevame“ saame aru, et objekte üldse ei eksisteerigi. Objektimaailma pole olemas. Need on ainult Teadvuse ilmingud. Meenus üks öeldud lause – „On ääretult palju tantse aga eksisteerib vaid Üks Tantsija“...Smile
Vasta
#31
(03-12-2019, 10:15 )Lokster Kirjutas: Osalt oligi see hetkepöördumise põhjuseks täna. Asi pole selles, mida mina tahan. Mina tahan elada rahulikku elu ja üldse mitte kirjutada. Asi on selles ,mida minult tahtetakse. Toon siis viimase piisa karikas siia välja. Olgu siis minu poolseks ,,huviks,, see ,et mind huvitab korras territoorium ja korras elanikud sellel. See on põhjus ja tasu mulle ( ma tean , varem või hiljem keegi küsiks ju jälle ,et mida sa siit kougid ning tahad ja mis kasu loodad ). Ütleme siis - kohavaimul on väga siiber ja on valmis asukaid ringi vahetama siin. Rohkem ei põhjendaks.


Sellises põhjuses on sisu ja väärikust.
Räägiksid sa kohavaimu siibrist enam?
Vasta
#32
(03-12-2019, 05:59 )Lokster Kirjutas: Kas nutta või naerda kui teha ei taha aga peab? Kui puudub tahe aga surve vaid kasvab? Jälle ja uuesti üle kirjutada ,seda mida ise ei vaja aga nõudlus väljast sunnib? Blogi , FB grupp või midagi muud? Neile kes tunnevad nõiateed jalge all aga ei leia suunda ja neile ,kes oma hädades otsivad nõidu aga satuvad vaid turule? Ettepanekuid?

Kuna küsid siis vaatasin järgi. Sa oled rahulolematu välisega ja see on probleem. Lõpeta nurisemine tingimuste üle ja tee oma asja. Foorum on olemas, sinul on aparaat ja kirjaoskus. Küsimus ainult selles, kuidas sa neid võimalusi kasutad. Ära sõdi ja ära võrdle, tee OMA asja, ja ära allu provokatsioonidele, ehkki jubedalt tahaks õigustada ennast ja süüdistada teisi, rääkida pastorlikult hurjutades kohavaimu siibrist vms dualismi langevast - see on sinu kärbsepaber, mille liimile lähed, see on igal juhul liigne ega täida ei sinu ega kõrgemaid huve. Foorum ja kogu keskkond laiemalt (koos kõigi nende "vääritutega") on sinu treeningsaal neist nõrkustest välja kasvada, sina saad ja oskad väga hästi kirjeldada neutraalselt nende seoste olemust, mida päriselt adud, sealt on vaja vaid välja visata kiusatus võrrelda ja õigustada ning neid kiusatusi teeniv hurjutamine, see ongi kogu nõidus. Enesedistsipliin.
Vasta
#33
Eithea - tasakaal on see, mida oodatakse. Kõiges. Et inimesed oleks saanud ja ka maamuna saaks oma. Inimeste lõikes oleks saamine ( ning võtmine ) mahult andmisega võrdne. Kuna ,,vaim,, on kooslus kõigist vaimudest, siis kõik tahavad ,,olla,,. Eks ole ju kõik hingestatud ehk elus ning kõiges ja kõigis viibib vaim. Lihtsustatult - tahab ka puu olla, elada ja ,,parimat,, kogeda.
Seks peaks inime tunnistama algatuseks kõige-kõigi elusust ja austama seda.
Vastutus on see, mis puudu nii inimestel, ühiskonnal, poliitikutel, ärimeestel.....ja ka nõidadel.
Mul on väga raske aru saada ,miks inimestel on ikka veel raske aru saada - ta on suurima potensiaaliga reaalsuse kujundaja. S.t. - mitte uhukusest ei peaks nad punni minema ( aga lähevad ) vaid peaks õppima ka ülejäänuga arvestama kuna kõik on üksteisest sõltuv.
Muus osas.........ma proovisin selgitada ,et me oma sissesöödud energiaga ( eluks tarvitatava orgaanikaga ) ka ise olemegi loojaks nii endale kui muule. Ja ka neile, keda sööme. Olgu see taim ,loom või .......teine inimene. Inimest me muidugi ei söö kui orgaanikat aga me toitume ,,energiatest,,. Mitte pahad nähtamatud kollid ei käi nagu sääsed, meid nosimas. Me ise olemegi need ,läbi kelle toituvad igasugu mitteorgaanilised. ..Süütuid,, pole meie seas ühtegi. Kuid vajadus mõõtu ja tasakaalu hoida kehtib kõigile ( kes seda ei taha ega suuda , maamunale enam ei saa naasta).
Pikaks läheks jälle jutt. Päris mitu korda olen püüdnud kirjutada sellest ,et me ise oma eluenergiat vabatahtlikult söödame elukatele. Ja just neile ,keda vihkame, kardame ja kelle vastu viha üles kütame. Oma tähelepanu suunamisega söödamegi oma ,,vaenlasi,,. Suunatud emotsioonid, mõtted ,sõnad........ kõik on söök ja loov energia. Mida söödame - see kasvab ja kosub. Selmet ,et ,,kodu,, ( kodu laias mõttes -terve maa ja metsa ulatuses) ja oma inimest toita, kiita, tunnustada......... me võtame oma elu JÕU ning väestame selle võõra toiduks. Kohavaim ei saa lõputult oodata ,et äkki asukaile meenub vastutusvõime ja tasakaaluvõimekus. Lõppude lõpuks ta allub ,,võimekale,, loojale e. siinsele asukale või ,,lubab,, võimekamad asemele. No ma ei hakka ju siin ilmakaardil viitma. Niivõttes on ta ,,lemmikute,, lapsikust prassimisest väsinud. Vägisi ei sunni ta kedagi ja kõigel on algus ja lõpp kui lõppu väestatakse. Lõpetuseks - pea kogu ,,kodu pere,, on hoolega väestanud ja nuumanud ning siia ise meelitanud just seda ,kus tähelepanu asub. Ja igasugu ,,kollid,, vaid rõõmustavad. Kas me kodu ikka vajab siia hästi toidetud kaugelt ,,pagejaid,, , muslimi usulisi, radikaalvasakuid jne. ? Neid ju ei saaks siia ,,lükata,, kui ,,eeldused,, ehk toidukausid ei lubaks.
Fenkol - võtan kriitika vastu. Juu vist. Jah aga umbes nii ma teengi ja teha tahangi. Ajada oma asja ja enda tarbeks. Enese elu iseendale. S.t. puudub tahe elada teistele. K.a. kirjutada või jagada teistele mingeid omi infokogumeid. Jällegi läheks pikaks ja oleks taas ülekordamine. See ZENNimine on esmane tasand - ,,loo tasakaal , rahu ja lill endas -küll siis väline sarnaselt vastu peegeldub,,........... oli kunagi. Sealt edasi lükkub MINU ja minu ego vajadus tahaplaanile ning edasi loeb see, mida tahavad teised ja muu. Ja muidugi ei ole ma rahul. Rahulolu kui zen egoismi kõrgvorm eeldabki muu hülgamist........et vaid endal oleks lill, hea ja mugav-turvaline olla. Rahu ja selle ,,olu,, on ülim isekus ,mis vastandub empaatiale. Kõik see ego suretamise ,,meelerahu,, on isekus. Religioonides ja koolkondades jne. edasi- loovutatakse oma eluego lihtsalt superegodele. Ma ei tahaks siin välja tuua neis kõigis esindatud ,,kaastunnet,,. Inimesi ei huvita see, neil pole aegagi. Kaastundest on samuti vajadus kirjutada.........kuid mitte minu vajadus. Oi kui valesti seda mõistetakse. Mingiks valikuliseks kaasa haletsemiseks peetakse. Kuidas lühemalt kokku saada teemat? No pole enam troonil mina ja minu isud, tahtmised ja soovid. Pole enam enda ego kasvu vaja. Vajadus on hoida tasakaalu kõiges. Mina ja ,,muu,, peab samuti olema tasakaalus. Jah ma tean ,see ei kõneta kedagi ,seda ei usuta ega peeta inimlikult õigustatuks. Areng aga eeldab seda. Sedap ma räägingi ,et MINUL ehk mu egol puudub tahtmine ( nagu eilses postis välja tõin) aga ma PEAN. Kuna see on muu huvides. Et mitte maailmaparandajaks kätte minna, siis piirdun sellega ,et ma PEAN seda edastama ,mida nõiahakatised ISE peaks olema juba omandanud aga isekus pole lasknud. Nõiaks ei hakata , nõiaks sünnitakse. Eeldusel ,et ollakse arenenud teiste .........isetuks teenindajaks ( oma ego saab ainult nii oma vajadusi veel maamunal täita). Nii saab ego ehk keha üldväljast oma energia ning ei pea ,,teistest,, elatuma. Annad-saad. Mul puudub stiimul olla inimkonna e. ühiskonna isetu teenidaja kui see vastu ei suuda anda.
Vasta
#34
„...,et MINUL ehk mu egol puudub tahtmine...“
ee...no ego üks omadusi ongi tahtmine. Seda nüüd küll muuta ei saa...või kui arvata, et ma seda tegin, siis – „mina ei ole enam ego inimene...mina tahan nüüd hoopis vaimne ja hea inimene olla...“. Selles lihtsustatud näites ju ego tahe on samamoodi alles.
Aga kui Sa Lokster pead silmas, et Minul (suuretähega) puudub tahtmine , siis on Sul õigus.
Mispärast Sa Mina samastad egoga ma küll nagu hästi aru ei saa...Smile
Vasta
#35
(03-12-2019, 10:15 )Lokster Kirjutas: kohavaimul on väga siiber ja on valmis asukaid ringi vahetama siin. Rohkem ei põhjendaks.

Jassoo?
Kas siuud, apatšid ja tšerrokiid vahetas ka ringi kohavaim? Sest nad "ei väärinud" oma maad?

Vasta
#36
Minu poolt selline kogemus kohavaimudega seoses.
Kuna sebin veidike budismiga, siis kogenus puudutab just neid ja meie kohavaime.
Pühitsesid Bhutani mungad Kesk-Eestis eraldusmajakeste jaoks kohta. Tegid seda oma tavade kohaselt, pikk rituaal, söök, jook, tuleohver, annetus maale, mantrad. Pmst isegi mingid jäänused kunagisest võibolla olnud inimohvritest. Oli au olla juures ja vaadata. Koht oli teadaolevalt tavaline, et mingi vana pühakoht; ka mulle tundus suhtkoht tavaline harilik rahulik koht. Aga kus kohavaimukesed olid õnnelikud, et neid lõpuks ometi teeniti-toideti! Märk selle kohta, et see mitte mulle ainult nii ei tundunud, vaid et nemad tõesti juhtunu "vastu võtsid", oli asjaolu, et aeg oli kevadine, soe, kuiv, ülimalt tuleohtlik, ja kogu rituaal toimus suurel koristamata heinamaal, kulu pea põlvini. Tuleohverduse lõke oli päris suur ja pidi ka tossama kõvasti. Ohh, arutasime küll omavahel, et kas saavad ajalehed pealkirja, et "budistid põletasid ... küla maha"; eks me kiskusime lõkke ümbruse kulust puhtaks, ja eriti tuule suunas; aga ma olen näinud kuidas lõkkest kulu läheb - ja mina loen seda heaks õnneks kohavaimude kaasabil, et ajalehed sellest uudisest ilma jäid. Bhutanis kulu maha ei jää, seal kariloomad söövad kõik ära.

Samas need kohavaimud, hiievaimud, keda on hiljuti (aastat sada-kakssada tagasi) teenitud-toidetud, need nii lahke pilguga ei vaata. Keeravad sul keele sõlme ja sõnad peast ära kui hakkad võõraid laule (mantraid) leelutama.
Vasta
#37
Filo - saan aru ,mida silmas pead. Ma vastan mujal teemas mingil ajal. Osalt oli see tõepoolest rahva oma viga. Niisamuti kui siinsed otsustasid mingil ajal ,et võõras jumal on ,,kasulikum,, diilitamiseks. Teisalt mängis seal rolli liigne võõrausaldus. Valge seostus jumalikuga neile kuna olid juba seal varemat viibinud. Nt.olid viikingid enne vallutajaid juba käinud. Kohavaim aga eeldab just oma ja kohaliku säilitamist, hoidmist ja täiuslikus toimivuses hoidmist. Kui klaashelmeste sära ja alkoholi mõnu polnud viga just aborigeenidepoolne ,siis mis edasisest rääkida. Ma selgitan põhjalikult oma maa näite varal ehk laiemalt hiljem. Muideks polnud sellele maale võõrad religioonide vallutused ja alistamised. Need kõrgtsivilisatsiooniks peetavad kultuurid suutsid oma jumalatega üsna suure kaose korraldada ja kohavaim pühkis nad kõik minema. Inkad, maiad jne. Sellised nähtused on omased kogu maailmale. Samaaegselt. Ka hiinlased käisid enne kristlasi seal ja nüüd mõtle ,mida imeasju oma uskudega kõik pilukad suutsid korda saata oma mandril. Klaaspärli mängu juures määras ju ka kulgu pisike tõsiasi. Headusega üksi...... asju korras ei hoita.

Mannu - loebki ,see et vahet pole ,KES suudab hoida täiuslikku toimivust ja ei riku selle kulgu. Nimetame ,seda tasakaaluks läbi anna-saan suhte. Igasugune ,,väljavahetamine,, võõra vastu on seda kindlasti ja siis käivitub kohavaimu ,,pahameel,,. Piltlikult on tema jaoks sobilikum nt. siia ehituspagulasena saabunud ja seejärel asukaks jäänud ukrainlane sobivam kui kohalik metsaärikast jorss, keda kohalik vaim ( kasvõi läbi pärandkultuuri).......juhul kui ukr suudab paremini omaks võtta ja nii ka OMA hoidma hakata. Stepi või kõrbe esindaja ei saa seda teha mitte kuidagi kui ,,keskkond,, pole sobivaks muudetud või muutunud. Heinamaaks tehtu oli stepipärane.Metsas poleks jutule saadud. Kõrblased aga peaks ootama ......... saate isegi aru. Meie roheviha metsa suunal on neile kindlasti abiks. Muus osas - on kohavaim ja on kohavaim. Suur vahe. Vaim viibib kõiges. Kõik on ,,elus,,. Nii võib ka öökummut olla seda inimlikus mõistes ,,tema,, kui seal on jõud väestatud animistlikult. Nii on ka kohavaimuks kasvõi majavaim. Samas on kohavaim nt. eesti ulatuses kah kohavaim ,koosnedes paljudest ,,osistest,,. See on sama nagu kastepiisk ja vetehiid kui stiihhia, on ju sama ,,väekas ja võimas,, samaaegselt.
Novat, oli plaan muus teemas plaan aborigeene vaadelda aga sobib siiski ka siia. Hea küll indiaanlased , eesti ja valitsev vaim ning välja vahetatud kohavaimu osised.
Kedagi ei pea veenma ,et vana religiooni on välja vahetanud njueidz. Aga hakkame tagant pihta. Mitte alati ei saabu võõras vaid vägivalla ainukäsitsusega. ,,Präänik,, on sama edukas. Igal ajal , igal pool. Mõõka ja tuld on räägitud piisavalt. Nt. alkoholi on kasutatud kõikide pärismaalste hävitamiseks. Ja samuti asukate ,,heaoluga,, manipuleerides. Siin näiteks suleti ümberringi kauplemisvõimalus aga soob hästi elada jäi ju ikka. Nii võeti ,,võõras,, vastu kuna inimesele oli see kasulikum kohapeal pakutavaga võrreldes.
On ainult üks usk,mis on suutnud kogu maailma rahvad ja mandrid-maad alistada alistada, vallutada ja üle võtta. Ja just nii piitsa kui präänikuga - koha suhtes võõras kõik. No keda siis asukas peaks süüdistama? Ikka eelkõige end.

Teemasse. Vana mõõgaga kiriku preester on lihtviisiliselt välja vahetunud njueidz staargurude vastu. Et ikka jätkuvalt hoida eluks vajalikku ,,keskkonda,, võrale, kes on muutunud aja jooksul justkui omaks.
Ülaltoodu polnud ju niisama siia teemasse pandud. Võitja kohaneb ja kohandab. Võttes üle eelkõige asuka ,,vaimu,,. Kultuur, haridus, pärand...... ja seejärel juba need samad asukad ISE jätkavad selle väestamist. Nt. on jõul võetud omaks nüüd juba kristlikuna. Kirik kohanes kohavaimuga omal moel ja hakkas ,,sobituma,, ka ise. Kohandades aga kasutatakse just hoopis tööriistana kohalikku asukat ,sest ta on ju kohale ,,oma,,. Metsaga toimuv on ju ehe näide. Kohalik ju laamendab sellega. Aga nii saab sobilikumaks maa hoopis võõrale. Vahet pole, millisele võõrale kolmiku vennale. Judaist, moslem või kristlane - kõigile hakkab järjest enam sobima.
Niisiis. Kas mitte kellelgi ei kerki kulm , et uuspreestriks on pürginud ,,ülinõid,,? Sa mõtle millise ohvri on teinud võõras ,et hoida ja kujundada keskonda? On ju padukristlasest supernõid läinud oma teoga ( sama toimub aga üle ilma ka mujal) vastuolla iseenda jumalabsoluudiga. Kirik ja piibel vastanduvad üksteisele OTSE. Välistavad üheksolemise. Nõidus võrdub saatanaga. Ja ometi on KÕIK vahendid head, et vaid püsima ja kasvama jääda. See pole enam paganlike pühade ümberkirjutamine. Peanõiaks kõikide teiste nõidade , asukate, ja maalapi üle on end laotanud jeesusnõid. Keegi ei imestagi. Aga miks imestada kui ühel päeval hakkabki paremini sobituma siia rahvas,keda võiks üldistada araabideks-kõrblasteks? Keskond kah sobib neile lõpuks lagedana paremini. Me võime ju latkalite ja sommidega vaenuköit vedida aga me oleme üksteise suhtes ikkagi omad. Olen nõrkenud viitamast ,et muslim , judaist ja kristlane ( õiged väljavalitud) on omavahel OMAD e. vennad. Kunstlikust vastandumisest kah palju kirjutanud.
Okei. Mis mees see peanõid ,siis on? Ta lõi puude keskele hiis-alatri ja ta kolgib trummi. Trumm on õigustatud vaid allilmas käimiseks. Ta ei käi seal. Ülailmas käiakse kellukate, kausside ja muude kõrgete sagedustega kulinatega. Tema ei tilista neid. Hiie altari võimutseb võõra rist kui valitsev allutaja. Tal puudub igasugune side looduse, planeedi ja kohavaimuga, sest ta pole nõid. Ainus ,mida ta teeb on see , mis on nüüdseks levinud üle ilmamaa ja inimkonna. Ta ei lepi SAAMISEGA ( tasakaalus kohavaimu eeldus) vaid ta muudkui VÕTAB juurde. Ja see väärib eraldi teemat. Inimkond on religiooniga õpetatud ainult saama ja võtma. Prakatiliselt kõikidele jääb ANDMISnõue täiesti arusaamatuks. K.a. nõiakspunninutele. Eesti nõidusest ole saanud piisava ülevaate. Anda oskab ja tahab ikka oi kui väike protsent neist ,keda meedia ja avalikkus tunneb nõidadena.

Miks nii? Sest religioon ei omista planeedil hinge, vaimu ja ,,elamist,, kellegile peale väljavalitud inimeste. Raamat käsib kasutada kõike leiduvat tööriistadeks ainujumala teenimisel, kasutada kõike potensiaale ja ressursse tõusmiseks ,,jumalariiki,,. Kõik ,mis pole ainujumala heakskiiduga on vaja kasutada kütuseks vertikaalis ning söögiks horisontaalis. Saan, võtan, rebin.........ja mitte keegi näe imelikku sellises asuka vaimu valitsemises?

Indiaanlased. Neist said ju kõigest kuulekad tööristad ja söögikandjad. Vastutulekuna muutus kirik vuuduuks, musta madonna kolbakultuseks jne. Kohalik pärismaine ,,kohandati,, kohavaimu kohaseks. Kujundades kohta ennast, vahetub pisitasa ka välja kohavaimu osistik.

Eks meil olegi nüüd eestis end tõemeeli nõiduriteks pidavaid asukaid juba kümnete tuhandete kaupa. Nimetused ja tiitlid varieeruvad lõpmatu fantaasia ulatuses. On olemuselt ikka veel kirikut kandvad ja njueidzvormilised.

Aga äkki ongi kõik õige ja loomulikus protsessis? Kõik ongi ja peabki olema muutuses uueks? Jah, juhul kui see ei tapa tasakaalu .e terviku toimivust. Kui ei anta ........siis ka ,,ilmajäänu,, lõpuks võtab ise ja ka rebib kui vaja ning taastab tasakaalu. ,,Takistused,, pühib minema.

Vasta
#38
Ja veel antud guru sõnumist. Ta süüdistab abivajajat aga saamatu on ise. Ta ei taipa seda kuna ta pole see ,kellena end ,,müüb,,. Vist tuhandik nõiaks ,,hakanute,, seast saab aru ,mis asi on vastutus, kogukond ning praktiseerimisõigus ( praktiseerimisKOHUSTUS on omane vaid nõiaks sündinule ) ning saan-annan suhe.

Ütlen kohe ette ära. Järgnevad näited ei eelda nõustumist, tõeks vastu võtmist, järgimist jne. , kui ei taha või ei sobi. Jäävad ära igasugu vaidlused ja need probleemid ,mis siin koguaeg ketravad. Midagi tõestama ei hakka, ainutõeks kuulutama ei hakka, usutavust looma ei hakka, ja JÄLLE arvukate allikatega vooderdama ei hakka.


On väga suur vahe nõiaks sündinu ja nõiaks ise punninu vahel. On väga inimlik siit muidugi jubedamad vaidlused ja kaklused üles kiskuda aga teeks seekord rahulikumalt. Ma esitan vaate ühet poolt ning ma tean väga hästi vaateid ka teiselt poolt. Pole vaja hakata õigsuse, tõe, õigluse ja pealejäämise tuhinas võistlema hakata.

Meis kõigis on olemas kõigest ja kõigist kõike. Meil on võrdsed alused arenguks ja ka võimalused saada mega.......,,tegijateks,,. Väekas NÕID on üks paljudest kokkuleppe terminitest. Ja sellele keskenduks siin teemas just nii - nõidus.


Algatuseks kohe teema ,mis juba olnud ning millele järgneb alati valulik reaktsioon nõiakspunninute leerist. Jah ma juba tean neid argumente ja vihaseid vastuväiteid.

Iga üks võib olla nõid ja nõiduda kuid, seda määrab nõitee tallamist arengut ja paljut muud. Kõik oleneb teekonna ja kehastuste punktidest ning on suhteliselt paigas just läbi nende mõistete, kohused-õigused. Saan-annan. Vastutusvõime, Kogukond. Praktiseerimine.
Kõigepalet nõiaks sündinust ( praktiseerimiskohustus). Nõiaks hakanuist hiljem ( praktiseerimisõigused).

Nõiaks sünnitakse eelmiste elude tulemist lähtuvalt. See pannakse paika enne sündi. Mitte nõid ei hakka valima ja kokku diilitama igasugu vaime ( nagu nõiaks punnijad ) vaid vaimud valivad välja. Üsna suureks määrajaks saab seejuures suguvõsa vaim. Njueidzis on talle antud vaid ühepoolne selgitus läbi positiivsuse. Siuke roosa ja hea esivanemate, sugulaste -lähedaste valgusküllane kuvand. Seal pool aga pole hea ja halb piiritletud nagu meie sii vastu võtta suudame. Suguvõsa vaim on suuteline võta kellegi elujõu ja teisele üle kandma nt. Suguvõsa mustad lambad on näide peale SUNNITUD rollist tervikus. Rollid valitakse ja jaotatakse vaimudest. No kellegile on ta muidugi jõudu, tuge armastust ja midaiganes positiivust andev nähtus. Ja sellised ei mõistagi muud ning alati saavad vihaseks kui muud väita -,, oma ja omaksete vaim ei teeks ju iial paha ja kurja,, on neil alati loosungiks varrukast võtta.

Püüan uuesti allpool pärast välja joonistada nõia hierarhia, uatuse, tpüaazi, õigused ,kohustused , võimalused ja muu- Ega muidu aru ei saa.

Võtame nõiaks sündinu näiteks anonüümse väeka ja vägeva näite ( hõlpsalt sarnaseid kirjeldusi kirjas meedias kui huvi on ). Oli üks nõi aegu tagasi, kohas X. Ta sündis nõiaks aga veel ei olnud meenunud ,et ta seda on.
Ja siit joonistubki välja tegelik vahe sündinu ja hakkanu vahel.

Nõiaks saadakse põhimõtteliselt läbi surmaähvarduse ja surma enda. Nõid enne oma teele allumist....... annaks kõik ära ,et mitte hakata nõiaks. See kohus ja sund olla isetu alandlik teenendaja inimestele ja vaimudele on liiga ränk. Kõik ,mida juhib ja valitseb temas mõistus - hakkab sellele väljavaatele vastu. On olnud juhtumeid küll ,kus nt suguliini väljavalitu ei ole ka surma ähvardusel nõus põlvest põlve taaka vastu võtma ja loobub elust. On üliharuldane ,et vaimud ringi mõtleks ja kandidaadi välja vahetaks nii ,et väljavalitu saab olla tavaline lihtne inimene edaspidi. Nõia kohustes ja nõiateel hoitakse nõida teda vääramatult. Seejuures õpe ei lakka kunagi nagu ka areng ( kõik oleme võrdsetes alustes ). Õpe sisaldab varakult suuniseid -mida võib ,mida peab,mida tohib,mida mitte. Mõistusega üksi valikuid teha ei saa nagu tänapäeva ,,nõidadel,, kombeks.
Korduvalt kogetakse surma. See on vajalik õpe nii kehale kui hingele läbi oma ja muude vaimude tahte. Igasugu sagedased õnnetused, probleemid ja ka kaotused on osa protsessist. Mida rohkem kaldutakse ette antud rajast ,seda rohkem. Ja suguvõsavaim on vägagi juhtiv selles. Mõistus taotakse vajadusel ,,hullumeelsusega,, taltsaks. Ihu painutatakse haigusete, puuete, patoloogiate ja muu toredaga kohaseks. Jah ma tean , see kes seda ise pole kogenud ,see sellega ei nõustu kunagi. Nõid kohandatakse praktika õigusteks just nii. Millega hakkad tegelema ,seda pead ka kogema. Kuidas saaks olla keegi ,,ravitseja,, kui ta asjast isegi mitte ei tea? Võimatu. Kogu vaidlus selle ümber käib alati positiivsise käsitusest sõltuvalt läbi antipaatia ja sümpaatia. Meeldib -ei meeldi. On inimlik ja mõistusele ülekohtuselt ebaõiglane ju ,et keski miski kipub võimutsema üle inimese. Juhul kui mõistus ainuvalitsejaks on jäänud. No kellele ei meeldi , ära nõustu kui ei taha. Ja üldse pole vajadust mõsita seda, mida pole veel antud mõista.

Ja ikkagi ka nõid teeks kõik ,et seda mitte teha kuna mõistus ja ego ei kao kuhugi. Ta maksaks ropult peale kui vaid ei peaks elama oma elu teiste heaks. Tahaks olla ju endale ning kah head elu nautida.

Kas hakkab juba selginema vahe sündinu ja hakkanu vahel ning ka ,,peanõia,, vägevus?
Nõiaks sündinu jaoks pole vaimuilm enam uhuu ja tema jaoks pole selliseid muresid ja küsimusi nagu staargurude jaoks.

Nõid ei muura pead, kas ja kui palju ta tasutud saab. Kellega tegeleda, kuda seda teha, miks teha, mis moel teha jne. Need kõik on MÕISTUSE küsimused. Vaim juhib aga mõistus järgib ja kohandab nõia jaoks. Gurude jaoks mõistus juhib ning kokku diilitatud vaimud järgnevad ja toimetavad tasu eest.

Kujutate ikka ette eheda nõia elu? 24-7 alandlik teenindamine. Nädalast nädalasse, kuud....aastad. Ja ei mingeid omi soove, tahtmisi, ihaisid või ego soovide täitmist. Mis kuradi uhkest dziibist, vahemere reisist, tagaaia basseinist või muust lahedast tea puhul saab juttu olla. Palju Äksi nõia sugune lulli lõi või pidutses? Vaba aeg kulus maja ja maa peale. See oligi puhkus juba ise. Kas sellisel nõial oleks üldse võimalust ,,väärikat tasu,, laiaks lööma minna? Minna ja kulutada ,,suured rahapatakad,, millegi mõnusa vastu?
Jah näide on ikkagi tõepoolest väga väekast nõiast. Pidage seda silmas.
Mis puudutab ülalmainitet peanõida ,kes halises rakse elu ja töö üle ning kurtis saamatu jäänud tasu üle......süüdistades kõiges teisi ,mitte ennast...... Ehe nõid ei otsi kliente kunagi. Mitte iial. Ei tee reklaami. Reklaaiks on kogukonna suust-suhu tunnustsu. Nõid ei vali nimetusi ja tiitleid ,neid omistab kogukond. Ja jätke meelde NÕID ei kehtesta kunagi tasu. Ta ei küsi seda. Ta lihtsalt EI TEGELE sellega ÜLDSE. Sest kõike juhivad tegelikult vaimud. Mõistus vaid kohandub tagajärgselt ning juhuseid talle ei eksisteeri. Pole juhus ,et tal on pea alati ABILINE. Ja tema on see ,kes tegeleb abisaajatega, vastuvõttudega, abivahenditega ja ka TASUDEGA. VAIMUD kannavad hoolt , et tema juurde satuks need kes peavad, ja need ,kes ei pea sattuma ........ei satu kahh. Kui midagi läheb nihu ,siis on lihtsalt kusagil egomõistus ülesõidu teinud. Järgnevad tagajärjed ja laksud. Nõida ei loo mõistus ega tee tema eest valikuid kui sel juhtuda lastakse. Tean mida lugeja arvab siinkohal juhtimisest ja laskmistest. Usaldus eeldab teadmist ( mõistus) ja selle eelduseks on mõistuse eelnev taltsustus. Seda mida ei kogeta -ongi suht võimatu usaldama hakata. Sellisel juhul jääbki mõistus röökima ja halama. Kohuste raskuse üle, klientide näruse üle, raha puuduse, sööginappuse ja ei tea veel mille üle. Kõik ju oleneb.......... teedest ja punktidest. Edasi leebemalt- kõik oleme vägevad ,,tegijad,, kui vaid tehtaks endale selgeks kohused, õigused, vastutused jne. Varsti jätkan.



Vasta
#39
Tänan Lokster, nii mõnigi asi sai selle kohavaimu/de osas selgemaks, aga ma ütlen nii... kohavaim/ud on mõneti ikka tõhud küll-väga arrogantne tegelane/sed ja see, mis tõimub praegu rahvaga on osaliselt ka tema süü, nii et hakaku ka intensiivsemalt liigutama/kasvatama/selgitama/õpetama inimesi/st sest ka tema/kohavaim peab natuke muutuma ja kaasajastuma, õppigu suhtlema, ühesõnaga ka tema energia peab olema arengulises-liikumises. Eelnev hinnang on noorukiea isikliku kogemuse tulemus, selgub et ma olen teda/osa jms lausa näinud, aga sellist ülbikut annab ikka otsida, kusjuures ei toimetanud ma mingit pahategu jms kusagil metsas, lihtsalt pöörlesin.

Üldiselt on nii, kui tahate teda näha ja suhelda tuleb teha umbes taolist põõrlemist nagu sufid teevad. Põõrelda tuleb ignoreerides põõrlemisest tulenevat okserefleksi seni kuni maailma jääb nagu seisama põõrleja jaoks ja siis saab rahulikult suhelda ja vaadelda, okserefleks põõrlemisest tuleb ületada peale sellise kehapiiri ületamist viimane ka kaob. Minule sobis põõrelda käed laiali, kehapiiri ületamine oli omamoodi nauding.

Veel saab oma energiat enese keha ümber tunnetada, seistes jalad paljad maas, kindlasti suvel ja hakata kätega nagu enese kõrval olevat energiat alla lükkama, siis lased nagu keha vabaks, kus käed hakkavad ise liikuma/keha hakkab ise liikuma. Seda võib teha noorel/kasvaval kuul, kus on eluvibratsioon (ei teha kahaneval kuul) ja selliselt keha laeb enesesse energiat. Ühesõnaga eelnevas siis harjutuste juhised, mida inimene on ikka vahest teinud ja mis ei ole ka minu väljamõeldud.
Vasta
#40
Eithea- tänud. Väga palju on selle taga kinni ,et arusaamad ,,kõik on üks,, on uusreligioon njueidzi poolt ära soditud. Toon sulle näiteks teema ,mida ehk nägid isegi ühes grupis ,kus mindi vaidlema teemal kes-mis on kadunuhing ja kuidas temaga suhestutakse. Ühed väitsid ,et kadunu hing on eraldiolev nähtus ja võtab ühendust elusa hingega. Teine pool väitles vastu ,et tegemist on siiski oma sisese ja oma aju kuvandiga kadunu puhul. Nö. enda hingeosa väljendub ,, vanaisaks,,. Tegemist oli seal just selliselt kogeja arvamus pluss kogemuste arvamustest järeldaja arvamus. Üks reaalselt kohtub nendega , teine kujutab ette mis sellist arvamust tingib. Aga valesti arvasid mõlemad ning õigus kah mõlemil. Eraldi on hinged seal ,kus eraldus on võimalik (nii suudetakse vastu võtta) ,kuid näiteks suguvaimus ongi nad üks. Sama oleks kohavaimuga. Vastuvõtlikus temaga ,,kohtumiseks,, balanseerib eraldi-koos vastuvõtu valikutes. Animism kui selline on sündinud just sellest. Vajadus ,,nähtavaks,, saamiseks vajab teinekord abiviise.
Aga eks me ikka oleme ise suts süüdi kah et me ei oska neist täit tolku saada. Ei jõuaks üle lugeda kui mitu korda olen kõik vaimtegelased saatnud roppudesse kohtadesse. Neednud ja sajatanud ,et mida kuradit te ei oska arusaadavamad olla, mõistetavamad, mõistusele vastvõetavamad ja no kas ei võiks asju ajada inimlikult ja inimkeeli. Noja, parimal juhul nad arvatavasti ainult irvitavad siukse jonnimise peale.
Eks siin seal on ka mõned edastanud vaimu infot.
Vaimud tulevad meie ette oodatud kujul siiski. See on sama miks ühed-samad tegelased võivad ette keerata nii ingli kui deemoni näo. Vastuvõtja dikteerib tema vastuvõtuks vajaliku vormi. Ja see on ok kui siberis on kohavaim hoopis karu nt. Kusagil hoopis lind. Eks nii on saanud oma täite kõik muistumuinakad.
Jah ,et nauding tajude nihkest. Kirjeldasid suht sama , mida hiljuti taaslevitatud Sassi filmis. Ta ka rõhutas sellist seisundit kui sügavat mõnu. Olgugi ,et oli palja tagaotsaga pakases paar tundi vahel. See oli liiga võimas ,et muud märgata. Eks siuke mõnu seisund ole ka osalt töölõik tasuna - rapseldud vaeva eest. Noja ka siin on üks nüanss ,mida seisundit mittekogenu mõista ei suudaks. Tavainime oleks saanud nii kopsupõletiku parimal juhul. Nõia puhul sulandub aga keha, hing vaimuks. Nihe teadvuses kaasab ülejäänu. šamanismis ja mujal on seda kirjeldatud ka. Noh meil siis mõni kasutaja ütleb ,et kundalini deemon ongi tuli. Näiteks leiab juutuubis üles tulehingamise õpetuse. Ja on võimalik ainult hingamisega end aurama ajada ka pakases. Eks ta ole, ega olegi nii tähtis vast läbi mille tajunihked saavutatakse. Sassile oli see riitus. Aga nimetus võib olla vabal valikul otsustada. Tulem ongi tasu vaeva eest. Sufism on kah šamanismi vorm islamis ( küll jah tagakiustatud ja väljasuretamisele kuulutatud). Sama nagu siberi kristlik šamanism, vuuduu või mõni muu ,,kohandunud,, väljund. Budhiistlik šamanism , dengerism. Uhh näiteid palju. Vaimsed ja kehalised praktikad eeldavad koostööd.
Hea ,et viitasid. Üks andmise vorme loodusele ja planeedile ongi nendega koostöös selliste tegevuste viljelemine. Ütleme kuidagi nii- kui tulemiks oli õnnetunne toimuvast ,siis kohavaimul on ka sama seisund. Tema annab omalt poolt, riituslane aga annab jällegist paras- mainitud tähelepanu energia talle vastu. Millele annad -see kasvab. Sedap ongi viimane aeg hakata omasid kiitma ja tunnustama ja loobuda nuumamast kõike võõrast. Isegi uudiseid vaadates vihaselt torisedes ja rusikaga lauale põrutades toimub ju kah väeline riitus. Pahupidiste tulemitega ja ......sama tunneb ka kohavaim.



Vahelehõige ,mida paluks kannatlikult vastu võtta. Selgitus vastutusest ja levinud deviisidest --,, raha on kõigest energia ja rahaga on odavam kui nahaga,,. Ma ei demoniseeri raha ega ütle, et see peab olema välistatud, kuid esitan vaatenurga ,mis vastandub puudulikule arusaamale vaimuilmast. Teisisõnu vaimudest mitte täit tolku saanute arvamus pole siiski nii lihtne kui näidata püütakse.
Vasta
#41
Et siis- kas nõid tohib süüdistada abivajajat? Tglt kõike võib. Jama on siis kui ta ei saa asjadest muhvigi aru. Nii reostab ta ka abivajajad oma puudustega. Ta võiks kirjutada uue posti. ,,Olen saamatu ja tagelen valede asjadega, ei saa muhvigi aru aga raha tahaks ikkagi,,.
Nõiateeline ,kes pole omandanud vastutuse mõõdet EI oma ÕIGUST praktiseerida. Volituste ja õiguste ületamisel on kaa hind. Infarkt või autolaks on ,,vaimukeel,,.

On ju nii lihtne panna ühe lihtsad juhised. Jah kõik on olemuselt väekad nõiad aga mõõdud ja ulatused pluss muu oleneb ainult enda tee võimekusest.

Ühe lausega saab seda määrata. Nõiaks olemine eeldab egomõistuse ( tajud ) nihutamise võimet. Ja sealt edasi pole mingit imeteadust. Kõigest tuleb aru saada mida konkreetne teeline saab ,võib ,tohib ja ka PEAB tegema ning see mis tuleks teelt kõrvaldada. S.t. ei või ,ei tohi ,ei pea .....see kõik eeldab egomõistuse taltsutamise võimet. Nii lihtne ongi.
Küllap ka siia lõpuks ikkagi postitan samuti ühe mooduse kergendada seda lihtsat otsingut.
Ja just nii ,et siin ja koos koostaks juhendi ,mis lihtsustaks äratundmised, ja valikud ning need harud ,mida reaalselt teeline võiks-peaks endas arendama hakkama. Ma mõtlen ,et vääriks eraldi teemat. Esitan omapoolse panuse ,kuidas saaks infovajaja ise hakata endale selgitama. Et milline nõid ,milliste omadustega, millise suunaga jne.
Jah ma tean ,et turul tekib jälle konkurendi vaenamine, mis ulatub ka siia. Ehket vastutöö käivitub. Võin siiski rahustada ,et antud juhend kinldasti pole mõeldud turpureluse ja raha kisklemise ummistamiseks, sest pole mõeldud turulistele. Samas suudab keegi alati kurjasti ära kasutada iga info. Mis teha, inimloomus.

Seega kui on huvi ,siis teeks omamoodi testivormis suunaja.

Ja nüüd konkreetsed näited meie maa staargurude vastutusvõimest kah.

Jätaks vaese peanõia natu rahule ja võtame mõne teise isendi, kes mahitab eelistama rahatasu. Rahaga on vaid näiliselt odavam. Nii saab väita vaid see ,kel on vaimuilm vaid teatud ulatuses lahti.
Ilmestan näitega. Kotitäis köögivilja assortiid on siiski odavam. Või siis törts küttepuid.
Nõiaturul muidugi kukutakse rahast erineva tasu puhul kohe halama. ,,Näe tuuakse kott kartulit ja mina vaeseke pean ,nüüd vaeva nägema ja minema selle kuhugile viima ,et rahaks teha, sest raha on arveteks vaja.,,.
No kelle kuradi süü on ,et nõial pole süüa ega raha ja paljut muud?
Suud peas, abivaja nagunii registreerib end vastuvõtule -küsigu algatauseks selle kohta sellelt ,kes vastuvõtu ka kokku lepib. Ahet abivajaja ei malda kohe anda ja ootab kõigepealt tulemusi ning siis otsustab kas nõiale üldse ja mida anda. Nii ju nõiad kardavad ja kurdavad eks? Kas kellegi arust on see normaalne? Sellise ,,nõia,, ja patsiendi vahel pole sidet. Nad pole omad. Nad ei mõista kumbki misasi on kogukond ( selles eraldi juhise teema alt hiljem). No vot nõid ei tea ,mida teha ,kuda teha või olla. Miks peaks abivajaha tema eest teadma? Onsju meie staarnõiad ühtviisi lisaks ka tervendajad, selgeltnägijad, targad, teadjad ja tuhat muud ametit. Absurdne vastuolu karjub näkku. Kui asi tomuks kogukonnas ,siis selliseid jamasid poleks. Neil on usaldus. Näites välja toodud juhtumis on kõik õigused ja kohused paigast ära. Õiges suhtes teab nõid ja ka abivajaja vajalikku infot juba enne. Ja ka jeesusnõia puhul on kohused ja õigused totaalselt valed. Kui suudaks luua vastava juhendi ,ehk siis mõnigi suudab õigetpidi toimima hakata. Volitusi ja õigusi ületatakse aga eelkõige ahnusest. Turujura toote marketing VASTANDUB ehedale nõidusele. Miks? Aga sellepärast ,et turul pole nõiaõiguslasi. On vaid soov rikastuda, tahe kuulus olla, iha austatud või kardetud saada, vajadus olla imetletud ( süüdetud energiatega) jne. Üks lühisõna nad on mõistusnõiad. Ise hakanud kuna nii tundub õige. Ego teenimiseks. Vat nii palju sündmisest ja punnimisest.

Rahast kitsamalt. Kartuli kott ,kaalikas lihakämakas, küttehalg jne. on kohavaimule vastuvõetavad kuna kannavad jätkuvõimelist tasakaalu. Ei riku tervikut ( ideaalis). Nad on terviku ringluses sobilikud.

Lükkame korra kõrvale esivanemate roosaks idealiseerimise. Ka nemad olid kõigest inmesed. Vaatleme raha mõistes ka hõberaha kultust ,mida nii kõvasti ja valesti nüüd propatakse. Ja jällegi ma ei demoniseeri vaid avan tausta. Raha puhul o tasakaal rikutud ja minnakse juba manipuleerimise ja diilitamise teed. SEE on vale ja pole ainuvõimalus. Jah muidugi või kõike teha aga saagu siis teadlikuks ka pikemas ulatuses. Mis on raha olemuse aluseks? Turg hüüab - kõigest üks energia liik. Sama nagu porgand.
Ei ole. Raha aluseks on puhas saamine, võtmine ning ka rebimine vastu andmata ning omanikuks alati võõras vaim. Kas keegi tahab porkis samuti iseloomustada? Nii hõbemündi kui rahakande väärtuse omanikud on alati võõrad. Ja see on manipleeritud energiaist ( jõududest), mida väestama e. väärindama hakkab kasutaja. Vaatame siis hõbemündi saamist. VÕETAKSE planeedi ja looduse vaimust hõbedamaak ja tehakse diilivahendiks. Nüüd mõtleme milleks sunnitakse allikavaim kui talle selline peale surutakse. Võõras omanik, manipuleeritud energiad........tglt iga raha aluseks on maa ja loodusressursside saamine, võtmine ja rebimine. See eeldab ka andmist. No ja mida antakse? Saaste-reostus-surnud kekskkond.

Vaatame konkreetselt üle . On kohavaim, on koha ( kogukonna) nõid ja abivajaja, on koha maa ,loodus ja porks jamuu kaasne tervikus. Selle nimi ongi kogukond. Kõik on oma , tasakaalus ja terviklikult ringlev.

Nii võtame nüüd ühe keskmise tänapäeva levinud diili. Mingi sell ,kes hakkas omaarust nõiaks leiab netist mingi kunde ( võõras kogukond ) , nad kohtuvad. Asja sekkub ka raha. Nad viibivad teatud kohavaimu ,,ruumis,,. Kas keegi suudab ära näha ja ka üle lugeda KÕIK need sellise diili osapooled ,kes kõik lülitatakse saan-andmisse? Ka kõik võõrad, võõra omanikud, asjasse mitte puutuvad, kokku diilitatud jne. edasi vaimud? Selle nimi on koha keskonna lõhkumine. Mida peab arvama selle koha vaim?

Edasi näide vastutusest. Piisavalt levinud ,et välja tuua. Tuleb mõistusnõia juurde keegi tibi ja tahab saada endale juhuslikult sõbranna meest. Noh tinistage palun see kena kutt mulle ümber sõrme. Miks ta tuli siukse tahtmisega? Sest reklaamid ja suure häälega puistatud gurutarkused on andnud talle pildi diili olemusest.
Nõid käskis kaasa võtta raha ja pildi kutist. Ise tõi nõiduseks elusa kana.
Ja milline ettekujutus on neil asjast? Aga siuke ongi nagu too nõid ise netis kirjutas. Temna ARUST on võimalik lükata kogu vastutus, tasu, tahajärg ja muu nii osavalt endist eemale ,et kõik ,,olendid,, on rahuldatud. Raha vaigistaks justkui olendite isud aga vastus ja tagajärg sokutatakse kana sisse. Ja selline arvamus on masslevitatud. Nõid usub et tema on vaid vahendaja e. töötav teenusepakkuja ja kogu diil lahkub oma mõjudega koos kliendiga.
Iga nõiduja on ,,ruum,, milles toimub kogu protsess. Võib üelda ,et sellised asasjad teostuvad nõia loodud maailmas milleks ta ka ise on. Tema sees ongi. Ja sinna salvestub KÕIK, ja kõik asjaosalised jätavad sinna oma osa. Ja ka hingeosad. Nii kutt pildilt, rahaga seonduv, kana liigi koondvaim jne. Diilist ,,määrduvad ,, kõik kes sinna ulatusid. Ja ka kohavaim ,kelle ,,sees,, see teostati. Aga nad usuvad tõemeeli kuna nad ju ei näe ,seda mida pole kogenud. See ei tähenda ,et nad kõiges oma ulatused on ära kogenud või mõistnud. Eks sellised asjad jõuavad kohale enamusele alles pärast surma. Tagajärjed ja tasumisvajadused ilusti viisakalt ootamas.
Samas kõik on lubatud. See ,et vastutusest aru ei saada , ei tähenda et oma vigade tesitesse laiendamine kuhugi jäljetult ära kaob.
Nüüd kokkuvõtvamalt. Kogu jutust.

On piisavalt ära nähtud meie turumaastiku elulised juhtumid, mida ka siia osalt tõin. Väikse osa. Aina rohkem on kuulda koletut kurtmist kui kuradi raske on nõia töö ja kui närune tasu sellise vaeva eest.
Olen paaril korral siis ka huvi tundnud ,et miks niuke õudne koorem endale selga laoti ja nii ülejõukäiv töö siis valiti. Et kes või mis sundis valima nii jubeda saatuse. No ja siis hakkab siuke vaikne eneseõigustamine- ,,noh ma olen omandanud teadmised selleks ( raamatust-netist-kursustelt kokku vaimeldud ) ja mulle istub nõidumine. Ma tahan nõiduda kuna ma olen nõid,,.
Tõlgin jutu. ,,Tahan hädas inimesi abistada kuna minust on saanud ehtne nõid,,.

Aga miks ei sobiks siis näiteks hoolduskodu sanitari töö? Saab hädalisi aidata. Arved saab makstud. Söödud saab ja ka muud ostud tehtud. Pensss jookseb , tasuta meditsiin ja muud hüved lisaks. Maskuamet ka ei kiusa. Keegi uhuuks ei sõima. šarlataansuses ka ei süüdista. Ei pea vanureidki sõimama ,et tasu kätte saada.

Seda nad ju ei lisa ,et puudu jääb plingist, särast, kuulsusest ja ka tegelikust raha ihalusest.

Neile on ehe nõid mingi vale ja mitte toimiv , rumal ja saamatu jopski, kes ei oska eladagi.

Oli aegu kui nõid teadis juba ette ,millal keegi kogukonnast tema juurde tuleb ja mille pärast. Veel enne kui see ise sellise soovini jõudis. Vaimud ei vaja transpordiks autot või kohtumise kokkuleppimiseks nutifoni. Kõik toimub ,,seal,, ja alles siis ,,siin,, väljendub tegudeks.

Ja siin ongi mu soovitus ,kuidas teha vahet nõia ja ,,nõia,, vahel. Juhul kui pole ,,oma,, kogukonda ja oma nõida. - MIDA vähem pead sa ISE ette laduma oma muredest infot, seda parem. Tee vahet ,kas ta laseb sul end tühjaks mullitada või kasutab võimeid ja selgitab ise sulle su probleemid laiali. Enamus turunõidu pole ju muud kui põlveotsas omandatud psühholoogi võtetega ,,nõustajad,,. Asjad on ,,kliendile,, siis soodsad kui ta tagajärgedest leiab põhjused ja need selgitab arusaadavaks. Ja nii räägib infost ,mida klient ise ei saagi teada või rääkida. Aga need peavad kokku minema detailidega ,mida ainult abivajaja teab ning võib kinnitada aga mida ta pole nõiale isegi mitte avaldanud.
Vasta
#42
Tunnustada tuleb siiski peanõida tõdemuse eest, et inimene pole siiski eriolend vaid samuti karjaloom. Tema arusaamades on loomale iseloomulik kurjuse kolm isnstinkti ja üldse on seitse surmapattu loomast pärit. Haakub kenast piibliga. Kust küll siis iha saada karjajuhiks selles mitteloomselt gurutsevas üliolendis? Liidriks karjas ohvrisöögi platsil sai ta kah kuidas siis? See laseb ilusti ära näha tema ,,hiiealtari,, eesmärgid. Kiriku rist metsas. Null sidet maa või loodusega.
Vasta
#43
https://arhiiv.err.ee/vaata/jarjejutt-aa...-eestis-01
Vasta
#44
Lokster-Maakristall võiks lahti kirjutada KOHAVAIMUGA seonduva nö "tasakaalu punkti", ehk kui palju ja millega peaks maakohta omav inimene panustama "kohavaimu toitmisele", ning mis laadi abi/teenuseid kohavaim maakohta omavale inimesele nö "vastu annab".

Olgu näiteks linnast väljas asuv suvila/maakoht, kus on:
a) Elamu - ehk majavaimu toitmine ja majavaimu vastu-teenused.
b) Muru maja ümber - ehk muruvaimu toitmine ja muruvaimu vastu-teenused.
c) Aialap taimedega - ehk põlluvaimu toitmine ja põlluvaimu vastu-teenused.
d) Mets - ehk metsavaimu toitmine ja metsavaimu vastu-teenused.
e) Tiik/oja - ehk vetevaimu toitmine ja vetevaimu vastu-teened.
f) Igasugu muud olulised kohavaimud - ehk nende toitmine ja nende vastu-teened.

Käsitluse mõte on selles, kuidas nö "raha-maailmas elavaid linna-inimesi" õpetada nö "maa-eluga hakkama saama" (nõia-kalduvustega maa-inimesed valdavad seda niigi alateadlikult, kuid linna-inimestel on taolised teadmised ununenud) ... selleks, et jutt rahamaailmast määrdund linna-inimestele selgemalt/arsusaadavamalt kohale jõuaks võiks kasutada "maksan - saan lähenemist" (a'la "maksmise pool": kiida pool tundi majavaimu hästi hoitud maja eest, ehk suuna oma mõte/tähelepanu pooleks tunniks majavaimule - "saamise pool": vastu saad hästi hoitud maja, kus pole vargaid, hiiri ja mädaniku järgneva aasta vältel).
Vasta
#45
Lahendused!
Kui sa kuulad läbi need audio failid siis saab sulle väga paljud asjad selgeks,muidugi – kui sinu mõistus suudab kõike seda vastu võtta. Nendes juttudes on 90% tõde. Kkahju ainult et need failid on vene keeles.
Kõikide failide jaoks olen andnud esimese osa ülejaanud otsige ise üles. Muidugi kui edaspidisteks
huvi jätkub. Kõik need failid on üks tervik.
Pärast kuulamist on teil, ilmtingimata vaja tulega end puhastada. See ei ole niisama naljaks öeldud.
https://www.youtube.com/watch?v=54-2bg4V2ro
https://www.youtube.com/watch?v=sEw2NS_ezyk
https://www.youtube.com/watch?v=UKgydESelV8
Arvan et selle jutustaja failid ei ole viinased.
Vasta
#46
Turg ja diilitamine ikka rohkem linna ja kasu teema. Looduses lihtsalt ollakse. Saan-anna ei toimu läbi isekuse ja kulgeb loomulikus harmoonias. Võtad vaid hädapärase aga mis üle jääb, seda seisma ei jäta vaid tagastad. Meil siin neid küll ,kes kõige häälekamalt ammuvad kasust. Las nad rääigvad.
Vasta
#47
Küsimus on juba eos vale mustriga. Küsimus oleks pidanud olema vastupidi- mida peaks inimene tegema, et loodus ,,halba ei kajaks,,. Küllusesarvest ammutamise ajad on möödas ja inimhinge osad, mida diilitajad allikaisse loobivad on loodusele kõlbmatuks muutunud. Ma saan aru küll ,et see oli katse jälle lifti käivitada. Sorri aga te tegite vailku juba ära. Poola viimne ürgets on minemas sama teed kui meite linnuse tulemüüri hirmuahel. https://maaleht.delfi.ee/artikkel/958482...ti-ja-suri

https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/95...piirimuuri
Vasta
#48
Kui inimese hing on mattunud ego isekuse ahnuse ja kurjuse vaimupimeduse varju, siis ta suudab maailma ainult nii ka vastu võtta. Kui looduse empaatia on kadunud enda ja oma egregori rahuldamise alla, temalt võetakse iga teo eest jõuga. Looduse-maa ärganud empaatia ei küsiks iial sellist küsimust. Isekus kohtab isekust, seda kasvatades ja toites. Teadmine on olemine.
Vasta
#49
Pane siis kirja mida suvalit/maakodu omav inimene peaks tegema, et nö "loodus õieti vastu kajaks" (läbi elamu, muruplatsi, aiamaa, metsatuka, tiigi, jne) ... lõpuks on ju tegevused ikka ühed-ja-samad, lihtsalt "silt" on veidi erinev (kas tehakse empaatia pealt, kas tehakse vastastiku kasulike tehingute pealt, või võetakse lihsalt jõuga nõrgemalt ära).

Ning ürita vältida "mitmeti-mõistetavaid termineid" (a'la "võtad vaid hädapärase" kehtiks ka metsade lageraie juures: suured saeveskid ja puidugraanuli tehased suudaks kõik metsad nahka panna, ning jääks veel puudugi, ehk "võtad vaid hädapärase" ei toimi kroonilise ressursi-puuduse tingimustes).

Veelkord: pane kirja nö "detailne käitumis-juhend" (2019. aasta Loksteri põhjalike vastuste stiilis), mida suvilat/maakodu omav nö "tavaline inimene" peaks tegema, et püsiks kooskõlas loodusega.
Vasta
#50
Mis asi on empaatia? See ei ole kaastundlik haletsemine. See on täsimahus üheksolemine. Nii  ,,energeetiliselt,, kui palju on meis aspektides võimalik. Sa ei ole eraldi vaid oled selles selle osa. See millega sa oled üks ei ole vaid mõistmine ega ka ainult tundmine. See hõlmab tervikut. Ei ole vist vaja lisada vaimset tahku eraldi. See ongi et sa oled ruumis ,kus kõik elav ja olev on sinuga sama. Elus, hingeline, vaimust, püha ......ei tähenda see muidugi et ,sa LANGED looma tasmele. Sina lõpetad kõrge vaimlemise, mitte vastupidi. Loodus ei ole madalam kui sa ei sunni.

Pagan läheb metsa, tapab kuldi kuna pere tahab toitmist. Kütt tõmbab loomast hinge enne välja kui relv teda tabab. Puhas mehaaniline agoonia hinge enam ei puutu. Keemilised protsessid koos elektri impulssidega vaibuvad ise. Kõiges kehtib austus ja tänu. Riitusega lepitatakse looma hinge ja aidatakse vaimu lahkuda. Midagi ei visata rämpsuks, sinna kus see naasta ei saa. 

Puusepp läheb metsa , koputab talvel kirvega tüvele , räägib , otsib lepitust ...........ta siseneb tema vaimu, mis ei tähenda et vaim vaimus LANGEKS puu tasmele. Tänu. ,,Valu,, läheb jagamisele, ja see ei välistab  ka hoolimatu ületarbimise.

Aga kui sa lähed allikale hõbedat kratsima , siis sa muudad selle turutoote müüjaks, mis läheb ostja ,,nägu,,. Nagu näed, siis ,,kolmandat,, vahendajat kui distantsishoidjat ei ole vaja. Oled ise see ,kes on andmine. Enda oma elutegevuse, jääkide ja looduga.

No ja linn. Mida arvab tammetõru kui ta sunnitakse malelaua peenras, ,,mädaneva euro ,, päästvaks linna majanduskasuks? Mida tahaks öelda põld , mida mürgitatakse ja võõrliikidega lämmatatakse?

Mida arvab maa kui teda muudetakse ressursisahvriks, millel isetseb issakese omandiõigustes karjane ja aednik oma krooniga?

Noja rääkides taevaisast kui monopoli välisest looja pühast allikast. KUidas siis nüüd nii ,et inimese jaoks on muutunud maa jalge all koos kõigega tasuliseks? Puhas tuuleiil ju kah. Tiiviku või maskiga. PUhas vesi on tasuline. Ja isegi päiksesoojus. Kõigel on vahendaja diilidega vahel. Ja sa küsid, kuidas õigesti kasu loodusest saada? Nii nagu inime ,,jumalana,, alla loodusele nii kosmos ülalt alla jumalana inimesele.

On kolm ringi. Keha-hing-vaim. On Tegu -sõna-mõte. Võta sealt vahelt ära kõik vahedillitajad ja saa üheks ning lõpeta omanikuproge ning arvamus ,et inimloom on loodusest kõrgem. Kogu õpetus.

Mõtle oma maalapi peale, räägi oma suvilaga, tee talle kõiki nii nagu sa tahad ,et sinuga tehtaks. Ära langeta endas midagi, avardu temaks. Kui muidu ei saa ja ,,kõrgus,, ikka närib, tõsta siis tema ,,enda,, kõrgusele.

Ah et detailne õpetus tabelisse olgu aga olla. Meenuvad RMK tabelid, kus mets paisub kosmilise kiirusega ja mädaneda ju see mitte ei tohtivat. Algatuseks proovi. Häälestu, räägi, kobesta käega, tunneta ja unusta see neetud korrastamine ja kaose korrale kutsumine. Äkki vahest loodust ei ole vaja enda poole tõmmata, lase end tõmmata. Öeldakse ,et vaim sammub vastu kui inimene on leidnud meelekindluse ise tema poole sammuda. Tahaksid mingeid loitse, riitusi, atribuutikat, ussisõnu............. ja muid vahendajajaid? Stiilis nagu linnanõial -,, kuule nea mu eksmees ära, säh siin sulle must kukk, sada euri, foto ja purk vett,,. Ja loll nõid ise kas usub  et tema on kõigest toodet pakkuv diiler, kes vastab nõudlusele ning ei vastuta ega tasu millegi eest. Jah, eks võetakse ikka seda, mida käega katsuda ei saa. HIngeosad. Varem-hiljem. Ma küsin uuesti, MIDA te vastu olete pakkunud? Nõuate ja dikteerite? Ja panete mind krattima vahendajana?

Leia omale mõni niruks jäänud potilill või pista sinna sibul. Ja saa temaga üheks kasvõi pisteliste episoodidena ööpäevas. Ja püüa vähemalt selles ära jätta oma tingimused. ,,OO ma sulle head, sa nüüd tõesta mulle oma õidepuhkemisega ka tulemust,,.

Oleme palju, seda, keda sööme ja söödame. Mille poolest mu siin pakutav toit erinev mu ihust ja hingest? Ainult  piiratud egomõistuse analüüs mateeria pinnalt on erinevuseks. Ja vastu lasete oma varjude pimedusest paska ventilaatorisse. Jaha, kah sõnnik aga kui gmo, toitelahuste, väetiste ja taimemürgiga manipuleeritud itsitav mais kole tundub ,siis õige oleks vist see lõkkesse heita. Rämpsu ju ei tahaks. Loodus ka paljut enam ei tahaks.  Rebite kiskjana kõike head endasse ja tagasi põlgate ja heidate  enda ihu ja hinge ning linnajäätmeid ja elutegevuse komposti.

Algaja ei suuda ,,tõestusteta,,, oma usku usaldada. No võtke siis abivahendid aga võtke ka vastutus, mitte ärge oodake kuni tasu kahhh jõuga võtma tullakse.

Vanad jahimehed ja lihunikud kes oskavad hinge loomast välja tõmmata on lahkunud. Järgi on jäänud, need kes käivad oma kundalini pesa käivitamas mõnu pärast.

Nüüd pange hästi tähele sõnu ja väge -motherfuckers. Ema vägistajad. Isa omandiõigustes. Kuhu ja kellele need omistaksite? Pitser. Vägisi on tunne ,et ma peaks siin hakkama mingiks litsikupeldajaks. Ma olen elus austanud väga litse kui armastuse kinkijaid aga prostituute mu ellu ei mahu. Vat siin on küll pluss vene poolele, kelle jaoks on mat rodina natuke väelisemalt isamaa kõrvale jäetud. Meie isamaalisus ja maa on aga veel vaid võõrisadele kinkimiseks.

Ja ma tean ,milline kulbiga rünnak algab selle posti alt. Ja null empaatiat, sitalaadung röhitsedes peeglisse saabub alati süüdistuste, turtsude, siltide ja demoniseerimisega. Miks peaks loodus teile jalgu hargitama kui te tänuks ainult allikasse sülitada suudate? Ma ei naase siia alluma. G-Qarlich-Olem oli teie valik.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat