Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Küsitlus eesti šamanismi kohta
#1
Teen soome ülikoolis eesti kultuuri ajaloo uurimust. Teema käsitleb kombestiku erinevusi eestis ja eesti lähiümbruses. Kellel on aega ja võimalust palun vastake oma arvamusest ja kogemustest lähtuvalt. Olen väga tänulik iga vastuse eest!Smile

1. Mis on eesti šamanism ja kuidas sa seda seletaksid?

2. Kas eesti šamanismis on midagi rahvuslikku ja eriomast?

3. Kuidas ja kas eestlased saavad oma vanad uskumused ellu äratada? (Kas praeguses maalimas need üldse toimivad?)

4. Mis mõjutab eesti šamanismi kultuurisiseselt ja väljaspoolt ja milles see väljendub?

5. Mis on peamised uskumused ja põhimõtted, mis on säilinud eesti oma šamanismis?
[/size][/font]
6. Millised on sinu isiklikud kogemused eesti šamanismiga?

Tegemist on pikaajalise uurimistööga. Olen tänulik kui see küsimustik jääks foorumisse üles lähemaks aastaks. Vastata võib ka privaatsõnumiga! Tänud vastajatele!
Vasta
#2
Niisugust mõistet nagu Eesti šamanism pole olemaski.
Ainuke, kes Eestis end šamaaniks nimetab, on Vigala Sass. Loe tema raamatud läbi ja saadki teada, mida ta šamaanidest arvab.
Minu kogemused nn eesti šamaanidega on seotud siin Celticu ja VS-ga suhtlemisega.
Aga vaevalt need, kes šamaanideks end peavad, tulevad sinule rääkima, mis nad sellest arvavad. Teised aga üldjuhul pole šamaanidest isegi midagi kuulnud.
Uuri parem ise kõik järgi ja siis räägi meile soome šamanismi eripäradest.
http://et.wikipedia.org/wiki/%C5%A0amanism
Vasta
#3
(05-01-2011, 20:06 )Müstik Kirjutas: Ainuke, kes Eestis end šamaaniks nimetab, on Vigala Sass.

Ma oleksin selliste väidetega tagasihoidlikum. Raudselt ei usu, et ta ainuke on.
Vasta
#4
(05-01-2011, 22:33 )jooshik Kirjutas:
(05-01-2011, 20:06 )Müstik Kirjutas: Ainuke, kes Eestis end šamaaniks nimetab, on Vigala Sass.

Ma oleksin selliste väidetega tagasihoidlikum. Raudselt ei usu, et ta ainuke on.

100% pole ta ainukene. Eestis on saladuslikke inimesi küllalt.
Tundsin meest, kes elas eluaeg metsa sees majas, isegi elektrit polnud tal. Poes ei olnud ta käinud 20 aastat. Pärast tema surma sai tema majas kolamas käidud ja leidsin palju kirjandust, sellist millest minul aimugi polnud.

Vasta
#5
Ma ei öelnud, et šamaane pole, neid jätkub. Ma ütlesin, et ainuke, kes Eestis end šamaaniks nimetab, on Vigala Sass.
Kas siis veel keegi kutsub end Eestis šamaaniks?
Kutsuvad ju nõidadeks, nägijateks, maagideks, sensitiivideks, bioenergistideks, psühhoterapeutideks jne.
Aga eks Aado Lintrop, kes šamanismi uurinud tea muidugi paremini.





Vasta
#6
Arvan, et peaksid oma teemaga eesti nõidade emmet, Kõiva Maret tülitama, temal kogujana on kõige paremad andmed või oskab ta juhatada materjalide juurde, mis on ilusasti klassifitseeritud ja nõiad sildistatud oma juttude kaudu iseenda arengust ja olemisest.
Vasta
#7
http://www.naistemaailm.ee/artiklid/3272...rt_magaz=2

http://www.transpersonaalne.ee/?str=53

http://www.ateena.ee/?id=32330

Vasta
#8
Tiit Teras siiani end šamaaniks ei nimetanud. Aga ju siis on ajakirjanikud leidnud, et nimi šamaan sobib paremini.
Seni oli ta minu silmis lihtsalt rahvusvahelise kategooriaga eesti sensitiiv.
Aga kuna ta tervendab abivajajaid iidsete šamanistlike raviviiside abil, siis see nimi sobib küll.
Vasta
#9
Jah, Tõnu ja Tiit on tõesti šamaanid, olgugi, et eineva koolkonna esindajad.
Siis julgeks välja tuua veel ka Urve Kaaristut, kes impordib indiaani müütost meile ja Mikk Sarve, kes on vast kõige maavillasem rändaja ja rännakujuht.

Neid, kes end šamaaniks nimetavad, on teisigi. Iseküsimus muidugi, kas seda ka ollakse ja kui, siis millise suuna esindaja. Aga nagu ma ise kunagi ütlesin - kui sa käid šamaani teed, siis sa oledki šamaan. Pole vahet, millisel trepiastmel oled, oled sa siiski trepil.
Vasta
#10
Leidsin, et Mikk Sarv on õpetanud Michael Harneri tuumšamanismi meetodi kursuseid.

https://et.wikipedia.org/wiki/Mikk_Sarv
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  NATO, Eesti, Ukraina, Venemaa Savipats 1,343 235,831 3 tundi tagasi
Viimane postitus: xcad
  Päästkem Eesti metsad! Metafor 63 21,047 06-09-2022, 14:07
Viimane postitus: xcad
  Eesti rahva meeleavaldused Toompeal 2021 Maario 14 3,556 06-05-2021, 17:38
Viimane postitus: xcad
  Küsimus geenide kohta SiLv3rSnAk3 8 5,333 08-08-2019, 20:43
Viimane postitus: Minaelan
  Seletamatu selgitamine Esimese Eesti ajal xawa 13 4,402 09-02-2019, 22:21
Viimane postitus: xawa
  Venemaa ja Eesti zed 55 26,793 09-11-2018, 19:40
Viimane postitus: I'll be back
  Tartu Ülikooli õpilaste küsitlus uuurija 0 1,532 02-04-2014, 11:38
Viimane postitus: uuurija
  Viktoriin - Ajaloos tuntud isikute kohta. Imotep 524 170,194 22-09-2012, 05:49
Viimane postitus: zen faran
  Tääknuga tänasest (26.01.2009) Eesti bolševike riigis keelat Sputnik 33 12,414 31-01-2011, 11:35
Viimane postitus: hulkuv hing
  Eesti kaevandused Martti 6 5,382 03-12-2010, 19:54
Viimane postitus: Martti

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat