Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Merevaik
Autor Sõnum
paadikapten
Seilamas sädemete kannul

14-01-2011 16:12
Postitus: #1
Merevaik
http://et.wikipedia.org/wiki/Merevaik

http://www.amberfilling.ee/medi.php

Merevaik on ilus. Tal väidetakse olevat ka ravitoime. Õnneks tundub, et merevaik pole saanud liigset tähelepanu New Age fanaatiliste järgijate poolt, kes kipuvad kasvõi kerge raha nimel suvalisi kivasid võtma ja omistama neile võimet ravida kõike peale vanaduse (samas näiteks shungiidi kohta väidetakse juba, et see pidavat lisaks kõikide maailmas esinevate tõbede likvideerimisele ka vananemist pidurdama - üks mu 70-aastane tuttav kavatseb igatahes shungiiti tarbides 150 eluaastani välja venitada).
Mingi infokild räägib, et viikingite maailmavaates oli merevaik seotud jumalanna Freyjaga, kelle pisaratest see tekkis. Millele me aga tähelepanu pole pööranud (vähemalt mulle nii tundub) - Freyja polnud mitte ainult armastuse ja viljakusejumalanna. Sealmaal jagunesid osad funktsioonid mitme jumaluse vahel ning Freyja oli muu hulgas nii sõdalane, kui ka tervendaja. Tervendaja aspekt võib aga seostuda omadustega, mida omistatakse merevaigule.

Njah, eks arutame siin merevaigu teemal. Muu hulgas pakub mulle juba aastaid huvi see, et kust seda saada on. Tallinna suveniiripoodide kaupa ma ei oska kommenteerida, kuigi olen mitmeid kordi seal piidlemas käinud. Küll aga unistan ma tripist näiteks Lätti, Leetu jne, ning ausalt öeldes on mul mõte, et tripi ajal võiks ka merevaiku otsida.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

14-01-2011 19:01
Postitus: #2
RE: Merevaik
See jõgi mi sRiiat läbib pidi olema piiriks - seal alla poole pidavat rahvas seda va vaiku ikke leidma - muud ei oska suurt midagi lisada. Kuulnud olen igasuguseid lugusi - V.Kreeka olnud eriti vaimustuses sellest ja kasutanud seda väga laialt - peale roomalsi olla aga asi soikunud!?

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leena
Bännitud

14-01-2011 19:34
Postitus: #3
Ise ei ole leidnud, aga väidetavalt olla leitud ka Kukerannast. (Virtsu ja Haapsalu vahel)

PS:Võib olla täielik valeinfo. Meenutas välimuselt merevaiku, aga leidmist ei näinud ja tuvastamisel ei ole ekspert.
(selle postituse viimane muutmine: 14-01-2011 19:36 Leena.)

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Müstik
Shambalas

14-01-2011 19:39
Postitus: #4
Keda huvitab, siis siin ma olen natuke Merevaigu toast ka kirjutanud:

http://www.para-web.org/showthread.php?t...vaigu+tuba

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Maddox
Uustulnukas

14-01-2011 19:59
Postitus: #5
Kunagi arvasin ka, et leidsin merevaigu tükke, aga kuna üheskohas oli neid ikka liiga palju sis arvan, et tegemist oli ära hõõrutud värvilise pudeli kildudega oleks ainult ühe leidnud siis oleks küll õnge läinud vist.
Leena
Bännitud

14-01-2011 20:10
Postitus: #6
(14-01-2011 19:59 )Maddox Kirjutas:  Kunagi arvasin ka, et leidsin merevaigu tükke, aga kuna üheskohas oli neid ikka liiga palju sis arvan, et tegemist oli ära hõõrutud värvilise pudeli kildudega oleks ainult ühe leidnud siis oleks küll õnge läinud vist.

Minu poolt nähtu oli umbes 4-5 cm pikk ja jämedamast otsast paar cm jäme. Meenutas õngekorki. Kollakas ja matt.

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

14-01-2011 20:35
Postitus: #7
Merevaigul ei ole üldist sarnasust peale sellise kollaka "merevaigukarva" värvi. Osa tükke on hallikad või nö
"udused" teised täiesti selged ja läbipaistvad. Leida võib jaleitud on neid KOGU Balti/Lääne mere rannikult,
kuid parimad ja suruemad leiud on Riia juures oleva jõe suudmest kuni Preisi rannikuni. Leitud on seda ka
mujalt ja "meie" kant on kuulsaim. Kui leiad mere äärest kollaka tüki mis meenutab merevaiku siis võta tikud
ja proovi seda põlema panna - kui võtab tuld siis on eelduste kohaselt merevaik - aga ole kiire kustutama.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Päikeseinsener
Bännitud

14-01-2011 23:48
Postitus: #8
Lisan siia 2 linki, kust ehk saate rohkem infot merevaigu kohta..

http://www.amberfilling.ee/

http://www.physic.ut.ee/materjalimaailm/...revaik.htm
(selle postituse viimane muutmine: 14-01-2011 23:54 Päikeseinsener.)

"You're all individuals"
ykskuukiir
uudishimulik

15-01-2011 21:40
Postitus: #9
Leedusse sattudes tasub külastada Nida poolsaart ja sealset Merevaigumuuseumi.

Merevaigu kohta veel siin:
http://en.wikipedia.org/wiki/Amber

Jõuda iseendani - kas mitte selles polegi kõigi maailmas ette võetavate reiside tegelik mõte?
Müstik
Shambalas

06-12-2014 16:17
Postitus: #10
Läänemere merevaigus on peidus lihasööjate taimede lehti. Saksa teadlased on mõned neist nüüd üles leidnud.

Alexander Schmidt ja Eva-Maria Sadowski Göttingeni Ülikoolist ja nende kolleegid kirjeldavad Ameerika Ühendriikide teadusakadeemia toimetistes kahte fossiilset taimelehte, mille vanuseks nad hindavad 35–47 miljonit aastat.

Loomtoiduliste taimede fossiile on leitud väga vähe, kui mitte arvestada veetaimede perekonda Aldrovanda kuuluvate taimede seemneid. Aga nüüd leitud lehed on pärit maismaataime küljest.

Lehtedel näha olevate näärmete ja karvakeste poolest meenutas see taim Roridula perekonna liike, mis kasvavad Lõuna-Aafrikas Kapimaal tänapäevalgi. Schmidt, Sadowski ja kolleegid oletavad, et merevaigust leitud iidne taim oligi üks esimesi Roridula perekonna liikmeid.

http://teadus.err.ee/v/loodus/aa0b0135-6...f02d067714
(selle postituse viimane muutmine: 06-12-2014 16:18 Müstik.)

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Nofretete
parahuviline

19-03-2018 10:57
Postitus: #11
Kas keegi teab kui kaua aega võtab umbkaudselt merevaigu moodustumine?
Või kui vana on suurem osa leitud merevaigust?
(selle postituse viimane muutmine: 19-03-2018 11:13 Nofretete.)
togli
Vana kala

19-03-2018 11:37
Postitus: #12
Merevaik on Wiki andmetel 23 kuni 65 miljonit aastat vana. Eks see vaigust merevaigu kujunemine võttis ka aega aga vaevalt nüüd miljoneid aastaid. Kas seda üldse teatakse?
Nofretete
parahuviline

19-03-2018 12:28
Postitus: #13
Ühes teemas oli ka kirjas, et 20 miljonit aastat vanas merevaigutükis leiti ämblik.
Samas "Imeline teadus" kirjutab, et suurem osa leitud merevaigust on 30-90 miljonit aastat vana. Küllap täpselt ei teatagi.
Tinar
Tavaliige

19-03-2018 23:21
Postitus: #14
Meie suveniiripoodides müüdav on kõike muud kui see antiikajast tuntud raviv merevaik. Siia poodidesse tuuakse seda Kaliningradi kandist kus seda ekskavaatoritega kaevandatakse. Tõenäoliselt pannakse kõik leitu kokku ning keedetakse või mis iganes õlisid lisades "kaubanduslikuks merevaiguks" ja sellest vormitakse kitshi ehk pseudokunsti. Selline merevaik ei ole ei raviv ega muul moel sobiv inimesele. Suveüritustel võib kohata Lätist või Leedust siia rändavaid kaupmehi kes ka merevaiguga äritsevad. Neil olev on ehk parem ning tõelisem ehk siis rikkumata merevaik. Kunagi sõitis oma sajaaastase mootorrattaga mööda Eesti laatasid ja turge ringi üks väga vana mees. Eestiaegne nahkkiiver peas. Kaubaks oligi vaid merevaik. Kunagi Tallinnas, Balta turul tema kaupa uudistades märkasin, et tal oli letil tavaline merevaik ja raviv merevaik. Ma pole küll sensitiivne aga need teised merevaigu tükid tõesti tundusid erilistena. Ei suutnud pilku nendelt ära pöörata. Vanamees kes mind jälgis silmanurgast, vaid muigas vaevumärgatavalt.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog