Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suur raamatutepõletamine toimub juba homme!
#1
Järgnev jutt on otseselt seotud vandenõudega, sest muud moodi ma seda seletada ei oska. Võibolla annab mõnele inimesele aimu sellest, kuidas enam ei vajata isegi mitte JOKKi, et oma tegusi läbi suruda, lihtsalt eitatakse kõike ja ongi korras.

Kirjutasin oma blogisse väikse kokkuvõtte EIS (Eesti Interneti Sihtasutus) ebaseaduslikest ja hämaratest tegemistest. Juba homme läheb hingusele üle 500 miljoni lehekülje täit Eesti rahva intellektuaalset omandit ainult seetõttu, et Vabariigi valitsus patroniseerib katusepakkumist. Kaovad ligi 500 miljonit pri.ee domeenide all eksisteerivat lehekülge materjale ning ligi 40000 .ee domeeni all eksisteerivat veebilehte.

http://bit.ly/domeenimafia

Levitage seda linki palun kõikide oma sõprade ja tuttavate hulgas, et võimalikult paljud teaksid, millega on tegemist. Artiklist jätsin välja spekulatsioonid EIS katuseraha ja IRL valimiskampaania rahastamise võimalikest seostest.

Selgitus: veebileht on konkreetne domeeninimega leht (näit. www.para-web.org), lehekülg aga konkreetne lehekülg sellel saidil (näit. www.para-web.org/reeglid.php)
Vasta
#2
Lisaks siia peaks sobima Tõnu Samueli blogist avalik kiri.

http://tonusamuel.blogspot.com/2010/07/e...estus.html
Vasta
#3
Siinolevad kaks linki tasub meelde jätta, need on otseselt seotud erakondade tegevusega Eestis!

(04-02-2011, 15:52 )Celtic Kirjutas: http://bit.ly/domeenimafia

(04-02-2011, 16:05 )Leena Kirjutas: http://tonusamuel.blogspot.com/2010/07/e...estus.html

"Õiguskantsleri pöördumisega minister Juhan Partsile 2007 aastal sai see projekt alguse."
Majandus- ja kommunikatsiooniministriks sai see isik 5. aprillil 2007.a

"Projekti ebakompetentset juhtimist näitab eelkõige rohkem kui pool aastat
kestnud viivitused ja augud kommunikatsioonis.
Teise külje alt vaadatuna on kogu tegevus viidud kinniste uste taha
ja avalikkusel pole mingit ülevaadet toimuvast."

Härra Tõnu Samuel on siin ebakompetentsuse teemal kõvasti mööda pannud.
Küllap tahtlikult..
Teatavasti toimus 2007 aasta aprillis midagi väga olulist - rünnati Eesti inetti,
mis pidas vastu.
See oligi tema kõige suurem puudus ja see "viga" tuli kiiremas korras "parandada".
Seega sõltub määratlus ebakompetentne juhtimine vaatenurgast, töö tellijate
arust on asi vastupidine - just see, mis telliti.
Vasta
#4
(05-02-2011, 01:56 )nokitseja Kirjutas: Siinolevad kaks linki tasub meelde jätta, need on otseselt seotud erakondade tegevusega Eestis!

(04-02-2011, 15:52 )Celtic Kirjutas: http://bit.ly/domeenimafia

(04-02-2011, 16:05 )Leena Kirjutas: http://tonusamuel.blogspot.com/2010/07/e...estus.html

"Õiguskantsleri pöördumisega minister Juhan Partsile 2007 aastal sai see projekt alguse."
Majandus- ja kommunikatsiooniministriks sai see isik 5. aprillil 2007.a

"Projekti ebakompetentset juhtimist näitab eelkõige rohkem kui pool aastat
kestnud viivitused ja augud kommunikatsioonis.
Teise külje alt vaadatuna on kogu tegevus viidud kinniste uste taha
ja avalikkusel pole mingit ülevaadet toimuvast."

Härra Tõnu Samuel on siin ebakompetentsuse teemal kõvasti mööda pannud.
Küllap tahtlikult..
Teatavasti toimus 2007 aasta aprillis midagi väga olulist - rünnati Eesti inetti,
mis pidas vastu.
See oligi tema kõige suurem puudus ja see "viga" tuli kiiremas korras "parandada".
Seega sõltub määratlus ebakompetentne juhtimine vaatenurgast, töö tellijate
arust on asi vastupidine - just see, mis telliti.

Eesti i neti ründamine ja kompetentsus millest hetkel räägitakse ei ole minu arusaamise järgi samad asjad. Kas saab võrdsustada võrkude turvalisust ja nimepoliitikat? Või saan millestki valesti aru?

Vasta
#5
Domeeni kustutamine = raamatu põletamine? Täiesti vale analoogia, suht inetu sellist lollust väljakarjuda.
Andmed, ehk see mis oluline on, jäävad ju alles. Kaob lihtsalt avalik viide neile, kuid see viide on lihtsalt taastatav teades serveri IP aadressi kus andmed asuvad.

Aga üldiselt tuleb sisulise poolega nõustuda - EIS on häbiplekk.
Vasta
#6
Meil on ligi 500 miljonit lehekülge tekste, pilte, muusikat ja mis iganes veel, alates tänasest puudub neile ligipääs. Nad võivad olemas olla, ent kui neile ligi ei pääse, siis ei pääse ka tavaline pri.ee omanik oma materjali ligi. Mul on samuti mitmeid lehekülgi, mina küll nende IP aadresse ei tea. Muidugi, ma saan need välja pingida, ent kui paljud nende 500 miljoni lehhe omanikest seda teavad, seda oskavad, sellega jamada jaksavad?

Analoogia on täiesti omal kohal, sest tänane tegevus sõna otseses mõttes hävitab need andmed. seda näitab senimaani toimunud statistika. pri.ee aadresse on ümber registreeritud ainult 200, ülejäänud lehed kaovad nelja tuule poole. On tobe arvata, et kui inimene laseb pri.ee domeeni taga asuva lehe aadressi kustutada, et ta siis selle sisu eest edasi hoolitseb. Lisaks kõik ristviited, mida 500 miljoni lehe peal võib päris arvestatav hulk olla. Samuti kaovad kõik viited erinevatest otsimootoritest, kataloogidest. Kahju on tegelikult hindamatu.
Vasta
#7
(05-02-2011, 10:03 )Celtic Kirjutas: Analoogia on täiesti omal kohal, sest tänane tegevus sõna otseses mõttes hävitab need andmed.

No ega ikka ei hävita küll.

Ja kui kasutaja ei suvatse tegutseda sellenimel, et need andmed edaspidi ka saadava oleksid .. ju siis polnud need piisavalt olulised ja ei vääri küünlaid.
Vasta
#8
Eriti küüniline käitumine. See oleks sama, kui ühel hetkel paneks Para-Web pillid kotti ja kustutaks terve domeeni ära. Et kes tahab oma 5000 postitust säilitada, see maksku.

Sisuliselt on see siiski andmete hävitamine.. Isegi kui otseselt keegi DELETE nuppu ei vajuta
Vasta
#9
(05-02-2011, 10:03 )Celtic Kirjutas: Meil on ligi 500 miljonit lehekülge tekste, pilte, muusikat ja mis iganes veel, alates tänasest puudub neile ligipääs. Nad võivad olemas olla, ent kui neile ligi ei pääse, siis ei pääse ka tavaline pri.ee omanik oma materjali ligi. Mul on samuti mitmeid lehekülgi, mina küll nende IP aadresse ei tea. Muidugi, ma saan need välja pingida, ent kui paljud nende 500 miljoni lehhe omanikest seda teavad, seda oskavad, sellega jamada jaksavad?

Tavaliselt tavaline pri.ee omanik pääseb oma kraamile ligi. Probleem, et Sina oma asjadele ligi ei pääse on kinni - vabandust - aga siiski sinu tooli ja klaviatuuri vahel.

PS: IP aadressi teadmine alati ei päästa, kuna paljud hoiavad oma lehti mingisuguse teenusepakkuja juures. Seega on tegemist virtuaalserveriga. Aga teades kuidas sa oma materjalid kuhugi panid saad need ka väga kergelt kätte.
Vasta
#10
(05-02-2011, 10:26 )Celtic Kirjutas: Eriti küüniline käitumine. See oleks sama, kui ühel hetkel paneks Para-Web pillid kotti ja kustutaks terve domeeni ära. Et kes tahab oma 5000 postitust säilitada, see maksku.

Sisuliselt on see siiski andmete hävitamine.. Isegi kui otseselt keegi DELETE nuppu ei vajuta

Serverite sisu ju ei kustutata, ainult domeeninimi, mis suunab IP aadresssile. Nii et inimene saab alati omale uue aadressi teha ja sinna suunata.

Analoogia raamatute põletamisega on siis üleliigne, pigem nagu mingi raamatute kartoteegi kustutamine. Raamatud jäävad ise alles.

Nii et pole vaja üle dramatiseerida(või ma olen millesti valesti aru saanud?). Ja kui inimene ise ei maksa serverihaldurile oma andmete hoidmise eest seal, on see juba tema probleem.

Vasta
#11
pri.ee domeeni kasutati massiliselt, sest see oli tasuta. Paljud registreerisid selle domeeni näiteks Zones ja siis suunasid oma tasuta Planeti kontole aliaseks. Samuti pakkusid päris mitmed teenusepakkujad tasuta virtuaalserveriteenust pri.ee domeeni omanikele.

Ma ei saa nõus olla sellega, et kui inimene ei maksa, siis on see tema probleem. Ega ikka ei ole küll. Üks asi tingib teise ning seetõttu tingib ka domeeninimede massiline kustutamine nende andmete reaalse kadumise interneti avarustest.

Kordan veelkord - lõviosa pri.ee domeeni omanikest ei ole niivõrd teadlikud kõikidest oma võimalustest, nende jaoks on oluline, et aadress toimiks, siis saavad nad ka seal lehel toimetada. Kui aadress ei toimi, siis ligipääs puudub ja tavainimese jaoks lehte lihtsalt ei eksisteeri. Lihtne ja loogiline.

Huvitav, et teistes teemades leitakse suisa müütilisi seoseid ja tingimusi kaevatakse kasvõi väevõimuga välja, siin teemas aga kus seosed on silmaga nähha, eitatakse probleemi ja öeldakse, et uppuja päästmine on uppuja enese asi.
Vasta
#12
(05-02-2011, 11:03 )Celtic Kirjutas: pri.ee domeeni kasutati massiliselt, sest see oli tasuta. Paljud registreerisid selle domeeni näiteks Zones ja siis suunasid oma tasuta Planeti kontole aliaseks. Samuti pakkusid päris mitmed teenusepakkujad tasuta virtuaalserveriteenust pri.ee domeeni omanikele.

Ma ei saa nõus olla sellega, et kui inimene ei maksa, siis on see tema probleem. Ega ikka ei ole küll. Üks asi tingib teise ning seetõttu tingib ka domeeninimede massiline kustutamine nende andmete reaalse kadumise interneti avarustest.

Kordan veelkord - lõviosa pri.ee domeeni omanikest ei ole niivõrd teadlikud kõikidest oma võimalustest, nende jaoks on oluline, et aadress toimiks, siis saavad nad ka seal lehel toimetada. Kui aadress ei toimi, siis ligipääs puudub ja tavainimese jaoks lehte lihtsalt ei eksisteeri. Lihtne ja loogiline.

Huvitav, et teistes teemades leitakse suisa müütilisi seoseid ja tingimusi kaevatakse kasvõi väevõimuga välja, siin teemas aga kus seosed on silmaga nähha, eitatakse probleemi ja öeldakse, et uppuja päästmine on uppuja enese asi.

Probleem on ja olen täiesti nõus, et tegemist ON vandenõuga. Väike arusaamade erinevus seisneb meil sõnastuses. Tegemist on tõesti suure sigadusega, kuid füüsiliselt on KÕIK lehed alles.

PS: Antud teemale võin tuua palju seoseid kuid siis tuleb tuua sisse palju konkreetseid isikuid nimepidi ja kardan, et admionnid hakkavad jälle kustutama ning teemat lukku panema. Sellel ei ole mõtet.
Vasta
#13
Kummaline, et aina rohkem ja rohkem sagenevad situatsioonid ja olukorrad kus puudub
igasugune dialoog valitute ja valijate vahel. See on juba lausa reegliks kujunenud ning
tundub, et see tendents järjest süveneb? Arusaadavalt on midagi väga tõsiselt mäda!
Kogu olukorda riigis iseloomustab "tont teab, kust kuradima kohast järjekordne lollus küll
kraesse sadas!". Milles asi? See kiilu panemine toimub absoluutselt igal tasandil ja igas elu-
valdkonnas - justkui keegi on võtnud nõuks hävitada riik kui selline? Ja seadusloome - näib,
et seda luuakse kuskil ülimates kõrgustes, sest nende mõte ja loogika ei lõimu mittte
kuidagi tavaelu tellimuste ega ootustega.
Mis ma vingun? - äkki on tegelikult nii, et me hoopis liigume lõbusama ja naljakama ühis-
konna suunas, mille nimeks on KILPLALA?

Kogu see jama hävitab ühiskondlikku sidusust ja usaldust... selline riik ei vääri kaitsmist!
Vasta
#14
(05-02-2011, 11:20 )Ott Sama Kirjutas: Kogu see jama hävitab ühiskondlikku sidusust ja usaldust... selline riik ei vääri kaitsmist!
Võtan sõnasabast kinni, kuigi minu jutt teemaväline on.
Väärib ikka kaitsmist ja kui selline asi peaks vajalik olema, siis küll näed, et rahvas kaitseb oma riiki, oma maad, oma juuri, traditsioone. Sellistel hetkedel ununeb ahne ja ülbe riigikogulane.

Mis aga nüüd infosse puutub, siis Leena võiks tuua linkide näol mõned näited, et suletud pri.ee domeenilt saab iga inimene jätkuvalt infot kätte.

Vasta
#15
(05-02-2011, 11:53 )Jõhvikas Kirjutas: Mis aga nüüd infosse puutub, siis Leena võiks tuua linkide näol mõned näited, et suletud pri.ee domeenilt saab iga inimene jätkuvalt infot kätte.
Jah, näita kuidas saab suletud domeendelt infot kätte. Mõnes mõttes on niimoodi ju isegi parem varjamist vajavat infot vahendada Bleh
Või ma olen mõnest asjast valesti aru saanud?
_____________________

OK, paistab, et sain valesti aru.
Vasta
#16
Nõustun ka sellega, et see on vandenõu info vastu. Sisuliselt võib seda üritust nimetada koristamiseks, aga keegi ei korista ju nii, et põletab maja koos sisuga maha...
Vasta
#17
(05-02-2011, 11:53 )Jõhvikas Kirjutas:
(05-02-2011, 11:20 )Ott Sama Kirjutas: Kogu see jama hävitab ühiskondlikku sidusust ja usaldust... selline riik ei vääri kaitsmist!
Võtan sõnasabast kinni, kuigi minu jutt teemaväline on.
Väärib ikka kaitsmist ja kui selline asi peaks vajalik olema, siis küll näed, et rahvas kaitseb oma riiki, oma maad, oma juuri, traditsioone. Sellistel hetkedel ununeb ahne ja ülbe riigikogulane.

Mis aga nüüd infosse puutub, siis Leena võiks tuua linkide näol mõned näited, et suletud pri.ee domeenilt saab iga inimene jätkuvalt infot kätte.


Ma ütlesin, et info saab kätte info omanik. Info omanikul on võimalus panna see info kuskile mujale tasuta üles või maksta kellelegi jewroseekleid. See, et nii tehti on sigadus kuid INFOT siiski ei kustutatud vaid info omanikule tehti sellisel kujul info jagamine tasuliseks.

Mis teemavälist juttu puudutab siis aitäh, et tõid selle esile. Olen samal arvamisel ja ka mulle oli see lause õõvastav.


PS: Samuti ei ole nimeserveritest kustutatud domeenidele võimalik enam e-kirju saata. See võib olla väga valus neile kellel kogu elu oma meiliserverile rajatud oli.
Vasta
#18
Jah, ka sellest saan aru, et otseselt ei kustutatud, aga tasuliseks muutmisega "kustutatakse" läbi lillede. Ega muud üle ei jäägi, kui pöialt hoida ja loota, et nende domeenide omanikud leiavad kas raha või siis annavad oma materjali neile, kellel on raha ja huvi, et netis olevat infot ka edaspidi võimalikult lihtsalt ja paljudele kättesaadav oleks.
Vasta
#19
Jah, Leenal on õigus, ent kui palju meil on inimesi, kes seda teha oskavad? Mul on olnud sadu kliente, kes haldavad igapäevaselt oma ettevõtte või era kodulehti, ent nad ei tea mitte midagi FTP-st, andmebaasidest ja domeeninimedest rääkimata. Nad võivad suure pusimise peale FTP kaudu ligi pääseda, et failid alla tirida, ent kui domeen enam ei tööta, peavad nad välja uurima oma kodulehe majutaja IP aadressi. Minu kogemused näitavad, et 100st inimesest 1 saaks sellega hakkama. Seega julgen üldistada ja öelda, et 30000 domeeninime puhul on 300 domeeni kolinud üle rahvusvahelise domeeni peale, ametlikult on samuti ligi 300 ümber registreerinud, ent ülejäänute kohta andmed puuduvad. See on liiga suur number, et selle üle spekuleerimata jätta ja öelda, et eks ise on nad süüdi.
Vasta
#20
(05-02-2011, 12:24 )Celtic Kirjutas: Jah, Leenal on õigus, ent kui palju meil on inimesi, kes seda teha oskavad? Mul on olnud sadu kliente, kes haldavad igapäevaselt oma ettevõtte või era kodulehti, ent nad ei tea mitte midagi FTP-st, andmebaasidest ja domeeninimedest rääkimata. Nad võivad suure pusimise peale FTP kaudu ligi pääseda, et failid alla tirida, ent kui domeen enam ei tööta, peavad nad välja uurima oma kodulehe majutaja IP aadressi. Minu kogemused näitavad, et 100st inimesest 1 saaks sellega hakkama. Seega julgen üldistada ja öelda, et 30000 domeeninime puhul on 300 domeeni kolinud üle rahvusvahelise domeeni peale, ametlikult on samuti ligi 300 ümber registreerinud, ent ülejäänute kohta andmed puuduvad. See on liiga suur number, et selle üle spekuleerimata jätta ja öelda, et eks ise on nad süüdi.

Nõus Celtic´uga. Info kättesaamiseks saab abi küsida. Ise olen nõus tasuta võimalust mööda aitama.
E-kirjadega aga on selline lugu nagu oleks Su telefoninumber äkitselt olematu. Ilmselt tekitab see päris paljudele korvamatut kahju. Nii emotsiaalset, moraalset kui materjaalset.
Vasta
#21
(05-02-2011, 09:11 )Leena Kirjutas:
(05-02-2011, 01:56 )nokitseja Kirjutas: Siinolevad kaks linki tasub meelde jätta, need on otseselt seotud erakondade tegevusega Eestis!

(04-02-2011, 15:52 )Celtic Kirjutas: http://bit.ly/domeenimafia

(04-02-2011, 16:05 )Leena Kirjutas: http://tonusamuel.blogspot.com/2010/07/e...estus.html

...
Teatavasti toimus 2007 aasta aprillis midagi väga olulist - rünnati Eesti inetti,
mis pidas vastu.
See oligi tema kõige suurem puudus ja see "viga" tuli kiiremas korras "parandada".
Seega sõltub määratlus ebakompetentne juhtimine vaatenurgast, töö tellijate
arust on asi vastupidine - just see, mis telliti.

Eesti i neti ründamine ja kompetentsus millest hetkel räägitakse ei ole minu arusaamise järgi samad asjad.
Kas saab võrdsustada võrkude turvalisust ja nimepoliitikat? Või saan millestki valesti aru?

Kui me mõlemad mõistame nimepoliitika all kõikide domeenide tasuliseks tegemist
ja seejuures Euroopa kõrgeimate hindadega, siis mis oleks sel juhul juhtimine
või ebakompetentne juhtimine? Kindlasti mitte nimepoliitika, eksju?
Mis eesmärgil segad kokku põhjuse ja tagajärje? Kirjutasin ju ometi selgelt
- see, et meie inet pidas ründele vastu, saigi põhjuseks järgnenud segaduste
tekitamisele.
Kõikide domeenide tasuliseks tegemine ehk nimepoliitika ja sellega kaasnev
hinnapoliitika on vaid tähelepanu kõrvalejuhtimiseks. Seejuures kõrged hinnad
on präänikuks ärikatele, kes muidu ehk huvi ei tunne.

Kui kõik või enamus nimeserverite teenuse tagamist puudutav on salastatud ja
teenus ise seejuures lonkab, siis ei saa olla juttugi töökindlast ja turvalisest
i-netist.
Ilmselt siin ongi arusaamatuste koht - arvamus, et inetis võib alati hakkama saada
palja ip-aadressiga on sügavalt ekslik. Nimeserverid on netis väga olulised.

Teiseks on Tõnu Samuelil korduvalt juttu korruptiivsusest, kusjuures üks rida:
"EIS peab lõpetama igasuguse suhte kompromiteeritud isikutega." puudutab
väga valusat teemat. Erakonnad ja isegi valitsus-struktuurid arendavad avalikult
ja demonstratiivselt edasi sõbrasuhteid pätiks tunnistatud isikutega.
Vasta
#22
Tõnu koostas isegi nimekirja ja põhjaliku analüüsi Jaak Lippmaaga seotud isikutest. Tundub, et neil kõigil läheb kuidagi väga hästi. Samuti on EIS juhatus kokku pandd nö. "omadest jopedest"
Vasta
#23
Olen lugenud seda teemat nii siin kui ka mujal ning leian, et tegu on tõesti hästi organiseeritud sigadusega.
Sisuliselt - mingi punt suvalisi jorsse on pannud "katuse" peale sisuliselt meie ühisvarale. On ju net ka siin Eestis
ülesse ehitatud enamus INIMESTE rahaga ja seda KA riigi maksude baasil. Seega on lubamatu selline "kaablid
läbi" poliitika. Nagu ma olen aru saanud siis need .pri.ee aadressid ei ole "regatud" suvaliselt vaid isiku andmete
alusel. Seega see firma peaks ajama oma "s1takastile kargud alla" ja minema kasvõi igale aadressile kontrollima ja
teadustama mis toimub ning AITAMA kas üle kolida, salvestada või likvideerida serveris olevad materjalid. Samas
ei ole ma eriti nõus väitega kui palju seal "kultuurset omandit korstnasse" lendab - suurem enamus on tühjus ja
saast, kuid usun, et seal on ka pärleid sees ja ees.

Minu seisukoht on, et kuna tegu on VÄGA olulise alaga siis PEAB see asi olema kindlalt ja LIHTSALT reglementeeritud
Riigikogu tasemel (mitte, et ma neist seal eriti heal arvamusel oleksin aga see on eraldi teema) ning mingi ICANN
taoline moodustis peaks olema näiteks Majandus ja Kommunikatsiooni Ministeeriumi bilansis, kui ALLUMA siiski otse
Riigikogule, et vähendada "mõjutuste" faktorit. Jutt, et eravalduses või üksiku valitsusvälise organina oleks asi siis
nagu "ausam" on täielik jama ja ei kannata kriitikat. Kui asi on valitusse kontrolli all siis on see vähemalt avalikum ning
selle rahastamine ja muu mingilgi määral läbipaistvam.

Just see on millele hetkel võitluse eesotsas olevad vennad peaksid rõhuma mitte aga "nemad on lollid ja korruptiivsed
ja meie oleme paremad" - see teeb neist lihtsalt uued "piruka" juurde pürgijad ja viib alla nende usaldatavuse ja olen
kuulnud, et mitte ainult minu silmis.
Vasta
#24
ICANN on rahvusvaheliselt tunnustatud domeeninimede register. ICANN on delegeerinud .ee domeenide haldamise KBFI-le. KBFI-ga kunagi seotud olnud isikud otsustasid, et persse kah, teeme sihtasutuse ja tõstame kõik sinna alla. EIS ei oma tegelikult MITTE MINGIT juriidilist õigust domeenidega sahkerdada, veel vähem neid kustutada.

Eile avaldati ka EKI ning viie suurema erakonna esindajate poolt ühis-pressiteade, kus mõistetakse hukka EIS käitumine, senimaani pole meedias selle kohta sõnagi. Räägitakse hoopis mingitest pseudoasjadest...
Vasta
#25
Para-web on USA riiklik omand! Miks ma ütlen seda nii? Nimelt seetõttu, et erinevad riigid müüvad interneti edasi läbi backbone'de. Internet backbone on (osa)riiklik alajaam, mis müüb interneti edastamise (andmeside) õigusi edasi ISP'dele (Internet Service Provider) Kuna USA käes on juhe, siis USA teeb interneti seadustiku ja kõik need, kellele edasi müüakse õigusi, on astme võrra madalamal. Uurige googlest lisainfot Internet backbone kohta.
Teisest asjast millest ma tahaks rääkida on see, mis toimub praegu USA senatis. Nimelt on ratifitseerimisel seadus, mis annab USA presidendile võimaluse keerata interneti kraanid kinni (Ka võib USA president otsustada, et tänasest Eestlased enam nt. Lätakate internetiruumi ei saa)

Bill would give president emergency control of Internet - Google Puhver
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  See suur ja mõistetamatu Venemaa!? excubitoris 4,202 1,184,827 23-03-2024, 15:47
Viimane postitus: Kunglas
  Suur Eksitus (The Great Deception)! Arlich 1,493 219,471 16-03-2024, 22:16
Viimane postitus: Kunglas
  Mis maailmas toimub? xcad 24 5,981 01-06-2020, 16:50
Viimane postitus: Mannu
  Birminghami Kolmsilm a la Suur Vend Skarre 0 3,265 13-11-2015, 04:01
Viimane postitus: Skarre
  Suur jalutuskäik xawa 4 6,033 25-07-2012, 14:55
Viimane postitus: Tarawah
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 651 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 649 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 638 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat