Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida tähendab "valgustunud"?
Autor Sõnum
filo
Tavaliige

16-08-2019 13:29
Postitus: #226
RE: Mida tähendab "valgustunud"?
Mulle meeldib sõna "seisund", sellepärast, et seda saab nn tavainimene mõista. Kõige parem näide on joobeseisund. Carlitose terminitega kokkupanekupunkti nihkumine. Kerge alkoholijoove: maailm on justkui teistsugune, aga võimatu on sõnadega öelda, mis teisiti on, hakkad ütlema, siis kõik on justkui sama. Võib tajuda matemaatika ja loogikaprotsessori teatud aeglust, kuid see on ka kõik. Nüüd võib seda ekstrapoleerida, oletada, et kui sammuda nt budistliku askeesi ja distsipliini rajal, siis toimub pidevalt mingi samasugune teisenemine, kuni lõpuks jõuad valgustumiseni. Usk raja suhtes lubab sul oletada, et need sinu oleku muutused, mida rajal läbid, on õiges suunas ja et selline elu on elamist väärt. Aimata, ära arvata, teada, oletada, mis see valgustumine lõpuks on, on täpselt sama võimatu kui inimesel, kes kunagi pole maitsnud alkoholi, on võimatu teada kuidas on olla purjus, või inimesel, kes kunagi pole vees olnud, on võimatu teada, mis tunne on ujuda näiteks. Kõik "teadmised" ujumisest enne selle kogemist on suht mõttetud mu meelest.
(selle postituse viimane muutmine: 16-08-2019 13:31 filo.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Q11
Vana kala

16-08-2019 13:44
Postitus: #227
jah...nii võib ka öelda. Sellest alkoholimõjust. Naljakas on see, et Päris Mina ei jää kunagi purju...Smile
"kuni lõpuks jõuad valgustumiseni"...no tegelikult Sa oled Valgustunud, Sa Ise oledki Mina. Niiet "jõudmine kusagile" tähendaks ümber maailma käimist kuni jõuad tagasi..Koju...Smile
Loffe
Uustulnukas

17-08-2019 05:30
Postitus: #228
(15-08-2019 20:44 )Q11 Kirjutas:  "Naguali kui "minu heategijasse" on pesueht gurujooga."
Tunduks küll jah. Ja see "kollitamine" mulle eriti ei meeldi. Sest sellest tekkib inimestele illusioon ja sealt Hirm (paratamatult, kuna illusioon on kaduv). Mitte ühtegi "kolli" pole olemas kes suudaks Reaalsust endale allutada.

On tõesti ühiseid jooni "minu heategijaga". Mul meenub sellega üks loeng Ram Das'iga kui ta räägib Ramana Maharashi'st. Sealt kumab läbi sarnane suhtumine - "minu heategija". Küll mitte sellises sõnastuses.

Kollidest rääkides tuleb mulle meelde lugu Castanedast kui ta koos Don Juani ja kaaslastega kõndis üle nõiutud põllu. Või vähemalt nii ütles talle Juan. Ta hakkas nägema kõikvõimalikke kolle ja olendeid. Don Juan naeris selle peale ennast kõveraks ja selgitas, et tema näeb ainult energiaid ja Castanedal oleks vaja enda Tonali laud puhtaks teha kuna see tingib selle mida ta näeb. Kui keegi teab seda lugu täpsemalt võiks siia kirjutada ma lugesin vast üle 10a tagasi ja mälu võib petta. Tonali laud siis teiste sõnadega egoistlik meel või killustatud mõistus.

(15-08-2019 20:44 )Q11 Kirjutas:  Aga kiindumatus moodustub täiesti iseenesest Valgustumise käigus. Mitte midagi omada enam ei saa...Smile

Nagu ma aru olen saanud on laias laastus kaks teed. Progresseeruv ja otsene. Progressseeruva puhul tegeletakse "tonali laua" puhastamisega esmalt. Õpitakse tundma/eraldama seda mis mina ei ole. Mina ei ole mõtted, emotsioonid - mõistus, keha. Aktsepteerima seda ja ka seda, et ma ei tea kes ma olen ning mugavalt tundma selles olekus. Selle tulemusel samastutakse järkjärgult enam "vaatlejaga" ja meel muutub läbipaistvaks. See on selline poolel teel olemine ja kui on õnne siis võib olla tuleb enese ära tundmine.
Otsene tee on valgustumise kogemus enne või siis enda äratundmise kogemus enne ja peale seda meele puhastamine. Muidugi see on liiga robustne seletus, sest me oleme igaüks niivõrd unikaalsed oma persooni poolest.
akkillus
Tavaliige

17-08-2019 08:57
Postitus: #229
Tsitaat
"Tõeline valgustatus on lahti laskmine kõigest sellest, mida me arvame teadvat. See on loobumine meelest endast.Vaid siis kui elame vaikse meele ja avatud südamega, võime öelda, et oleme valgustunud. Inimene on sukeldunud Kõiksusesse ja kõike kogetakse kui Üks. Me oleme laine Igaviku ookeanis. "
7777777777
See on kõik õige, aga liiga üldine. Konkreetsemalt tähendab valgustatus kõiksuse andmebaaside kasutamist. Kõiksus on ka liiga üldine. Konkreetsem oleks näiteks andmebaas kõikide maakera veekogude kohta. Ja mis ei ole ainult teksipõhine vaid interaktiivne, sest üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.
Neid andmebaase ei saa kasutada raha makstes internetipakkujale. Müütides on kirjas, et tuleb ületada jõgi või veekogu. Kui ülevedajat ei ole siis tuleb leida jõgi kus on vett vähe. Aga igaljuhul tuleb jõgi ületada kuiva jalaga. Muidugi mitte maakera jõge vaid sellist jõge mille asukohta pole võimalik geograafiliselt määrata.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida uskuda, mida mitte? paat 19 7,320 21-12-2011 13:44
Viimane postitus: Kroko
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 39 11,914 06-11-2011 19:41
Viimane postitus: Sekhmet

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog