Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida tähendab "valgustunud"?
Autor Sõnum
Lorenz
Veteran

21-01-2020 18:26
Postitus: #276
RE: Mida tähendab "valgustunud"?
Millest see tahe siis vaba on?
See kõlab muidu logish, et (vaba) tahe on teadvuse sekkumine impulsside avaldumisse. Paadunud determinist võib siinkohal aga alati öelda, et seal pole piisavalt vabadust, et tahet vabaks nimetada. Aga see selleks.
Ma jah ei mäletanud Libeti eksperimendi detaile, kasutasin seda impulssi, mis parasjagu meelde tuli Smile

Tegelt nii vist saaks ka mõelda, et me koosnemegi erinevatest impulsiväljadest, millest üks võib olla teadvustatud. Ning see üks oleks siis teadvus, aga see pole ainus väli, mis meis eksisteerib ning meie käitumisele mõju avaldab. Tegelikult on ehk nii, et see teadvustatud väli on teistest aeglasem oma toime poolest, millest võiks järeldada et selles eksisteerib suurem keerukus.
(21-01-2020 18:18 )Q11 Kirjutas:  „On peale Sind veel kedagi?“
„Ei ole...“

See ei ole minu jaoks üheselt mõistetav.
(selle postituse viimane muutmine: 21-01-2020 18:30 Lorenz.)

Seoses pingelise eelarvega on valgus tunneli lõpus ajutiselt töökorrast väljas
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Q11
Bännitud

21-01-2020 18:33
Postitus: #277
„Millest see tahe siis vaba on?
Mitte tahe ei ole vaba vaid Mina (Teadvus, Jumal, Hetk) on Vaba.
Minal (Jumalal) pole tahet.
Sest peale Teda (Mind) ei ole midagi muud.
„et me koosnemegi erinevatest impulsiväljadest“
Sellisel juhul samastad Sa ennast inimesega ja sealt kerkivad küsimused saavad ka alati imelikud vastused...Smile
Lorenz
Veteran

21-01-2020 18:34
Postitus: #278
Ning mis asi on ühisväli? Midagi, mida me paljud inimesed (teadvused) jagavad, eks ole. Ning kuidas nad seda jagavad? Selle kaudu, et inimestel on sarnased impulsid. Kui paljudel inimestel on sarnased impulsid, mida nad ise selgelt ei teadvusta, siis võiks ju rääkida et nende käitumist juhib jagatud mentaliteet, et nad mängivad välja mingit mängu, mis on üksikutest indiviididest laiem ning suurem.
(21-01-2020 18:33 )Q11 Kirjutas:  Sellisel juhul samastad Sa ennast inimesega ja sealt kerkivad küsimused saavad ka alati imelikud vastused...Smile

Jah, ma samastan ennast inimesega (sa pead ilmselt silmas kategooriat). Samas ei piira ma seda kategooriat mingi kitsa nägemusega inimesest. Sest mis "iniemne" on? Küsi erinevatelt inimestelt erinevates kontekstides, ning sa saad väga erinevaid vastuseid.
(selle postituse viimane muutmine: 21-01-2020 18:38 Lorenz.)

Q11
Bännitud

21-01-2020 18:46
Postitus: #279
„Sest mis "iniemne" on? Küsi erinevatelt inimestelt erinevates kontekstides, ning sa saad väga erinevaid vastuseid.“
Jah, aga küsi erinevatelt inimestelt, kas ta on teadlik, saad alati ühe vastuse...Smile
Lorenz
Veteran

21-01-2020 18:56
Postitus: #280
No oletame, et inimesed saavad sellest küsimusest kõik ühtmoodi aru, mida on jube palju oodatud, mida see vastus sulle annab? Jah/ei tüüpi vastus pole kuigi sisuline vastus, seega peaks küsimus sisuline olema, eks ole. Aga kui kõik inimesed ei saa küsimusest ühtmoodi aru, siis mis see sisu õigupoolest on seal?
Mul on tunne, et sa pead selle teadlikkuse all, nagu ka inimese mõiste all, silmas midagi konkreetset aga ma ei tea mida sa silmas pead.

Minu jaoks on teadlikkus skaala. Ma võin olla rohkem või vähem teadlik, ning ma ei oska ette kujutada mida 'täielik teadlikkus' võiks tähendada. Kui sa siis küsiksid mult, et kas ma olen teadlik, siis peaksin vastama, et natukene. Mitte jah või ei. Kas kõik iniemsed ütleksid 'natukene'? Julgen selles kahelda.
Teisalt kui mult küsida, et kas mul on selline asi olemas, nagu teadlikkus, siis peaksin vastama jah. Sest natsa ikka on tõepoolest.

Samas teadvustan ma endale, et ma haara "teadvuse" mõistet lõpuni, ma ei tea mis asi on teadvus oma põhjas. Võib-olla Q11 haarab seda mõistet lõpuni, ka seda mina ei tea.
(selle postituse viimane muutmine: 21-01-2020 19:04 Lorenz.)

Q11
Bännitud

21-01-2020 19:11
Postitus: #281
„Minu jaoks on teadlikkus skaala.“
Siis Sa samastad selle mõttega. Nüüd on mu peas palju mõtteid, nüüd vähem...nüüd minestasin ära ja mõte arvab, et seal kus teda pole pole midagi. Mõtet jah seal pole.
No ma seda Hetke näidet olen toonud. Kujuta ette, võtame Hetkelt midagi ära.
On Siis „vähemhetke“?
Saab Temast midagi „ära võtta“? Sealt pole midagi „ära võtta“
Aga juurde panna?
Nüüd on Hetk kuidagi „rohkem hetk“?
Ei saa ju.
Ja...hmm...Sa vist natuke ajad Teadvuse sassi tähelepanuga...Smile
Lorenz
Veteran

21-01-2020 19:46
Postitus: #282
(21-01-2020 19:11 )Q11 Kirjutas:  Ja...hmm...Sa vist natuke ajad Teadvuse sassi tähelepanuga...Smile

Ma ei saa sinu mõtteid segamini ajada, Q11. Ma ei tea millised su mõtted on, mida sa ühe või teise terminiga silmas pead. Ma lihtsalt ei tea ...
Ning kui Q11 ütleb, et ma samastan ennast mingi mõttega, siis ma nagu osaliselt saan aru, mida see tähendama peaks, aga mitte päriselt. Tundub küll lahmimisena, kuigi samas miski ütleb mulle, et nii polnud see mõeldud.
(selle postituse viimane muutmine: 21-01-2020 19:50 Lorenz.)

Lorenz
Veteran

21-01-2020 21:15
Postitus: #283
No ütleme siis nii, et olgu see teadvus mis iganes, Hetk ja Mina samamoodi, ma lähenen neile nähtustele natsa teiselt poolt, kui Q11. Tuleb veelkord tunnistada tõsiasja Smile

Q11
Bännitud

21-01-2020 21:24
Postitus: #284
Jah...ma veel korra, et on juba õhtu ja nii. Kui Sa Lorenz magama lähed, püüa leida punkt kus teadvus nö "kaob". Ärkvelolekust Uneilma ja sealt Sügavasse Unne...Smile
Lokster
Veteran

22-01-2020 07:29
Postitus: #285
DNA-d avada ja VALGUstuda aitavad spetsialistide konsultatsioonid. https://toitumine.ee/energia-ja-toitaine...ned/valgud
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 44 13,004 23-01-2020 13:08
Viimane postitus: kalldunn
  Mida uskuda, mida mitte? paat 19 7,532 21-12-2011 13:44
Viimane postitus: Kroko

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog