•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 13
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida tähendab "valgustunud"?
#76
Minaelan, kui sa neid energiaid kuulad, siis mida sa enda kohta teada saad?
Vasta
#77
Võibolla te jätkate oma psühhoanalüüsi privaatkirjade teel?
Vasta
#78
(25-03-2012, 14:15 )Celtic Kirjutas: Võibolla te jätkate oma psühhoanalüüsi privaatkirjade teel?

aga kuidas meie omavaheline vestlus sind puudutab?

mind ei huvita see, mida Minaelan leiab täpselt endast ja see, kas ta seda siia kirjutab. see on tema oma valik. Neid küsimusi küsisin ma tema käest sellepärast, et maailma tajumine sõltub alati tajujast, kui ta ei oska ennast vaadelda eraldiolevana sellest, mida ta vaatleb ja miks ta seda vaatleb, siis ei saa ta aru protsesside toimemehhanismidest ja sellest millest ta ise sõltub ja kas ta ka oskab sellest lahti lasta, et enamat tajuda.

Vasta
#79
(25-03-2012, 10:36 )PiziIngliito Kirjutas: Uudistasin natuke, mis on ühist üldse nende smaragdtahvlite leidmise loos ja ka Crowley'l. Huvitav on kasvõi näiteks see, et Newton'il (toon selle nime siin sellepärast sisse, et näiteks ka kasvõi tema tõlgendust on kasutatud edaspidi selle materjali kasutusel - näiteid erinevatest Smaragdtahvlite tõlgetest leiate siit: http://en.wikipedia.org/wiki/Emerald_Tablet
Saan aru, et ka Crowley'l olid vabamüürlikud kalduvused. Kas me jõuame siis sinna, et tänapäeva väidetav valgustav materjal tuleneb ikkagi vabamüürlastelt?!

Kas tõesti on varem ka kuskil teemas Crowley taro kaardi õpetusest kirjutatud? Pole seni märganud. Aga pole lugenud ka kõiki taro kaardi teemasid.
Küll luges lahendused seda Voldemar von Üxkülli "Pühendumist vanas Egiptuses" pdf failina ja sa isegi andsid selle kellegile ühes teemas.
Muidu eespool siin teemas ma tegin kindlaks, et pdf ja raamatukujuline Üxkülli "Thothi raamat" ei kattu kõiges. Crowley taro-kaardi õpetusega pole võrrelnud, pole seda lugenud. Ise kasutan teisi taro-kaardi õpetusi.
Eespool jäi mulje, et kasutajale minaelan ei meeldinud Üxkülli raamat nimetusega Thothi raamat, vaid meeldis fail Pühitsemine:
http://www.hot.ee/wandermast/failid/Pyhitsemine.pdf

Samuti tundub, et väga vähesed on siiski Smaragdtahvleid (Thothi raamatut) siiani läbi lugenud. See on aga teistest Thothi raamatuteks nimetatutest erinev ja minu arust kõige rohkem teadvust avardav. XIII osa pluss kaks täiendavat smaragdtahvlit.

http://www.hot.ee/wandermast/failid/Thot...ahvlid.pdf
Kes enam seda ei mäleta, siis juttu on Amenti hallidest, Suurest püramiidist, valguse lastest, kes laskusid sellele planeedile jne. Samuti hulgaliselt õpetusi, kuidas teadvust oma kehast vabastada.
Thoth kasutas talle antud teadmisi, et tungida läbi ruumi, aja ja mateeria saladuste.
Igatahes on see põnevaim teos, mille siit foorumist kunagi lugemiseks sain. See on lihtsalt ime, et see ka eesti keeles saada on.
Selleks ajaks kui see eesti keelde tõlgiti, olin juba aastaid huvi tundnud Smaragdtahvlite vastu. Teave oli aga väga vastuoluline.
Mis Crowleysse puutub, siis astraalolendiga (leidsin just et mitmete erinevatega) suhtles ta vahetult.
Seesama Crowley suri kolm aastat peale seda Thothi raamatu omapoolset tõlgendamist, st taro kaardi õpetuse avaldamist pealkirjaga "Thothi raamat".
Ta suri 1947 Lõuna-Inglismaal Hastingsis üleliia suure heroiinikoguse pruukimise tagajärjel, mida ta kasutas ravimina.
Pigem oli Crowley seotud Roosiristlastega kui vabamüürlastega. See esimene ordu - Kuldse Koidiku Hermeetline ordu, millesse ta kuulus, oli rajatud 1888.a. kolme esoteerikahuvilise roosiristlase poolt.
Ordu hierarhias oli 10 maagiliste teadmiste astet ja selle liikmed sooritasid astraalrände ja tegelesid muude nõiakunstidega.
Muuseas, sinna kuulusid ka kirjanik Artur Conan Doyle ("Baskerwillei´de koera" autor) ja luuletaja William Butler Yeats (1865-1939).
Ordu Hõbedane Täht lõi Crowley eelmise ordu haruna. Selles ordus osales
astraalolend Hoor-Apep. Paljastati ka teiste okultistide saladusi.
Edasi hakkas ta seksmaagiaga tegelema ja sellest on kuskil teemas juba varem juttu olnud.
Crowley seoseid vabamüürlusega pole seni ette tulnud, aga ega ma nii põhjalikult ei ole uurinud ka. Pealegi meil vist ei olegi eraldi teemat Aleister Crowley kohta?
Enne vabamüürlust oli kümneid erinevaid salaordusid ja ka peale vabamüürlust on neid juurde tekkinud. Paljud salastatud. Paljud tegelevad millegi muuga, kui ametlikult teada annavad. Paljudel ordudel on omavahelised sidemed. Salaordudeks nimetan ma müstitsistlikke ordusid, mis tegelevad esoteerikaga. On veel poliitilised salaordud. Maailma juhivad arvatavasti illuminaadid. Ja ilmselt koos mingi tulnukrassiga. Võib isegi nii olla, et üks punt võimureid kasutab ühtesid tulnukaid liitlastena ja teine punt teist tüüpi tulnukaid.
Tundub, et need plejaadlased, kellest minaelan juttu tegi, on heatahtlikud. Smile
Nimetatakse ka põhamaiseks rassiks või aaria tulnukateks. Billy Meier teeb nendega koostööd! Aga see on juba teiste teemade jutt. Drunvalo Melchizedeki järgi elavad plejaadlased neljanda dimensiooni kõrgemas ülemtoonis ja Plejaadidel asub ka Galaktiline Ülikool. Drunvalo aga on see, kes kirjutas "Elulille" raamatud ja ka Thothi õige raamat "Smaragdtahvlid" pajatab elulillest. Kokkulangevusi on palju. Mida kõigest sellest arvata - see jäägu igaühe enda otsustada.
Muidugi on neid Barbara Marciniaki raamatuid jah juba mitmeid aastaid avaldatud ja Billy Meieri üle naerdakse, aga kes täpselt teab, mis toimub...
Meieri kontaktidest plejaadlastega:
http://www.crystalinks.com/billy_meier.html
Vasta
#80
Müstikule: Tegelikult ma ei öelnudki ju, et Crowley'st või tema Taro-tõlgendusest siin räägitud on, pigem ikka Smaragdtahvlitest. Üritasin nendes teemades ühist joont tabada lihtsalt. Ja ma eeldasin, et see Üxkülli materjal toetub Crowley omale, siit ilmselt ka väike segadus. Edaspidi olekski siis ehk hea ära mainida viidete andmisel, kelle teosega tegemist. Crowley'st: võib-olla oleks tema poolt kasutatud sümboolikat tõesti õigem illuminaatidega siduda.
Aga mis Smaragdtahvlitesse puutub, siis minu arust seal on veel rohkem sellist võimutsemist, a la stiilis, kui tagasi saabun, siis tulen ja näitan teile, kes minu õpetusi ei ole järginud! Võib-olla peakski edaspidi sellistest lugudest tõsiselt võtma AINULT ridade vahelt loetut Laugh
Vasta
#81

Kui juba Thothi raamatu ümberjutustajate tasutast rääkimiseks läks, mis oleks siis Thothi 21+1 pildiga raamatu kirjutanud von Yxkülli taust, võimalik seos Eestiga, ning ajastu kuna ta selle kirja pani?

Igatahes tundub ta olevat sakslane, raamatu originaalpealkiri on: "Woldemar von Uxkull - Ägiptische Einweihung nach dem Buch Thoth"

Kuid neid "Woldemar von Üxkull'e " tundub olevat sama palju, nagu NLiidus oli alampolkovnikuid - seega milline neist Üksküllidest siis Thothi raamatust oma tõlgenduse kirjutas?
Vasta
#82
(25-03-2012, 20:00 )PiziIngliito Kirjutas: Aga mis Smaragdtahvlitesse puutub, siis minu arust seal on veel rohkem sellist võimutsemist, a la stiilis, kui tagasi saabun, siis tulen ja näitan teile, kes minu õpetusi ei ole järginud! Võib-olla peakski edaspidi sellistest lugudest tõsiselt võtma AINULT ridade vahelt loetut Laugh
Smaragdtahvlite teemas on öeldud:
(31-05-2006, 00:41 )Arlich Kirjutas: Tõsi küll, Smaradgtahvlid pole mõeldud igaühele lugemiseks.
Tavainimene nõ. "seiklusjutte maalt ja merelt" raames sealt midagi olulist välja ei loe. Vajalik on paljude materjalide läbitöötamine, siis saab ka informatsioonile ligi (ehk on vajalik kõrge vaimse taseme saavutamine).
Pean ütlema, et peab ka vastav meeleolu olema neid lugedes. Nende lugemine sarnaneb mediteerimisele. Meditatsioonimusa samal ajal kuulamine on kõige parem.
Mingit võimutsemist ma Smaragdtahvlite puhul küll ei mäleta.
Millises peatükis sa seda täheldasid?
Küll on aga von Yxkülli Thothi raamat küllaltki vanamoodsas ja pisut manitsevas sõnastuses. Näiteks: "Tulevad päevad, mil enamik inimesi ei taha ega suuda ammutada valgust ja teadmist kõrgemaist allikaist, vaid otsekui pimedad mutid aines hakkavad tuhnima. Ja sealjuures näivad nad endale targad. Sisemist valgust ei saa neil olema ja õigustamatus uhkuses usaldavad nad vaid viit madalamat meelt..."

Lahendused, neid Yxkülle on jah palju ja seni olen ainult mõned Woldemar Yxküllid leidnud, kes ajastusse klapivad. Üks on krahv Woldemar von Uxkull-Gyllenbandi (1898–1939), kes oli ajaloolane.
Teine samanimeline oli Laitse imposantse neogooti stiilis mõisahoone omanik. Olevat selle 1890. aasta paiku ehitanudki
Oli alguses sõjaväelane, hiljem leidis kutsumuse kirjanduses ja müstikas. Kirjutas romaane, novelle ja näidendeid ja nende tegevus toimus vahel ka muistses Egiptuses.
http://www.laitseloss.ee/ajaluguEE.php
Üks kellega ta tihedalt läbi käis, oli Nicolai von Glehn, Nõmme Glehni lossi ehitaja.
Siin mõned näidised selle kirjanikust von Yxkülli vanadest raamatutest:
https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/isik?26193
Kui see nüüd seesama oli, kes "Thothi raamatu" kirjutas (küllap alguses saksa keeles ja hiljem see tõlgiti) , siis lugesin veel, et Paul Raud on maalinud nii tema kui Natalie von Uexkülli portreed.




Vasta
#83
Noh, võta kohe esimene smaragdtahvel lahti. Minu arust küllaltki käsen-poon-lasen meetodil õpetab see suur õpetaja.. Lubab needuseid peale panna, kui teda ei järgita jne.
Vasta
#84
Nojah, kui ettevalmistumatult lugema asuda ja mitte endale teadvustada kui iidsed tekstid need ikka on, siis võib esmapilgul ära küll ehmuda.
Üks näide I smaragdtahvlist:
Aga veel sündimata ajal tõusen MA uuesti,
vägev ja võimas, nõudes seletust neilt
kes on minust maha jäänud.
Siis hoidke alt, O KHEMI rahvas,
kui te olete vääralt minu õpetusi avaldanud,
kuna MA tõukan teid alla teie kõrgest seisusest
koobaste pimedusse kust te pärit olete.
Ärge reetke minu saladusi
ei rahvastele Põhjas
ega rahvastele Lõunas
muidu langeb teile minu needus.
*************************
Samas on igal smaragtahvlil seletused ka juures. KHMEMI rahva all peab Thoth siis silmas Egiptuse muistset rassi, kes oli barbaarne ja metsistunud. Need inimesed elasid suures segaduses, kui Thoth ja teised Atlantide preestrid tulid neid õpetama. See oli ikka väga-väga iidne aeg. Muidu Thothil oli ju see suur sau ka, millega sai barbarite rünnakuid blokeerida ja küllap olid need barbarid ikka väga võitlushimulised.
Smaragtahvlid enda viisid selle teksti järgi preestrid Lõuna-Ameerikasse maiade juurde. Need asetati Yukatani poolsaarel ühe suure templi alla. Eriti huvitav on see ruumilaeva kirjeldus I osas. Kirjutatakse, et see oli võimeline liikuma planeetide vahel ja nende käsutuses oli ka relv, mis võis terve planeedi minema pühkida.
Pika aja jooksul arenesid Khemi karvased barbarid siiski teadvuses ülespoole, kuni olid võimelised jätkama arenguid Thothi abita. Sel ajal (I osa kirjeldustes) oli Thoth just Amenti Hallidesse sisenemas, et mõneks ajaks Maalt ja sellest kehastusest lahkuda. Eks ta siis pidaski selle võrdlemisi tigeda manitsuskõne, et tagasi tulles areng ei oleks seisma jäänud Maal.
Ja see protsess, nagu sealt edasi lugeda võib, oli ikka väga ohtlik ka.

Muidu tarkusesõnu on rohkem kui manitsuskõnesid.
Näiteks: kui sa kogud teadmisi, siis ära hoia neid tagasi selle eest, kes neid ausalt ja agaralt sinult küsib. Kõik on sõbrad, kes otsivad sama eesmärki.
VI Smaragdtahvel:
Ära alista oma hinge Pimedusevendadele.

Ja muidugi - see ongi Thothi Tarkuseraamat. Smile
Vasta
#85
Ja see tekitab veel igasugu küsimusi. Miks olid need metsistunud rahvad neid teadmisi rohkem väärt, aga rahvad Põhjas ega Lõunas mitte? Ja mitte iidsed tekstid ei ehmata ära vaid nende tahvlite sisu on ülbe ja üleolev, mis iseenesest on juba eemaletõukav. Sellega tahan öelda, et see materjal on vastuoluline oma olemuselt. See valge vennaskonna ja pimedusevendade väljatoomine on sümboliks taeva ja põrgu kontekstile, mis on ikka üks-ühele kristliku maailma lähenemine asjadele. Ja kui nüüd veel vaadata üle paralleelid meile tuntud materjalidest, siis tegemist kristlusele samasuguste põhimõtetega, näiteks nagu Krishna ja Horusegi puhul. Mõte jääb samaks, ainult teise nime all. Pühade Smaragdtahvlite nime all.

Miks ja kust pärinevad erinevatel aegadel eri paikades täpselt ühesugused andmed jumalus/prohvetite olemasolust ja nendega kaasnenud niivõrdkuivõrd erinevatest õpetustest?
Vasta
#86
(16-12-2011, 11:19 )lahendused Kirjutas: Inimesed võiks üritada "karja asemel" erakutena elamist õppida - nii õpitakse nägema ennast kõiksuse taustal, mitte aga omasuguste karja taustal - nii omandatakse "suhtelise mõtlemise" (kari määgis, mina ei tea midagi) asemel "absoluutne mõtlemine" (mina ütlesin ja mina ka vastutan), mis annab eeldused jumalikuks loojaks saamiseks.
Umbes nii see on. Valgustunuks saab hädapärast lugeda kõiki, kes mõistavad maailma/Uniwersumi olemust ja eksistentsi mõtet.
Tahtmine teistelt arenguõigus ära võtta puudub.
Vasta
#87
Valgustatuks saamisel on üheks takistuseks "mina ületamine" - üritan sellest veidi pikemalt kirjutada:

Mina pole tõeline.
Mina on meie mõtlemise tulemus.
Mina on vaid meie mõtete kogum meie peas.
Oma mina paneme me kokku oma peas (meeltes).
Minast kinnihoidmine ühendab meid kannatustega läbi karma.

Füüsiline maailm suhtleb minaga läbi viie meele, ning viie meele abil saadud info pannakse meie peas kokku meelepildiks.
Kaks inimest võivad oma viie meelega samal hetkel vastu võtta täpselt sama pildi, heli, lõhna, maitse ja puudutuse, kuid nende meelepilt on ikkagi erinev.
Näide: 2 meest näevad korraga ülimalt ilusat modelli välimusega naist: üks mees tahaks sellise naisega koos elada näilise ilu ehk füüsilise tõmbe pärast - teine mees hoiaks sellisest naisest eemale, kuna ilusad naised on reeglina pirtsakad ja tegelevad vaid enda välimuse eest hoolitsemisega kodutööde asemel - ehk viie meele abil saadud info oli meestel täpselt sama, kuid kokku pandud meelepilt oli täiesti erinev - kuid kuuenda meele, ehk ülitaju abil saadud nägemus kirjeldaks tegeliku olemust: mõlemad mehed saaks aru, et nähtud modelli välimusega naine tahab paista ilusam kui ta on, ning ta saavutab oma näilise ilu kõige muu arvelt (lisaks veel palju muud olemusliku teavet, nagu kõrk hing, halb iseloom, teistest mittehoolimine, jne) .

Mina koosneb meie kogemustest ja soovidest.
Kuid kogemused on vaid mälestused, ehk mõtted.
Samuti on soovid vaid mõtted.
Seega on ka mina vaid mõte, mida me hoiame elus oma kogemusi meenutades ja uusi soove mõlgutades.

Kui me keelduks oma meelte kaudu saabunud aistingutest emotsioone moodustamast, siis välised sündmused, ehk meie karma ei saa panna meid kannatama, ehk muuta meid õnnetuks.

Seega tuleks olla teadlik igast oma mõttest ja igast oma meelepildist hetkest hetke, ehk kontrollida oma meeli, tundeid, mõtteid.
Nii me mõistame, et kõik mis ilmneb meie teadvusesse, tuleb vaid seoste kaudu, mida me oleme varem loonud kokkupuutues ilmingutega.
Seega on kõik ilmingud meie endi loodud ja tühjad tõelisest olemusest.

Budistidel on selle kohta vastanduvad sõnad: maya (näiline) ja atma (tegelik).
Ehk viie meele abil kogeme me vaid näilisust (kuid oleme sisemuses nii kindlad, et see ongi tegelikus) - kuid ülitaju, ehk kuuenda meele abil kogeks me tegeliku olemust.



Kokkuvõte: seni, kuni me ei suuda ohjata enda mina, seni ei suuda me saada valgustatuks, kuna me näeme tegelikuse asemel vaid näilisust - kui me suudame aga ohjata enda viie meele põhist mina, siis avaneb meil kuues meel, ehk ülitaju ja me hakkame näilisuse asemel tajuma tegelikust, ning avatud on tee valgustatuse saavutamiseks.


Vasta
#88

Suurimaks probleemiks "mina ohjamisel" on rahulolu senise viie meele põhise tajuga - seni kuni oleme rahul oma viie meele põhise tajuga, ei hakka me otsima ülitaju, ehk kuunedat meelt.

Näide: kui visata kivi jõkke, siis näiline pilt tegelikusest on järgnev:
a) me näeme silmadega kivist põhjustatud laineid.
b) me kuuleme kõrvadega kivi sulpsatust vette.
c) me tajume nahaga näo peale lennanud veepritsmeid.
d) me tajume ninaga veepritsmete värsket lõhna.
e) me tajume maitsemeelega veepritsmete vetikast maitset.

Kõik need viis aistingut koos tunduvad olevat nii reaalsed, tõetruud ja kooskõlalised, et me ei üritagi midagi enamat tajuda või kogeda - sellise mõtlemisega oleme ennast lukustanud viie meele põhisesse näilisse maailma.

Kui me hakkaks aga kahtlema selles, et me oleme saanud viie meele abil kogu informatsiooni toimunust, siis hakkame otsima võimalusi ülitaju, ehk kuuenda meele kasutuselevõtuks.

Ülitaju abil tajuks me hoopis laiemat maailmapilt, mis ongi tegelikus:
a) Kivi teadvus pole nõus sellega, et me ta vette loobime: kivil on kulunud tuhandeid aastaid, et veest välja kuivale saada.
b) Kivi vette kukkumise müra ehmatas pesa pealt minema mune hauduva pardi - nii ei saa 5 pardipoega kunagi munast kooruda, ning neil jääb füüsilise maailma kogemine võimalus ära.
c) Kivi vette kukkumine lömastas ära jõe põhjas oleva krabi - nii jääb krabil edasine elu elamata.
d) Veepritsmed uhtsid kaldalt jõkke männikäbi ja nii kadus mitmel männipuul ära võimalus kogeda füüsilist reaalsust jõe ääres kasvava männipuuna.
jne, jne.

Kõik meie halvad teod salvestuvad meie karmas - selliste näiliselt süütute "viskasin vaid kivi vette" tegudega loome me omale ühe elu jooksul nii suure karmavõla, mida tuleks mitu järgnevat elu heastada.


Kõik maine on vaimse peegeldus - vaimses maailmas olevad teadmised on valgus - meie viie meele abil jõuab füüsilisse reaalsusse vaid ca 1% vaimse maailma valgusest/teadmistest: ehk viie madalama meele abil oleme me 99% pimedad, kurdid ja tundetud - kuid ülitaju, ehk kuuenda meele abil on võimalik peegeldada üha suuremat kogust vaimse maailma valgust/teadmisi enda sisse - mida rohkem vaimse maailma valgust/teadmisi me enda sisse suudame peegeldada ülitaju abil, seda valgustatumad me oleme.
Vasta
#89
(04-08-2012, 14:32 )lahendused Kirjutas: Suurimaks probleemiks "mina ohjamisel" on rahulolu senise viie meele põhise tajuga - seni kuni oleme rahul oma viie meele põhise tajuga, ei hakka me otsima ülitaju, ehk kuunedat meelt.

Näide: kui visata kivi jõkke, siis näiline pilt tegelikusest on järgnev:
a) me näeme silmadega kivist põhjustatud laineid.
b) me kuuleme kõrvadega kivi sulpsatust vette.
c) me tajume nahaga näo peale lennanud veepritsmeid.
d) me tajume ninaga veepritsmete värsket lõhna.
e) me tajume maitsemeelega veepritsmete vetikast maitset.

Kõik need viis aistingut koos tunduvad olevat nii reaalsed, tõetruud ja kooskõlalised, et me ei üritagi midagi enamat tajuda või kogeda - sellise mõtlemisega oleme ennast lukustanud viie meele põhisesse näilisse maailma.

Kui me hakkaks aga kahtlema selles, et me oleme saanud viie meele abil kogu informatsiooni toimunust, siis hakkame otsima võimalusi ülitaju, ehk kuuenda meele kasutuselevõtuks.

Ülitaju abil tajuks me hoopis laiemat maailmapilt, mis ongi tegelikus:
a) Kivi teadvus pole nõus sellega, et me ta vette loobime: kivil on kulunud tuhandeid aastaid, et veest välja kuivale saada.
b) Kivi vette kukkumise müra ehmatas pesa pealt minema mune hauduva pardi - nii ei saa 5 pardipoega kunagi munast kooruda, ning neil jääb füüsilise maailma kogemine võimalus ära.
c) Kivi vette kukkumine lömastas ära jõe põhjas oleva krabi - nii jääb krabil edasine elu elamata.
d) Veepritsmed uhtsid kaldalt jõkke männikäbi ja nii kadus mitmel männipuul ära võimalus kogeda füüsilist reaalsust jõe ääres kasvava männipuuna.
jne, jne.

Kõik meie halvad teod salvestuvad meie karmas - selliste näiliselt süütute "viskasin vaid kivi vette" tegudega loome me omale ühe elu jooksul nii suure karmavõla, mida tuleks mitu järgnevat elu heastada.


Kõik maine on vaimse peegeldus - vaimses maailmas olevad teadmised on valgus - meie viie meele abil jõuab füüsilisse reaalsusse vaid ca 1% vaimse maailma valgusest/teadmistest: ehk viie madalama meele abil oleme me 99% pimedad, kurdid ja tundetud - kuid ülitaju, ehk kuuenda meele abil on võimalik peegeldada üha suuremat kogust vaimse maailma valgust/teadmisi enda sisse - mida rohkem vaimse maailma valgust/teadmisi me enda sisse suudame peegeldada ülitaju abil, seda valgustatumad me oleme.

Jah, absoluutselt nõus.
Aga ükskõik mida me ka ei tee, on alati kahtpidi mõistetav.
Viskan kivi vette, tapan järvekarbi, see muda mis sealt põhjast ülesse tõusis annab uue elu bakteritele kes seal kõrval seda ootasid.
Bakteritest saavad kõhu täis vetikad jne.
Et siis elada on : ohtlik, kahjulik, egoistlik....ühesõnaga keeruline Smile
Vasta
#90
Pardid ei mõtle, et maha maandudes võivad nad lömastada putukaid või taimeid kellest võib midagi suuremat tulevikus sõltuda. Kajakas ei mõtle, et auto esiklaasile pasandamine võib inimese vihaseks ajada mis kajastub liikluses närvilisuses ning võimalik, et kellegi olulise isiku surmas liiklusõnnetuse tagajärjel. Männiseemend ei mõtle, et mis siis saab kui nad idanevad või ei idane jne. Inimene on ainuke kes endale mõtlemisega nö karmat on koguma hakanud, aga samas eks see ole igaühe enda otsustada mille pärast ta maailmas elab - kas sellepärast, et siin olla või sellepärast, et tundmatu tuleviku pärast muretseda.
Vasta
#91
Tsitaat:Kõik meie halvad teod salvestuvad meie karmas - selliste näiliselt süütute "viskasin vaid kivi vette" tegudega loome me omale ühe elu jooksul nii suure karmavõla, mida tuleks mitu järgnevat elu heastada.


Vahest ma ikka mõtlen kas inimestel on mingi eriline vajadus oma kraesse mingeid olematuid probleeme või on kuskil mingi elukas kes neid meile sinna topib? Kas süükompleksi käes vaevalmine annab isikule midagi reaalset tema arvates või on tegu "pisikese riista" (ei teagi hetkel mida naiste puhul esile tuua) kompleksiga?

Inimese elu koosneb sellistest episoodidest ja ehk tuleb asja hoopis teisiti vaadata? Äkki on isiku selline tegevus hoopis "saatuse sõrm" või karma suunaja? Äkki pidigi just see käbi mitte seemneid edasi andma - mets oli niigi tihe? Äkki just see krabi pidi surema, et anda tuhandetele teistele isenditele võimalusi evolutsiooni toiduredelil edasi elada?

Sellised teod ja episoodid palistavad maailma algusest peale. Kui iga kivi viskamise taga otsida karma võlga, iga tegevust seostada millegi negatiivsega siis kuulge - äkki laseks ennast kohe maha - saad võla valust lahti ja vähendad inimkonna ja iseenda ökoloogilist jalajälge? Inimesed on otsinud aegade algusest peale "jumala sõrma" pea iga kivi alt mis neile elu teel ette on sattunud. Kes loeb autonumbreid ja loodab sealt oma leiutatud "süsteemi2 abil avastada mis teda ees ootab ja mille järgi talitada. Kes loeb tähemärke/astroloogiat kes jälle kristall kera ja nii võiks jätkata oksendamiseni, kuidas inimesed püüavad midagi ennustada, et saada "soodne" positsioon oma tulevikku.

Tegelikult on asi lihtsam - ei ole olemas mingit karmat ega karmavõlga, mida iganes sa siin elus teed, et püüda saada PETMISE teel (õigemini lootus AGA meenutagem "lootus on lollide lohutus") mingit paremat positsiooni või eluvõi mida iganes seal kuskil kauges ja võimalik, et ka olematus järgmises elus on suurim enesepettus mida mitmed "mustad" jõud on inimesele ette söötnud. "Olge nii ja olge naa ja teie elusaab olema järgmises elus roosiaed - peamine, et teie SIIN, PRAEGUSES ELUS oleksite kuss ja tasa, ning ei kõigutaks paati sest sellisel juhul ei saa MEIE teie hirmudest toituda".

Maailmas on ÜKS jõud mis meid edasi viib - see on ARMASTUS. Armasta ELU, Loodust, oma lähedasi ja see on kõik mis on vaja. Sinult sellisel juhul on sinu elul mingi väärtus mis kandub sinu hingega edasi. Igasugused petuskeemid karmavõlaga ja muuda analoogsete asjadega teeb sinust PETTURI ja see teeb tegelikult ju sinu enda uskumuse järgi karmavõlast sinut sellise päti, et mingid head tead ei aita sellest võlast vabaneda. Arvestage sellega, et AINULT puhtast südamest tulnud head teod loevad. Kui sa hakkad arvestama, et "mul 100 rubla annan 50 ära kas olen siis piisavalt head teinud, et pääseda "paradiisi"?" siis on tegu enesepettusega. Midagi sa sellega ei saavuta - see on raostmine, korruptsioon - rahaga ei osteta õnne ega armastust.
Ainukesed asjad mis loevad on sinu TEOD (reaalne füüsiline tegevus) - astud päti ja ohvri vahele, aitad püsti kukkunud isiku, hoiad oma armastatut kui tal on valus või kurb ja sama ka oma lapsega. Need on osa tegudest mis aitab sul edasi minna. Pühendad ennast oma ja armastatu suhtele, ei otsi "sõpru" väljast kui on raske vaid vaatad talle silma räägid temaga, et saaksite KOOS otsida lahendust elu raskustele.

Mõtelge sellele.
Vasta
#92
Karma ON olemas. lihtsalt paljud teevad sellest liialt suure numbri...
Vasta
#93
Tsitaat:Karma ehk siis ...kõik mis teed ja mõtled, kajab sulle tagasi... ja väga kiiresti viimasel ajal.
SEE peaks meile midagi väga, väga tähtsat õpetama.
Kõigest rääkimata ei ole isegi väiksemates asjades tähele pannud, et midagi oleks tagasi kajanud. Ei aeglaselt ega kiiresti ja ei tegude ega mõtete ja just eriti mõtete osas. Peaks välja mõtlema, et mida tähtsat see õpetab...
Vasta
#94
Mul on tunne, et me hakkame kõik sinna jõudma. Reaalsuse sagedus on hetkel juba nii kõrge, et midagi peab lähiajal juhtuma.
Vasta
#95
Elisabeth Haichi teos "Pühitsemine" nüüd saadaval raamatuna.

https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?214382

Elisabeth Haich räägib neile, kelle silmad on elu seesmistele saladustele avatud, nendest kogemustest, mis aitasid tal leida seda, mida inimesed kutsuvad valgustumiseks.

Elisabethile meenuvad kirkad mälestused oma elust iidses Egiptuses ja oma õpetajalt, ülempreester Ptahhotepit, kuuldud õpetused kõrgemate seaduspärasuste kohta, mis igal sammul meie kõigi elu ja saatust mõjutavad. Õpetused ja harjutused aitavad tal saada ühendust oma kõrgema minaga – igavese tegelikkusega tema sees. Seesama kõrgem tegelikkus räägib igaühega meist just tema enda seesmise veendumuse kaudu. «Peame ilmutama kuulekust meid elustava kõrgema mina ees,» ütleb Ptahhotep «ja olema teadlikud sellest, et kõik ilus ja hea kuulub talle. Inimese maine isik on vaid töövahend selle kõrgema väljendamiseks. Eneseusaldus on usaldus oma südames selle kõrgema suhtes.»




Vasta
#96
(21-02-2019, 17:35 )Q11 Kirjutas: Nojah...Pimedus, Sa uurid inimest ja väga detailselt ja huvitavalt ....aga ma ikka jälle kordan seda...inimene ei saa Valgustuda...Smile

Olen foorumis juba varem seda maininud, aga võin lühidalt ülekorrata, et minu jaoks pole Valgustatus kõiketeadmine, vaid pigem vastupidi oma teadmatuse - inimliku teadmise piiratuse - tunnistamine. Seega küsimus pole lihtsalt selles kas saab Valgustuda või mitte, vaid mida me selle Valgustuse all üldse mõtleme? Ma ei leia et teadmine et inimlik teadmine jääb alati mingil määral piiratuks, tähendab seda et inimene ei peaks elumüsteeriumi pidevalt edasi avastama ja uurima. Seega sinu antud märkus või mida sellega mulle öelda tahtsid, jääb antud olukorras suht arusaamatuks.

Vasta
#97
Sel teemal on isegi Stalkeri mäng pakkunud välja head filosoofilised vastused igavikulistele väljakutsetele.
Kes tahab saada surematuks, muutub skulptuuriks, kes tahab saada rikkaks, sureb metallivaringus olles veendunud, et see on kuld, kes aga soovib saada õnnelikuks, muutub Soovide Kivi abil zombiks-idioodiks. Smile
Valgustatus on võimalik. Budismis on see küllalt selgelt toodud välja. Loobu soovidest.
Teadmisi see ei lisa, kuna sa ei vaja neid.
Vasta
#98
„Seega küsimus pole lihtsalt selles kas saab Valgustuda või mitte, vaid mida me selle Valgustuse all üldse mõtleme?“
Valgustumise puhul kaob ära tsenter/keskus, ehk kui praegu näiteks vaatad taevasse ja näed linde lendamas, siis tunne on, mina olen siin ja nemad seal. Peas tuleb mõte, järgneb-see on minu(sees)- reaktsioon . Kui Valgustud siis linnud taevas ja peamõtte vahe erinevus kaob. Objektina mõlemad kerkivad Reaalsuses ehk Mina sees.

„Valgustatus on võimalik. Budismis on see küllalt selgelt toodud välja. Loobu soovidest“
Oi ei. Loobuda soovidest ehk egojanust pole võimalik. Kinni võib ju neid siduda aga need ikkagi jäävad...Smile
Vasta
#99
(22-02-2019, 15:18 )Q11 Kirjutas: „Seega küsimus pole lihtsalt selles kas saab Valgustuda või mitte, vaid mida me selle Valgustuse all üldse mõtleme?“
Valgustumise puhul kaob ära tsenter/keskus, ehk kui praegu näiteks vaatad taevasse ja näed linde lendamas, siis tunne on, mina olen siin ja nemad seal. Peas tuleb mõte, järgneb-see on minu(sees)- reaktsioon . Kui Valgustud siis linnud taevas ja peamõtte vahe erinevus kaob. Objektina mõlemad kerkivad Reaalsuses ehk Mina sees.

Alles ütlesid et inimene ei saa valgustuda ja nüüd kirjeldad seda(mitte et ma sellest väga aru oleks saanud), mida ei saavat toimuda. Või kuidas peaks sind mõistma?

Vasta
Tähendab Hetk või Tõde (kuidas kellelegi meeldib seda nimetada) tunnetab järsku iseennast. Aga see ei ole inimene kes nö "endast" järsku aru saab...Smile
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 13
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 50 23,052 25-07-2020, 22:58
Viimane postitus: isemaag
  Mida uskuda, mida mitte? paat 19 10,154 21-12-2011, 13:44
Viimane postitus: Kroko

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat