Teema hinnang:
  • 6Hääli - 4.67 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
No Kenderi naine ju venekeelne ja lapsed õpivad korralikult juudikoolis. Seetõttu oligi minu jaoks märgiline Kenderi sünnak Sirbile ja ülevõtmiskatse õige internatsionaalse seltskonna poolt. Kultuuriajakiri ikkagi mille juhtimine määratud parteideülesele "rahvusvahelisele kogukonnale".
Pole sugugi Kenderi fänn teades tema tausta.
Njah. Ma ei teagi, kust alustada. Kui ma Kenderiga mõned aastad tagasi suhtlesin (siis, kui ta veel ühte koma teist kirjutas), siis rääkis ta ikka aeg-ajalt oma Nastjast, kes pidi olema armas ja õrna hingega tütarlaps, tõeline headus ise, pidi olema pärit Ukrainast, ja õppima eesti keelt. Selline tore tüdruk. Nastjake.

Aga nüüd ma tunnen Kauris ära iseennast. Kõigepealt on sellest Nastjakesest saanud Anastasia. Kes siis ühines äsja Reformierakonnaga, ilmselt on siis läbi käinud ka Peep Vainu "koolituselt", nagu ka Ingrid (Ingrid, muide hakkas ka ühel hetkel ootamatult Reformi eelistama, kui oli varem kogu aeg Isamaaliitu valinud). Ja kes, nagu ta ütleb intervjuus ajalehele MK-Estonia, ei räägi kodus sõnagi eesti keelt, ja sunnib ka Kauri vene keeles rääkima, nii et lapsed saavad eesti keelt rääkida vaid siis, kui nad on Kauri vanemate juures.

Edasi räägib Anastasia, kuidas peres on võim tema käes, püksid tema jalas, ja kui Kaur õhtul väljas olles telefoni ei võta, siis helistab ta Lukuabi'sse ja laseb lukud ära vahetada. Nii et Kaur peab karistuseks öö tänaval veetma.

Nojah, pole midagi öelda, oli Ingrid mis ta oli, aga lukke ta kunagi ei vahetanud.

Siis räägib Anastasia, kuidas neil sündis kaks poega, ja siis tahtis ta tütart, aga sündis ikka poeg. Nüüd mõtlen, et jumal tänatud, et ma Ingridiga veel kokku ei jäänud kolmandat last tegema. Ingrid muudkui rääkis, et teeme veel ühe lapse, et siis saab suhe korda, siis hakkame omavahel klappima, ja ma peaaegu hakkasin teda uskuma, ja ka seda, et võib sündida Ingridi igatsetud tütar (tegelikult tahtis Ingrid juba algusest peale ainult tütreid, aga justkui saatuse irooniana sündisid järgemööda ainult poisid), ja siis ta leebub. Ent nagu nüüd tuleb välja Anastasia Kenderi jutust, siis ootas tema ka muudkui tütart, aga sündisid poisid, ja, pange nüüd tähele: ka kolmas tuli poiss. Ja Anastasia on karmim kui eales varem. Vähemalt mulle tundub, et Kaur jääb tema kõrval üha enam ja enam kössi, isegi kirjutanud pole ta enam midagi. Ja pole ime, loomingulisel inimesel kaob sellise elu juures igasugune loomise isu. Nühid vaid vaikselt mingit asja, mingit loomeindu pole. Tean seda omast käest.

Siis on huvitav lugeda, kuidas Anastasia on samasugune kontrolli-friik nagu Ingrid. Meest üldse ei usalda. Ja kirjeldab, justkui tema oleks kodus A ja O. Ent ma usun, et Kaur on tegelikult väga hea ja armastav mees, aga kannatab tohutult sellise naise käpa all. Ja muide, ka Anastasial meeldib Kaurile parfüüme kinkida, nagu Ingridil mulle. Ja seda, nagu aru saan, mitte siirast soovist meest rõõmustada, vaid sellepärast, et mees hästi lõhnaks. Nii nagu mina Ingridile, nii on ka Kaur Anastasia'le vaid käevangukaunistus, keda siis kõik teised naised imetlevad. Nii Anastasia kui Ingrid naudivad teiste naiste kadedaid pilke.

Panen siia mõned väljavõtted intervjuust Anastasia Kenderiga:
- Mis sind köitis Kauri juures?
- Arvatavasti see, et ta on kiilas. Eriline. Kiilaspäisus erutas mind. Mulle meeldivad sellised mehed. Ta on selline tugev, brutaalne.
- Eestlasi peetakse külmadeks meesteks.
- Kaur pole eestlane. See tähendab, et rahvuselt on ta eestlane, aga temperamendilt - kuum vene mees.

- Ma olen kuulnud sinu suurepärast fraasi selle kohta, et majas räägitakse selle keeles, kes on majas peremees.
- Jah, me räägime vene keeles. Kui me Kauriga käima hakkasime, siis ütlesin ma kohe, et kodus tahan ma kuulda ainult vene keelt. Kaur vastas "hea küll, nagu ütled". Ja ma sain aru, et sellest mehest võib üht-teist välja pigistada. Ma arvan, et lapsed peavad aru saama ja rääkima selles keeles, mida räägib nende ema. Ma ei taha rääkida lastega kehva eesti keelt.

- Miks käivad lapsed juudi gümnaasiumis?
- See oli meil Kauriga ühine otsus. Meie jaoks on tähtis, et Dominic'i jaoks saaks kool teiseks koduks. Ma ise hakkasin ka ivriiti õppima.

Vasta
  


Sõnumeid selles teemas
RE: põliseestlased ja vaimsus - Autor: Maakas - 17-02-2011, 10:58
RE: põliseestlased ja vaimsus - Autor: WhiteWolf - 17-02-2011, 13:43
RE: põliseestlased ja vaimsus - Autor: koba - 17-02-2011, 15:07
RE: põliseestlased ja vaimsus - Autor: Wolf SS - 17-02-2011, 15:52
RE: põliseestlased ja vaimsus - Autor: Celtic - 17-02-2011, 16:11
RE: põliseestlased ja vaimsus - Autor: Müstik - 17-02-2011, 15:46
RE: põliseestlased ja vaimsus - Autor: Wolf SS - 17-02-2011, 17:31
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus - Autor: VironShaman - 29-12-2014, 23:19

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Katarid-aaria rassist pärinevad Graali ja selle juurde kuulu ayyu 7 10,318 15-08-2017, 12:25
Viimane postitus: Müstik
  Tõsine soovitus selle teema lugejale! Ka see voodoo värk või Celtic 27 12,494 01-01-2008, 21:55
Viimane postitus: Raul

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat