Postita vastus 

Teema reiting:
  • 6 Häält - 4.67 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Autor Sõnum
Lokster
Veteran

26-10-2020 09:06
Postitus: #1576
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Mõistus on tapvamgi veel kui tunnete kaos. Tunded on igavikulisele ürgalge tuumale lähemal kui mõte. Isegi emotsioonid on lähemal. Mõistus on lähemal ,,jumalatele,, ning on ka jumalaid ületav jõud. Mõistuse mõte, sõna ja tegu on võimeline tapma vaimu, terveid ilmu ja ka jumalaid. Vaimses arengus on vaimu tappev mõistus üsna ,,madal,, baas. Jaha aga kuidas sa selgitad looma demoniseeriva jumala pitseriga inimesele ,et kõigepealt ei olnud SÕNA. Tunnetetst sõnani kulus ikka hulk energiat enne.

Ja mis puudutab sae startereid, siis ise teed , ise saad. Kui ei õpi andma , saadki ainult ,,valget hiinlast,,.Või meeldibki skisona maski panna? Kui sõna võtta ei taha , siis ära looda küllusesarve või nisa. Zeus istutas kunagi iga risti ristmikule Hermese ,et see igalt valgusekandjalt kotkaga rebiks maksa. Toorapojad armastavad kusskussi. Ikka veel hoolsalt Zeusi päikse rõõmuks välja imetud infojupid, mida kandikul isandale kanda........ jumalailt näpatud teadmisi inimestelt võttes....... Pole ükski jumal siiski looja ning ilma Mimiri peata ema üsas ,pikka pidu ei ole. Ega enne aru ei saa kui kulg praetaldrikul ja omalt sisselõigetega rasvad välja lastakse. Valu suurus on võrdne kokkutassituga. Skiso saab peatada enda sees mitte väljas. Kõigest tuleb endas õigused kehtestada. Aga seni .......maitsete keldrikakanditele üsna hästi. Ütlen kõigest VÄEst, kerige perse selle kõige madalamal tasemel. Ja jumal on teil sitt ja saamatu kuna luua ei mõista aga loodut kritiseerida oskab küll. Mida peenist ta teil nii niru oli ,et nüüd eesnahka ,,parandades,, püüab targem olla? Ei saanud aru? No vot ,ei hakkagi. Lootke edasi ,et teie võite sundida või ,,käivitada,,. Peajalgsed molluskid. Mida vaaginat te sipsite. Elaja laseb lahti ikkagi päiksepoeg ise kuna küna on lõhki ja teisti ei saa. Kuda see supermina teil niiiiiii näljane küll on? Te ei tea isegi kummas suunas te liigute. Mina otsustan ,seda. Tõmbasin teile kiriku käima, eks toituge sellest. Mida olete ,seda saate. Sina oled......
(selle postituse viimane muutmine: 26-10-2020 10:24 Lokster.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Eile 00:19
Postitus: #1577
Ja taaskord ei, Lokster. Tunnetekaos (loomingulisuse intuitiivsus) ei ole lähemal ürgalge tuumale, kui seda on mõtetekord (loogika struktuursus). Küll aga on näiteks putukas lähemal ürgalge tuumale võrreldes kõrgemate loomadega. Putukal on olemas nii loomingulisus alakeha kui ka loogilisus tema ülakehas. Selles mõttes kasvab tundekaos ja mõistusekord inimputukate Allilmast, inim-loomade Keskilmast kuni Ülailma inim-jumalateni välja paralleelselt koos. Sedasi ajas evolutsioneeruvad loogilisus ja loomingulisus annavad kõrgematele organismidele justkui üha rohkem valikuvabadust, kuid samas tõesti ka kaugenetakse elementaarsest looduse lihtsusest. Kusjuures inimesed võivad siin olla laias laastus üheksat erinevat tüüpi - ehk nende kolme kombinatsioonid. Näiteks kui minus domineerib Allilma inimene (instinktid), teisel kohal on Ülailma inimene (süsteemsus) ja alles kolmandana kasutan Keskilma inimest (emotsionaalsus), siis see näitab milline on minu üldine harjumusaktiivsus kosmilises arenguspektris. Kusjuures ajas võib inimesel see aktiivsuse tähtsusjärjekord väliselt muutuda, kuid enamasti on lapsepõlves väljakujunenud mustrit sisuliselt üsna raske muuta. Näiteks kui algselt on Keskilma emotsionaalsus neist kolmest ikka kõige vähem aktiivne, siis suht ebaloomulik oleks korraga püüda muuta see püsivalt primaarselt aktiivseks. Kokkuvõttes piisavalt eluterve oleks aga see kui neid kõiki kolme üldtasandit endas teadvustada ja vastavalt vajadusele kasutada, aga mitte ühtegi neist kuidagi halvustavalt demoniseeridaSmile
(selle postituse viimane muutmine: Eile 00:22 pimedus.)
Lokster
Veteran

Eile 03:43
Postitus: #1578
https://www.sciencealert.com/this-bee-is...byDSrC3m84

Ja nüüd mõtle, miks on loodus alati inimesest ,,kõrgem,,. Human ÜK püüab kopeerida absoluuti. 5+1 soolisus on kõikides kultuurilugudes olnud, kuid ainult viimane religioon suutis selle demoniseerida, sundides ,,reguleerima,, loodust. Looduses toimuvad kõik ,,lülitused,, vastavalt kestliku tasakaalu nimel või kohanemise tõttu. Et ei toimuks üle ega alatäituvust. Ja sellest enda ülimuslikust ,, ma olen jumal,, ongi tulnud soov elada alati teiste eest, mitte enda. Jah aga kuningannasid saab olla vaid üks.
Vat selles on sul küll õigus - teadvustuda. Mõistus ei võrdu teadvusega. Kivil on ka teadvus ja arenguproge. Buddhalik nirvaana ongi selle ürgalgse saavutamine. Kõigest. Miinimum mõistust ja ego. Ma ei demoniseeri mitte midagi. Dejavu. Olen püüdnud nii mõnelegi gurualfale selgitada nt. seda et ego ja egotus on ainult siis käsitsetavad kui neid suudetakse eraldi saavutada. S.t. teadvustuda. Alles siis saab hinnata nende koostoimet või vahelduv-põimuvaid olemusi. Ja kõik mida need suured ,,õpetajad,, suudavad välja pressida on mingid loetud ja kokku analüüsitud arvamused, mida võiks või peaks olema see teema. Mõistust see välja lülitama aga ei aita. Toon välja kõige sõnakamad neist. Üks hakkas tõestama ,et ego on vaimu ( mitte hinge ) kaitsja kõige ohtliku eest. Igavikkulist vaimu peaks kaitsma mõistus? Ma rohkem ei kommenteeri.
Teine taob seda piibellikku ila ,et inimene on jumalik aga loom on kõigest need ,,3 alumist instinkti,,. Ühest loodusloomast ühesõnaga miinustab ,,lolli,, loodusesse aga teisele plussib vaid ,,kasulikku-meeldivat,,. Kõige selle juures ei vähene ega paisu siiski ka kõige ,,kõrgema jumala,, abil miski. Religioon ju püsib usul ja lootusel.,,Tahan, ihalen ja soovin oma sümpaatilise mõistuse tõeks osutumist , pluss õigus ja õiglus peab isekust toetama,,.
Tal puudub võime teadvustuda oma enda algetesse ning siis püüab mõistusega neid asendada. Nii ka sina püüad täita loogilise tuletisega teadvusnurki. Et midagi teadvustada, tuleb suuta täielikult muudest nurkadest lahti lasta. Sealt siis need dmt, meditatiivsed või transilikud tripid ja muu. Miks inime kogeb ,,ebamaiseid,, tasandeid siis kui ta on audis? Raske haigus, narkoos, shokk jne. Alles seal jääb lõputult mulisev pärdik kuss. Mitte keski ega miski ei ole inimesega võrreldes ala või üleväärtustes. See mida ümberringi näed kasvõi selle poliitika ümber , ongi loomalik liigivaimu infoväli. Puhtal kujul kolm alumist põhiinstinkti. Sigi - see ,,valge konservatiivne,, rahvusluse säilimine ja trad. pere, abordiseadused ja laste elu reguleerimine. Homovaen. Mugi - mugav turvaline tarbimismajandus ja ressursside lõputu vajadus. Page- pagulasteemad, sõjad, pahad naaberriigid, konkurents jne. Poliitika on primitiivvajadustel kügelev karjaloomus. Ja ma ei demoniseeri midagi. Mida looduslikum ,seda kestvam. Sitaks läheb siis kui see ,,loodusest,, end targemaks mõtleb. Nii ei näegi ta omi vigu vaid ajab oma neandertaali jonni.
Ära omista mulle omi ala ja üleväärtustamisi. Kui võrrelda seda maailma majaga , siis elanikel peab olema see kõigi jaoks toimiv. Ei saa hakata peale tugitoolist ja telekast. Ja ei ole maja mõnus kui kõik tahavad elada ja ehitada päiksepoolses küljes. Kõik ei mahu ülakorrusele. Kõrgusele peab vastama ka vundament. Ei saa loota ,et vett ja sooja ,peab keegi sinu asemel kohale tooma jne.

Ei ole olemas monopoolset ,,ülemist inimese jumalikkust,,. On ainult inimese ülevad unistused. Kui pole olemas seal ülal mõistust, siis milliste parameetritega ta loodab seda olla? Ikka püüab inime jumalalt välja lunida erandit ,et saada oma välja ,,mõelduga,, väärikat autasu-paradiisi. Ja kui ta kukub teise ilma, siis lahustuv mõistus toob kaasa hoopis põrgu. Kogu filoss pudeneb koos hingega viirastuseks.
Kuue soo puhul mõtleb inimene oma rikutuse tasemelt. Kes mida sugutiga teeb. Et kiskjakarjas on sigimisõigus tihti vaid alfadel, peab loodus normlaaseks( lõvi). Hundil on trad. pere. Lõputu läbisegi sigimine on loomulik saakloomadele. Kiskjakarjas on ülesehitus sarnasem mesilastele. Keegi on amm, keegi valvur, keegi sõdalane,keegi jahimees jne. Ehket, inimkarjas ei ületa mõistus enamasti alumist suguti ,,aju,, kui ta hakkab toetuma religioonile. Igasugune , suguvõsa, inimsoo, seksi, rahvuse, rassi teema on ainult üks ,,tasandist,,. Ja loomulikult on see vajalik ning oluline, kuid................. et see poleks põhiteema, on oluline ära näha MIKS on see enda tõttu saanud nii oluliseks. Kes on süüdi ,et rahva vaimsus on langenud hamstri tasemele? Karu ja hundirahvas? Või siia tassitud lõvi mõõdutundetus? Delfit avades jääb mulje ,et hamstreid on hakanud üle röökima üldse FB tarakanid.
Niivõttes on need ,,looduse kroonid,, kelle arust loodus on hingetu, elutu või jumalavaimust ilmajäänu, kõige madalamad olemuselt. Üleolek tuleneb ainult mõistusest, unustades et see on loodusest antud ja looduses olemas. Mõistus tegeleb puhtalt ego troonil hoidmisega. Looduses aga ei ole miski kõrgem ega madalam. Ei tunne ta head ega halba. Ta pole ,,minas,, duaalne. 1 tuhandest saab aru, ülejäänul käivitub ikkagi ,,üleolek,, kuna ollakse veel piibli primitiivsuses kinni.
(selle postituse viimane muutmine: Eile 06:44 Lokster.)
Lokster
Veteran

Eile 05:49
Postitus: #1579
Kui valge mees tahtis minna mett röövima, siis on väga emane nüüd vinguda, et mesilased tigedalt taga ajavad. Kuna naine seda palus, siis pole eriti tark mesilaste kallal tänitada.
Mannu Eemal
uxake

Eile 09:32
Postitus: #1580
See kuus sugu on asi, millele ma jätkuvalt poolehoidu tunnen, hoolimata kõigest, mis ma siin kirjutanud olen. Nii oli tõesti rohkem või vähem väljajoonistunult kõigis kultuurides (mida tean). Kuid üks väga oluline erinevus on praeguse sooõpetusega (31 sugu või veel enam). Alati on olnud kõige tähtsamal kohal mees-naine perekond, põlvkondade jätkuvus. Varasemalt naine-tütar-laps vormis, mis hiljem patriarhaadi levides moondus isa-poeg-pühavaim. Kusjuures ma olen kuulnud ühe eestikeelse usutegelase suust, et pühavaim on algselt naine olnud, kuid ma ei ole suutnud leida seda kohta, kus ja kes seda ütles.
Perekond võis olla väga erinevas vormis, nt austraalia aborigeenide vorm, kus noor mees elas koos vana naisega, ning noor naine elas koos vana mehega, mingil hetkel toimus paaride vahetus, nii et seksuaalsus oli tasakaalus ja elukogemus oli ka paari peale konstantne ja piisavalt suur suurus. Aga põlvkondade jätkuvus pidi olema tagatud, sest teised meie ajani ei jõudnud.

[Pilt: two-women-and-child-group-of-ivory-sculp...d479641101]

Igasugused muutsood ja muu selline on neis ühiskondades nö nende inimeste oma isikliku jõu pealt, mitte ühiskonna poolt ekstra soodustatud (keelatud mitte, aga mõnel juhul mõneti halvustatud ja samas kardetud/austatud). Kui sa oled nii tugev isiksus, et kannad oma rolli välja ilma ühiskonna täiendava toeta, siis oled sa oma rolli väärt. VigalaSass ütles, et nähtava soo vahetus on kaitsemeede, petukäik. Seda tean oma noorest põlvest reaalsest elust ülihästi, kui ikka öeldi et vot üks poiss tegi (pättust), siis mina tüdrukuna pole midagi teinud wink
(selle postituse viimane muutmine: Eile 09:36 Mannu.)

Brain expedition.
jeekim
Diletant

Eile 17:19
Postitus: #1581
Lokster' Kirjutas:...

Ise kustutasid? Või on hakatud kustutama mille mõistmiseks aru lühikene? Q11 puhul korda paar märkasin sellist kommet.

https://www.youtube.com/watch?v=aNZoj_2HuKY
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Katarid-aaria rassist pärinevad Graali ja selle juurde kuulu ayyu 7 8,692 15-08-2017 12:25
Viimane postitus: Müstik
  Tõsine soovitus selle teema lugejale! Ka see voodoo värk või Celtic 27 9,959 01-01-2008 21:55
Viimane postitus: Raul

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog