Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eesti Vabadussõjalaste Liit
Autor Sõnum
Aztecca
Tavaliige

Postitusi: 220
Liitunud: Oct 2003
25-02-2011 01:14
Postitus: #1
Eesti Vabadussõjalaste Liit
[Pilt: ke496_vapsid.jpg]
Sedasi kujutati vabadussõjalasi teleseriaalis Tuulepealne maa.

Eesti Vabadussõjalaste Liit (maakeeli vapsid) on 1920. - 30. tegutsenud (poliitiline) organisatsioon, kuhu kuulusid enamasti Vabadussõjas võidelnud sõdurid ja ohvitserid. Ajaloo küsimuste rägastikku on nad jätnud mitmeid mõistatusi. Kas oli tegemist meie oma fašistidega? Millised hämarad loorid katavad ühe Vabadussõjalaste Liidu liidri Artur Sirki surmaga seotud veidraid asjaolusid? Mis oleks saanud, kui 1934. aastal oleksid toimunud ausad valimised ning vapsid oleksid võimule pääsenud?

Osa neist küsimustest käsitleb oma artiklis Andrei Hvostov.
Vapside lahendamata saladused

1926. aastal loodud organisatsioonil, mille Eesti president Konstantin Päts keelustas kaheksa aastat hiljem, on Internetis oma veebisait. 1929. aastal nimetati väiksemate üksuste ühinemise käigus organisatsioon ümber Eesti Vabadussõjalaste Keskliiduks. 2009. aastal püüdis Jüri Liim Vabadussõjalaste Keskliitu taastada, kuid Harju maakohus leidis, et EVKL-i nimi on organisatsiooni tegevuse osas eksitav. Link1 Link2 Liim lubas, et vabadussõjalased jätkavad tegevust igal juhul.

Oskab keegi öelda, kas see eelnevalt mainitud vapside lehekülg on seotud Liimi tegevusega või mitte?

Vabadussõjalased on põnev ja kohati mõistatuslik nähtus Eesti ajaloos. Intriige lisab seegi, et teatud ringkonnad on viimased kaks aastat seda liikumist taas aktiivseks muuta üritanud. Mida neist vapsidest siis ikkagi arvata?

Air Intelligence still feels, flying saucers are optical illusion or atmospherical phenomena, but some Military officials are seriously considering the possibility of interplanetary ships.
United States Government. October 27, 1952.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
25-02-2011 07:38
Postitus: #2
RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
Esmalt uuesti tänapäeva organisatsiooni koduleht:
Eesti Vabadussõjalaste Liit - Esileht
Kohe esimesel lehel on kahe raamatu tutvustused EESTI VABARIIGI HUKU ALGUS: VABADUSSÕJALASTE HÄVITAMINE | Rahva Raamat ja Eesti vabadussõjaluse hävitamine - Apollo Raamatud koos materjalidega kodulehel annab päris hea ülevaate nende tegevusest ja mida nad soovisid. Lisa detailina mainiks, et EW-1 aegu olid nad üks suurimaid ühistegevust toetavatest organisatsioonidest. Just ühistegevuslik majandusvorm mis andis kuni 95% tollase Eesti majandustoodangust oli see mis viis riigi majanduslikku õitsengusse ja mille bolševistid kiiresti purustasid. Eelmise aasta lõpus oli üls üritus kus juttu ühistegevusest ja seal esinenud professor Leetsaar andis vägagi hea ülevaate mis oli mis ja selle valguses võis vabalt arvata miks võideldi ka vapsidega - tollased Eesti riigi juhid ei olnud huvitatud TUGEVAST EESTIST vadi tegid ettevalmistusi selle müümiseks itta. Ma arvan, et koos mõnede teiste teemadega saame ka siin veel asju edasi lahata.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,702
Liitunud: Oct 2007
25-02-2011 14:59
Postitus: #3
RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
Raamatuid pole lugenud aga tollal olid ku kirikud valdavad, ja Lutheri kirik oli heas vastasseisus Õigeusklike kogudustega, Päts ja tema klikk aga kuulusid õigeusklike hulka.
Eestlasi fashistideks nimetada on muidugi täielik jama sest puudus see usund mis tegelikult toitis musta ordut ja mille najal eihitati üles tehnomaagiline tsivilisatsioon.
Eestlased olid tollal head kristlased, küll aga pisteti rõõmsalt ühte patta sionism ja kommunism, kellega kohalikud valitsejad rõõmsalt äri ajasid.
Ja kas oli veel rohkem vastasseisuks vaja, ühelt poolt kristlik vennaarmastus ja selle nimel ühistegevusega riigi ülesehitamine ja teiselt poolt võimu ja ärihuvid mida see seltskond kippus käest ära võtma. See et pärast kogu seltskond fashistideks tembeldati ja mutta trambiti on ju lihtviisil oma tegude õigustus ja mineviku ümberkirjutamine.
Tegelik must ordu oma äraspidi maailma usundiga jõudis eestisse alles koos sakslaste tagasitulekuga ja siingi algasid oma maagilise pärandi otsingud mille jälgi on mõnel pool veelgi näha. Vähemalt Paldiski kaudu toodi sisse tehnoloogiat mille saatjaks Musta Ordu ohvitserid.
Huvitav kas raamatud vabadussõjalaste Harku vanglast ka midagi kirjutavad, seal peeti ju osa inimesi kuni rahvavõimu tulekuni 40ndal kinni.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Päikeseinsener
Bännitud

Postitusi: 3,029
Liitunud: Jul 2010
01-07-2011 09:44
Postitus: #4
RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
Suskan siia teemasse, kui ei sobi, tõstke ümber.

Eesti ajalugu
Viisnurga varjus

"You're all individuals"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ott Sama
Veteran

Postitusi: 2,185
Liitunud: Jul 2010
01-07-2011 12:00
Postitus: #5
RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
Oehh!... vabadussõjalaste liit. Kuulub meie ajalukku ja muide, mõningal määral ka ajaloo prügikasti.
Kunagi kolmekümnendatel kohtusid teineteisega kaks jõudu: "poolküps, otsustusvõimetu poliitiline liikumine" ja "vaikimisajastu lambakari".
Kohting lõppes millega lõppes: hirmsa lähiajaloo kogemusega. Midagi muud meile antud ei ole ning "ks"-lõpulised heietused siin arvesse
ei lähe. Pätsu tahe, koostöös Laidoneri lojaalsusega osutusid tõhusamaks. Haletsusväärne, et see liikumine selle "mätta" taha kinni jäi.

Õppige sm Stalinilt! VÕIMUGA EI MÄNGITA! See võetakse v. jäetakse. Vahepealset kompromissi pole olemas.
(selle postituse viimane muutmine: 27-03-2012 17:32 Ott Sama.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Obama
Bännitud

Postitusi: 55
Liitunud: Sep 2010
05-01-2014 00:19
Postitus: #6
RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
ohumärgid minevikust...

mamma oli Olga Tumanova, kes ilmselt pani oma võsukesele ka õige eesti nime - Konstantin.
#1901. aasta 10. novembril hakkas Pätsi toimetamisel Tallinnas ilmuma uus ajaleht "Teataja". Toimetuse ümber koondus üsna kirju seltskond: sotsiaaldemokraat Mihkel Martna, Hans Pöögelmann (hilisem enamlane), Mihkel Pung (hilisem EV poliitik), Johann Voldemar Veski (keelemees), Eduard Vilde, Ernst Peterson-Särgava ja Andres Saal (kirjanikud). Tometaja paistis silma tolerantsusega ja andis lehe veergudel ruumi väga erinevatele mõttesuundadele. Isegi sedavõrd erinevatele, et aastaid hiljem võis Mihhail Kalinin meenutada: "Meie grupp sai nii tähtsaks, et mind Eesti ajalehe "Teataja" toimetuse salajasele nõupidamisele kutsuti."
Kuigi toimetuse ja korrespondentide vaated olid erinevad, ühendas "Teataja" mõttesuunda majanduslike külgede rõhutamine.
...Siit sai alguse Tallinna ja Tartu lehtede aastatepikkune vaidlus, kas Eesti ühiskonnale on tähtsam majandus või aated.
...Päts tegi ära suure töö eestlastest majaomanike ja väikekaupmeeste ühendamisel, samuti pidas ta läbirääkimisi liberaalsete vene ringkondadega.
...1904. a linnavolikogu valimistel saavutaski eesti-vene blokk ülekaalu, 60 kohast saadi 48# (vastukaaluks ilmselt baltisakslastele)
(selle postituse viimane muutmine: 21-01-2014 07:14 Obama.)

:o Ph34r2 :o Sick
tinyurl.com/infowarsChat <- jutukas!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Obama
Bännitud

Postitusi: 55
Liitunud: Sep 2010
05-01-2014 22:15
Postitus: #7
RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
(25-02-2011 07:38 )excubitoris Kirjutas:  Esmalt uuesti tänapäeva organisatsiooni koduleht:
Eesti Vabadussõjalaste Liit - Esileht
Kohe esimesel lehel on kahe raamatu tutvustused EESTI VABARIIGI HUKU ALGUS: VABADUSSÕJALASTE HÄVITAMINE | Rahva Raamat
/../ koos materjalidega kodulehel annab päris hea ülevaate nende tegevusest ja mida nad soovisid. Lisa detailina mainiks, et EW-1 aegu olid nad üks suurimaid ühistegevust toetavatest organisatsioonidest. Just ühistegevuslik majandusvorm mis andis kuni 95% tollase Eesti majandustoodangust oli see mis viis riigi majanduslikku õitsengusse ja mille bolševistid kiiresti purustasid. Eelmise aasta lõpus oli üls üritus kus juttu ühistegevusest ja seal esinenud professor Leetsaar andis vägagi hea ülevaate mis oli mis ja selle valguses võis vabalt arvata miks võideldi ka vapsidega - tollased Eesti riigi juhid ei olnud huvitatud TUGEVAST EESTIST vadi tegid ettevalmistusi selle müümiseks itta. Ma arvan, et koos mõnede teiste teemadega saame ka siin veel asju edasi lahata.
üllatavalt mõttetu raamat... ühistegevusest ja eesmärkidest pole seal küll sõnagi (jutt käib aind samasugusest mõttetust multikulti põhiseadusest nagu need kõik teisedki)
ainuke väärt info mis sealt sai oli see, et pätsidel ei olnud mingit talu, vaid aind mingi vene kõrts kus röövlid jms pätid koos käisid ja mille tagant leiti hiljem metsatööde käigus inimluid...
teine hea info oli see, et pätsi algatusel loodi Isamaaliit, mis pidi kõiki keelatud parteisid asendama.....
lisaks oli veel juttu kuidas mingit sirgu nimelist tüüpi siseministeeriumi ja kap0 poolt taga aeti...
leetsaar oli sotsdemmide viletsuses...
(selle postituse viimane muutmine: 05-01-2014 23:52 Obama.)

:o Ph34r2 :o Sick
tinyurl.com/infowarsChat <- jutukas!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Obama
Bännitud

Postitusi: 55
Liitunud: Sep 2010
11-01-2014 23:49
Postitus: #8
RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
raamatu 2 viimast peatükki isegi seletavad natuke asja, aga isegi sealt on absoluutselt kõige olulisem välja jäetud Shock
vaikiv ajastu eestis ilmselt seletab rohkem - http://www.apollo.ee/vaikiv-ajastu-eestis.html
(too eelmine raamat samas väitis, et Sirk tahtis oma raamatut samade tegelaste kohta avaldada, aga koksati enne ära ja käsikiri võeti ka ära).
aga K.Päts oligi ilmselt hoopis K.Pätt -_-
(selle postituse viimane muutmine: 11-01-2014 23:53 Obama.)

:o Ph34r2 :o Sick
tinyurl.com/infowarsChat <- jutukas!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
togli
Vana kala

Postitusi: 613
Liitunud: Nov 2010
12-01-2014 11:39
Postitus: #9
RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
"Vaikiv ajastu eestis" kirjeldab üsna hästi tollast olukorda, kohati jääb mulje nagu tegevus toimuks tänapäeval.
Tsitaat:Tänapäevane poliitladvik on kui Pätsi aegadest võetud. Isegi Vabadussõdalaste asemel pandi Tiit Madisson ilma mingi põhjuseta istuma. Isamaaliit jäänud võltsideks "isamaalasteks" ning president korraldab näitemängu nimega Rahvakogu...
Sittagi ei ole muutunud...
Raamatu sisuga saab tutvuda lingil William Tomingas - "Vaikiv ajastu eestis"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Obama
Bännitud

Postitusi: 55
Liitunud: Sep 2010
12-01-2014 23:26
Postitus: #10
RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
kõige jubedam ongi see, et päti rahvuskogu kutsuti kokku põhiseaduse muutmiseks... ja nüüd käib juba jutt euroopa ühendriikidest... lauristin vist juba rääkis et rahvakogus olevad asjad tehakse ka kindlasti millalgi ära? ei taha ilmselt teada milline valik sealt tehakse...

:o Ph34r2 :o Sick
tinyurl.com/infowarsChat <- jutukas!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,557
Liitunud: Oct 2004
13-01-2014 21:11
Postitus: #11
RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
(11-01-2014 23:49 )Obama Kirjutas:  ...aga K.Päts oligi ilmselt hoopis K.Pätt -_-

Mida sellest lausest peaks edaspidi foorumis arvama?

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
13-01-2014 23:16
Postitus: #12
Re: RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
(13-01-2014 21:11 )Müstik Kirjutas:  
(11-01-2014 23:49 )Obama Kirjutas:  ...aga K.Päts oligi ilmselt hoopis K.Pätt -_-

Mida sellest lausest peaks edaspidi foorumis arvama?

Müstik aga mis sind üllatab?
See, et Päts mitte just kõige parem isik polnud pole enam ammu saladus!

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nofretete
parahuviline

Postitusi: 3,449
Liitunud: Dec 2010
10-03-2018 15:08
Postitus: #13
RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
(25-02-2011 01:14 )Aztecca Kirjutas:  Millised hämarad loorid katavad ühe Vabadussõjalaste Liidu liidri Artur Sirki surmaga seotud veidraid asjaolusid? Mis oleks saanud, kui 1934. aastal oleksid toimunud ausad valimised ning vapsid oleksid võimule pääsenud?
Delfi avaldab katke poliitiku ja diplomaadi Kaarel Robert Pusta vanglapäevikust "Kirjad kinnisest majast", mis keskendub vahest seni nimekaima vabadussõjalase Artur Sirki surmale.

http://epl.delfi.ee/news/pats/patsi-vaik...d=81394309
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
togli
Vana kala

Postitusi: 613
Liitunud: Nov 2010
10-03-2018 17:11
Postitus: #14
RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
Militaristide foorumis saab lugeda raamatut William Tomingas - "Vaikiv ajastu eestis"
Artur Sirk'i tapmise kohta:
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php...9&start=45
Tsitaat: J. Remmelgas kirjutas muuseas:

Artur Sirk pääses Tallinna Keskvanglast põgenema 1934, a. sügisel endise sama vangla veebli Laur'i ja valvuri Küttim'i poolt väljatöötatud põgenemisplaani kohaselt. Kuid Eesti poliitilise politsei käsi ulatus talle järele ka Echternachi Luksemburgis, kus ta mõrvati kolme Eesti poliitilise politsei assistendi poolt. Kaks mõrvareist olid omal ajal tuntud eesti käsipallisportlased. Kui kaasaegseid tundsin neid mõlemaid isiklikult. Nad arreteeriti (Nõukogude võimude poolt) 1940. a. ja on jäänud kadunuks. Selle poliitilise mõrva põhjuste kohta esitab Oskar Rütli oma mälestustes mitmesuguseid arvamusi, milledest kaaluvaim tema arvates on see, et kuna 1938. aastaks oli kavatsus välja kuulutada amnestia, millega A. Sirk'ile oleks langenud ära tema arreteerimise oht, kardeti valitsuse ringkonnis, et A. Sirk võiks kodumaale tagasi tulla ja oma suure populaarsuse tõttu uusi sisepoliitilisi raskusi esile kutsuda. Selle võimaluse kõrvaldamine tehti ülesandeks poliitilisele politseile ja see täitis ka kuulekalt temale antud korralduse.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
togli
Vana kala

Postitusi: 613
Liitunud: Nov 2010
29-03-2018 19:40
Postitus: #15
RE: Eesti Vabadussõjalaste Liit
Vanade ajalehtede sirvimisel jäi silma artikkel mis vaatamata 86 aasta möödumisele mõjub endiselt päevakohasena:
Tsitaat:Herold
Informatsiooni ja orientatsiooni ajaleht nr. 28
17 juuli 1932

Mida taotleb fašism?

Oleme lugenud ajalehist mõndagi fašismi üle, olgu see siis soomlaste lapua, leedulaste tautininkade liikumine, hitlerism Saksamaal või puhas, algupärane fašism Itaalias. Tõelist, objektiivset pilti on võimatu saada meil ilmuvaist ajalehist, kuna meie ajakirjandus leiab mainitud liikumise liig tagurlise olevat. Fašism ei ole mitte tagurline, vaid tema loob ühiskonnakorra, mis võimaldab kodanikele hääkäekäigu, nagu me seda Itaalias näeme. Tõsi küll, Fašism ei torma tegema igasuguseid ülejõukäivaid moodsaid uuendusi, mis rahvale surub suured maksud pääle ja teeb kodanikud vaesteks, viletsaiks õnnetumaiks proletaarideks. Fašism võitleb sääraste modern uuenduste vastu, nagu meil näiteks on hoolekanne, kallite teede ja uulitsate ehitamine, järvede ja jõgede süvendamine, vaksalite alt tunnelide (maa-aluste käikude) kaevamine jne., mis miljartisid rahva raha neelab, aga pääle kahju mingisugust kasu ei anna, ainult parteide mehed saavad sääl ehituste ja uuenduste juures endale teha „šnitti". Ja kui nüüd fašism säärase korruptsioonikorra vastu üles astub, siis parteide lehed nimetavad seda tagurliseks, et fašism ei lase uuendada ega edendada kultuuri, kus „vahelt" saaks teha, sest kui sa midagi teed ja raha liigub, eks siis ikka saa ning näppude külge jää. Fašism lõikab iga paise, mis rahva organismi rammu imeb. Eriti kuri on ta riigi- ja ühiskonna varastele ning niisuguse korra vastu, mis võimaldab korruptsiooni. Fašism ei ole mitte vägivalla võim, vaid õiguse ja tõe taotleja (kättepüüdja). Fašism ise tuleb itaalia keele sõnast fascio (liit), s. o. teatav rahvas tuleb liita üheks rahvuslikuks tervikuks. Kui K. Marx jutlustab igavest sõda kapitali ja töö vahel, siis fašism tõi nende kahe suuruse vahele kolmanda ja nimelt natsiooni! Fašistlik liikumine on rahvuslik, isamaaline liikumine, mitte rahvusvaheline! Oma rahvas! See on fašismi Jumalus, punkt, mille ümber keerleb fašism! Tuleb otsida ülesse oma rahvas peituvaid ürgjõude, neid tegevusele rakendada suureks rahvuslikuks kultuuritööks. Ainult natsionalism loob väärtusi, kuna internationalism on rahvale paiseks, mis neelab kõik tema elujõu! Fašism eitab importi. Tuleb kahandada sissevedu miinimumini. Kõik need on riigiäraandjad, kes toetavad välismaa tööstust. Rahvas peab liikuma linnast maale kus tööd ja kus lihtsamad kombed, kuna linna õhkkond hävitab, mürgitab inimesi. See rahvuslik liikumine propageerib kodanikkude eraalgatust igas ettevõttes. Riik ei tohi oma kätte kiskuda ettevõtteid, mis suure kahjuga töötavad, mida vaesed kodanikud peavad siis tasuma* Fašism ei ütle: „Kui üldsus on rikas, et siis elab hästi ka üksik!," vaid „kui elab hästi üksik, siis elab hästi ka üldsus!" Fašism austab eraomadust, austab indiviidi ja tema isiklikku eraalgatust. Sotsialism eitab neid kõike, ütleb: „Midagi ei ole püha! Kõik tuleb lammutada! Sotsialistlikus ühiskonnas ei saa olema isikut, tema individualiteeti, vaid selle eest hoolitseb valitsus!" Fašism hindab usundit kui suurimat positiivset tegurit inimelus kuigi meid hirmutetakse sellega, et fašism ateistlik (Jumalasalgaja). Hitlerlaste deviis: „Tagasi Lutheri aega! Ainult seal oli puhas saksa rahvuslik usk, puhas vabamüürlusest!" Perekonna, vanemate, kõlblakülje austuse toob fašism uuesti esile, mida sotsial ja meie „kodanlus" nurka heitnud. Fašism teab: rahva hea käekäigu aluseks on jõuline kõlbliselt tugev perekond! Usuküsimuse juures puudume kokku täiesti uue asjaga, olgugi et see küsimus on aastasadu vana. See on juudiküsimus! Fašistid tõendasid, et juutlus ühes sotsialismiga tänapäeva kriiside peapõhjuseks. Juudiliikumine on rünnak mittejuutide ehk koide vastu! otse kaudsel, salajasel sammul astub juutlus meie juure meile tuntud ususektide (adventismi Imca, Hää Templerite ordo, Rahvusvaheline piibliuurijate ühing jne. 600 juudi „ordot" sotsialismi-kommunismi näol. Ja praegune valitsuse kord demokraatia on ainult kommunismi alam aste! Rahvusvaheline juudi kapital surub kõikidele rahvastele peale, meil inglise, rootsi ja saksa kapitali näol. Juutide ainsaks ideeks on mittejuutide proletariseerimine vaesestada, et pärast kergem oleks Siioni riiki asutada. „Sotsialism jõuab kiirelt eesmärgile rahva vaesestamise läbi," ütleb Marx. Meil ja mujal liigub selline tendents oma täies ulatuses! Fašism astub ägedalt sotsialismi vastu, seades mottoks: „tee õieti ja ära karda kedagi!" Fašistlik liikumine nõuab: võim antagu riigis ühe vaimuaristokraadi kätte, kes jõuab juhtida rahvast heaolu sadamasse!

Fašism on Itaalias 10 aasta jooksul teinud palju ülesehitavat. Olukord on palju paranenud. Inimhulgad liiguvad seal linnast maale. Mida see tähendab? majanduslikku tõusu! Aga meil, mujal?! — Sotsialism on Venes 15 aastaga kõik lõhkunud, rahva proletariseerinud, raha koondatud ühte punkti — komissaride kätte — rahva pärisosaks orjus! Suured edusammud! 15 aastaga 1000 aastat tagasi Tatari ja Mongoli orjusesse.

Fašism ei too midagi uut! Ta on alalhoidev ainult meetodes revolutsiooniline! Ta õpetab leidma väärtusi, mida meie „geniaalsed diplomaadid" hülgavad, õpetab rahvusluse seisukohast hindama olukordi ja politilist suuna, läheb rahva hinge, harmoniseerides selle järele oma taktikat. Ajalugu näitab, et kus rahvuslus on hooletusse jäetud, variseb kõik kokku, sest rahvuslikult mõelda, tähendab mõelda ideaalselt, jumalikult! Muu kõik on kuritegu!!
On ideid, mille eest võib anda kõik, kuid fasismi eest tarbekorral isegi elu!

Ärka eestlane, läki otsima oma rahvuslikku õnnesampot!

Meinharde Ratnik.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eesti kujundamine läbi massimeedia WEbdES 51 18,329 31-12-2018 15:11
Viimane postitus: Eithea
  Eesti vabamüürlased Pohlatohlakas 209 106,579 20-07-2018 13:20
Viimane postitus: Nofretete
  Stalkeris kuulutas Tarkovski ette Eesti tulevast iseseisvust Gemini 4 5,155 01-11-2016 14:35
Viimane postitus: stepsel
  Eesti - USA vasall John Baum 3 2,391 15-08-2014 15:59
Viimane postitus: Nielander
  Satanistlikud sõnad eesti keeles protsent 41 13,329 29-09-2010 15:22
Viimane postitus: Nielander
  Teeme Eesti NATO baasiks zepac 8 4,372 12-09-2009 17:40
Viimane postitus: HUGOTH
  Põhja-Ameerika Liit Sieb3n 4 2,835 25-01-2008 13:36
Viimane postitus: kivikas666

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog