•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Õigekiri ja norimine
#76
Naljakas on see, kuidas inimesed, kui neil ei ole midagi öelda enam teema kohta, kohe isiklikuks muutuvad. Suhtumine, et "oleks vaja norida, kuid enam sellel teemal ei saa, siis lähen hakkan vastasele nina pihta andma".
Vasta
#77
(19-01-2012, 19:39 )ei kukkunud kännust kaugele Kirjutas: ... excubitoris on endalgie märkamatult toolile roninud, nööri kaela sidunud ning varsti iseendal tooli alt tõmbab.

Seepi ikka lubad kasutada, et libedamalt läheks?
Kodus peeglit omades vaata ka vahest sinna - tuleb kasuks.
Vasta
#78
(19-01-2012, 19:39 )ei kukkunud kännust kaugele Kirjutas: Okey, räägin enne õhtut suu puhtaks, saan rahulikult magada. Kustutage see post või mitte, vähemalt ma olen proovinud. Kuna mingid postid on jälle kustunud, seetõttu kordan end, et foorumites pole midagi tobedamat kui trollivad adminnid. Psüühilises mõttes on sedasi, et inimene pidi matkima alt üles. Kuna adminnide põhiline meetod, siin foorumis praegu, on küljelt sissesõit, ei maksa imestada Celtiku või mõne teise teguviisi üle. Paljud õpilased on püüdlikud ja jõuavad õpetajast ette.
Hämmastab ka adminnide ja jüngrite võimetus situatsioonidest mitte õppida. Kaugele ei lähe, võtame ainult eilse. Eile olid excubitorisi sõrmed sahtli vahel, täna jätkab samade õigustustega. Eile kaitses Cassiopeia excubitorisi rumalust, tänagi ainult õigustused. Thorondor pole vist kunagi hiilanud oluliste asjade eraldamisega eraldamisega ebaolulistest, täna sama seis. Midagi pole muutunud. Piziingliito sai vihje, et kaldub intriigitsema. Samal päeval hädaldas, tulge nüüd kõik appi Koltsi kottima (lauseehitus minupoolne). Samal ajal on mul heameel, et paljude inimeste käitumine siiski muutub.
Igaks juhuks jätan teiega hüvasti, kui mind bannitakse, ärge pikka viha pidage.
PS.
Cassiopeia, sa oled vist elukogenud naine ja ka tundlik. Sa said vähemalt 10 minutit enne aru, et keegi on lava püstitatud, excubitoris on endalgie märkamatult toolile roninud, nööri kaela sidunud ning varsti iseendal tooli alt tõmbab. Ma ei tea, mida sa täpselt mõtlesid, aga oleksid võinud excubitorisi hoiatada, et ta end lolliks ei teeks. Ma kahtlustan, et mõtted õigustusest võisid raisata väärtuslikud minutid. Just nimelt, hoiatades mitte kaitstes.

Arvasin, et sa oled... pole tähtis. Ma isegi ei tea veel, oled poiss või tüdruk, ja aga ega ma suurt aru su jutust praegu küll ei saanud,vähemalt mitte kõigest. Aga midagi helget lõi särisema minus küll - vist sisetunne, et sul on iseloomu ja ausust enese suhtes. Lase käia- mine oma rada, tee seda, mis su süda ütleb Smile
Vasta
#79
Ma arvan, et paljudel on siin paljudes asjades õigus, ainult, et keeruline on koos maha istuda ja ühiseid lahendusi leida. Ei kukkunud kännust kaugele'l võib näiteks olla mõistlikke kommentaare, aga millegipärast kipuvad need pärlid trollimise vahele ära kaduma. See on natuke naljakas ausalt öeldes, et küll viriseb üks, küll viriseb teine, et personal ei tee jälle tööd. Järgmine kord tehakse, siis on personal liiga karm ja lintšib ainult. Miks peaks ühtedele tegema erandeid ja teistele mitte? Paneks äkki hääletusele, et kas see õigekeelsuse reegel õigustab ennast? Mida te välja pakute siis. Hetkel on ainult rahulolematud mõlemal poolel aga adekvaatseid lahendusi ei paku keegi.
Vasta
#80
[Pilt: 19722000.th.jpg]

[Pilt: 22920291.th.jpg]

[Pilt: 54836284.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Don M. ja Don J. Ruiz´ide Viies kokkulepe
Vasta
#81
Venus - kas oleks võimalik teha need pildid ümber pisipiltideks?
Teiseks - mis raamatust need võetud?
Vasta
#82
(19-01-2012, 19:13 )Venus Kirjutas:
Tsitaat:Eile 18:51
Postitus: #106
RE: Tünni foorumist

Ühtlasi palun adminitstaatoritel mu kasutajanime algusetähed muuta reeglitega vastavaks!
Tsitaat:Eile 19:03
Postitus: #107
RE: Tünni foorumist


Palun minu kasutajanimi ka suure algusega kirjutada. Aitäh!

Tsiteeritud postid ei ole minu sulest ja kuna teema on lukkus, siis paremini mul neid tsiteerida ei õnnestunud, ent autoreid ei tohiks kuigi keeruline päise andmete põhjal tuvastada olla. Nüüd juhtus aga nii, et suure algustähe sai väiketähesõber venus, kes muutmist ei palunud ja need kasutajad, kes pöördusid, on endiselt väikese tähega.

Vasta
#83
(19-01-2012, 20:15 )PiziIngliito Kirjutas: Paneks äkki hääletusele, et kas see õigekeelsuse reegel õigustab ennast?

Eile õhtul käis sama mõte peast läbi, aga jätsin "välja ütlemata".
Pole raske teostada ja oleks rahu majas. Paari päevaga oleks asi
selge ja nii ka jääks.


Vasta
#84
(19-01-2012, 22:00 )Päikeseinsener Kirjutas:
(19-01-2012, 20:15 )PiziIngliito Kirjutas: Paneks äkki hääletusele, et kas see õigekeelsuse reegel õigustab ennast?

Eile õhtul käis sama mõte peast läbi, aga jätsin "välja ütlemata".
Pole raske teostada ja oleks rahu majas. Paari päevaga oleks asi
selge ja nii ka jääks.

Mia tuu hellü andma muuda?
Vasta
#85
Kuidas Ei kukkunud kännust kaugele oma nimele triibu sai?
Vasta
#86
kle mul küll laikib kui õigekiri ära ounitakse
Vasta
#87
(19-01-2012, 23:31 )venus Kirjutas: Kuidas Ei kukkunud kännust kaugele oma nimele triibu sai?

See tähendab "banned" (milline kena eestikeelne nimi) - välja visatud siit foorumist.

Vasta
#88
(19-01-2012, 23:31 )venus Kirjutas: Kuidas Ei kukkunud kännust kaugele oma nimele triibu sai?

No tee mis tahad, ei saa sa üksi hakkamawink
Bännid

Vasta
#89
(19-01-2012, 23:32 )euroruubel Kirjutas: kle mul küll laikib kui õigekiri ära ounitakse

Miä iäle tuu "ounitakse" tähendäseq, ei tiiäq.
Vasta
#90
Leena, mul on hea meel, et sa eesti keele erinevad murrakuid oskad, kuid osad inimesed ei pruugi sinust aru saada. Ehk tõlgiksid?
Vasta
#91
Meie tuleviku - teismeliste - keelt õpid kui nendega ühistranspordis viibida. "Ounima" on anglitsism, (nagu vanem põlvkond Eestis kasutab russitsisme (zajebal, nahhui), tuleneb siis sõnast "own" slängi tähenduses - kellegist üle olema, kellegist parem olema, ära panema. "Ma oman sind ära" - kah igapäevane suhtluskeeles.

Vasta
#92
väikese algustähega kirjutajatele:
Kui selline stiil näitab ka viisakat suhtumist ja ei erine kuidagi suure algustähega lause alustamisest, siis küsiks, et miks (ma arvan, et see eeldus peab paika) te alustate lauseid tööl ja mujal sellistes kohtades, kus korralik või ametlik vaja välja näha ja kus viisakus loeb, suure algustähega ja miks valite just internetis (foorumites ja mujal) väikese algustähega lausete kirjutamise? Kui kirjutada kiri paberil või meil internetis (sõbrale, tuttavale), siis kas teete vahet kuidas lauseid alustate ja miks?
Vasta
#93
(19-01-2012, 23:50 )Cassiopeia Kirjutas: Leena, mul on hea meel, et sa eesti keele erinevad murrakuid oskad, kuid osad inimesed ei pruugi sinust aru saada. Ehk tõlgiksid?

Miä iäle tuu "ounitakse" tähendäseq, ei tiiäq. = Mida iganes see "ounitakse" tähendab, ei tea.

Muuseas, see on mu emakeel. Eestis on päris palju murrakuid. Olen näinud ka siin erinevatele murrakutele omaseid sõnu. Olen nõus, et lause ja nimed hakkavad suure tähega, olen seda meelt, et ka slängi ei maksa kasutada. Loomulikult on kirjavahemärgid kohustuslikud. Kuid enda kogemus ütleb - rääkides igapäevaselt külavahel ja kirjutades lihtsalt mõtteid, siis võib mõningaid vigu vahel andeks anda. Oleneb muidugi vigadest. Ise püüan ennast veidi selles kirjakeele osas parandada.

---
Mia tuu hellü andma muuda? = Mida see hääletamine muudab

PS: Raamatud kust mina lugema õppisin olid vanas kirjas.
Vasta
#94
(20-01-2012, 00:01 )kage Kirjutas: väikese algustähega kirjutajatele:
Kui selline stiil näitab ka viisakat suhtumist ja ei erine kuidagi suure algustähega lause alustamisest, siis küsiks, et miks (ma arvan, et see eeldus peab paika) te alustate lauseid tööl ja mujal sellistes kohtades, kus korralik või ametlik vaja välja näha ja kus viisakus loeb, suure algustähega ja miks valite just internetis (foorumites ja mujal) väikese algustähega lausete kirjutamise? Kui kirjutada kiri paberil või meil internetis (sõbrale, tuttavale), siis kas teete vahet kuidas lauseid alustate ja miks?

Sinu kurvastuseks pean teatama, et kirjutan tööalaseid meile ka väikese tähega tihtipeale. Isegi välismaalastega ja mitte omal algatusel. Selline stiil on külge hakanud väga ammu ja põhjust ei oska öelda. Ilmselt on see mõnede inimeste keeleoskuste või siis emakeele õppimise puudujääkide varjamiseks tekitatud keel. Siinjuures on mul tunne, et taoliste inimestega, kes ei oska kirjutada (neid ei ole vähe muide), oleks isegi ebaviisakas kasutada korrektset eesti keelt, sest nad võivad solvuda ning su elu tööalaselt väga keeruliseks teha. Oluline on massi sulanduda kaotamata iseennast. Ehk siis olla teadlik oma oskustest aga neid teisele nina alla hõõrumata wink



Vasta
#95
(20-01-2012, 00:11 )Temimoor Kirjutas: Sinu kurvastuseks pean teatama, et kirjutan tööalaseid meile ka väikese tähega tihtipeale. Isegi välismaalastega ja mitte omal algatusel. Selline stiil on külge hakanud väga ammu ja põhjust ei oska öelda. Ilmselt on see mõnede inimeste keeleoskuste või siis emakeele õppimise puudujääkide varjamiseks tekitatud keel. Siinjuures on mul tunne, et taoliste inimestega, kes ei oska kirjutada (neid ei ole vähe muide), oleks isegi ebaviisakas kasutada korrektset eesti keelt, sest nad võivad solvuda ning su elu tööalaselt väga keeruliseks teha. Oluline on massi sulanduda kaotamata iseennast. Ehk siis olla teadlik oma oskustest aga neid teisele nina alla hõõrumata wink

Tähtsad tööalased kirjad kirjutan erilise hoolega. Ja vajadusel kasutan abi. Nii omas kui ka võõras keeles.

Mis ebaviisakust puudutab siis tundub see veidi koomiline. Kui kirjasaaja ei oska korrektset keelt, siis ta ei teagi ju, et kirjutad korrektselt.
Vasta
#96
Peab ütlema, et töötad veidras kohas siis Laugh Ma võin kah näite oma tööst tuua, mitte, et see midagi siinses kontekstis eriti muudaks. Meie peame jällegi igapäevaselt teietama (ainult kokkuleppel võib seda muuta) ja sellepärast on külge jäänud ka oma kirjades enamasti Sina suure tähega kirjutada, lugupidamise väljendamiseks. Minu arust see küll ei näita, kas keegi on lollim või targem või tähtsam.
Vasta
#97
(19-01-2012, 23:38 )Päikeseinsener Kirjutas:
(19-01-2012, 23:31 )venus Kirjutas: Kuidas Ei kukkunud kännust kaugele oma nimele triibu sai?

No tee mis tahad, ei saa sa üksi hakkamawink
Bännid

Kas see "ei saa üksi hakkama" käis minu pihta ja pidi vihjama asjaolule, et ma ei taibanud otsida vastust oma küsimusele teemast, mis ON LUKKUS?
Sel juhul eksid, otsisin sellist teemat küll, kuid nähes, et "bännide teema on locked" ei pidanud terve mõistus asjakohaseks sealt uurida, kuid tänan lingi eest, kes sa vist oled ka reeglite selle punkti üles leidnud, mis antud loogika mehhanismi valgustab.

Ehk olen nüüd taas koba, kuid pusisin, mis ma pusisin, aga küsida lukustatud teemas ei õnnestunud küll kuidagi, seega küsin siin: ma palun mõnd näidet siis viimasena bännitu (tõesti kaunis keelend) õiguserikkumistest, kuna minu kullipilk peale asjakohaste vihjete ja paravallas üht-teist ka jagava analüüsivõime, mis, tõsi küll, võib piiratud indiviidile taas olla põhjus isiklikult võtmiseks, kuid asjata, ei leidnud.

Andku administratsioon palun aru oma hinnangute põhjustest, kuivõrd selleks kohustavad teid toekamad reeglid kui vaid te eneste loodud siin - pean silmas neid üleriigilisi.
Vasta
#98
(20-01-2012, 00:19 )Leena Kirjutas: Kui kirjasaaja ei oska korrektset keelt, siis ta ei teagi ju, et kirjutad korrektselt.

Milleks tal vaja teada minu oskusi? Oluline on see, et me jagasime üksteisele infot, mida töötegemiseks vajasime.

Vasta
#99
Teema on lukus, mitte lukkus. Vabandan tähenärimise eest. Kes jõuab nende bännitute kogu paturegistri ette kanda? Tema postituste lugemiseks võid kasutada profiili ja sealt edasi uurida ise, nägemaks millist postitusviisi kasutaja on harrastanud. Ei välista, et mõned krõbedamad postitused on juba eemaldatud.
Vasta
(20-01-2012, 00:20 )PiziIngliito Kirjutas: Peab ütlema, et töötad veidras kohas siis Laugh ...

Kutsume äkki miilitsa?

Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat