Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Insomnia ehk unetus
#26
Tsitaat:Algselt postitas: katz
Tsitaat:Algselt postitas: Horus

kurk, proovi raadioga magama jääda. Kunagi oli mul analoogne asi, nüüd olen harjunud juba mingi 5-6 aastat vaikse muusika saatel uinuma Smile
Ka minu on unega probleeme. Täna ösel olen ainult viis tundi maganud ja kui arvestada seda,et käin tööl ja koolis ja olen alles 17 siis on seda ju ilmselgelt vähe. Õhtuti ma muusikat kuulata ei saa kuna ehmun iga suurema bassimürtsupeale üles. Olen leidnud nipi,et kui pea padja alla panna ja nii kõhuli magada siis tuleb uni aga kuna öösel ei saa aju piisavalt hapniku siis on järgmine päev jube peavalu.
Numbrite lugemist olen ka proovinud aga see ka erit ei taha aidata. Viimasel ajal kui ikka kell 3lähneb siis teen teed ja panen theraflud(?) natuke sisse ja see toob une... Olen ka arsti juures käinud aga ta ütleb, et see tuleb stressist ja pingest aga samas selle vastu mingit rohtu ei kirjuta. Ei tea...Loodan, et kui vanemaks saan siis kaob see unetus ära.Bleh

Mõttetu enese piinamine. Sa elad ainult ühe korra.. ja veel eriti, sa oled noor ainult 17-19 aastat(kuidas kellegil)ja seda ei tasu kohe Mitte mingil juhul tööle(täiskasvanu probleemidele)raisata. Samuti võta koolis rahulikult. Mul endal oli 7'das klassis sarnane periood, et õppisin meeletult(kehvad hinded ikkagi)ja käisin kahes trennis. Siis mõtlesin, et mida krdit ma teen ja jätsin kõik sinna, kus kurat.. trennid, muretsemise ja ka kodutööd.. Viimased 2 aastat oma elus olen elanud boheemlasliku elu. Teiste muredesse ei süvene ja enda mured jätan tahaplaanile. Olen rõõmus ja tragi Smile Käin keskoolis ja hinded on valdavalt neljad-viied. Kui vaadata seda, et 7'das klassis oli mu tunnistuse peal 3 kahte, siis asjad on ikka võimsa pöörde võtnud. Ja rääkige veel, et trennid ja kodutööd on õppimisele kasulikud ja stimuleerivad sind.. Hell NO!

Magamise ja muusika kohapealt niipalju, et vahepeal meeldib mulle endale kaa pea padjaall magama jääda Smile Ja muusikat kuulates(praktiliselt vahet pole mida)hakab mul alati magama jäädes jalg vaikselt takti lööma Smile
Nüüd pärast 5-6 öist numbrilugemist, suutsin ma täna öösel ilma mingisiguste probleemideta uinuda. Tundub, et minu unetud ööd on möödas(ptui-ptui-ptui)Smile

Muudetud: 10-1-08 kell 22:50:55 Horus
Vasta
#27
Horus, täna õhtul katsetan sinu meetodit. Smile
Kuidas sa üldse sellise asja peale tulid ? Mul endal on ka olnud unetuid öid ja sooviksin kauem magada.
Vasta
#28
Wow, see on tõesti väga tore ideeLaugh
Tavaliselt olen kuskil 1,30 tundi yleval.. Bleh
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Ma magangi kõhuli, õhtuti läheb nii tund aega umbes, enne kui ma magama jään. Uni hakkab mul tulema siis, kui mõni laul kummitama hakkab, ja ma seda siis kordan, mõttes loomulikult, mitte kõva häälega.


Mul endal ka nii.
Mul on nii ka mitukorda olnud, et lähen nimelt mingi kell 8 õhtul magama, sest ma tean et jään alles mingi 4 tunni pärast magamaSad
Nt tavaliselt lähen kl 10 õhtul magama ja jään alles kl 1 öösel magamaSad. See ajab küll vahest närvi.
Ja siis kui tuleb mingi laul lambist meelde, hakkab see kummitama ja ma ei saagi magama jääda. Sad
Vasta
#30
Tsitaat:Algselt postitas: InDemand
Tsitaat:Algselt postitas: devilouspriest
numbrite lugemine minu puhul ei aita,ükskord lugesin vist 10000ni,siis mõtsin et ah putsi aitab,ma ei viitsi enam neid faking numbreid lugeda,ja isegi kõhuli magamnine ei aita,ma võin igasuguseid kaamli poose leiutada aga ikka ma ei saa magada, ainult surm tooks mulle hea une

Mees, ma ei taha teada, millega Sa mõtled.

Kui nr-te lugemine ei aita ja unega probleeme, proovi mõnda looduslikku asja sisse võtta või teed juua. Või loe raamatut.
Ropendamine ja surm ei aita.

Muudetud: 9-1-08 kell 17:30:50 InDemand


Või siis mine õhtul enne magama minekut õue jalutama.
Vasta
#31
mul olid ka kunagi probleemid magamajäämisega.. just stressi jms pärast. Aga siis soovitati mulle enne magamaminekut paar korda teha sellist harjutust: Seisad sirgelt, hingad hästi sügavalt sisse, ringutad, tõstad käed kõrgele ülesse ja mõttes koondad kõik enda mõtted ja päevamured käte vahele ja siis lased käed alla koos kehaga, nagu teeks painutusharjutust kus paned sõrmed vastu varbaid ja hingad rahulikult välja. Koos väljahingamisega kujutad ette et vabastad oma mõtted muredest. Lõdvestumisel on tähtis, et sa lased enda kaela, õla ja alaseljalihased täiesti lõdvaks.
Korda harjutust veel paar korda. Ja siis kohe voodisse, ilma et hakkaks jälle pingutama jms. Kui oled õieti harjutust teinud on peal selline mõnus rammestus, pea on mõtetest tühi jms. Lase end mõnuga täiesti lõdvaks ja ära mõtle mitte millelegi.
Mina jäin magama poole minutiga, tänu sellele harjutusele..
Soovitan proovida, sest see on paljusid aidanud. Smile
Vasta
#32
Mida imet Laugh
See numbrite lugemine aitaski. Vähemalt üks kord, sest ma olen seda ainult üks kord proovinud.
Lugesin sajani ja seal tagasi tulles jõudsin mingi 60 juurde vistBleh
Vasta
#33
Mina viimases hädas, kui kell on juba 1-2 öösel, panen pea jalutsisse ning proovin keskenduda ühele mõttele/rahulikuks jääda või kujutleda, kuidas ma kiigun kiigul s.t mõtlen kuidas teen jalgadega hoogu jne.

Numbrite lugemisega vahel saan magama, vahel mitte. Jalutanud olen ka ning harjutusi teinud. Kui veel MP3 oli, kuulasin seda. Aitas küll, kuigi mitte eriti kiiresti. Lugesin kusagilt, et tegelikult ei tohiks kella vaadata, kui magama üritad jääda. Uudishimust vaatan alati ikkagi:)
Vasta
#34
Selle kellaga on jah nii, et ei tasu vaadata. Ma seda küll kusagilt lugenud pole, aga enda peal olen seda täheldanud küll. Kui hommikul vaja nt kell 7 üles saada ja no kohe üldse ei saa endale und ja kui kella vaatan ning nt see peaks olema üks öösel, siis hakkan pabistama, et ei saa üles jnejne... ning siis ei saagi und.

Ja soe piim koos meega teeb ka väga uniseks. Mingi pool kuni poolteist tundi enne magama minekut juua, siis peaks uni kergesti tulema. Smile
Vasta
#35
Tsitaat:Algselt postitas: Marade
Minu numbrite lugemine käib nii ... 100 99 98 97 mis ma homme selga panen 96 95 94 paneks selle roosa seeliku 93 92 91 aga äkki sajab, siis ei saa panna, jama ju .. uus seelik ... hmm .. mis numbri juurde ma nüüd jäingi?

Igatahes ei aita Smile Õnneks viimasel ajal pole magama jäämisega probleeme olnud.

Heheee me ühtekad siisLaugh ainult mul pole roosat seelikut...
Varem aitas kõhuli magamine väga hästi aga nüüd on sellili mugavam...vahest kuulan muusikat CD-plaadilt...midagi rahulikku...
Vasta
#36
Tsitaat:Algselt postitas: Iiris
Tsitaat:Algselt postitas: Marade
Minu numbrite lugemine käib nii ... 100 99 98 97 mis ma homme selga panen 96 95 94 paneks selle roosa seeliku 93 92 91 aga äkki sajab, siis ei saa panna, jama ju .. uus seelik ... hmm .. mis numbri juurde ma nüüd jäingi?

Igatahes ei aita Smile Õnneks viimasel ajal pole magama jäämisega probleeme olnud.

Heheee me ühtekad siisLaugh ainult mul pole roosat seelikut...
Varem aitas kõhuli magamine väga hästi aga nüüd on sellili mugavam...vahest kuulan muusikat CD-plaadilt...midagi rahulikku...

Tere siis kõigepealt!
Ma olen ka igasugu nippe proovinud, ja numbrite lugemine käis mul ka umbes samamoodi, et arvude vahele sattusid igasugu uitmõtted ja lõpuks istusin ikka poole kaheni üleval.
Minule on une toonud tegelikult hoopis nurmenuku tee meega, kuid mitte alati.
Vasta
#37
Alustan sellest, et mul on magamajäämisega väga suured raskused, ma ei saa magama jääda kui kuulen vaiksematki heli (va muusika kõrvaklappidest ).
Mu unenäod on enamasti jube pikad, keerulised, emotsiooniderohked, palju sündmusi ja alati korduvad mingid sümbolid. Ok see selleks.
Kuna ma ei tea nendest asjadest eriti midagi siis küsin igasugu lolle asju Laugh
* Nt mul on tihti nii, et ma ei näe unes mitte midagi aga mul on kohutav tunne, kardan ja üritan ennast tükk ega üles äratada ja kui ärkan on jube tunne. Miks nii ?
* Vahel on jälle nii, et olen nagu enda arust ärkvel ja tahan karjuda aga ei saa, sest näen tegelikult und. Äkki karjungi selleks, et end üles ajada... Miks ei saa unes joosta ja karjuda kui vaja ?
* Miks unes lõhna ei tunne ? Laugh
* Kas keegi teab, mida tähendab, kui näed unes pidevalt treppe ja redeleid, kust ei julge alla minna ??
Vasta
#38
Tsitaat:Algselt postitas JoJo
* Kas keegi teab, mida tähendab, kui näed unes pidevalt treppe ja redeleid, kust ei julge alla minna ??

Võrdluseks võin tuua, et mul on tihti olukordi, kus ma lihtsalt ei saa hakkama. Näiteks ükskord veest välja ronimisel bassenis, kogaeg libisesin vette tagasi - selliseid olukordi on olnud veel palju. Kahjuks seda ma ei tea, mida see võiks tähendada. On huvitanud ennastki.

[Muudetud: 3-1-2009 Horus]
Vasta
#39
Ma olen ka unes näinud treppe ja asju. Tegelt ma vahepeal hullult kartsin saunas käia, sest seal ka ju selline kitsas väike trepp ja libe ka. Millegipärast ma olin kindel, et raudselt käin käna seal ja siis mu suur varvas jääb sinna põrandavahele kinni. Aga see suht out of topic jutt Laugh tegelt me kannuga oleme küll unes lõhnu tundnud, sellist hirmu oleme nagu vähem tundnud. Ükskord nõmmes ühikas nägin unes mingeid pisikesi kurje tähekesi. Uhvod vms Laugh Olin oma kodutänaval ja need tähekesed tuli taevast alla, tahtsid mind täiega kaasa tirida, kuidagimoodi nad moodustasid mingi kuju (naise näo). Sain aru, et kui nad mind tavasse kaasa tirivad, sis saan surma :o Kuidagi sain ruttu ära joosta emme juurde, kes ütles, et küll on hea, et meie lapsuke ellu jäi Laugh Igatahes mul tekkis räige paanika, ärkasin öösel üles, ei julgend akna all magada, kutsusin kannu enda juurde kaissu, see hakkas muidugi vinguma, et kitsas jne. Sellestajast saati ei julge eriti akende all magada jumal teab kes sealt sisse võib hüpata, erit kui tuba on esimesel korrusel. Aga sinu unenäo kohta ei oska eriti midagi tarka öelda. äkki keegi kes rohkem teab saab aidata.
Vasta
#40
Kas keegi teab, kust uurida ?
Neid unenägudeseletusraamatuid eriti ei usu ..
Ma usun, et see on mingi probleem, mis mul reaalses elus on, aga ma ei oska seostada.
Vasta
#41
Endal mul on nii, et ma näen unes, et ma keerutan ja keerutan ning ei suuda seisma jääda. See on jube.
Vasta
#42
Tsitaat:Algselt postitas phs
Endal mul on nii, et ma näen unes, et ma keerutan ja keerutan ning ei suuda seisma jääda. See on jube.
Kuidas sul naistega lood on?
Ema, õde, sõbranna, kuna ma ei tea mis soost sa oled, siis ka pruut jne. jne.
Kas kedagi võiks seostada selliste märksõnadega - teotahteline, realistlik, praktiline.
Vasta
#43
Tsitaat:Algselt postitas JoJo
* Kas keegi teab, mida tähendab, kui näed unes pidevalt treppe ja redeleid, kust ei julge alla minna ??
Mingi ettepanek seiklusele või suht riskantseks avantüriks.
Vasta
#44
Mina satun unes aegajalt mingisse suurde linna,kus kõik oleks nagu maakividest ehitatud ,ka kõrghooned.Midagi konkreetset seal nagu ei toimukski.Osa linnast tundub aga juba tuttav-ma tean mis järgmise tänavanuka taga asub.Unes olen end mitukorda tabanud mõttelt,et oh pagan,ma olen jälle siin. Ja keegi oleks nagu maininud,et seal ei ole sinist värvust.
Vasta
#45
Üks kindel linn ja varjupaik.
Vasta
#46
Raul, miks sa oma seksuaalfantaasiaid igale poole topid Laugh

Tsitaat:Algselt postitas JoJo
* Nt mul on tihti nii, et ma ei näe unes mitte midagi aga mul on kohutav tunne, kardan ja üritan ennast tükk ega üles äratada ja kui ärkan on jube tunne. Miks nii ?

Mil moel see hirm sinus väljendub, kui sa und ei näe? Une "nägemine" ei peagi alati olema mingi piltide vaatlemine, see võib avalduda ka lihtsalt unes olemises.

Tsitaat:* Vahel on jälle nii, et olen nagu enda arust ärkvel ja tahan karjuda aga ei saa, sest näen tegelikult und. Äkki karjungi selleks, et end üles ajada... Miks ei saa unes joosta ja karjuda kui vaja ?

Sest sa ei kontrolli oma unesi vaid oled vaatleja rollis.

Tsitaat:* Miks unes lõhna ei tunne ? Laugh

Lõhna tundmine on füüsiline aisting, ju su alateadvus ei pea seda piisavalt oluliseks, et teatud retseptoreid ärritada.

Tsitaat:* Kas keegi teab, mida tähendab, kui näed unes pidevalt treppe ja redeleid, kust ei julge alla minna ??

Trepid ja redelid on liikumine erinevatel tasanditel, ehk siis märk sellest, et su uned on kolmemõõtmelised. Kui ei julge alla minna siis järelikult ei julge kahepõõtmelist pilti keerulisemaks ajada.
Vasta
#47
Ma olen Celticuga n6usLaugh
Vasta
#48
Ma olen väga palju kordi näinud unes, et ma kukun kuskilt alla vms. ja siis päris elus võpatan ka ja ärkan üles, nats imelik .
Vasta
#49
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Raul, miks sa oma seksuaalfantaasiaid igale poole topid Laugh
Kus ma seda tegin?
Vasta
#50
Triinu Laugh. Ma olen täpselt samasuguseid unenägusid näinud. Hirmuäratav . Mis selle põhjustada võiks ?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,618 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Lucid Dreaming ehk teadlik uni Fritz 267 113,875 15-11-2021, 10:19
Viimane postitus: Eithea
  Uneparalüüs ehk unehalvatus puudritupsu 152 119,287 05-07-2018, 06:25
Viimane postitus: Maario

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat