Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Insomnia ehk unetus
#1
Mul on vahel insomnia, lihtsalt ei jää magama ja kõik. Võin olla rampväsinud aga ikka olen üleval. Lõpuks olen staadiumis, kus olen üleval ja samal ajal näen und. Tavaliselt kestavad need insomniahood viis kuni seitse päeva, pikim on olnud kaks nädalat. Kas kellelgi on veel midagi taolist juhtunud ja kuidas sellest üle saada? See segab koolitööd ja igapäevast elu.

[Muudetud: 8-3-2010 Cassiopeia]
Vasta
#2
Ma ple kindel kuid vb on mul ka samasugune asi Bleh
nimelt ma nagu ei tuku kuid nän kõike nagu unes
aga seda juhtub ainult koolis ja siis kui ple korralikult maganud ning kui pea paned lauale ja mõtted lähevad nagu iseenesest mingisse kujutismaailma Laugh
Vasta
#3
Värsket õhku... füüsilist (sport vms)...
Unerohtu oled võtnud? Arsti juures oled käinud? Kaks nädalat on ikka natuke liig ju...
Vasta
#4
Veidi tuttav sfäär. Pingutades...

Pikim oli 7,5 päeva 24/7 olla üleval ja teha diplomitööd...

Siis väsisin ära küll...
Vasta
#5
Värsket õhku ja füüsilist olen proovinud, ka see ei aita. Vahel olen keset ööd metsa kõndima läinud, et ehk siis tuleb uni. Unerohtu ei tahaks nii noorena võtma hakata, viimased korrad olen püüdnud lahendada palderjaniga, kümme tabletti sisse ja kuuendal ööl saabki lõpuks magada.
Vasta
#6
Mine igal õhtul samal ajal magama ja ärka igal hommikul samal ajal ülesse. Loe midagi ennem magama minekut. Ära joo kohvi ega alkoholi ja ära tõmba suitsu jne
Otsi näiteks googlist infi selle kohta...
Vasta
#7
noo, ma arvan, et ta võib juu kindlal kellajal voodi minna ja siis sealt alati välja hommikul tulla kindlal kellajal, aga kui sa seal terve öö voodis lebid ilma uneta, siis kas see aitab??? Mina ei tea Bleh

Ürita astraalrännakuga tegelema hakata, see on selline väga huvitav asi, et nagu ise vaimselt seikled ringi, aga keha nagu samal ajal magab, puhkab ehk siis võrduks nagu unega või midagi sellist ning öeldes omast kogemusest, siis kui oled voodis pikali ja üritad und kallale kutsuda kui und kohe mitte ei ole, siis see ka ei tule, aga üritades ennast astraali viia või siis sinna hetke seisundisse(rohkemat väga palju ei oskaLaugh) on siiski lihtsam kui und esile kutsuda, aga kui sa oled juba astraalis, siis tavaliselt sa lahkud sellest alles siis kui hommikul ärkad, ehk siis magasid nagu terve öö või midagi..... ma võibolla midagi valetan ka siin, aga umbes midagi taolist peaks olema:o
Vasta
#8
nii, enda soovitused on sellised, et väldi c-vitamiini õhtuti enne magamaminekut, käi jooksmas, nii umbes viiest kilomeetrist peaks piisama(vähemalt minule) ja igast vitamiini tabletid jäta õhtul võtmata, kui kasutad midagi taolist(parem on yldse naturaalset süüa, kuna enamus tablette ummistab lihtsalt organismi ära, hävitades võibolla su edasise elu) du¹¹i alla minnes vali leige temperatuur veele.
see peaks aitamaSmile
Vasta
#9
Tsitaat:Esialgne postitaja DaamValges
Unerohtu ei tahaks nii noorena võtma hakata, viimased korrad olen püüdnud lahendada palderjaniga, kümme tabletti sisse ja kuuendal ööl saabki lõpuks magada.
Kui sa sellises koguses mingit palderjani endale sisse ajad, siis see 1 unerohi ei tee küll midagi halba.
Vasta
#10
Endal oli kunagi sama probleem, üks tuttav soovitas mingeid looduslikke tablette. Väga hästi aitas.
Vasta
#11
Insomnia ehk unetus on unehäire, mille korral esineb suutmatus raskusteta magama jääda, katkendlik uni ja liigvarajane ärkamine. Insomniat võib lugeda üheks sagedaseimaks tervisehäireks. Risk on suurem sageli või pidevalt uinuteid kasutavatel inimestel, vanemaealistel naistel, teatud haigusi põdevate patsientide hulgas ja depressiivsusele kalduvate või põdevate inimeste seas. Insomnia ilmneb tüüpiliselt tugeva püsiva stressi perioodil ning tundub olevat sagedasem naistel, vanemaealistel, psühholoogiliselt nõrgestatud isikutel ja sotsiaal-majanduslikult ebasoodsates tingimustes elavatel isikutel.
viide: http://et.wikipedia.org/wiki/Insomnia

Huvitav, kui see haigus (nimetagem seda haiguseks) juba nii noortel inimestel on, nagu meie kallid foorumikaaslased, siis on vist ühiskonnas ikka midagi väga valesti. Kust tuleb noortel inimestel nii suur stress?
Vasta
#12
Viimased poolteist aastat pole enam õnneks insomniat olnud. Energiavampiiride juurest ärakolimine aitas.
Vasta
#13
Ära ütle et energiavampiirid olid vanemad.
Vasta
#14
Ei, ei olnud minu vanemad.
Vasta
#15
Endal kaa tõsised probleemid uinumisega(nagu paljudel siin)ja avastasin ühe vahva variandi, mis võib ka teid aidata. Magama jäädes, olge kõhuli, käed ilusti kõrval. Alguses võib olla natukene raske hingata(minul vähemalt tekib mingi raskus kopsudele ja veidi harjumist nõuab)nägu ilusti pööratult padjal ja lõdvestuge täielikult. Nüüd hakake numbreid lugema nullist sajani ja tagasi. Imelik on see, et ma olen jõudnud sajani, tulen tagasi ja kusagil 70-60 peal ma juba näen iga paari numbri kohta praktiliselt mingit unenägu(näiteks oli numbrid 67, 66, 65 ja ma nägin unes, et ma tahtsin sellele numbrile helistada, kuid mingi jama oli. Ja vahepeal tekkivad mingid hüpped 44, 43, 43, 67, 66)ja lugege edasi, niikaua kui mõistus ja teadvus kannatab(samas ärge püüdke ennast ärkvel hoidma)ja kusagil 20-30 juures peaksite magama nagu beebi Smile. Üks kord mul see ei aitand ja ma lugesin kohe miinustesse edasi.. -100, ja uni hakkas tulema -100 tagasi tulles, kusagil -40 juures, kuid siis oli mu peast nii palju numbreid läbi käinud, et ma nägin lausa USKUMATUID unenägused mõne numbri kohta.
Huvitav on veel see, et teatud staadiumis sa juba magad, kuid unenäod nagu loeksid numbreid edasi ja see on tõsiselt kahtlane ja võtab kõhualt õõneks.. aga selle nipiga saad sa ennast alla 10 minuti uinutada Smile
Ja mis on veel eriti mõnus on see, et sa tunned Suurepäraselt oma pulsi ja numbrid vahetuvad pulsi rütmis.

Ma olen seda meetodit kasutanud kusagil viimased 4-5 päeva ja ma olen absoluutselt iga öö näinud selgeid ja müstilisi unenägusid, mis on mul hommikul meeles!(ma ei ole kunagi oma unenägusid mäletanud.)

Muudetud: 8-1-08 kell 23:32:59 Horus

Muudetud: 8-1-08 kell 23:56:16 Hallucigenia
Vasta
#16
Shallallaaa... Üleval olen!
Vasta
#17
Ma magangi kõhuli, õhtuti läheb nii tund aega umbes, enne kui ma magama jään. Uni hakkab mul tulema siis, kui mõni laul kummitama hakkab, ja ma seda siis kordan, mõttes loomulikult, mitte kõva häälega.
Vasta
#18
numbrite lugemine minu puhul ei aita,ükskord lugesin vist 10000ni,siis mõtsin et ah putsi aitab,ma ei viitsi enam neid faking numbreid lugeda,ja isegi kõhuli magamnine ei aita,ma võin igasuguseid kaamli poose leiutada aga ikka ma ei saa magada, ainult surm tooks mulle hea une
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas: Alfar
Shallallaaa... Üleval olen!
Mis siis, ma olen ka?
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas: devilouspriest
numbrite lugemine minu puhul ei aita,ükskord lugesin vist 10000ni,siis mõtsin et ah putsi aitab,ma ei viitsi enam neid faking numbreid lugeda,ja isegi kõhuli magamnine ei aita,ma võin igasuguseid kaamli poose leiutada aga ikka ma ei saa magada, ainult surm tooks mulle hea une

Mees, ma ei taha teada, millega Sa mõtled.

Kui nr-te lugemine ei aita ja unega probleeme, proovi mõnda looduslikku asja sisse võtta või teed juua. Või loe raamatut.
Ropendamine ja surm ei aita.

Muudetud: 9-1-08 kell 17:30:50 InDemand
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas: devilouspriest
numbrite lugemine minu puhul ei aita,ükskord lugesin vist 10000ni,siis mõtsin et ah putsi aitab,ma ei viitsi enam neid faking numbreid lugeda,ja isegi kõhuli magamnine ei aita,ma võin igasuguseid kaamli poose leiutada aga ikka ma ei saa magada, ainult surm tooks mulle hea une

10000'ni.. wow.. seda on päris palju tegelt. Aga tead mis mina arvan.. sa lihtsalt lugesid neid numbreid.. aga sa pead lõdvestuma.. või .. no ma ei tea, kuidagi häästi maha rahunema ja lihtsalt lugema..

Muidu ma ise kaa magama ei saa sellili jääda.. mitte kunagi pole selllili magama jäänud.. aga hommikuti ärkan tavaliselt sellili Smile

Aga ma arvań, etmiks numbrite lugemine minupuhul aitas.. Mul oli nimelt selline probleem, et enne uinumist ma lihtsalt ei saanud mõtteid peast. Olid siis kas päeva mõtted, või unistused, või niisama mõtisklused. Ja kui ma numbreid loen, siis a lihtsalt ei mõtle Smile

kurk, proovi raadioga magama jääda. Kunagi oli mul analoogne asi, nüüd olen harjunud juba mingi 5-6 aastat vaikse muusika saatel uinuma Smile
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas: InDemand
Tsitaat:Algselt postitas: devilouspriest
numbrite lugemine minu puhul ei aita,ükskord lugesin vist 10000ni,siis mõtsin et ah putsi aitab,ma ei viitsi enam neid faking numbreid lugeda,ja isegi kõhuli magamnine ei aita,ma võin igasuguseid kaamli poose leiutada aga ikka ma ei saa magada, ainult surm tooks mulle hea une

Mees, ma ei taha teada, millega Sa mõtled.

Kui nr-te lugemine ei aita ja unega probleeme, proovi mõnda looduslikku asja sisse võtta või teed juua. Või loe raamatut.
Ropendamine ja surm ei aita.

Muudetud: 9-1-08 kell 17:30:50 InDemand

Äkki peaks lambaid lugema ja alustaks kõige lähemal olevast?
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas: Horus

kurk, proovi raadioga magama jääda. Kunagi oli mul analoogne asi, nüüd olen harjunud juba mingi 5-6 aastat vaikse muusika saatel uinuma Smile
Ka minu on unega probleeme. Täna ösel olen ainult viis tundi maganud ja kui arvestada seda,et käin tööl ja koolis ja olen alles 17 siis on seda ju ilmselgelt vähe. Õhtuti ma muusikat kuulata ei saa kuna ehmun iga suurema bassimürtsupeale üles. Olen leidnud nipi,et kui pea padja alla panna ja nii kõhuli magada siis tuleb uni aga kuna öösel ei saa aju piisavalt hapniku siis on järgmine päev jube peavalu.
Numbrite lugemist olen ka proovinud aga see ka erit ei taha aidata. Viimasel ajal kui ikka kell 3lähneb siis teen teed ja panen theraflud(?) natuke sisse ja see toob une... Olen ka arsti juures käinud aga ta ütleb, et see tuleb stressist ja pingest aga samas selle vastu mingit rohtu ei kirjuta. Ei tea...Loodan, et kui vanemaks saan siis kaob see unetus ära.Bleh
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas: Horus
kurk, proovi raadioga magama jääda. Kunagi oli mul analoogne asi, nüüd olen harjunud juba mingi 5-6 aastat vaikse muusika saatel uinuma Smile

Raadiot ma kuulata ei suuda, selt ei tule sellist muusikat, mida mina kuulan ja see ajab mu veel rohkem närvi (või ärkvele). Ja kui ma oma muusika panen, hakkan ma kaasa laulma.


Ja eile ma proovisin seda numbrite lugemist. Ei aidanud. Numbrid tundusid kuidagi äkilised ja rasked ja teravad. Mitte et neid keeruline oleks olnud mõelda.
Vasta
#25
Aitab ka lihtsalt mõtete tühjendamine ja rahulikult lebamine/enda lõdvestamine. Kujutad ette, kuidas iga lihas kehas lõdvestub (vrd astraali minemine).

Või siis lihtsalt.. kujutad end näiteks ette mõnes meeldivas kohas. Ja kui uni tõesti ei tule, siis mis seal ikka, oled natukene kauem üleval.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,140 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Lucid Dreaming ehk teadlik uni Fritz 267 113,385 15-11-2021, 10:19
Viimane postitus: Eithea
  Uneparalüüs ehk unehalvatus puudritupsu 152 118,758 05-07-2018, 06:25
Viimane postitus: Maario

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat