Teema on suletud 

Teema reiting:
  • 2 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaidleme ja kakleme terviseks [muud teemad läbust puhtaks]
Autor Sõnum
PiziIngliito
Proua

27-03-2011 17:57
Postitus: #26
RE: Kustutamine, modereerimine ja personali roll
Varsti saab selle Jumala arutelu vist mujale tõsta. Aga ütle mulle Müstik, kuidas saab kõiksus sinu üle kohut mõista Smile? Ja mis on südametunnistus - kas see pole pelgalt sinu enda emotsioonide pagas. See on kõigest ÜKS osa sinust ja kui me teadvustaks, et emotsioonid ei määra tegelikult seda, kes me tegelikult oleme, siis ma leian, et see on kõigest mõne religiooni pealesurutud hirmutekitamise meetod.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Ott Sama
Veteran

27-03-2011 18:10
Postitus: #27
Müstik! Kas Müstik teab, et sa tema arvutit kasutad? Kes sa oled?
Või toimus energeetiline valgustumine?

Lihtsalt hämmingus Ott!
insener Tünn
Bännitud

27-03-2011 18:21
Postitus: #28
Ei Müstik jõua teid õpetada,aga tehke ise tööd ja tarkus tuleb!
(selle postituse viimane muutmine: 27-03-2011 18:22 insener Tünn.)
PiziIngliito
Proua

27-03-2011 18:32
Postitus: #29
Müstik vaevalt meid siin nüüd õpetab, kui siis ainult seda, et teiste poolt antud definitsioone ja tekste oskab kasutada. Ise aga nende tagamaasid tundmata.
Celtic
ja sina pead kandma maailma

27-03-2011 18:34
Postitus: #30
Tsitaat:Ja isegi kui Celtic ütleb mulle loll, siis ma ei reageeri sellele, sest ma ei saa ennast nii mõttetu sõnaga siduda, sest ma olen midagi muud - aga see inimene, kes ei tea seda veel - reageerib.

Ma pole PiziIngliitole öelnud, et ta on loll Hrmm

Tsitaat:Sõnasse "jumal" tuleks suhtuda natuke süvenenumalt. Filosoofilisemalt. Sõna "jumal" ja selle kognaadid on soome-ugri keeltes vähemalt 4000 aastat vanad ning tähistavad erinevaid vaimolendeid.
Religiooni siis isegi ei olnud, nii et miks rääkida religioossetest põhimõtetest? Sellest saab ehk rääkida siis, kui on tegu mõne kristlasega.
On ka seisukoht, et Jumalat ei saagi defineerida ega tõeselt kirjeldada, kuna ta seisab väljaspool inimese mõistusega hõlmatavat ala.
Üldiselt usutakse, et Jumalaga on võimalik kontakteeruda ja suhelda ning Jumal võib end ja oma tahet erineval viisil inimestele ilmutada. Seega võib ta elu lõputunnil ilmutada end ka lihtsalt südametunnistuse kujul. Või mis sa arvad? Ei tuleks võtta ainult nii, et "valge habemega mees istub pilve peal".
Jumala toomine ükskõik missugusesse teemasse ei ole kunagi viga! Tuleb ainult teada, mida see sõna tähendab! Üldjuhul tähendab see sõna absoluuti

Veidi vastuoluline jutt ei ole või? Alustad meiekeelsest mõistest ja selle lahtiseletamisest, liigud sujuvalt üle religioossete põhitõdede ning Kanti epistemoloogia manu ning lõppeks jõuab otsapidi New Age maailmavaatesse. Tegelikkuses on tarvis siiski aluseks võtta vaid sõna enda päritolu, ent kuna selle sõna tähendus on aegade jooksul muutunud, siis tänaseks päevaks on sõna "jumal" taga vägagi tugev süsteem ja see süsteem ei ole teps mitte absoluudi või "taevalaotuse" tähenduse viljelemiseks olemas.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
insener Tünn
Bännitud

27-03-2011 18:35
Postitus: #31
Jälle karjakesi ühe kallal,las aeg paneb kõik paika.
wink
...Veidi vastuoluline jutt ei ole või? Alustad meiekeelsest mõistest ja selle lahtiseletamisest, liigud sujuvalt üle religioossete põhitõdede ning Kanti epistemoloogia manu ning lõppeks jõuab otsapidi New Age maailmavaatesse...

Kõik klapib ju,para wärk!
(selle postituse viimane muutmine: 27-03-2011 18:49 insener Tünn.)
Cassiopeia
Veteran

27-03-2011 18:55
Postitus: #32
Minu meelest võiks selle teema jätta, igaüks jääb ikka oma pudrumolli taha, vaidlemine on mõttetu. Ma teen ettepaneku, et kui kellelgi on otseselt mõne mode/adminni kohta kaevata, siis palun tehke seda. Minule ei meeldi kui käib ümbert nurga jutt, kui midagi on niru, rääkige otsekoheselt, koostage nimekiri kõikidest vigadest mis me teeme ja me püüame end parandada.

Minule isiklikult ei meeldi kui "jumalaga" ähvardatakse. Mina ei ole kõiksuse ees kellegile võlgu. Samas ei tasu inimestel kui "lihtsurelikel" tembeldada teisi "pahadeks" ja kõiksuse ees "väärtusetuteks" inimestest, sest nagu ma aru saan, siis seda te püüate siin läbi lillede meile öelda, et me oleme pahad ja väärtusetud kurjategijad kes ei oska ega taha aru saada teiste foorumlaste soovidest ja tahetest. Me oleme need kes kustutavad ära teiste inimeste teksti vastavalt tema "näole" ja suvalt mida me tahame. No palun, arvake. Ka meie oleme üritanud omalt poolt asju selgitada, kuid kui teie ka kuulda ei taha, siis minul pole enam midagi teha.

I've heard it said, that people come into our lives for a reason, bringing something we must learn. And we are led to those who help us most to grow, if we let them and we help them in return.
Celtic

27-03-2011 19:17
Postitus: #33
Ja just sinu kohta käiski siis järelikult varasem lause, et kui enda mõtlemine puudub ja levitad vaid seda, mida kuskilt loed või kopeerid...

Mind ei huvita see, kas sa kopeerid või mitte. Kui sa kirjutad miskit kellelegi vastuseks, siis eeldan, et see, mida kirjutad, on ka SINU arusaam asjast...

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
insener Tünn
Bännitud

27-03-2011 19:26
Postitus: #34
Moded on aru saanud ,et miskit on mäda.Kõik kes tahtsid on rääkinud ja mina kõmisesin kah.
Sõlmiks nüüd rahu ja jätkaks uutmoodi sest vanaviisi
enam ei saa...krambid ja agoonia on käes.
Elustagem nüüd seda siin-ja sealpoolsuse vahel olevat mürsikut...Laugh

ps.Koltsi lood võiks laste mängunurgast vanasse kohta tõsta,
see oleks kondiproov...sest see on PW.

alla:no kuule herr,lastenurk on lastele,küsi lastelt kas nad seda jura sinna tahavadki.Ja mis valimatu möla?See on valitud,sorteeritud parajutt...P A R A ,mitte möla(ja väldi selliseid väljendeid kah).
(selle postituse viimane muutmine: 27-03-2011 19:44 insener Tünn.)
Celtic

27-03-2011 19:33
Postitus: #35
PW ei ole valimatu mölaga jutunurk, me üritame siin ikkagi teatavat profiili hoida. Dr. Koltsi lood sobivad lastenurka väga toredasti, kuigi võiks ju arutleda kasvõi selle üle, kas seda va lastenurka üldse tarvis oleks. Selle nurga kadumisest keegi ju eriti miskit ei kaotaks, küll aga jääks PW ise veidi puhtamaks ja asisemaks.

Thorondor
Administraator

27-03-2011 19:41
Postitus: #36
Müstik, miks sa räägid jumalast, kui sa ei tea millest sa räägid. See kui sul on 10 definitsiooni, siis see ei vii kuhugi. Niisama vett sogada on mõttetu.

Sama hästi võiks rääkida ühes asjast mille nimi on Kekipopo. See on selline asi, mis võib olla mis iganes. Mis sa teeks, kui ta küsiks sult "Miks sa nii teed?". Lõpplahe teemaarendus. Ärge mind nüüd süüdistage, see on ju kõigest filosoofia.

Samasugune on vastuolu sinu jutus. Et sa lihtsalt aru saaks.

Tsitaat:Selle nurga kadumisest keegi ju eriti miskit ei kaotaks, küll aga jääks PW ise veidi puhtamaks ja asisemaks.
Ja lasteteemad koliks mujale foorumisse ning foorub veel ebapuhtam. Kustutada seda sorti teemasid ei saa, kuna ei saa piiri tõmmata.
(selle postituse viimane muutmine: 27-03-2011 19:47 Thorondor.)
insener Tünn
Bännitud

27-03-2011 19:48
Postitus: #37
Thorondor,sina kah unustad mis foorum see on?

para,siis igaüks esitab selle teooria ,millisesse tema usub.
Oma asi,eksju?Miksib 10 asja kokku ja valmis.Normaalne.
wink
(selle postituse viimane muutmine: 27-03-2011 20:01 insener Tünn.)
Thorondor
Administraator

27-03-2011 19:55
Postitus: #38
Ma ei saa sinust aru. Räägi täislausetes.

Tulge Para-webi jutukasse ja räägime selgeks, mis kedagi vaevab. Siin ei saa üldse teineteisest aru niimoodi jupi kaupa kirjutades.
(selle postituse viimane muutmine: 27-03-2011 20:02 Thorondor.)
elis
roheline

27-03-2011 20:21
Postitus: #39
Kogu seda juttu lugedes jäi pähe ainult üks mõte - kas inimestel midagi paremat nädalavahetusel teha ei ole, kui veebis sellist diskussiooni vedada, mis juba eos näitas, et ei vii kuhugi... või on delitaaktse ära panemise vajadus nii suur?
Kõige rohkem muigama ajav oli muidugi see, kui personali teemasse personali kritiseerimise peale sõna võtvaid personali liikmeid süüdistati järjekordselt ringkaitses...

http://spaceweather.com/
Stella
Tavaliige

27-03-2011 20:23
Postitus: #40
Lugesin täna Jasmuheenilt:
See on tark inimene, kes tunneb ära, et nii teadus kui religioon püüdlevad ühe ja sama asja poole. ... Kui inimesed esitavad mulle küsimusi, mõistan ma, et pean küsima "millisel tasandil sa seda informatsiooni soovid"`? Õige vastus sõltub nende rütmist ja erinevatele tegelikkuse tasanditele ligipääsemise võimest. Kõige lihtsam viis häälestumiseks on paluda, et kogu meie suhtlemine teiste inimestega toimuks nii nende kui ka sinu enda kõrgeimaks hüvanguks.

Kritiseerisin siinses foorumis hiljuti Luule Viilma teooriat kui mitteterviklikku. Aga ta väidab olemasolevas lõngakeras, et praeguse inimkonna põhiprobleeme on hirm, et mind ei armastata. Lõpetasin kogu selle pika foorumiteema lugemise ja jäi tunne, et just see hirm on siinse pisikese kodusõja tuumküsimus.

Matemaatikas kui Universumi ühes baasteaduses on keeruliste mitme tundmatuga võrrandisüsteemide üks tulemuslikumaid lahendusmeetodeid elimineerimismeetod. Et leida probleemile lahendust, kõrvaldatakse üks muutuja ja uuritakse võimalikku lahenduvust. Kui see ei aidanud, siis elimineeritakse ehk kõrvaldatakse järgmine tundmatu. Ja nii edasi.

1) Kui kõrvaldame siinsest foorumist Müstiku?
Milline on siis selle foorumi turuväärtus? Kas foorumi aktsiate hind tõuseks või langeks? Kummat me soovime? Nii selguks ka meie Müstiku väärtus.
2) Kui elimineerime eestikeelsest inforuumist siinse Para-Webi? Tehniliselt on see mõne isiku paar sõrme- ja/või mõtteliigutust. Mida me kaotaksime, mida võidaksime?

Mu isa ütles sageli: sellest, kui head ja vajalikud me Sulle oleme, saad sa aru alles siis, kui meid enam pole.
Ehk siis see, et asjade, inimeste, süsteemide väärtust mõistame sageli alles siis, kui oleme need kaotanud.

Kohtusin ca 15-aastase ajavahe järel noore inimesega. Šokeerivalt üllatas, et ta oli tulvil ülevoolavat tänulikkust minu suhtes. Nimelt õppis ta usuteadust ja ütles, et tõuke selleks andsid need mõned põgusad hetked, kui me olime rääkinud horoskoopidest. Ta oli nii tänulik ja nii õnnelik. Kaasaeg väidab, et just tänulikkus ja õnnelikkus on võimsaimaid jõude, mis Elu nihutavad. Sageli me ei tea, mida me miks teeme.

Meil kõigil on alateadvuses teadmine, et pärineme Universumist. Enamus meist otsib taas teed Koju. Siinse foorumi tähtsus ja roll abiks inimestele nende arengus on tõenäoliselt palju suurem kui me oskame arvata. Seda vajatakse!

Suurimad ja südamlikud tänud nii omanikele, korrigeerijatele kui kirjutajatele! Armastagem end! Uskugem, et meid armastatakse!

Nõustun, et negatiivsusest/ vihkamisest õhkuv kommentaar peab saama kõrvaldatud. Võiks ehk foorumis olla kohtuosakond, kuhu eraldatatakse vaidlusalused kommentaarid ja kus vaid registreeritud kasutajad saavad neid näha ja öelda oma seisukoha.

Õnnistust ja armastust ja arukust kõigile!

... võtta rahuga asju, mida ei saa muuta; julgust muuta asju, mida tuleb muuta; ja tarkust eristada üht teisest ...
Celtic

27-03-2011 20:33
Postitus: #41
(27-03-2011 19:48 )insener Tünn Kirjutas:  Mina vaatan ,et PARA justkui....kui ikkagi
para,siis igaüks esitab selle teooria ,millisesse tema usub.
Oma asi,eksju?Miksib 10 asja kokku ja valmis.Normaalne.

Mitte miski siin ilmas ei ole OMA ASI. Eriti kui tegemist nö. vaimsete õpetuste ja vaimse maailmaga. Kõik meie ümber mõjutab teisi meie ümber ning igasuguse tegevuse eest tuleb ka vastutada. Vastutustundetu "miksimine" on taunitav ja selle peab julmalt hukka mõistma.

Nielander
Questioning Everything

27-03-2011 20:46
Postitus: #42
(27-03-2011 20:39 )Müstik Kirjutas:  Ja minu arvates oli ikka ka paras häbematus doktorikraadiga inimest siin sedasi norida!

Doktorikraad ei loe foorumis ikka mitte midagi...ja ei tohikski. Üks asi on koolist läbi käia ja paber kaasa võtta, teine asi aga oma õpingutest aru saada ning midagi uut omandada...
Või hakkame äkki kasutajaid nende hariduse järgi liigitama või ülistama ja seeläbi teisi diskrimineerima?
(selle postituse viimane muutmine: 27-03-2011 20:53 Nielander.)

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Thorondor
Administraator

27-03-2011 21:00
Postitus: #43
Tsitaat:Jah, igas foorumi lahingus tulete teie võitjaks, aga kas ka jumala palge ees?
Mis teemal, me enne siis rääkisime?. Jumala sõnast ka ei räägitud enne ja jumala sõna kustutamisest? Aa, kui sa ütlesid sõna jumal, siis mõtlesid mingit muud asja ja mina olen süüdi nüüd, et valesti mõistsin. Kas nii?
Ja kuidas parasjagu mugav on Smile
Müstik
Shambalas

27-03-2011 21:07
Postitus: #44
Jumalasõnast kohe kindlasti ei ole siin räägitud.
Jumala palge ette minekust, JAH! Aga ülekantud tähenduses ja teisendasin selle südametunnistuseks.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Thorondor
Administraator

27-03-2011 21:14
Postitus: #45
(27-03-2011 13:40 )Müstik Kirjutas:  Tegelikult kui teema korralikult üle lugeda, siis moded ei ole ju üldse vastanudki Tünni küsimusele. Käib niisama keerutamine. Küsimus, aga oli:
"Mida see kustutaja kostab jumala pärimise "miks sina
minu sõna kustutasid?" peale, kui tuleb tema tund?"
Viis pluss küsimus, aga vastuseid ei ole.
elis
roheline

27-03-2011 21:27
Postitus: #46
(27-03-2011 13:40 )Müstik Kirjutas:  
(26-03-2011 11:06 )insener Tünn Kirjutas:  Mida jumal on kokku pannud seda inimene ärgu lahutagu...
Arvan,et kui foorumi liige on ühenduses jumala või tulnukatega siis selle foorumi liikme postitusi ei tohiks
lihtinimene kustutada,olgu ta siin siis moderaator või isegi superadministraator.
Sest selle postitaja kaudu võib siia laekuda info otse
jumalalt.
Ja mida see kustutaja kostab jumala pärimise "miks sina
minu sõna kustutasid?" peale,kui tuleb tema tund?

Tegelikult kui teema korralikult üle lugeda, siis moded ei ole ju üldse vastanudki Tünni küsimusele. Käib niisama keerutamine. Küsimus, aga oli:
"Mida see kustutaja kostab jumala pärimise "miks sina
minu sõna kustutasid?" peale, kui tuleb tema tund?"
Viis pluss küsimus, aga vastuseid ei ole.
Sõna "jumal" võib asendada sõnaga "Kõige kõrgem". Võib asendada ka lausega, et kui mode ükskord ka jõuab sinnamaani, et hakkab kõige kõrgemasse uskuma, et kas tal siis ei ole häbi, et on siit minema peletanud nii mõnegi kasutaja, kes kõige kõrgemasse usub?
Peletamise all pean silmas seda, et kui niisuguseid uskumusi pidevalt modede poolt naeruvääristatakse, siis ei ole see ju õige para-foorum.
Kas Tünn just seda silmas pidas, mida mina välja lugesin - seda ma ei tea, aga miks siia teemasse selle ütluse järgi kohe kõik moded kiirustades kirjutama hakkasid?
Nii, et selle põhjal on Tünni ütlus:
"No ei ole vaimukas,
iva on hoopis selles,teie nö "nimekiri" on
"mälu",kord tundes end vaimselt alla jäädes
on kogu järgnev tegevus johtuv sellest."

Ühesõnaga jääb mulle küll mulje, et kord tundes end vaimselt alla jäänuna, sellepärast siis vehitegi siia teemasse meeleheitlikult õigustusi kirjutada.
Õigustusi pole ju vaja, tarvis on lühidalt ja vaimukalt sellele eespoolsele küsimusele vastata.
Mida te ette võtate, kui tuleb teie valgustumise tund?
Jah, igas foorumi lahingus tulete teie võitjaks, aga kas ka jumala palge ees? Väga filosoofiline küsimus, aga kas keegi teist taipas seda? Minu arvates küll mitte.
(27-03-2011 17:44 )Müstik Kirjutas:  To Thorondor:
Kui tõsimeelselt? Ka mina pidasin seda lauset alguses pilkeks, seejärel tõin oma filosoofilise nägemuse. Vat siin tulebki mängu see, et kuidas keegi asjast aru saab.
Sõnasse "jumal" tuleks suhtuda natuke süvenenumalt. Filosoofilisemalt.
Sõna "jumal" ja selle kognaadid on soome-ugri keeltes vähemalt 4000 aastat vanad ning tähistavad erinevaid vaimolendeid.
Religiooni siis isegi ei olnud, nii et miks rääkida religioossetest põhimõtetest? Sellest saab ehk rääkida siis, kui on tegu mõne kristlasega.
On ka seisukoht, et Jumalat ei saagi defineerida ega tõeselt kirjeldada, kuna ta seisab väljaspool inimese mõistusega hõlmatavat ala.
Üldiselt usutakse, et Jumalaga on võimalik kontakteeruda ja suhelda ning Jumal võib end ja oma tahet erineval viisil inimestele ilmutada. Seega võib ta elu lõputunnil ilmutada end ka lihtsalt südametunnistuse kujul. Või mis sa arvad?
Ei tuleks võtta ainult nii, et "valge habemega mees istub pilve peal".
Kui on ikka alusetu süüdistus, siis TULEB end kaitsta! Parim kaitse on vaimukas vastus!
Ilma solvanguta vaimukas vastus!
Jumala toomine ükskõik missugusesse teemasse ei ole kunagi viga! Tuleb ainult teada, mida see sõna tähendab!
Üldjuhul tähendab see sõna absoluuti:
http://et.wikipedia.org/wiki/Absoluut
To Piziingliito:
Viimse tunni all mõeldi eespool inimese suremise momenti, mitte midagi muud.
"Kui su tund on tulnud", öeldi. See ei olnud hirmutamine, vaid lihtne konstateering, sest surm tuleb kõigile kunagi ju nagunii.
Muidu aga tänan vastuse eest!Smile

(27-03-2011 18:19 )Müstik Kirjutas:  Ütlen lihtsalt: ka siis kui ei olnud veel religioone, oli inimestele ikkagi Jumala (Absoluudi) poolt kaasa antud südametunnistus.
Aga ära muretse - küll elu ise vastab nendele küsimustele!
Jumala üle arutelu siin momendil ei toimu, oli ainult väike vahelepõige seoses definitsiooniga, mida Jumalaks peetakse. Definitsioon ise wikis täiesti olemas:
http://et.wikipedia.org/wiki/Jumal
Ja sealt saab linkide kaudu edasi minna, kui see teema peaks huvi pakkuma.
Mis on emotsioonid - see on ka wikis ilusti antud!Smile

kas siin saab olla nii suurt vääritimõistmist, nagu väidetakse...
(selle postituse viimane muutmine: 27-03-2011 21:33 elis.)

http://spaceweather.com/
Stella
Tavaliige

27-03-2011 21:37
Postitus: #47
Kopeerisin minu enda kirjutatut:
Kui on võimalik, siis palun jätke see siia ööpäevaks. Siis palun kustutada, sest see on teemas ´Meie võimalused tulnukate vastu´.
Nii valus on olla sellises madalal energiatasemel toimuvas kodusõjas.
RAHULIKKU UND JA JÄTKU MEIE KÕIGI ELUDELE!
SLAIDID ARMASTUSEST
http://www.mayyoubeblessedmovie.com/

Neil slaididel oleva teksti tõlge:

Õnnistus
Olgu sa õnnistatud kõige heaga.
Olgu sul rõõme nagu tähti öises taevas,
mida pole võimalik kokku lugeda.
Olgu sul kordaminekuid rohkem
kui liivateri kogu maailma
ookeanide rannikul kokku.
Ärgu olgu pingutusel ja puudusel kohta su elus
ja olgu ilu, kord ja küllus
sinu lahutamatud kaaslased.
Juhtigu iga su valik sind rajani,
mis puhas, õige ja kaunis.
Asendugu kahtlused ja hirmud
püsivalt sügava usaldusega,
kui saad teadlikuks
sind kõikjal ümbritsevast
Kõrgemast Väest.
Kui elutormid murravad sisse
ja kui pole midagi peale pimeduse, siis
valgustagu maailma sinu sisemine valgus.
Olgu sa alati teadlik sellest,
et oled piiritult armastatud
ja olgu su sooviks vastata sellele
tingimusteta armastusega.
Et sa alati tunneksid end
kalliks peetud lapsena,
hällitatuna ja kaitstuna Jumala kätel.
Ja kui sul tekib kiusatus
kellegi üle kohut mõista,
siis meenugu sulle,
et me kõik oleme ÜKS
ja et iga sinu mõeldud mõte
peegeldub läbi universumi
puudutades kõiki ja kõike.
Ja kui sul tekib kiusatus endale hoida,
siis meenugu sulle, et
vaid armastus, mis on vaba, saab voolata.
ja et vaid läbi andmise saab võimalikuks saamine.
Olgu su kaaslasteks muusika ja naer,
ja järgnegu igale tormile vikerkaar.
Saagu pettumus pühitud minema rõõmust ja
kurbus lahustatud lustlikkuses
ja toogu armastus leevendust igale valule.
Aidaku solvangud koguda elutarkust ja
kroonigu kõiki su ettevõtmisi kordaminek
ja olgu iga järgnev päev külluslikum eelmisest.
Olgu sa õnnistatud
ja saagu teised õnnistatud sinu poolt.
Selline on minu südamesoov.
Olgu sa õnnistatud.

... võtta rahuga asju, mida ei saa muuta; julgust muuta asju, mida tuleb muuta; ja tarkust eristada üht teisest ...
Müstik
Shambalas

28-03-2011 09:19
Postitus: #48
Tänud, Stella, väga ilusasti kirjutatud!Smile
Piziingliito ja Thorondor, kui teil on suur vajadus jumalasõna tundma õppimise järgi, siis lugege Piiblit! Ei leidnud, et ma peaksin para-foorumis hakkama jumalasõna õpetama. Selleks on teised foorumid.
Seega tõin eespool ainult sõna "jumal" definitsiooni.
Jumalasõnast endast aga niisugune näide:
"Igaüks, kes ütleb midagi Inimese Poja kohta, võib saada andeks, aga kes teotab Püha Vaimu, sellele ei anta andeks."

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Celtic

28-03-2011 09:47
Postitus: #49
Wow... misajast Müstikule see kõikse rasvasem juhe kuklasse sutsati?

Piibel on nüüd küll kõige viimasem koht, kust jumalasõna otsida. Kui kellelgi tõesti niiväga suur soov on oma isiklikku jõudu välisele kantida ning oma hingepatud teiste õlule seada, siis võiks jumalat pigem siiski iseenda seest otsida, mitte kuskilt ajalooraamatust.

Müstik
Shambalas

28-03-2011 11:10
Postitus: #50
See oli seks puhuks, kui inimene enda seest jumalat ei leia.
Ja mis on Piibli õpetussõnadel viga? Need on sinna kokku kogutud ju iidsetest aegadest, mis olid enne kui Piibel kui niisugune kokku pandi.
Õpetussõnad eluks ja käitumiseks:

Sõbralikud sõnad on nagu kärjemesi,
magusad hingele ja kosutuseks kontidele!

Mehe meelest on nii mõnigi tee õige,
aga lõppeks on see surma tee!

Nälg aitab töömeest töös,
sest ta oma suu sunnib teda!

Tõeline sõber armastab igal ajal
ja hädas tuleb ilmsiks, kes on vend!

Mehele on auks hoiduda riiust,
aga kõik meeletumad hakkavad peale!

Juba poisikese tegudest tuntakse,
kas ta loomus on puhas ja õige!

Rikas valitseb vaeste üle ja laenaja on laenuandja ori!

Hobusele piits, eeslile valjad ja alpide seljale vits!

Ei, mulle Piibel meeldib, sest selles on nii palju õpetlikku!Smile

Teema on suletud 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Võõrkeelsed teemad Päikeseinsener 9 2,760 03-07-2011 01:20
Viimane postitus: Thorondor

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog