• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 53
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaidleme ja kakleme terviseks [muud teemad läbust puhtaks]
#1
Mida jumal on kokku pannud seda inimene ärgu lahutagu...
Arvan,et kui foorumi liige on ühenduses jumala või tulnukatega siis selle foorumi liikme postitusi ei tohiks
lihtinimene kustutada,olgu ta siin siis moderaator või isegi superadministraator.
Sest selle postitaja kaudu võib siia laekuda info otse
jumalalt.
Ja mida see kustutaja kostab jumala pärimise "miks sina
minu sõna kustutasid?" peale,kui tuleb tema tund?
#2
Ja kui selle kasutaja Jumal pole meie Jumal, siis on absoluutselt õigus lähtuda siiski meie reeglitest ja mitte kellegi usu promomisest.
#3
(26-03-2011, 11:06 )insener Tünn Kirjutas: Arvan,et kui foorumi liige on ühenduses jumala või tulnukatega siis selle foorumi liikme postitusi ei tohiks
lihtinimene kustutada,olgu ta siin siis moderaator või isegi superadministraator.

Sellise loogika järgi ei tohiks ju üldse midagi kustutada, sest alati on võimalus, et info pärineb jumalalt...
Ja kui mingi hulluke hakkab siin foorumis oma fantaasiat tõe pähe kuulutama, sealjuures eelnevalt mainides, et jutt on pärit kõrgemalt võimult või maavälistelt tegelastelt...?
Siis mis?
Kas tüüp on hull, loll või pahatahtlik...või siis on ta prohvet?
#4
Minu arvates oli see jutt siin hr.Tünni poolt lihtsalt pila, aga sina Nielander võtad ikka iga asja kohe surmtõsiselt!
Lisaks sellele ei pea inimene, kes maa-väliste tegelaste teateid jagab üldsegi mitte olema ei hull, loll ega ka pahatahtlik. See on ehk tema missioon siin Maal, millest arusaamiseni on sinul veel pikk tee käia.
#5
(26-03-2011, 16:24 )Müstik Kirjutas: Lisaks sellele ei pea inimene, kes maa-väliste tegelaste teateid jagab üldsegi mitte olema ei hull, loll ega ka pahatahtlik. See on ehk tema missioon siin Maal, millest arusaamiseni on sinul veel pikk tee käia.

Ma olen valmis ju seda kedaiganes uskuma, kui ta lisaks oma jutule ka mingeid tõendeid selle kohta oskab pakkuda...
Aga kui on ainult jutt, aga 0-tõendeid, siis on pahad lood...
Ehk, võib olla, äkki, vahest, võimalik - need pole just usaldust tekitavad määrad kellegi jutu tõsiselt võtmiseks...

#6
Eks ta ole - ei vaidle vastu.
#7
Tahaksin öelda, et niikaua, kui inimesed ainult usuvad (teisi, sest endal teadmine puudub), aga ise ei praktiseeri, siis pole neil mitte kui midagi.
#8
PiziIngliito :
Tahaksin öelda, et niikaua, kui inimesed ainult usuvad (teisi, sest endal teadmine puudub), aga ise ei praktiseeri, siis pole neil mitte kui midagi.

Kas keegi tõlgiks?
#9
Ausalt öeldes tahtsin sama küsida, aga kuna tegu "juht puldiga"
siis jätsin kirjutamata, et mitte "nimekirja" saada.

Ma saan aru kui minusugune lammas tundmatut keelt räägib,
aga foorumi adminn... peaks vähe..

Tõesti mitte midagi isiklikku, aga see pole esimene kord.

#10
(26-03-2011, 21:28 )insener Tünn Kirjutas: PiziIngliito :
Tahaksin öelda, et niikaua, kui inimesed ainult usuvad (teisi, sest endal teadmine puudub), aga ise ei praktiseeri, siis pole neil mitte kui midagi.

Kas keegi tõlgiks?

Ma siis üritan tõlkida rumalatele arusaadavasse keelde:

Kui sul enda mõtted puuduvad ja ainult teistele kaasa noogutad, siis oled loll kui lauajalg.

Ikka ei saanud aru veel? Ma tõlgin siis selle lause veel madalamale tasemele edasi:

Sina oledki loll!
#11
Jahm, ei mõistagi midagi sellise tarkuse peale kosta,
aga raputan vähemalt pead siis.
#12
MOTT

Ära võta isiklikult, ent kui nii lihtsast eesti keelest aru ei saa, siis on miskit veidi kuskil viltu Laugh
#13
(26-03-2011, 21:55 )Celtic Kirjutas: MOTT

Ära võta isiklikult, ent kui nii lihtsast eesti keelest aru ei saa, siis on miskit veidi kuskil viltu Laugh


Eks kuivatan pisarad..
#14
Poleks midagi ütelnud, aga kuna Tünn ütles, siis kuidagi vabamad käed plõksimiseks. Selline suhtumine paluks ära lõpetada.
Kui on midagi ütelda, siis ütled. Kellegi järel sama asja tegemine ei vähenda vastutust. Võib-olla asi lihtsalt selles, et kas on mõttekaaslasi või mitte.

Asi sai alguse täiesti arusaadavast eesti keelsest lausest. Kas päikeseinsener sai täpselt aru mis PiziIngliito mõtles? Mina alati inimesest aru ei saa, aga nad ei ole sellepärast lambad minu jaoks. Ei näe milles probleem, "aga see pole esimene kord" viitab mingile pikemaajalisele pingele.

Ei midagi isiklikku, aga kui foorumi aktiivseim kasutaja niimoodi teeb... Vähemalt minu jaoks mingid ümber nurga või läbi lillede konkreetsete asjade ütlemised ja ette või taha vabandamised tunduvad lihtsalt imelikud.

Sellegipoolest ma ei saa muidugi aru, miks peaks üksteist madala tasemega lolliks nimetama?
#15
Kuna edasine arutelu midagi head ei tõotaks,
siis loobun. Sinu võit.

NB! Ainult et kes või mis on Tünn?
#16
Ilmselge näide sellest, et millegipärast topitakse siin inimesi pjedestaalile, iseend mutta väänates, ma ei mõista miks see vajalik on. Ja mulle täitsa meeldiks, kui keegi paar näidet arusaamatust keelest tooks. PS! Celtic, tahad ban'i? Smile Mina pole kedagi lolliks nimetanud. Mina nentisin vaid fakti, et on inimesed, kes järgivad teisi pimesi uskudes, sest neil endal puuduvad teadmised ja need, kes oma potentsiaali kasutavad. Me ei saa ju võrrelda siga ja kägu - kumb on parem, targem - kas ärkvel v magav inimene wink Nad lihtsalt ON.
#17
TsitaatBleholeks midagi ütelnud, aga kuna Tünn ütles, siis kuidagi vabamad käed plõksimiseks. Selline suhtumine paluks ära lõpetada.
Kui on midagi ütelda, siis ütled. Kellegi järel sama asja tegemine ei vähenda vastutust. Võib-olla asi lihtsalt selles, et kas on mõttekaaslasi või mitte...

Nüüd on Tünnil ütlemist ja Tünn ütleb:
Mida see Tünn siis tegi?Tünn ei saanud aru ühest(jah)eestikeelsest lausest sest Tünni arvates on võimalik seda tõlgendada sadat moodi ja esitatud kujul
ei tähendanud mitte midagi.Palun uuri ja analüüsi sõna-sõnalt...
Sõnavara,sõnavara ja väljendid teile au ei tee lugupeetud valvurid.Mida te oma lastele ütlete(Maakase mõttearendusest)?


#18
(27-03-2011, 13:40 )Müstik Kirjutas: Tegelikult kui teema korralikult üle lugeda, siis moded ei ole ju üldse vastanudki Tünni küsimusele. Käib niisama keerutamine. Küsimus, aga oli:
"Mida see kustutaja kostab jumala pärimise "miks sina
minu sõna kustutasid?" peale, kui tuleb tema tund?"
Viis pluss küsimus, aga vastuseid ei ole.
Sõna "jumal" võib asendada sõnaga "Kõige kõrgem". Võib asendada ka lausega, et kui mode ükskord ka jõuab sinnamaani, et hakkab kõige kõrgemasse uskuma, et kas tal siis ei ole häbi, et on siit minema peletanud nii mõnegi kasutaja, kes kõige kõrgemasse usub?

Sellise küsimuse esitamine on juba iseenesest üleolev ja pahakspandav käitumine. Sest küsija eeldab oma küsimuses, et vastaja on hetkel loll ning targaks saades(jumala olemasolus veendudes) peab ta oma tegude eest vastust andma. Kas see pole juba iseenesest teiste uskumusi naeruvääristav käitumine? Kui igal on õigus uskuda, millesse ta tahab, siis igal peab olema ka õigus neisse asjadesse mitte uskuda...
Pealegi asja point on ju ikkagi selles, et kuidas peab mingi isik aru saama, kas teine ajab tõsist juttu või hullu...?
Igasugused hüpoteetilised küsimused ja vastused on väärtusetud...

Näide: Küsin Müstiku käest: "Mis sa siis ütled, kui sa viimaks aru saad, et hiiglasi pole kunagi olemas olnud?"
Sellisel juhul ma annaksin mõista, et minu käsutuses on tõde ning "arenedes" saab ka Müstik sellest tõest osa...

Ära nüüd Müstik sellele vastama hakka...
See oli kõigest näide...
Ma ei julgeks tegelikult arvata, et minu käsutuses on absoluutne tõde ja kui julgeksingi, siis ei julgeks ma ilma tõenditeta seda kuulutada...
[/quote]

#19
Huvitav, et need nö. "vaimsusega" vehkijad on elementaarses keelemõistmises alla igasugust arvestust. Seltsimees Tünn kukkus kohe tolmu keerutama, kui üks adminnidest ütles üheselt mõistetava lause, millest tema järsku aru ei saanud. Minule näiteks ei jõua kohale, kuidas on sellest lausest võimalik mitte aru saada. Ja siis järsku arvavad needsamad tolmukeerutajad, et neid lollideks sõimatakse??? Tere tali. Ma pole poole sõnagagi öelnud, et see ja see kasutaja on loll. Ütlesin, et kui tõlgendatud lausest aru ei saa, oled loll kui lauajalg. Kes tundis end puudutatuna, ongi järelikult loll kui laua jalg. Siin pole siis ju rohkem miskit öelda.

Läbi foorumi ajaloo on meil ikka siia aeg-ajalt sattunud "maailmaparandajaid" kelle maailmaparandusmissioon algab millegipärast Para-Webis vaidlemisega. Suht tundmatud inimesed, tulevad, pläkutavad ja keeravad tüli üles ning siis jooksevad saba jalge vahel siutsudes minema. Selliseid on olnud varem, on ka praegu ja kindlasti tuleb ka tulevikus. Vabandus - olen pool aastat foorumit lugenud - ei ole mingi näitaja, sest foorumit lugedes ei ole sa foorumiga üks.

Siinne seltskond on enam-vähem kõik olnud foorumi sünni juures, esimeste kokkusaamiste juures, foorumi reeglite ja ülesehituse loomise juures. Meil jookseb juba kaheksas aasta seda foorumit luua ja hallata, selle aja jooksul on sellest kohast kasvanud Eesti üks suurimaist temaatilistest foorumeist.

Kõik tahavad millegipärast Kaost, ent neil puudub vähimgi arusaam sellest, misasi see Kaos selline üldse on. Kui oleks arusaam, siis oleks ka mokk maas...
#20
See jumala teema on liiga abstraktne, et arutleda saaks.
Siin saab esitada kõikvõimalikke probleemipüstitusi, ilma et üks teisest parem oleks.

Kas jumala sõna uskuja tohiks siia foorumisse üldse kirjutada. Mine tea, äkki jumal küsib viimsel kohtupäeval: "Miks sa loobid pärleid sigade ette ja minu sõna levitamise asemel raiskad aega parateemadele?"

Tsitaat:Müstik:
Ühesõnaga jääb mulle küll mulje, et kord tundes end vaimselt alla jäänuna, sellepärast siis vehitegi siia teemasse meeleheitlikult õigustusi kirjutada.
Nielander, miks sa seletad siin teemas. Kas tunned ka, et oled jumala silmis pattu teinud. Smile
#21
Kordan veelkord: küsimus oli filosoofiline - mitte vaadetele tuginev.
Mõtlesin vahepeal, et mida ma ise oleksin sellele Tünni küsimusele modena vastanud.
Kõige lihtsam oleks olnud:
"Ma ei oska sellele küsimusele vastata enne, kui mu tund on tulnud. Aga ma mõtlen selle küsimuse üle järgi."
Edasi oleks juba olenenud sellest, kas küsija jääb vastusega rahule või jätkab poleemikat.
Miskipärast usun, et sellega oleks see jutt ka lõppenud.
#22
Tsitaat:Olen siinkohal Müstikuga nõus, et moded võiks peale modereerimise ka teemades kaasa lüüa, kus ka nende nägemused välja tulevad.
Modereerimise seisukohalt ei ole need nägemuste välja tulemised väga olulised. Kui tahate näha, kas tegu on ikka inimistega, siis peaks kokkutulekule tulema.

Tsitaat:Kustutagu ikka see inimene postitusi, kes ise ka neid loob, muudab, annab oma panuse ja põhjendab selgelt oma tegevust jne.
Põhjendage jah kui ennast kustutate. Võiks mõelda mingi põhjenduse lahtri peale, et personal näeks, miks keegi oma postitusi kustutab. Vahest mõni satub sellega hoogu. Miks kirjutada, kui hakkad nädal hiljem oma juttu kärpima.

Hetkel võiks Müstikule ju kohe midagi vastu öelda narriks tegemise kohta, aga see ei muudaks ju midagi.
Ja lõpetame nimede, nagu foorumi jumal, paneku ära.
Sel juhul peaks meil olema ka vanatühjad tegutsemas, kes ajavad tühja juttu. Jumala nime ei tohtivat niisama suhu võtta ju, äkki küsib keerulise küsimuse viimsepäeva hommikul.

#23
Jälle pilge jumala teemal!
Saa ükskord aru, mitte jumal ei küsi viimsel tunnil keerulist küsimust, vaid iga inimese enese südametunnistus küsib seda!
Sõna "foorumi jumal" ei olnud pilge ja norimine, vaid lihtsalt ülekantud tähenduses sõna.
#24
Nüüd küsib südametunnistus, enne küsis jumal ju?
Kus pilge oli? Räägitakse tõsimeelselt jumalast, aga samas religioossetest põhimõtetest kinni ei peeta. Võibolla ei peagi. Lihtsalt huvitav tähelepanek.

Minu arust on jumala toomine siia teemasse viga niikuinii.

Narriks tegemise kohta. Müstik, kas sa arvad, et süüdistustele, mis tunduvad alusetud, ei peaks üldse vastama?
#25
Ja siit tulevadki lahkarvamused - ma ei arva üldse, et keegi/miski mingil viimsel tunnil tuleb aru pärima - miks üldse peab mingi viimnetund tulema? See kõlab teie suust täpselt nagu mingi hirmufaktori peale surumine - et küll te kunagi maksate oma tegude eest (mida Sina vaatlejana praegu enda arust halvaks või heaks pead, sest ainult inimene ise on see, kes asjadele silte külge paneb ja heaks-halvaks tembeldab ja ei saa aru, et kõik lihtsalt on, sõltumata sellest, mida sina konkreetselt sellest arvad). Müstiku soovil vastasin küsimusele. Kui KÕIK selle foorumi kasutajad sellele teadmisele jõuavad, siis ei oleks tõepoolest vaja mitte midagi kustutada, sest siis ei tuleks ka sellist sildistamist enam - sest kõik saaksid aru, et nad lihtsalt on. Seda sildistamist soodustavad meie emotsioonid (nõustun kasutajaga, kes ütles, et paljud postitused tehakse hetkeemotsioonide ajel, kontrollimata ja vastutamata, mida see endaga kaasa toob). Ja isegi kui Celtic ütleb mulle loll, siis ma ei reageeri sellele, sest ma ei saa ennast nii mõttetu sõnaga siduda, sest ma olen midagi muud - aga see inimene, kes ei tea seda veel - reageerib. Ja paraku hakatakse siinkohal personali süüdistama, et miks sellist rumalust ei kustutata ja talutakse - sellega tahan öelda, et paljuski lähtutakse hoopis kasutajate vajadustest.
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 53
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Võõrkeelsed teemad Päikeseinsener 9 4,734 03-07-2011, 01:20
Viimane postitus: Thorondor

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat