Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muljetavaldav meteoriit Eesti taevas 21.05.2011 - kell 02:35
#1
Nägin oma koduaknast Kristiines leegitsevat tulekera mis kukkus kuskile Ülemiste taha. Vaatepilt oli päris ulmeline. Suur roheliselt leegitsev kera sööstis kaarega maapoole. Hiljem kuulsin ,et paar tuttavat nägid sama asja. Minu aknad on mustamäe ja nõmme poole. Tuli see kamakas paremalt vasakule ja kadus mu vaateväljast teise maja taha. Ei olnu tegu lihtsalt langeva tähega, see oli paari kolme km kõrgusel ehk väga madalal. Ma ise jäin ootama aknapeale mingit suurt plahvatust aga seda õnneks ei toimunud. Ütleme nii et vaatepilt võttis ikka käe värisema. Tegin igaksjuhuks kõne ka menti nemad ei osanud asja kohta midagi öelda. Asi toimus umbes 5-6 sekundi jooksul ja mul ei olnud aega haarata ka telefoni et asja filmida. Nüüd on mul mureks see ,et see asi kaduma ei läheks. Ma olen kindel et see on turvakaamera lintidel. Kas siin ei ole kedagi kes töötaks mõnes hoones kus oleks kaamerad nõmme poole. Ise arvan et linna kõrghoonetest pidi see asi kindlasti näha olema. Samuti äkki Kristiine keskuse katuseparkla ja võibolla mõned hooned sõpruse pst. ääres. Leidsin youtubes täpselt samasuguse asja mis on filmile jäänud. See aga tuli palju madalamalt ja ma olen 100% kindel ,et kuskil metsas on kraater kus kosmosekivi maandus. Btw ma ei ole nüüd nii loll ka et ma selle mingi rohelise signaalraketiga segi oleksin ajanud. link siin: http://www.youtube.com/watch?v=5LtsFxj2l...r_embedded
laupäeva öösel ehk siis pühapäeva hommikul kell 2.35
Vasta
#2
Läks vist kuhugi Lätimaale või hoopis Häädemeestele. Igatahes langes Vastseliinast loode suunas. Vaatepilt oli muljetavaldav, nagu tohutusuur ilutulestiku rakett oleks langenud. Enne maad kustus.
Vasta
#3
Mõtled vist ikka liiga väike tähe kohta.

Ilmselt põles kenasti ära, suutsin eelmise aasta augusti kuus Lätis ka näha ühte suuremat kena langevat tähte, jättis kunstipärase helendava tolmusaba endast taha mõneks ajaks.
Vasta
#4
Kas mitte keegi siis ei tulnud selle peale et filmida? =)
Tahaks kah näha.......
Vasta
#5
Olin parasjagu Kabli rannas ja nägin(kahjuks puude vahelt) selle meteoori või asja võimsat kuma. Paskun, et see kukkus minust ala 20km kaugusele ehk see oli "kivi lätakate kapsaaeda" Smile
Vasta
#6
Tundub et kõigis eesti otsades tundus see nagu oleks väga lähedal. Ma ise arvan et see oli siiski järelikult väga kaugel, tekkis optiline illusioon vist vms et see lähedal oli. Kahju jah et ei saanud filmile asi käis liiga kiirelt lihtsalt. Selle jaoks et seda filmida peab juba kaamera enne käes töötama. Väga võimas asi igatahes mida näha, võiks tihemini sellised asju taevas olla Smile
Vasta
#7
(23-05-2011, 23:10 )Shponglebob:::) Kirjutas: Kas mitte keegi siis ei tulnud selle peale et filmida? =)
Tahaks kah näha.......

Oli ju öeldud, et kestis ca. 5 sekundit.

(24-05-2011, 08:24 )eny Kirjutas: Tundub et kõigis eesti otsades tundus see nagu oleks väga lähedal. Ma ise arvan et see oli siiski järelikult väga kaugel, tekkis optiline illusioon vist vms et see lähedal oli. Kahju jah et ei saanud filmile asi käis liiga kiirelt lihtsalt. Selle jaoks et seda filmida peab juba kaamera enne käes töötama. Väga võimas asi igatahes mida näha, võiks tihemini sellised asju taevas olla Smile

optiline illusioon vaevalt.
Lihtsalt atmosfääris ära põlenud meteoorkeha.
Vasta
#8
Miks te pea kuklas käite ja sinna taevasse vahite, seal näeb enamasti ju ainult tähti. Mis te nende tähtedega peale hakkate, süüa need ju ei kõlba!? Vaadake parem maha. Maast leiab igasugu huvitavaid asju nagu raha jms. Sellist nõu andis üks vahva vanahärra Nõmme Raadio eetris. Smile
Vasta
#9
(24-05-2011, 09:14 )Jõhvikas Kirjutas: Miks te pea kuklas käite ja sinna taevasse vahite, seal näeb enamasti ju ainult tähti. Mis te nende tähtedega peale hakkate, süüa need ju ei kõlba!? Vaadake parem maha. Maast leiab igasugu huvitavaid asju nagu raha jms. Sellist nõu andis üks vahva vanahärra Nõmme Raadio eetris. Smile

Tänu taevasse vahtimisele arenesime me üldse tsivilisatsiooniks, mitte palun unustada, et taeva järgi pandi paika kalendrid ning kõik tähtsamad asjatoimetuste päevad.
Vasta
#10
(23-05-2011, 15:45 )eny Kirjutas: Ei olnu tegu lihtsalt langeva tähega, see oli paari kolme km kõrgusel ehk väga madalal. Ma ise jäin ootama aknapeale mingit suurt plahvatust aga seda õnneks ei toimunud. Ütleme nii et vaatepilt võttis ikka käe värisema. Tegin igaksjuhuks kõne ka menti nemad ei osanud asja kohta midagi öelda. Asi toimus umbes 5-6 sekundi jooksul ja mul ei olnud aega haarata ka telefoni et asja filmida.

Meteoorid "süttivad" seal kusagil 100 km kõrgusel mesosfääris ning lagunevad kusagil 50-75km kõrgusel tükkideks(seega üks korralik boliid(ilmselt seep see oligi) peaks üle kogu Eesti näha olema). Kui juba laiali pudenenud, siis põlevad nad tavaliselt ka täielikult ära. Muidugi pole päris võimatu, et mingi väike kivikene ka Maale jõuab ja kuhugi sohu sulpsatab, aga mingit tohutut kraatrit on palju tahetud...
Ma millegipärast kahtlen, et nüüd kohe 5-6 sekundit asi kestis...

Ise küll seda konkreetset juhust ei näinud, aga inimestel on kombeks sellised nähtusi pisut pikemaks venitada. Arvestada võiks näiteks sellega, et see kivikene liigub seal tavaliselt -olenevalt suunast(kas Maa liigub selle suhtes sellele vastu või eemale)- 35-70km/s...

Aga jah...
Kunagi ammu oli eneselgi võimalus üht sellist sündmust tunnistada ning vaatepilt oli tõesti hämmastav...
Kahju, et keegi juhuslikult sel hetkel teavast ei filminud...
http://et.wikipedia.org/wiki/Boliid
Pisut vanem uudis sarnasest asjast: http://www.ohtuleht.ee/320924
Vasta
#11
(24-05-2011, 11:14 )Nielander Kirjutas: Kunagi ammu oli eneselgi võimalus üht sellist sündmust tunnistada ning vaatepilt oli tõesti hämmastav...
Kahju, et keegi juhuslikult sel hetkel teavast ei filminud...
http://et.wikipedia.org/wiki/Boliid
Pisut vanem uudis sarnasest asjast: http://www.ohtuleht.ee/320924

Kas sa pidasid silmas 1976 aasta Balti boliidi?
Vasta
#12
(24-05-2011, 15:06 )mulk2003 Kirjutas:
(24-05-2011, 11:14 )Nielander Kirjutas: Kunagi ammu oli eneselgi võimalus üht sellist sündmust tunnistada ning vaatepilt oli tõesti hämmastav...
Kahju, et keegi juhuslikult sel hetkel teavast ei filminud...
http://et.wikipedia.org/wiki/Boliid
Pisut vanem uudis sarnasest asjast: http://www.ohtuleht.ee/320924
Kas sa pidasid silmas 1976 aasta Balti boliidi?

Nii vana ma ka pole...
Enam täpselt ei mäletagi, aga eks see seal kusagil milleeniumivahetuse ajal oli...
Vasta
#13
http://forte.delfi.ee/news/teadus/usas-t...d=46594830

Kas seesama? Ajastus igastahes sobiks.
Vasta
#14
Nuril - võiks see ju olla, ent panid tähele - SEE konkreetne nähtus asus USA-s.
Niiikaugele taevasse ühe keskmise eestlase silmad ka ei ulata... või..?

Olen loomulikult vabatahtlikult valmis eksimust tunnistama, ent siis oleks ju tolles delfi uudiseski seda mainitud, et sama ilming ka meite mail näha oli.

Seega teooria - Ehk oli tükke, boliide, st siis, mitu?
Vasta
#15
Meil siin pealkirjaks meteoriidi kamakas. Delfi artiklis jutuks atmosfääri tunginud komeet.
Kui mingi objekt tungib Maa atmosfääri, siis ta tungib atmosfääri ja riike kuhu ta tungis, nüüd küll nimetada nagu ei saa. Iseasi, kus riigis teda filmida õnnestus.
Komeedid on pika gaasilise sabaga väikeplaneedid, millede orbiidid on pikergused – välja venitatud.
Aga huvitav jah, et meil Eesti siin niisuguseid põnevaid taevanähtusi nagu keegi kuskil ei ei jälgi ega registreeri.
Vasta
#16
Langev taevakeha võib liikuda atmosfääris mitukümmend kaarenurka ehk siis siseneb atmosfääri Euroopa kohal
- ehk on siis ka Eestist nähtav - ning kukub alla USAs - ja on aka seal nähtav. Kukkumise kiirus määrab aga ajaks
sama kuupäeva. Ei midagi müstilist ega valet rääkimata pahatahtlikkusest.
Vasta
#17
Siin pildid ,video sellest boliidist, filmitud Lätis.
Vasta
#18
väga vinge zzz34 et oled asja üles leidnud, tore näha seada jurakat jälle Smile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tšeljabinski oblasti meteoriit coolymarxy 74 20,951 25-02-2016, 15:35
Viimane postitus: Nielander
  Taevas vilkuv täht? mikker 24 16,050 04-04-2012, 07:46
Viimane postitus: tapsix
  Päikesevarjutus - 04.01.2011 Thorondor 12 6,399 31-05-2011, 18:34
Viimane postitus: WhiteWolf
  Taevas on märke: kurjuse telg Hallucigenia 1 2,406 04-01-2006, 15:59
Viimane postitus: Loomakasvataja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat