•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mürgitades oma keha
#26
Tsitaat:Algselt postitas: Flash
Keegi on käskinud sul tomateid ja õunu poest osta, kui sisuliselt saaksid neid ise ka kasvatada? Lõppkokkuvõttes tuleb odavam ise igasuguseid vidinaid kasvatada
Ma nüüd proovin seda ette kujutada, kuidas ma oma Mustamäe korteris tomateid kasvatan...
Vasta
#27
Flash palun ehk hariksid mind ka kuidas sul tomateid on ise kergem ja odavam kasvatada.

Mul esimese asjana tuleb silme-ette üpris suur küttearve näiteks.

Kõike asju sa ei saa suvel ette kasvatada. Loomulikult näiteks rohelist sibulat saad sa toas aknalaual kasvatada, kuid kas kujutad ette elamist, kus kõik vajalik aastaringselt kasvamas?

On ka eestis talusi, mis tegelevad aastaringse kasvatamisega vastavates kasvuhoonetes, kuid suuremates kogustes kui sa kodus saaksid, mis toob ka hinna alla, kuid jääb siiski püüdmatuks import kaubale.
Vasta
#28
Miks küttearve? Tomateid on võimalik säilitada. Ja üldse tomateid ei peaks talvel sööma. Inimene vajab teatud aineid 'rohelisest toidust', nii et oleks võimalik kombineerida erinevate viljadega.

Monika, keegi pole käskinud sul nt punapeeti korteris kasvatad. Selleks on maad väljaspool linna piisavalt
Vasta
#29
Tartus näiteks võivad kõik inimesed turult süüa osta ja odavalt toituda.
Tallinnas vist seda võimalust pole, aga väikelinnades peaks turud kenasti töötama. Ja seal ka muidugi valid, et igat asja ei osta, valikut ju on.
Linnast väljas pole küsimustki. Teinekord võib muidugi poola õun poes odavam olla, aga võrreldes poega pole turul küll mingid rikastele mõeldud lukskaubad. Näe teinekord saab turult päris piima osta, mitte pastöriseeritud lahjat lurri.
Vasta
#30
Olen ise palju täheldanud, kus nii turul, kui ka poe uste ees olevate "turu kioskites" müüakse igasugu tooteid palju kallimalt, kui ükskõik mis poes.
Tallinnas on turul mõned tooted ikka täiesti crazy hinnaga. Seda siis enamikel turgudel korraga.

Samuti, kui sa kasvatad maalapil midagi. Ma võin kihla vedada, et mingit keemiat sa sealt sisse ikka sööd. Kogust muidugi ei oska täpsustada kuid... Kui sul ei ole mingit a'la 50 km maa lappi ainult enda käsutuses, siis kusagilt naabrilt sa saad keemiat maa kaudu kindlasti. Kes kasutab mingit putukatõrje vahendit, kes mingit mitte orgaanilist väetist, kõik jõuab ikka sinuni, kui sul selline naaber on.
Mis see maa tükk üldse maksab? Tänapäeval on maja maalapil odavam osta, kui selle all olevat maad, seda siis Tallinna piirkonnas. Samuti tuleb sealt veel juurde maa maks, mis ei ole kah eriline taskuraha, kui sul on piisav jupp maad, et saaksid kasvuhoone püsti panna ja liikumis ruumi jääb.
Vasta
#31
haahaa... kasvuhoone oma pere tarbeks pluss peenar kurkide-porgandite kasvatamiseks võtab kõige rohkem 30 ruutu. Sinna juurde väike saunahurtsik ning põhimõtteliselt saab 500 ruuduse maatükiga ilusasti hakkama. Sellise hind Läänemaal on näiteks 150k
Vasta
#32
Eelmise jutu jätkuks, Tallinnas turult ei saa suurt midagi, kasulikum on talunike ja aiapidajatega otse tutvusi sobitada ja neilt otse osta. Tallinna turud on parseldatud aserbaid¾aanlaste jms vendade kätte ning juba aastaid tagasi oma sisu kaotanud...

Eesti asub külmas kliimas, seega on veidi idiootne aravata, et siin peaks aastaringselt rohelist endale kasvatama. Kasvatatakse suvel ning saadused konserveeritakse sisse (moosid, marinaadid, hapendamised, soolamised, kuivatamised). Talvel süüakse säilitatud rohelise kõrvale ohtralt loomseid toite, kuna need annavad rohkem energiat, mida külmas kliimas aga ka vaja on.
Väga paljud inimesed tänapäeval ei hinda muidugi enam ise sisse tehtud hoidiseid, seda enam, et poest saab üsna odavalt väga laias valikus erinevaid tooteid. Isiklikult olen muidugi konservatiiv selles suhtes, et leian, et ise tehtud moos, soolaseen ja hapukurk maitseb kordades parem, kui poest ostetu, rääkimata emotsionaalsest laengust, mis tuleb nende sissetegemisel...
Öko on ka rõvedalt ära leierdatud kaupmeeste poolt, samamoodi nagu taastuv (roheline) energia ja keskkonnakaitse. Silte kleebitakse külge kõiksugustele asjadele, USAs ja ka paljudes Lääne-Euroopa maades on nii, et sa võid panna tootele sildi 'öko' juba siis, kui see sisaldab 30% ökoloogiliselt puhast toorainet (kui ma õigesti mäletan) ning kaupmehed nõuavad, et see piir veelgi allapoole viidaks. Asja sisuline mõte on ammu juba kaduma läinud ning maha parseldatud.

Lühidalt, inimesed on erinevad ja igal on õigus ise otsustada, mida ja kuidas ta toitub ning kui palju ta viitsib oma tervisest läbi toitumise hoolida. Õigus on ise oma valikuid teha - arvan, et seda ei peaks hukka mõistma. Samamoodi, nagu ei tohiks hukka mõisat inimeste vajadust infot jagada tervisliku ja keemiavaba toitumise kohta.
Vasta
#33
Tsitaat:Ma võin kihla vedada, et mingit keemiat sa sealt sisse ikka sööd
On see kogus üldse märkimisväärne? Poest ostetud välismaa õunu leotatakse ja pritsitakse koguaeg. Kindad sööbivad korjates läbi. Samaväärsena tundub variant, et liha tuleb toas ahjus küpsetada, mitte õues grillida, sest tuulega lenduv naabrikassi piss võib toidu ära rikkuda. Ja ise saab kasvatada väga hästi, ilma et peaks pritsima ja möllama.
Vasta
#34
Vaielge või visake silda, aga need pahad-pahad Poola õunad minule igatahes maitsevad. Ja mahlased on nad samuti. Mingi propaganda on teil lihtsalt mõtteolluse pehmeks teinud ning nüüd kardate suuri õunu nagu venelased Lääne maailma.
Vasta
#35
Jah ka mina arvasin et Poola õunad on mahlased, aga see pole õunamahl seal sees...
Vasta
#36
Celtic, sa inspireerisid mind selle foorumiga liituma. Sinu sõnavõtud ja seisukohad on ülimalt tervitatavad!
Oled valinud endale vastutusrikka ja sugugi mitte kerge tee, õpetaja-teenäitajana, jõudu sulle!

Aga mis puutub toiduainetesse, siis üks tark inimene kirjutas kunagi, et inimese keha omastab kõik mida vaja ja heidab välja kõik mida ei ole vaja.
Ning see omastamine-välja heitmine sõltub inimese vaimsest arengust ja õppetundidest.
Seega kui mõni söön palju keemiat ja elan sellest hoolimata tervelt ja teine keemia töttu ära sureb, siis... kedagi teist selles süüdistdada ei saa.
See muidugi ei tähenda, et ei peaks proovima toituda tervislikult wink
Vasta
#37
Sa pole siis õiget solkki tarbinud, tuleb osta neid õigei siis hakkad õige pea tundma selle toimet. Ükski keha ei puhasta ise ennast.Kõik see saast jääb kehasse ja seda koguneb juurde kuni ilmuvad nähud.Et sellest lahti saada on vaja teisi X saasta tarbida jne see on suletud ring.
Hea näide,võtke taluniku käest piima ja laske seista kuni läheb hapuks saate hea hapupiima,nüüd võtke poepiim ja tehke samaasi saate haisva ja kibeda maitsega solgi ja mõnigi kiidab seda taevani.Selliseid näited võib tuua kuhjaga.Aeg oleks selles valdkonnas midagi ette võtta enne,kui päris hilja pole. Lobisemine ja pläätamisega siin midagi ära ei tee.Samal ajal läheb seda müünute kasum riigist välja ja sedasi kestab siiani edasi.Nii on see igas valdkonnas. Sellepärast ongi meie riik vaene ja seda riigitegelaste vaikival nõusolekul. Head mõtlemist.
Vasta
#38
Kas keegi on poepiimast ära surnud? Ei ole kuulnud. Küll aga on saadud raskeid terviserikkeid kodulehma-kana saadusi tarbides.
Vasta
#39
Lehmapiima kasu on suurem kui poepiima oma. Poepiima eeldus on see, et see oleks 'muust elust' puhas (antibiootikumi jäägid jne). Aga lehmapiim on igasugusest mikroorganismidest paks. Ja loogiline, et neist on teatud hulk kahjulikud. Kuid terve organism peab suutma sellega toime tulla (muidugi mitte kõikide haigustekitajatega).
Vasta
#40
Flass sa jood siis poest ostetud surnuid bakterid on see hea.Maapiim on naturaalne asi, mitte töödeldud solk nagu poest saad.Siis peab sul raudne tervis olema.
Vasta
#41
Tsitaat:Algselt postitas: HUGOTH
Flass sa jood siis poest ostetud surnuid bakterid on see hea.Maapiim on naturaalne asi, mitte töödeldud solk nagu poest saad.Siis peab sul raudne tervis olema.

Kule, ise ka aru saad mida sa kirjutad või? Mingi "maamehe-lehmapiim-ruulib"-pauk lõi jälle kellelgi pähe. Pfff!
Sinumeelest siis kuumutatakse "poepiim" naljapärast läbi? Või jälle mingi hullem ülemaailmne vandenõu, et sind haigemaks teha.

Mina nt põhimõtte pärast joon poest ostetud piima. Kunagi väiksena sai nädalaega pmst peldikus elatud. Ajas eest ja tagant välja, pluss sees kõik valutas. Tänu sellele faking tervislikule piimarisule. Kurat, elulõpuni jääb see meelde! Aga noh, mul pohh, mis sina siin targutad. Nagu mulle tundub, siis oskadki näha vaid üht poolt, kuna kõik teised variandid on valed.
Vasta
#42
Zepac võta vähe toone vaiksemaks.

Igal looduslikul asjal on oma tähendus ja oma vajadus ning koht toiduahelas. Lehmapiim on vajalik lehmadele, see, et inimesed seda joovad, tuleneb vaid meie endi huvist piima maitse vastu.
Lehmapiim keerab inimesel kõhu lahti ühel lihtsal põhjusel - seesama põhjus esines ka filmis "Mehed ei nuta" kui üks doktorihärradest sai värskeõhumürgituse.

Inimese organism harjutatakse juba maast madalast keemiliste aseainetega ning kui igapäevase aseaine annuse asemel tuleb looduslik bakter, ei suuda keha seda enam omastada. Sealt ka vastureaktsioonid.

Sulle maitseb poola õun, sest ta on mahlane ja ilus, sulle maitseb poepiim, sest lehmapiim tegi sul kõhu lahti... aga kas sa ka MINGIL MOEL kasvõi oskaksid tuua reaalseid ja loogilisi vastuväiteid loodusliku toidu vastu ning keemiliste kompottide poolt?
Vasta
#43
Poepiim on suht lahja lurr võrreldes lehmapiimaga. Lehmapiimas olevad bakterid ei ole kõik mingid kahjulikud batsillid. Võid ju juua mingit biojogurtid bakteritega, ikka võib kõht lahti minna, ega siis teised süüdi ei ole sinu laktoositalumatuses vms.
Lehmapiim on rasvasem ja rasvlahustuvad vitamiinid ja mineraalid imenduvad paremingi, ei teagi palju neid poepiimas alles on. Seisis natuke kauem, sai hapupiima teha. Poepiim läheb rõvedalt haisvaks plägaks. Kole vesine maitseb pärast lehmapiima joomist.
Vasta
#44
Tsitaat:Algselt postitas: zepac
Tsitaat:Algselt postitas: HUGOTH
Flass sa jood siis poest ostetud surnuid bakterid on see hea.Maapiim on naturaalne asi, mitte töödeldud solk nagu poest saad.Siis peab sul raudne tervis olema.

Kule, ise ka aru saad mida sa kirjutad või? Mingi "maamehe-lehmapiim-ruulib"-pauk lõi jälle kellelgi pähe. Pfff!
Sinumeelest siis kuumutatakse "poepiim" naljapärast läbi? Või jälle mingi hullem ülemaailmne vandenõu, et sind haigemaks teha.

Mina nt põhimõtte pärast joon poest ostetud piima. Kunagi väiksena sai nädalaega pmst peldikus elatud. Ajas eest ja tagant välja, pluss sees kõik valutas. Tänu sellele faking tervislikule piimarisule. Kurat, elulõpuni jääb see meelde! Aga noh, mul pohh, mis sina siin targutad. Nagu mulle tundub, siis oskadki näha vaid üht poolt, kuna kõik teised variandid on valed.

Ega inimorganism ei olegi mõeldud lehmapiima jooma, isegi pastöriseeritud kujul.
Vasta
#45
Lihtsalt kõrvalmärkusena, põhjus, miks te poepiima hapendada ei saa on selle, et läbikuumutamisel (pastöriseerimisel) hävitatakse mikroelu selles (bakterid, nii head kui halvad ja muud loomad), seega poepiimas pole lihtsalt kedagi, kes selle piima hapuks aitaks ajada, erinevalt lehmapiimas. Lihtne ja loogiline. Tõenäoliselt ei läheks ka läbikeedetud lehmapiim hapuks normaalselt vaid saaksite kummalise pooltahke olluse.
Vasta
#46
Noh, tore, et keegi suvatses(!) ka asja ära selgitada, mitte põhimõtteliselt taguda kui hea on lehmapiim ja kui saast ikka poes on.
Tänan!
Vasta
#47
Tsitaat:Ega inimorganism ei olegi mõeldud lehmapiima jooma, isegi pastöriseeritud kujul.
Kui see võide põhineb laktoosi seedimatusele, siis on see geenide poolt inimestel erinev. Mõni ei suuda seedida, mõni suudab.
Aga täpsusta alati.

Hetkel tehti selgeks poe ja maapiima erinevus - konkreetselt mürk pole kumbki, aga maapiimas on rohkem "elu".
Kasulikke aineid on kindlasti ka poepiimas.
Vasta
#48
Tsitaat:Algselt postitas: juurikas
Tsitaat:Ega inimorganism ei olegi mõeldud lehmapiima jooma, isegi pastöriseeritud kujul.
Kui see võide põhineb laktoosi seedimatusele, siis on see geenide poolt inimestel erinev. Mõni ei suuda seedida, mõni suudab.
Aga täpsusta alati.

Jah, laktoosi seedimatusega on tõesti nii.

Kui kassile või siilile piima ette panna, siis nad joovad seda samuti. See tähendab, et mõned loomad on võimelised piima jooma, siiski ei ole piim neile eluks vajalik. Kui vaadata metsikut loodust, siis minu teada ei joo ükski loom peale imetamist enam piima, eriti veel mõne teise liigi toodetud piima. Seega ei ole (lehma)piim ka inimesele hädavajalik.
Vasta
#49
Siilidest rääkides. Nendel tegelikult praktiselt puudub igasugune laktoosi seedimine. Kuid miks siis siil joob piima? Talle maitseb. Kui tunnike hiljem on ta minema läinud, siis tegelikkuses on tal kusagil ülipaha olla.

Tervislik lehmapiim, fa-fa!
Vasta
#50
Kuule Zepac, mis sa vingud oma lehmapiima kallal. Fakt on, et kui inimesel on tahtmine piima järgi, siis pigem joogu kasulikku lehmapiima, kui steriliseeritud poepiima. Sest viimasega pole ju eriti vahet, kas jood seda valget jooki, või piimamaitseainega vett.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elektronid saavad aru oma ainulaadsusest villu 1 2,610 19-03-2009, 23:19
Viimane postitus: kaddak1910
  Oma kuju taastav metall elis 20 6,935 14-09-2008, 19:01
Viimane postitus: --Marru--

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat