•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mürgitades oma keha
#51
Jah, ega piima pastöriseerimine pole ilmaasjata välja mõeldud,
sest masstootmises teisiti ei saagi. Aga allergeene on selles
üksjagu palju, arvatavasti silo konservandid ja muu keemia.
Minu poeg ei talunud just poepiima, nahalööbed ja muud
vaevused järgnesid kohe. Seda mitmete katsetuste põhjal.
Tuttava toodud maapiim aga ei tekitanud vähimaidki hädasid,
joo palju jõuad... Siiani tuuakse regulaarselt purgiga trepile...
Eks ta ole muidugi usalduse (piima puhtuse) küsimus ka.
Ma seni küll ei pea poest piimaks nimetatavat lõssi ostma...
Vasta
#52
Kuskil alguse poole või keskel keegi kirjutas, et osad inimesed söövad omale igasugu pahna sisse ning suitsetavad ja joovad pidevalt ja elavad kõrgevanaduseni, teised aga elavad korraliku elu, toituvad tervislikult ja elupäevi kõigest 40 kanti.

Mina usun, et enamus on siiski kinni mõtlemises, kui inimene on üdini pessimistlik ja negatiivsed mõtted ainult tulevad pähe, siis ei saagi sealt midagi oodata, muidugi kõik ei pruugi alati sõltuda sinust, saab ju ka olla halb elukoht, kas siis otseselt koha suhtes või inimeste, näiteks elad kuskil sellised kohas, kus on palju kõrgepingeliine vms, kõik mingilmääral mõjutavad meid..

Kõik on kinni mõtlemises, sellel on isegi suurem jõud, kui paljud oskavad mõelda, vahest tundub, et mõni isegi ei oskagi enam mõelda..
Et elada tervisliku ja õnneliku elu, mis on selle saladus?Mina usun, et ongi nii nagu Aarma oma raamatutes räägib, 70% on kinni mõtlemises, 15% hingamises ja teine 15% toitumises, tundub et ei olegi mingi eriline kunst?Paberilt lugedes tundub jah kõik kerge ja tore, aga tegelikus elus pole kõik ju pooltki nii..

Muidugi võivad paljud vastu vaielda, et blabla, ühesõnaga migaiganes vastuväiteks tuua, sest nende mõtted on hoopis teistusugsed, palju sõltub ju sellest, mis kirjandust keegi loeb, mida vaatab ja mida vanemad ja koolis/tööl kusiganes räägitakse.

Tooks väikse näite siia icke raamatust, mis räägib mõttejõust.

Tegemist oli siis jällegi ühe vähihaigega, kellel oli vast paar kuud elada jäänud, viimases hädas küsisi arsti käest veel, et kas on mingit varjanti ellujäämiseks, tarbiks ta siis ükskõik mida, parasjagu oligi testimisekäigus üks rohi, võttis siis haige seda ja sai terveks imekombel..mõni aeg hiljem luges see sama mees lehest, et ravim mida ta tarbis ei töötagi nii nagu arvatakse, kuid kindlat sõna veel ei öeldud, kas see töötab või mitte, haigus tuli tagasi ja mees pöördus uuesti haige juurde, arst siis ütles talle, et see ravim mis tema sai oli õige ja toimib, aga see mida katsetati oli defektiga.Haigus kadus uuesti nagu imeväel ära, mõni aeg hilem avaldati uuesti ajalehes artikkel ravimi kohta, see koord siis öeldi, et sellest pole mingit kasu, mees juhtus seda lugema ja 3-4 päevast oli sama mees surnud..

Muidugi ei pruugi see 100% tõsi olla, aga on ju palju platseebost räägitud ja sellemõjust, kuidas kamp inimesi, osa kellele on antud narkootilist ainet ja teistele platseebot on mõlemad ühtemoodi narkouimas..

See on ka üks põhjus miks ma väldin arste, kuna neil on mingi kinnisidee teha inimesi haigemaks, kui nad on, kuna praegu olen ma täiesti terve, siis arsti juurde minnes võin avastada endalt sada viga ja mis peale teadasaamist löövad välja ja rikuvad mu elu. Selline kord see elu on..
Vasta
#53
Tsitaat:Algselt postitas: Mo
See on ka üks põhjus miks ma väldin arste, kuna neil on mingi kinnisidee teha inimesi haigemaks, kui nad on, kuna praegu olen ma täiesti terve, siis arsti juurde minnes võin avastada endalt sada viga ja mis peale teadasaamist löövad välja ja rikuvad mu elu. Selline kord see elu on..
Arstide eesmärk on, et inimene sureks tervena! Laugh
Vasta
#54
Tsitaat:Algselt postitas: Mo
Kuskil alguse poole või keskel keegi kirjutas, et osad inimesed söövad omale igasugu pahna sisse ning suitsetavad ja joovad pidevalt ja elavad kõrgevanaduseni, teised aga elavad korraliku elu, toituvad tervislikult ja elupäevi kõigest 40 kanti.

Mina usun, et enamus on siiski kinni mõtlemises, kui inimene on üdini pessimistlik ja negatiivsed mõtted ainult tulevad pähe, siis ei saagi sealt midagi oodata, muidugi kõik ei pruugi alati sõltuda sinust, saab ju ka olla halb elukoht, kas siis otseselt koha suhtes või inimeste, näiteks elad kuskil sellised kohas, kus on palju kõrgepingeliine vms, kõik mingilmääral mõjutavad meid..


Nõustun sinuga 100%. Olen isegi tundnud, kuidas mõttejõul haigus minema läheb, nii et selles ma ei kahtle mitte mingil juhul. Mürgistest toiduainetest hoian ma juba põhimõtte pärast eemale, ma ei saa aru, miks ma peaks neid tarbima, kui need mu kehale ja mõistusele pikaajalises perspektiivis halvasti mõjuvad. Umbes sama, kui avastad, et su näpus on pind ja otsustad selle mitte välja tõmmata, kuna tegemist on vastiku protsessiga, kuid mõne nädala pärast läheb see koht mädanema ja häda on käes.
Vasta
#55
Mis te arvate, kui koostaks ühe suuremat sorti nimekirja söögikohtadest ja poodidest Eesti suuremates linnades, kus on võimalik orgaanilist toitu saada ?

[Muudetud: 11-21-2008 isolarium]
Vasta
#56
Orgaanilise all pead silmas öko-t?
Vasta
#57
Ons keegi poepiima tarbimise kätte surnud? Ei ole kuulnud küll! Olen aga kuulnud, et parajad viirused levivad past. piimaga. Piimapurgid muidugi ruulivad. Selle kasutaja ju roheline ja kõik roheline on viimasel ajal moodi tulnud.
Eestis võid suuremad linnad ühe käe näppudel kokku lugeda. Poodidest... pff, igas poes on midagi jänestele ju.
Vasta
#58
Zepac... sul miskit sassis. Poe piim ongi pastöriseeritud, see tähendab et seal pole enam mingeid baktereid ega elusorganisme sees, viirustest rääkimata. Küll aga on probleemiks igasugu erinevad allergiad, sest teatavasti poepiima ei tehta piimast vaid piimapulbrist.

Ise joon samuti poepiima, sest muud paremat saada pole, kui ikka poes on kõrvuti 2,5 ja 3,5 rammususega piimad, siis valin viimase. Aga üldiselt ei saa kumbki pärispiima vastu, mida kah aeg ajalt muretsetud saab.
Vasta
#59
Celtic, mis jama sa nüüd ajad, poepiim on täitsa naturaalne piim, ainult osa rasva on ära võetud ja see osa mis järgi, on pihustatud piimakombinaadis väga peenteks osakesteks, et koor peale ei tõuseks, peale seda pastöriseeritakse.
Piimapulbrist tehakse piima ainult Indias ja kaugetes lõunamaades kus lehmi pole (või India näitel pühad lehmad) sealse turu jaoks.
Küll tehakse piimast piimapulbrit maiusetööstuse jaoks separeerides enne välja koore.
Vasta
#60
Igal juhul pooldan maapiima. Maakana, tarbin seda iga päev, palju odavam tuleb samuti. Pudrud maitsvamad ja ka kohvil tummisem maitse.
Mis puutub siilidesse, siis selles küll sügavalt kahtlen, et neil peale piima joomist paha on. Olen neile suveõhtul ikka õue kausikesse piima valanud ja üsna tihti näinud, kuidas seal siis piima noolimine käib. Kui neil ikka sellest nii halb oleks, siis ei oleks nad ju ikka ja jälle platsisSmile
Selge on ka see, et on selliseid inimesi, kes laktoosi absoluutselt ei talu ja ei saa piima ja mõnel juhul isegi piimatooteid kasutada, see juba sõltub inimese eripärast.
Püüan ikka oma talvist tagavara ilma keemiata kasvatada ja õunad meeldivad ka sellised, mis koduaed annab. Kui juba uss seda õuna tahab, siis miks mitte ka seda ise süüa, vähemalt puhas.
Jah, need Poola õunad on tõesti kummalised. Tean juhust, kus õun jäi kevadest koolimajja aknalauale seisma ja sügisel tagasi kooli tulles, oli ta enam - vähem samasugune nagu ta kevadest sinna jäänud oli. Ei tahtnud seda, ei mutukad- putukad ja ei idanenud, ei mädanenud see samuti. Siis tekib küll küsimus, millega need kokku tehtud on?
Kevadel panin mõned sibulad, mis poest ostsin, mulda, roheliste latvade pärast ja sama asi, ei idanenud, ei mädanenud, ometi olid need seal ikka tükk aega. Kui siis otsustasin, et viskan nad minema, siis olid need samasugused, kõvad ja ilma igasuguste juurteta, just nagu oleks poest toodud. Järelikult tehakse ka sibulad mingite kemikaalidega kokku. Tähtis pole mitte inimese tervis, vaid kasum ja raha, mis taskudesse voolab. Tänase päeva reaalsus!
Vasta
#61
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Celtic, mis jama sa nüüd ajad, poepiim on täitsa naturaalne piim, ainult osa rasva on ära võetud ja see osa mis järgi, on pihustatud piimakombinaadis väga peenteks osakesteks, et koor peale ei tõuseks, peale seda pastöriseeritakse.
Piimapulbrist tehakse piima ainult Indias ja kaugetes lõunamaades kus lehmi pole (või India näitel pühad lehmad) sealse turu jaoks.
Küll tehakse piimast piimapulbrit maiusetööstuse jaoks separeerides enne välja koore.

Nalja teed või? Hiljuti oli minu kliendiks firma, mis tegeles piimapulbri transpordiga Venemaalt ja vahendas seda edasi Tere kombinaadile. Kui palju maiuseid Tere teeb?
Vasta
#62
Tsitaat:Algselt postitas yar
Mis puutub siilidesse, siis selles küll sügavalt kahtlen, et neil peale piima joomist paha on. Olen neile suveõhtul ikka õue kausikesse piima valanud ja üsna tihti näinud, kuidas seal siis piima noolimine käib. Kui neil ikka sellest nii halb oleks, siis ei oleks nad ju ikka ja jälle platsisSmile

Siilid aias

Siilid on lõpmata aplad loomad, kes söövad meelsasti mitmesugust toitu. Ometi ei ole kõik, mida nad alla neelavad, nende tervisele hea. Ei tasu lasta end petta sellest, et nad pakutava piima ära joovad. Piim on tegelikult siilidele kahjulik, sest võib põhjustada kõhulahtisust, mis nõrgale ja halvas toitumuses loomakesele võib isegi saatuslikuks saada. Piim ja leib täidavad küll siilil kõhtu, kuid täiskõhutunne paneb siili toiduotsinguist loobuma, mille tulemusena jääb tal palju vajalikke toitaineid saamata. Piim ja leib on siilide jaoks ka liiga pehme toit ja vähene närimine mõjub siilide hammastele halvasti. Seega ei tohiks kunagi pakkuda siilidele piima ega leiba!

Loodetavasti pole teil rohkem seletamist, et piim on siilidele hea, kasulik ja mida ülivõrdelist veel!
Vasta
#63
Ikka Zepac - PIIM massidesse - igale siilile oma pudel piima.
Organiseerima Greenpeace ja muud sellsied karvalsite sõberorganid ja nende tööks jääb kikide maailma siilide kaitsmine ning kaardistamine, et neile iga päev anda ette võileib soolaheeringaga koos poole liitri piimaga tetra pakendis.
Vasta
#64
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Ikka Zepac - PIIM massidesse - igale siilile oma pudel piima.
Organiseerima Greenpeace ja muud sellsied karvalsite sõberorganid ja nende tööks jääb kikide maailma siilide kaitsmine ning kaardistamine, et neile iga päev anda ette võileib soolaheeringaga koos poole liitri piimaga tetra pakendis.

Ma ei saanud su vastusele pihta. Paluks paremat väljendust.
Vasta
#65
Mis piimast te jahute, seda õiget pllma pole ammu enam olemas. Kõik koor ja piim tehakse ainult pulbrist Selle kvaliteeti me ei tea,tavaliselt tehakse seda viimasest rämpsust. Pidi odavam tulema aga kahjuks müüakse ikka kirve hinnaga. Sellest ka kõik hädad,mis inimesi tabavad,õiget piima saab veel maainimese käest.
Vasta
#66
Tsitaat:Algselt postitas HUGOTH
Mis piimast te jahute, seda õiget pllma pole ammu enam olemas. Kõik koor ja piim tehakse ainult pulbrist Selle kvaliteeti me ei tea,tavaliselt tehakse seda viimasest rämpsust. Pidi odavam tulema aga kahjuks müüakse ikka kirve hinnaga. Sellest ka kõik hädad,mis inimesi tabavad,õiget piima saab veel maainimese käest.

Ja mida need lehmad seal piimakombinaatides siis sinu meelest teevad? Chillivad niisama?
Ma ei mõista, mis kuradi paranoia teil on???
Vasta
#67
See tehakse sissetoodust pulbrist, sellest oli jutt. Varem lasid piima hapuks sai head hapuriima, nüüdsaad ainult haisvat raibet.See on nii.. See ei ole väljamõeldis.Sa pead siis seda piimaks....hi.. Järelikult oled seda surnud baktereid veel vähe tarbinud,et veel tunda ei anna.Varem anti siilidele maapiima,ära seda unusta.Siil hoidis korra majas,ei lase närilistel üle pea kasvada,igati kasulik loom. Seda ma küllei mäleta,et neil kõht lahti oli sellest. Sellega on jutt lõppend.
Vasta
#68
Lehmad võivad ju kombinais lüpsta, aga piim, mis sa poest saad ei ole see lüpstud piim. Vahe on ikka väga suur ju. Lisaks see, et Piim sisaldab igasuguseid muid aineid. Praegu söövad ju lehmad mingit sööda segu, mitte seda, mis looduslikult kuskil karjamaal kasvab. Piima koostis sõltub just toidust.

Mitte küll otseselt Eesti kohta, aga põhimõte jääb samaks, ja mida rohkem me Euroopastume, seda sarnasemaks muutub meie olukord.
http://www.westonaprice.org/making-it-pr...y-good/pdf (soovitan lugeda).

When I first read this I thought there were probably only a handful of farmers crazy enough to feed dead cats and dogs and other animals parts to their vegetarian cows, but I was dead wrong! During the BSE scare, the FDA ordered a halt to feeding all slaughterhouse wastes to cattle and sheep in the US. At that time 75 percent of the nation's 90 million cattle had been eating feed containing slaughterhouse by-products

Like humans, animals need nutrients to thrive and be healthy. Obviously the feed given to factory farmed cows is not intended to provide proper nourishment. Instead, farmers, or shall I say food manufacturers, are interested in stuffing whatever they can into the cows to bulk them up as quickly as possible. This can quickly lead to sick animals and heavy doses of drugs. Like pesticides, these drugs end up in the milk of the dairy animals, as do trans fats from bakery wastes, undigested proteins from soy and animal foods and aflatoxins from moldy grain. To make matters worse, levels of vitamin A and D drop off precipitously when cows are given any feed other than green growing grass.

jne jne


Vasta
#69
Tsitaat:Algselt postitas HUGOTHJärelikult oled seda surnud baktereid veel vähe tarbinud,et veel tunda ei anna.

Mida tunda ei anna? Et ei kasva kusagil mingi lisajäse?
Ma joon seda teienimetatud solki iga päev pool liitrit. Ei tunne nüüd küll, et surema hakkaks.
Vasta
#70
Füüsiliselt pole võibolla tõesti veel lisajäset kasvanud, ent vaimse tasakaaluga on lood nagu nad on...
Vasta
#71
Tsitaat:Algselt postitas HUGOTH
Mis piimast te jahute, seda õiget pllma pole ammu enam olemas. Kõik koor ja piim tehakse ainult pulbrist Selle kvaliteeti me ei tea,tavaliselt tehakse seda viimasest rämpsust. Pidi odavam tulema aga kahjuks müüakse ikka kirve hinnaga. Sellest ka kõik hädad,mis inimesi tabavad,õiget piima saab veel maainimese käest.

Kuhu läheb Eestis lüpstud lehmapiim siis, kui kõik pulbrina sisse tuuakse?
Mina ei suutnud netiavarustes leida midagi selle kohta, et kõik pulbristatakse. Pastöriseeritakse, aga see ei ole ju pulbristamine.
Vasta
#72
Piima kokkuost on möödanik. Piimakarja Eestis praktiliselt enam polegi, kui on siis ei tasu eriti ära seda piima suurtele kombinaatidele müüa, kuna erilist sissetulekut see ei too.

Suuremad kontsernid ostavad kõik tooraine välismaalt, kuid kuna transport on kaugelt ja piima päriskujul suht tülikas, lisaks võib tooraine vahepeal hapuks minna, siis ostetaksegi piima sisse pulbri kujul. Pulber aga teatavasti säilib kauem ja seda saab mingi osa ka varundada lattu.

Terel on üks osa tootmisliinist, kus tõesti kasutatakse kohalikku toorainet, kuid see osa üldises tööstuses on suhteliselt tühine.
Vasta
#73
Tsitaat:Algselt postitas isolarium
Mis te arvate, kui koostaks ühe suuremat sorti nimekirja söögikohtadest ja poodidest Eesti suuremates linnades, kus on võimalik orgaanilist toitu saada ?


Kuna minu pakkumine on tagaplaanile vajunud, siis peaks selle päevakorda tooma. Smile
Vasta
#74
Mahe toidust oli juttu siin saates:
http://klassikaraadio.err.ee/helid?main_id=788503

Statistika ameti andmed 2007 a kohta:
Värske piima toodang: 184 tuhat tonni.
Piima toodeti?: 154 tuhat tonni
Piima import ning eskport suht sama, alla 10 tonni
Piima (lössi-peti jms) pulbrit toodi sisse kuskil 4 tonni, eskporditi 15 tonni
Kuigi toiduainena toodeti piima kuskil 85 tonni

Ühesõnaga nende andmete põhjal ma ei ütleks, et piima pulbrist väga tehakse. Ju Tere selle kuskile tootesse paneb.




[Muudetud: 22. Nov 2008 Flash]
Vasta
#75
Mis sa Celtic tahad väita, et meie poodidest saadav piim on sisse ostetud kusagilt? Ise seletad just, kuidas see ei säili ja mida kõike veel! Ja Eesti piimakombinaatides olevad lehmad on seal niisama, chillimas? Kule mõtle nüüd loogiliselt ka onju!

Mis Tere'sse puutub, siis on nende tootevalikus ka hapendatud joogid. Huvitav, kuidas need tehtud on? Piimapulber ei suuda kuidagi hapuks muutuda. Samuti ei lähe ka tavaline poepiim hapuks, kuna see on surnud baktereid täis.

Palun vasta nendele küsimustele, otse, mitte kuidagi ringiga, nagu kombeks!

Muutus: Igasugused üleliigsed närvitsemised kustutatud.

[Muudetud: 1-12-08 Thorondor]
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elektronid saavad aru oma ainulaadsusest villu 1 2,608 19-03-2009, 23:19
Viimane postitus: kaddak1910
  Oma kuju taastav metall elis 20 6,929 14-09-2008, 19:01
Viimane postitus: --Marru--

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat