Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marsi kulgurite piltidel veidrad objektid
#1
NASA poolt 2004. aastal Marsile saadetud kulgur Spirit läkitas Maale fotod, kus on näha inimest meenutavat kuju. Nüüdseks on salapäraseid pilte uuritud juba pea neli aastat.

Skeptikute arvates pole piltidel siiski tegu elusolendiga, vaid mõne kivimiga, mis on moondumise tagajärjel Maa elanikke eksitava vormi võtnud, vahendas Daily Mail täna.

Kosmoseentusiastid kinnitavad aga pärast mitmeid aastaid kestnud uurimist, et fotol oleval kujutisel on olemas silm ning objekt liigub.

Spiriti tehtud pildid ilmusid üllatuslikult hiljuti ühel Hiina netilehel ja on tekitanud ülemaailmse kõmu.

"Need fotod on hämmastavad. Ma ei suutnud uskuda oma silmi, kui nägin alasti tulnukat Marsil ringi jooksmas," sõnas üks täheuurija.

Allikas
Vasta
#2
Sai just kaetud seda teemat, sl õhtulehe saidilt, väga imelik ütleks minaLaugh
"Need fotod on hämmastavad......"sõnas üks täheuurija. ???????
Vasta
#3
Lisan siia originaali ka : )
Vasta
#4
Njah, alati kui pildile jääb inimest kujutav objekt (taevakehadel), tekib sellist arvamust. Tõestada meie siin ei saa ju (teades, et Marsi atmosfäär ei ole sama mis Maal), et neis karmides tingimustes keegi seal elutseb. Eks igaüks usu seda, mida tahab!
Ma usun, kui kellegil meist oleks võimalus pääseda ligi NASA poolt tehtud kogu pildimaterjali kogusse, siis kindlasti leiaks sealt veel analoogseid fotosid. Lihtsalt, kui suur hulk Spiriti tehtud fotosid avalikkuse kätte on jõudnud? Need mis on jõudnud, on kindlasti kellegi poolt selekteeritud.
Vasta
#5
Kui kõrvalisi kive vaadata, siis ei tohiks seal sellise kujuga (tuule skulpteeritud pea, käsi, jalg) moodustist olla. Algab ilmselt samasugune jutt nagu Cydonia näoga: "Vaadake, me leidsime teise samasuguse moodustise, tegu on loodusliku objektiga". Mingi kergelt smiley-face'i sarnane moodustis leiti.

Aga nagu ikka, tõestada ei saa tõesti midagi.
Vasta
#6
http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/p...0103a.html

Siit lehelt leiab sama pildi originaal-originaalid kuni 133MB suurused pildid, kuigi ka väiksematelt piltidelt on näha suht veenvalt, et objekt on tibatilluke tegelikult. Ja tibatillukesed kivid võivad olla ükskõik, mis kujuga ju, eriti, kui kivim on nö "kihiline" ja väljaulatavate osadega(teisigi selliseid seal) - fantaasiat lennutava kujuga.
Ehk: bigfoot ta ei ole, tulnukas ta ka kohe kindlasti ei ole. Kivi on. Arvan mina.

Lükkasin nüüd teiste nelja aasta töö 10 minutiga ümber Laugh ?

Kui seal Marsil (või ükskõik kus) midagi kahtlast objektiivi ette ka jääks, ei leiaks need fotod nii lihtsalt teed avalikuse ette. Ju.

Lihtsalt ülespuhutud meediamull.

Ahjaa, "objekt" on piltide vasakus ääres.


Muudetud: 23-1-08 kell 09:17:49 Tom
Vasta
#7
Tom, kas sa arvad, et teadlased ei ole kõiki neid sinu välja toodud aspekte arvesse võtnud?

Muudetud: 23-1-08 kell 11:26:27 DaamValges
Vasta
#8
Pildile jäänud tulnukas ei ole ju tõend sellest, et teda ei saa pildil olla. See kõlab kunagi välja käidud väide, et vandenõuteooriate olemasolu tõestab, et neid olemas ei ole.
Vasta
#9
Mina näen küll, et pea ja käsi on tegelikult varjud.
Vasta
#10
Ma küll ei tahaks pead anda, aga kas mitte neid "Marsi" pilte ei pildistata kihtide kaupa, ehk kõigepealt pildistatakse punast värvi ja siis rohelist jne kui lõpuks pannakse "õigete" värvidega pilt kompuutris kokku.
Kunagi nagu jäi selline fakt kõrvu, tasub uurimist, aga õhtul alles Laugh

Igatahes see teooria lükkaks hoobilt "liikuva eluka" teooria ümber.

Nendes "teadlastes" ma julgeks kahelda. Kuna ametlikult avaldati see pilt "03-Jan-2008". Ja kohast, kus Spirit on veetnud "kõigest" viimased 2-3 kuud . Ja seda pilti on uuritud 4 aasta? Järelikult kas NASA vassib ja meie usume mida-iganes-meile-ette-söödetakse või on tõde see, mida ametlikult meile serveeritakse? Teatavasti on tõde kuskil seal ühe-neljandiku peal (ametlikul poolel) Smile
Vasta
#11
las viivad kuumasina samasse koha tagasi ja teevad uue pidi... kui " tegelast " enam pildil ei ole siis asi bass ju millega tegu...

Laugh
Vasta
#12
Noo see ei tõestaks ka midagi, sest äkki läks tegelane vahepeal ära. Ja kui saadaksegi uus samasugune pilt, tõestamaks et see on kivi, võib see olla ka suur kokkusattumus, et olend on jälle samas kohas ja samas asendis.
Vasta
#13
No siis sõitku selle masinaga sinna " kivi " juurde ... (i)
Vasta
#14
NASA tüübid on hea apsaka läbi lasknudLaugh Kas nad mitte ei peaks kõik sellised vähedegi kahtlased asjad piltidelt ära kaotama? "Kuju" toonis kivimeid mulle, seal silma ei jäänud, küll aga võiks see marslane kivimite varjudest koosneda. Mulle tundub kuju jällegi "mäe" otsas olevat, sest ees (kus kuju tundub asuvat) on paljaks uhutud kivimid, taga aga liivane pinnas.
Vasta
#15
Äkki tüübid NASA-s meelega joonistavad selliseid asju. Noored vigureid täis teadurid, et rutiinset tööd(punane kivi punase kivi otsa) vähe lõbusamaks muuta, teevad vähe lollusi.
Või võeti tööle digikunstnik, kes retuzheeriks Marsi näo ümber - mittemidagiütlevaks künkaks. Kutt tegi töö ära ja nüüd igavleb ning kui ikka täiega meel nüriks muutub, joonistab uutele Marsi fotodele antiik-kreeka skulptuure.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: InDemand
Lisan siia originaali ka : )

Võib-olla on meelega tilgutatud sellist infot?

Maailmas on igasuguseid eluvorme. Kindlasti ka selliseid, mis võivad vabalt elada Marsil (Kui see ikka on Marss?).

Tähelepanelikumal vaatlemisel on seal TEINE veel. Külitab (lamab) kaljunuki jalamil. Ju poisid võtavad päikest. Smile

Kulgur neile nagu kanad meile, siblima peab ka keegi! wink




Muudetud: 5-2-08 kell 22:23:05 kulfing
Vasta
#17
Mul tuli sellega meelde see kuu peal olev nägu.Smile
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas: Flakoperator
Mul tuli sellega meelde see kuu peal olev nägu.Smile
Marsi peal vist ikka.
Vasta
#19
Mida sa, Golden, usud? Et kaamera ette jäi tulnukas? Aga mis ta sinu arust siis seal tegi? Kui ta kannaks mingeid lisavahendeid seljas (et järsku on tarvis hingata või mine sa tea), kas poleks loogiline mõelda, et see keha seal ei oleks nii tume, äkki helgiks valgustki vastu?
Vasta
#20
aga mine sa tea - äkki ta on marsil arenenud ja kohastunud sealse atmosfääriga?

aga jah, tegelikult on siiski tegu similarcumiga ehk inimese loomuomase kalduvusega tunda mustritest ära nägusid, teisi inimesi, loomi jmt, mida seal tegelikult ollagi ei pruugi. just sel põhjusel näemegi me ":-)" märgis naerunägu. just sel põhjusel näeme me cydonia kaljus marsil inimnägu jpm.
Vasta
#21
Ameeriklaste (kuri)kuulus kosmose uurimise agentuur NASA (National Aeronautics and Space Administration ehk siis ka Never A Straight Answer) avaldas "kogemata" pildi millel on näha üks raudtee liipri suurune puu pakk või siis pruss. Väidetavalt leiti see pilt NASA kodulehel avaldatud piltide "vahelt". Lisaks leiti ka pilte kus hea tahtmise korral´tunneb ära ka metsa (savanni pigem) ja ka suuri üksikuid puid - rääkimata järvest.

Lisan lingi ja postituse lõppu ka pildi, et lihtsam oleks.
Selline lugu siis: Ehitusmaterjal koos metsa ja järvedega naaber planeet Marsil.

[Pilt: th_NASAMarsphotoleaked-woodfoundonmars.jpg]

[Muudetud: 11-28-2008 excubitoris]
Vasta
#22
http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/p...B118R1.jpg
See vist originaalile lähedam pilt.

http://homepages.wmich.edu/~korista/ss-i...TwnPks.jpg
See on lihtsalt suvaline Marsi maastik.

Kui kujutada ette, et selle viimase pildi peale "valada" u pool meetrit liivalist pinnast, kas siis oleks tulemus sarnane esimesele pildile?

Ma arvan, et küll.

"Kõik ei ole kuld, mis hiilgab ja ahvatlev on.
Kõik ei ole puu, mis krobeline ja must."
Terminaator laulis vist midagi sellist Laugh

[Muudetud: 29-11-2008 Tom]
Vasta
#23
http://www.neatorama.com/2008/12/02/wood-on-mars/
NASA press olevat teatanud sellest "puutükist" juba 2004 kuigi pärast salati maha. Lisaks viidatud seal teistele veidratele objektidele nagu humanoidi laadne pealuu http://www.marsanomalyresearch.com/evide...-skull.htm
Selliste üksikute objektide põhjal ei saa aga laiahaardelisi järeldusi teha kui nendegi tõesus on kahtluse all.
Vasta
#24
Natukene pilte tulnukatest.
http://www.youtube.com/watch?v=m5lnavfxZ...re=related
Vasta
#25
Kurat, tükk aega otsisin, siis vihast kerisin rullikuga ringi ja kui see " kujutis" ette tuli siis ma oleks end segi $i**undLaugh
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Omapärased objektid Päikesesüsteemis excubitoris 43 18,288 21-03-2018, 23:30
Viimane postitus: seenetoorik
  Marsi kuud (Phobos ja Deimos) Tutanhamon 13 6,919 18-04-2016, 18:40
Viimane postitus: Müstik
  Marsi pind z3r0 c001 156 57,092 11-02-2013, 11:57
Viimane postitus: mulk2003
  Kasahstanis kukkusid kosmosest tundmatud objektid alla. Aerling 1 2,458 15-05-2009, 09:38
Viimane postitus: mulk2003
  Marsi fotodel kilpkonnad? Metafor 7 4,589 04-01-2005, 21:28
Viimane postitus: Villem

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat