Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suitsetamine ja sellest loobumine
#26
Meeldimisest üksi on vähe, et sõltuvus tekiks, sõltuvus tekib ikka sellest, et suits rahustab närvilisust, mis tekib oma võltsvastutuse ees kohustuse tundmisest. Tunned kohustust täita vastutust, mis sinule näiliselt langeb. Tegelikkuses ei pruugi seda vastutust ja kohustust üldse olla, ent inimene loob selle enda jaoks. Ja siis tunneb häbi, et ei suuda seda kohustust kanda. Tirib suitsu, sest see aitab suruda neid tundeid alla. Mida enam tirib, seda enam loob illusiooni, et saab nende probleemidega hakkama. Tegelikkuses surub suits probleemid alla ning loob tühjuse, miss täitub uuesti kohusetundega. Et sellest vabaneda (alla suruda) tuleb tõmmata uus suits jne.

Suitsu tirimine ei ole asi iseeneses, see on pigem inimese seesmise probleemi füüsiline väljund.
Vaatasin huvi pärast, mida Viilma on suitsetamise kohta kirjutanud. Ta räägib põhiliselt tööinimesest ja tahtest olla vastutav oma töö ees, ehk töönarkomaania seosest suitsetamisega:

Inimese paneb tööle kohusetunne, mis kasvab vastutustundeks. Hirmude varjus elab meis igasühes ka julge inimene ja kohusetunne ongi julge inimese vajadus tööd teha ehk õppida. Mida suuremaks kasvab hirm, et mind ei armastata kui ma tubli tööinimene ei ole, seda enam muutub kohusetunne vastutustundeks ja hirmuks süüdi olla. Kogunenud süütunded piitsutavad tahet töötada, et armastataks. Suletud ring keerleb ja kruvib pinge järjest suuremaks. Süütunded on kui painav kivi rinnus, mis teeb töötegemise järjest raskemaks.
Et seda halba rasket kivi mitte tunda, peab hea vastutustunne suurenema. Hirmude vähendamise arvel suhtelise vastutustunde suurendaja on põlev sigarett. Suitsetaja rahuneb sigaretti tõmmates, sest tunneb, et ta töövõime suurenes. Tegelikult on see vaid näiline effekt, mis tõstab lootust, et ometi saavad asjad korda.
Asjad saavad korda mitte tööjõudluse suurenemisest vaid tööpäeva pikenemisest, aga rõõmustavale töönarkomaanile ei ole see tähtis. Seda peab oluliseks ta perekond, kes tahab normaalset perekonnaelu elada.
Pingetel on teatavasti komme kasvada. Mida suurem on tööpinge, seda rohkem sigarette kulub. Pinge langedes väheneb ka suitsetamine.
Vasta
#27
Varsti on suitsetamisest kergem loobuda. Meie omad Eesti tervisedendajad valmistuvad tegema ettepanekut sotsiaalministeeriumile
suitsetajatele tah... , ptüi kurat! Ühesõnaga:... tubaka ja alkoholi tarvitamise kahjude vähendamise kojas on see eelnõu tegemisel.
Edendajate soovil siis - hakkavad apteegid müüma tubakatooteid (keskajal müüdi, peeti ravimiks) arsti retsepti alusel. Protseduur
on sedavõrd alandav ja aeganõudev, et terviseedendajad loodavad tõsiselt sellisel julmal viisil seda pahet vähendada.
Ilmselt on kogu konks selles, et arsti juurde ootejärjekorrad ei ole veel piisavalt pikad! Kardetakse ka, et arstidel jääb paberitöö kõrvalt liialt palju aega üle, ning see tuleb täita.
Tänapäeval ei käi isegi haiged enam arsti juures - inimesed kas või surevad, aga järjekorras ei taha istuda! Kardan, et see uus seadusmuudatus, osutub efektiivseks ja täiesti terved tubakasõltlased viivad oma raha varimajandusse, mis saab sellest uut tuult tiibadesse müües "ilma retseptita, ilma aktsiisita"!
Terviseedandajad saavad riigilt seevastu preemiaks pulgakommi, suhkruvaba.
Vasta
#28
(14-07-2011, 22:26 )Ott Sama Kirjutas: Terviseedandajad saavad riigilt seevastu preemiaks pulgakommi, suhkruvaba.

Aspartaamiga, et asi tasakaalus oleks Ph34r2
Vasta
#29
Millegipärast ma ei taha uskuda kuidagi, et suits ikka nii mürgine ja ohtlik on kui kogu meedia seda kirjeldab.Näiteks võin tuua Coca-Cola, ma ei usu, et see vähem mürgisem on. Kui tõmban paki suitsu päevas, 20 aastat siis on mul kopsud parasjagu küpsed võib õelda, aga kui joon iga päev Coca-Colat näiteks 3 liitrit ja raudselt iga päev, ning teen seda järjest 20 aastat siis mis arvate kas ma olen 20 aasta pärast elus?
Mina isiklikult usun, et ma ei ole elus,sest minu maks on hävinenud.
Samas võib juua inimene igal õhtul näiteks neli liitrit 4,2 promillist õlut ära ja seda võid julgelt teha mitu nädalat.Aga siis pead lõpetama ja ei tilkaki rohkem.Ja sa tunned kuidas näiteks kuuajaga oled saanud oma mao ja muud seedeelundid uuesti töökorda ja ise suurt midagi selle heaks teinud ainult üks asi mis tegid ei joonud terve kuu tilkagi alkohooli.Ei taha just õhutaja olla kuid suitsu võib vabalt teha aga peab laskma lihtsalt vahepeal organismil taastuda ja siis võib jälle teha ja ei juhtu midagi.Inimese organism taastub väga hästi ainuke mida ei suuda organism taastada on hambadSmile

Ja suitsust loobuda on tõesti lihtne, lihtsalt ära tee suitsu, sa ei tohi sellele mõeldagi, et oled sõltuvuses nikotiinist, ei sa pole sellest sõltuvuses, sõltuvuses on inimene hoopis selle suitsu tõmbamisest.
Vasta
#30
(15-07-2011, 21:18 )coolymarxy Kirjutas: Samas võib juua inimene igal õhtul näiteks neli liitrit 4,2 promillist õlut

Aga kas 2,3 "promillist" õlut võib juua rohkem?
Mitu "promilli" on klaasis veinis mis on veega pooleks?
Vasta
#31
(15-07-2011, 21:26 )Leena Kirjutas:
(15-07-2011, 21:18 )coolymarxy Kirjutas: Samas võib juua inimene igal õhtul näiteks neli liitrit 4,2 promillist õlut

Aga kas 2,3 "promillist" õlut võib juua rohkem?
Mitu "promilli" on klaasis veinis mis on veega pooleks?
see oli näide, võid pooleliitrise viina kahh igal õhtul ära juuaSmile

lihtsalt võrdlus sellest mida, teeb järjepidev suitsetamine inimesele!wink ja kui vahepeal eemal olla sutsust siis kuidas organism taastub Smile


Vasta
#32
(15-07-2011, 21:29 )coolymarxy Kirjutas:
(15-07-2011, 21:26 )Leena Kirjutas:
(15-07-2011, 21:18 )coolymarxy Kirjutas: Samas võib juua inimene igal õhtul näiteks neli liitrit 4,2 promillist õlut

Aga kas 2,3 "promillist" õlut võib juua rohkem?
Mitu "promilli" on klaasis veinis mis on veega pooleks?
see oli näide, võid pooleliitrise viina kahh igal õhtul ära juuaSmile

lihtsalt võrdlus sellest mida, teeb järjepidev suitsetamine inimesele!wink

Promill on ühik, mis väljendab arvulist suhet üks tuhande kohta. Promilli sümbol on "‰", mida nimetatakse promillimärgiks.
Sõna "promill" tähendab sõna-sõnalt 'tuhande kohta'. Näiteks on 55‰ väärtuselt võrdne murdarvuga 55/1000 ning kümnendmurruga 0,055.
Promilli kasutatakse muu hulgas merevee soolsuse, vere alkoholisisalduse ja eesnime esinemissageduse näitamiseks.

Vasta
#33
:
(15-07-2011, 21:33 )Leena Kirjutas:
(15-07-2011, 21:29 )coolymarxy Kirjutas:
(15-07-2011, 21:26 )Leena Kirjutas:
(15-07-2011, 21:18 )coolymarxy Kirjutas: Samas võib juua inimene igal õhtul näiteks neli liitrit 4,2 promillist õlut

Aga kas 2,3 "promillist" õlut võib juua rohkem?
Mitu "promilli" on klaasis veinis mis on veega pooleks?
see oli näide, võid pooleliitrise viina kahh igal õhtul ära juuaSmile

lihtsalt võrdlus sellest mida, teeb järjepidev suitsetamine inimesele!wink

Promill on ühik, mis väljendab arvulist suhet üks tuhande kohta. Promilli sümbol on "‰", mida nimetatakse promillimärgiks.
Sõna "promill" tähendab sõna-sõnalt 'tuhande kohta'. Näiteks on 55‰ väärtuselt võrdne murdarvuga 55/1000 ning kümnendmurruga 0,055.
Promilli kasutatakse muu hulgas merevee soolsuse, vere alkoholisisalduse ja eesnime esinemissageduse näitamiseks.


(15-07-2011, 21:35 )coolymarxy Kirjutas: :
(15-07-2011, 21:33 )Leena Kirjutas:
(15-07-2011, 21:29 )coolymarxy Kirjutas:
(15-07-2011, 21:26 )Leena Kirjutas:
(15-07-2011, 21:18 )coolymarxy Kirjutas: Samas võib juua inimene igal õhtul näiteks neli liitrit 4,2 promillist õlut

Aga kas 2,3 "promillist" õlut võib juua rohkem?
Mitu "promilli" on klaasis veinis mis on veega pooleks?
see oli näide, võid pooleliitrise viina kahh igal õhtul ära juuaSmile

lihtsalt võrdlus sellest mida, teeb järjepidev suitsetamine inimesele!wink

Promill on ühik, mis väljendab arvulist suhet üks tuhande kohta. Promilli sümbol on "‰", mida nimetatakse promillimärgiks.
Sõna "promill" tähendab sõna-sõnalt 'tuhande kohta'. Näiteks on 55‰ väärtuselt võrdne murdarvuga 55/1000 ning kümnendmurruga 0,055.
Promilli kasutatakse muu hulgas merevee soolsuse, vere alkoholisisalduse ja eesnime esinemissageduse näitamiseks.

Smile Mlleks mulle seda nüüd vaja on teada!Smile1
Vasta
#34
(15-07-2011, 21:18 )coolymarxy Kirjutas: Samas võib juua inimene igal õhtul näiteks neli liitrit 4,2 promillist õlut
Tsitaat: Smile Mlleks mulle seda nüüd vaja on teada!Smile1

Võib-olla lihtsalt selleks et on kasulik teada...
Õllepudeli sildil on alkoholisisaldus protsentides
(sajandikosades) ja
vere alkoholisisaldust mõõdetakse tavaliselt promillides
(tuhandikosades), mis on kümme korda väiksem.

Lühemalt - üks protsent võrdub kümne promilliga,
seega näiteks 4,2-protsendises õlles on 42 promilli alkoholi.


Vasta
#35
(16-07-2011, 04:03 )Tehnoloog Kirjutas:
(15-07-2011, 21:18 )coolymarxy Kirjutas: Samas võib juua inimene igal õhtul näiteks neli liitrit 4,2 promillist õlut
Tsitaat: Smile Mlleks mulle seda nüüd vaja on teada!Smile1

Võib-olla lihtsalt selleks et on kasulik teada...
Õllepudeli sildil on alkoholisisaldus protsentides
(sajandikosades) ja
vere alkoholisisaldust mõõdetakse tavaliselt promillides
(tuhandikosades), mis on kümme korda väiksem.

Lühemalt - üks protsent võrdub kümne promilliga,
seega näiteks 4,2-protsendises õlles on 42 promilli alkoholi.

Jahh muidugi, nüüd sain asjale pihta minu viga täielikult aga loodan, et inimesed said mõttest ikka aru. Vaata kui hea on, et mõned oskavad asju lahti ilusti seletada, tänud.
Vasta
#36
Olen selles suitsetamise harjumuse lõksus samuti ja proovin lõpetada aga senise viie aasta staazi jooksul olen suutnud ilma kõige kauem olla kolm nädalat. Tegelikult ei ole enam isegi niivõrd suitsetamisest sõltuvuses vaid sõltuvuses sellest mahajätmisest. Mõtted tiirlevad ainult viimasel ajal selle ümber aga jah-teostusest jääb puudu. Kunagi gümnaasiumi ajal olin suur suitsetamisevastane ja ei jõudnud mulle kohale, mille jaoks seda tehakse ja eks ma kritiseerisin ka inimesi selle pärast. Nüüd siis ise samas ringis ja enam väga ei kipu teistele hinnanguid jagama.
Üks hiina meditsiini arst ütles suitsetamise kohta, et viie aasta suitsetamise järel kahjustub magu, edasi lähevad kopsud ja viimasena süda. Siis olen kuulnud ka seda, et kõige rohkem mõjub see toss tegelikult ajule. Fakt on igatahes see, et organismi ta kuivatab päris kenasti ja eks see suitsetamine mõjub nii füüsiliselt kui psühholoogiliselt.
Alustasin ise vesipiibu tirimisest, kui see popiks muutus ja hiljem hakkasid erinevatel pidudel juba sigaretid ligi hiilima kuni oli juba pakk taskus. Enne suitsetama hakkamist olid mul ärevushood ja tossu sisse tõmbamine summutas seda. Eks see seda teebki, muudab tuimemaks kuid samas sisimas on need kõik lahendamata probleemid ja tunded alles. Olen lugend ka seda Allen Carri raamatut aga mulle see ei mõigand. Sain mõistusega aru küll aga ei...Uku Masing, kes ise minu teada elupäevade lõpuni suitsetas, kirjutas et kui inimene mõtleb, et suitsetamine on halb siis seda ta ongi. Eks lõpuks jõuab kõik jälle suhtumise, mõtlemise juurde.
Nüüd lähen teen ühe suitsu.Suits tehtud. Mõtlesin selle kolme minutilise tossu sisse tõmbamise rituaali juures, et suitsetamine on nagu paharetist sõber. Tead küll, et ta varastab su tervise, aastas umbes 12000 krooni, keskmiselt kaks kuud töötad, et saaksid aasta läbi harjumust süvendada aga ikka hängid temaga sest ka paharetist sõprade juures on mingi võlu. Siiski praeguseks on sellisest sõbrast juba suht kopp ees aga ega tast lahti saamine kerge ei ole kui aastaid kooseluga juba harjunud.
Muidugi riiklik suitsetamispoliitika on ka suht harjumust soosiv. Suitsupakid kassade juures aukohal. Suitsupakkide peal olevad sildid vaevalt, et kedagi loobuma panevad, pigem teevad asja veel hullemaks. No ma ei tea-silt, et suitsetamine võib tappa on ikka väga kahtlane, ehk toode mis on seaduslik sisaldab sellist infolaengut.

Siin teema all muidu asjalikke mõtteid ja juhtnööre ning proovin neist mõnda ka järgida. Võib-olla seekord õnnestub.
Vasta
#37
(15-07-2011, 21:18 )coolymarxy Kirjutas: Millegipärast ma ei taha uskuda kuidagi, et suits ikka nii mürgine ja ohtlik on kui kogu meedia seda kirjeldab.

Aga see on ju tüüpiline näide sellest, et inimene ei tunne isegi huvi, KUI mürgine see sigarett siis tegelikult on. Väga labane arusaam asjadest, kui arvatakse, et suitsetamine kahjustab ainult kopsusid. Tee natuke uurimistööd selle koha pealt, kui palju KÕIKVÕIMALIKE vähkkasvajate kasvule ja muudele patoloogiatele suitsetamine kaasa aitab ja siis räägime edasi.
Vasta
#38
Eks see tubakas mürgine on jahh aga mitte nii mürgine, et tapab kohe ja jumal teab mida veel teeb.Ma loomulikult tean mida suits teeb ja eks seda on ka leiertatud igalpool kui õudne see ja hirmus see pulk ikka on Smile
Aga ma arvan, et lihtsalt pingutatakse liiga palju üle sellega, et jahh kui tõesti nii ohtlik on siis miks ei keelata suitsu müümist üleüldse.Seda on rask teostada.Aga toon uuesti esile selle,et ei pruugi olla see suits palju mürgisem kui Coca-Cola, mida joovad isegi lapsedSmile
Vasta
#39
Võidelda inimliku ignorantsusega on nagu herneid vastu seina loopida ja loota, et ehk midagi jääb pidama.
Toetan täielikult Pizi sõnu tema eelmises postituses inimeste huvi puudusest ja ka muust.

Aga kuna olen vahest lootusetu optimist siis üritan VEEL korra VEEL ühele (loodetavasti loeb seda siin ehk
mõned veel) mis siis tegelikult on suitsetamine. Pizi kui meditsiini taustaga inimene võib mind parandada ja
vajadusel täiendada kui midagi väga metsa läheb, sest EI hakka hetkel kõiki loetud materjale ülesse otsima
ja siia linke lisama - see läheks väga pikaks - vaid loon kirja lõnga toetudes oma mälule.

Esmalt MÜRK - suitsetamisel kui protsessil on KAKS põhilist komponenti. Esmalt psühholoogiline ja ürgsete
juurtega midagi suus hoida ja lutsida (öeldakse, et ka minett on samadel põhjustel juurdunud) meenutamaks
neid õndsaid hetki lapspõlves kui oldi ema kaitsva rinna varjus mis rahuldas ÜHE põhilistest vajadustest ehk
siis laps sai täis kõhu. Sellised ürgsed stiimulid on vägagi elujõulised ja kuna lähevad pea geeni tasemele siis
on neid vägagi raske välja juurida ning see on üks tugevamatest sõltuvuse põhjustajast inimlooma juures.

Ainsaks ja "ravimiks" on siin inimese intellektuaalsus ehk kõrgema IQ-ga isikud üldjuhul suudavad edukamalt sellise
sõltuvusega võidelda. Siin PEAB ja tuleb tõmmata selge piir IQ ja HARIDUSE vahel. Need kaks asja ei ole omavahel
alati korrelatsioonis. Nimelt suudab täisidioot tsiteerida tuhandeid lehekülgi teksti sellest midagi aru saamata ja seda
edukalt ellu rakendama.

Selle nähtuse teine aspekt on aga juba keerukam ja siin tulevad mängu ka nii "nukujuhid" kui ka "juhtmevardjad".
Kui tubakas jõudis Euroopasse oli tegu pigem moehaiguse ja meremeeste "eneserahuldamise" vahendiga mida lasti
neil kasutada sest erinevalt narkootikumidest oli tubaka "kiirem" laksuandja ning ei tekitanud kiiret ja püsivat töö
võimetust. Läbi kaptenite ja teatud "nukujuhtidest" kaupmeeste jõudis see asi ka kõrgemasse kihti kuhu jäi püsima
rohkemaks kui sajandiks. Hetkel on minu jaoks selgusetu kas selle taime juurutamine Euroopasse oli puhtalt raha
küsimus või tegu kaugemale ulatuvate plaanidega mis seotud teatud kirjaga mis omal ajal Hispaaniast rändas läbi
terve Euroopa Konstantinoopolisse ja mille sisuks oli Euroopa eliidi ruineerimine ja hävitamine. Ma kaldun (ja tundub,
et ei ole ma selles arvamuses üksik) arvama, et tubaka negatiivne mõju oli selgelt näha "eurooplastest" avastajatele
kes seda siis tooma hakkasid. Juba tollal olevat (nii väidetavalt tunnistavad Vatikani paberid mida olla "tubakasõja"
avapaukude ajal ka avaldatud, kuid mis nüüdseks kadunud) kirikuisad pannud kirja indiaanlaste ütlusi mis näitas, et
nood olid teadlikud, et suitsetamine on mürgiks nende meeltele ja naistel ning ka lastel oli KEELATUD suitsetamine ja
seda said omale "lubada" ainult pealikud ja teadjamehed.

Et asi väga pikaks ei läheks hüppame mitmeid dekaade edasi ja maandume eelmise sajandi 20-30ndatesse aastatesse
ja vaatame tubakarevolutsiooni algust. Enne seda oli suhteliselt marginaalne toode ja selle kasutamist loeti samaseks
oopiumi tarbimisele. Asjad hakkasid muutuma 1900 kui teatud "nukujuhid" said "haisu ninna" psühholoogiast ja selle
mõjust massidele. Liites kokku psühholoogilised aspektid ning tervise rikkumise hakkas pihta räige propaganda selle
tõve reklaamimiseks. Esmaseks tegijaks ei olnud keegi muu kui "lääne reklaami" isa ehk Edward Bernays.
Algas kampaania mis kestab tänase päevani. Esimesed dekaadid rõhuti asja "populaarsusele" ja mitmed suitsetavad
"kuulsused" visati ambrasuurile kes väitsid kui popp ja "tervislik" on suitsetamine ning milliseid eeldusi annab see eluks.
Järgmised kes rakendati ühiskonna hukutamise (suitsetamine on vaid detail sellest) vankri ette olid need nn feministid
kes võitlesid naiste "õiguste" eest. Suitsust sai naiste "vabaduse" sümbol ja "iga endast lugupidav naine näitab oma
vabadust meeste ühiskonna ahelatest Marlboro (nimed muutusid, kuid sisu jäi) suitsuga" ehk siis REAALASUS oli pigem
selline - iga naiivne naine kes lasi ennast petta "nukujuhtide" propagandast lasi muuta ennast narkomaaniks ja lasta
oma kehasse mürke mis mõjutasid mitte ainult neid vaid ka nende järeltulevaid põlvi.
See järel ilmusid reklaamidesse "arstid" (isikud keda kujutati kui arste kes aga seda EI OLNUD) kes väitsid, et tubaka
manustamine suitsu sisse hingamise abil ravib inimesed terveks 1000+ haigusest, teeb hambad valgeks ja paneb isegi
juuksed kasvama. Et "vastu tulla" oma õiguse eest suitsetada isikutele hakati mitmetes firmades (alguse sai see neist
mis olid "nukujuhtide" kontrolli all) sisse seadma "tervise minuteid" kus siis suitsetajad said popsutada kuis jaksasid.

Ei hakka hetkel pikemalt kirjutama kuna on selge, et paljud ei suuda seoseliselt järgida pikemat teksti ja jätkame (ehk)
mõni teine kord ja natuke siis peatuks "saavutustel" mis toimusid peale 2Msja ka selle ajal. Ning peatuks ka OTSESTEL
tervise riskidel ja mõjudel mis on tubakal inimese organismile, kuigi - loodan, et äkki SINA Pizi saad siin mind natuke
aidata ja suudad midagi "paberile" panna ja siiagi jagada - minu tänud kui teed.
Mainiks ka, et minu tekstis mainitud reklaamid on netis saadaval ja leitavad ning räägivad ehk natuke "ilusamalt" pea
sama loo. Lisan ühe lingi sisse juhatuseks ja ka pildi - kes suudab teeb omad järeldused kes mitte ...
Tobacco advertising - Wikipedia, the free encyclopedia

[Pilt: File:Egyptian_Deities_I.png]

Kui pilt ei paista siis lisan ka otse lingi: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Egypti...ties_I.png
Vasta
#40
Kuulsin, et keegi arst oli kellelegi kirjutanud retsepti ravimi suitsetamisest loobumiseks. Täna sattusin puhtjuhuslikult oma perearsti juurde ja küsisin, et kas on olemas.... ja vastus oli, et on jah. Kuna arst ise ei olnud asjaga päris kursis, siis palus aega asjaga tutvuda ja siis räägib lähemalt. Noh, arstil on puhkus kah ja hiljemalt sügisel proovin järgi. Loomulikult ütles arst, et kõige tähtsam on ikka kahe kõrva vahel. Kui seal plaani pole ei ole ka rohusk kasu.Igatahes ..... maha ma jätan, kas enne või pärast surma, näitab aeg Shock

Tänan kõiki, kes viitsinud postitusi soetada ja loodan, et abi ka teistele konitajatele.
Sigaret hambusse, lonks(paar lonksu)pilsnerit ja puid laduma.Laugh
Vasta
#41
(18-07-2011, 19:11 )Lihtne Kirjutas: .....
Sigaret hambusse, lonks(paar lonksu)pilsnerit ja puid laduma.Laugh
Aga ikka mediteerides, iga väiksemgi tubakaga seotud liigutus ikka mediteerides!

Vasta
#42
(16-06-2011, 22:27 )ykskuukiir Kirjutas: Ei ole sulle vaja nõidu ega posijaid, kulla mees. Sa ise "ilu tegija".

Räägitakse, et hea kodune abinõu on selline: kuivata juustuviilud (kasvõi radika peal) ja iga kord, kui suitsuisu tuleb, ampsa seda juustu. Peale juustu maitsemist enam suitsu teha ei taha, sest sigaret on nii vastik. Ilmselt peaks see mingi tugevamaitseline (lõhnaline) juust olema. Parmesan kindlasti sobiks..

Üks tuttav, kes päevapealt tossamise maha jättis, kiitis Allen Carr'i raamatut "The Easy Way to Stop Smoking" - peaks olema ka eesti keeles kättesaadav. Netis valik: http://www.google.co.uk/search?hl=en&q=T...rrent&meta=

Mõtle, KES tegelikult tahab, et sa suitsu teed. Sina see ju ei ole. Leia see keegi, kellele suitsu ja kõike, mida see sisaldab (oli vist 99 mürki seal sees) on rohkem vaja, kui sulle.... Ja ütle talle - enam ei saa. Täpsemalt loe sealt raamatust.

Nõelravi olen ka kuulnud pidada aitama.

Kihlvedu? Kui oled sõnapidaja mees, siis see kindlasti on ka stiimul. Enesele valetada ei saa.... Teistele saab.

Aga tahtejõust üle ega ümber ei saa kuidagi, see on ikka kõige alus. Keegi teine ei saa musta tööd sinu eest ära teha...
Alle Carril ka oma lehekülg
http://allencarr.com/237/about-us
Räägitakse ka Eestis -Tartus -Tallinnas-Pärnus korraldatavatest lühiseansidest a la 5 tundi ja pidavat aitama.Pärnus ei saadud see kuu gruppi kokku-miinimum vist 5 osalejat-järgmine kuu pidavat uuesti toimuma.
Paraku ei leia selle eesti asja kohta teavet netist-võib-olla ka ei oska otsida.Huvitav mis selle toimimismehanismi tagamaad on.Tuttav kes mulle rääkis,ütles et sugulane käis ja päevapealt jättis järgi.Ütles et selline tunne nagu poleks kunagi teinud suitsu.
Vasta
#43
Ei tea täpselt mida see mees tegi (Stepanjan), aga 90ndatel mu ema külastas teda ning sai päevapealt lahti. Pea kümme aastat pidas vastu ja siis hakkas uuesti. Eelnevalt oli üle 20ne aasta suitsetanud. Õnnetuseks pole võimalik enam küsida, mida härra rääkis või tegi.
Vasta
#44
Vaadete erinevused. Pildil - vasakul; kuidas näeb ennast suitsetaja ja paremal teised.
Konkreetne pilt võetud siis vähe konkreetsemast kontekstist ja pealkirjas on paremal "teised" asemel MINA.
Aga minu jaoks ei muuda see asja - narkoman on narkomaan ja tuhatoos on tuhatoos.

[Pilt: th_pics-135.jpg]
Vasta
#45
Läheme korraks tõsiste teemade peale.
Keegi ICoach'ist on kuulnud?
Ma nüüd hüppan korraks vandenõude alla, kus minu arust võiks ka see teema pesitseda.

Väidetavalt 30% programmiga liitujatest õnnestub suitsetamisest loobuda.
Kas see ka tõele vastab, on raske öelda sest niipalju kui aru saan, siis programmiga liitujatel üksteisega suhtlemise viisi pole. Kas programm mõjub, seda ka otseselt kuskilt ise kontrollida ei anna (Isegi kui annaks, siis valestatistikat on jube lihtne genereerida).
Minu põgusast arutelust Eesti antud valdkonna spetsialistidega öeldi mulle, et taolised programmid on tubakafirmade taktika muutmaks suitsetajaid enda jaoks veel lojaalsemateks. Nimelt, loobumine suitsust mille raames sulle iga päev tubakat meelde tuletatakse, lihtsalt ei olevat võimalik enamikule suitsetajatest.
Sääraseid programme pidi leiduma hulgi(kas ICoach ka sinna alla kuulub, ei tea, aga taktika näib sarnane), nimelt selliseid lõksudega radu on tubakafirmad ka ise genereerinud.

Lugedes seda artiklit siin: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...d=58697088
ei kipuks ma eriti imestama kui sel kahtlusel tõsi taga on ning tubakafirmad töötavad salaja mitmel rindel et teha kõik ankurdamaks oma kalleid suitsetajaid tugevalt enda külge.

(Ise ei suitseta)

Niisiis, kes miskit teab?
Vasta
#46
Seda ei oska kommenteerida, mida Metafor palus, aga enda lähedastest sõpradest-tuttavatest on päris mitu inimest, kes lihtsalt päevapealt suitsetamise maha jätnud, kuigi eelnevalt on aastakümneid seda harrastatud. Tahes-tahtmata tekib lihtsalt tunne, et see maha jätmine on lihtsalt kahe kõrva vahel kinni.
Vasta
#47
Kahe kõrva vahel see kinni on ja pidevalt lüüakse endale naele pähe kinni et see minema ei pääseks.
Vasta
#48
(10-01-2012, 23:07 )PiziIngliito Kirjutas: Seda ei oska kommenteerida, mida Metafor palus, aga enda lähedastest sõpradest-tuttavatest on päris mitu inimest, kes lihtsalt päevapealt suitsetamise maha jätnud, kuigi eelnevalt on aastakümneid seda harrastatud. Tahes-tahtmata tekib lihtsalt tunne, et see maha jätmine on lihtsalt kahe kõrva vahel kinni.

Olen korduvalt teinud nö. pause ja pole märganud mitte ühtegi füüsilist võõrutus nähtu. Seega olen ikka väga kindel, et asi on kahe kõrva vahel.

Paar aastat veel ja 20 suitsetaja staasi käesSick
Vasta
#49
Mõni suitsetaja võiks proovida tagurpidi eneserahuldust. Võtab sigaretipaki kätte.. ja pakist ühe suitsu. Ja iga kord selle läitmise asemel murda ühe sigareti puruks ja selle minema visata. Iga kord eesmärgini lähemal Laugh
Vasta
#50
Peaksin väga vanu asju otsima hakkama aga see mille Metafor esile tõi on ka minu
silme eest mingi aeg läbi käinud. Jutt nimelt "tubakafirmade" - need kes siis tubakast
seda va suitsu teevad - tegevusest inimeste enda külge sidumisest. Vanematel
aegadel lisati tubakasse opiaate ja muid "narko" põhiseid lisandeid. Uemal ajal ollakse
mõnevõrra kavalamad ja lisatakse mingeid soolaühendeid (NaCL põhiseid) mis on ka
omamoodi sõltuvust tekitavad, kuid ametlikult seda ei ole. Tehakse seda ametlikult
säilivuse ja ka "maitse" omaduste parandamiseks, kuid "tööstus" teab vägagi hästi
ka neist sõltuvust tekitavatest kõrvalnähtudest - lisaks siis nikotiinile.
Kui USAs töötasin siin "jooksis" minu nina eest läbi mingis formaadis, et antud teema
olla ka kohtusse jõudnud, et siis lisatakse sõltuvust soodustavaid aineid, kuid hiljem
pole asja kohta midagi suurt juurde kuulnud peale üldise jutu, et midagi toimub.

Huvitavaks aga teeb asja see, et mitmetest allikatest on kuulda olnud, et tubaka
firmade omanikud ei ole päris need kes seal eesotsas on vaid teised kes hoiavad enda
poolt välja antud laenudega siis tuntud omanikel kõri pihus. Ameerikas on asi vägagi
huvitavaks aetud - teatud osariikides on nii, et kui soovid kasvatada toiduaineid siis
pead sisuliselt "peale maksma" ehk mingeid dotatsioone sa ei saa. Kui aga farmer otsutab
tubaka kasvatamise kasuks siis nagu imeväel avanevad talle erinevate "põllumajandus
toetus fondide" kukrute rauad ja farmer saab lausa abi oma farmi renoveerimsieks koos
uute seadmete muretsemiseks pluss maksu soodustust "põllumajanduse" eest ja seda
kõike tingimusel, et kasvatab VAIKIDES tubakat.
Kuna midagi ei anta niisama siis on kellegile vägagi kasulik, et USA kasvatataks tubakat ja
rohkem mitte midagi. Kui nüüd võtta kõik see kokku - alates sellest KES olid need kes seda
kraami Euroopasse tooma hakaksid ja seda vaatamata sellele, et indiaanlastel oli tubaks
rituaali kaup ning neid "kaupmehi" hoiatati tubaka kõrvalmõjude eest kuni selleni, et just
teatud klikk on juba mitu aasta sada andnud oma parima, et tubakas leviks võimalikult
laialt ja võimalikult vara (lastele juba - keelatud vili ju magus) siis on see pilt natuke kurb.
Pehmelt öeldes...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Horoskoobindus, sinu arvamused sellest.. Tutanhamon 114 83,508 23-12-2019, 12:55
Viimane postitus: Lokster

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat