Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suitsetamine ja sellest loobumine
#76
Puhkuse ajal suutsin olla ilma pea kaks kuud,olek paranes,hakkasin jälle loova tööga tegelema,kõik nagu tipp-topp...läksin siis tagasi tööle ja sama vana jura hakkas otsast peale...paha,paha.
Vasta
#77
(12-09-2012, 21:02 )lendav kokk Kirjutas: Puhkuse ajal suutsin olla ilma pea kaks kuud,olek paranes,hakkasin jälle loova tööga tegelema,kõik nagu tipp-topp...läksin siis tagasi tööle ja sama vana jura hakkas otsast peale...paha,paha.


Rumal küsimus minult - milleks on vaja loova töö kõrvalt, tööle tagasi minna?
Aga las ma arvan ise - viimane aitab vist õigeaegselt makse tasuda.. + tubakaaktsiis? wink

Vasta
#78
(12-09-2012, 21:13 )Ott Sama Kirjutas:
(12-09-2012, 21:02 )lendav kokk Kirjutas: Puhkuse ajal suutsin olla ilma pea kaks kuud,olek paranes,hakkasin jälle loova tööga tegelema,kõik nagu tipp-topp...läksin siis tagasi tööle ja sama vana jura hakkas otsast peale...paha,paha.


Rumal küsimus minult - milleks on vaja loova töö kõrvalt, tööle tagasi minna?
Aga las ma arvan ise - viimane aitab vist õigeaegselt makse tasuda.. + tubakaaktsiis? wink
Nii ta on,arveid tuleb maksta ja loova tööga ennast ära ei toida.

Vasta
#79
Suitsetamist olen ka ise varem päeva pealt maha jätnud. Pikem paus oli 1,5 aastat. Aga kiusatus jäi alles. Praegu tableti abil maha jättes, tunnen, et seda kiusatust ei ole eriti.

Mittesuitsetajatele, kes siin oma arust suitsetamisest kõike teavad.

Paljud teist kohvi joovad. Proovige mitte juua. Vaadake, kuidas õnnestub. Kohvi joomine on puhas sõltuvus või õllesõbrad.wink



Vasta
#80
Mina näiteks ei suitseta, ei joo õlut-viina, ei joo teed-kohvi, ei tarbi narkootikume, ega tegele muude sarnaste enesehävituslike tegevustega - kusjuures mul polnud juba lapsepõlves soovi/kalduvust sarnaste ainete tarbimise järele - ehk kui eelmistes eludes on suudetud viia enda arusaam pahede mittevajalikusest buddhi kehani, siis kandub see surematu vaimu osana üle ka järgmistesse kehastustesse: seega on mille nimel pingutada!

Üldisemalt rääkides on tegu "olemise õppetunni" läbimisega hinge arengus: minu jaoks võiks suits, viin, meelemürgid, tee-kohv ja muud pahed olla tasuta igal tänavanurgal, kuid ma ei tunneks mingit vajadust nende tarbimise järele (kuna mõtlemine ja väärtushinnangud on sellised) - samas on palju inimesi, kes tasuta pahede korral suitsetaks ennast segaseks, jooks ennast laua alla, tõmbleks süstemaatiliselt meelemürkide tõttu, või istuks vaid kohvitassi taga - seega võiks treenida enda mõtlemist selliselt: isegi siis, kui mistahes pahed oleks tasuta, ei tarbitaks neid oma sisemiste väärtushinnangute tõttu: nii poleks ka suitsetamist, joomarlust, meelemürkide tarbimist, kohvitamist, jne.
Vasta
#81
(12-09-2012, 15:24 )Celtic Kirjutas: Ma arvan just vastupidi, et need, kes suitsu tirivad, on küll viimased, kes sel teemal sõna võtta võiks. Nii palju, kui mina suitsetajaid tean, ei ole neist keegi sõltlane. Vastupidi - nad võiks vabalt päevapealt maha jätta... lihtsalt ei viitsi.

See oli muidugi iroonia, ent nende endi sõnad.

Kuidas sa saad nõustada suitsetamisest loobuda kui sa pole kunagi suitsetanud? Sul on ainult teooria, praktika on sul 0. Teoritiseerida võime me kõik ja üldjuhul teoorias peaksid kõik asjad enavähem töötama. Praktika on tavaliselt hoopis teine asi.

Aga see "nad võiks vabalt päevapealt maha jätta... lihtsalt ei viitsi." on küll pulli kaka.



Vasta
#82
Kuidas Marconato teab, milline on kellegi praktika ja teooria suhe? Ja veel - kas sa oled proovinud heroiini süstida? Süstiksid? Hakkaksid süstlanarkomaaniks? Miks mitte? Sa ei tea ju enne, kui pole proovinud.

Sõltlased on üldse kõige ebaadekvaatsemad inimesed maailmas.
Vasta
#83
(13-09-2012, 07:53 )Marconato Kirjutas:
(12-09-2012, 15:24 )Celtic Kirjutas: Ma arvan just vastupidi, et need, kes suitsu tirivad, on küll viimased, kes sel teemal sõna võtta võiks. Nii palju, kui mina suitsetajaid tean, ei ole neist keegi sõltlane. Vastupidi - nad võiks vabalt päevapealt maha jätta... lihtsalt ei viitsi.

See oli muidugi iroonia, ent nende endi sõnad.

Kuidas sa saad nõustada suitsetamisest loobuda kui sa pole kunagi suitsetanud? Sul on ainult teooria, praktika on sul 0. Teoritiseerida võime me kõik ja üldjuhul teoorias peaksid kõik asjad enavähem töötama. Praktika on tavaliselt hoopis teine asi.

Aga see "nad võiks vabalt päevapealt maha jätta... lihtsalt ei viitsi." on küll pulli kaka.

Selleks ei pea s...a sööma, et aru saada, et see s... on.
Vasta
#84
Oehh - nagu väikesed lapsed - ausõna.

Alkoholism, suitsetmaine ja muuda "mõnu"ainete pruukimine on sõltuvus HAIGUS.
Algab see tavaliselt isiku tahte nõrkusest, lollusest ja sotsiaalsest taustast ehk kellegi poolsest pakkumisest.

Lahti on sellest võimalik saada ka nii öelda "ühe korraga", et see ON viimane suits, pits või nõelatorge.
Kuid kuna inimesed on erinevad siis on lahtisaamine ka erinev - kellel õnnestub korraga kellel mitte üldse.

Olen elu teinud suitsu 2 korda - 4 klassis ja kuskil 199ondate alguses ja mõlemad korrad piirdus asi paari
mahviga mida isegi kopsudesse ei tõmmanud. Mõlemad korrad olid põhjuseks kaaslaste "kiusamine" ja minu
pidev printsipiaalne keeldumine selle sita suhu panemisest.

Ei võta üldjuhul sõna kui raske või keeruline on narkomaaniast vabanemine (suits käib ka selle alla, ning
osaliselt ka alko pruukimine) kuna pole kunagi kannatanud selle all. Need kes võtavad teistele "nina peale
visata", et teine isik ei tea või mis iganes on samal tasemel narkomaanidega kes oma pahes "praadides"
otsivad omale kaaslast, et siis näidata näpuga teisele isikule, et "näe tema ka ju..." - püüdes sellega
kergendada OMA sisemist süütunnet kuna saab aru, et tegeleb PAHEGA aga pole leidnud endas piisavalt
jõudu, et sellest loobuda.
Sellest haigusest vabanemine on individuaalne - tean inimesi kes on suutnud selle lõpetada peale viimast
suitsu. Samuti tean inimesi kes peale lõpetamist on mingi aja jooksul uuesti alustanud.


Viies nüüd selle teema paraweebi võtmesse ja olles uurinud natuke selle sõltuvuse ajalugu siis ilmnevad
nii mõnedki huvitavad kaasused mis on seotud nii tubaka kui viina (nimetame asja nii ja lühidalt) levikuga.

Esmalt tubakas.

Tubakas tuli Euroopasse Ameerikast - täpsemalt Lõuna Ameerikast, kuid tubaka laadsed taimed ja nende
tarbimise ajalugu oli tuntud siin juba varem. Tegemist oli mõnede taimede rituaalse põletamisega ja siis
selle suitsu sisse hingamisega. Osad taimed andsid ka narkootilise laksu (sellest võivad shamaani ideede
järglased pikemalt kuskil shamaani teemas rääkida) teised piirdusid vaid hea lõhna ja sellega seotud
meeleolude vahtustega mis leidis tee ka usulistesse rituaalidesse nagu näiteks viiruk.

Asi millest eriti ei taheta rääkida on see, et peale Columbuse poolset meretee "avamist" eurooplastele
"saatsid" Hispaania ja Portugal üle ookeani algselt peamiselt oma marranod ehk need juudid kes olid
küll ametlikult ristiusu vastu võtnud, kuid jäid hiljem vahele judaismi ja selle ideede "harrastamisega"
(kurikuulus inkvisitsioon oli peamiselt Hispaanias seotud just selliste elementide väljaselgitamisega)
ja samuti ka nende kes ei soostunud ristiusku vastu võtmast. Otseslt ei saanud neid ju kõiki tuleriidale
või tapalavale saata aga see on juba pikem jutt.
Uues maailmas kohanes seltskond kiiresti ja avastas peagi tubaka ja selle tarvitamise. Lisaks sellele
said nad ka kohalike teadjate käest (kellede jaoks oli suitsetamine RITUAAL ja tavainimestele oli see
keelatud), et et suitsu keelu põhjuseks oli selle mürgilisus. Siin viitaks Zedi poolt viidatud uuringule mis
näitas valge inimese immuunsust - muude haigustega kipub sama olema - valged inimesed on tugevamad.
Algas ajastu mida saaks nimetada kui (parafraseerides) "liitu mis loodud põrgus" - teades kogu aeg selle
"kombe" kahjulikkusest ei hoidnud see juudi kaupmehi tagasi selle propageerimisest Euroopas. Kasutades
oma võrgustikku levitati seda kommet kõiki vahendeid käiku lastes.
Vaatamata kõigele ei levinud see kuna enamus massidest nimetas seda "juudi tossuks" ja ei võtnud "vedu".
Pööre saabus alles 1920/30ndatel ja USAs kus selleks ajaks olid juudid saavutanud pressis konkurentsitu
enamuse nii omanike kui toimetajate hulgas. Algas kampaania esmalt naiste suunas (seda olen ka siin
valgustanud - kerige natuke teemat tagasi) mis haaras levikuga kaasa see järel kogu maailma.
Sutisu kutsuti "vabaduse tõrvikuks" ja Bernaise juhitud reklaami agentuur palkas terve "feminsitide/juutide"
armee kes Tänupüha paraadil marssides tõmbasid esimest korda avalikult suitsu kui naised. Senini oli see
pahe olnud peamiselt kinniste klubide uste taga ja peamiselt meeste harrastus.
Samad trendid on jätkunud tänase päevani. Vaatamata korduvatele uuringutele mis on näidanud tubaka
tarbimise kahjulikkust on see tänu reklaamile pidevalt kasvanud. Moodne reklaami keelustamine on tingitud
sellest, et nüüdseks on "eliidi" käes tunduvalt efektiivsemad vahendid inimeste tervise rikkumiseks kui see
vana tuntud tubakas. Seega on võitlus selle vastu küll teretulnud, kuid oma olemuselt tuuleveskitega
tõtt vaatamine ja pigem selline kuvandi näitamine kui "inimesessõbralik" ma küll olen.

Teiseks natuke ka viinast.

Alkohol on olnud inimkonna seltsiliseks juba tuhandeid aastaid. Joomist on mainitud kui pahet juba India
vedades, kuid minu mälu järgi ei ole seal mainitud täpselt millega tegu - jutt vaid üldiselt "joovastavavatest
jookidest millega mõned liialdavad või liialdanud on ja siis pahandusi tekitanud".
Täpsemalt on alkost kirjutanud aga vanad sumerid. Sealt tuli nii veini kui õlle retseptid ja ka muinasjutt sellest,
et alkot tutvustasid inimkonnale anunnakid. Selle loo varjus on tulnud ka teooria, et kuna need annunakid olid
mujalt siis nende vere keemia erines tunduvalt (raua asemel oli hapniku kandjaks vask) inimeste omast ja
alko oli neile vajalik mis veres olles aitas siduda hapnikku ja nii ei pidanud nad kaasas kandma hapniku maske.
Kui mõned usinamad ajaloo uurijad mäletavad siis paljud VÄGA vanad tulnukate kujud on kujutatud nagu
nad kannaksid maske. Hilisemad aga - mis kujutavad juba "jumalaid" on nad ilma nendeta - kaudne vihje aga
vihje siiski. Vaatamata paljude püüdele jäljendada jumalaid jäi alkoholism siiski väga väheste probleemiks.
Nimelt olid tollal inimestel käed-jalad tööd täis ja laus kaanimiseks aega lihtsalt ei jäänud. Samuti olid tollal
inimeste instinktid natuke teravamad ja hoiduti enda mürgitamisest.

Hüpates nüüd sajandite millede jooksul alko küll levis, kuid selle tarbimine jäi suhteliselt adekvaatsuse piiridesse
jõuame kuhugi 1600 aastate Venemaale. Kanda kinnitasid erinevad klikid ja rahva meelepaha ja ärksust hakati
tasandama üha suureneva alko tootmisega mis muutus juba veini-õlle normaalsest tarbimisest (peod, pühad -
muidu joodi kalja, piima ja isegi mahla - selle kohta on piisavalt alles neid nii nimetatud "letopisse" - purju
joomist tauniti) totaalseks kaanimiseks. Nähes oma "nišši" hakkas 1700 kerkima mitmed juudi kaupmehed kes
ostsid omale viina tootmise litsentsid (tuntum oli/on Smirnoff) ja ülejäänu on juba ajalugu.
Peab mainima, et mitmed Vene Tsaarid püüdsid piirata laus joomist - näiteks tuntumalt Peeter I, Aleksander II
ja mõned veel, kuid nende edu oli ajutine kuna nende lavalt lahkumine tõi olukorra kus midagi ei muutunud.
Peamisteks põhjusteks oli loomulikult kasum - viin andis olulise osa riigikassase samuti andis see olulise osa
igatsorti kohalike võimumeeste "pensionifondi" ja selle tulemsuena oli võitlus alkoholismiga ülevalt väheselt
tulemuslikkusega.

Loodan, et see lühike ülevaade annab nii mõnelegi ainet mõtlemiseks ja jõudu paheks vabanemiseks.
See ON võimalik, see ei pruugi olla kerge just SINULE, kuid Inimene on tugev elukas ja asi on siiski
kinni just SINU tahtejõus. Jõudu.
Vasta
#85
(13-09-2012, 07:53 )Marconato Kirjutas: Aga see "nad võiks vabalt päevapealt maha jätta... lihtsalt ei viitsi." on küll pulli kaka.

Ei ole. Pärast rohkem kui 30 aastat pidevat tõmbamist jätsin päevapealt.

Vasta
#86
Inimesed on erinevad.

Kõik ei suuda kohe maha jätta. Hea on see, et mõtetes on endale selgeks tehtud, et tahetakse loobuda. Mis moodi loobutakse, see pole oluline. Oluline on tulemus.

Ei tasu võrrelda nõela otsas rippuvat narkomaani tavalise suitsetajaga.
Kui suitsetamisest loobuda sooviv isik uurib siin teiste loobujate kogemusi, ei tähenda see seda, et isik on nõrk ja tal pole tahtejõudu.

Kohvijoojad, kas olete valmis loobuma kohvijoomisest päevapealt.
Ei mingit hommikukohvi, et saaks ärgatud, tööl ei mingeid kohvitamisi jne.

Ma olen 30 aastat koos väikeste mahajätmispausidega olnud suitsumees. Proovinud erinevaid mahajätmise variante, ka päevapealt loobumist (seda koguni kolm korda). Hetkel tean, et seekord enam kätt suitsu järgi ei siruta. Elu näitab.

Jõudu ja kannatlikust kõikidele loobujatele.
Vasta
#87
(13-09-2012, 09:33 )Malerd Kirjutas:
(13-09-2012, 07:53 )Marconato Kirjutas:
(12-09-2012, 15:24 )Celtic Kirjutas: Ma arvan just vastupidi, et need, kes suitsu tirivad, on küll viimased, kes sel teemal sõna võtta võiks. Nii palju, kui mina suitsetajaid tean, ei ole neist keegi sõltlane. Vastupidi - nad võiks vabalt päevapealt maha jätta... lihtsalt ei viitsi.

See oli muidugi iroonia, ent nende endi sõnad.

Kuidas sa saad nõustada suitsetamisest loobuda kui sa pole kunagi suitsetanud? Sul on ainult teooria, praktika on sul 0. Teoritiseerida võime me kõik ja üldjuhul teoorias peaksid kõik asjad enavähem töötama. Praktika on tavaliselt hoopis teine asi.

Aga see "nad võiks vabalt päevapealt maha jätta... lihtsalt ei viitsi." on küll pulli kaka.

Selleks ei pea s...a sööma, et aru saada, et see s... on.


Miljonid kärbsed ei saa eksida ... s*** peab olema maitsev Laugh
Vasta
#88
Hetkel käimas mul järjekordne mahajätmise etapp. Kuu aega olen suutnud püsida nii, e-r ei suitseta (läheb juba täitsa meelest), reede õhtu ja laupäev raskendatud, kuna üks lauljatest ahelsuitsetaja. Siis ikka mõned teen, aga iga nädal väheneb ka see kogus.
Millegipärast ei saa androidist potitust muuta, aga see ikka minu süü, et ei suuda vastu panna kõrvalseisvale ahvatlusele: (
Vasta
#89
Suitsetasin 10 aastat u1,5 pakki päevas. Varem olin proovinud erineivaid viise maha jätmiseks.
Jätsin pool aastat tagasi poole päevapealt maha.Olen päris kindel, et ei hakka enam kunagi suitsetama. Kadus lihtsalt tahe.
Tänan Allen Carr´i raamatut.
Edu kõigile.
Vasta
#90
Ei tea, aga siinseid postitusi lugedes jääb mulle, kui suitsetajale, mulje, et tegemist on laialt levinud haigusega ja viimast
raviva rohuga. Tehniliselt tarvitatakse seda siin, läbi korrapäraste tubakasuitsu sissehingamisprotseduuridega. Korratakse
neid protseduure täpselt nii kaua, kui viimaste järgi loomulik vajadus lakkab. Päris tihti tehakse seda kogu oma eluaja.
Aga mõned õnnelikumad meist, lihtsalt paranevadki päevapealt.
Kui terveks veel pole saanud ja rohutarvitamisviis-komme on muutunud vastikuks, siis otsitakse lihtsalt asendusravimeid.
Asi läheb päris paraks kätte, kui oma puuduvat ravimit kompenseeritakse mingi vaimse v. kehalise asendustegevusega.

Edukas indiviid ei pruugi leppida ainult ellujäämisega - ta soovib naudingupõhist preemiat ka. Vahest muutub see vajadus
meis, lihtsalt krooniliseks. Hakkame oma edukast ellujäämisest kohe nii sõltuma, et tekivad paratamatud lisasõltuvused!
On ju surm viimaks see, mis vabastab meid igasugustest sõltuvustest.
Vasta
#91
(13-09-2012, 10:58 )haneracryth Kirjutas:
(13-09-2012, 07:53 )Marconato Kirjutas: Aga see "nad võiks vabalt päevapealt maha jätta... lihtsalt ei viitsi." on küll pulli kaka.

Ei ole. Pärast rohkem kui 30 aastat pidevat tõmbamist jätsin päevapealt.

Ma ju ei väidagi ,et see võimatu on. asi on lihtsalt ütluses ,et ei jäta maha kuna ei viitsi.


(13-09-2012, 08:27 )Celtic Kirjutas: Kuidas Marconato teab, milline on kellegi praktika ja teooria suhe? Ja veel - kas sa oled proovinud heroiini süstida? Süstiksid? Hakkaksid süstlanarkomaaniks? Miks mitte? Sa ei tea ju enne, kui pole proovinud.

Sõltlased on üldse kõige ebaadekvaatsemad inimesed maailmas.

Kuidas sul on selle praktikaga siis on? On sul see olemas? Ja nagu ma oma eelmises postituses kirjutasin ,et ainukesed tõelised adekvaatsed inimesed lõpliku maha jätmise teemal diskuteerimises on endised sõltlased.
Ja jah see on sõltuvus. Päris haiguseks on seda nimetada meelevaldne. Pigem ongi lihtlabane sõltuvus. Kes ei ole seda maha jätnud saab ainult oma arvamust avaldada mitte kuulutada ,et see ongi püha tõde.

Kas sa ise oled proovinud ennast süstida ,et sellist küsimust esitad? Oled sa olnud sõltlane ja edukalt maha jätnud? Täpselt samasugune demagoogia nagu selle vege teemaga oli. Ei saa ju vaielda kui vastaspool koguaeg reegleid muudab.


(13-09-2012, 10:51 )excubitoris Kirjutas: Oehh - nagu väikesed lapsed - ausõna.

Alkoholism, suitsetmaine ja muuda "mõnu"ainete pruukimine on sõltuvus HAIGUS.
Algab see tavaliselt isiku tahte nõrkusest, lollusest ja sotsiaalsest taustast ehk kellegi poolsest pakkumisest.

Lahti on sellest võimalik saada ka nii öelda "ühe korraga", et see ON viimane suits, pits või nõelatorge.
Kuid kuna inimesed on erinevad siis on lahtisaamine ka erinev - kellel õnnestub korraga kellel mitte üldse.

Olen elu teinud suitsu 2 korda - 4 klassis ja kuskil 199ondate alguses ja mõlemad korrad piirdus asi paari
mahviga mida isegi kopsudesse ei tõmmanud. Mõlemad korrad olid põhjuseks kaaslaste "kiusamine" ja minu
pidev printsipiaalne keeldumine selle sita suhu panemisest.

Ei võta üldjuhul sõna kui raske või keeruline on narkomaaniast vabanemine (suits käib ka selle alla, ning
osaliselt ka alko pruukimine) kuna pole kunagi kannatanud selle all. Need kes võtavad teistele "nina peale
visata", et teine isik ei tea või mis iganes on samal tasemel narkomaanidega kes oma pahes "praadides"
otsivad omale kaaslast, et siis näidata näpuga teisele isikule, et "näe tema ka ju..." - püüdes sellega
kergendada OMA sisemist süütunnet kuna saab aru, et tegeleb PAHEGA aga pole leidnud endas piisavalt
jõudu, et sellest loobuda.
Sellest haigusest vabanemine on individuaalne - tean inimesi kes on suutnud selle lõpetada peale viimast
suitsu. Samuti tean inimesi kes peale lõpetamist on mingi aja jooksul uuesti alustanud.


Viies nüüd selle teema paraweebi võtmesse ja olles uurinud natuke selle sõltuvuse ajalugu siis ilmnevad
nii mõnedki huvitavad kaasused mis on seotud nii tubaka kui viina (nimetame asja nii ja lühidalt) levikuga.

Esmalt tubakas.

Tubakas tuli Euroopasse Ameerikast - täpsemalt Lõuna Ameerikast, kuid tubaka laadsed taimed ja nende
tarbimise ajalugu oli tuntud siin juba varem. Tegemist oli mõnede taimede rituaalse põletamisega ja siis
selle suitsu sisse hingamisega. Osad taimed andsid ka narkootilise laksu (sellest võivad shamaani ideede
järglased pikemalt kuskil shamaani teemas rääkida) teised piirdusid vaid hea lõhna ja sellega seotud
meeleolude vahtustega mis leidis tee ka usulistesse rituaalidesse nagu näiteks viiruk.

Asi millest eriti ei taheta rääkida on see, et peale Columbuse poolset meretee "avamist" eurooplastele
"saatsid" Hispaania ja Portugal üle ookeani algselt peamiselt oma marranod ehk need juudid kes olid
küll ametlikult ristiusu vastu võtnud, kuid jäid hiljem vahele judaismi ja selle ideede "harrastamisega"
(kurikuulus inkvisitsioon oli peamiselt Hispaanias seotud just selliste elementide väljaselgitamisega)
ja samuti ka nende kes ei soostunud ristiusku vastu võtmast. Otseslt ei saanud neid ju kõiki tuleriidale
või tapalavale saata aga see on juba pikem jutt.
Uues maailmas kohanes seltskond kiiresti ja avastas peagi tubaka ja selle tarvitamise. Lisaks sellele
said nad ka kohalike teadjate käest (kellede jaoks oli suitsetamine RITUAAL ja tavainimestele oli see
keelatud), et et suitsu keelu põhjuseks oli selle mürgilisus. Siin viitaks Zedi poolt viidatud uuringule mis
näitas valge inimese immuunsust - muude haigustega kipub sama olema - valged inimesed on tugevamad.
Algas ajastu mida saaks nimetada kui (parafraseerides) "liitu mis loodud põrgus" - teades kogu aeg selle
"kombe" kahjulikkusest ei hoidnud see juudi kaupmehi tagasi selle propageerimisest Euroopas. Kasutades
oma võrgustikku levitati seda kommet kõiki vahendeid käiku lastes.
Vaatamata kõigele ei levinud see kuna enamus massidest nimetas seda "juudi tossuks" ja ei võtnud "vedu".
Pööre saabus alles 1920/30ndatel ja USAs kus selleks ajaks olid juudid saavutanud pressis konkurentsitu
enamuse nii omanike kui toimetajate hulgas. Algas kampaania esmalt naiste suunas (seda olen ka siin
valgustanud - kerige natuke teemat tagasi) mis haaras levikuga kaasa see järel kogu maailma.
Sutisu kutsuti "vabaduse tõrvikuks" ja Bernaise juhitud reklaami agentuur palkas terve "feminsitide/juutide"
armee kes Tänupüha paraadil marssides tõmbasid esimest korda avalikult suitsu kui naised. Senini oli see
pahe olnud peamiselt kinniste klubide uste taga ja peamiselt meeste harrastus.
Samad trendid on jätkunud tänase päevani. Vaatamata korduvatele uuringutele mis on näidanud tubaka
tarbimise kahjulikkust on see tänu reklaamile pidevalt kasvanud. Moodne reklaami keelustamine on tingitud
sellest, et nüüdseks on "eliidi" käes tunduvalt efektiivsemad vahendid inimeste tervise rikkumiseks kui see
vana tuntud tubakas. Seega on võitlus selle vastu küll teretulnud, kuid oma olemuselt tuuleveskitega
tõtt vaatamine ja pigem selline kuvandi näitamine kui "inimesessõbralik" ma küll olen.

Teiseks natuke ka viinast.

Alkohol on olnud inimkonna seltsiliseks juba tuhandeid aastaid. Joomist on mainitud kui pahet juba India
vedades, kuid minu mälu järgi ei ole seal mainitud täpselt millega tegu - jutt vaid üldiselt "joovastavavatest
jookidest millega mõned liialdavad või liialdanud on ja siis pahandusi tekitanud".
Täpsemalt on alkost kirjutanud aga vanad sumerid. Sealt tuli nii veini kui õlle retseptid ja ka muinasjutt sellest,
et alkot tutvustasid inimkonnale anunnakid. Selle loo varjus on tulnud ka teooria, et kuna need annunakid olid
mujalt siis nende vere keemia erines tunduvalt (raua asemel oli hapniku kandjaks vask) inimeste omast ja
alko oli neile vajalik mis veres olles aitas siduda hapnikku ja nii ei pidanud nad kaasas kandma hapniku maske.
Kui mõned usinamad ajaloo uurijad mäletavad siis paljud VÄGA vanad tulnukate kujud on kujutatud nagu
nad kannaksid maske. Hilisemad aga - mis kujutavad juba "jumalaid" on nad ilma nendeta - kaudne vihje aga
vihje siiski. Vaatamata paljude püüdele jäljendada jumalaid jäi alkoholism siiski väga väheste probleemiks.
Nimelt olid tollal inimestel käed-jalad tööd täis ja laus kaanimiseks aega lihtsalt ei jäänud. Samuti olid tollal
inimeste instinktid natuke teravamad ja hoiduti enda mürgitamisest.

Hüpates nüüd sajandite millede jooksul alko küll levis, kuid selle tarbimine jäi suhteliselt adekvaatsuse piiridesse
jõuame kuhugi 1600 aastate Venemaale. Kanda kinnitasid erinevad klikid ja rahva meelepaha ja ärksust hakati
tasandama üha suureneva alko tootmisega mis muutus juba veini-õlle normaalsest tarbimisest (peod, pühad -
muidu joodi kalja, piima ja isegi mahla - selle kohta on piisavalt alles neid nii nimetatud "letopisse" - purju
joomist tauniti) totaalseks kaanimiseks. Nähes oma "nišši" hakkas 1700 kerkima mitmed juudi kaupmehed kes
ostsid omale viina tootmise litsentsid (tuntum oli/on Smirnoff) ja ülejäänu on juba ajalugu.
Peab mainima, et mitmed Vene Tsaarid püüdsid piirata laus joomist - näiteks tuntumalt Peeter I, Aleksander II
ja mõned veel, kuid nende edu oli ajutine kuna nende lavalt lahkumine tõi olukorra kus midagi ei muutunud.
Peamisteks põhjusteks oli loomulikult kasum - viin andis olulise osa riigikassase samuti andis see olulise osa
igatsorti kohalike võimumeeste "pensionifondi" ja selle tulemsuena oli võitlus alkoholismiga ülevalt väheselt
tulemuslikkusega.

Loodan, et see lühike ülevaade annab nii mõnelegi ainet mõtlemiseks ja jõudu paheks vabanemiseks.
See ON võimalik, see ei pruugi olla kerge just SINULE, kuid Inimene on tugev elukas ja asi on siiski
kinni just SINU tahtejõus. Jõudu.

Miks sa meid lasteks nimetad? Sinu poolt väga "eliidilik" käitumine ,umbes ,et :"Vahet ei ole kui tark sa oma arvates ka ei ole , olen mina suur excubitoris ikka targem kui sina või teie kõik kokku ja ütlen kuidas asjad tegelikult on ja käivad".

Vasta
#92
On see üldse parateema?
Vasta
#93
(14-09-2012, 13:16 )Marconato Kirjutas: Miks sa meid lasteks nimetad? Sinu poolt väga "eliidilik" käitumine ,umbes ,et :"Vahet ei ole kui tark sa oma arvates ka ei ole , olen mina suur excubitoris ikka targem kui sina või teie kõik kokku ja ütlen kuidas asjad tegelikult on ja käivad".

On ütelus - "haugub see koer kelle sabale astuti". Kui sa tunned ennast puudutatuna siis on see pigem sinu probleem. Siin käis täielikult selline lapsik ja tühi sõnadega loopimine.
Kui sul on midagi minu tekstist ümber lükata, parandada või täiendada siis ütle nii. Panin kirja lühidalt selle informatsiooni mida aastate jooksul kogunud olen. Kui see sulle ei meeldi või sa sellest aru ei saa siis küsi - olen nõus täpsustama või selgitama - kui sulle see ei meeldi siis aidata mina sind ei saa. Hetkel tundub, et tõesti - nii mõneski asjas olen targem ja kui see sulle ei meeldi siis on sul kaks võimalust - suu kinni pidada või juurde õppida, et saaksid oma teadmisi väljendada. Mis aga minu füüsilisse suurusesse puutub siis samuti - eeldatavasti olen nii suurem kui tugevam kui rõhuv enamus siinsest rahvast. Ei tea hetkel mis seisus on Celticu kaal - tema pakub (pakkus vähemalt) raskuses mulle konkurentsi ja Thorondor on konkurentsitult minust pikem. Lepi sellega - elu on selline. Kui sul ei ole infot konstruktiivse dialoogi jaoks siis hoidu viisakusest isiklikest rünnakutest - muidu võid ennast rumalasse olukorda panna ja pärast endalgi häbi.
Vasta
#94
Ehk siis sisutühi eneseõigustus mis ei vasta ühelegi küsimusele. Ja arvasin ,et minust saadakse suuruse mõistest aru aga paistab ,et mitte .Oleks pidanud kirjutama "suur" aga see selleks. Ma ei kahtlegi excubitor ,et sa oled minust kordades kogenum ,targem ja võimalik ,et ka mõõtmetelt suurem. Aga ma loodan ,et sa saad mu poindist aru ja ei võta kõike sõna-sõnalt.

Igatahes minu endale selgeks tehtud ja kogemustest mis ma olen saanud teisi mahajätjaid jälgides on see ,et kui sa ikka ise ei ole otsutanud ,at sa nüüd jätad suitsetamise (või mis tahes sõltuvuse) maha siis erinevad tabletid ,nätsud ,loitsud, nõelad ja kõik mis praegu turul pakutakse ,ei aita. Need leevendavad aga kui sa ikka endas kindel ei ole siis pöördud oma sõltuvuse juurde tagasi ja see on maha visatud aeg ja raha. Ainuke mis lõplikult loeb on oma sisemine jõud ja tahe lõplikult loobuda.
Vasta
#95
Ja milline osa minu esialgsest postitusest siis vastupidist väitis?
Vasta
#96
(12-09-2012, 14:01 )Marconato Kirjutas: Ja suitsetamisest loobumine peaks toimuma päeva pealt ,mitte järkjärgult. See on enesepetmine. Kuigi räägitakse ,et päevapealt loobumine on tervisele palju suurem koormus kui edasi suitsetamine.

Mulle isiklikult tundub see järk-järgult doosi suuruse (st suitsude arvu, mida päevas tõmbad) vähendamine küll hea ideena. Sest suitsetamises on ju koos tegelikult kaks sõltuvust - üks füüsiline (nikotiin) ja teine vaimne (asendus-harjumuskäitumine). Nende kahega korraga maadlemine on kindlasti raskem kui vaid ühega.

(Olen ka varem periooditi suitsetanud, kuid pigem pühapäevasuitsetajana, tugevamalt külge õnneks ei hakanud. Samas eks iga inimene ole millestki sõltuv ja see võib samuti äärmusesse minna, nii et hakkab inimest kahjustama, need ei pruugigi olla just tavaliselt näitena toodavad narkootilised ained...)
Vasta
#97
Mõni suitsetab aasta ja jätab päevapealt maha, mõni suitsetab 6 kuud ja jätab päevapealt maha, mõni suitsetab 10 aastat ja jätab päevapealt maha, mõni suitsetab 1 nädala ja ei suuda kuidagi maha jätta. Asi on siiski kinni meie kahe kõrva vahel. Kui hinges on auk ja selle on täitnud nikotiininäljas olend, siis teda niisama naljalt lihtsalt võõrutamisega ära ei saa. Peab enne selle kolli välja lööma, kes kinnitub sinu alaväärse enesepiitsutamise külge ning alles seejärel kaob ka nikotiinisõltuvus.

101% inimeste vaevadest ja muredest on põhjustatud sellest, et hing on katki. Ei rohkem ega vähem. Tuleb enda hinge eest hoolt kanda.
Vasta
#98
Olen 27 a vana. Suitsuga põgusalt kokku puutusin 16 aastaselt. Tõsisemalt tossama hakkasin sõjaväes 21 a vanusena ja lasin nii 3 a jutti. Päevas pakk ja ka vahest kõige kangemat ehk punast siis.Siis paus 3 a ja voilaa, hakkasin jälle uuesti vaikselt pihta.Ja koguaeg luban endale et see jääb mu viimaseks pakiks. Isegi olen ostnud paki, 1 sigareti ära teind ja mõelnud, et mida kuradit ma teinud olen ja viskand pea terve paki koos suitsudega minema. Ja siis üht äkki jälle tleb isu ja jälle taaskord sean sammud poodi. Raske on see täielik mahajättmine.Nüüd mõtlen piibu soetamisele juba.
Vasta
#99
Sain sellest abi:

http://www.rx.ee/c/3788-champix.html?start=1

Arst kirjutas välja kohe kõige kangemad tabletid.

Võtsin ära 28 tabletti ja sellest mulle piisas.

6 kuud pole suitsu teinud.
Kõrvalnähtusi ei esinenud.
Tegelikult üks on, ei suitseta enam.wink
Vasta
Jätsin päevapealt maha. Tegin 10 aastat. Ärkasin teadmisega, et aitab ja nii ongi. Pole tekkinud kordagi isu peale seda. Elan paremini ilma selleta. Olen õnnelik
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Horoskoobindus, sinu arvamused sellest.. Tutanhamon 114 83,872 23-12-2019, 12:55
Viimane postitus: Lokster

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat