• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 76
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kustutamine, modereerimine ja personali roll
#1
Kui täna para-web-i "tänased postitused" avasin, tõdesin jälle kurvastusega, et igasugune jura hakkab üle pea kasvama. Olles suhelnud ka mõne teise paraweeblasega, võin öelda, et seda muret jagatakse. Järelikult on foorum kasvanud olemasolevate moderaatorite jaoks üle pea või on nad lihtsalt liiga pehme olemusega.

Seetõttu panen ette suurendada moderaatorite arvu. Ühe sobivaima kandidaadina näen Tom-i.

Vastustes ootan konstruktiivset arutelu ja ka sellesse valitute seltskonda sobivate kasutajate väljatoomist.

Tänan tähelepanu eest!

Edit: Tahtsin lisada ka küsitlust a ei saand hakkama.. Angry
Edit2: Oi.. küsitlus ikka on üleval ja töötab Bleh
Muudetud: 16-2-08 kell 18:30:37 Alfar

Muudetud: 16-2-08 kell 18:40:36 Alfar

[Muudetud: 27-1-2010 PiziIngliito]
Vasta
#2
Ma pole näinud, et keegi oleks raporteerimise nuppu tihemini vajutama hakanud. Ju on asjad korras. St samakorras kui koguaeg.

Hea oleks kui täpsustaksite seda jura.

Muudetud: 16-2-08 kell 19:08:55 Thorondor
Vasta
#3
Hmm, ma olen viimasel ajal kuulnud korduvalt nurinat, et foorumis on asjad käest ära, kuid ei ole siiski saanud ühtki selgitavad viidet ega põhjendust, mida selle all mõeldakse. Ootan neid põhjendusi siia teemasse.

PS. Kui me kunagi saame oma MTÜ registreeritud, siis esimese asjana korrastatakse adminnide-modede süsteem. seniks aga arutlegem, mis meil korrast ära on ja kuidas seda siis parandada...
Vasta
#4
Oolgu.. Toon näitena välja sellise noppe: SEE TEEMA

Ootan moderaatoritepoolseid kommentaare.. Kas sellised teemad peaksid jääma?
Vasta
#5
Ühte moderaatorit on meil võib-olla juurde vaja. Sellist, kes viitsib üldse lugeda neid igavaid vaimu ja ufo teemasid. Ausalt öeldes, ma annaks küll vaimuteema kellelegi üle. See on puhta lasteaia sektor seal. Teine variant on rangelt piirata sealset. Aga seda, mitte moderaatorite aktiivsuse, vaid alamfoorumi reeglitega.
Vasta
#6
Näiteks:

http://para-web.org/viewthread.php?tid=3224
http://para-web.org/viewthread.php?tid=3234
http://para-web.org/viewthread.php?tid=3235
http://para-web.org/viewthread.php?tid=3238
http://para-web.org/viewthread.php?tid=3243
http://para-web.org/viewthread.php?tid=3244
http://para-web.org/viewthread.php?tid=3246
http://para-web.org/viewthread.php?tid=3256
http://para-web.org/viewthread.php?tid=3260


60-24=36
Nimetatud on näitena 9 mittesobivat teemat (minu arvates loomulikult).
Ehk keskmiselt iga neljas teema siin foorumis on ..... Angry

Rääkimata loomulikult miljonitest tühistest postitustest ideega teemades.

...aga ju selline olukord on siis normaalne Bleh
Vasta
#7
Näed sa siis, ainult vaimuteema, mõni üksik UFOs. Selgelt asi ju reeglites, mitte modedes. Para-web on üldse mingiks lastekaks kätte ära läinud. Ma paneks vaimu ja ufo sektori üldse kinni. Väikese pilu jätaks, kust peenemad teemad läbi mahuvad.

Iga neljas teema foorumis ei ole kohe küll mitte selline. Võib-olla sa tahtsid öelda, et iga 40. Üks asi on see, millest räägitakse (see võibolla on iga neljas), teine on see kuidas räägitakse. Neid ei tasuks segi ajada.
Minu jaoks näiteks on ka vähemalt iga neljas teema surmigav, aga noh mõnele meeldib korduvalt arutada salapäraste krabinate üle.

Muudetud: 16-2-08 kell 20:13:46 Thorondor
Vasta
#8
http://para-web.org/viewthread.php?tid=3246

Minu arust täiesti huvitav küsimus seal teemas, ent vastused on idiootsed. Seega mina ei ütleks küll, et teema on pask. Pigem ei jõudnud kasutajad ideeni
Vasta
#9
Tom valutab juba ammu südant foorumi käekäigu pärast, seega oleks ta hea valik küll Smile

Ja kord on ses mõttes käest ära, et paljud ei viitsi iseseisvalt otsingusse mõnd märgusõna kirjutada ja otsida teemat. Tuleneb see pimedusest, lollusest või millestki muust, aga jah.. nagu Thor ütles, et pea igas (viimase aja) teemas on arutelu selle üle, kes kusagil krabistas. Muidugi võib asi ka 'tõsine' olla mõne puhul, aga enamasti on lihtsalt oeh! tunne.
Vasta
#10
Mina pean tunnistama, et käin foorumis kuskil kaks-kolm korda nädalajooksul. Tõesti võiksite kasutada rohkem nupukest "Raport" kui miskit valesti on. Väsinud olen sellest teemade pidevast läbivaatamisest ja "geniaalsuste" otsimisest.
Vasta
#11
Pakun välja ajutise lahenduse:

Tuleks luua foorumisse sektor - Idiot Corner.

Sinna sektorisse lülitatakse kõik sisutühjad ja tobedad postitused ja teemaalgatused.

Loomulikult see ei lahendaks probleemi, kuid ehk koondaks natuke. Sedasi saaks ka täpsema ülevaate kasutajatest, kes kipuvad nii sama möla suust välja ajama.

Aga jah, midagi tuleks ette võtta. Tom on minu arvates hea kandidaat Mode kohale. Edu!

Raul
Vasta
#12
Heia-heia...kusagilt kaugelt. Vaatan, et nüüd olete te alles aru saanud, et see foorum on ''sassis''. See oli ka üks põhjuseid, miks ma siit eemale tõmbusin. Lihtsalt ei suutnud enam selles infomüras seda õiget ja puhast mõtet või teemat leida, mille otsimine kunagi varem mõnu pakkus. Nüüd on siin aga põhiliselt ainult vaimud ja selline teema...12-aastaste mõttevili.
Nii kurb kui see ka poleks, ei jälgi moded ja administratiivn pool seda foorumit. Ja niiöelda tegijaid, ehk õigustega isikuid on piisavalt. Pole mõtet panna pukki seda, kes on lihtsalt aktiivne või populaarne. Isik peab olema ka võimeline asja mitmest eri nurgast analüüsima.
Vasta
#13
Durin sellist asja ei juhtu nagu mingi eraldi nurk. Kes see viitsib seda jama sinna nurka koguma hakata? Lihtsam on ikka, et sellist jama ei tohi teha. Tuleb nihutada mõteka ja mõtetu teema ja postituse latti natukene kõrgemale, ning selle vastu eksinuid hoiatatakse.
Vasta
#14
Mõtlesin kah,et võiks postitada üle pika aja..
Kunagi meeldis mulle paar tunnikest para-webis surfata ning huvitavaid fakte lugeda.
Aga viimasel ajal nagu zepac juba mainis,tekivad siia ainult mingi 12' aastaste "UFO" ning "kas pildil on vaim : S" teemad.

Rohkem pole midagi öelda.
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: zepac
/.../ Nüüd on siin aga põhiliselt ainult vaimud ja selline teema...12-aastaste mõttevili.
/.../ Pole mõtet panna pukki seda, kes on lihtsalt aktiivne või populaarne.
Ma tahaks teada, kes on pukis seetõttu, et on populaarne? Ja pukis olemisele tuleb aktiivsus küll ainult kasuks....

Tsitaat:Algselt postitas: Apocalypse
/.../
Aga viimasel ajal nagu zepac juba mainis,tekivad siia ainult mingi 12' aastaste "UFO" ning "kas pildil on vaim : S" teemad.
Rohkem pole midagi öelda.

kas keegi tahaks välja pakkuda selle probleemi potentsiaalse lahenduse? Sest niipalju kui mina aru saan, on just liialt nooreealiste ufo/vaimuteemalised postitused probleemiks. neid aga tuleb nii meeletus koguses ööpäevas peale, et moded ei jaksa (pigem enam ei viitsi) neid ära kustutada....

Muudetud: 17-2-08 kell 20:18:51 elis
Vasta
#16
Aga siis keegi võiks võtta vabal hetkel tegevuseks kontrollida umbes 50 kuni 15 aastase persooni aktiivsuse teatud teemas. Ja kui tulem näitab, et kuni 15-aastased ei oska pildil või taevas või oma voodi kohal muud näha kui paranormaalset(vaimud ja tulnukad), siis registreerumine tuleks muuta piiratumaks. Siin foorumis on palju tarku mehi-naisi, kuid nende teemad ja mõtted jäävad lihtsalt selle müra alla.
Vasta
#17
Vanuseline piiramine ei ole minu arust õigeim lahendus.. Ehk tuleks läbi vaadata konkreetsete persoonide postitusi ning sealt tulenevalt otsus teha?

Ja nagu ka elis mainis, on probleem selles, et moded ei jõua/viitsi enam tegeleda.. Võtkem siis modede hulka juurde tegelasi, kes viitsivad ja jõuavad!
Vasta
#18
Vanuseline piiramine on probleemne ka seetõttu, et ei ole kohustust oma vanust üldse märkida või siis õigesti märkida...on olnud mitu juhtu, kus tegelane on ühel hetkel 12 ja siis järsku 21, samas on postituste sisust aru saada, kumb vanus õige oli...
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas: encore
A) Karmistada reegleid
B) Luua kutsesüsteem - Isiku kelle kutsu eest vastutad. Kui bänni saab tema, siis ka sina suure tõenäosusega.

Aga muidu ühte asja mina ei mõista.. Miks on vaja moded laiali hajutada, et kõigil oma piirkond. Kas ei oleks effektiivsem, kui kõikidel modedel oleks kõikides alafoorumites, või vähemalt 1/3 võimu?

Kuidas näeb välja 1/3 võimu? Kui sa oled mode, siis sul on võim või sul ei ole võimu mingis alafoorumis, mitte et sul on natuke võimu. Ja kutsesüsteem ei töötaks käesoleva foorumi puhul. Reeglite karmistamisest ei pruugi ka abi olla, sest paljud siin foorumis on üldse reeglid täiesti läbi lugenud ja neid 100%liselt järgivad?! Ja kui teha asi nii karmiks, et niipea kui nati reeglitest kõrvale kaldud, saad bänni, siis hakkab see foorum kõvasti kasutajaid kaotama.
Vasta
#20
Ma ei arva, et midagi karmistama peaks. Selge, et on selliseid tühje postitusi ja sellises kohas kahjuks ilma ka päris ei saa.. Ma tegelikult näen rõõmuga siin ka 12 aastaseid ja isegi nooremaid. Parem juba siin kui rates näiteks või MSN-is. Õpivad ehk midagi. Kahjuks jahh tuleb selliste kasutajate lastehaigused mingil määral ära kannatada. Üks lahendus oleks kasutajate tasemete tegemine. Enne ei saa uut teemat teha kui näiteks mingid 100 või 200 (kustutamata) postitust olemas.

Minu meelest aga TINGIMATA tuleb kustutuse korral seletada miks või viidata juhisele kustutamise põhjuse kohta. Kuna me sellist lasteaia derivaati siin peame mille eesmärk on ka uute liikmete leidmine ning lahtise peaga järelkasvu moodustamine siis tuleb nendega ta tegeleda. Kui sellisel noorel on nupp keskmiselt rohkem korras siis võib ta ju alati mõne mode poole pöörduda (võiks teha lausa alateema "Uute teemade ettepanekud" - ja siis moded või "power userid" teevad teemasi sealt. Kui me hakkame tuimalt kõike kustutama ja pikalt saatma siis on varsti siinne koht vägagi mõtetu ja tühi ja tegevus meenutab rohkem vaimset ona***mi kui mõttekat tegevust.

Point on minu meelest selles, et minu isiklikult kannataksin ära sada LOLLi postitust ja siis saaks ÜHE mis midagi väärt on kui saadaks kõik sellised pikalt ning ei saaks kunagi võimalust seda ÜHTE postitust näha. Kuna mul selline paikne töö (hetkel vähemalt) ja enamus päevast arvuti taga siis vajadusel võiksin ka käed külge panna.

Kuna minu mäletamist mööda on märtsis "aktiivi" kokku saamine siis seal võiks ka selle asja läbi arutada ja mingi konkreetse otsuse vastu võtta.
Vasta
#21
Kohe kui selgub, kuhu Celticu saadetud MTÜ dokumendid on pidama jäänud, viiakse personalis läbi mõningad muudatused. Olen nõus sellega, et muudatusi on vaja, kuid et meil siin kaos valitseb, küll mitte. Personalis on väga häid liikmeid.
Vasta
#22
Minge perse oma raporteerimisega. Ma ei saagi enam rahulikult foorumisse tulla. Keegi Tom saadab ööpäevas 35 kirja postkasti :evil:
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Tõesti võiksite kasutada rohkem nupukest "Raport" kui miskit valesti on.

VS

Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Minge pepusse oma raporteerimisega.

Ee.. et siis mida? Kuidas? Keda kuulata?
Vasta
#24
No selleks ajaks kui ma foorumisse jõuan on kõik raporteeritud värgid juba modereeritud.

Seega mulle sajab lihtsalt pahna postkasti. Ja nii ka kõigile teistele modedele.
Aga see selleks. Vähemalt kedagi huvitab korrashoid.
Vasta
#25
Ehitame raporteerimissüsteemi ümber st. Imotep ehitab : P
Kui meil toimub moderaatorite korrastamine, siis võiks ju olla igal sektsioonil umbes kaks inimest. Ja raporti saavad ainult antud sektsiooni tegelased. Üks magab, siis teine kustutab ja ainult üks leiab, et juba keegi on kõik ette ära kustutanud. Muidugi võib mingi geniaalse süsteemi teha, et U2Ud kaovad ära kui asi on kustutatud.

Selline probleem on küll, et kui mul on 5 uut u2u ja ma olen sinna sisse kiiganud juba, siis ei tule iga uue lehe peale jälle see popup, et vaata postitusi. Praegu on nii, et pean kõik ükshaaval vaadatuks tegema, et rahu saada.

Praegu kustutasin selle pahna kõik lihtsalt ära. Edaspidi saadan postitajale u2u kustutamise põhjuse kohta. Muidu nad ei saa targemaks. Veel vahvam oleks kui mul oleks mingile paragrahvile viidata.

Foorumi reeglid on meil üsna napilt ja ammu kirja pandud. Ma mõtlesin, et võiksin neid täiendada teinekord. Moderaatorid võivad ju alamfoorumitesse eraldi reegleid teha. Vaimusektoris oleks küll vaja. Reeglite vahele toon näiteid, mida teha ei või.
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 76
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat