Postita vastus 

Teema reiting:
  • 2 Häält - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kustutamine, modereerimine ja personali roll
Autor Sõnum
xawa
Saidil

skeptik

30-12-2018 04:39
Postitus: #1501
RE: Kustutamine, modereerimine ja personali roll
Omavaheliseks suhtluseks soovitan kasutada jututuba või privaatsõnumeid.

UFO - see on imelihtne!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tulnukinimene
turist Maal

30-12-2018 08:35
Postitus: #1502
(29-12-2018 22:21 )Naut Kirjutas:  P.S. Kui on aga nurinaid, et foorum on mandunud, siis kes või mis takistab neid samu vibratsioone siinsetel tegijatel endale antud (para)vahenditega tõstmast? Väga soodne polügon ometi, et ka reaalselt kätt harjutada. : )

Foorum ongi mandunud. Vb. on targem lasta foorumil põhjas ära käia. Seda enam, et praegused energiad(ultraviolettkiirgus ja gammakiirgus) on sellised, mis eemaldavad ise juba madalama. Lihtsalt aega ja settimist on vaja.
Tegelik vibratsiooni tõstmine käib mujal, mis avaldab kaudset mõju ka siinsele foorumile. Hiljemalt 7 kuu pärast võib kokkuvõtet teha.
Naut
katselendur

30-12-2018 17:39
Postitus: #1503
Tulnukinimene
Arusaadav. Arvan, et on aeg, kus paljud tunnevad mainitud mõjusid reaalselt ja näiteks füüsilisel tasandil.
Seda suurem on nö. missioon neil, kes on endale teadlikult võtnud valgussõdalase (või kuidas keegi nimetab) ülesande. Arvan, et selline missioon on tõepoolest alaline protsess misiganes tasandil. Igapäevane olme (k.a. näiteks seesama foorumisuhtlus) pole siin erandid.
Võimalik, et just nn. igapäevasel olmetasandid selles plaanis kõige enam ehk trikitamisi ka peidavad. Seega tasubki olla tähelepanelik. Nii mõtetes, sõnades, tegudes. Eelkõige enda omades.
Transformatsioonid aga (mis iganes nn. mandumised kaasa arvatud) on aga iga protsessi loomulik osa. Pole põhjust neid karta. Olen nõus.

... parema kogemuse saamiseks palun lülita oma teadvuses blokeerija välja
Tulnukinimene
turist Maal

30-12-2018 18:17
Postitus: #1504
(30-12-2018 17:39 )Naut Kirjutas:  Tulnukinimene
Arusaadav. Arvan, et on aeg, kus paljud tunnevad mainitud mõjusid reaalselt ja näiteks füüsilisel tasandil.

Seda enam, et terve jaanuar tuleb raske. Sümptomeid tuleks leevendada taimepreparaatidega, sest keemilised, sünteesitud, teevad asja hullemaks.
Naut
katselendur

11-01-2019 07:46
Postitus: #1505
Üks küsimus. Nimelt loen siin juba mitmes nädal vanu teemasid ja torkab ikka aina enam silma, et tohutu posu on bännitud tegelasi.
Kusjuures täiesti adekvaatsed kommentaatorid, sellised ikka asjalikud lausa, osad mingid "vanakalad" jne, pole ei keelenihilistid ega väiklased norivskeptikud
(kuigi viimaste suhtes olen isiklikult üliliberaalne).
Kas on kuskil mingi rubriik, kus on näha, mille eest ja kui kauaks keegi bänni saanud on? Mingi tiba sisukama seletusega kui lihtsalt "foorumireeglite rikkumine"?
On siin selline "bännitahvel"? Või on selline teave salastatud?
Lihtsalt... ikka nii palju bänne. Ikka kuidagi liiga palju... Ja mille eest sisi?

Nielander
Questioning Everything

11-01-2019 09:18
Postitus: #1506
Selles teemas on põhjendused: http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5967

Kuna eriti räiged ja rikkumist demonstreerivad postitused lähevad reeglina kustu, siis võib tõesti vahel jääda mulje, et kasutaja ju polegi midagi väga teinud. Aga see on petlik.

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Aadu66
Vana kala

11-01-2019 13:31
Postitus: #1507
Vaatasin ka seda nimekirja. Tundub, et pidevalt kirjutavatest, aktiivsetest foorumlastest pole kedagi ilma bännita. Igaüks ikka vähemalt väikse sutsaka saanud kunagi. Mul kohe häbi, et siiani ilma, aga ega ma pole eriti aktiivne ka.
(selle postituse viimane muutmine: 11-01-2019 13:32 Aadu66.)
Minaelan
Veteran

11-01-2019 14:36
Postitus: #1508
(11-01-2019 13:31 )Aadu66 Kirjutas:  Vaatasin ka seda nimekirja. Tundub, et pidevalt kirjutavatest, aktiivsetest foorumlastest pole kedagi ilma bännita. Igaüks ikka vähemalt väikse sutsaka saanud kunagi. Mul kohe häbi, et siiani ilma, aga ega ma pole eriti aktiivne ka.

Smile1 huvitav, mina mõtlesin just, et on olla uhke bännitud para-foorumis skeptikutest adminnide poolt.
PS. need solvamised, mille pärast mind on bännitud, ei puuduta tõelisi para-huvilisi, pigem on need sõnasõjad trollidega olnud.

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
igihali
Vana kala

11-01-2019 15:28
Postitus: #1509
Skeptikutest arrogantsetele trollidele tulebki adekvaatselt ja ka pisut rämedamalt vastata, et nad ei unustaks millenimelist foorumit nad külastavad - nimelt PARA- veeb, kus fantaasia ja ulme on igapäevase reaalsusega tegelikult relatsioonis, selle tõe naeruvääristamine vääriks adminnide sügavamat tähelepanu. Bännitud rahvas on toonud hulgaliselt tähelepanuväärivat infot, kusjuures bännitud on enamust just rämedama sõnakasutuse eest. Leian, et need kelle suhtes neid väljendeid kasutati, väärisid seda. Ootaksin paljusi tagasi.
Naut
katselendur

11-01-2019 19:48
Postitus: #1510
Hm. Selles mõttes ongi foorumi nn. aerofotot vägagi huvitav vaadelda.
Kui sektoritele peale zuumida, siis on tohutult palju tohutult kifti infot. Säravaid mõttekäike. Vingeid tõdemusi. Hüpoteeside kastmes. Hüperboreast, kaugminevikust, lähitulevikust, kõrgematest teadvusnihetest, dimensioonivahetustest, millest iganes. Teoorias siis.
Igapäevasuhtluses aga (jep, ka nendesamade skeptikutega, või isegi trollidega) unustame ikka suht sageli kõik meie "ülevad" tarkused või "kosmilised" tõed ning käitume nagu... eee... primaadid. : )
Ok, see oli rohkem mõtisklus vms.

igihali
Vana kala

11-01-2019 20:14
Postitus: #1511
(11-01-2019 19:48 )Naut Kirjutas:  Hm. Selles mõttes ongi foorumi nn. aerofotot vägagi huvitav vaadelda.
Kui sektoritele peale zuumida, siis on tohutult palju tohutult kifti infot. Säravaid mõttekäike. Vingeid tõdemusi. Hüpoteeside kastmes. Hüperboreast, kaugminevikust, lähitulevikust, kõrgematest teadvusnihetest, dimensioonivahetustest, millest iganes. Teoorias siis.
Igapäevasuhtluses aga (jep, ka nendesamade skeptikutega, või isegi trollidega) unustame ikka suht sageli kõik meie "ülevad" tarkused või "kosmilised" tõed ning käitume nagu... eee... primaadid. : )
Ok, see oli rohkem mõtisklus vms.
No seda ülbet ülalt alla vaatamist taluda on pisut palju, kõik ülev ja kosmiline taandub tavareaktsioonidesse- sama mõõduga ja pisut krõbedamalt ka vastatakse. Primaadid ei arutle, kohe kümnesseLaugh
Chaos
Veteran

11-01-2019 20:21
Postitus: #1512
Keskmise PW lemmikajal nõukogude ajal olid sellised asjad nagu marksismi-leninismi klassikute tsitaadid. Neid tuli kasutada söögi alla ja söögi peale, aga soovitav oli ära märkida tsitaadi täpne asukoht. Näiteks Lenini kogutud teoste 7.köide, lehekülg 67. 
Need tsitaadid olid nii pühad, et neid ei olnud vaja põhjendada ega tõestada. Isegi selline katse loeti pühaduseteotuseks ja õigus neid tsitaate kommenteerida oli ainult Poliitbürool.

Siin ka hindab seda kommenteerimis õigust kohalik poliitbüroo... ja see tsitaat "Primaadid ei arutle" võiks olla foorumi päises!
igihali
Vana kala

11-01-2019 20:44
Postitus: #1513
(11-01-2019 20:21 )Chaos Kirjutas:  Keskmise PW lemmikajal nõukogude ajal olid sellised asjad nagu marksismi-leninismi klassikute tsitaadid. Neid tuli kasutada söögi alla ja söögi peale, aga soovitav oli ära märkida tsitaadi täpne asukoht. Näiteks Lenini kogutud teoste 7.köide, lehekülg 67. 
Need tsitaadid olid nii pühad, et neid ei olnud vaja põhjendada ega tõestada. Isegi selline katse loeti pühaduseteotuseks ja õigus neid tsitaate kommenteerida oli ainult Poliitbürool.

Siin ka hindab seda kommenteerimis õigust kohalik poliitbüroo... ja see tsitaat "Primaadid ei arutle" võiks olla foorumi päises!
MOTT!! Tahaks targutada, aga võimed ei luba, grammatiliselt nõrk esitus, otsi üles, kus eksisid, saad primaadistaatusest välja!
Mannu Eemal
u xa ke

11-01-2019 22:16
Postitus: #1514
Õigekirjavigu võin parandada (vastavalt omagi võimetele muidugi), see pole probleem!

Brain expedition.
Chaos
Veteran

12-01-2019 01:21
Postitus: #1515
Ps! Igihali. Mina viga tuvastada ei suuda, võid mulle ps-i kirjutada. Ja nii mööda minnes on sinul komade panemise ja kokku-lahku kirjutamisega suuri probleeme, mis paneb selle primaadi jutu peale ainult kukalt kratsima.
Mannu Eemal
u xa ke

12-01-2019 12:21
Postitus: #1516
Natuke õigekirjast, mille üle siin on noritud jah.

Ühelt poolt on tähtis järgida õigekirja, eeskuju mõttes, et mitte minna kaasa FBs levinud (ja ilmselt ka mujal suhtluskanalites) - anglitsismid, võõrkeelsed lühendid, millest lausa oma märgikeel kujunemas; teadlikult hooletu suhtumine grammatikareeglitesse - seda kõike tuleks tõesti vältida.

Teiselt poolt on mitmeid teadvuse seisundeid ja sündroome, kus inimene võib olla muus osas täpsem info edastaja või muidu andekas, kuid õigekirja koha pealt on siis kas ajutiselt või permanentselt mõned kruvid puudu. Loodus ei salli tühja kohta ja düsgraafik võib olla andekas insener nt.

Kolmandaks - kirjaviis annab metatasandi infot.

Minu ettepanek oleks, et mitte hakata avalikult teise vigade üle norima, et näe loll ei oska kirjutadagi. Vaid kui ikka väga häirib, raporteerida. Tegutseme nagu ikka, kuidas kunagi wink Robotlik suhtumine pole vist kõige õigem.

Ja siis veel - kui inimene julgeb siia avalikult oma parakogemusest või oma paralikust maailmavaatest kirjutada, siis juhul kui lennata peale väga hoogsa ja halvustava mahategemisega, siis on tulemus vastupidine oodatule.
Inimene läheb lihtsalt mõnesse teise suhtluskanalisse, kus teda ninnunännutatakse, öeldakse, et jah kaitseinglite pilv on sinu ümber või midagi muud sellist. Ja inimene on halvimal juhul mõtlemisest võõrutatud.
Ja tõesti - siin on Paraveeb, mitte Skeptik.ee. See tähendab, et vaikimisi eeldus on see, et maailm on midagi rohkemat kui materialistlik maailmakäsitlus ütleb (seda sai kunagi koolis liiga palju õpitud) ja seetõttu pendel liigub nagu ta liigub wink
(selle postituse viimane muutmine: 12-01-2019 12:33 Mannu.)

Brain expedition.
Aadu66
Vana kala

12-01-2019 14:21
Postitus: #1517
Normaalsed skeptikud peavadki olema, sest muidu ei tekikski mingit diskussiooni. Aga skeptik peab olema paraasjades ka teatud tasemel, et üldse kaasa rääkida. Muidu on jutt vaid pime eitus, segamine ja solvamine. Jubedad on need skeptikud, kes tulevad ja vehivad 7-nda klassi matemaatika ja füüsikaga, copivad algkooli õpikuist ja Wikist siia artikleid ja õpetlikult seletavad integraalarvutuse doktorile korrutustabelit. Kui ise oled korratabeli tasemel, siis tundub integraalarvutus tõesti täieliku uhhuuna.
Ise kaldun vist ka rohkem skeptitsismi, kuid mõningaid vastuolusid või nähtusi ligemalt uurides ja katsetades on tekkinud päris hulk küsimusi. Selleks ma siia keskkonda tulin ja olen, et selliste asjade kohta küsida, arutleda, uusi teadmisi omandada. Aga kui keegi siin viskab õhku mingi paraidee või -kogemuse, siis on üks või kaks kodanikku ööl ja päeval valves, et lsta lahti kisa:"Nägid unes, olid juuatäis, juba 40-ndal aastal tõestati, et pole olemas, sinu harimatus on lausa masendav!" Kusjuures karjuja enda võhiklikkus on teinekord tõesti masendav. Eeldan, et siinne parade seltskond on ammugi päris hästi kursis nende aabitsatõdede ja kunagiste tõestuste ja tõekspidamistega. Nad sooviksid aga asjade üle sügavamalt arutleda. Päris kindlasti suudavad nad eristada täielikke väljamõeldisi ja provokatiivseid fakte tõelistest. Pole vaja mingit lapsehoidjast kaitsja oreooli all kõiki arutelusid segada ja karistamatult ilkuda. Nagu mannu tabavalt mainis, selleks oleks sobiv koht foorum nimega skeptik.com
(selle postituse viimane muutmine: 12-01-2019 14:24 Aadu66.)
Chaos
Veteran

12-01-2019 16:07
Postitus: #1518
Mannu üks asi on släng - teine erialane keel. Fb võivad sul kaks kosmeetikut sellist eesti keelt rääkida, et keegi teine sellest midagi aru ei saa. Mida keerukam on valdkond, seda keerulisem on keel.
igihali
Vana kala

12-01-2019 18:25
Postitus: #1519
m
Ma ikkagi arvan, et väljenduda tuleb slängi ignoreerides adekvaatselt, et oleks ka laial ringil asi selge, millest jutt. Sinu postitus sisaldas termineid, millest arusaamine eeldab teatavas ajajärgus elanud inimestele äratundmist. Pean märkima, et minu suhtes ei mõika ei söögi alla - ega peale serveeritud lenini teesid ega muu h-m. Kui Sa arvad, et siin iniseb mingi stagneerunud sovjetiaegne relikt, siis eksid rängalt. Minu maailmavaade tundub olevat Sinu omast tunduvalt erinev, kuna on Sinu seisukohad on tihtipeale äärmusrealistlikud.
Veast tekstis: "kommenteerimisõigust" on üks sõna. Kusjuures ei ole see esimene kord, kus olen tähelepanu juhtinud Sinu õigekirjale. Minu õigekirjavigadele paluks viidet.
Chaos
Veteran

12-01-2019 23:48
Postitus: #1520
Kommenteerimis õigus on kaks erinevat sõna, erineva tähendusega. Nagu kommentaare andma ei ole "kommentaareandma". Saab kirjutada kommenteeris, aga mõte peab sellisel juhul olema lause ülesehituses juba teine - näiteks kommenteeris..kes või mida? (Näiteks..Igihali, mannu, vkt).
Ja vaata üle kuhu lihtlaustes käib koma ja kuhu punkt.

Ja ei kasutanud ma ühtegi terminit vaid tõin võrdluse. Mis juhtub kui sõnu pole vaja põhjendada ega tõestada. Millestki sellisest te ju unistate.
Naut
katselendur

13-01-2019 03:52
Postitus: #1521
Seoses keelega. Veel 1 mõtisklus.
See, et mingigi nö. keelepuhtuse eest siin hea seistakse on tegelikult suurepärane. Sama grammatikaga. Eriti nende väiketähtede suhtes lause alguses (kuigi on omal ajal isegi ses suhtes “trendikas” oldud : D).
Samas iga indiviidi personaalne keelemäng on minu meelest samuti huviväärne nähtus. Jep, ka koos slängide või anglismide või russitsismide või enda leid- või isegi värdsõnadega jne. Miski pole kahjulik, kuni sellega ei liialdata. Nagu on öelnud klassikud. Õigus.
See, kuidas me räägime avab meid ometi sama palju, kui see, kuidas me näiteks riietume. See näitab, millised me oleme (või olla tahame).
Lisaks on keel tõepoolest vägagi dünaamiline ja ajas muutuv nähtus. Kõnekeel(!) on nö. elus asi. Muutub maailm ja muutub ka keel. Ei maksa selles suhtes ehk üleliiga pedantseks muteeruda.
Selles mõttes on keele puhtusest rääkimine umbes sama, mis arhitektide nali, kui muinususkaitse neilt mingis kohas nn. ehedat algupära nõuab. Siis on vastus, et päris algupäraselt oli sellel kohal ilmselt raba vms.
Eesti keelega sama. Et millist algupära me siis nüüd ikka kaitseme. 4.aastatuhande samojeedi haru (4.at eKr), some-ugri (3.at eKr), soome-volga ühisaega, soome-saami, läänemeresoome sõnavara (1.at eKr) välistades hilisemaid Balti või germaani laenusid (1. ja 2. at vahetusest eKr kuni 9. sajandini pKr), muinasvene ja lääneslaavi laenud, läti mõjud, hilisemad (13.saj) rootsi laenud, ja alates 14.saj. vene keele mõjud., 16.sajandist kuni 20.sajandi I pooleni ülemsaksa keele sissetungi (sealt on nii palju meie mõistes tavasõnu tulnud, et suu jääb lahti) jne jne. No ja alates 20.sajandi teisest poolest saame inglise keele mõjusid nii söögi alla kui söögi peale.
Spikker on siit.

Selles mõttes võiks iga kohalik keelenatsi ehk veidi täpsem olla, mis “koolkonda” ta hetkel konkreetselt kaitsta soovib. Haha.

---

Mis kellegi koma- ja/või tähevigade viitamisse puutub, siis… armsad parasõbrad, tähenärimine on ok (keelekaitserõõm), kui see ei muutu lihtsalt närimiseks. (Nii. Primaatidele lisaks tuleb mängu näriliste klass.)
Kui on soov apsaka puhul kedagi aidata, võib teha väikese viite ja kõik. Ma isegi ei tea, kuidas oleks seda võimalik diskreetselt ja nö. möödaminnes ilma liigse poosetamiseta teha. (Ka adminnide alarmeerimine või otseprivamine "keelepatusele" tundub liigse "kellamänguna" siin. Minu jaoks).
Kasutada aga kellegi grammatikanäpukat, et tema suunas terve ballistiline arsenal teele panna… no ma ei tea…
Me kõik teeme vigu. Enamvähem kõik. Mina küll teen.
Ma saan aru, et ilmselt siin on paljudel mingid “suhted” juba a’la merovingide ajast, mingid klannisõjad või isiklikud vandettad või misiganes. Elu tahab elamist ja ärapanemisi ära lükka homes varna ning mis oleks parem põhjus teine paika panna, kui viide "kokkulahkukirjutamisveale".
Aga vahest on siiski põhjust end üllatada ja kasvõi proovi mõttes fokuseerida end ümber. Sisule. No näiteks. Et siis mitte turgutada seda va primaati või närilist enda sees vaid midagi .. noh.. ütleme midagi kõrgemat. Termin "Kõrgem Mina" on näiteks moodne substants.

Kuigi, kui aus olla, siis kõik need mingid nö. offtopicud, kodused “blaad” või isegi väiksed nagelemised kuskil kopi-pastede vahel mõjuvad ka siiski vägagi elusalt ja inimlikult. Taas minu jaoks. Vastasel korral muutuks osad teemad lihtsalt artiklite koguks.

Skeptikute poolt olen isiklikult ka. Nõus. Muidu võib liigne ulmeudu kohati ikka silmnägemise ära võtta ehk. Või mõned tšakrad lähevad liiga ruttu lahti. Not good. : )

Temimoor Eemal
tume

13-01-2019 09:14
Postitus: #1522
(12-01-2019 23:48 )Chaos Kirjutas:  Kommenteerimis õigus on kaks erinevat sõna, erineva tähendusega.

Kui sa tahad kasutada seda tähendust, mida sa silmas pead, siis on "kommenteerimise õigus".
(selle postituse viimane muutmine: 13-01-2019 09:15 Temimoor.)

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Mannu Eemal
u xa ke

13-01-2019 11:36
Postitus: #1523
Raporteerimisse saab suhtuda erinavalt.
Üks võimalus on kasutada seda kitumiseks oma vana vihavaenlase peale (seda on raporteeringu tekstist ilusti näha),
teine võimalus on võtta seda kui koostööd adminnidega PW parandamiseks.

Sõna "raporteeri" on küll tõesti kitumise maiguga. Nupu peal on "teata", aga pole mõtet siin nähte närima hakata.

Brain expedition.
olematu Eemal
Veteran

08-02-2019 10:28
Postitus: #1524
Heh...Ma pidin täna siia lehele pääsemiseks tõestama , et ma pole robot . Et minu ip - aadress on ebatavaliselt vilgas liikumine . Kusjuures, ega mul ka ei soovitata siia tulla . Siin pole sugugi kindel olla, väidavad minu turvasüsteemid . Suisa punane hüüumärk tuleb brauseri ribale .

Huvitav, kes see ajugeenius oli, kes minu roboti arvas olevat ? Või peaks ma seda hoopis meelitusena võtma ?

Kahju, et siit foorumist lahkuda ei saa koos oma postitusega. Aga nähtavasti on asi nn. pearahas . Ma kasutaks seda võimalust kohe .

Laugh

XXX

https://www.youtube.com/watch?v=kn1gcjuhlhg
KuKr
Saidil

Tavaliige

08-02-2019 10:57
Postitus: #1525
(08-02-2019 10:28 )olematu Kirjutas:  Heh...Ma pidin täna siia lehele pääsemiseks tõestama , et ma pole robot . Et minu ip - aadress on ebatavaliselt vilgas liikumine . Kusjuures, ega mul ka ei soovitata siia tulla . Siin pole sugugi kindel olla, väidavad minu turvasüsteemid . Suisa punane hüüumärk tuleb brauseri ribale .

Huvitav, kes see ajugeenius oli, kes minu roboti arvas olevat ? Või peaks ma seda hoopis meelitusena võtma ?

Ei maksa liigselt erutuda hüüumärgi pärast. Ikka juhtub.
Aga mis puutub robotiks olemisse, siis sinu segadus on mõistetav. See on lihtsalt paar rida koodi sinu elutegevust tagavates algoritmides.
Proovi oma protsessorile mõni paradoks esitada?
Kuigi sa pead end persooniks, mis juhib sinu elu ning käitumist, ei ole persoon midagi muud kui idee iseendast. Muutes ideed iseendast muutub maailm sinu ümber.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog