•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 58
  • 59
  • 60(current)
  • 61
  • 62
  • ...
  • 76
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kustutamine, modereerimine ja personali roll
Normaalsed skeptikud peavadki olema, sest muidu ei tekikski mingit diskussiooni. Aga skeptik peab olema paraasjades ka teatud tasemel, et üldse kaasa rääkida. Muidu on jutt vaid pime eitus, segamine ja solvamine. Jubedad on need skeptikud, kes tulevad ja vehivad 7-nda klassi matemaatika ja füüsikaga, copivad algkooli õpikuist ja Wikist siia artikleid ja õpetlikult seletavad integraalarvutuse doktorile korrutustabelit. Kui ise oled korratabeli tasemel, siis tundub integraalarvutus tõesti täieliku uhhuuna.
Ise kaldun vist ka rohkem skeptitsismi, kuid mõningaid vastuolusid või nähtusi ligemalt uurides ja katsetades on tekkinud päris hulk küsimusi. Selleks ma siia keskkonda tulin ja olen, et selliste asjade kohta küsida, arutleda, uusi teadmisi omandada. Aga kui keegi siin viskab õhku mingi paraidee või -kogemuse, siis on üks või kaks kodanikku ööl ja päeval valves, et lsta lahti kisa:"Nägid unes, olid juuatäis, juba 40-ndal aastal tõestati, et pole olemas, sinu harimatus on lausa masendav!" Kusjuures karjuja enda võhiklikkus on teinekord tõesti masendav. Eeldan, et siinne parade seltskond on ammugi päris hästi kursis nende aabitsatõdede ja kunagiste tõestuste ja tõekspidamistega. Nad sooviksid aga asjade üle sügavamalt arutleda. Päris kindlasti suudavad nad eristada täielikke väljamõeldisi ja provokatiivseid fakte tõelistest. Pole vaja mingit lapsehoidjast kaitsja oreooli all kõiki arutelusid segada ja karistamatult ilkuda. Nagu mannu tabavalt mainis, selleks oleks sobiv koht foorum nimega skeptik.com
Vasta
Mannu üks asi on släng - teine erialane keel. Fb võivad sul kaks kosmeetikut sellist eesti keelt rääkida, et keegi teine sellest midagi aru ei saa. Mida keerukam on valdkond, seda keerulisem on keel.
Vasta
m
Ma ikkagi arvan, et väljenduda tuleb slängi ignoreerides adekvaatselt, et oleks ka laial ringil asi selge, millest jutt. Sinu postitus sisaldas termineid, millest arusaamine eeldab teatavas ajajärgus elanud inimestele äratundmist. Pean märkima, et minu suhtes ei mõika ei söögi alla - ega peale serveeritud lenini teesid ega muu h-m. Kui Sa arvad, et siin iniseb mingi stagneerunud sovjetiaegne relikt, siis eksid rängalt. Minu maailmavaade tundub olevat Sinu omast tunduvalt erinev, kuna on Sinu seisukohad on tihtipeale äärmusrealistlikud.
Veast tekstis: "kommenteerimisõigust" on üks sõna. Kusjuures ei ole see esimene kord, kus olen tähelepanu juhtinud Sinu õigekirjale. Minu õigekirjavigadele paluks viidet.
Vasta
Kommenteerimis õigus on kaks erinevat sõna, erineva tähendusega. Nagu kommentaare andma ei ole "kommentaareandma". Saab kirjutada kommenteeris, aga mõte peab sellisel juhul olema lause ülesehituses juba teine - näiteks kommenteeris..kes või mida? (Näiteks..Igihali, mannu, vkt).
Ja vaata üle kuhu lihtlaustes käib koma ja kuhu punkt.

Ja ei kasutanud ma ühtegi terminit vaid tõin võrdluse. Mis juhtub kui sõnu pole vaja põhjendada ega tõestada. Millestki sellisest te ju unistate.
Vasta
Seoses keelega. Veel 1 mõtisklus.
See, et mingigi nö. keelepuhtuse eest siin hea seistakse on tegelikult suurepärane. Sama grammatikaga. Eriti nende väiketähtede suhtes lause alguses (kuigi on omal ajal isegi ses suhtes “trendikas” oldud : D).
Samas iga indiviidi personaalne keelemäng on minu meelest samuti huviväärne nähtus. Jep, ka koos slängide või anglismide või russitsismide või enda leid- või isegi värdsõnadega jne. Miski pole kahjulik, kuni sellega ei liialdata. Nagu on öelnud klassikud. Õigus.
See, kuidas me räägime avab meid ometi sama palju, kui see, kuidas me näiteks riietume. See näitab, millised me oleme (või olla tahame).
Lisaks on keel tõepoolest vägagi dünaamiline ja ajas muutuv nähtus. Kõnekeel(!) on nö. elus asi. Muutub maailm ja muutub ka keel. Ei maksa selles suhtes ehk üleliiga pedantseks muteeruda.
Selles mõttes on keele puhtusest rääkimine umbes sama, mis arhitektide nali, kui muinususkaitse neilt mingis kohas nn. ehedat algupära nõuab. Siis on vastus, et päris algupäraselt oli sellel kohal ilmselt raba vms.
Eesti keelega sama. Et millist algupära me siis nüüd ikka kaitseme. 4.aastatuhande samojeedi haru (4.at eKr), some-ugri (3.at eKr), soome-volga ühisaega, soome-saami, läänemeresoome sõnavara (1.at eKr) välistades hilisemaid Balti või germaani laenusid (1. ja 2. at vahetusest eKr kuni 9. sajandini pKr), muinasvene ja lääneslaavi laenud, läti mõjud, hilisemad (13.saj) rootsi laenud, ja alates 14.saj. vene keele mõjud., 16.sajandist kuni 20.sajandi I pooleni ülemsaksa keele sissetungi (sealt on nii palju meie mõistes tavasõnu tulnud, et suu jääb lahti) jne jne. No ja alates 20.sajandi teisest poolest saame inglise keele mõjusid nii söögi alla kui söögi peale.
Spikker on siit.

Selles mõttes võiks iga kohalik keelenatsi ehk veidi täpsem olla, mis “koolkonda” ta hetkel konkreetselt kaitsta soovib. Haha.

---

Mis kellegi koma- ja/või tähevigade viitamisse puutub, siis… armsad parasõbrad, tähenärimine on ok (keelekaitserõõm), kui see ei muutu lihtsalt närimiseks. (Nii. Primaatidele lisaks tuleb mängu näriliste klass.)
Kui on soov apsaka puhul kedagi aidata, võib teha väikese viite ja kõik. Ma isegi ei tea, kuidas oleks seda võimalik diskreetselt ja nö. möödaminnes ilma liigse poosetamiseta teha. (Ka adminnide alarmeerimine või otseprivamine "keelepatusele" tundub liigse "kellamänguna" siin. Minu jaoks).
Kasutada aga kellegi grammatikanäpukat, et tema suunas terve ballistiline arsenal teele panna… no ma ei tea…
Me kõik teeme vigu. Enamvähem kõik. Mina küll teen.
Ma saan aru, et ilmselt siin on paljudel mingid “suhted” juba a’la merovingide ajast, mingid klannisõjad või isiklikud vandettad või misiganes. Elu tahab elamist ja ärapanemisi ära lükka homes varna ning mis oleks parem põhjus teine paika panna, kui viide "kokkulahkukirjutamisveale".
Aga vahest on siiski põhjust end üllatada ja kasvõi proovi mõttes fokuseerida end ümber. Sisule. No näiteks. Et siis mitte turgutada seda va primaati või närilist enda sees vaid midagi .. noh.. ütleme midagi kõrgemat. Termin "Kõrgem Mina" on näiteks moodne substants.

Kuigi, kui aus olla, siis kõik need mingid nö. offtopicud, kodused “blaad” või isegi väiksed nagelemised kuskil kopi-pastede vahel mõjuvad ka siiski vägagi elusalt ja inimlikult. Taas minu jaoks. Vastasel korral muutuks osad teemad lihtsalt artiklite koguks.

Skeptikute poolt olen isiklikult ka. Nõus. Muidu võib liigne ulmeudu kohati ikka silmnägemise ära võtta ehk. Või mõned tšakrad lähevad liiga ruttu lahti. Not good. : )
Vasta
(12-01-2019, 23:48 )Chaos Kirjutas: Kommenteerimis õigus on kaks erinevat sõna, erineva tähendusega.

Kui sa tahad kasutada seda tähendust, mida sa silmas pead, siis on "kommenteerimise õigus".



Vasta
Raporteerimisse saab suhtuda erinavalt.
Üks võimalus on kasutada seda kitumiseks oma vana vihavaenlase peale (seda on raporteeringu tekstist ilusti näha),
teine võimalus on võtta seda kui koostööd adminnidega PW parandamiseks.

Sõna "raporteeri" on küll tõesti kitumise maiguga. Nupu peal on "teata", aga pole mõtet siin nähte närima hakata.
Vasta
Heh...Ma pidin täna siia lehele pääsemiseks tõestama , et ma pole robot . Et minu ip - aadress on ebatavaliselt vilgas liikumine . Kusjuures, ega mul ka ei soovitata siia tulla . Siin pole sugugi kindel olla, väidavad minu turvasüsteemid . Suisa punane hüüumärk tuleb brauseri ribale .

Huvitav, kes see ajugeenius oli, kes minu roboti arvas olevat ? Või peaks ma seda hoopis meelitusena võtma ?

Kahju, et siit foorumist lahkuda ei saa koos oma postitusega. Aga nähtavasti on asi nn. pearahas . Ma kasutaks seda võimalust kohe .

Laugh
Vasta
(08-02-2019, 10:28 )olematu Kirjutas: Heh...Ma pidin täna siia lehele pääsemiseks tõestama , et ma pole robot . Et minu ip - aadress on ebatavaliselt vilgas liikumine . Kusjuures, ega mul ka ei soovitata siia tulla . Siin pole sugugi kindel olla, väidavad minu turvasüsteemid . Suisa punane hüüumärk tuleb brauseri ribale .

Huvitav, kes see ajugeenius oli, kes minu roboti arvas olevat ? Või peaks ma seda hoopis meelitusena võtma ?

Ei maksa liigselt erutuda hüüumärgi pärast. Ikka juhtub.
Aga mis puutub robotiks olemisse, siis sinu segadus on mõistetav. See on lihtsalt paar rida koodi sinu elutegevust tagavates algoritmides.
Proovi oma protsessorile mõni paradoks esitada?
Kuigi sa pead end persooniks, mis juhib sinu elu ning käitumist, ei ole persoon midagi muud kui idee iseendast. Muutes ideed iseendast muutub maailm sinu ümber.
Vasta
(08-02-2019, 10:57 )KuKr Kirjutas:
(08-02-2019, 10:28 )olematu Kirjutas: Heh...Ma pidin täna siia lehele pääsemiseks tõestama , et ma pole robot . Et minu ip - aadress on ebatavaliselt vilgas liikumine . Kusjuures, ega mul ka ei soovitata siia tulla . Siin pole sugugi kindel olla, väidavad minu turvasüsteemid . Suisa punane hüüumärk tuleb brauseri ribale .

Huvitav, kes see ajugeenius oli, kes minu roboti arvas olevat ? Või peaks ma seda hoopis meelitusena võtma ?

Ei maksa liigselt erutuda hüüumärgi pärast. Ikka juhtub.
Aga mis puutub robotiks olemisse, siis sinu segadus on mõistetav. See on lihtsalt paar rida koodi sinu elutegevust tagavates algoritmides.
Proovi oma protsessorile mõni paradoks esitada?
Kuigi sa pead end persooniks, mis juhib sinu elu ning käitumist, ei ole persoon midagi muud kui idee iseendast. Muutes ideed iseendast muutub maailm sinu ümber.

Ei, aitäh, ma meeldin endale sellisenagi nagu olen . Kui Teie tunnete vajadust muutumise järele, laske käia. Ma ei erutu, ma lihtsalt tahan teada, miks siis bänni ei pandud . Oleks ju lihtsam olnud ? Ph34r2
See, et netis igal sammul inimese järgi nuhatakse, pole mulle uudis, kuna olen internetis olnud 20 aastat . Ammu juba märganud .
Vasta
Kus saab vastata teemas kerkinud offtopic küsimustele?
Mingi nn. üldine vaidlusteema "vaidleme terviseks" on lukku pandud nagu Inglismaa lasteka laulusalmis.
Ei, privat ärge soovitage.

Või... offtopic küsimustele ei olegi mõistlik vastata..? Hmm..
(Viljeledes nüüd rubriiki ise_küsin - ise_vastan. : )
Vasta
Jah ma ka olen natuke kukalt kratsinud selles suunas...et kus ma Nautile saaksin seda "ruumides" käimise küsimust esitada ja kuidas ta saaks siis sellele vastata...Smile
Vasta
(02-03-2019, 19:04 )Naut Kirjutas: Kus saab vastata teemas kerkinud offtopic küsimustele?

Lihtne vastus oleks, et teises teemas. Kui sellist teemat ei eksisteeri, siis võib selle luua. Seda muidugi juhul kui teema haakub meie foorumi temaatikaga. Kui mitte, siis kirjutage tõesti omavahel privaatsõnumites.

Selline teema on ka avatud: http://www.para-web.org/showthread.php?tid=8867
Vasta
See viimane sobib. Aitäh.

Priva tähendab aga privaatsust. Kui keegi julges avalikult midagi jaburat küsida, siis olgu valmis ka avalikuks vastuseks. P

Kuigi... isu suht personaalsetele offtopic küsimustele vastata juba nagu.. kadus ära. : )

Vasta
Q11, see ei käinud sinu kohta.
Sinu küssi ma enne ei märganud.

Äkki mingis ee... vaimsuse teemas?
Või tee uus rubriik.
Mina ei tee. Mulle ei meeldi uusi teemasid teha.

*Lisatud:
Siin leidsin ka ühe teema. Vaimulaadsete olendite liigitamine
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=2750
Aga üldrubriik on kuidagi vale ja nii....
Vasta
Seda ruumides käimist võiks mu meelest astraallennunduse teemas arendada.
Mind huvitab igatahes see kondamine, ja eks seal saab siis arutada, et mis ruumis siis keegi käis, mentaalis või astraalis või kes teab kus.
...-
Oi ,pagan, astraali teemal on teemasid kui muda Laugh
Vasta
Eelnenud teemal: läksime selle kõigega "juhtmete" teemasse.

--
Aga taas 1 tehniline küss.
Millele ka üks siinne veteran vastata ei osanud.
Mida annab seadetes see nn. "ignoreerimisnimekiri"?
Pole selle järgi mingit vajadust tundnud, kuid kui see võtaks sellelt "ignoreeritavalt" võimaluse mind tsiteerida, siis küll kasutaksin seda vidinat.
Osad siin on tõesti päris tüütud tsiteerimisentusiastid.
Ehk siis kogu kommi sisu on kellegi tsitaat ja enda komm on lühilause.
Mis tavaolukorras oma lühiduse tõttu ju läbi ei läheks.
Lisaks on kommentaarium justkui risustatud ja otsi seda päris vestlust salt vahelt siis nagu rosinaid saiast.

Või siis lisaks need pikad ja pealetükkivad allkirjad, mida aina lugema peab. Võehh.

Jaa, ma ju ütlesin, et olen visuaali koha pealt vingukott. : P
Vasta
(09-03-2019, 20:05 )Naut Kirjutas: Millele ka üks siinne veteran vastata ei osanud.
Mida annab seadetes see nn. "ignoreerimisnimekiri"?

See peaks sinu jaoks varjama ignoreeritud kasutaja postitused ja muu kohalolu foorumis. Ja vastupidi. Välja logides on muidugi kõik postitused näha.
Vasta
Sedaet... foorumi keskkonna kohta on justkui 2 teemat, mul on mingid asjad vist segi läinud.
Ja keegi pole köhatanud ka.
Tehnilised küssad on ikka seal teises, eks.
Võib (vajadusel) splittida, et oleks kõik koos ja ka teistele (algajatest jobudele nagu mina) teh. momendid ühes kohas olemas.
Kuigi kohustust pole.

Aga modereerimise kohta küsin siin.
Esilehe ülesehituse kohta sisi.
Esimene teema on Para-web International. Ja veel nö. värviliselt. Miks?
Kas ei peaks olema mingi foorumi tutvustus, reeglid, selline asi siiski esikohal?
Noet ikka iga siseneja saaks aru, et kus ta on ja mis sellega kaasas käib jne.

Kogu esilehe algus on natuke aloogiline justkui. Või ainult minu meelest? Mh?

Ja see osa ka nagu ei toimi, et kui tõesti uuekesena-jobukesena siseneda, siis pole kohta, kus öelda inimese moodi kõigile "tere" ja ennast tutvustada.
Kasvõi selgitada, mis ajendas selle siinse foorumi nime või avatari pildivaliku, allkirja vms.
Huvitav rubriik justkui. Mh?
On küll teema "Kuidas ja millal avastasid Para-Webi?", kuid seal suht suvaliseks blaaks läinud ja seega pole päris see.
Pealegi, mis vahet, milla või kuidas ma selle avastasin? Mis see info annab, et 3.mail ja tädipoeg ütles vms?

Kui aga saaks end tutvustada, et kes (üldiselt) oleb, mis eriti huvitab, mis selles foorumis köidab jne, siis see hajutaks ka neid kellegi pidevalt pealevajuvaid paranoiasid, mis siin justkui iga uue tulijaga (paratamatult?) kaasas käivad ja taas seega jama vähem. Ehk.
Ja et ikka oleks seal teema uksel ka silt "Tere tulemast."

Vasta
Veel 1 küsimus. Mitte tehniline.

Kas oleks ok, kui ma teeks ühe teema eraldi, kuhu paneks mingi oma nö. kanaldatud info kõik ühte kohta?
Jajah, kes soovib võib ka sinna panna või küsida või vaielda või misiiganes.
Lihtsalt.... vahest tuleb mul seda inffi suht x-teemal ja siis läheb mul jupp aega, et siin üldse mingi vastav teema välja peilida, kuhu see siis poetada.
Ja kui isegi midagi temaatiliselt justkui kattub, siis korraliku foorumlasena loen ka kogu eelneva vestluse seal läbi ja... siis tihtilugu ilmneb, et kontsept on siiski erinev.
Noja aega kulub ka üksjagu.

Meie tark Kalldunn tegi hiljuti teema, öeldes, et hakkab sinna kokku koondama oma aastate jooskul pandud juhiseid. Tundus hea mõte.
Sealt sain ka nata innustust.

Ahmis?
Oleks nagu ok? Või tuleks ikka iga kanalduse kohta nö. oma foorumiteema leida?
Vasta
Pane näiteks teema pealkirjaks "Nauti kanaldused"...päris sobilik ja konkreetne tunduks...Smile
Vasta
(11-03-2019, 13:57 )Naut Kirjutas: Kui aga saaks end tutvustada, et kes (üldiselt) oleb, mis eriti huvitab, mis selles foorumis köidab jne, siis see hajutaks ka neid kellegi pidevalt pealevajuvaid paranoiasid, mis siin justkui iga uue tulijaga (paratamatult?) kaasas käivad ja taas seega jama vähem. Ehk.

Alati võimalik end ju mõne sõnaga profiilil tutvustada. Nii on paljud siiani teinud.
Saab kohe aru, kes huvitub teadusest, kes paraasjadest.


Vasta
Nofretete.
No vot. Ma kusjuures isegi ei taibanud, et see võimalus end tutvustada ka justnimelt profiilis on. Hihii.
Aga see tere-teema oleks rohkem ehk selleks, et ka näiteks oma/teiste alisenimede või profiilipiltide kohta selgitada-küsida vms.
Ah, ei tea. Ehk pole vajalik. Ma lihtsalt nö. sisse tulles küll mõnda aega tammusin foorumi nö. lävepakul. Päris ruumi sisenedes ju ka ka ikka öeldakse "tere".
Ah, las olla.
--
Q11. Nujah. Võib.
Kuigi see sõna "kanaldus" mulle mingil põhjuselt foneetiliselt ei meeldi.
Kõlab veidralt. Minu jaoks.
Vasta
Aga Sa ise ju kasutasid seda väljendit "oma kanalduse info"...Smile
Vasta
Jah. Sest ma olen nõme kaasajooksik, kes on suutmatu oma originaalterminit välja mõtlema. : )
Pealegi on seal esimesel korral kasutatud mõistet "NIIÖELDUD kanaldus".
/mul on muidugi paljud mõisted ikka kas "niiöeldud" või "niinimetatud" või lihtsalt pandud jutumärkidesse...
Ikka oma meelest niiöelda täpsuse mõttes. : ) /

Tegelt panen lihtsalt "Jutuajamised oma Teejuhiga".
No allegooriana Neal Donald Walsch´i "Jutuajamised Jumalaga" teemal.
Või paroodiana. : )
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 58
  • 59
  • 60(current)
  • 61
  • 62
  • ...
  • 76
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat