• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elu peale surma.
#1
Mis te arvate kas on võimalik, et peale surma satud taevariiki ja elad edasi?
või sünnib hing uuesti ning ei mäleta enam midagi?

Film venndadest lõvisüdametest tõi teooria et igakord kui ära sured satud sa teise maailma.
Kui sa ka teises maailmas ära sured satud omakorda kolmandasse jne.
Vasta
#2
Imelik on ette kujutada, et oled surnud ja ei mõtle enam.. Kas sa sünnid uuesti pisikese neegripoisi kehas ja mõtled uuesti neidsamu mõtteid, mida praegu? Või oled hoopis lind ja tahad, et saaksid rääkida, et sul nii palju öelda, on ju ka see teooria, et kui elus kurja teed, siis järgmises elus sünnid mingi taimena vms.

Samas on huvitav see aspekt, et palju on olnud juhtumeid, kus 7-aastased tüdrukud ja poisid on hakanud mingit lampi keelt ajama, näiteks sakslane lambist hispaania keelt. Palju on ka olukordi, kus inimesed on tundnud suvalises kohas oma kunagise kodupaiga vms. Nii et mine sa tea, ma loodan, et on elu pärast surma...sest tahaks veel elada..
Vasta
#3
See et sa koged midagi sihukest nagu tuttavat paika kuigi pole siin ennem olnud see nagu Dejavu.
olen isegi seda kogenud.
Näitex kui Narvas exkursioonil käisime 3-4 aastat tagasi siis selles lossis seal tundus kõik nii tuttav olevat nagu olex seal elanud.

kuid ka see võib tõsi olla et kui oled elus halba teinud siis sünnid järgminekord taimena et kannatada vihma, tuult, tormi, külma, kuuma nagu puhastus tuli.
ning siis plax sünnid jälle inimesena ja hakkab kogu lugu ocast peale.
Vasta
#4
Tsitaat:Originally posted by Tutanhamon
Imelik on ette kujutada, et oled surnud ja ei mõtle enam..

sama siin..et nagu sind enam polekski..mõelda ei saa....väga imelik on selle üle mõelda
tõenäoliselt sünnid uuesti, sünnid uues kehas, samas võid olla näiteks loom..
Vasta
#5
Ma ka vähemasti loodan, et hing saab uue keha ja hakkab otsast peale elama, aga ka seda ei saa kuidagi tõestada, sest siis tuleks lahti seletada, mis asi on hing, kuhu ta vahepeal satub - kui surnud oled ja kuidas ta siis uude kehasse saab. Mõned hinged jäävad siis üldse ekslema, kes uut keha ei leia, ehk siis vaimud. Aga kui ongi nii ja sa järjekordselt sünnid ning omakorda kui elad, hakkad jälle otsast peale taolisi asju mõtlema, et mis kus jne.

Muudetud: 13-11-07 kell 12:26:16 hiidlane
Vasta
#6
Loogiline oleks, et inimese hing läheb kellegi teise kehasseBleh ja siis elad mingit moodi seal edasi, kuigi nii ei saa lõputult kesta...hing väsib ära or smthSmile...Ise olen mõelnud millegi pärast et inimese hing läheb kosmosesseLaugh
Vasta
#7
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Imelik on ette kujutada, et oled surnud ja ei mõtle enam.. Kas sa sünnid uuesti pisikese neegripoisi kehas ja mõtled uuesti neidsamu mõtteid, mida praegu? Või oled hoopis lind ja tahad, et saaksid rääkida, et sul nii palju öelda, on ju ka see teooria, et kui elus kurja teed, siis järgmises elus sünnid mingi taimena vms.

Samas on huvitav see aspekt, et palju on olnud juhtumeid, kus 7-aastased tüdrukud ja poisid on hakanud mingit lampi keelt ajama, näiteks sakslane lambist hispaania keelt. Palju on ka olukordi, kus inimesed on tundnud suvalises kohas oma kunagise kodupaiga vms. Nii et mine sa tea, ma loodan, et on elu pärast surma...sest tahaks veel elada..

Mul tuli just sama mõtte pähe. Smile
Vasta
#8
Mina sellesse eriti ei usu. Inimene on lihtsalt bioloogiline olend, koosneb rakkudest. Siis peaks ka igal rakul oma "hing" olema, või seate inimese tõesti ülejaanud elusolenditest nii palju kõrgemale. Millal siis on see piir, et selles arengujärgus organismil on hing ja järgmisel ei ole?
Vasta
#9
mina jään ka selle arvamuse juurde et inimese hing synnib uuesti teises kehas...sest ise pidevalt tunnetan kuidas yht või teist asja olen varem näinud Bleh
Vasta
#10
Ei oska seda kohe sõnadega kirjeldadagi, aga mõelge selle peale kui elu teist lahkub, et siis teid enam pole, teid ei eksisteeri, te ei mõtle vms... ei oska seda lihtsal rääkida, aga kui ise selle peale mõtlen, siis imelik tunne tuleb küll sisse, kohe väga imelik.
Vasta
#11
Peale surma võib tulla ka väga pikk unetaoline asi, kuigi tegelikult usun ise ka taassündi.
Vasta
#12
aga, kui hing sünni uuesti, uue inimesena samasse dimensiooni ja maale. Kuidas siis inimkond saab kasvada?
Vasta
#13
Seda küll, et taassünni teoorias on asju, mis ei tundu loogilsed. Võib olla mingi aeg luuakse kuidagi hingesid juurde, kes siis tulevad välja uuendulike ideedega, mis inimkonda edasi viivad
Vasta
#14
Tsitaat:Esialgne postitaja kaurka
Seda küll, et taassünni teoorias on asju, mis ei tundu loogilsed. Võib olla mingi aeg luuakse kuidagi hingesid juurde, kes siis tulevad välja uuendulike ideedega, mis inimkonda edasi viivad
kõik uus on unustatud vana...

* durian arvab, et elu peale surma pole. sa ju sured ära. elu saab ju otsa... muidu sa ei sureks...
Vasta
#15
Enne surma läbib inimene tavaliselt 5 etappi:

1) Eitamine > Inimene ei taha uskuda, et ta sureb. Mõni süüdistab arsti vales diagnoosis, mõni eitab haigust.

2) Viha > Surija tunnistab surma kui tõsiasja, kuid kardab seda endiselt. Viha on suunatud ümbritsevatele inimestele, kes on hea tervise juures.

3) Kauplemine, tingimine > Surija ei taha lootusest loobuda, viha sunnib teda otsima surma edasilükkamise teid.

4) Lein ja depressioon > Mõistes, et tingimisest pole kasu, saabub depressioon: surija leinab oma elu, millest ta peab loobuma.

5) Omaksvõtt > Surija arutleb, mis juhtub tema ja ta lähedastega peale surma. Lein oma elu kaotamise pärast möödub, surija on saavutanud tasakaalu, võttes omaks, et surm on elu loomulik osa. Selles staadiumis on surija väheemotsionaalne ja kinnine.

See ongi just see, et inimene ei kujuta ette, et mingi hetk teda enam ei ole ning ta lakkab mõtlemast, tundmast - elamast.

Meid kannab elus edasi usk oma sureliku keha surematusesse. Peale keskiga hakkab inimene vaatama elule, kui ajale, mis on jäänud elada.

Kas elu peale surma on olemas? Milleks kõik need religioonid? Vanasõna ütleb, et surilinal taskuid pole, seega elada tuleks optimaalselt. Iga päev, kallistus, suudlus - olgu tunnistus sellest, kui kallis on elu. Kes tahab jõuda elu lõpp-punkti ja tunda, et pole elanud?

Iga religioon on sisuliselt elufilosoofia rahva taltsutamiseks ja samas omab psühholoogilist funktsiooni - usk millessegi annab jõudu.

Ma kardan surma. Täitsa ausalt. Aga on inimesi, kelle nimel olen nõus surema, muutuma eimillekski.

Kuniks minus on hingust, leian jõudu, et jäädvustada end, jätta pärand, tunnistus, et olen elanud. See on minu jaoks oluline. Ma tahan elada oma elu nii, et mul poleks kahju sellest loobuda. Elada, armastada ja olla armastatud. Mida aeg edasi, seda enam ma näen kui oluline see on.

Inimene on õnnetu loom, üks vajab teist, alati.

m.

[Teadet on muutnud 28-11-2003 postitaja m]
Vasta
#16
Mina arvan ,et sa sünnid uuesti ,aga kellegi teisena


[Inimene]
Vasta
#17
Tsitaat:Esialgne postitaja yodalr
aga, kui hing sünni uuesti, uue inimesena samasse dimensiooni ja maale. Kuidas siis inimkond saab kasvada?

Et kus kohast need hinged juurde tulevad?
Selleks on vastus, et hing ise ei ole ju inimene, juhul kui keegi suudab tõestada, vaielgu vastu. Et igasugused loomaliigid ja need surevad välja ja selle arvelt suureneb jälle teine liik. Näitaks inimesed, et kui üks hiir saab surma, aga keegi jäi just last ootama, siis see hing, mis seal hiire sees oli, saab endale uue vastava keha, et nii kaua see hing liigub ringi, kuni tal on vaja sündida, sel hetkel, kui uus elusolend sünnib, satub see hing sinna kehasse ja alates sellest peale hakab see hing elama uut elu, puhtalt lehelt, ise midagi teadmata, et ta oli kunagi hiir.


Aga kus kohast tekkisid kõige alguses hinged, vot seda ei tea.

Aga tegelikult võttes loogiliselt, et mida rohkem on inimesi, seda vähemaks jääb ka toitu(loomset), sest nende arvelt ongi nüüd inimesed. Võiks ära lugeda, et palju sureb ära igal aastal loomi ja inimesi ja siis vaadata palju neid igal aastal mõlemaid juurde sünnib, kui see arv on omavahel seotud, siis kõik ok. Aga suht võimatu on vist üle lugeda, mitu sipelgat on surma saanud jne.

Muudetud: 13-11-07 kell 12:33:53 hiidlane
Vasta
#18
äkki sellepärast me eelmist elu tavaliselt ei mäleta sest ennem oleme me olnud mingid muud elusolendid, kes on teise mõistusega ja siis nagu me ei saagi inimesena midagi mäletada, aga mõned mäletavad sest on eelmises elus ka inimene olnud (näiteks need kes hakkavad lambist võõrkeeli rääkima jne)
Vasta
#19
Miks kaldute arvama et deja vu on tõestus hinge eksistentsist, sellest et olete ymber syndinud.
ei oska öelda kuidas hing kehasse saab aga ma toetaks sellist väidet:
Mingitel hetkedel kui, (olete tähele pand vahest et nagu mõtlete millegi peale ja siis järsku ärkate, võpatate ja "tulete reaalsusesse tagasi") hing vahepeal kehast välja luusib, rändab igalpool... sama lugu magamisega, sel ajal kui rakkudest koosnev keha puhkab, mässab hing kusagil mujal, ning kui satute kunagi sinna kus hing ennem olnud, tuleb deja vu tunne.
Ma ei ytleks selle kohta hing, vaid energiakeha.
Vasta
#20
Tsitaat:Esialgne postitaja loom
Ma ei ytleks selle kohta hing, vaid energiakeha.
Ma ütleks selle kohta üldse mõistus. Lihtsalt kujutatakse ette, mõni lihtsalt unes õpib võõrkeelt vms. Vahib mingit seepi näiteks ja öösel igatemoodi kaalutleb mõtleb nende sõnade üle. Mata õps rääkis, et ta ei osanud mingit ülesannet mitu kuud noorena teha ja ükskord unes lahendas selle. Mõistus kujutab igast värke ette. Ma olen päris tihti unes sõnu venekeels jms õppinud. Enne magamaminekut vaatan nei nats ja ommikul on jumala selgelt peas asi. Arvan, et nii need kummalised juhtumised sünnivad ja mingeid hingi pole.
Laugh
Vasta
#21
mina mõtlen nii:
hing=mõistus=energiakeha=sisemine mina=veel mõni sarnane asi
ja unes annab teha palju kummalisemaid asju kui ettekujutamine wink minumeelest igasugune kontrollita uni on ajaraiskamine..
ja see kas ma sünnin uuesti või mitte mind lihtsalt ei huvita kuna kui ma nüüd mõtlen, et pärast surma ma lakkan mõtlemast siis on see lihtsalt igavene rahu ja puhkus .. teadvusetta olek võibolla.. võibolla mitte.. kui sünnin uuesti siis niikuiniii midagi ei mäleta.. peaasi et eelmise elu karma kimbutama ei tule Laugh
Vasta
#22
miks ta ajaraiskamine on? sa ju taastad siiski seda energiat, mida sul eluks vaja läheb...
Vasta
#23
Ma ka ei saa aru ... sa siis paremameelega (kui teaksid ette et sa ei saa järgnevat und kontrollida) lihtsalt EI magaks Bleh ....man. Magamine pole ajaraisk, ilma selleta sureksid maha väsimusest.
Vasta
#24
Hakkame kõik koos kuskil mediteerimas käima ja siis saam energia tagasi 1 tunnise meditatsiooniga magada polegi vaja.
Vasta
#25
Count me out Bleh
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 186 103,671 29-05-2021, 16:56
Viimane postitus: akkillus
  Surmajärgne elu ja sellesse uskumise mõju käitumisele wordpower 30 11,441 21-01-2021, 17:29
Viimane postitus: Q11
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,569 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad
  Elu mõte z3r0 c001 192 107,406 07-11-2020, 09:43
Viimane postitus: kalldunn
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,628 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 46,857 10-04-2019, 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,597 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,231 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,825 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 10,474 14-05-2014, 18:17
Viimane postitus: Minaelan

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat