•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 16
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elu peale surma.
#76
miks sa andres selles nii kindel oled?
Vasta
#77
Surma hetkel lahkub hing kehast ... nagu juht jätab vana auto romulasse. Mida teame oma hingest? Mida teab auto oma juhist?
Vasta
#78
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
. Palju on ka olukordi, kus inimesed on tundnud suvalises kohas oma kunagise kodupaiga vms.

hiljuti lugesin kuskilt netist, et perekond olla sõitnud eestis ringi ja ilusaid kohti vaadanud. korraga ühest vanast majast mööda sõites oli pere natuke üle aastane poeg öelnud, et ta elas seal majas ennem. ema ja isa olid śhokeeritud, kuna seal kohas polnud nad ennem käinud ja poeg ei olnud veel rääkimagi õppinud. tegelikult ajaksin mina selle vaimu kaele, kes poisi sisse oli läinud:vaim:
Vasta
#79
Võibolla oli poiss seda kohta varem unes näinud ja siis tuli lihtsalt deja vu.
Kadi, minu arvamust vaimudest sa tead..
Mul on samamoodi olnud, et lähen kohta, mis on nii kohutavalt tuttav, nagu oleksin seal varem olnud. Samas pole ma seda isegi pildi pealt näinud :aink:
Vasta
#80
Üks raamat on reinkarnatsioonist: "taassünni elamus". Keda huvitab, küsigu raamatukogudest. Seal on inimesed hüpnoosi teel viidud eelmistesse eludesse. Elavad seda kõike uuesti läbi. Siis nende käest on küsitud koha nimetusi, aasta arve, kes parasjagu on võimul jne... et pärast kontrollida andmete täpsust. Ja kõik on õige olnud.
Inimesed kirjeldavad täpselt, kuidas suremine on, syndimine jne jne...
Mulle see raamat väga meeldis.
Kel huvi, võiks sirvida. Raamat on kahekõnena üles ehitatud.
Vasta
#81
peale surma sünnitakse uue inimesena
Vasta
#82
to Slide: kuidas sa saad nii üldistavalt väita? Oled ise kogenud? Ise olen küll jäänud selle üle nii sügavalt mõtlema, et kohe....
Vasta
#83
Tsitaat:Algselt postitas: slide-fifty
peale surma sünnitakse uue inimesena
Nonii. Olgu siis sedasi ... Aga mida see tähendab? Küllap sünnib inimesi ka pärast minu surma, aga miks võiks mõnda neist "ümbersündinud minuks" nimetada? Mida see tähendab? Või mis tähtsust sellel minule olla võiks? Arvaks, et oleks tähtsust vaid siis, kui ma sinna "järgmisesse elusse" praegusest mingeid mälestusi-muljeid-teadmisi-oskusi kaasa võtta saaksin. Näited taolise võimaluse kohta (kui neid uskuda) on äärmiselt harvad ja vastuolulised - kindlasti pole see midagi sellist, millele igaüks kindlalt loota saaks. Siis veel see võimalus, et ühest kehast teise kolib minu hing, kellele see keha on vaid "sõidukiks" - aga kelle tegelik (sh füüsiline) olemus ja huvid-motiivid-eesmärgid mulle (meile-inimestele) täiesti tundmatud on - mis mul sellest! On siiski üks täiesti kindel ja töötav ümbersündimise võimalus - inimesed sünnivad uuesti oma lastes!
Vasta
#84
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Tsitaat:Algselt postitas: slide-fifty
peale surma sünnitakse uue inimesena
Nonii. Olgu siis sedasi ... Aga mida see tähendab? Küllap sünnib inimesi ka pärast minu surma, aga miks võiks mõnda neist "ümbersündinud minuks" nimetada? Mida see tähendab? Või mis tähtsust sellel minule olla võiks? Arvaks, et oleks tähtsust vaid siis, kui ma sinna "järgmisesse elusse" praegusest mingeid mälestusi-muljeid-teadmisi-oskusi kaasa võtta saaksin. Näited taolise võimaluse kohta (kui neid uskuda) on äärmiselt harvad ja vastuolulised - kindlasti pole see midagi sellist, millele igaüks kindlalt loota saaks. Siis veel see võimalus, et ühest kehast teise kolib minu hing, kellele see keha on vaid "sõidukiks" - aga kelle tegelik (sh füüsiline) olemus ja huvid-motiivid-eesmärgid mulle (meile-inimestele) täiesti tundmatud on - mis mul sellest! On siiski üks täiesti kindel ja töötav ümbersündimise võimalus - inimesed sünnivad uuesti oma lastes!
Niisiis, sinu jutu järgi on hinge ja keha koostöö sümbioos, aitamaks mõlemal eksisteerida.
Vasta
#85
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Niisiis, sinu jutu järgi on hinge ja keha koostöö sümbioos, aitamaks mõlemal eksisteerida.
No täpselt ... aga muidugi on see vaid "minu jutu järgi" - arvamus aga mitte teadmine.
Vasta
#86
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Niisiis, sinu jutu järgi on hinge ja keha koostöö sümbioos, aitamaks mõlemal eksisteerida.
No täpselt ... aga muidugi on see vaid "minu jutu järgi" - arvamus aga mitte teadmine.
Arvamusgi on hea, see on pool teadmist, teine pool tuleb tõestusega.

Tegelikult on päris huvitav see arvamise ja teadmise osa. Kõik pärineb tegelikult usust. Usk andis meile religiooni ja see omakorda toidab meite usku, sõltuvalt selle mitmekesisusest. Praegusel ajal on nii, et kui on usk, siis tekib ka arvamus selle koha pealt, aga teadmine jääb unarusse kuniks juhtub midagi, mida sa tõsimeeli soovid seostada oma uskumusega ja seegi on alles poolik teadmine.
See ei kehti kahjuks ainult religioosse usu puhul, vaid igalpool meie elus.
Kõik me usume, et V=s/t, kuid kui paljud meist teavad et see valem on alati õige?

Kui minna väga üldiseks, siis ma võin teilt ka küsida, kui paljud teist teavad, et te tõesti elate? Ja kui paljud teist teavad, et te ühel päeval surete. Enne kui te teisele küsimusele vastate, selleks peate teadma ka vastust esimesele, aga praegu piirdub meie mõttemaailm ainult usu ja arvamusega elu olemasollu, teadmine aga puudub.


PS. kas kõik nõustuvad, et "Elu" on defineeritud kui periood mil teie hing ja keha on koos?

Muudetud: 10-5-06 kell 16:57:59 Metavo
Vasta
#87
Ma arvan, et pärast surma me ei sünni uuesti vaid elame kuskil taevas edasi. Milleks on elu ja milleks on surm? Kui midagi pärast surma ei juhtuks siis poleks surm ju vajalik. Minu teooria on selline, et praeguses elus leiame me endale pere ja kaaslased kellega igavesti koos olla.Bleh(H)
Vasta
#88
Tsitaat:Algselt postitas: nettu
Ma arvan, et pärast surma me ei sünni uuesti vaid elame kuskil taevas edasi. Milleks on elu ja milleks on surm? Kui midagi pärast surma ei juhtuks siis poleks surm ju vajalik. Minu teooria on selline, et praeguses elus leiame me endale pere ja kaaslased kellega igavesti koos olla.Bleh(H)

See on MINU meelest üks idiootsemaid mõtteid üldse. Iga päev sureb tuhandeid inimesi. Kui kõik ühte kohta kobiks, siis kui suur see koht olema peaks?(hyes)
Vasta
#89
Tsitaat:Algselt postitas: zepac
Tsitaat:Algselt postitas: nettu
Ma arvan, et pärast surma me ei sünni uuesti vaid elame kuskil taevas edasi. Milleks on elu ja milleks on surm? Kui midagi pärast surma ei juhtuks siis poleks surm ju vajalik. Minu teooria on selline, et praeguses elus leiame me endale pere ja kaaslased kellega igavesti koos olla.Bleh(H)

See on MINU meelest üks idiootsemaid mõtteid üldse. Iga päev sureb tuhandeid inimesi. Kui kõik ühte kohta kobiks, siis kui suur see koht olema peaks?(hyes)

No deem see koht on lõpmatu!!! Aga annab välja mõelda veel idiootsemaid mõtteid(hyes)
See oleks ju vastik isa sureb ära ja selle tütar saab tütre kus on tema isa hing. See on ju täiega vastik!!!Angry

Muudetud: 15-5-06 kell 16:18:13 nettu
Vasta
#90
nettu, kui sa oled surnud, siis sa ei mõtle enam nagu inimene, zepac, sinu tõe kohta niipalju, et kas sa tõesti arvad, et hinge puhkekoht peale surma asub ajas ja ruumis, ehk kohas, mida saab piirata meile seletatavate mõõtmetega?
pööö
Vasta
#91
nettu on jube tark ikka küll, aplaus!

No näiteks viikingitel oli oma ''taevas', Valhalla. See jagunes kaheks. Kui surid abielupaar, siis mees läks ühte ja naine teise ''taevasse''. Sinna, kuhu mees läks, olid kõik teised mehed, paljad naised ja toit/jook. See tähendas lõputut söömist ja joomist, mille kõrvale olid mõeldud naised. Naised olid loomulikult noored. Viikingid olid aga ise oma parimas eluaastas. Kui viiking juhtus elama väga vanaks (50a) siis Valhallas oli ta u. 20 aastane. Ja nii lõpmatuseni. Lõlab ju tegelikult totralt.
Kahjuks ei oska ma naiste kohta rääkida. Kui ma ei eksi, siis nemad said Valhallas käsitööga tegeleda:o

--e--
metavo sai mu mõttest nats valesti aru. See pidi ''nali'' olema. Ala 50000 x jalgpalli väljaku suurune ala...wink

Muudetud: 15-5-06 kell 16:29:58 zepac
Vasta
#92
Tsitaat:Algselt postitas: zepac
nettu on jube tark ikka küll, aplaus!

No näiteks viikingitel oli oma ''taevas', Valhalla. See jagunes kaheks. Kui surid abielupaar, siis mees läks ühte ja naine teise ''taevasse''. Sinna, kuhu mees läks, olid kõik teised mehed, paljad naised ja toit/jook. See tähendas lõputut söömist ja joomist, mille kõrvale olid mõeldud naised. Naised olid loomulikult noored. Viikingid olid aga ise oma parimas eluaastas. Kui viiking juhtus elama väga vanaks (50a) siis Valhallas oli ta u. 20 aastane. Ja nii lõpmatuseni. Kõlab ju tegelikult totralt.
Kahjuks ei oska ma naiste kohta rääkida. Kui ma ei eksi, siis nemad said Valhallas käsitööga tegeleda:o

--e--
metavo sai mu mõttest nats valesti aru. See pidi ''nali'' olema. Ala 50000 x jalgpalli väljaku suurune ala...wink

Muudetud: 15-5-06 kell 16:29:58 zepac
zepac, kuniks sa surnud pole, seni on sulgi ilmselt mingi ettekujutus selelst mis tuleb peale surma, teisisõnu sa ei pea hakkama teiste unelmaid rikkuma oma kõiketeadva jutuga, on palju absurdsusi mida on usutud ja usutakse ikka veel(ja absurdsusi mida ei usuta, kuid eksisteerivad sellegipoolest). Kas sa ei tea, et usus on väge? Ehk on isegi selline korvpalliväljakute suurune ala olemas kus kõik on õnnelikud ja kus hinged oigavad oma lastelaste kuhjade all...aga see tõesti ei puutu sinusse kui sa seda ei usu.
Vasta
#93
Tsitaat:Algselt postitas: z3r0 c001
Mis te arvate kas on võimalik, et peale surma satud taevariiki ja elad edasi?
või sünnib hing uuesti ning ei mäleta enam midagi?

Film venndadest lõvisüdametest tõi teooria et igakord kui ära sured satud sa teise maailma.
Kui sa ka teises maailmas ära sured satud omakorda kolmandasse jne.

Se on vale , mingit surmaj2rgset elu ei ole olemas. Se on ju võimatu.
Sa sured ja su existeerimis aeg kogu universumi existeerimis aja jooksul on l2bi.
Vasta
#94
Markkoka sa just ütlesid, et sinu elu on mõttetu. Sinu jaoks ei ole mitte mingit vahet, kuidas sa elad. Sul ei ole eesmärki. Vahet ei ole kas sured nüüd või hiljem.

Miks siis surmajärgne elu võimatu on. Minu arust on võimalik. Mõni argument palun.
Vasta
#95
siin peaks esitama midagi konkreetsemat.

kas mina , minu tedvus existeerib p2rast minu keha 2ra suremist.

mis/kes -see mina olen. kui energia kogum, astraalkeha, misiganes siis ehk see on juba k2rgem level iseenesest ja siis ei teagi selle liikumise p6hjusi ja teid.

kuid ehk on see evolutsionniliselt nii seatud et see "astraalkogu" v6i "vaim" peab, v6ib, tahab alati f""silisse kehasse saada. et toimetada f""silises maailmas. seega on se vaim ja f""siline keha v2ga tihedates seostes ... aga teame ju et iga asi mis liigubsee kulub ja sureb.

kuna me asume suht suletud systeemis siin maamunal siis ilmselt saavad siin toimuda vaid oma systeemi sisesed aine vahetused ,energia kandumised ja muundumised. ehk siis t2na oleme inimkehas.... p2rat inimkeha suremist ... valime satume parimal juhul taime fyysilisse v6i looma kehasse. jne..... juhul kui me vaim on migit liiki energia.... mida muidugi ise usun.

k6rgemat sorti energia mis on ndasse peale eluvarude ka muud talletanud. ja ehk salvestub midagi ka j2rmie elu tarvis ...aga me ei m2leta seda.... 2hk pole taris - seep2rast.

tegelt on see suht keeruline teema.. mis oleks vja endale puust ja punaseks m6elda
Vasta
#96
Olen paarikuusena ristitud luterluse kombe järgi ja võiks öelda, et pole usku vahetanud. Kõige rohkem on mulle peavalu valmistanud just elu paradiisis - laul ja pillimäng. Nimelt ei oska ma laulda ega ka pilli mängida, kuid selle kiuste on tublisti üle keskmise musikaalne kuulmine. Seega olen koolis piinelnud ka omaenda laulu kuuldes. Kord rääkis mulle üks vaim (ei tea milline), et see pole probleem. Pidi olema lõputult võimalusi. Selles suhtes nõustun metavoga, et oma ettekujutus ja tahtmine on väga olulised. (Muide, ka Valhalla stiilis võimalus pidi olema; ja pillimäng ja laul). Üldiselt on nii, et kui ma kõik vaimude vestlused psühiaatrile räägiksin, ei saaks ma rohelise plangu tagant kunagi välja.Smile
Vasta
#97
Soovitan kõigil, keda vähegi huvitab, lugeda selliseid raamatuid nagu Michael Newtoni "Hinge rännak" ja "Hinge saatus". Neist raamatutest peaksite saama vastused enamvähem kõikidele siin esitatud küsimustele. Ei mina ega raamatute autor väida, et sealolev on nüüd absoluutne tõde, kuid seal esitatud teooria on kõige etem, millega mina kokku puutunud olen. Raamatu autor on hüpnoosi abil viinud kliendi üliteadvuse tasandile ehk väga sügavasse hüpnoosi, milles olles inimene mäletab oma eelmisi elusid ning eludevahelist elu.

Siin on Hinge rännaku raamatust mõned katkendid ja siin on Hinge saatuse katkendid.
Vasta
#98
Tsitaat:Algselt postitas: shaz
Soovitan kõigil, keda vähegi huvitab, lugeda selliseid raamatuid nagu Michael Newtoni "Hinge rännak" ja "Hinge saatus".
Huvitavam (võiks ka öelda veelgi huvitavam), kui MN poolt antud pilt "seal-" ja "eelpoolsusest" ja hingede kulgemisest, on viis, millisel lähteinfo saadud. Regresiivhüpnoos - "tagasiviimine" ajas "sünnieelsesse" perioodi. Ma kasutan meelega jutumärke, sest aprioorselt pole selge, et tegemist tõesti "eelmiste eludega". Küll aga on ilmselt nii, et selles seisundis vahendab patsient informatsiooni, mida ta harilikus teadvusseisundis viibides ei valda. Siin on suur sarnasus nn "ilmutusliku" infoga, erinevus aga selles, et kui ilmutus on sageli (enamasti) spontaanne (ja kontrollimatu) ilming, siis hüpnootilisse seisundisse viimiseks eksiteerivad teatud kindlad ja kontrollitud võtted. Miska siin võib olla suurem lootus jõuda lähemale sellise info tegelikele allikatele. Ehk isegi selle info valdajate kavatsustele ja eesmärkidele.
Vasta
#99
Hmm, ammu unustatud teema küll, aga tahaks siiski küsida, et kui tõesti on inimesel hing ja see rändab kehast kehasse, siis millal see hing uude kehasse tuleb? Kas juba siis kui sa ema kõhus oled või väljatuleku ajal?
Vasta
Arvan,et igaüks ise teab mida ta pärast surma tahab. lootused ja unistused.
Ise tahaks vabaneda algusest kõigest mis inimlik on.Ei kujuta ette kaua sellise seisundi saavutamine aega võtab..Võibolla saan asjad kiiremini valmis kui laiskuse endast välja juurin.
Võibolla kui suudan piisavalt ennast parandada saan ühe oma unistuse kätte,nimelt hõljuda Jõuna universumis,ja uurida kõike mida tahan ise sündmustesse sekkumata .
Pärast seda võiks luua oma pisikese tähesüsteemi ja endale armas koduke oma kätega vormida,ja seal lihtsalt olla .
muidugi pean ennast Maal tõestama, st pean oma ideaalse kodukese looma oma meelispaika,ning saavutama võime ,kuidas end inimsusest vabastada. Teie jutust uurides siis miskit Astraalprojektsiooni sarnast.
Uskudes et kõik on võimalik Inimolenditel ei tundu asi enam väga utoopiline...
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 16
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 186 103,671 29-05-2021, 16:56
Viimane postitus: akkillus
  Surmajärgne elu ja sellesse uskumise mõju käitumisele wordpower 30 11,441 21-01-2021, 17:29
Viimane postitus: Q11
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,569 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad
  Elu mõte z3r0 c001 192 107,407 07-11-2020, 09:43
Viimane postitus: kalldunn
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,628 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 46,859 10-04-2019, 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,597 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,231 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,825 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 10,474 14-05-2014, 18:17
Viimane postitus: Minaelan

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat