•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elu peale surma.
#26
Enamus uske räägib, et peale surma lähed sa paradiisi. Kaalutlen siis seda veic. Oletame, et paradiis on mingi teine dimensioon, see olex ühe sõnaga üle ujutatud loomade ja inimeste hingedest. 2) Seal on hea olla, ja sul on rahulolu, see tähendab, et sul pole kuhugi poole püüelda, elu on seega paradiisis mõtetu.

[Teadet on muutnud 16-12-2003 postitaja yodalr]
Vasta
#27
Minu loogikajärgi siis, et koopainimesed kuskilt kaugelt planeedilt siia teleporditi on elu pärast elu olemas ja nad teleporditakse sinna planeedile tagasi. See planeet siis peaks olema suurem ja seal on arenenum elu kuid kes seda teab, kas see elu parem ka on. See planeet võib isegi olla kuskil teises dimensioonis st. ajas ja ruumis niiet praegu pole meil mingit võimalust sellest teada saada. Võibolla on seal siis teine plannet kah, kus pole elu nii ilus nagu ntx mingi downtown, kus mingid vargad ja mõrvarid on siis...

Nii arvan mina.

[Teadet on muutnud 16-12-2003 postitaja freewingonboard]
Vasta
#28
Tsitaat:Esialgne postitaja yodalr... Seal on hea olla, ja sul on rahulolu, see tähendab, et sul pole kuhugi poole püüelda, elu on seega paradiisis mõtetu...
Maybe offtopic, kuid - kas mitte inimene oma elus ei püüdle selle mõttetuse (et oleks hea olla jne) poole? :o
Vasta
#29
Ma usun et inimene muutub osax loodusest. Laguneb nagu miljardix killux ja hõljub maailmas ringi :odie:
Vasta
#30
Mina usun, et teadvust elab edasi igavesti.
Võibolla on maine elu lihtsalt olemine orgaanilise kesta sees.
Vasta
#31
Ma arvan, et igal elus olendil on hing alates põõsast lõpetades inimesega.

Ise loodan, et nn. surmajärgses elus sa saad kõike seda teha mida selles elus ei suutnud.

Kunagi lugesin mudu sellist raamatud kus üks tüüp rööviti :i2: poolt ära ja :i2: rääkisid talle igasugu asju. muuseas ka seda, et on olemas 26 erinevat tsivilisatsiooni ja hing ringleb koguaeg nende tsivilisatsioonide vahel.
Vasta
#32
No aga kuidas sa seletad seda, et rahvastik koguaeg tõuseb?... Kusagil siis järelikult sureb neid maha täiega?
Vasta
#33
mediteerides saaks küll und asendada
meditatsioon ongi une ja ärkveloleku vahelise seisundi alalhoidmine.
Vasta
#34
minuarust peab olema mingi koht, kust me kõik tuleme ja kust kõik alguse sai.
just sinna me lähemegi vist...
Vasta
#35
Mandose saalid Smile
Ikkagi ma arvan, et kõik on samast allikast pärit. Võibolla hiljem on siis tekkind mitu kohta, kuhu tagasi minna, või kust nüüdsed hinged pärit on.

[Teadet on muutnud 22-2-2004 postitaja Thorondor]
Vasta
#36
Tsitaat:Esialgne postitaja loom
No aga kuidas sa seletad seda, et rahvastik koguaeg tõuseb?... Kusagil siis järelikult sureb neid maha täiega?

Eelmine hing ei pea yu olema inimese oma see võib vabalt olla ka looma oma!
Inimeste arv tõuseb aga loomade oma väheneb.Aga ma ei tahax hästi uskuda et maailmas on piiratud arv hingesid ja need lihtsalt jaotatakse ära :ink:
Vasta
#37
Hingesid tuleb ka näiteks teistest "reaalsustest" või planeetidelt meie planeedile
Kunagi on jah inimeste hinged olnud kuskil putukate ja loomade sees, kõik ikka üles arenenud ja nüüd inimese kehasse sobivaks muutunud...
Vasta
#38
mul on üx küsimus: kui hing rändab kehast kehasse, siis kuidas hing tekib?

sry vb sama küsimus eespool küsitud Bleh aga huvitav oleks ikka teada? kui hing on olemas olnud algusest saadik siis järelt pärineme tulnukatest, kui hing sünnib uued kehasse siis kuhu vanad hinged kaovad?

[Teadet on muutnud 15-6-2004 postitaja FLT]
Vasta
#39
Üks teooria oli, et planeedid või tähed sünnitavad hingi.
Vasta
#40
see kuhu peale surma lähed, on su enda asi, igatahes mina ei kavatse hakata terroriseerima teisi kehasid, taevast ja põrguriiki, kõige mõttetum asi yldse. :o
pigem jään siia ilma niisama ringi lällama.
ajaa, ma ei aeva, et minuga juhtub peale surma nii ja naa, vaid ma tean

[Teadet on muutnud 18-6-2004 postitaja metavo]
Vasta
#41
Räägi meile ka, et kuidas sa seda tead ja teada said.
Vasta
#42
see minu variant ei eita yhtegi usundit, kusjuures pole olemas ka yhte ainust ja õiget usundit, kuna inimese hing läheb peale surma täpselt sinna, kuhu ta tahab minna peale surma. see mida sa usud oma elu lõpustaadiumil, nii ka juhtub(sinu hingega). kui sa pole selles kindel, mis sinuga juhtuma peaks, siis sa jääd kummitama. vot mis
Vasta
#43
Küsimusele sa ei vastanud.
Miks see siis nii kindel on, et asjad nii käivad. Ise sa väidad, et sa mitte ei arva, et see nii toimib, vaid et sa tead. Keegi tegi sulle siis selgeks, et nii ongi ja teistmoodi olla ei saa ?
Vasta
#44
aga vaata, ytle, mis kohustus on hingel peale surma? mis ta teha saab? kas tal ON kohustus minna taevasse või põrgusse? kas tal on kohustus minna teise kehasse või jääda kummitama?
mis te ise arvate? tean seda sellepärast, et ykskord unes, ma pole kindel, kas see oli päris või mitte, kuna sel ajal ei osand lucid dreamingut. igatahes, see uni oli ilgelt reaalne, ma kohtasin iseenda vaimu, kes rääkis mulle sellest, ning et ta tahab saada vabaks peale surma, ning see on võimalus elada lõputult.
Vasta
#45
sa kohtasid iseenda vaimu.. kes siis nüüd kohtus su enda vaimuga.. vaim läks pooleks ja üks pool kohtus teisega? Laugh

kõik inimesed ei usu vaimudesse .. see et oled kindel selles eeldab et usud vaimudesse.. see et sa juba usud aga lükkab ümber selle et oled kindel Smile sest usklik võib uskuda jumalat aga ei pea olema kindel (kui ta just rumal ei ole)
Vasta
#46
Tsitaat:Esialgne postitaja fyb
see et sa juba usud aga lükkab ümber selle et oled kindel Smile sest usklik võib uskuda jumalat aga ei pea olema kindel (kui ta just rumal ei ole)
Kerge vasturääkivus ju.

Ma võin uskuda jumalat aga ei pea olema kindel tema olemas olus, see ei välista uskumast samal ajal kui ma olen ju kindel.
Järelikult ei lükka miski siin midagi ümber.

Metavo, kas see sinu vaim rääkis nagu, et ta tahab saada vabaks ja tahab nii elada lõpmatult, või ta rääkis ka sellest, et hing vaim võib minna pärast keha surma kuhu tahab ka? Rääkis ta veel midagi teistpoolsusest ? Ja sellisest unenäomoodi asjast piisab, et olla kindel kogu selles asjas ? Kas ei ole varianti, et see oli mingi suvaline unenägu, mis tundus realistlik ?
Vasta
#47
Tsitaat:Esialgne postitaja Thorondor
Tsitaat:Esialgne postitaja fyb
see et sa juba usud aga lükkab ümber selle et oled kindel Smile sest usklik võib uskuda jumalat aga ei pea olema kindel (kui ta just rumal ei ole)
Kerge vasturääkivus ju.

Ma võin uskuda jumalat aga ei pea olema kindel tema olemas olus, see ei välista uskumast samal ajal kui ma olen ju kindel.
Järelikult ei lükka miski siin midagi ümber.

Metavo, kas see sinu vaim rääkis nagu, et ta tahab saada vabaks ja tahab nii elada lõpmatult, või ta rääkis ka sellest, et hing vaim võib minna pärast keha surma kuhu tahab ka? Rääkis ta veel midagi teistpoolsusest ? Ja sellisest unenäomoodi asjast piisab, et olla kindel kogu selles asjas ? Kas ei ole varianti, et see oli mingi suvaline unenägu, mis tundus realistlik ?
ta rääkis kõigest sellest, teispoolsusest rääkis ta niipalju, et on mitmeid kohti, mis on loodud vastavalt ettekujutusele sellest kohast. need kohad pidavat hinge ainult orjastama sellesse keskkonda, kuhu ta peale surma tahtis minna, või kuhu ta uskus end minevat peale surma. s.t. sa jääd sinna lõksu kinni.

ma arvan, et vaim rääkis seda asja minu mälule või siis tõi mõne punkti kuskilt alateadvusest välja. see uni oli vägagi realistlik. ma mäletan, et see toimus täpselt sel ajal, kui magasin. ma mäletan, et oli pime, ainult tänavavalgustid põlesid, siis rongid sõitsid vahepeal, päiksetõusul linnud siristasid, jne. sellel teemal rääkisime mingi kymme minutit, peale seda ma nagu lihtsalt kõndisin ringi.
see oli nagu kehaväline trip, kuigi ma pole kindel, kas see polnud mitte päriselt. tavaliselt isegi lucid dreamingus ei ole ajastus alati paigas, sel korral toimus kõik sellises järjekorras, nagu see oleks päriselt ka pidanud olema.

kui siia mingit ilget jama kokku ajasin või kordasin midagi mitu korda, siis vabandan. olen veits unine.
head ööd kõigile
Vasta
#48
Minu meelest inimene suundub peale surma uude kehasse, sest ma ei suuda endale kujutada, et peale surma saabub igavene tühjus...see on lihtsalt vyimatu
Vasta
#49
Tsitaat:Esialgne postitaja Thorondor
Tsitaat:Esialgne postitaja fyb
see et sa juba usud aga lükkab ümber selle et oled kindel Smile sest usklik võib uskuda jumalat aga ei pea olema kindel (kui ta just rumal ei ole)
Kerge vasturääkivus ju.

Ma võin uskuda jumalat aga ei pea olema kindel tema olemas olus, see ei välista uskumast samal ajal kui ma olen ju kindel.
Järelikult ei lükka miski siin midagi ümber.

võibolla me tõlgendame sõnu erinevalt..

Inimene usub .. kui ta saab tõestust siis ta teab.. tema usku pole enam vaja kuna asi muutus faktiks ja ta teab..
Kui ma pole kunagi näinud asju kukkumas aga ma olen kuulnud midagi gravitatsiooni kohta siis ma võibolla usun et õun kukub maha .. kui õun kukkuski maha siis ma enam ei pea uskuma et õun kukub maha .. ma tean seda..
Seega ma eristan uskumist ja teadmist (kui kindel olemist)
Vasta
#50
Nojah, aga kristlane võib täiesti 100% kindel olla, et jumal on olemas, kuigi see ei ole fakt. Ta on kindel selles ja ta ikkagi usub jumalasse ju. Tema jaoks võib ükskõik, mis asi tõestuseks olla.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 186 103,688 29-05-2021, 16:56
Viimane postitus: akkillus
  Surmajärgne elu ja sellesse uskumise mõju käitumisele wordpower 30 11,442 21-01-2021, 17:29
Viimane postitus: Q11
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,571 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad
  Elu mõte z3r0 c001 192 107,453 07-11-2020, 09:43
Viimane postitus: kalldunn
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,637 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 46,863 10-04-2019, 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,607 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,233 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,826 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 10,474 14-05-2014, 18:17
Viimane postitus: Minaelan

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat