Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mart Laar ja tema vennaskond
Autor Sõnum
artsakas
Uustulnukas

Postitusi: 32
Liitunud: Jul 2011
17-07-2011 17:14
Postitus: #1
Mart Laar ja tema vennaskond
Eesti Ekspressis on artikkel Isamaaliidust H.Luigele omasel moel. Kui seda uskuda siis on tõesti kurb meie rahva saatus. See ju ennegi teada et oleme ammu maha müüdud, aga et nii sarkastlikul moel!

"Hans H. Luik
16. juuli 2011 14:33


Ma ei usu abstraktsetesse põhimõtetesse. Seetõttu imestan, kuidas IRL-i vana kaardivägi alles nüüd märkas, et erakonnas jääb puudu konservatiivsusest ja avatusest.

Sama seltskond on ometi Mart Laari toetanud palju pöörasemate otsuste puhul, kui Res Publica poiste hääled veel peened olid, ja mingit kobinat pole olnud.

Näiteks kui kümme aastat tagasi Isamaa valitsus üritas pisku raha eest Eesti põlevkivivarusid pantida ja Narva elektritootmise erastada. Tookord astus nõunik Kersti Kaljulaid ainsana Isamaa sees hädavajaliku rahvusliku ja konservatiivse sammu, et jama peatada. Rahvuslikult ja konservatiivselt tegutsesid hoopis Jüri Käo ja Toomas Luman Eesti Energia nõukogus ning Rahvaliit 160 000 allkirja kogudes. Riigimehed Herkel, Lukas, Ammas, Nutt, Altosaar ning teised vaatasid pealt.

NRG tegi läbi pankrotiprotsessi. Lepingud ja osalused Narva elektrijaamas oleksid turule paisatud. Kurat küll, põlevkivijaamad võiksid praegu vabalt Putini käes olla, koos Eesti kohustusega 15 aastat ainult sealt elektrit osta.

Nii et kui “kampsunite” putkast kõrges kaares välja pissiti, polnud neil viga midagi. Nüüd, kui “kampsunite” endi putkat tabab Laar ja Res Publica isevalitsuslik juga, on hala lahti. Millist avatust te ise Eestile pakkusite, kui võimul olite, kallid eakaaslased?

Mäletame näiteks, kui Isamaaliit tõi poliitilisele areenile Jüri Mõisa. Maskid langesid ja ilma igasuguse keerutamiseta hakati Tallinna volikogus hääli üles ostma. Linna omandist kadusid Tallinna Vee enamusaktsiad. Suurema osa raha sai Inglise ostja firma bilansist kohe välja võtta. Kas rahvuskonservatism tegelikkuses? Pangem tähele: Res Publicast polnud veel haisugi. Tõsi küll, kergeid proteste Isamaaliidu sees oli kuulda küll. Udukergeid.

Ühe asemel kümme jürimõisat!

Jaanuaris 2010, kimas IRL-i juhatusse korraga terve trobikond jürimõisaid-diilitegijaid. Mart Laar ütles mulle Kuku raadio saates “Magneet”, et IRL on endiselt rahvuslik ja alalhoidlik. Kas ka avatud?

Küsimus on selles, kas Mart Laar teadis, et IRL-i suurkogul heidetakse vanad Isamaaliidu juhatuse liikmed üle parda? Kas ta teadis, et Indrek Raudne, Urmas Reinsalu, Tõnis Palts ja teised värbavad uusliikmeid nagu setu revolutsionääre, kes bussides kohale tuuakse ja vanad “kampsunid” juhatusest välja hääletavad?

Arvan, et Mart teadis. Ta lubas eakaaslastele Aimar Altosaarele, Lauri Vahtrele, Andres Ammasele ja Andres Herkelile, et erakondade liitumisel ei kaota keegi midagi. Ise aga teadis sisimas: Vellisted, Herkelid ja Nutid enam laua juurde ei mahu. Sest Ken-Marti Vaheri ja Urmas Reinsalu arvates ei vajata enam EW õigusliku järjepidevuse lippu. Järjepidevusega on korras. Nüüd on tarvis rääkida kodukulude vähendamisest ja monopolide ohjeldamisest. Need pole “kampsunite” teemad.

Kui juht on muutuste ees, peab ta hoolega valima, kellele uudistest rääkida. Eriti, kui ta enam niiväga juht ei olegi. Alates jaanuarist 2010 on Mart Laar IRL-i juhatuses pigem Res Publica pantvang. Sümbol valijate jaoks. Suurmõmmik. Ta otsustas, et ei ütle viiekümnendates isamaalastele, et tubast tööd neile enam pole pakkuda.

Selle vastu nüüd viiekümnesed “kampsunid” nurisevadki. Kui Lukas oleks palgatud, ütleme, Eesti Rahva Muuseumi juhatusse, Mart Nutt aga Kaitseuuringute Keskusse, kas siis oleks keegi nurisenud Eesti poliitika küünilisuse üle? Lauri Vahtre ju ei nurise? Võib-olla oli küüniline hoopis see, et “kampsunid” 2006. aastal kahel käel hoidsid kinni oma Suurmõmmikust, selle asemel et värske tulija Jaak Aaviksoo erakonna rooli lasta?

Laar on olnud väga progressiivne peaminister, töökas ja otsusekindel, ent tema käekirja konarused on ju Altosaarele, Ammasele ja Lukasele teada. Kaitseministeeriumi nn konkurss Lauri Vahtrele töökoha loomiseks on tühi-tähi. Kahju ainult et veeti ninapidi ülejäänud viit heauskset kandidaati. Ehk oligi Lauri neist parim. (Evelyn Sepa nimelisel “konkursil”, kus lollitati seitset heauskset kandidaati, tean ma kindlalt, et osales inimene von Krahli ringkonnast, kes Sepale kultuuri mänedžmendis 1:0 ära teeks.)

Laari käekiri vägagi konarlik

Kuid kuidas kulges Laari valitsuse ajal Edelaraudtee müümine “tuntud Briti raudteefirmale”, kellest müügi käigus sai Vichmann & Pruuli? Kuidas õnnestus EÜEslasest Laaril “konkurss” ajalehe Rahva Hääl erastamisel, kus ka mina koos mitmekümne aktsionärina heauskse lollina kandideerisin ja kui kõikidest soovijatest kutsuti oksjonile vaid üks, EÜS-i liige Marek Strandberg, ja oksjoni korraldas EÜS-i liige Margus Kastehein? Nagu kaitsepolitsei uurimisel selgus, oli ka raha ajalehe ostmiseks andnud Laari valitsus — rublade näol. No aitäh, poisid. Kas Mart peab ikka veel Gruusias loenguid vabadusest ja võrdsetest võimalustest?

Aga nii palju ajaloost, see leht kadus turult kohe, kui rublaraha otsas. Tähtsam ja rahvusvaheline juhtum oli ikkagi otsus Eesti Raudtee ostjaks valida Angotti-Sposato pakkumine. Kelmidel polnud isegi tagatisraha 50 miljonit välja panna. Laari valitsuse tähelepanu juhiti sellele, et välismaalased pakkusid garantiiks mingit tühja offshore-firmat. Imekombel hääletasid Ismaaliidu tegelased ikkagi kelmid võitjateks. Erastamisagentuuri direktor Liivik läks hiljem küll vangi, aga mingit vastutust Isamaaliit oma juhtidelt ju ei nõudnud.

Nii et kui mina oleksin EÜS-i “kampsun” (ea ja õllekõhu poolest ju olengi), siis ma poliitilise avatuse puuduse üle viimasel ajal niiväga ei ahastaks. On hullematki talutud. Teie panus Eestile oli teedrajav, kuid teie mäss suubub mõnedes kabinettides riigitööl isamaa hüvanguks.

Mis saab Suurmõmmikust? Respublikaanid on ehmunud, nad on väga tundlikud reitingule. Rahvuskonservatiivne valija võib olla heitunud. Järelikult tuleb “poistebändil” taas rohkem valijat kuulama hakata. Ega valija ju ei noorene, ta vananeb!

Kaitseministril terendavad ees uued lahingud

Kaitseminister Mart Laari ootab ees lahing ohvitseride pensionide küsimuses (sotsiaaltagatiste seadus) ja kaitselahing rahapuuduse tingimustes. Nimelt ei piisa raha kogu Eesti Vabariigi 10-aastase kaitsestrateegia täitmiseks. Millestki tuleb loobuda. Radaritest, Jägala suurehitusest, tankidest? Põhiline, et tankide ostul jälle mingid Sposatod-Apananskid-Angottid kusagilt välja ei karga.

Kaitseministeeriumi hanked on ju magusad, ja nagu üks varasem kaitseminister mulle ütles — ka lihtsal sonaril on poole kallim hind, kui peale on löödud märk M (Military). Mäletame veel, kui Eesti Vabariik juba peaaegu oli vaenlase territooriumi seireks ostmas Prantsuse radareid, kui järsku 260-miljoniline hange hoopis ameeriklaste Lockheed Martinile suunati. Just sellised konkursid, ja mitte EÜS-lase Vahtre palkamine, saavad Laari proovikivideks.

Üks väike vastik proovikivi tuleb veel. Välisministeeriumist avaldatakse survet, et kaitseministeerium muudaks ära pronkssõduri lähedusse paigaldatud sildi, millel taas okupante osatatakse. Seal ootab üks rahvuslik mädamuna reformarite ja IRL-i ministeeriumide vahel. Olge mehed, matke see muna.

Aga suurtes asjades saab Laar hakkama. Kas pole Mart Laari puhul huvitav, et ta väikestes asjades libastub, silmad hakkavad luisates vilama, puterdamisele järgneb vahelejäämine — kuid riigiasjades rühib ta edasi. Mart pole stagnant. Ta teab kindlasti eakaaslastest paremini, millises suunas Eesti riiki tuleb moderniseerida. Ta toetab Aaviksood, sest Aaviksool on kiire, et suurte sammudega teha, mis Lukasel tegemata jäi.

Ja selles mõttes irisetakse Laari ning IRL-i kallal ilmaasjata, et need räägivad loosungitega ja saadavad valijatele õnnitluskirju. Moodsa poliitika juurde käivadki parteikontorid, poliittehnoloogid, feisbuk ja internetikommentaarid. Kui isegi “kampsunitest” ükskord partei peaks saama (kui noored tõesti töökohti ei paku), palkavad nad esimese asjana endast kaks korda nooremad kontoritöötajad, kes asja “ära teeksid”.

Ja kui Suurmõmmik näeb, et Palts & Pojad teda tuleva talve IRL-i suurkogul niikuinii enam ei toeta, kargab ta ehk ka ise sinna paati. Mis selle erakonna nimi oleks? Moodne Rahvuslus Väikeste Sigaduste Saatel? Aseesimeesteks Indrek Tarand ja Eerik-Niiles Kross (mõlemad EÜS). Presidendivalikuks ikkagi Ilves (EÜS). Kas pole sinimustvalge dream-come-true?
"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
17-07-2011 17:39
Postitus: #2
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
Kui Laar kuju muudaks või selgeltnägija oleks, siis saaksin antud teemast aru. See artikkel aga para ei tundu. Tavaline ahnepäitside omavaheline maadlemine ja maadejagamine.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
17-07-2011 17:48
Postitus: #3
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
(17-07-2011 17:39 )Jõhvikas Kirjutas:  Kui Laar kuju muudaks või selgeltnägija oleks, siis saaksin antud teemast aru. See artikkel aga para ei tundu. Tavaline ahnepäitside omavaheline maadlemine ja maadejagamine.

Poliitilised vandenõud Hrmm

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
17-07-2011 17:59
Postitus: #4
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
Tegelikult on see siiski igapäevapoliitika. Aga olgu siis nii, et see on ka vandenõu.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
17-07-2011 18:12
Postitus: #5
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
(17-07-2011 17:59 )Jõhvikas Kirjutas:  Tegelikult on see siiski igapäevapoliitika. Aga olgu siis nii, et see on ka vandenõu.

See nn "igapäeva poliitika" ongi tänapäeval VANDENÕU Inimese ja ühiskonna vastu.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
artsakas
Uustulnukas

Postitusi: 32
Liitunud: Jul 2011
17-07-2011 18:37
Postitus: #6
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
Seda ma arvangi, keegi on kellelegi varba peale astunud. Aga seda ongi "tore" kuulda kuidas sõbrad omavahel kisuvad. See on see omaette malevaseltkond, kes tülli pööranud. Olen ka ise malevas olnud ja kuidas sm. Lang kirjutas paskville maleva moraalist. Tema toimetada oli malevaleht. Olin ühes rühmas, kus peale suurt pidu kargas peale KGB. Oli vist mingi koputaja, aga hommikul, oli ülekuulamine. See oli nali kuubis, kuidas vaene KGB mehikene püüdis meid oma usku pöörata. Probleem oli selles, et meile tuli naaberrühm külla ja tegime ringkirja "Kremli kellade kõlisedes Siberi poole". Mingi mats rühmast aga kellas selle KGB-le. Aga asi jäi vaiki, kuni EPA komsomali sekrtetär (see tähis mees nüüd) kutsus mind välja. Tekkis probleem, et ma ei olnud komsol. Ja see vana tõbras ütles, et nüüd lendad EPA-st. Küsisin, ise hirmul, et mida peaksin siis tegema. Vastus oli, et kirjuta avaldus, et järgin NLSV seadusi ja et edaspidi olen truu seadustele. Hopp uksest välja ja ei kirjutanud midagi. Ei juhtunud ka edaspidi midagi.

Aga Rein Langi südamele... tema kirjutas paskvilli kogu sellest loost.

Miks ma seda kirjutan - vanad joped koos
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Eithea
Veteran

Postitusi: 2,887
Liitunud: Aug 2010
23-05-2013 12:11
Postitus: #7
RE: Mart Laar ja tema vennaskond

„Afganistani president Hamid Karzai külastas pisut aega tagasi Eestit. President Toomas Hendrik Ilves, kes Karzai Eestisse kutsus, armastab raha. Just sel põhjusel tegi Ilves endast kõik oleneva, et Mart Laarist saaks Eesti Panga nõukogu esimees. Karzai Eestis peetud vestlused Ilvesega on salastatud. Karzai võib soovida paigutada osa oma röövrahast Eesti Panka," arvas endine Eesti Kaitseväe juhataja Aleksander Einseln oma e-kirjas, kus käis arutelu tema siseringi-tuttavate vahel.


Einseln toob välja, et Karzai vend pani varasematel aastatel kõrvale miljardeid USA dollareid. Tema sõnul Karzai ei kavatse loomulikult panna raha Eesti Panka oma nime all, kuigi osa rahast võib käia läbi Eesti Panga, mille eest nii Ilves kui ka Laar võivad saada teatud tüüpi teenustasu. Laari ja Ilvese honorarid omakorda deponeeritakse Einselni hinnangul tõenäoliselt kuskil teisel pool maakera. „Aga võib-olla hoopis meie endi nina all Rootsis. Peamised poliitikud Estonia laeva põhjamineku ajal - Mart Laar ja Carl Bildt - on tõenäoliselt taas „mängus" jälgede varjamiseks. Kuid pidage meeles, tänasel päeval ei saa midagi siin maailmas pikka aega varjata," märgib Einseln oma kirjas jne.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,739
Liitunud: Oct 2007
23-05-2013 13:28
Postitus: #8
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
Oot, mis jura sa nüüd ajad, Eesti Pank ei ole mingi kommertspank vaid Euroopa Keskpanga harukontor mille ülesandeks on jälgida kommertspankade töö vastavust Euroseadustele. Parem võiks teid huvitada kelle omad on Eesti panga varad, kas võeti vaikselt europaberite turule laskmise eest Keskpanga varadesse.
Mis Laari puutub siis kui suured olid summad mida Isamaaliste tehingute läbiviijatele x pankadesse maksti nii nagu kombeks mujal maailmas, alustage või Iisraeli relvatehingust.
(selle postituse viimane muutmine: 23-05-2013 13:30 VironShaman.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Eithea
Veteran

Postitusi: 2,887
Liitunud: Aug 2010
23-05-2013 13:41
Postitus: #9
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
(23-05-2013 13:28 )VironShaman Kirjutas:  Oot, mis jura sa nüüd ajad, Eesti Pank ei ole mingi kommertspank vaid Euroopa Keskpanga harukontor mille ülesandeks on jälgida kommertspankade töö vastavust Euroseadustele. Parem võiks teid huvitada kelle omad on Eesti panga varad, kas võeti vaikselt europaberite turule laskmise eest Keskpanga varadesse.
Mis Laari puutub siis kui suured olid summad mida Isamaaliste tehingute läbiviijatele x pankadesse maksti nii nagu kombeks mujal maailmas, alustage või Iisraeli relvatehingust.
Jura või mitte, aga ma ikkagi tahaksin seda Einselni kirja näha, väga huvitab.
Ref i maailmavaade ei huvita enam kohe üldse.
(selle postituse viimane muutmine: 23-05-2013 15:20 Eithea.)

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
olematu Eemal
Veteran

Postitusi: 1,061
Liitunud: Oct 2010
23-05-2013 13:41
Postitus: #10
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
Eithea edastas Einselni sõnu, aga mitte ei ajanud jura.
Vana mees võiks siiski teiste foorumlaste vastu viisakas olla .

XXX


https://www.youtube.com/watch?v=kn1gcjuhlhg
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Faraday
Lihtsalt lõbus

Postitusi: 1,460
Liitunud: Feb 2013
23-05-2013 15:15
Postitus: #11
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
(23-05-2013 13:28 )VironShaman Kirjutas:  Oot, mis jura sa nüüd ajad, Eesti Pank ei ole mingi kommertspank vaid Euroopa Keskpanga harukontor mille ülesandeks on jälgida kommertspankade töö vastavust Euroseadustele. Parem võiks teid huvitada kelle omad on Eesti panga varad, kas võeti vaikselt europaberite turule laskmise eest Keskpanga varadesse.
Mis Laari puutub siis kui suured olid summad mida Isamaaliste tehingute läbiviijatele x pankadesse maksti nii nagu kombeks mujal maailmas, alustage või Iisraeli relvatehingust.

Põhiseadus:
Tsitaat:§ 111. Eesti raha emissiooni ainuõigus on Eesti Pangal. Eesti Pank korraldab raharinglust ja seisab hea riigi vääringu stabiilsuse eest.
§ 112. Eesti Pank tegutseb seaduse alusel ja annab aru Riigikogule.

...

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Ja õpi kõike seda ka ise. Eelkõige mõtlemist.
Faraday
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
euroruubel
Saidil

vaatlen ja jälgin

Postitusi: 2,207
Liitunud: Apr 2011
23-05-2013 17:18
Postitus: #12
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
Faraday, kus sa elanud oled, EL-u seadused on ülimuslikud põhiseaduse suhtes.

mäng mängus
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Faraday
Lihtsalt lõbus

Postitusi: 1,460
Liitunud: Feb 2013
23-05-2013 18:40
Postitus: #13
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
(23-05-2013 17:18 )euroruubel Kirjutas:  Faraday, kus sa elanud oled, EL-u seadused on ülimuslikud põhiseaduse suhtes.

Mis ajast nad on ülimuslikud? Kuupäev ja seadus. Oskad anda?

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Ja õpi kõike seda ka ise. Eelkõige mõtlemist.
Faraday
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Faraday
Lihtsalt lõbus

Postitusi: 1,460
Liitunud: Feb 2013
23-05-2013 18:53
Postitus: #14
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
(23-05-2013 18:46 )euroruubel Kirjutas:  
(23-05-2013 18:40 )Faraday Kirjutas:  
(23-05-2013 17:18 )euroruubel Kirjutas:  Faraday, kus sa elanud oled, EL-u seadused on ülimuslikud põhiseaduse suhtes.

Mis ajast nad on ülimuslikud? Kuupäev ja seadus. Oskad anda?

Miks sa arvad, mispärast ansip täna Barroso ees põlvili oli ja anus, et jumala eest põlevkiviõlile midagi "karistuseks" "looduse tahmamise" eest midagi "rohelise maksuna " otsa ei keevitataks ?

Link sulle ka: http://www.e24.ee/1245414/ansip-kaitses-...-tootmist/

ja lõik: «Eesti ootab Euroopa Komisjonilt lahendust, mis ei kahjusta kohalike ressursside kasutamist ja arendamist,» ütles Ansip. «Loodame, et kütusekvaliteedi direktiivi elluviimisel arvestatakse selle mõjuga Euroopa Liidu tööstusele, majandusele, tööhõivele, innovatsioonile ja ka väliskaubandusele.» Nagu näed, ootab Ansip lihtsalt seda, et teatud Eesti erihuve arvestataks, aga kui seda ei tehta, ei saa Eesti midagi teha....

Seadust sa siis ei oska öelda?

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Ja õpi kõike seda ka ise. Eelkõige mõtlemist.
Faraday
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
euroruubel
Saidil

vaatlen ja jälgin

Postitusi: 2,207
Liitunud: Apr 2011
23-05-2013 19:14
Postitus: #15
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
Kustutasin ära. Ei lähe nagu teemasse. Teema ikkagi Mart Laar ja ta hämarad tegemised...

mäng mängus
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
karamba
Tavaliige

Postitusi: 143
Liitunud: Apr 2009
23-05-2013 19:59
Postitus: #16
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
Seda, et EL-u seadused on ülimuslikud põhiseaduse suhtes, on Vikerraadio otse-eetris öelnud riigikohtu esimees M.Rask
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Faraday
Lihtsalt lõbus

Postitusi: 1,460
Liitunud: Feb 2013
23-05-2013 20:21
Postitus: #17
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
(23-05-2013 19:59 )karamba Kirjutas:  Seda, et EL-u seadused on ülimuslikud põhiseaduse suhtes, on Vikerraadio otse-eetris öelnud riigikohtu esimees M.Rask

Kas Vikerraadio on ülimuslik kui põhiseadus? Või sm. Rask? Või on tegemist kuritööga meie riigi ja rahva vastu?
(selle postituse viimane muutmine: 23-05-2013 20:22 Faraday.)

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Ja õpi kõike seda ka ise. Eelkõige mõtlemist.
Faraday
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martichoras
Ebatavaliige

Postitusi: 153
Liitunud: Dec 2012
23-05-2013 20:33
Postitus: #18
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
(23-05-2013 20:21 )Faraday Kirjutas:  
(23-05-2013 19:59 )karamba Kirjutas:  Seda, et EL-u seadused on ülimuslikud põhiseaduse suhtes, on Vikerraadio otse-eetris öelnud riigikohtu esimees M.Rask

Kas Vikerraadio on ülimuslik kui põhiseadus? Või sm. Rask? Või on tegemist kuritööga meie riigi ja rahva vastu?

EE seadused peavad kattuma EU seadustega ja olema kooskõlas. Seda teab iga kooliskäinu või muidu inimene, kes on Lissaboni lepet sirvinud.
Ma soovitaksin Sul tagasi kooli minna enne kui foorumis 2+2'le vastust küsid ning TÕESTUST tellid.

(läbu suhtes mõistan, kui moded mu posti kustutavad ja parem ongi. Ärme pikka viha pea, eksole wink )

Pax pro eo optimus arma
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Faraday
Lihtsalt lõbus

Postitusi: 1,460
Liitunud: Feb 2013
23-05-2013 20:43
Postitus: #19
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
(23-05-2013 20:33 )Martichoras Kirjutas:  EE seadused peavad kattuma EU seadustega ja olema kooskõlas. Seda teab iga kooliskäinu või muidu inimene, kes on Lissaboni lepet sirvinud.
Ma soovitaksin Sul tagasi kooli minna enne kui foorumis 2+2'le vastust küsid ning TÕESTUST tellid.

(läbu suhtes mõistan, kui moded mu posti kustutavad ja parem ongi. Ärme pikka viha pea, eksole wink )

Kus see põhiseaduses kirjas on? Või ei ole PS enam meil ülimuslik? Kus koolis seda õpetatakse?

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Ja õpi kõike seda ka ise. Eelkõige mõtlemist.
Faraday
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
23-05-2013 20:48
Postitus: #20
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
(23-05-2013 20:33 )Martichoras Kirjutas:  EE seadused peavad kattuma EU seadustega ja olema kooskõlas. Seda teab iga kooliskäinu või muidu inimene, kes on Lissaboni lepet sirvinud.
Käisin koolis nõuka ajal ja ei ole kahjuks lepingut (peaks vist õige olema) pidanud vajalikuks lugeda. Samas kuna sina oled seda juba teinud, siis oskad ehk viidata leheküljele kus EU seadustega kattumist ja kooskõlas olemist seatakse tähtsamaks kui teise riigi, praegu EV, põhiseadust?

PS! Suhtumisest ja EU seaduste eelistamisest meie omadele saan aru, aga ametlikult peaks siiski riigi põhiseadus EU omadest üle olema. Või mitte?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Martichoras
Ebatavaliige

Postitusi: 153
Liitunud: Dec 2012
23-05-2013 20:55
Postitus: #21
RE: Mart Laar ja tema vennaskond
(23-05-2013 20:48 )kage Kirjutas:  
(23-05-2013 20:33 )Martichoras Kirjutas:  EE seadused peavad kattuma EU seadustega ja olema kooskõlas. Seda teab iga kooliskäinu või muidu inimene, kes on Lissaboni lepet sirvinud.
Käisin koolis nõuka ajal ja ei ole kahjuks lepingut (peaks vist õige olema) pidanud vajalikuks lugeda. Samas kuna sina oled seda juba teinud, siis oskad ehk viidata leheküljele kus EU seadustega kattumist ja kooskõlas olemist seatakse tähtsamaks kui teise riigi, praegu EV, põhiseadust?

PS! Suhtumisest ja EU seaduste eelistamisest meie omadele saan aru, aga ametlikult peaks siiski riigi põhiseadus EU omadest üle olema. Või mitte?

Peaks muidugi olema üle EU seaduste. Ütleb seda ka me põhiseaduse 1. paragrahv. Juura on aga libe uss, milles annab "peenes kirjas" sõnastustega mängida ja manipuleerida. See teema sobiks paremini juba vandenõuteooriate valdkonda tegelikult.
Faktiliselt näeme, kuidas me riigijuhid Brüsseli poole päevas viis korda kummardavad ning de jure võime ju vabad olla. De facto me seda ei näi olevat. Ebameeldiv tõde, mille põhjused ega faktid oma raskuskeskmega ei viibi kusagil paberil ja kirjades - vaid Laaripundi ja teiste mördiööbikute varjatud agendades.

Pax pro eo optimus arma
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas UFO-saadikul ÜRO-s nähti tõesti saba tema kleidi all. kirjutan123 1 1,952 05-10-2010 17:09
Viimane postitus: Müstik

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog