Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOK: Carlos Castaneda: Enigma of a Sorcerer
#1
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=4074

Selle teema juurde dokumentaal:

http://www.imdb.com/title/tt0398835/

See dok.meeldib mulle sellepärast, et see ei ole mitte Castaneda ülistamiseks tehtud dok. vaid tutvustab Castanedat kui väga mõjuvõimsat inimest ( võrreldakse Hitleriga ), kes on nii osav sõnasepp, et inimesed lihtsalt langevad tema mõju alla.

Minu arvates see on aga ohtlik...kuna ma leian, et jäägitult millegi/kellegi uskumisega, piiratakse oma arengut ja " vangistatakse " ennast. Mina arvan, et kõige tähtsam siin elus on jääda objetiivseks vaatlejaks, kuid Castaneda on muutunud juba omamoodi kultuseks ja kultused ei ole head.

Dok: http://www.youtube.com/watch?v=y2oY1P-Gnfo

Vasta
#2
Lugesin ka kunagi vene keeles neid päevikuid, mida peeti Castanedaga kohtumistest ja tegemistest. See, millega ta tegeles ajas mindki suurde segadusse ja jättis mõneks ajaks selle teema soiku - mitmed naised, maksavähk, inimlikud rivaalitsemised guru nimel jms...

Vaatasin ka seda antud filmi. Seal räägivad jälle tuttavad kodanikud oma isiklikest kogemustest Castanedaga... Mitteüks neist ei räägi sellest, et kas neil õnnestus saavutada unenägemine, energeetiline kehast väljumine või kuidas nad end varitsema õppisid. Nad kõik räägivad Castanedast ja sellest kui valesti ta elas ning seetõttu seavad kahtluse alla selle teema...(kõik osutavad näpule, mis näitab kuud, mitte ei vaata kuud).

Võibolla seal olid mõned inimesed, kes saavutasid ka kehast väljumise kogemused ja unenägemise ning neil inimestel pole küll mittemingisugust põhjust esineda meedias ja tegeleda selle temaatika "kahtluse alla seadmisega" - see kõik on ebaõnnestujate pärusmaa. Ma arvan (minu isiklik subjektiivne arusaam), et enamus sellest narrusest, mis seal sooritati oli kontrollitud ning selle eesmärk oligi nende inimeste "juhtme kokkuajamine", et nad saaksid vabaneda selle maailma kütkest...

Teine asi, mis on suures plaanis tähtsam kui see, et kas Castaneda kirjutised olid väljamõeldis või mitte oli see, et palju enam seadis ta kahtluse alla kogu kehtiva religioosse süsteemi ja inimesed hakkasid asju nägema hoopis teise nurga alt kui neid oli siiani õpetatud (teosoofia püüdis samuti religioone kahtluse alla seada aga nendest arusaamiseks oli vaja korralikku haridust nagu juuraharidust, et seadustest arusaada)... Korraga tahtsid kõik nõiaks saada Smile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Discovery ja National geographic dok. filmid Trax 3 3,888 12-07-2020, 17:57
Viimane postitus: Tyto Alba
  Dok: Ancient Egyptian Glass From Outer Space Aerling 1 2,287 09-05-2013, 19:23
Viimane postitus: Müstik
  David Wilcock - "2012 Enigma" levis 31 13,852 01-07-2012, 17:03
Viimane postitus: Müstik
  Discovery dok. "Alien Invasion" Trax 3 3,149 22-06-2012, 23:35
Viimane postitus: Ott Sama
  14. Nov - Dok@ETV2 - Maiade ettekuulutused ja viljaringid Tarawah 53 30,440 09-06-2012, 19:11
Viimane postitus: Leena
  "The Fluoride Deception" (animeeritud dok) metsavaht 2 2,711 03-04-2011, 22:25
Viimane postitus: excubitoris
  Dok.film Radikaal Elderm 1 3,133 17-07-2010, 21:03
Viimane postitus: Jõhvikas
  David Wilcock "The 2012 Enigma" & "2012: Dannil 2 2,632 22-03-2010, 17:34
Viimane postitus: Dannil
  The Ships of Light- Carlos Diaz UFO Experience hullkeel 1 2,426 25-01-2009, 14:29
Viimane postitus: levis

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat