Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Molekul kui väike galaktika, Galaktika kui suur molekul
#1
tulin siis kuskil hilja õhtu selle peale

väga väike ja väga suur

..tuuma (päikese) ümber tiirlevad elektronid (planeedid).Aaotmitest (päikesesüsteemidest) tekib molekul ( galaktika) ja nii edasi

ehk äkki on meie kosmos kellegi aatomid ja molekulid ??(i)

edit: pealkiri informatiivseks

Muudetud: 18-10-07 kell 21:53:42 Hallucigenia
Vasta
#2
Vaat siis milleni kõik jõuavad hilja õhtul...
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Vaat siis milleni kõik jõuavad hilja õhtul...

Aga hilja õhtul tulevadki kõige loovamad mõtted. Mina ka ei suuda kuidagi õhtuti magama jääda, tõmblen ringi ja igast lollid mõtted tulevad.
Vasta
#4
Jah ... see on selline tore mõte, mis aeg-ajalt ikka inimestele pähe tuleb ja muidugi tahaks head mõtet ka teistega jagada. Selle idee algallikate leidmine on ilmselt kaunis lootusetu ja otsimine seega mõttetu ... vist siingi foorumis. Leppigem sellega, et aega-ajalt me ikka seda toredat mõtet uuesti loeme. Kusagil ma vist kirjutasin, et ega see asi nüüd päriselt kah nii lihtne ei ole ... aga sedagi kohta pole praegu aega otsida või uuesti kirjutada.
Vasta
#5
Kusjuures olen ise ka selle üle arutanud. Nii üksi kui sõpradega. Sõbrad saavad tavaliselt minuga samale sagedusele alles õhtu lõpus, aga noh jah.
Vasta
#6
Kõik kes usuvad seda teooriat, et maa on väike osake, mingist tegelikust suurest maailmast, vastake palun, et miks siis näiteks pole universumit lömastatud vms. ? Näiteks peale astutud, kui universum oleks mingil rohukõrrel või ära söödud kui mingil taimel janii.
Ma ise küll enamvähem usun seda, aga huvitav oleks lihtsalt teada.

Muudetud: 25-1-08 kell 23:42:47 real-life

[Muudetud: 8. Aug 2010 Flash]
Vasta
#7
Miks näiteks keegi kogemata ei ole süsiniku aatomit lömastanud?
Vasta
#8
Aga meie universum võib olla näiteks mingisuguse puu osake, mida lihtsalt ei lömastata. Meil on vedanud..? või see kõik võib ju veel juhtuda..
Niimodi ei saa päris asja võtta, sest kõik mis maailmas olemas on, pole ju lömastatud..
Ja üldse, see maailm mille osake meie nt on, on selline kummaline maailm ja seal on äkki osakesed üldse purustamatud..?
Vasta
#9
Lihtsalt pole veel jõutud "lömastada" - ega "neil" seal siis meie aeg ei jookse.
Vasta
#10
äkki on "universum" mingi organismi "mitokonder"
Laugh
Vasta
#11
Peaks mainima, et teemal on väga informatiivne pealkiri. See tuleks liita teise teemaga.
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas: excubitoris
Lihtsalt pole veel jõutud "lömastada" - ega "neil" seal siis meie aeg ei jookse.

Ega sa ei saa ju kindlat midagi öelda..

Ja jõudmise all mõtlesin ma seda, et meie aeg ei pruugi seal üldse olla, aga ega seal siis kõik hetkega ei juhtu. 1 hetk, tekkib maa, populatsioon, häving, tekib maa, populatsioon, häving.
What comes up, must come down.. miski pole igavene ja kui seal on selline aeg nagu sina mulle väita tahad, siis on see kõik lihtsalt üks lõpmatu reaktsioonide ahel, kus ei saakski elu toimuda.
Vasta
#13
Võibolla on hoopiski nii, et kui meie universum asub kusagil nn puuotsas, siis selles teises maailmas(mille puuotsas me asume) läheb aeg palju aeglasemalt kui meil. Nt nende 1 tund on meie miljon aastat. Laugh
Vasta
#14
Jah, selline ajamoondumine võib küll olla, aga seda, et aeg puudub.. ei taha ma hästi uskuda..
Vasta
#15
see telliskivi, mis meie universumile peale kukub ja ta lömastab, on mõne maja katuselt juba alla kukkunud ja on hetkel poolel teel Smile1
Vasta
#16
Vastates küsimusele, mille teema autor postitas, ütleks positiivselt su mõttele. Nimelt arvan et universium ongi see kõik suurem maailm. Universium, mis koosneb erinevatest pisikestest ja suurtest päikesesüsteemidest. Ent müsteeriumiks jääb see, kas universium on lõputu või samas kera nagu planeet Maa, aint triljoneid korde suurem? Ning kui suure osa moodustab meie päikesesüsteem tervest universiumist?
Vasta
#17
just selliseid asju mõtlen minagi. huvitav on ju mõelda või ette kujutada, kui suur siiski kogu universum oleks ? ja see on ka väga huvitav, et kas see on lõputu, või ei.
Vasta
#18
Wiki ütleb et 93 miljardit valgusaastat on universum jäme, polegi siin müsteeriumit. See ei anna midagi kui ta on tegelikult 25 miljardit. Ei ole lõputu. Muidugi võite universumi all midagi muud mõelda. Äkki on universumi piiri taga lõputu tühjus või siis varsti tuleb teine universum, mis paisub meile vastu ning seega on universum hoopis suurem jne.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teadlased avastasid tähtedeta galaktika durian 12 7,386 18-11-2018, 20:24
Viimane postitus: Lorenz
  Suur Pauk Marguuus 40 33,303 09-10-2016, 08:42
Viimane postitus: andry
  Andromeeda galaktika Foks 4 4,268 31-01-2015, 12:40
Viimane postitus: Müstik
  Suur Krõmps (Big Crunch) LibaHunt 22 10,337 25-09-2012, 22:49
Viimane postitus: R.B
  Galaktika M82 saadab võimsaid raadiosignaale Tom 1 2,768 20-04-2010, 11:40
Viimane postitus: djfreeze
  Linnutee galaktika põrkub kokku väiksema galaktikaga Nazz 4 4,780 14-03-2010, 02:04
Viimane postitus: iitt
  Kui Maa oleks suurem kurk 3 3,109 10-02-2008, 06:24
Viimane postitus: lendorav
  Galaktika sass1414 2 2,349 15-08-2007, 10:05
Viimane postitus: kurk
  Seni kaugeim galaktika avastatud Nazz 9 4,425 11-07-2007, 13:41
Viimane postitus: Nazz
  Pimeduse galaktika Hallucigenia 8 4,059 22-08-2006, 19:30
Viimane postitus: Tutanhamon

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat