Postita vastus 

Teema reiting:
  • 2 Häält - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas koer ikka näeb vaime?
Autor Sõnum
Pennyroyaltea
Uustulnukas

13-06-2006 22:27
Postitus: #51

Jah ma tean ainult, et koerad n2evad mustvalgelt.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hallucigenia
Veteran

14-06-2006 06:11
Postitus: #52

Tsitaat:Algselt postitas: Pennyroyaltea
Jah ma tean ainult, et koerad n2evad mustvalgelt.
Mitte päriselt. Küll on tõsi see, et koerte värvinägemine on kehvem kui meie oma. Kui kõik meie värvitajud saab kokku panna kolmest põhivärvist (öeldakse, et inimesel on kolmemõõtmeline värvinägemine), siis koeral olevat vaid kaks põhivärvi. Koer ei eristavat rohelisi-punaseid värve, kõik "koeravärvid" saavat kokku segada sinisest ja kollasest. Inimese ja koera nägemisel on muidugi muidki erinevusi - koerad näevad paremini pimedas, tajuvad paremini liikumist. Ehk soodustavadki need erinevused "vaimunägemist"? Link
Numb
Uustulnukas

29-06-2006 17:20
Postitus: #53

minu koer passib vahel ühte kohta...tglt ma kunagi ei mõtle siis et vaim passib seal v...aga on olnud ka juhuseid kus koer ja kass lihtsalt passivad väga ärevalt täiesti tühja kohta...siis on küll jube...samas see võib mingi putukas olla või midagi...
inpu
Uustulnukas

29-06-2006 18:39
Postitus: #54

Tsitaat:Algselt postitas: payn2
kuigi et on kuulda olnud ka juhuseid kus koerad hakkavad haukuma
aga niipalju kui mina kuulnud olen siis koerad pidid väga närviliseks muutuma

Koerad tunnetavad asju, mida inimene ei tunne. Näiteks: oli koerte näitus ja ühel hetkel koerad olid justkui hulluks läinud. Nad hakkasid haukuma, uluma ja ültse läksid närvi. Paljud koerad olid isegi diskvalifitseeritud, sellise käitumise tõttu. Hiljem saime teada, et sellel kellaajal toimus väike maavärin, mida polnudgi põhimõtteliselt tunda.
Veel oskan öelda, et koerad tunnevad väga hästi inimesi. Üks minu koertest hakkab ühe mehe peale alati uluma. Tean, et temaga on seotud ühe kassi surm ja võibolla on ta veel midagi taolist teinud. Just seda kurjust minu koer vist tunnebgi. Igatahes on ta muidu väga sõbralik kuts, aga mõni inimene paneb teda lausa uluma.:o
Ja veel on neil väga hea ajatunne. liiga hea- Minu koer äratab mind alati täpselt tund aega varem, kui mina peaks ärkama. Nüüd kui ma käin kaks päeva nädalas kella kuueks tööl(pean ärkama kella viieks) tema äratab mind kella neljaks.Angry
Vaimudest ei tea ma küll midagi. Aga olen kuulnud, et kassid näevad/tajuvad vaime. Minu kassiga pole küll midagi taolist juhtunud, aga olen palju jutte nii telekast kui ka tuttavatelt kuulnud.
Dirii
Uustulnukas

12-09-2006 15:58
Postitus: #55

Hmmm... Koeran tunnetavad lõhna järgi vaime, ja kassid näevad neid. Õel on koer ja kass kes käivad kogu aeg koos(koerad ajavad tavaliselt kasse taga juu....) vaatavad samma kohta ja söövad üxteiste toitu.

Belive me and I belive u...
Dirii
Uustulnukas

12-09-2006 16:09
Postitus: #56

Kus juures koertel on u. 20x parem haistmis meel kui inimestel ja ma mõtlesin seda et koerad tajuvad lõhna järgi vaime. Ning kassid koerad mitte ei salli üxteist vaid ma ütlesin et koerad ajavad tavaliselt kasse minema, kuid tõesti taxi koertel on head mõtte kasside vastu, sest nad on peaaegu sama suured...

Belive me and I belive u...
Metafor
Veteran

12-09-2006 16:22
Postitus: #57

Tsitaat:Algselt postitas: Dirii
Kus juures koertel on u. 20x parem haistmis meel kui inimestel ja ma mõtlesin seda et koerad tajuvad lõhna järgi vaime. Ning kassid koerad mitte ei salli üxteist vaid ma ütlesin et koerad ajavad tavaliselt kasse minema, kuid tõesti taxi koertel on head mõtte kasside vastu, sest nad on peaaegu sama suured...
See looma suurus ei loe mitte põrmugi, vähemalt mitte sellise teema juures. Kui sa paned kassi kutsika ja koera kutsika kokku siis on tõesti olemas suur tõenäosus et nad sõbrunevad/vennastuvad või suudavad millegi muu laadsega hakkama saada. Minu arust selleks, et loom suudaks vaimu haista, selleks peaks olema vaimul füüsiline keha(siin tulevad ilmselt mängu vaimud kes suurte potikutega lakas öösiti kõnnivad). Kui aga vaimul või kummitusel ei ole füüsilist keha...siis sama hästi võib su koer ka valgust ja raadiolaineid haista.

Vihja paranormaalsetest nähtustest meile:
paravihje@gmail.com

"To do is to be" - Descartes
"To be is to do" - Voltaire
"Do be do be do" - Frank Sinatra

[Pilt: status.gif?]
[Pilt: kpstatus.gif?]
K&B
Tavaliige

13-09-2006 15:12
Postitus: #58

Endal koera ei ole aga olen kuulnud et näeb vähem värve kui inimene aga selle vaimu asja kohta ei tea midagi. Mul on kass aga minu arust ta midagi sellist külle i ole teind mis peaks näitama et meil on vaim. Vahel kui peseb, sööb või hakkab magama jääma vaatab veits närviliselt aga ma olen arvanud et ta kuuleb mingit heli.
Orhidee93
Tavaliige

01-11-2007 11:45
Postitus: #59

räägitud ju ka et koerad taluvad kiirguseid mida inimesed pole võimelised nägema/tajuma..mingid infrakiirgused vms..mu koer ka muidu haugub vahest tühja koha peale..suht imelik aga enamus ajast ikkagi magab..vabandan kui offtopic..

They play in the devil's key
An endless symphony
I even hear it now
hansapank21
Uustulnukas

21-08-2008 14:34
Postitus: #60

Mul kah koer ja noh nädalavahetusi käime maal ja noh õhtuti lihtsalt lambist uriseb koer siis kui väljas pime on noh lihtsalt lambist uriseb akna juures ja seejärel ronib voodi alla harva haugub kah kuigi tõutunnistus ei luba haukuda ja siis kui ma ükskord talvel lund maal lükkasin siis ka koer vaatas maja nurga juurde ja urises ning jooksis minu taha peitu :s

Kreepy
Mr.Creepy
Tavaliige

08-02-2009 16:50
Postitus: #61

ahhaha, selle teemaga tuleb üks nali meelde...
mingi et mul tuttavatel on iiri setter( pidi üpriski loll koer olema)
ta on õuekoer, koguaeg on näoga ukse poole ( äkki näeb kummitust? Laugh)
ja kui uks lahti tehakse siis hakkab koer haukuma( sest uksest paistab palja naise kalender ). kui kalender ära võtta ja uks lahti taha siis ei hakka haukuma aga on ikkagi näoga ukse pooleLaugh... olgu. ma ei oska rohkem midagi selel kohta öeldaLaugh

Saatanat petta pole patt...
Hirm teeb inimese rumalaks.
Mr.Creepy
Tavaliige

08-02-2009 16:53
Postitus: #62

Tsitaat:Algselt postitas alri
Midagi kumalist nad näevad. Oman koera 10 kuu vanune. Vahib aegajalt kappi otsa ja niuksub (sagedus ~2x nädalas). Olen vaadanud ei midagi. 2 kuud tagasi olin sõbra juures ja mõlemad ( minu ja sõbra) koerad pistavad haukuma, mõlemad vaatavad ühte nurka. Kumaline kas pole.

äkki nad vaatasid nurka sp. et üks neist kuses nurka vms?Laugh

JoJo
Tavaliige

01-03-2009 12:52
Postitus: #63

Miks koerad või üldse loomad ei peaks vaime nägema, kui inimesed näevad ?? Kindlasti mitte samamoodi nagu inimesed aga nad ju tajuvad asju palju paremini.

Tsitaat:Algselt postitas Metavo
Ma ükskord käisin soomes, seal oli mingisugune delfiinishow vms. isa võttis linti, ning pärast kodus vaadates muutus koer ärevaks. Arvatavasti mingid viled või siis need loomad tekitasid ise mingeid hääli.
Koerte kohta muidu niipalju, et telekat nad ei oska jälgida. nende jaoks on see lihtsalt mingi hägune kast

Minu koer vaatab küll telekat, eriti kui seal on mingid loomad. Ma lugesin raamatust, et ameerikas ei näe koerad telekat sest seal on mingid teised lainepikkused vms.

Koerad ei näe must-valgelt ! Nad ainult ei erista mõnda värvi.

[Muudetud: 10-3-2009 JoJo]
Mr.Creepy
Tavaliige

05-04-2009 16:33
Postitus: #64

Lisaksin ,et mu vanaema rääkis, et enne tema isa surma ulusid koerad terve öö läbi.

Agressiwa
Uustulnukas

09-02-2010 18:44
Postitus: #65

Ma kahtlustan küll, et koerad midagi näevad. Vähemalt paaril korral olnud koertega (mul neid 2) sellised kummalised juhtumised:
Esimene kord õhtul enne magamaminekut. Tulin just vannitoast välja ja keerasin enda toa poole kui mu noorem koer, kes rahulikult juba pikutas järsku pea tõstis. Arvasin alguses et minu pärast, sest väljusin järsku vannitoast, kuid tema pilk minul ei peatunud kordagi vaid vaatas mu toas ukse kohale. Niimoodi päris pikalt võiks öelda et minuti või kaks. Siis langetas pea ja magas edasi. Kogu see asi tekitas natuke kõhedust, sest enne polnud ta midagi sellist teinud. Kusjuures ta ei vaadanud sugugi tuima pilguga vaid väga huvitatud näoga.
Teine kord oli siis mõned päevad hiljem, koerad mul lebotasid voodi peal, oli õhtune aeg ja ma lugesin raamatut. Mainin ära et kasski vedeles sel õhtul mul voodis. Viskasin neile korraks pilgu, kuid raamatusse süveneda ei jõudnudki sest mõlemad loomad tõstsid korraga pead ja vaatasid mu voodi kohale, samamoodi nagu esimene kord oli ka seekord huvi suur, nad ei tõusnud püsti kuid näha oli, et miski pakkus neile äärmiselt suurt huvi. Ja et sellest veel vähe polnud kergitas kasski järsku pead ja jälgis väga pingsalt midagi, mis asus samas kohas kuhu koerad vaatasid. Ütleme nii et mul oli kergelt kõhe olla juba. Ning kui koerad langetasid pead siis kass vaatas pikalt-pikalt edasi ning mingil hetkel hakkas tal pilk liikuma justkui asi mida ta jälgiks oleks liikuma hakanud ning siis kogu oma kõheduses jälgisingi kuidas mu kass miskit liikuvat jälgis. Misiganes see oli liikus ta kassi järgi vaadatuna mu voodi kohalt minema üle voodi ning lõpuks kuhugi ukse poole. Kass keeras end kerra ja magas rahus edasi. Minul oli raamatuisu kadunud ning unest polnud juttugi.
tytarlapxx
Uustulnukas

24-02-2010 18:01
Postitus: #66

Kusjuures mina täitsa usun seda et koerad vaime näevad .
Sest endal ka selline juhtum täitsa olemas .
Niisiis.. Mingi paar aastat tagasi elasime me linnast natuke väljas , ühes maakohas. Meil oli suur koer , kelle me ööseks tuppa lasime. Ma olin enne seda juba tajunud seda et meil majas kummitused on , sest mul kadusid pidevalt asjad ära , ja asjad nn. lükati kappide pealt ja kamina pealt maha. Kuid sellest koera asjast siis ... Ma karstin magama jääda, ema istus minu toas diivanil ja ajas juttu muga , koer lamas kamina ees. Järsku koer tõusis püsti , karvad täiesti turris ( muidu oli suht sileda karvaline koer), silmad oleks nagu tulukesed olnud, need põlesid, ja urises. Ta vaatas just minu suunas (ise istusin enda voodi peal), siis hakkas ta mulle lähemale tulema ja muudkui urises. Ma hakkasin juba kartma teda . Kuid siis ükshetk tahtis ta ruttu toast välja saada. Lasime ta toast välja , siis ta tahtis õue saada , läksime emaga ka õue , ja koer jooksis maja nurga peale. Just sinnapoole nurgapeale , kus oli minu tuba , ja siis oleks nagu mingi sein ette tulnud , ta tardus ühe koha peale , ja ei läinud sealt edasi .

Siis on veel niii olnud, et olen üksi kodus , koerad ka toas. Ja näen silmanurgast et keegi nagu läheks minust mööda, nagu mingi vari vms.

Isa ja õde olid linnas, meie emaga olime kodus. Järsku läks toa uks lahti. Ise mõtlesime et huvitav kas teised jõudsid juba koju . Kuid mitte kedagi polnud. Läksime siis vaatama et mis asi see on . koer tuli ka kaasa. Meie läksime emaga välja , koer jooksis urisedes teisele korusele. Läksime siis kõik tuppa tagasi ( esimesele korrusele) ja panime ukse lukku, ning see keegi tahtis uuesti ust lahti teha , aga enam ei saanud . Lõgistas selle lingiga .

See maja kus me elasime oli suht vana ka .
Teine korrus polnud väljaehitatud . Seal oli lihtsalt pudipadi. Ja kui me alles kolisime sinna , siis esimene suvi läks õde üles korrusele magama. Mina magasin all korusel . Ja öösel hakkas hull kõndimine teisel korusel. Järgmine päev küsisin õe käest et mis ta keset ööd kõndis seal niimodi. ning õde arvas just et keegi kõnnib esimesel korrusel.

Suht jube igastahes .
Millegipärast armastas see keegi minu asju ära võtta , eriti ehteid , ntx kõrvarõngaid , aga ta ei võtnud neid paaridena ära , vaid ühe ainsa.
-booO-
Uustulnukas

28-02-2010 21:39
Postitus: #67

http://dogbreedinfo.com/articles/dogsenses.htm

huvitav artikkel sel teemal Smile
laanesoo
Tavaliige

28-02-2010 21:58
Postitus: #68

koerad teavad, näevad kuulevad koige rohkem....ja sama asi käib koerkohta mis kotka....cc
CandyB_
Uustulnukas

08-03-2010 21:56
Postitus: #69

mul on olnud niimoodi , et olime sugulase sünnal . me lugesime kuskilt netist kuidas vaime välja kutsuda . njaa , hakkasime siis kutsuma . taldrik ei liikunud , aga küünal hakkas kyll võbisema . ja sugulase koer värises ja vaatas ühte kohta , nagu seal oleks midagi olnud , kuigi tegelikult ei olnud . O.o
Oriari
Uustulnukas

19-03-2010 21:47
Postitus: #70

Ma pole just kindel, kas koerad näevad hingi, kuid kindlasti tunnetavad.

2003. aastal kolis mu vanavanaisa ja mu tädi mu pere juurde, sest vanavanaisa(edaspidi taadu) oli väga haige(liigesed haiged, kõrge vanus, Alzheimeri ja Parkinsoni tõbi). Perele väga lähedane arst andis elamislootus 2 nädalat, kuid kange vanapapi nagu ta meil oli, elas ta meiega koos veel 2 vahvat aastat. Sel perioodil me võtsime endale segaverelise koera Nösperi. Neil tekkis muidugi suur sõprus, vanaisa andis hea meelega talle enda võileibu ja kõike muud paremat ning Nössu oli talle palju seltsiks. 2005. aaasta veebruaris taadu lahkus meie seast. Peale seda hakkasime tema magamistoas kerget remonti tegema ning märtsiks sai see minu magamistoaks. Siin toas ma olla ei pelga, sest see on mõnusalt väike (9 ruutmeetrit) ning eriti peale taadu surma tunnen siin end väga kindlalt. Umbes nädal peale seda, kui olin siia tuppa end sisse seadnud, lugesin mina hilja öösel raamatut "Kärbeste jumal" ning koer magas minu jalgade juures rahulikult. Olin ainsana üleval ning kell oli veidi peale ühte. Täiesti ootamatult tõstis koer enda pea üles, vaatas ukse poole ja hakkas rõõmsalt sabaga lehvitama. Nössu oli täiesti ärkvel ja isegu ulus-urises, mida ta suurest rõõmust ikka teeb, kui pereliiget või kedagi teist kallist kohtab. Oli ta nõnda mõnda aega ja siis jäi uuesti magama. Uks oli kenasti kinni ja eks ma siis mõtlesingi, et taadu käib kontrollimas. Smile Seda juhtus veel samal kuul 4 korda, sest tollel perioodil lugesin kaua õhtuti. Hirmu või midagi mul ei tekkinud. Vot selline lugu siis.

Lisaks veel lugu minu klassiõe koerast. Samal aastal, kui taadu suri, suri mu lähedase klassiõe vanaisa. Vanaisa oli elanud iseseisvalt enda korteris ning tema tütar ja tütretütar(klassiõde) elasid teises korteris, kuid samas majas. Vanaisal oli taksikoer Tipa ja muidugi võttis klassiõde ta enda juurde. Koer on üsna lärmakas, kuid väga tihti haukus ta näiteks tühja ukseava poole. Ma käisin sel perioodil seal väga tihti külas ja Tipa ikka haukus palju. Kui me mängimisest ära väsisime ja rääkisime, siis tihti panime mõlemad tähele, kuidas Tipa võtab kenasti koha sisse ja hakkab tervitavalt haukuma. Vahel jooksis ta ruttu kuskilt kohale, et kedagi tervitada. Olime üsna veendunud, et klassiõe vanaisat Tipa näeb/tajub ning teda siis rõõmsalt ka tervitab. Tunnetest mäletan, et alguses oli veider ja natuke kõhe tunne aga ma harjusin sellega ära ning ei lasknud ennast sellest enam üldse häirida. Umbes pool aastat Tipa niimoodi käitus, siis ta enam inimese jaoks tühje kohti ruumis ei tervitanud. Klassiõde on küll öelnud, et vahel harva seda veel siiski juhtub, kas nende korteris, vanas vanaisa korteris, õe korteris(mis on ka samas majas) ning maakohas, mille vanaisa oli ehitanud.
mustdeemon
Uustulnukas

20-03-2010 12:40
Postitus: #71

Olen ka koera omanik olnud ja julgen väita et näevad :o
kk2ku-
Uustulnukas

20-08-2011 21:28
Postitus: #72
Kas on võimalik,et koer näeb vaime?
Meil on kodus selline ahju tagune koht nagu .. ahju ja korstna taga .. toas.Siis meil on seal nagu diivanid ees. Nüüd meil on koer ja ta tahab nagu hullult sinna minna .. ma ei tea miks . seal taga on pime ja just selline koht kus kummitusel oleks hea olla , see suht suur ka . väiksena kui sai peitust mängida peitsin end seal kuid koguaeg oli seal tunne , et keegi on sinuga seal koos .. ei tahaks eriti seal enam olla .. Nüüd koguaeg koer niuksub ja kraabib , et sinna saada .. kas on võimalik , et ta näeb vaime ?

Monsters are real , ghost are real too . They live inside us , and sometimes they win .
Balzzar
Vana kala

20-08-2011 21:33
Postitus: #73
RE: Kas on võimalik,et koer näeb vaime?
Pakun, et koer on sinna mingi mänguasja ära kaotanud.
alar
Vana kala

20-08-2011 21:59
Postitus: #74
Nihuta diivanid eest ära ja vaata, mis edasi toimub. Ja räägi pärast meile ka.
coolymarxy
Vana kala

20-08-2011 22:15
Postitus: #75
Koer kindlasti, kuuleb ja tunneb lõhna inimestest palju paremini aga kas koer vaime näeb selles ma ei ole kindel eriti. sest nii koerad jui ka kassid tegelikult ei näe üldse hästi kui objekt paigal püsib aga kui objekt liigub siis nad märkavad ja tajuvad seda väga hästi.Näiteks müüt, et kass näeb pimedas on kahjuks vale, sest täielikus pimedas ei näe mitte keegi isegi mitte nahkhiired.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Miks osad inimesed näevad vaime, osad mitte? epic 46 10,617 09-02-2018 20:46
Viimane postitus: isemaag
  Koer näeb vaime? elupida 4 2,996 14-03-2014 09:42
Viimane postitus: Mitic
  Kas siin foorumis on kedagi, kes näeb hingesid? I-See 24 7,807 11-02-2012 01:10
Viimane postitus: koit46
  Keegi teab, kuidas vaime tagasi ajada? omaspilves 20 7,324 02-12-2011 00:14
Viimane postitus: Kilu-Mari

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog