Teema hinnang:
  • 2Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas koer ikka näeb vaime?
#1
Olen kuulnud et koerad pidavat vaime nägema.Aga kuskil sarjas oli öeldud et koerad hoopis näevad lõhna järgi meie tegemisi tagant järgi.Nt: Kui lähed kööki ja võtad sealt midagi süüa ja umbes 5mini hiljem lähed avad ukse ja lased koera sisse siis koer näeb kuidas sina läksid kööki võtsid midagi süüa ja siis seda kah kuidas sina tulid ust avama.Niiet kas siis ikka koerad näevad vaime või lihtsalt keegi koera vaatleja märkas et koer passib õhku ja arvas sellepõhjal,et koerad näevad vaime.Kuigi tegelt võis koer hoopis näha pilte tema tegemistest mis ta oli u10mini tagasi teinud.
Niiet mis nagu teie sellest arvate?
Millepõhjal oletatakse,et koerad näevad vaime?

[offtopic]:ma ei tea kas teema sobib siia kui ei sobi siis võite selle siit ära liigutada
Vasta
#2
see et "koerad näevad hoopis lõhna järgi meie tegemisi tagant järgi" on midagi mida ma pole küll varem kuulnud... päris huvitav iseenesest. millises sarjas seda nägite?
Vasta
#3
Huvitav tõesti.
Ma teadsin et koerad näevad nagu mustvalgelt aga et nad näevad lõha järgi on tõesti kummaline Bleh
Vasta
#4
Jah ühes doksarjas rääkis koertest seal räägiti et nad näevad must-valgelt ja räägiti ka seda,et nad näevad tagant järgi lõhnajärgi inimese liikumist.Ma arvan et kui teha katse,et panna koer teise tuppa ja siis hiljem ta sisse lasta.Algul muidugi jätad meelde mis sa tegid ja kus liikusid ja vaadata kas ta vaatab sinna kuhu sa liikusid või isegi läheb mööda sinu endisi jälgi.Nt:seal doksarjas näitas kuidas koer tuli sisse ja hakkas nuuskima laua juurest kuna peremees oli just nats aega tagasi laua sahtlist midagi otsinud.Aga eriti naljakas oli see kui koer tuppa tuli siis istus ta maha laua kõrvale ja vaatas laua poole alles hiljem läx lauale ligemale et tunda lõhnu paremini.
Aga selle doksarja nime ei mäleta aga nägin seda vist ETV pealt.

[Teadet on muutnud 28-3-2004 postitaja Coolfh]
Vasta
#5
pole enne kuulnudki, tean,et koerad pidid must-valget maailma nägema...aga...
Vasta
#6
Vaim on siis surnud inimese maha jäänud hing?
Koer võib igast anorgaanilisi olendeid näha aga kas ta just vaime näeb Bleh või kas vaim üldse olemas on Bleh.
Vasta
#7
mingi kahtlane värk tõesti, st. ma ei usu siit mitte midagi. Kui koerale midagi vista ei lähe ta selle järgi 5 min. pärast. Äkki tõesti tegelt näeb: vaatavad mingit autot ja näevad kuidas sinna narkot peideti Laugh
Vasta
#8
Midagi kumalist nad näevad. Oman koera 10 kuu vanune. Vahib aegajalt kappi otsa ja niuksub (sagedus ~2x nädalas). Olen vaadanud ei midagi. 2 kuud tagasi olin sõbra juures ja mõlemad ( minu ja sõbra) koerad pistavad haukuma, mõlemad vaatavad ühte nurka. Kumaline kas pole.
Vasta
#9
njaa...võimali ket midagi näevad, maolen ka seda kuulnud et nad näevad vaime, yhest raamtust isegi lugesin.
Vasta
#10
seda tean, et koer näeb mustvalgelt, seda sain nüüd teada, et koer näeb inimeste tegemisi tagantjärele ja nüüd tean ka seda et koer EI NÄE VAIME!

Ükspäev celtic jahus mulle ,mingitest erinevatest maailma mõõdetets/tasanditest, kuid siis ei pööranud sellele tähelepanu, aga nüüd uuesti pöörasin...., et vaimud pidid olema 4-andal tasandil üldiselt, kuhu inimene ei pääse, aga see-eest kassid näevad vaime väga hästi, vähemalt nii räägitakse...... ja koerad ei näe, vaid nad tunnetavad seda 4-andat taset ning sellepärast võib näha koeri haukumas tühja koha peale või seda uurimas.......
Vasta
#11
Koer tajub ilma erinevalt kui inimene.

Iseasi, mis "vaimudesse" puutub. Smile
Vasta
#12
Koerad näevad tõesti nii mõndagi lõhna järgi. Vaiumude nägemise kohta ei tea aga miks nad kuu pooe uluvad, sellest küll aru ei saa(kolm koera olen üles kasvatanud ja kõik käitusid nii).
Vasta
#13
Olen ka koeri kasvatanud kogu elu, ühekorraga on olnud 8 koera (täiskasvanuid).

Tean, et on võimalik teatav telepaatiline kontakt koera ja inimese vahel. Olen selles veendunud.

Ka olen näinud koduloomi hädas olema "nähtamatute" kiusajatega. Üks juhus oli näha kuidas täiesti rahulik lehm karjamaal, ilma putukate v. teiste elukate häirimiseta lõpuks aeti üsna paanikasse ja täiesti ebaloomulikult jõuga tõmmati pikali. Loom oli lausa surmani hirmunud, ta tundis jõudu, puudutusi, aga ei mõistnud...

Muuseas, päris suur jõud võis see olla...

Antud juhus oli ühtede teatud tammepuude läheduses.

Nägemine on taju üks viise maailmast - elukeskkonnast info saamiseks. Aga vaid üks tajumise viise...

Koer tajub vahel tavainimesele hoopiski kättesaamatuid asju, infot.
Vasta
#14
Ma ise arvan et vaim võib eksisteerida maailmas kui magnetiline väli.
Arvan seda sellepärast et inimese aju liigutab lihaseid elektriliste impulsside abil.MIx siis ei võix nt vaimud seda inimestega teha nt eelpool kirjeldatud lehmaga vaimude magnetiline väli pani lehma jalad krampi ja lehm kukkus ümber.
Ma usun vaimude olemas olu aga kas just koerad näevad vaime nad võivad tunnetada vaime nagu inimnesed aga ma ei usu et nad neid näevad!
Vasta
#15
koerad võivad tunnetada vaime, seda ma usun, aga see magnetvälja asi, selles ma kahtlen. ma pole kunagi kuulnud, et magnetväli mõjutab mingil määral inimest.
Vasta
#16
muidu ka parakokkutulekul korra mainiti seda teemat või isegi 2 korda (kes enam mäletab).. ja siis mulle jäi selline mõte pähe kummitama, et koerad võivad ju ka samahästi kuulatada, mitte midagi silmitseda.
Vasta
#17
see pole midagi imelist kui loomad neid näevad,loomad tunnetevad ka maa-värinat ennem selle algust,nimelt võttavad loomad elektro-magneetilist tõuget tõeks nagu mõningad inimesedki tunnetavad päikese tuule mõju
Vasta
#18
Mul on krunt ja seal on suur maja. Praegu ei ole see veel valmis. Seest täiesti pime. Koera kuut on täpselt selle maja ees ning koer ka seal. Päris pidevalt on õhtul koer näoga maja poole ja haugub, mitte aint ei haugu vaid tahab nagu kohe ketist lahti ennast tõmmata ja maja poole joosta. Nii palju Kui mina olen sellist pilti näind on mul alati hirmus tunne sees, sest ma olen ise ka seal majas kuulnud hääli ja igast värke.
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas: z3r0 c001
Huvitav tõesti.
Ma teadsin et koerad näevad nagu mustvalgelt aga et nad näevad lõha järgi on tõesti kummaline Bleh
Täpselt nii see lõhna asi on väga huvitav, pole isegi seda ennem kuulnud
Vasta
#20
arvad et siis koer tunneb telekast teise koera lõhna ja kukub teda jälgima.
koer tunneb muidugi ~10x paremini lõhna kui inimene aga see vist ei toimu teleka kohta
Vasta
#21
Ma ükskord käisin soomes, seal oli mingisugune delfiinishow vms. isa võttis linti, ning pärast kodus vaadates muutus koer ärevaks. Arvatavasti mingid viled või siis need loomad tekitasid ise mingeid hääli.
Koerte kohta muidu niipalju, et telekat nad ei oska jälgida. nende jaoks on see lihtsalt mingi hägune kast
Vasta
#22
Ma ei mäleta tõesti, et kust ma seda kuulsin - see oli suht hiljuti - koerad tunnevad lõhnast, et kuidas teine koer välja näeb... Nagu... Koer ise ei näe seda teist koera, aga lõhna tunneb, siis ta juba teab, et kuidas see teine koer välja näeb... No ma ei tea... Kahtlane... Lõhnast on tunda näiteks karva värvi? Aga kui koerad näevad tõesti mustvalgelt, siis karva värv pole ju üldse tähtis Bleh Võibolla igale tõule on omane erinev lõhn? A nüüd ma kaldun teemast juba kõrvale... Ma tõesti arvan, et koerad ei näe vaime, nad TUNNEVAD neid... Kassidega on asi erinev... Ma olen näinud kuidas naabri kass lihtsalt hakkas keset tuba õhuga võitlema... Täpselt nagu oleks mingi inimene seal olnud, aga ma ei näinud... Võibolla mulle ainult tundus... Aga enne seda kui ma lähemalt keskenduda jõudsin kass ehmatas millegi peale ja jooksis ära... Ma ei tea... Väga kahtlane... Ma enne polegi selle peale mõelnud - ma arvasin lihtsalt, et kass läks imelikuks...
Vasta
#23
Tõule ei ole erinevaid lõhnu.
Pigem lõhnavad koera vanadus ja tõesti, eelpool mainitud karva värv.
Haistatakse ka ära, millal see koer seal oli viimati ja mis soost ta on.
On ka seda tunda, kas koeral oli kõht kinni või lahti, ning midagi muud nagu vist polegi. Ise vähemalt pole tähele pannud.
Mõndadel koertel on ka käpad katki, ka seda on lõhna järgi võimalik tunda.
On ka võimalik raskesti eristada karva tüüpi. Kas on mingi lokkis karv või sirge vms. aga karva pikkust on peaagu võimatu öelda, kui see pole väga nüdi üle koera keha.
Kuju ei ole võimalik tajuda lõhna järgi, vähemalt ilma selle kujutise omanikuta selles lõhnapahvakas.

[Muudetud: 4-2-2005 metavo]
Vasta
#24
No ma arvan, et näiteks sülekoerad ja krantsid lõhnavad veidi erinevalt... Kuidas on võimalik haista seda, et kui kõht on kinni? Bleh Aaa... Tegelt saab ära haista seda, et kas koer on hiljuti midagi väljutand või ei BlehLaugh Käpad katki - vere lõhn?
Vasta
#25
Seda ma ütlesin.

Kusjuures ei ole eriti aru saada, ke sol sõlekoer kes väliskoer. Aius mille põhjal või seda öelda on šampooni lõhn, mida tavaliselt koerad maha kraabivad sõna otseses mõttes sitas püherdades.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas vaim võis mu keha üle võtta,või saatis oma sõbrad roberdd 6 3,197 22-01-2022, 00:08
Viimane postitus: xcad
  Kas kellelegi on mõni vaim,kummitus või kaitseingel näidanud karl 33 18,318 01-11-2018, 18:13
Viimane postitus: Avatud aken
  Miks osad inimesed näevad vaime, osad mitte? epic 46 17,298 09-02-2018, 20:46
Viimane postitus: isemaag
  Kas liikumisandur reageerib kummitusele ? Ring 15 10,261 17-02-2015, 14:24
Viimane postitus: Addy
  Hingedepäev- kas hinged liiguvad siis rohkem? sensitiiv 14 8,951 03-11-2014, 13:51
Viimane postitus: Paganini
  Kas kummitavad unenäod võivad saada reaalseks? pisike17 5 3,898 23-03-2014, 11:33
Viimane postitus: pisike17
  Koer näeb vaime? elupida 4 4,051 14-03-2014, 09:42
Viimane postitus: Mitic
  Kas on võimalik,et surnud inimesed naasevad oma pere juurde surmatooja 16 8,199 06-06-2013, 21:04
Viimane postitus: Wilholmensis
  Kas elad edasi vaimuna peale suremist? Makota 52 16,319 24-05-2012, 07:13
Viimane postitus: lahendused
  Kas siin foorumis on kedagi, kes näeb hingesid? I-See 24 11,105 11-02-2012, 01:10
Viimane postitus: koit46

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat