•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Absoluutne tõde
#76
Teadust tehakse KA empiiriliselt, seda peamiselt püstitatud hüpoteeside eksperimentaalseks kontrollimiseks. Siiski pole see teaduse ainuke ja põhiline olemus, nagu tihti ekslikult arvatakse. Näiteks puht empiiriliselt pole Maal kuidagi näha, et me ümber Päikese tiirleks, siiski teoorias usume teadvat, et just seda teeme. Nii on enamus empiiriliste vaatluste abivahenditeks juba eelnevalt omandatud teoreetiline pagas, meetod ja eesmärk, millest uuringutes lähtume. Ühel heal päeval võib suur osa sellest teoreetilisest ettekujutlusest hävineda ja oluliselt muutuda, millest tulenevalt näeme ja mõistame ka empiirilisi asju hoopis teise pilguga kui praegu. Tegelikult toimuvad sellised revolutsioonilised ilmutuslikud arengud ja kvalitatiivsed nägemuslikud muutused inimese elu jooksus mitmeid ja mitmeid kordi, kui ta vaid mistahes nähtuste olemuse uurimiseks piisavalt aega leiab ja pühendub. Teaduse olemus algab pigem arusaamast, kus mõistetakse, et absoluutse tõeni ei jõuta kunagi.
Vasta
#77
(25-02-2013, 19:26 )Müstik Kirjutas: On jah üks paremini tõestatud reinkarnatsioonikogemus.
Seega sina, ja Minaelan, väidate, et kuna Päike liigub üle taevavõlvi, siis see tõestab seda, et Päike tiirleb ümber Maa ja eitate muid võimalusi. Samamoodi nagu väidate, et inimese jutt sellest mida ta ei tohiks teada tõestab seda, et hing saab ümber sündida ja eitate muid võimalusi. Ilma tegelikult teadmata kuidas info peale surma liigub.
Vasta
#78
(25-02-2013, 22:30 )kage Kirjutas:
(25-02-2013, 19:26 )Müstik Kirjutas: On jah üks paremini tõestatud reinkarnatsioonikogemus.
Seega sina, ja Minaelan, väidate, et kuna Päike liigub üle taevavõlvi, siis see tõestab seda, et Päike tiirleb ümber Maa ja eitate muid võimalusi. Samamoodi nagu väidate, et inimese jutt sellest mida ta ei tohiks teada tõestab seda, et hing saab ümber sündida ja eitate muid võimalusi. Ilma tegelikult teadmata kuidas info peale surma liigub.

Teadus olevat suurim religioonidest, nagu seda on ka mitmel pool öeldud.

Mõned sajandid tagasi oldi veendunud, et maa on lapergune ja päike tiirleb ümber maa. Seda väitsid tolleaegsed teadlased.
Kas praegu on parem olukord?
Kõike, mida teadlased ütlevad või kirjutavad, võetakse otsekohe tõe pähe.

Minu jaoks on asi või nähtus ära tõestatud siis, kui olen seda ise kuulnud, näinud või tundnud. Või kui sisetunne arvab, et see on õige. Ja need on kõik pidevas arengus ja muutumises, vastavalt saadud teadmistele ja kogemustele.

Teadus vahel kattub, vahel aga mitte mu uskumustega ja teadmistega.

Ma aktsepteerin seda, sest nii nagu mina ei oska tõestada kõigile, et see, mida kuulen, näen ja tunnen kas ilmsi või unes või instinktiivselt, nii ei suuda teadus ka minule ära tõestada, et see, mida nemad väidavad, oleks ainuõige ja lõplik.

Aga ma kuulan ja austan teadlasi ja nende töid.
See, et minu spirituaalset maailmavaadet ei aktsepteerita või ei mõisteta paljude poolt, sellega olen juba ammu harjunud. Ega siis kõik ei liigugi samas tempos Smile.
Vasta
#79
Hea teadus tegeleb pigem tõendite kogumise ja erinevate alternatiividega, tõestuste ja surmkindlate teooriatega tegelevad naivistid.
Vasta
#80
(26-02-2013, 12:07 )Minaelan Kirjutas: Minu jaoks on asi või nähtus ära tõestatud siis, kui olen seda ise kuulnud, näinud või tundnud. Või kui sisetunne arvab, et see on õige. Ja need on kõik pidevas arengus ja muutumises, vastavalt saadud teadmistele ja kogemustele.
Järelikult sinu "tõestatud" tähendab "sina usud" seega milleks on vaja anda enda usule teiste silmis, valele arusaamisele juhtivalt, kaalu väljendiga "tõestatud" (lihtsalt, ametlikult, teaduslikult - vahet pole)?
Tsitaat:See, et minu spirituaalset maailmavaadet ei aktsepteerita või ei mõisteta paljude poolt, sellega olen juba ammu harjunud. Ega siis kõik ei liigugi samas tempos Smile.
Ja oma "arengu" juures pole sa siiamaani aru saanud, et küsimus pole üldsegi mitte aktsepteerimises vaid asi on hoopis mujal ehk siis ühekülgses lähenemises, ühe võimaluse uskumises, teiste võimaluste eitamises (ei saa aru sellest "kõik on võimalik" maailmavaate poolt vaadatuna) ja lõpuks kinnitamises, et kõik on ametlikult tõestatud.
Vasta
#81
(26-02-2013, 15:00 )kage Kirjutas:
(26-02-2013, 12:07 )Minaelan Kirjutas: Minu jaoks on asi või nähtus ära tõestatud siis, kui olen seda ise kuulnud, näinud või tundnud. Või kui sisetunne arvab, et see on õige. Ja need on kõik pidevas arengus ja muutumises, vastavalt saadud teadmistele ja kogemustele.
Järelikult sinu "tõestatud" tähendab "sina usud" seega milleks on vaja anda enda usule teiste silmis, valele arusaamisele juhtivalt.

Ega sina endiselt ei viitsi kogu teksti läbi lugeda. Ikka nopid killukesi siit ja sealt, et vaid uriseda ja lõriseda saaks Smile1.

Olen kogu aeg kinnitanud, et ei eita teiste seisukohti, vaid austan ja aktsepteerin neid. See ei tähenda, et neid õigeks ENDA JAOKS peaksin.
Aga räägin siin PARA-FOORUMIS enamasti enda ja oma sugulaste/sõprade KOGEMUSTEST. Usk millessegi tekib nende kogemuste läbimisel.

Või mida siin para-foorumis muidu rääkima peaks? Kas teaduslikest saavutustest? Või pidevalt viriseda selle üle, kui tõestamatud ja naiivsed on siin mõningate inimeste kogemused ja maailmavaated?

(26-02-2013, 16:08 )Angervaks Kirjutas:
(26-02-2013, 12:07 )Minaelan Kirjutas: Teadus vahel kattub, vahel aga mitte mu uskumustega ja teadmistega.

Veab tal Laugh

Smile Mul on tõesti paljuski vedanud.
Vasta
#82
[quote=kage][quote=minaelan]Minu jaoks on asi või nähtus ära tõestatud siis, kui olen seda ise kuulnud, näinud või tundnud. Või kui sisetunne arvab, et see on õige.[/quote]Järelikult sinu "tõestatud" tähendab "sina usud" seega milleks on vaja anda enda usule teiste silmis, valele arusaamisele juhtivalt, kaalu väljendiga "tõestatud" (lihtsalt, ametlikult, teaduslikult - vahet pole)?[quote=kage]Kui Minaelan sisetunne ülteb õigesti, mis on tõestatud ja mis ei ole, siis pole ju probleemi.

Kage ja Angervaks võiks ära seletada, kust algab teadmine ja lõppeb uskumine.
Te teate, et maakera on ümmargune? Ei tea ju, usute.
Teaduslikult tõestatud? Usute, et keegi tõestas. Usute autoriteeti.
Pole mingit põhjust kahelda? -> Usute.
Näed laeva silmapiiri taha kadumas ja järeldate, et maakera on ümmargune? Just öeldi, et "näinud, kuulnud, tundnud" võrdub uskumisega.
Ise käisid uurisid ja tõestasid ja nägid. Usud oma metoodikasse.

See on ikka päris keeruline teema. Uskumisel ja uskumisel on ka vahe. Siin mängivad rolli ka keelelised piirangud. Uskumine ei välista teadmist. Tean ja usun, või ainult usun. Teada ilma uskumata üldse ei saa. Sul on tõene info olemas, aga sa lihtsalt ei tea, et see tõde on? Kust sa tead, kas sul sa tegelikult tead või ainult arvad teadvat.

Hästi paljude uskumiste kokku segamine teeb kokku teadmise?
Järeldub, et uskumise ja teadmise vaheline piir on kokkuleppeline.
Teaduslik meetod tagab teadmise? Paremal juhul ainult meetodi kasutajale endale. Teadusajakirja lugejale jääb ainult usk, et teaduslikku meetodit kasutati ja ajakiri räägib muus osas ka tõtt. Hoopis praktilisem on kuskilt maalt nimetada asju teadmiseks.

Teadmine igapäeva mõistes ja siis sellises absoluutse tõe otsimises ja filosofeerimise raames omavad erinevat tähendust. Viimasel juhul tuleb lihtsalt rangem olla.
Olgem natuke mõistvamad teineteise suhtes, ei pea iga asja pärast turja kargama. Leppige sellega, et nimesed võivad jõuda erinevatele järeldustele.



Vasta
#83
Kui mitmed erinevad ilmingud kinnitavad teooria õigust, siis muutub uskumine teooria õigsusesse teadmiseks teooria õigsusest.

Näide1. Maa on ümar, kuna seda kinnitavad:
a) Mastide otsenähtavuse vaatlused -> Maa kumerus
b) Erinev päikesetõusu aeg aasias, euroopas ja ameerikas -> Maa kumerus
c) Päikesevarjutus ja/või kuuvarjutus -> Maa kumerus
d) Orbitaaljaamade ringikujuline trajektor -> Maa kumerus
e) Geostatsionaarse orbiidi praktiline tõestus sidesateliitide näol -> Maa kumerus

Näide2. Inimese koosnemine peenkehadest, reinkarnatsioonide võimalikus, surmajärgne elu, selgeltnägemine, jne on olemas, kuna seda kinnitavad:
a) Paljude selgeltnägijate sarnased kirjeldused.
b) Kliinilise surma kogemused.
c) Rännakud "kehast välja" (astraalrännak, shamaanirännak, tulnukaröövi kogemus).
d) Eelmiste elude detailsed kirjeldused: "ümbersündinu" räägib selliseid detaile, mida peale kunagiste lähisugulaste keegi ei tea.
e) Budismi mõisted "karma" ja "sansara", mis ei tegele sellega "kas" (selline peenkehade põhine maailmapilt on võimalik), vaid "kuidas" (täpsemalt need seosed välja näevad peenkehade ja eelmiste elude vahel).


Nagu näha, siis pole mittemingit vahet "ümara Maa" ja "peenkehade/reinkarnatsioonide" käsitlusel: suur arv kooskõlalisi ilminguid ongi "tõestuseks".


Vahe on vaid selles "millise kogemuste pagasiga" me siia ilma sünnime:

1) Primitiivsed loodusrahvad ei suuda mõista "teaduslike põhjendusi", ning nende maailmapildis "korraldavad" kõiki nähtusi mingid "hirmsad deemonid":
a) 100 hobust ei saa ju mahtuda sõiduauto kapoti alla -> auto mootoris on mingid hirmsad deemonid, mitte aga kütuse põlemine!
b) Peenest andmeside kaablist ei saa ju läbi mahtuda tuhandeid pilte sekundis -> sidekaablis möllavad mingid hirmsad deemonid, mitte aga elektri impulsid!

2) Teatav seltskond "5-meele maailmas" elavaid tegelasi, kes ennast "skeptikuteks" nimetavad ei suuda mõista peenkehade/reinakarnatsiooni/selgeltnägemise olemust, ning nende maailmapildis üritatakse kõike seletada "5-meele põhisena".
a) Selgeltnägemist ei saa ju olemas olla, siin peavad olema mingid muud kokkulangevused, mitte aga selgeltnägemine ise!
b) Reinkarnatsioonide tõeseid kirjeldusi ei saa ju olemas olla, siin peavad olema mingid muud kokkulangevused, mitte aga reinkarnatsioon ise.


Ühesõnaga kõik sõltub sellest, palju kogemusi/mõistmist kellegile kaasa tulnud on (eelmistest eludest).

Vasta
#84
(26-02-2013, 20:21 )Thorondor Kirjutas: Kui ... sisetunne ülteb õigesti, mis on tõestatud ja mis ei ole, siis pole ju probleemi.
Päkapikkude olemasolu on tõestatud. Õige väide kuna ma olen veendunud, et nad on olemas ja täpsustamist ei vaja kelle ja mille poolt ning kuidas tõestatud.
Tsitaat:Kage ja Angervaks võiks ära seletada, kust algab teadmine ja lõppeb uskumine.
Sinna paneb igaüks enda piiriposti püsti kuskohast ta arvab uskumise lõppevat või teadmise algavat. Enda jaoks paneks teadmise alguse sina kus oman (kontrollitud) kogemust ja uskumist võib kasutada lihtsustamiseks info esmasel omandamisel kui ei soovi sellesse süveneda või kontrollida. Või siis kontakti loomisel või enda sidumisel millegagi/kellegagi - näiteks usun taimede vaimudesse kuna muudmoodi ei oska/ei saa nendega kontakti luua.
(26-02-2013, 19:01 )Minaelan Kirjutas:
(26-02-2013, 12:07 )Minaelan Kirjutas: Minu jaoks on asi või nähtus ära tõestatud siis, kui olen seda ise kuulnud, näinud või tundnud. Või kui sisetunne arvab, et see on õige. Ja need on kõik pidevas arengus ja muutumises, vastavalt saadud teadmistele ja kogemustele.
Ega sina endiselt ei viitsi kogu teksti läbi lugeda. Ikka nopid killukesi siit ja sealt, et vaid uriseda ja lõriseda saaks Smile1.
Lugesin. Praegusel juhul on teine rõhuasetus see mis rolli mängib kuna sa pole isegi kõne all oleva raamatu autoriga kohtunud. Samuti ei ole "ametlikult tõestatud" tähendusega "ühe isiku jaoks tõestatud".
Tsitaat:Olen kogu aeg kinnitanud, et ei eita teiste seisukohti
Pole öelnudki, et sa seda teed või ei tee vaid ütlesin, et sa eitad igasuguseid muid võimalusi peale hinge ümbersünni kuna sina oled selle sündmuse olemasolu enda jaoks juba tõestanud.
Vasta
#85
Tsitaat:Päkapikkude olemasolu on tõestatud. Õige väide kuna ma olen veendunud, et nad on olemas ja täpsustamist ei vaja kelle ja mille poolt ning kuidas tõestatud.
Oleks siis vähemalt sisetunne, mis alati täppi läinud, siis usuks sind.

Selle taimedega kontakti loomise all mõtled sa mõttemudelit, mille abil nendega suhestuda nii, et sul ja ka taimedel hea?

---

Võib nii juhtuda,
et üks kirjutab "Usun" ja mõtleb: teen olemasolevast infost kõige loogilisema järelduse, aga päris kindel ei ole.

Teine kirjutab "Sina usud" ja mõtleb: sul on soovmõtlemine ja tegelikkusega ei pruugi siin midagi pistmist olla.

Esimene loeb "Sina usud" ja mõtleb: Sa oled pimesi uskuv lihtsameelne usuhull
Vasta
#86
(26-02-2013, 21:54 )Thorondor Kirjutas:
Tsitaat:Päkapikkude olemasolu on tõestatud. Õige väide kuna ma olen veendunud, et nad on olemas ja täpsustamist ei vaja kelle ja mille poolt ning kuidas tõestatud.
Oleks siis vähemalt sisetunne, mis alati täppi läinud, siis usuks sind.
Ja kui paljude kohta sa oskad siin foorumis öelda, et kelle sisetunne mille kohta ja kuipalju on täppi läinud?
Tsitaat:Selle taimedega kontakti loomise all mõtled sa mõttemudelit, mille abil nendega suhestuda nii, et sul ja ka taimedel hea?
Mõtlen kontakti loomist ja/või suhtlemise võimalust ja lihtsalt oletan, et uskumine võib olla üks võimalus selleks.
Vasta
#87
"Ametlik tõestus" ei oma mingit tähtsust kui sellega ei kattu subjektiivne arusaam.
Vasta
#88
(26-02-2013, 20:21 )Thorondor Kirjutas: Teadmine igapäeva mõistes ja siis sellises absoluutse tõe otsimises ja filosofeerimise raames omavad erinevat tähendust. Viimasel juhul tuleb lihtsalt rangem olla.
Olgem natuke mõistvamad teineteise suhtes, ei pea iga asja pärast turja kargama. Leppige sellega, et inimesed võivad jõuda erinevatele järeldustele.

Me olemegi leppinud sellega ehk siis inimeste erinevate arengutasemetega ja uskumustega, aga teatud persoon mitte, sest temale peab alati jääma viimane sõna. Meenutab mulle meie poliitikuid.

Samas on temast ka pisut kasu, sest see õpetab ennast ja enda teadmisi paremini kokku võtma ja neid oskuslikumalt väljendama.
Usun, et enamus neid inimesi, kes tõeliselt valdavad mingeid võimeid või müstilisi oskusi/teadmisi, ei taha või ei oska ennast nii "poliitilis/korrektselt" ja audiitorlikult väljendada, kui hr Kage.

Ja usun, et paljud ei julge oma arvamusi, kogemusi ja tõdesid ka välja öelda, nähes, millise rünnaku alla need kohe sattuvad ja seda siin - Para-webis.
Kas keegi juba ühes unenägude teemas ei maininud, et ei julge oma unenäost rääkida, kartes, et selle üle naerma hakatakse.

Loodan, et siiski nii ei juhtu. Mind tõeliselt huvitab (ja usun, et ka enamikke foorumlasi) kõigi inimeste paranägemused, -kogemused, tõed, avastused. Sest see rikastab meid kõiki, paneb asju uuest vaatevinklist vaatama jne
Vasta
#89
Absoluutne tõde on üliteadvuses/vaimus/allikas/kristusteadvuses. Kui inimesed suudavad sinna häälestuda, pole vaidlusi, sest kõik teavad sama.
Vasta
#90
(27-02-2013, 08:29 )Minaelan Kirjutas: Me olemegi leppinud sellega ehk siis inimeste erinevate arengutasemetega ja uskumustega, aga teatud persoon mitte
Ma ei eita, et mul on selle poole pealt veel areneda, aga kui praeguse "ametliku tõestuse" kallal "norimist" vaadata, siis selliste väljendite möödalaskmisega esineb mul veel raskusi. Näiteks kui keegi toob mingi juhtumi välja ja ütleb, et see tõestab ametlikult, et hinge ei ole olemas (või midagi muud sarnast ehk siis see on lihtsalt näide), siis kas võib kindel olla, et mitte keegi ei ütle vastu, et ei ole tõestatud vaid see teadmine võetakse omaks kui teise isiku subjektiivne arusaam? Ehk siis kokkuvõtlikult öeldes pole midagi muud teha kui ka lausvaled lihtsalt vaikides mööda lasta kuna niikuinii keegi leiab, et tema jaoks on see tõestatud tõde. Ja erinevus rikastab (tere tulemast immigrandid).

Ja muidugi ei saa jätta mainimata seda, et "ametliku tõestuse" vastu sõnavõtmine muudeti järjekordselt mingil põhjusel teiste isiklike kogemuste mahategemiseks minu poolt. Tõenäoliselt sellepärast, et ametlik tõestus oli isiklik ja subjektiivne kogemus.
Vasta
#91
(26-02-2013, 21:14 )lahendused Kirjutas: Näide2. Inimese koosnemine peenkehadest, reinkarnatsioonide võimalikus, surmajärgne elu, selgeltnägemine, jne on olemas, kuna seda kinnitavad:
a) Paljude selgeltnägijate sarnased kirjeldused.
b) Kliinilise surma kogemused.
c) Rännakud "kehast välja" (astraalrännak, shamaanirännak, tulnukaröövi kogemus).
d) Eelmiste elude detailsed kirjeldused: "ümbersündinu" räägib selliseid detaile, mida peale kunagiste lähisugulaste keegi ei tea.
e) Budismi mõisted "karma" ja "sansara", mis ei tegele sellega "kas" (selline peenkehade põhine maailmapilt on võimalik), vaid "kuidas" (täpsemalt need seosed välja näevad peenkehade ja eelmiste elude vahel).

Näide 3. Kosmose 4 tõenurka kui neljanäoline Deemon; Kosmose ajastulised eritasandid kui väiksemad holarhilised osadeemonid; sisevaimu häving koos väliskehaga ja kultuuride häving koos ühiskondadega (Deemoni ühe pea maharaiumisel sureks hetkega ka kõik teised pead); ajastute eritasandite erinevad deemonlikud silmad... mida kinnitab:

1.) Neuroloogilised uuringud (objektiivne nurk)
2.) Füüsikalised, keemilised ja bioloogilised uuringud (objektiivne nurk)
3.) Geoloogilised uuringud (interobjektiivne nurk)
4.) Antropoloogilised uuringud (interobjektiivne nurk)
5.) Filosoofilised kokkuvõtted (intersubjektiivne nurk)
6.) Psühholoogide kokkuvõtted (intersubjektiivne nurk)
7.) Budistide juttude kinnitus, et reinkarnatsioon on lihtsalt nende ühine siseusk ja mitte objektiivset kinnitust leidnud fakt (intersubjektiivne nurk)
8.) Joogide kogemused kõrgematest meeleseisunditest (subjektiivne nurk)
9.) Selgeltnägijate isiklikud kogemused (subjektiivne nurk)
10.) Inimeste deemonlikud - painajalikud ja jumalikud – unenäod, ärkvel unenäod ja muidu mõtisklused (subjektiivne nurk)
11.) Jõulusoku ja päkapikkude kogemused (subjektiivne nurk)
12.) Minu isiklik arusaam ja veendumus (subjektiivne nurk)
Vasta
#92
Augustis kohtusin Tais elava buddha munkade õpetajaga, kõrgema kraadiga tegelasega (mitte, et see midagi peaks nüüd tõestama) ja muuhulgas küsisin vanalt "Mis on reaalsus?". Vana vastas, et reaalsus on tõde. Et alati on olemas kaks tõde -- tõeline tõde (absoluutne tõde) ja vaatleja tõde.

Absoluutne tõde, tema sõnutsi, on reaalsus -- kõik, mida saab kogeda ja mille olemasolus ei saa kahelda. Maa pind on reaalsus, vihastamine on reaalsus, vihm on reaalsus, tööl käimine on reaalsus ehk siis Maa pind on tõde, vihm on tõde, tööl käimine on tõde.

Teine tõde, mis moonutab absoluutset tõde, on see, kuidas kogeja, tõeotsija absoluutset tõde näeb: vihm on reaalne, aga kui kogejale see vihm ei meeldi, siis ta leiab, et vihm on paha ja see on absoluutne tõde. Töölkäimine on rõõm ja see on absoluutne tõde.

See, et kogejal on absoluutne tõde, on tõde. Sest tõde on reaalsus/see, mis on.

Tundub täitsa loogiline Smile
Vasta
#93
jah....see oli esimene mõte, mis mul pähe tuli, küsides endalt, mis on tõde....kiire vastus tuli...."tõde on see, mis on praegu"
Vasta
#94
(27-02-2013, 08:58 )Tulnukinimene Kirjutas: Absoluutne tõde on üliteadvuses/vaimus/allikas/kristusteadvuses. Kui inimesed suudavad sinna häälestuda, pole vaidlusi, sest kõik teavad sama.

Ilusti öeldud.
Arvan, et ehk just siia teemasse sobib lisada paljudele inimestele südamesse läinud Facebooki postitus, mille üks inimene tegi enne uusaasta ööl hukkumist.

«Viimane 2015. aasta päev!» kirjutas Matthew. «Ma olen sel aastal võitnud, olen kaotanud, mu perekond on lähedasem ja tugevam kui kunagi varem. Ma olen kaotanud armastatud inimesi, aga leidnud uusi sõpru. On olnud mitmeid kordi, kus ma olen põlvili palves ning teistel hetkedel aidanud teistel palvetada. Mu usk, mida ma armastan jagada, on minu jaoks olnud igapäevane ärkamine ja arusaamine, et inimesed, elud, asjaolud muutuvad aja jooksul paremaks. Ma vaatan möödunud aastale tagasi ja näen tohutuid takistusi, millest ma üle olen saanud, teistega jaganud ja ennast taas leidnud… Ma ütlen aitäh ja las 2016 tulgu! Palju tööd on veel ees!»

«Ma ei tea, kus ma täna õhtul lõpetan, aga ma tean, et kuhu iganes ma jõuan, on koht, kuhu ma pean jõudma,» lõpetab Matthew viimase postituse, mis ta oma elus kirjutas. Selle juures on foto, kus on kirjas:
«Me sünnime päevaga. Me sureme päevaga. Me saame muuta kõike ühe päevaga. Ja me saame päevaga armuda. Kõik võib juhtuda vaid päevaga.»

http://naine24.postimees.ee/3456713/uusa...-tuhandeid

Vasta
#95
kui lähtuks õige lihtsalt printsiibist et tõe kriteerium on praktika, siis millist praktikat võiks arendada ja õppida, et tõde tabada?
Vasta
#96
Võiks loodust vaatlema õppida. Tähistaevast vaadelda ja tunda ühtsust universumiga. Samuti vastsündinud beebit või kasvõi linnu või kassipoega süles hoida. Kes elu vaatlema ja tajuma õpib, näeb tõde igal sammul.

Nagu öeldakse: igas lilleõies peitub tõde.
Vasta
#97
(07-01-2016, 12:24 )positiivne Kirjutas: kui lähtuks õige lihtsalt printsiibist et tõe kriteerium on praktika, siis millist praktikat võiks arendada ja õppida, et tõde tabada?
Sinise auraga inimestel on see lihtne kuna neil on välja arenenud teatavad sensorid. Teistel tuleks alustada eneseanalüüsist ja -muutmisest.
Vasta
#98
Tsitaat:Sinise auraga inimestel on see lihtne kuna neil on välja arenenud teatavad sensorid. Teistel tuleks alustada eneseanalüüsist ja -muutmisest.
Hea suunamine õigele teele ainult siin tekib küsimus miks suunajad ise seda ei tee ja nõuavad enda tunnete ja uskumiste järgimist selle asemle, et suurendada enda teadlikust, teadmisi ja oskusi teistele selliseid asju arusaadavalt lahti seletada?
Vasta
#99
Tõde ei saa lahti seletada. Seda saab vaid kogeda.

See Tais elav Buda munk ütles (loe eespoolt),
(28-12-2014, 14:51 )fallenboy Kirjutas: See, et kogejal on absoluutne tõde, on tõde. Sest tõde on reaalsus/see, mis on.
Vasta
(07-01-2016, 14:55 )kage Kirjutas: Hea suunamine õigele teele ainult siin tekib küsimus miks suunajad ise seda ei tee ja nõuavad enda tunnete ja uskumiste järgimist selle asemle, et suurendada enda teadlikust, teadmisi ja oskusi teistele selliseid asju arusaadavalt lahti seletada?
Ei nõua, küsiti, vastasin. Võib olla küsijat selline vastus ei rahulda, temale sobib mõni teine. Kui küsijale midagi arusaamatuks jäi, küsib ta lisa.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  SURNUTE SOSINAD 9. osa – Müstiku Tõde pimedus 36 9,828 04-01-2020, 11:56
Viimane postitus: pimedus

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat