Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Absoluutne tõde
Autor Sõnum
murjam
Nõid

29-04-2017 02:07
Postitus: #251
RE: Absoluutne tõde
"Aga sõnad ei hävi." (Jeesus)

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Infinite
Tavaliige

22-09-2017 01:36
Postitus: #252
Tõde ei ole subjektiivne või arvamuse küsimus, vaid seda saab uurida, ja need kes tõsimeeli Tõde otsivad, leiavad selle. Tõde on pimedale peidetud, aga tema, kellel on Mentaalne Silm, näeb Tõde.- The Gospel of Buddha (Buddha Evangeelium)

''Ma olen uinakust äratatud magaja. Ma olen igavese elu seeme. Ma olen inimese lõputu lootus. Ma olen Jumaliku Vaimu võsu. Ma olen Hing.'' - Kolbrin
Nielander
Questioning Everything

23-09-2017 00:47
Postitus: #253
Jätkan siis tsitaadirallit Max Planck'ilt:

"Teaduslik tõde ei võidutse läbi vastaste veenmise ja nende valgustamise, vaid pigem läbi vastaste surma ning nende uute põlvkondade harjumisega tõega."

Originaal: "A scientific truth does not triumph by convincing its opponents and making them see the light, but rather because its opponents eventually die and a new generation grows up that is familiar with it."

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
xcad
Vana kala

24-09-2017 18:55
Postitus: #254
(23-09-2017 00:47 )Nielander Kirjutas:  Jätkan siis tsitaadirallit Max Planck'ilt:

"Teaduslik tõde ei võidutse läbi vastaste veenmise ja nende valgustamise, vaid pigem läbi vastaste surma ning nende uute põlvkondade harjumisega tõega."

Originaal: "A scientific truth does not triumph by convincing its opponents and making them see the light, but rather because its opponents eventually die and a new generation grows up that is familiar with it."
Parem küsiks üldse mis on siin maailmas see "absoluutne"?
Kõik on inimese keskne: suur, väike, hea, tark-loll. Kas vihmauss on tark? Amööbiga võrreldes on küll aga mutiga? Mutt sööb vihmausse ja juba see määrab, et on ohvrist kavalam ja targemSmile Aga mutt võrreldes inimesega?? Kõik on suhteline isegi füüsika konstandid sest nendevahelised suhted pole KUNAGI täisarvudes. Inimese tunnetus on nagu vaataks läbi uksesilma maailma ja selle alusel teeb see inimkond otsuseid!
Kui isegi absoluutne tõde ongi olemas jääb see inimkonnale aegade lõpuni kättesaamatuks. Inimkond läheneb selle, järgmine põlvkond on targem kui eelmine aga ta ei jõua juba enda kongitiivse piiratuse tõttu kunagi absoluutse tõeni. Aga ufonadid, muud ülitsivilisatsioonid? Ka nendega on sama lugu nad võivad olla lõppmatule lähedase arvu võrra inimkonnast targemad aga ka nemad ei saa absoluutset tõde teada...... mida rohkem tead seda rohkem tekib uusi küsimusi ja see ongi mingis mõttes hea. Muidu ju evulutsioonil poleks mõtet. Jumal, looja? OK, kui ongi see onu kes lõi selle universumi ja selle ahne, kurja ja lolli inimlooma enda näo järgi siis ta ei saa eriti tark olla. Aga ikkagi kui on? Looja kui ta lõi siis teab ta absoluutset tõde, seda mis puudutab meie koduuniversumit....aga looja pidi ju ka tekkima ja eeldatavsti ka tema kunagi loodi. See aga jääb ka temale seitsme pitseriga suletud saladuseks......nii, et absoluutset selle sõna otseses mõttes tõde ei ole ega saagi olemas olla. On "tõed" erineva tasandiga alates amööbi tasandist ja lõpetades universumi loojaga ja need ükski pole juba põhimõttest lähtudes absoluutsed. Inimkonnale aga universumi looja "tõde" või ka mitu astet madalam "tõde" on tegelikkuses absoluutne....sest see on midagi sellist mida inimene ei hooma ja kui juhtub ime siis saadakse see tõde teada! Kahjuks see ei ole ega saagi olla "absoluutne"

&&&&&&&
Mis on "tõde"???? Kindlasti ollakse kuulnud tõeministeeriumist? Algusaegadel kuulus tõde sellele kel olid suuremad musklid ja kõvem rusikas, siis tuli ajajärk kus määravaks sai sünnipära, kavalus, julmus, aga ka siis "kõva rusikas" ei tenud paha! Juba sumeri aegadel muudeti tõde ja näidati oma valitsejat soodsamas valguses. Nüüd on "tõe" valdajad need kes omavad raha ja infot, samas aga ka need muistsed eeldused ei tee üldsegi paha selle "tõevaldajale"!
Massimeedia aga toodab kohutavalt moonutatud tõde.....kui mitte lausvalet. Tavakodanikule on tähtis sellest desinformatsiooni voost leida need tõeivad ja teha järeldused. Näide 1940a. siis kes oskas ette aimata või teadis tõde lahkus, kes rootsi kes mujale....kes ei teadnud jäid tõe altarile, läksid siberi ja näljutati surnuks (eesti ohvitserkond). Nii kolossaalselt ja kavalalt moondatud tõde kui praegu pole enne inimkonna ajaloos olnud. Kahju on ainult, et need neetud "tõevaldajad" kasutavad infot ainult enda rikastumiseks, see pole kõige hullem, hullem on kui sorose moodi terve inimrassi hävinguks. Lambad ja lollid usuvad muinasjutte ja avatud eesti fond tegutseb edasi eestimaa ja eestlaste kui rahva hävinguks. Aamen...
(selle postituse viimane muutmine: 24-09-2017 19:24 xcad.)
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog