• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kogemused ufodega ja ufo nähtused Eestis
#1
Tsitaat:Algselt postitas: epsilon
Tünge tehti palju ja sellepärast et kontrollida kas ma ikka täidan nende käske nii nagu nad tahavad. .... Täna ajasid ainult palmi maha.

Epsilon hakkab järjest stiilsemana (et mitte öelda klassikalise juhtumina) tunduma. Isegi kui see on vaid lugemus ja ilukirjanduslik anne ... Muidugi on pisut tüütu, kui ta kõik teemad LENDREPTILOIDIDEST täis kirjutab, aga kui ta sedasi ühe teema all ja oma asja räägib - why not!

Seoses ülaltsiteerituga osundan veel ühte allikat
"Kõik näib töötavat selle kasuks, et eraldada tunnistajat, prohvetit või uskujat oma ühsikondlikust keskkonnast."
[J. Vallet, "Teine reaalsus", Kupar, 1993, lk. 218], vt. ka lk. 246-251 samas.

Kuidas teile tundub - kas nad on oma eesmärgi juba saavutanud?

Ja kuna Asukoht: Kunda / Sünniaeg: 7 Oktoober 1982
siis meenub Kunda poltergeist aastast 1993 (vt - http://www.univera.ee/para/kunda_poltergeist_rus.html venekeelne materjal). Selle neiu nimi oli küll Viktoria ja ta oli tollal 10 aastane. Aga kui palm ikkagi maha kukkus ...

Ja ega UFOd ja mentaalsed probleemid pruugigi olla nii väga ise asjad. Miska pole tahetud öelda, et kõik UFOd ongi mentaalsed probleemid. Pigem seda, et mõnedki mentaalsed probleemid võivad olla midagi muud (enamat), kui neist harilikult arvatakse.

-------
Liitsin kaks teemat

[Muudetud: 23-4-2009 Tom]
Vasta
#2
Kuna mai viitsi pikalt seletada siis teen lühidalt:Üleeile 8.juulil nägin umbes kella 9-10 vahel õhtul taevas helendavat asja.Kuna see arvatavasti oli väga kaugel,oli selle sära sama suur kui "põhja naelal".Selle liikumiskiirus oli väga suur.Vaatlus oli kestnud umbes pool minutit kui see (UFO?)ära hakkas kaduma..paari sekundiga oligi kadund.Tund aega hiljen vaatasin juhuslikult discovery pealt ufo saadet,kus näitas täpselt samasugust helendavat täppi,samuti liikus see suurelkiirusel,mis lennuki puhul oleks üleloomulik.
Vasta
#3
ok satelliitide kiiruste kohta siis ( copy paste http://octopus.gma.org/surfing/satellites/orbit.html lehelt. inglis keelne)



12. How many miles does the satellite travel during each day?


25,500 miles/orbit x 14.12 = 360,060 miles/day (approx.). These are miles traveled at ground level. More precisely, the circumference of the orbital circle is about 28,850 miles, thus:

28,850 miles/orbit x 14.12 = 407 362 miles/day.

korrutame siis selle 407 362x1,6 = 651779,2 km. nüüd jagame selle
651779,2/86400 = ~ 7,5 km/s. suht suur kiirusvõi mis? aga noh ikkagi meist üsna kaugel ju nii et pole eriti hästi võrreldav sellega mis see maapinnal oleks.

mate pole mu tugevam külg nii et loodan et täitsa puusse ei pand.
Vasta
#4
Ja helikiiruse arvutamine õhus toimub sellise valemi järgi:
[Pilt: 71532a82e59d0803246872c270f487ca.png]
kus theta on õhu temperatuur Celsiuse järgi.
Ehk kui temperatuur on 20 kraadi siis helikiirus tuleks selline: 331,5 + 0,6 * 20 = 343,5 meetrit/sekundis ehk teisisõnu 1236,6 kilomeetrit sekundis.
Ja kui bolteque juba arvutas välja et satelliidi keskmine kiirus on 7,5 km/s siis võrreldes seda helikiirsuega on näha, et satelliit liigub helist 20 kraadises õhus palju kiiremini, ülihelikiirusel.

aiaiai, arvutusviga oli.

Muudetud: 13-7-05 kell 14:51:20 Villem
Vasta
#5
Aga mina tean juba ammu, et helikiirus on ainult natuke üle 1000 km/h. Pikse noole kaugust mõõdame ka nii, et kui sähvib ära, siis loeme sekundeid. Kolm sekundit on kilomeeter.
331,5 + 0,6 * 20 = 343,5 m/s ~ 1240 km/h
Oleksid pidanud wikipeedias seda asja edasi lugema, siis oleks kohe jõudnud tabeli moodi asjani, kus on veel täpsema valemiga arvutused ette ära tehtud.

[Pilt: u017e.gif]ileti reklaamist mäletame ka kuidas kiirused kasvavad Mach1, Mach2 ja Mach3. Sõltuvalt sellest mitmekordse helikiirusega on tegemist. Ja lennukid üle paari tuhande km/h ei taha eriti lennata.

Muudetud: 16-7-05 kell 18:34:00 celtic
Vasta
#6
Isegi lennukid, Concordid suudavad, või öelgem suutsid lennata ülihelikiirusel, siis miks mitte satelliit, kosmoses, kus niiöelda õhutakistust praktiliselt ei ole, ei võiks sõita 7,5 km/s ?
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: Villem
Isegi lennukid, Concordid suudavad, või öelgem suutsid lennata ülihelikiirusel, siis miks mitte satelliit, kosmoses, kus niiöelda õhutakistust praktiliselt ei ole, ei võiks sõita 7,5 km/s ?
Mitte ainult ei võiks vaid lausa peab: kui ta kiirus Maalähedasel orbiidil oleks väiksem, kukuks ta lihtviisil alla. Orbiidil püsimine ju seda tähendabki, et kukub kogu aeg alla aga kiiruse tõttu "kukub mööda"!

Muudetud: 15-7-05 kell 23:06:43 Hallucigenia
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: Armageddon
Kuna mai viitsi pikalt seletada siis teen lühidalt:Üleeile 8.juulil nägin umbes kella 9-10 vahel õhtul taevas helendavat asja.Kuna see arvatavasti oli väga kaugel,oli selle sära sama suur kui "põhja naelal".Selle liikumiskiirus oli väga suur.Vaatlus oli kestnud umbes pool minutit kui see (UFO?)ära hakkas kaduma..paari sekundiga oligi kadund.Tund aega hiljen vaatasin juhuslikult discovery pealt ufo saadet,kus näitas täpselt samasugust helendavat täppi,samuti liikus see suurelkiirusel,mis lennuki puhul oleks üleloomulik.

Sry, Armageddon, et Sinu konkreetse tähelepaneku peale veidi üldisemaks arutluseks läks. Aga ära asja ülemäära traagiliselt kah võta - minu arust kuuluvad taolised vaidlused küll asja (st Para-Foorumi) juurde ja ei ole see foorum mingi "parausuliste" kogudus, kuhu ainult "õigeusklikel" asja. (Või misasi see õige parausk üldse oleks?). Küll aga tahaks mõnda-teist pärida Su tähelepaneku kohta:
1. Heledus: võrdled Põhjanaelaga. Tundub kuidagi, et 8. juulil võis taevas 9-10 paiku õhtul veel küllaltki hele olla. Päike polnud ehk loojunudki veel? Põhjanael pole just eriti hele täht - kas ta juba paistis? Või kas üldse mõni täht juba paistis? Kui ei, siis võis see objekt tähtedest oluliselt heledam olla - mida tavaline satelliit harilikult pole. Ehk täpsustad.
2. Kuigi Sa otse ei kirjuta, võib Su kirjutamata jäetud asjadest lugeda välja järgmist: objekt ei vilkunud, liikus (kadumiseni) ühtlaselt ja sirgjooneliselt ja oli valget värvi (kui see nii poleks olnud, oleksid Sa ilmselt märkinud). Anna teada, kui miski siin nii polnud.
3. Kiirusest: kui objekt oleks olnud atmosfääris liikuv füüsiline keha, siis ülehelikiiruse korral oleksid Sa kuulnud iseloomulikku pauku (mida ilmselt polnud). Seega oleks atmosfääris liikuv füüsiline keha saanud sellise ajaga läbida maksimaalselt 10 km (reisilennuk umbes 6-7 km). Muidugi on objekti kaugust taolises situatsioonis raske määrata (ja seega ka tegelikku kiirust hinnata). Küsin siis aga nii: kui suure osa täiskaarest objekt oma lennul näis katvatat (täiskaar on 360 nurgakraadi)? Liikus ta seniidis või horisondi lähedal?
4. Kadumine: võib aru saada, et objekt "kustus" suht ühlaselt, kiiresti aga mitte hetkeliselt ("paari sekundi jooksul"). Kas taevas oli muidu selge? Mingit pilvevinet?

Ja lõpeks, kui Sa oma asjast ei "viitsi pikalt seletada", siis kipuvad ka arutelud selliseks üldiseks ja võidakse Sulle ka lendavast saapast kirjutada. Aga veelkord - ära lase ennast sellest häirida ja kirjuta ikka - mida rohkem, seda parem.
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
minu teada aga on mach kolm alles helikiirus.
mach1 ja mach2 on eelsoojendused, mach3 on helikiirus

Peast ei teadnud, püüdsin veebist vaadata. Selle lehekülje (http://www.grc.nasa.gov/WWW/K-12/airplane/mach.html) järgi on Machi arv siiski lennuki kiiruse ja helikiiruse suhe, seega M=1 on helikiirusel liikumine. Tõsi, ka ülehelikiiruselisi rezhiime kuidagi jagatakse, sh 3 < M < 5 on nn high supersonic speeds. ja üle selle hypersonic speeds.
Vasta
#10
Ma ei oska kohe midagi kosta. Mul endal on olnud vaid kogemusi, mida seletada ei oska, kuna olin siis alles 8 aastane.
Aga keiss oli nii, et ma kadusin lihtsalt ära. Seda nägid ka minu klassikaaslased. Pärast rääkisid, et oli lihtsalt nagu metrooefektiga minema tuisanud. umbes 5 sekki oli möödas, kui olin taas seal kust olin tulnud-spordihoones. Läksin siis tagasi kooli, kuna see asus ju lähedal kah.... Ja mida ma kuulen, olin 40 kminutit kadunud.....
Vat, selliseid asju juhtub. Ema rääkis, et ma olin äkki ajaauku kukkunud... aga mina ei tea, vaevalt et need ufod olid.
Vasta
#11
Täitsa põnev kogemus! Imestasingi juba, et ükski para-weeblane pole ajaaugus olnud. Mujal maailmas juhtub seda inimestega päris tihti.
Vasta
#12
Kuid sateliit lendab ju kiiremini, kui 7,5 km/s, sest et ületada gravitatsiooni jõudu, peab su kiirus olema suurem, kui 6,3 km/s, kui õieti mäletan, on sellel kiirusel isegi nimi: paokiirus

Muudetud: 1-2-06 kell 12:36:28 Hups
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Hups
Kuid sateliit lendab ju kiiremini, kui 7,5 km/s, sest et ületada gravitatsiooni jõudu, peab su kiirus olema suurem, kui 6,3 km/s, kui õieti mäletan, on sellel kiirusel isegi nimi: paokiirus

Muudetud: 1-2-06 kell 12:36:28 Hups
Teist jõudu saab ületada jõuga, mitte kiirusega, niiet ma arvan et ajasid midagi segi. Ja kas mass ka ei mängi olulist rolli.
Vasta
#14
Need asjad on kirjas näiteks siin.
Vasta
#15
Neid lendtähti üsna tihti näha kui veidi vahtima jääda. Ja ikka Veenuse suurusi ka, ma näen selliseid pidevalt. Kuid kui nad on ikkagi vaid punkti ja tähe sarnased on ikkagi ebakindel et need kindlasti Ufod on vabalt ka satelliidid olla. Sest Maa tehnika teeb ka suuri hüppeid arengus.
Aga ei suuda teha veel, suvalise trajektooriga tehnikat, mis ei liigu ei orbiidil ja teevad äkk kadumisi või seisavad taevas paigal, siis hajudes või kadudes, tehes üles-alla liikumisi või kõver jooni, silmuseid või kihutavad võidu tähesuurused objektid. Satelliidid vaevat korraga võidu üksteisest ette kihutavad. Neil on kord väga aeglane liikumine, mida ei suuda lennuk ega sateliit, või seisavad, või kaovad või lendavad hetkega kosmosesse.
Kõige kindlam on siis kui lendobjekt ei käitu maiste tehnikate moodi.
Ma nägin 1996a mais õhtul kell 22 Tallinna poolt tuli hetkega Pärnu Ikla suunda kihutav suur sõekarva sigar. Ja paljunes mu maja kohal väikesteks sigariteks,kes smala kiirusel ta ümber kasa kihutasid. Õues oli valge veel, kiirus oli nii suur et oli Tallinnas, Pärnus ja vist Häädemeeste lähedal ühe korraga nähtud. See jutt oli ajakiri Paradoksis ka.
Vat see oli küll ebamaine ja ka helitu.
Aga taevas seisvaid Veenuse või Jupiteri taolisi objekte olen palju näinud, seisavad kui võõras asukohas kohas olev suur täht ja siis hakkab mu silme all hajuma, või kui ei haju siis hakkab aeglaselt liikuma äkki ja lendab minema.Alul tekib alati küsimus, seal ei olnud enne tähte?

Muudetud: 30-5-06 kell 21:14:33 nemad
Vasta
#16
Täiesti huvitav lugeda ! See on mu esimene post ja lõppkokkuvõttes niikuinii vale kohapeal. Siin räägiti tglt palju sellest õigest teemast mööda aga teema oli tohutult huvitav! Ma jäin mõtlema selle peale et tglt räägivad inimesed suht tihti endaga ja arvavad, et räägivad teistega! keegi ütles et räägib tulnukatega ja siis teti maha et räägib iseendaga. Inimene vajab kindlust, inimene ei taha kunagi üksi ola. Selleks loodi jumal! Nüüd ma mõtlen et ma ise räägin ka vahest endaarust jumalaga ja ma tegelikult tean et võin iseendaga rääkida, sest meil on niipalju kasutamata ajurakke! Äkki sinna kuhugi mahubki keegi teised veel ära kellega sa rääkida saad.
Ma ise olen alati mõelnud, et miks ma ei ole otseselt midagi paranormaalset näinud. Kui ma olen tavevas midagi näinud siis see on alati olnud lennuk või kukkuv täht!
Äkki nägid sinagi kukkuvat tähte, kumna need põlevad atmosfääris ära siis need ongi suht heledad.
Ma peaksin selle video ülesse otsima äkki on keegi näinud NASA salastatud kaadrid kus kosmoselaevas olevad inimesed näevad valgeid täppe mis liiguvad tohutult kiiresti ja keeravad 90kraadi hetkega. Üks kaader oli selline kus oli öeldud, et : Kosmoselaevast: Nasa Nasa kas te näete neid valgeid objekti orbiidil. Neid on tohutult palju ? Maalt: Jahm me näeme neid? Laev: Mis need on ? On pikem vaikus ja siis öeldakse : äkki maailmamere peegeldus ja ma ei tea kuidas seda uskuda sest enem näidati just seal neid objekte täiesti samasuguseid. Kas tulnukad on oemas kui kosmos on nii suur ? Ma arvan et on küll. Aga siis jäin mütlema, et öeldakse mis juhtub pärast surma, äkki need valged objektid ongi hinged UFO unknown flying object või siis äkki mingi loomad kes suudavad minna kosmosesse või elada seal. Oleks huvitav kui keegi kommendiks või kirjutaks midagi minu mõtet kohta wink Proovin seda videot otsida.
Vasta
#17
Aga kas keegi mäletab virmalisi kuskilt aastast 2000 Aprillis. Lõid taeva täiesti punaseks, epitsenter oli seniidist miskipärast veidi kagus, mitte harjumuspäraselt põhjapooluse kohal.

Vahtisime tagaaias neid ja mina märkiasin UFO-t tähtede taustal. Nägi välja nagu tehiskaaslane, lihtsalt liikuv täht tähtede taustal. UFO-ks tegi selle objekti tema lennutrajektoor - ta ei liikunud sirgjooneliselt ega ka siksakiliselt nagu mõned on oma ufovaatluses kirjeldanud, vaid vingrdades sujuvate kaootiliste kaartega. Vingerduste resultaat oli siiski enamvähem sirge, loodest kagusse.

UFO-versiooni vastu on vaid panna võimalus, et tegemist oli ööliblikaga, kes lendas nii kõrgel, et tänavavalgustuslamp paistis üle maja talle peale ja tegi ta nähtavaks. Ööliblika vastu tekkis kahtlus, kas neid sellisel aastaajal ja kuskil -5kraadi juures lendab.Pealegi kogunevad ööliblikad laternate ümber ja temagi pidanuks tänavalambi poole vingerdama, aga tema kurss oli vähemalt 60kraadi lähimast lambist mööda.

Ise olin piisavalt loll, et ei läinud kuhugi mujale, kasvõi tänavale ja vaadanud teda sealt, siis oleks kohe teada saanud, kas kõrgus on puulatvades või kuskil kõrgemal ja kas oli ööliblikas või UFO.

Siit siis küsimus üle küla: kas keegi kuskilt Piritalt või Lasnamäelt või Koselt mäletab ka sellise asja lendlemist tähtede vahel? Eeldan, et nii võimsad virmalised meelitasid nii mõnegi pilgu taeva poole ja mõni võinuks seda objekti veel märgata peale minu.
Vasta
#18
Endal on juhtunud nii, me tahtsime kolida Pärnu lähedale maale mingi 1 kilt pärju linnapiirist välja poole võibolla ja siis kui ehitus juba poole peal oli ja me ühel õhtul(ema, isa ja mina) ehitus platsi poole sõitsime, nägime üle põllu(täoselt meie ehitusplatsi kohal) väga eredat valgust( mitte mingi auto tuli või midagi, vaid ikka väga valge oli), siis tuli korraks mingi maja ette(2 sekundit võibolla ei näinud seda valgust tänu majale) ja kui me uuesti sinna vaatasime, polnud midagi näha. Kohale jõudes polnud ka mingit märki, et seal midagi olnud oleks.
Vasta
#19
Toon ära eelmise aasta viimases AVANEMISES Hans Raudsiku poolt kirjeldatud loo.
Saaremaal Kihelkonna surnuaias puhkab juba 16 aastat Ants Treiart. 1990.a. lõpul rääkis see lihtne kuldsete kätega töömees kohalikule velskrile:
"Tead, mul käivad need ufod kogu aeg juba üle pooleteise aasta ööseti külas ja tassivad ehk sõidutavad mind kuhugile oma juurde, kus mind lahti lõikama hakkavad ja siis jälle kokku panevad. Nad on mind igavesti juba ära tüüdanud kui jälle järgi tulevad."
Mida kõik see Saaremaa töömees Ufo-dega seoses üle elas, on Raudsikul õnnestunud ka velskrite jutu põhjal lindistada. Selle mehe UFO-lugu kuulis ta aga 1991.a. Kuressaares toimunud üleliidulise UFO-konverentsi ajal.
Ka kohalik konstaabel oli nende juhtumitega kursis.
Mees võttis endalt juulis 1991 ise elu.
Mida arvate?

[Muudetud: 12-5-2009 Müstik]
Vasta
#20
Vabandan, pole seda teemat eriti tähele pannud. Üks mu tuttav rääkis mulle juhtumist Lasnamäel(Tallinna Pirita tagune linnaosa). Aasta oli ehk 80ndate lõpp või varajased 90ndad. Tuttav elas 9ndal korrusel, ning märkas äkitselt kaugemal(u. 50m) hõljumas ''tundmatut lendavat objekti''. Ehmatusest toibunud, kutsus ta naabrimuti aknale vaatama. Lisaks neile oli rohkemgi inimesi näinud. Kahjuks ma ei mäleta, mis kell võis olla. Kui on huvi, siis võin küsida.

Paldiskis olevat ju ufo'de baasid ning Lasnamägi on üsna ligidal.
Vasta
#21
Tänud eesti UFO-loo eest!
Minagi olen sellest loost kunagi poole kõrvaga kuulnud.
Kui siit foorumist otsida, siis muidugi leiab teisigi Eesti UFO-juhtumeid. Paldiski UFO-baasi teema on eriti huvitav. Uutele foorumlastele niipalju, et selle leiab:

http://www.para-web.org/viewthread.php?t...2#pid32493

Üritan lihtsalt, et saaks need huvitavamad Eestis juhtunud UFO-lood ühte teemasse koondada ja kui midagi päris uut kuulete, siis ärge ka oma teada jätke.
Vasta
#22
Oli aasta 1999 september ja täiskuu. Kella poole kaheksa paiku läksin välja oli juba hämar ja mida mina näen! Taevas on kaks kuud. Eks selline vaatepilt tekitab hämmastust küll. Taevas oli kaks sarnase suuruse ja värvuseg kuud, samal kõrgusel.
Pakun, et nende vahemaa oli 5...8 kuu läbimõõtu minu vaatluskohast vaadatuna.
(Sellel ajal ei tulnud meelde vahekaugust täpsemalt vaadata.) Vaatasin õues seda pilti 40 minutit. Umbes paari km. kaugusel samas suunas olevat metsa valgustati ülevalt, puude ladvad olid heledalt valgustatud, aga mingit kiirt või valgusjuga ei paistnud. Oli täiesti vaikne.Metsa valgustamine kestis 5 min. ringis. Kuna edasi midagi huvitavat ei toimunud ja külm hakkas ka läksin tuppa. Toas seadsin end akna alla lugema ja aeg ajalt vaatasin välja, kaks kuud olid ikka olemas. Kui kella 21.15 ajal vaatasin oli taevas ainult üks kuu, kümme minutit enne seda oli neid veel kaks.
Tegemist on suvekoduga, fotoaparaati ja binoklit kaasas ei olnud, õhtune aeg. Vaatlus toimus Jõgeva maakonnas.
Vasta
#23
Täitsa huvitav juhtum!
Mina nägin täpselt samuti kunagi nagu oleks kaks Kuud taevas olnud! Kahjuks ei mäleta enam, mis aastal see oli. Olin samuti maal ja oli õhtu ja päris pime juba ja näitasin seda nähtust veel sõbrannale ka. Aga see kestis vähem, kuskil kümme minutit ainult. Rääkisime teistele ka, aga vastuseks saime, et ju see oli mingi peegeldus lihtsalt taevas! Enamus ainult naersid meie jutu peale.
Kas keegi äkki teab, mis peegeldus see võis olla? Või oli ikkagi tegemist UFO-ga? Äkki need Ufo-d on nii kavalad, et moondavad end Kuuga sarnaseks ja siis inimesed ei märkagi neid?...
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Äkki need Ufo-d on nii kavalad, et moondavad end Kuuga sarnaseks ja siis inimesed ei märkagi neid?...

Nägid kuidas objekt lahkus?
Olen neid lendavaid ja ujuvaid tundmatuid objekte vähemalt seitsmel korral näinud.
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
kaks Kuud
Kas siin üks arutlus taevas nähtud "topeltkuu" ümber (foto). Aga segaseks see asi vist jäigi ...
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  UFO-d Eestis. Jaanuar-Märts 2008 Tom 70 23,399 03-04-2008, 16:17
Viimane postitus: Tom

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat