Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kahtlased juhtumid
#1
Elan hetkel kuskil 80ndatel ehitatud 9 kordses kortermajas. Siin tekkisid mõned huvitavad nähtused, asjad, olukorrad vms. Mida küll kahjuks enam tekitada ei saa või tõestada.
Esiteks räägiks oma käekellast. Sai kuskil aasta tagasi ostetud odavapoolne OHSEN käekell, kus on koos digitaalne ja analoog kell. Kasutasin seda kaitseväes, ikka aega vaja teada. Tsiviilis kella ei kanna, saab mobla kasutada. Üks hetk kustus ära digitaalne osa ja järgmiseks ka analoog jäi taha patarei tühjenemise tõttu. Kruvisin lahti, võtsin patarei välja, polnud näha, et kaks patareid oleks, polnud võimalik rohkem lahti kruttida. Panin kaane peale tagasi nelja kruviga, ja kapi peale seisma kella. Täiesti kindel olles, et kell ei tiksunud-käinud. Üks hetk ütles mu elukaaslane, et kuule, su kell tiksub, ja nii oligi, kell töötas, korralikult jõuliselt. Keerasin õigeks, ja see seisis 1-1,5 nädalat õige ilma patareita ja kell polnud üles keeratav(ei puutunud ühtegi nuppu ka, et oleks käima hakanud). Siis jäi uuesti taha ja seisma, kruttisin lahti, et olla kindel et patareid pole, ei leidnud ka teise patarei olemasolu- selle tõttu sai see kell ka katki tehtud kahjuks. Ei tea kas siin on mingid imelikud energiad vms.
Teiseks käitub ka meie kass imelikult. On ööseti rahutu, kui elukaaslase ema korteris on ta väga rahulik. Ükskord magama jäädes, magamistoa uks oli lahti- peale mida on kohe näha korteri välisust. Tuli hüppas kass voodisse, mu jalgade juurde, koheselt keeras ümber, liigutas pead- nagu vaadates- akna poolt ukseni millelegi järgi, ning hüppas ka kohe maha ja jooksis ise vaadatud suunda järgi, välisukse juurde.
Vasta
#2
Su majas võib vabalt olla kummitused. Loomad on võimelised vaime tunnetama. Selle kella kohta on mul küsimus, et kas see on kasutatud kell? Võibolla oli selle kellaga midagi kaasa tulnud?
Vasta
#3
Äkki selle kella analoog-pool on selline, et see keeratakse üles nö. vibratsiooni kasutades?
Hetkel ei tule meelde, kuidas seda vedrumehhanismi kutsutakse...ehk keegi teab?
Ehk leiad kusagilt kella pealt täpse mudeli nime või uurid äkki siit: http://www.worldofsportwatch.com/en/brand-293.html

Kassidel on hea kuulmine...ikka kuulevad mingit praksu või krõbinat ja jooksevad kohe lihaisuga uurima.
Vasta
#4
(12-09-2011, 13:22 )Nielander Kirjutas: Äkki selle kella analoog-pool on selline, et see keeratakse üles nö. vibratsiooni kasutades?
Hetkel ei tule meelde, kuidas seda vedrumehhanismi kutsutakse...ehk keegi teab?
Ehk leiad kusagilt kella pealt täpse mudeli nime või uurid äkki siit: http://www.worldofsportwatch.com/en/brand-293.html

Kassidel on hea kuulmine...ikka kuulevad mingit praksu või krõbinat ja jooksevad kohe lihaisuga uurima.
Pead silmas kineetilist kella? Kui jah, siis see variant vist ei sobi, sest Seiko oli esimene kellatootja, kes 90-ndate alguses kineetilisel energial töötava kella välja tõi.
Vasta
#5
(12-09-2011, 13:42 )Jõhvikas Kirjutas:
(12-09-2011, 13:22 )Nielander Kirjutas: Äkki selle kella analoog-pool on selline, et see keeratakse üles nö. vibratsiooni kasutades?
Hetkel ei tule meelde, kuidas seda vedrumehhanismi kutsutakse...ehk keegi teab?
Ehk leiad kusagilt kella pealt täpse mudeli nime või uurid äkki siit: http://www.worldofsportwatch.com/en/brand-293.html

Kassidel on hea kuulmine...ikka kuulevad mingit praksu või krõbinat ja jooksevad kohe lihaisuga uurima.
Pead silmas kineetilist kella? Kui jah, siis see variant vist ei sobi, sest Seiko oli esimene kellatootja, kes 90-ndate alguses kineetilisel energial töötava kella välja tõi.

Julgen vastu vaielda. Ise kasutasin SEIKO kineetilist kella (kella millel on sees sektor metallrattast, mis liigub võllil koos käe liikumisega ja keerab vedru üles) aastatel 1972-1976.
Vasta
#6
Wiki ütleb, et seda mehhanismi kasutavad paljud ettevõtted...
Vasta
#7
(12-09-2011, 12:56 )Aleja Kirjutas: Su majas võib vabalt olla kummitused. Loomad on võimelised vaime tunnetama. Selle kella kohta on mul küsimus, et kas see on kasutatud kell? Võibolla oli selle kellaga midagi kaasa tulnud?

Kella sain ma täiesti uuena. Kuna kiiresti vaja oli, siis tellis neid üks vend kuskilt välismaalt ja pakkus, et head kvaliteetsed ja tema käest odavad. Võtsin ka ühe, pärast hakkasime uurima, et ebayst oleks ise odavamalt saanud vms.


(12-09-2011, 13:22 )Nielander Kirjutas: Äkki selle kella analoog-pool on selline, et see keeratakse üles nö. vibratsiooni kasutades?
Hetkel ei tule meelde, kuidas seda vedrumehhanismi kutsutakse...ehk keegi teab?

Liiga odav selleks. Paljudel lagunes ta pealegi ära päris kiiresti. Ma olen näinud ka sellist kella, see mehhanism peaks olema suht suur (kella korpusega võrreldes), aga sellist vidinad ma selle seest ei leidnud. Ja kui kell oli tükkaega kapi peal seisnud liikumatult, oleks ebaloogiline, et vibratsioonil käima hakkav kell siis paremini käiks.

Üks link ka. Peaks olema seesama:
http://www.ebay.com/itm/Sports-Digital-A...2711wt_932
Vasta
#8
Ja kus avaldub see jälg antud fotol?
Vasta
#9
Lehtpuu? Neid näeb jah ainult suvel, talvel on raagus
Vasta
#10
Pilvedest selliseid pilte samuti jagub, aga mina küll ei näe siin peale tavaliste puuokste midagi.
Puhas fantaasia vili.
Vasta
#11
Ilmselt pead silmas puu otsas istuvat kuradit, samas võib see olla ka koer, kui teise nurga alt vaadata.
Vasta
#12
Kus kandis see kuratlik koer istub?
Vasta
#13
Mina näen seda keset pilti umbes 4 meetri suurune kujutis, aga mida teised näevad on nende fantaasia vili.
Mida autor näeb?
Vasta
#14
Tõesti, tõesti ütlen ma teile, lehes puid saabki ainult suvel näha, ja "onukest"ka sest lehed ja oksad moodustavad selle huvitavad nähtuse, eriti kui veel läbi ärakriibitud telefoni objektiivi pildistada. Aga miks aknaklaasid läbi ei paista, vaat see on para.
Vasta
#15
Jah selle akna kinnitus konks seal all on ka para esimesel pildil - nagu saatan ise, keel suust väljas.
Ilmselt leiab veel, kui otsida...
Vasta
#16
Mõistlik olek siiski see koht fotol ära märkida kui eesmärk on teada saada, kas teised näevad sama asja, mida teie sõbraga nägite. Esimene etapp oleks muidugi ise asjale loogilist seletust otsida, sest kui sa oled korduvalt sama asja näinud, siis võiks eeldada, et see on pidevalt seal. Ei saa maailmas toimuvat tuvastada ainult läbi objektiivi, silmi ja mõistust tuleb ka kasutada. Kui tekib kahtlus, et midagi paranormaalset leiab aset, siis võimalusel tuleks kohe katset korrata ning tulemusi võrrelda, sest ilma selleta teadust ei tee. Ei maksa väiksest kriitikast kohe ära ehmuda. Kriitikat (ka põhjendamatuna näivat) põhjustab reeglina puudulik info, mis on tegelikult sinu enda tegemata töö.
Vasta
#17
Ärge võtke kunagi surnud inimesekella
Vasta
#18
Inimmeel võib petta ja tehnika pidi olema üks väga ebausaldusväärne vahend.Tasuks ehk ise natuke mõelda ja kui vaja teadlaste poole pöörduda.
Vasta
#19
Lugedes seda foorumit, tekkis tahtimine kirja panna kirja kahe inimese kogemused ilmselt millegi paranormaalsega - endal antud kogemused õnneks/kahjuks puuduvad.
Alustaks oma endisest tüdruksõbrast. Saades temaga tuttavaks, juba mõne kuu pärast rääkis ta, kuidas tal kodus aegajalt juhtuvad mõningased kahtlased asjad, aegajalt miski liigub, näeb midagi kahtlast. Esialgu arvasin isegi, et ehk kujutab ette või mingite juhuste kokkulangemine, kuid hiljem asi süvenes, nii mõnigi kord rääkis, kui nägi tumedat kuju pimedas toas eristamas - st selgelt eristatav, kuna miskine valguskuma akendest paistab. Kõige kummalisem minu jaoks oli see, mis toimus tema telefoniga ja seda mitte ühe konkreetsega, vaid lausa kolme erinevaga - nimelt hakkas pidevalt telefonis mängima muusika, täiesti suvaline laul, täiesti suvalise kohapealt. Nii päeval kui öösel. Kui see toimus esimese telefoniga, mis juba suht vana mudel, kuid siiski nutitelefon, sai aetud selle kaela, see aga riknes, andsin oma vana nutitelefoni talle kasutada, kah suhtesliselt vana mudel, sellega oli sama lugu. Ka see andis mõne aja pärast otsad, sai ostetud uus telefon, sellega algas kah asi sellest, et hakkas muusika mängima. Sai omavahel telefoni teel arutatud sellest värgist, ning tol õhtul hakkasid telefonis kõiksugu rakendused iseenesest avanema, läksid mängud ise tööle - ise mängisid, tegid isegi mängudes skoori.
Järgmine hommik siis sain kõne, et kas mina kuidagi "häkkisin" telefoni ja mängisin lolli, otseloomulikult ei teadnud ma asjast sel hetkel midagi, ja saab ka välistada ka variandi, et mõne viiruse tõttu keegi telefoni kontrollis, kuna see oli mõned päevad vana.
Ütlesin talle, et võtku telefonis siis näiteks märkmik lahti, ja kirjutagu, et mis Ta soovid või mis Tal mureks, ta tegi seda ja seda kõike telefoni kõne aegu. Paari minuti pärast ma lasin tal kontrollida, et kas on "vastatud" - ja oligi. Mitte küll sõnades, vaid kummalise joonistuse teel. Ja eriti kummaliseks selle joonistuse või pigem kritselduse teeb see, et omal käel sellist asja polnud võimalik järele teha. Siinkohal mainin ka ära, et telefoni ekraan muutub automaatselt mustaks kui andurile satub midagi ligidale, ehk siis telefon kõrve ääres polnud võimalik et näiteks põsk vastu ekraani miskit joonistas, samuti polnud see märkmiku rakendus avatud.
Lisaks on mulle korduvalt tundunud, nagu juskui temaga telefonis rääkides on kellegi minu nime sositanud või miskit muud, seda mitmel korral ka siis, kui telefon laua peal ja kedagi ligiduses pole. See on selline asi mida nüüd päris kinnitada ei saa, et see just nii oli, see võis mulle vaid nii tunduda kuid õnneks mu telefon lindistab kõnesid, samuti on salvestused nendest olemas.
Igatahes, mingi aeg need asjad laabusid, igasugused nähtused, samuti ka need telefoni jamad. Oluline oleks ka vist mainida, et elas ta uues kortermajas, ning antud korteris olid esimesed elanikud. Igasugu nähtused toimusid ka väljapool kodu - minu juures, koolis, maal vanavanemate juures jne.. Tüdruk ise oli pidevalt üsna tugevas depresioonis, vanematega igasugu jamad. Nägi pidevalt õudusunenägusid, luupainajaid ja üldse oli keeruline kodus uinuda. Ennustas aastaid taro kaaridega, tema sõnul ta nagu ka tunnetas kuidagi taolisi paranormaalseid asju, seda näiteks ka kuskil vanas majas kellegil külas olles, ning väidetavalt oli ka ta vanavanaema miskisugune ennustaja või selgeltnägija, seda ma kahjuks kinnitada ei oska. Ehk on nende asjade vahel mingine seos.


Teise asjana tooksin ma välja, mida on mu ema mulle rääkind, mis tal lapsepõlves juhtus.
Kuna kõike ma täpselt ei mäleta, siia alustaksin sellest, et mingitel põhjustel oli ühe vanainimese majas minu ema, kes oli tol hetkel umbes 13 aastane(hetkel 57), tema vend, ema ja isa ning ema onu, kes tol hetkel oli 16.
Nimelt see vanainimene, kelle majas nad olid, oli viidud hooldekodusse, vast tema tahtmist,kus ta järgnevalt kirjeldatud ööl suri.
Eelnevalt nimetatud seltskond igatahes istus selle naise majas, ning mängisid köögis kaarte, kui ühtäkki hakkas iseenesest liikuma kapi uks, mida märkasid kõik, ema onu(edaspidi lihtsalt onu) viskas selle peale nalja, et tema niidiga tõmbas ust ise lahti.
See kuidas asi edasi arenes ma täpselt ei mäleta, kui lõpp tulemus oli see, et terves majas, kõikide kappide uksed käisid lahti kinni kõvasti paukudes, kõik sa sahtlid sisse välja, paljud ehk teist teavad ka neid vanaagseid suuri kummuteid, kus metallist sangad küljes, nimelt need samused sangad tulid naeltest lahti, eemaldusid kummutist, ning plaksuga tagasi kummuti külge - ja seda kõike mitmeid tunde järjest.
Mu vanaisa oli tol ajal Eesti raskekaalu meister poksis olnud, ehk siis üsna raske mees. Tema oli võtnud tabureti ja istunud kapi ukse ette et seda kinni hoida, tema aga lennutati selle ukse eest minema.
Igatahes nad olid viinud kõik selle mööbli õue ja see olevat ka hommikul veel vaikselt omaette liikunud. See et see naine ära suri, kes seal majas varasemalt elas, tuli välja alles järgmine päev.
Võin kindlalt väita, et jutt pole välja mõeldud, pole mingit põhjust kahelda oma ema jutus, samuti olen selle asja kohta ta käest mitmeid kordi küsinud, lihtsalt enda mälu veab alt ja ei mäleta kõike täpselt mis toimus.

Otsin millalgi ülesse ka esimeses jutus mainitud "kummituse" telefoni tekitud joonistusest screenshoti ning ka mõne helilindistuse.

Tekstis võib kohati olla kirjavigu ning segaselt kirjeldatud kohti - kui miski jäi arusaamatuks või tekkis millegi kohta küsimusi, siis vastan meeleldi.
Vasta
#20
Küsisin ka onult antud juhtumi kohta. Vastas, et pealtnägijaid oli palju ja liikusid ka suured rasked kapid.
Vasta
#21
Otsis, midagi? Vanainimese seotus esemete külge? Raev kodust välja viimise pärast?
Vasta
#22
Pigem see viimane variant. Kestis varajaste hommikutundideni.
Vasta
#23
Teise juhtumit ma ei kommenteeri. Tundub et ongi nii, nagu sa ütlesid.
Esimene juhtum.
Arvan et sa oled noor pois? Kui sa sellest tüdrukust vähegi hoolid, vii ta mõne tugeva selgeltnägija juurde.
Kõige tõenäolisem et teda on väiksena keegi kurjuse hunnik ära neednut. Sarnane asi lõppeb tavaliselt selle tüdruku enesetapuga. Ma ei taha kedagi ehmatada, aga nii ta on.
Vasta
#24
Olen täisealine, kuid siiski küllaltki noor, tüdruk ise alaealine, kuid nagu ma jutu alguses mainisin siis tegu endise tüdruksõbraga, hoolin temast muidugi, üksteise vastu mingisugust viha pole, kuid temaga on raske jutule saada. Väidetavalt ta näeb kui helistan - kirjutan, mida ma aegajalt olen teinud, kuid peas ütleb tal miski, et ei vastaks - nii ta väitis.
Arvasin isegi varem, et miski tal juskui kannul käib, samuti oli tal endal sageli selline tunne. Lisaks siis pidev väsimus, nii päeval kui öösel. Isegi kui magada päeval mitmeid tunde, siis ei tulnud kunagi õhtuti unest puudust.
Aga samas oli/on tal ka sügav depresioon, kas ehk võivad need nähtused olla tingitud hoopis sellest, kui välja jätta need telefoni jamad, sest tekib küsimus et miks oleks pidanud keegi kunagi minevikus tahtma väikest last ära needa?

Aa, ja sai ka mingite selgeltnägijate kohta kunagi uuritud, sai ühele kirjutatud pikk jutt, kirjeldades seda kõike põhjalikult, vastuseks sain selle, et visata diivani taha kaardi pakk ja lausuda enamvähem midagi sellist, et mängi nendega, kuid mind jäta rahule - tundus jabur ning jäi tegemata.
Vasta
#25
Lasin emal veidi meelde tuletada selle asja kohta, ta ise oli sel hetkel ümbes 7 pool, vend 8ne ning tema onu 16. Asi toimus siis ca 50 aastat tagasi. Lugu oli hoopis niimodi, et minu vanavanaema oli läinud kuskile tallu sulaseks, ühe vanainimese juurde, ning seal elas ka selle naise õde, kes oli pime. Nimelt see naine pärandas selle maja minu vanavanaemale ja tingimuseks jäi, et tema pime õde elab oma elu lõpuni selles majas. Peale selle naise surma jäi ka too pime naine väga viletsaks ja mu vanavanaema viis ta vanadekodusse. Hiljem tuli välja et ta oli tol ööl surnud kui see asi toimus. Algas tasakesi ca 8-9 õhtul ning hommiku kella 6-7 aeg, kui enamus mööblit oli välja viidud, siis need õues veel kergelt liikusid. Ema kirjeldas veel ühte vanat rasket kappi, kus oli all 2 suurt sahtlit metallist sangad, millest sahtlit välja tõmmata, ning üleval oli 2 kapi ust. Need kapi uksed käisid kahti kinni, sahtlid sisse välja, kapi need samused metallist lõkatsid/lingid käisid plagisedes üles alla, sahtlitel olid ka ümber ringi puidust liistud, need tulid aeglaselt krigisedes naeltest lahti, eemaldusid kapist ja plaksuga tagasi ja see kõik muudkui kordus, samuti tegeles ka ülejäänud mõõbel. Vanaisa oli taburetiga kapi ukse ette istund ja ütles et "Mind vana Eesti mees sa ei tule kõigutama ega hirmutama" ja lõi need uksed niimodi lahti et ta lendas koos selle tooliga sealt eest minema. Tol ajal voolu majas polnud ja kui küünal ära kustutada oli asi läinud hullemaks, ja kui põlema panna oli asi esialgu rahulikumaks läinud kui hiljem ei olevat olnud vahet sel enam, jätkas tegevust täie hooga.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kodus toimuvad kahtlased asjad. KittTheCat 6 5,028 11-12-2013, 04:21
Viimane postitus: MarkoJ
  Minu juhtumid. Gretekas- 20 8,848 13-09-2010, 11:18
Viimane postitus: sensitiiv
  Ebatavalised juhtumid kummitustega meeri^ 18 7,371 05-10-2008, 18:19
Viimane postitus: Nookie
  TrueOrFate- juhtumid... TrueOrFate- 3 2,800 29-01-2008, 10:41
Viimane postitus: troodon

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat